Kunt U goed lijntrekken? Grote aanvoer ter Veemarkten DE OTILLE ENS Radio-programma Panda en de Meester-oudheidkundige 90ste Jaargang LtiDSCH DAGBLAD Zaterdag 7 April 1951 Derde Blad No. 27271 In deze tijd ven voortdurende aandrong om harder te werken kan het bij wijze van ontspanning wel eens nuttig zgn, liefhebbers voor lijntrekken in het geweer te roepen. Welnu, ziehier dan de puzzle van deze week die bestaat uit louter lijntrekken. In bijgaande rechthoek zijn 22 punten getekend. Door hoeveel rechte lijnen op zijn minst kan men deze recht hoek zodanig in stukken verdelerr, dat in ieder stuk niet meer dan èèn punt komt te liggen, en hoe moeten deze lijnen getrokken worden? H.M. de Koningin naar Brielse Maas. Oplossingen onder het motto „Lijn trekken" dienen voor \Voen9dag a.s. te 9 uur v.m. In het bezit te zun van de redactie. Onder de goede oplossin gen stellen wij een eerste prijs van f. 5.en twee prUzen van f. 2.50 be schikbaar. waarnaar alleen abonné's kunnen mededingen. Oplossing Kruis-priem-puzzle Gelijk wij reeds verwachtten, hebben slechts weinig puzzelaars zich door de moeizame arbeid weten te werken, die het oplossen van de kruis-prlem-puzzle vergde En bij de doorzetters waren er bovendien nog, die tot foute oplossingen kwamen. Het eerste stadium van de oplossing eindigde met het vinden van de volgen de geoorloofde ondeelbare getallen: 1123. 1213, 1223, 1231, 1321, 2111, 2113, 2131, 2213 2221, 2311, 2333, 3121, 3221, 3313. 3323 en 3331 d.w.2. 17 stuks. Op meer dere wijze kan men 16 van deze getallen ir. de figuu- venverken. Een van de ma nieren is de volgende, waarin het getal 3221 niet is gebruikt.. l 1 2 l 1 3 1 Z 2 3 2 2 1 3 l Z 1 1 3 z 1 Z 3 3 3 z l 3 1 3 z 3 3 2 3 Z 1 1 1 l 3 Uiteraard hebben wij alle oplossingen, die aan de gestelde voorwaarden vol doen, goedgekeurd. De eerste Prijs van f. 5.werd toe gekend aan de heer P. J, Ravensbcr- gen, Druivenstraat 17 te Leiden, de twee prijzen van f. 2.50 aan de heer C. A. F. Tuynman, Seringénstraat 65 A te Leiden en de heer J. J. Nleboer, Magdalena Moonsstraat 38 A te Leiden. De prijzen worden de winnaars toe gezonden. H.M. de Koningin zal 26 April a.s. een „Wei-k-bezoek" brengen aan de af- dammlngswerken van de Brielse Maas. Het ligt ln Haar voornemen zich die dag naar de gemeenten Spijkeni&se, Oostvoorrle en Brielle te begeven. Rapport nieuwe Radioregeling gereed. De Radioraad heeft thans aan de mi nister van O.. K. en W. zijn rapport uit gebracht inzake het ontweip van wet, vaststellende een nieuwe regeling van de omroep. JONGEN DOOR MACHINE GEGREPEN EN GEDOOD. BIJ grondwerkzaamheden bij de Ml- chelinfabrieken in Den Bosch heeft zich gisteren een ongeluk met dodelijke af loop voorgedaan. De 15-jarige G. de R, uit Haaften- (Geld.) had opdracht een „dru'gi'ine" te oliën. Hij heeft dit ge daan op een ogenblik dat de machine nog niet ln rust was. De machinist heeft van- zijn hoge zltplaate dc Jongen belaas niet. bemerkt en liet de machine doorwerken tengevolge waarvan de Jon gen door het draaiend bovengedeelte; der „drugllne" gegrepen en op slag ge dood werd. Lagere prijzen. Koningin Wilhelmina ontving te weinig. Uit een overzicht van de accountant- generaal Is gebleken, dat de betalin- D* aanvoeren zUn deze week op vnjwel -ar..y,<!rb 'jf.J L?ndcn _Uvee,ma?..,!J" wie veemarkten tot op recordhoogte gekomen. Rotterdam en Den Bosch gin gen daarbij verreweg aan de kop, met elk meer dan 3000 stuks! Men vroeg zich meermalen af, waar komt dat vee allemaal vandaan. Inderdaad we staan hier ook voor raadselen. Niet alleen do afdelingen kalf- en melkkoeien, maar ook Jong fokvee en afgemolken vee voor de vetweiden, daar was bijna geen plaatsje onbezet. En wanneer men nu direct de landhekken kon openen om al dat vee de weiden in te doen, dan zou de handel in de afgelopen week zeer zeker wel behoorlijk zijn verlopen, doch het weiland ls nog kaal en bovendien vreeselijk nat, zodat er de eerste 14 da gen zeker nog niet aan valt te denken om het vee uit te Jagen. Het ls dan ook voor de afzet een zeer slechte week geweest en vooral aan het magere weldevee is door de ha.ndelaren zeer veel geld verloren. Op deze afde lingen bleek de kooplust voor het mo ment nog buitengewoon slechts te zijn. en de prijzen duikelde zichtbaar naar omlaag In verhouding ging het met het gebruiksvee wel even beter, dooh voor dez? maand toch ook verre van bevredigend. Ook op de slachtvee-afdelingen no teerden we nog weer niet venvachte grote cijfers, en dat terwijl de Jongste prijsverhoging van verschillende nood zakelijke levensbehoeften de vleescon sumptie aanmerkelijk heeft gedrukt! Het ligt. voor de hand. dat de biedin gen voor de vette koeien dus ook min der vlot waren en de laatste noteringen zich niet konden handhaven. Er is nog wel een enkel uitmuntend fijn beest boven notering verkocht, doch als men ceze week f 1000 kon ontvangen voor een prima beest van 700 pond geslacht afgeweken van het grondwettelijk bedrag van een millioen gulden per jaar. Over 1940 werd namelijk 52.000 gulden te weinig en over 1945 werd 34.000 gulden teveel betaald, zodat per saldo tijdens de oorlog 18.000 gulden te weinig is uitgekeerd. Daarom is ook bü de Tweede Kamer een aan vullende begroting voor het Huis der Koningin over 1950 ingediend, waar bij het achterstallige bedrag alsnog wordt aangevraagd. „HET RADIOPROGRAMMA" WÉÉR IN BESLAG GENOMEN. Stichting protesteert. Gisteravond is te Amsterdam weder om beslag gelegd op „Het Radiopro gramma". Slechts een deel van de op lage van het vierde nummer was ver zonden en men was nog bezig het losse vel met de Nederlandse programma's te vouwen ln de bladen zelf toen een deur waarder en enige ambtsnaren ten kan tore verschenen. Van de zijde der Stichting „Het Ra- dloDrogramma" wordt tegen deze inbe slagneming te bevoegder plaatse gepro testeerd, omdat zij naar haar mening slechts gerechtvaardigd zou zijn geweest voor de losse bladen en niet voor de bla den zelf waarin de buitenlandse pro gramma's zijn opgenomen. WEST-EUROPA GEHEEL VOOR TOERISME OPEN. De K.N.AC. deelt mede. dat thans ge heel West-Europa voor het toerisme open staat. De laatste ontbrekende scha kel die niet ln het systeem der toeris tendeviezen was betrokken, was n.l. Spanje. Als gevolg daarvan was het voor de toerist practisch onmogelijk om per auto naar Portugal te gaan daar hij geen deviezen kon verkrijgen voor de doorreis door Spanje. Nu voor dit land echter ten aanzien van de toeristende viezen gelijk gemeld dezelfde be palingen zullen gelden als voor de an dere landen van West-Europa, is thans aan deze moeilijkheid een einds geko men. BELGISCHE SOCIALISTE UIT DE PARTIJ GESTOTEN. Mevr. Isabelle Blume. een vooraan staande Belgische socialiste en lid van de Belgische Kamer, is wegens insu bordinatie en samenwerking met de communisten uit de socialistische partij gestoten. Het besluit werd genomen door de algemeiu raad der partij, die 252 leden telt. Vijftien leden onthielden zich van stemming; er waren geen tegenstem mers. De partijsecretaris, Jean Piot, ver klaarde, dat mevr. Blume was gegaan naar het door de communisten ge steunde vredescongres te Praag, deel nam aan de door de communisten ge organiseerde protestdemonstratie tegen herbewapening van Duitsland tijdens generaal Eioinhowers bezoek aan Brus sel en vaak communistische vergade ringen bezocht. Me»r. bume verklaarde, dat haar hcuorng werd egdi^teerd door de een zijdige buitenlandse politiek van de Belgische socialistische part-ij. GEEN VERHOGING POSTTARIEVEN OP KORTE TERMIJN. Van de zijde der P TT vernemen wij dat het niet de bedoeling is een even tuele verhoging der posttarieven op korte termijn in te voeren. Zoals ook door de Centrale Werkgeversorganisaties gevraagd werd. zullen de posttarieven gedurende enkele maanden stellig niet worden verhoogd. gewicht, dan moest men genoegen ne men. Voor de mindere klassen liepen ae prijzen in verhouding nog wel wat meer terug. We noteerden voor 2de en 3de soorten van f. 2 202.40 en een nog wat aflopende markt. Vette stieren deden van f. 2.30—2.45 ln de goede en prima kwaliteiten. Kalf- en melkkoeien f.6501050, vaarzen f.600- f. 8.60 Pinken f 400600, de laatste wer den nogal veel voor export naar Italië verkocht. Graskalveren f 200—330. wei- dekoeien f. 475725 per stuk; behoudens voor extra kwaliteiten wat hoger. Vette kalveren bleven bij vrij korte aanvoeren goed aan de prijs, n.l. van f. 1.802.60 per kg. levend gewicht. Ondanks de vordering van het sei zoen was het aanbod van nuchtere kal veren nog bijzonder groot. Desondanks werd alles tamelijk vlot opgenomen. Vooral de vleeswarenindustrie bleek hier een grage afneemster Ook het foksoed was wel in trek. ofschoon de prijzen eerder iets terugliepen Notering van slachters f. 35—5055 en fokkers f60 120 per stuk. De beduidende daling van de wolprij- zsn, die met circa 30% zijn teruggelo pen (ook de huidenmarkt ls flauwer ge stemd* was de wolveemarkt als reactie hierop ook aanmerkelijk flauwer. Zowel slachtschapen als fokschapen ondergingen een daling van gemiddeld f. 1015 per stuk. De vette varkensmarkt was, zoals we reeds konden verwachtenalgemeen flauwer gestemd De spekmarkt voor ex port naar Duitsland ls weer belast met een heffing van 25 cent per kg. en bovendien heeft het B.V.V. de export van vleeswaren, waarvan het contingent in de laatste week van Maart 800 ton bedroeg, verlaagd met 200 ton en voor volgende week zal deze uitvoer worden gehalveerd, dus 400 ton bedragen. Men heeft intussen de baconprijzen met 5 cent per kg verhoogd. Hiertoe was men wel genoodzaakt omdat men involdoen- de baconvarkens ontvangt om aan hot met Engeland gecontracteerde bacon- contract te kunnen voldoen De vette varkens deden deze week van f. 180— 1.88, enkele tot f. 1.90. bacon en lichte soorten f. 1.62—1.70 per kg levend ge wicht. Magere varkens en biggen een kalm maar nagenoeg prijshoudende markt. De paarden waren over de gehele li nie weer duur maar toch niet duur der dan de vorige week. FEUILLETON ✓~N BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w 8) De telefoon rinkelde steeds en klan ten met fantastische en belaohelijke hoeden op hun hoofd kwamen en gin gen door de hoofdingang. Het meisje aohter de balie was druk in de weer met de hulstelefoon. „Zeg aan Yvonne, dat mevrouw Sains- iford er is." „Waarschuw mijnheer Henri dat me vrouw Car dew gebeld heeft om te pas sen." „Hallo.vraag juffrouw Hélène naar de show-room te komen. Mevrouw Jen kins wacht op haar." En zo ging het maar door, terwijl Marigold tcekeek, oplette en luisterde. Het duurde tien minuten, voordat het meisje, aan wie Marigold de brief had gegeven, de trap kwam afrennen. .Juffrouw Sloe zal u ontvangen," zei ze. „wilt u mij volgen?" Marigold liep met haar de gang af en ging een lift binnen. Zi) sohoten enkele verdiepingen naar boven. Marigold keek naar het meisje. Zij zag er aantrekke lijk uit, hoewel vrij dom. Marigold ver langde er naar niet haar te praten, haar •te vragen hoe zij het vond deel uit te maken van deze grote zaak. maar iets in haar beleefde onverschilligheid weer hield Marigold haar mond open te doen. Zwijgend gingen zij verder totdat de lift plotseling stopte. Het meisje opende de deur en Mari gold stapte naar bulten. „Deze kant graag." Een deux werd geopend en Marigold stond in een kleine, voortreffelijk ge meubileerde kamer. Met haar rug naar het raam gekeerd zat een vrouw aan een bureau te schrijven. Marigold kwam verlegen naar voren, terwijl de deur achter haar werd gesloten. Er heerste een korte stilte, toen keek de vrouw op. Haar gezicht was uitermate aantrekkelijk. Haar haar was donker en de ogen wonderlijk blauw. Zij stond op en stak haar hand •uit. ..Hoe gaat het met u, juffrouw Gran ville. neemt u plaats." Zij wees naar een stoel naast het bureau en ging weer zitten. Haar lan ge vingers, waarvan de nagels rood ge lakt waren, speelden met een potlood. ..U bent du6 een kennis van Peter Aird?" Nadlne Sloe sprak met een langzame, bijna lijzige, stem, welke Ma rigold niet natuurlijk, maar aangeleerd aandeed. ..Ja," zei Marigold, en zij hoopte vu rig, dat haar niet gevraagd zou wor den hoelang zij elkaar reeds kenden. Nadlne Sloe pakte het briefje dat voor haar lag weer op en las het opnieuw. Hij vertelt mij, dat u graag een baantje als mannequin zou willen hebben. Hebt u enige ervaring?" Ik ben bang van niet." Nadlne Sloe keek weer naar het briefje en Marigold meende, dat zi) een enigszins afkeurende trek op haar gelaat had. ..Dat is jammei*," merkte zij op. „maar ik zou denken, dat u het goede figuur hebt. Wilt u even opstaan?" Marigold deed wat haar gevraagd was en voelde zich vrij dwaas. „Wandel nu even door de kamer." „Nu graag terug, dank u wel." Zij ging w-at gemakkelijker zitten en plotseling kreeg Marigold de indruk, dat Nadine Sloe het gesprek even vervelend vond als zij. „Ik vraag mij af. of zij verliefd is op Peter!", dacht Marigold. Plotseling zei zy, daar zij brandde van erlangen de betrekking te krijgen: „Het was erg vriendelijk van mijnheer Aird een intrcductieonéf te geven. Ik heb dat erg prettig gevonden." „Daar ben ik zeker van. Peter doet zelden iets, dat niet in zijn eigen be lang is." De stem van Nadin? Sloe klonk enigs zins sarcastisch. Weer keek zij naar het briefje en Marigold voelde zich onbe haaglijk ZIJ kreeg de idee, dat de oudere vrouw naar een of ander excuus zocht om haar weg te sturen, om haar sollicitatie te weigeren. ZIJ keek naar de dunne, lange vingers, die onophou- 'rityk in beweging waren, spelende met het potlood. Tenslotte scheen juffrouw Sic1 M-s-r standiovnt bepaald te hebben, „Het- is een feit, dat wU een plaats vrij hebben in de show-rooms," merkte zij op. „Indien u er iets voor voelt, kunt u een maand op proef komen, zo dat wij kunnen zien of u voldoet." Marigolds hart begon sneller te kloppen. „Ik moet u hier vriendelijk voor be danken, heel vriendelijk. Het is erg welwillend van u." „Er bestaat natuurlijk niet de min ste garantie, dat wij u hier zullen hou- dèn," vervolgde Nadine. „Wij verwach ten dat onze mannequins hard werken. Uw salaris zal. om te beginnen, vier pond tien shilling per week bedragen, terwijl u van negen tot des avonds zes zult moeten werken. „Wanneer wilt u dat ik begin?", vroeg Marigold. „Aanstaande Maandag. Het is het teste, dat u hier even voor negen uur komt en vraagt naar madame Marie, zij staat aan het hoofd van de manne quins." Nadine Stond op. „Ik hoep, dat u het hier prettig zult vinden, zei z? zonder enige warmte in haar stem. „Als u Peter ziet, zoals Ik mag verwachten, wilt u dan zeggen, dat ik steeds een oude vriend gaarne, een dienst bewijs?" „Ik zal hem de boodschap overbren gen." Nadine drukte op de bel, die op haar bureau stond. De deur ging open, en hetzelfde meisje, dat Marigold naar bo ven aeleid 'nad. verscheen. Nadine Sloe voelde er kennelijk niets voer om handen te schudden. „Goedendag Juffrouw Granville," zei ze koel. Marigold stapte in de lift en het meisje in het grijs sloot de deur. Nu zl) uit het kantoortje van Nadine Sloe was, verdrong haar enthousiasme haar verlegenheid. „Ik kom hier werken." Het meisje keek naar haar zonder enige belangstelling. „Ik hoop, dat het u zal bevallen, ik ga weg." „Dat spijt mij." „Mij niet," antwoordde het meisje, juffrouw Slee kon al tijden mij niet mëer zien en indien het zover is, helpt er geen lieve moederen meer aan." Marigold voelde zich huiverig. Zij was 2o"ÓÓ"°nIeuws: 2Ó!o5romantische voor- er zeker van. dat Nadine haar niet op VOOR ZONDAG 8 APRIL. Hilversum I (402 M.) NCRV 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muz.; 8.30: morgenwijding; 9,15 gram.muzlek; KRO 9.30: nieuws en waterstanden; 9.45: gram.muzlek; 10.25: Hoogmis; 12.00. apo logie. 12 35: gram.muzlek; 12.40: lunch concert; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.20: lunchconcert; 13.45: „Uit het Boek der Boeken". 14.00: Radio Phllharmonisch or kest en solist: (ca. 14.45: „Grote tekenaars: Honoré Daumier", causerie); 15.25: klein koor; 15 45: strijkkwartet; 16.10: „Katho liek Thuisfront overal!"; 16.15: sport; 16.30 Vespers; IKOR 17.00- Nederl. Her vormde Kerkdienst: 18,15 Nederl. Herv. zangdienst. Na afloop: gram.muziek; NCRV 19.00; kamerkoor; 19 15: „Mensen op de achtergrond", causerie; 19.30: nieuws, sportuitslagen on weerberichten; KRO 19.45: actualiteiten; 19.52; boekbespreking; 20.05; De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gevarieerd programma; 22.45: avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524.00; gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) VARA 8.00: nieuws en weerberichten; 8.18: gram.muz.; 8.30: vacantlotlps; 8.40: voor "de gerepa trieerde militairen; 9.12: Post-dulvehberlch- ten: 9.15: verzoekprogramma; 9 45' „Gees telijk leven", causerie; VPRO 10,00; „Geef het door"; 10.05: Zondagshalfuur; IKOR: 10.30: Doopsgezinde Kerkdienst; AVRO 12.00: „Muziek-etalagc"; 12.40: voor de Jeugd; 12.50: gram.muzlek: 13 00: nieuws en weerberichten13.15: mededelingen of gram.muzlek, 13.20 Theaterorkest: 13.50: „Even afrekenen, heren!": 14 00: gram. muzlek: 14.05 boekbespreking: 14.15: gi taarspel; 14.40: „Cavalleria Rustlcana", opera gr.pl.); 16.00: fllmpraatje; ,16.15: zul- delilke muziek:-. 16.30 sportrevue: VPRO 17.00: „Gesprekken met lulteraars"; 17.20: „Een Kerklied": VARA 17 30: „Het Lauria- ton Gardens Mysterie", hoorspel; 17.50: pianospel: 18.00: sport; 18.15: nieuws en sportuitslagen; 18.30: cabaret; 10 00: radlo- lvmnus; 19 30 amusementsmuziek: AVRO prijs stelde en dat zij haar het baantje slechts gegeven had omdat Peter er om verzocht had. Het was haar echter onmogelijk langer dan enkele ogenblik ken terneergeslagen te zijn. Zij rende naar huis als hadden haar vceten vleugels, om zic-h pas te herin neren, toen zi) er bijna was, dat Anne er. Sally uit waren. Zij keek op haar horloge. Het was even over elf uur en zij hadden pas tegen etenstijd afgespro ken in een klein en goedkoop restau rant op de Embankment. Marigold be sloot -dus Peter op te bellen en hem het goede nieuws te vertellen. Zij liep naar de telefooncel aan het einde van de straat en wierp een geldstuk in het ap paraat, De bel gin-g over, maar er kwam niemand. Hij moest uit zijn cm zijn illustraties te verkepen. i (Wordt vervolgd) 36). Ja nu had Panda rechtuit en eerlijk de waarheid willen zeggen, maar hij kreeg er geen gelegenheid toe. De burgemeester en de veldwachter grepen hem en Joris Goedbloed in de kraag, en zo werden ze dan samen een trap af gebracht en opgesloten in het hok on der de toren. „En gaan jullie daar nu maar oudheidkunde bestuderen!" riep de burgemeester nog „Probeer me dóar nu maar voor de gek te houden! Ha!" En toen duwde de veldwachter hen naar binnen en de deur viel met een plof dicht. Daar zaten ze nu! „Het is jouw schuld!" riep Panda on middellijk uit. „Ik zei Je al dat het me niet beviel! Het was oplichterij! Het was niet eerlijkI" „Maar wat kraamt ge nu toch uit, bnaske!" weerde Joris verontwaardigd af. „Ge dwaalt immers! Het is uw schuld! Gij, met uw onzinnige, dwaze bediende! Hij was het, die ons in ver legenheid bracht döor zijn loslippigheid! Richt uw verwijten tot uw plichtvergc- lon knecht!" Misschien had Joris Goedbloed een heel klein beetje gelijk, maar plichtver- geten mocht hij Jolllepop toch niet noe men. Integendeel "de bediende ver- Janrsmuzlek: 20.45: AVRO-nllerlei: 20.50: ..De Forsyte Sage: Een man van fortuin', hoorspel; 21.30: Metropole-orkest; 22.00: Cabaret; 22.30: zang en orgel; 22.50; actua liteiten: 23.00: nieuws; 23.15: gram.muz.; 23.3024,00: dansmuziek. I-ingeland. IiBC llonie Service (330 M.) 12.30: Muzikale causerie: 13.10: crltleken; 13.55- weerberichten; 14 00: nieuws; 14.10: ..Country Questions'1; 14.40: operamuziek; 15.05: tuinbouwpraatle: 15.30: pianoreci tal; 10.05: hoorspel; 17 00' opera-orkest en solisten; 18.00: voor de kinderen, 18.50- causerie: 18.55: weerberichten; 19.00: nieuws: 19.15: svmohonle orkest; 20,45: avonddienst: 21.45: llefdadlgheldsorproep; 21.30: hoorspel- 2.00: nieuws: 22.15: cau serie: 22.36: klankbeeld: 23.20: alt en piano; 23.52: epiloog; 24.00—0.03: nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.30: kerkdienst: 13.00: ge varieerd programma: 14.00: twintig vragen; 14 30 pooulalr concert: 15.00: gram.muz.: 15.30: Schots programma; 16 00: hoorspel met muziek: 16.30: klankbeeld: 17.00- ge varieerd programma: 17.30: gram.muzlek: 18.30: gevarieerd nm^ramma: 10 00: Rniind Britain Quiz; 19.30: orgelsDel: 20.00' nieuws; 20.30: amusementsmuziek: 2130: Community hvmn-singlng; 22.00 eeva- rlcerd programma: 23.00: nieuws: 23.15: pianorecital- 23.30: muzikale causerie: 23.45: gram.muzlek; 0.15: populaire muz.; 0,561 00: nieuws. N'nrdwectdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: oocra- en operetteconcert: 13.20: ge varieerde muziek; 15.00: verzoeknrogram- ma; 17.30: amusementsmuziek- 18.00: or kestconcert: 19. 45- nieuws: 20 05: ceva- rleerd concert: 22.15: nieuws: 22.45: dans muziek: 23.15: amusementsmuziek: 24.00: nieuws: 0.10: Musettemuzlek; 0301.00: dansmuziek. Brussel (324 en 4848 M.) 324 M.: 12.32: lichte muziek: 13.00: nieuws: 13.15: gram. muzlek: 13.30: voor de soldaten: 14.00: opera- en Bel Canto-concert; 15 30: gram. muzlek: 16.00: sport: 16.45: gram.muzlek: 17.00: Bach-gezelschap pn solisten: 17.55: sportuitslagen: 18.30: godsdienstig halfuur: 19 00: nieuws; 19.30: radiobioscoop: 20.00: actualiteiten: 20.15: gevarieerd program ma: 22.00; nieuws; 22.15: verzoekorogrnm- ma: 23.00: nieuws; 23.0524.00: dans muziek. 484 M.: 12.08' omproeporkest; 13.00: nieuws- 13 15: verzoekprneramma: 14.00: lnndbouwult7endlng: 14.30: avmphonle- concert: 1.6.30' gram.muzlek: 16.45: dans muziek: 19 oo- godsdienstig halfuur: 19.45: nieuws- 20.00: eroot Svmphonle orkest. 20.80: gram muziek- 21.00: omroeporkest: 22 00- nieuws: 22 10' eram.muzlek: 22.15: lichte mmiek: 23.55: nieuws; 23.00: gram. muzlek: 23.55' nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.00: lichte muziek: 13.00: nieuws: 13.20: hoorspel: 15.30: ,.Le petit Due", opera; 17.15: gram.muzlek; 18.00 svmphonle-orkest; 20 00: gram muziek; 2100: hoorspel: 2130: klankbeeld; 23.10: kamermuziek; 23.4524.00: nieuws. keerde op ditzelfde moment in de grootst mogelijke verlegenheid. Men had hem uiteraard op vrije voeten gelaten, aan gezien hij nooit de schijn had gegeven lets opgegraven te hebben maar nu stond hij dan droef te peinzen. „Welk een schande!" mompelde hij. „De be diende van een tuchthuisboef! Ik had deze betrekking nooit moeten aanne men! Ik zal overwegen mijn ontslag to j- nrmen! Maar éérst moet ik mijn werk- gever opheffen uit zijn weerzinwekkende „iS,™?.™?1}1®. JJuSdn«?X „„A ^r.r, 1,,,., nieuws: 7.18: gewijde muziek. 7.45 oen staat; want niemand ma,van my kun- woord voor de dag; 800; nieuws en weer- -nen zeggen, dat ik de bediende van een berichten; 8.10: sportuitslagen; 8.20: tuchthuisboef geweest ben...." .gram.muzlek; 9.15; voor de zieken; 9.30; VOOR MAANDAG 9 APRIL. waterstanden; 9.35: famillccompetltie: 10.10: gram.muziek; 10.30: morgendionst; 11.00: gram.muzlek; 11.15: gevarieerde mu ziek; 12.30: land- en tulnbouwmededelln- gen; 12.33: orgelconcert; 13.00; nieuws; 13.16: Spaanse muziek: 13.45: gram.muz.; 14.00: schoolradio; 14.35; gram.muzlek; 14.45: voor do vrouw; 16.15: gram.muzlek; 15.25: strijkkwartet en plano: 16.00 bijbel lezing: 16.45: vocaal ensemble; 17.00: voor de kleuters: 17.15: orgelconcert; 17.45; voor de kinderen; 18.00. zigeunerkwintet; 18.15; sportrubriek; 18,25: Engelse les: 18.46: boekbespreking: 10.00: nieuws en weerberichten; 19.15: „volk en staat", cau serie: 19.30: gram.muzlek; 1940: radio krant; 20.00: nieuws; 20 05: salonorkest; 20.40: „Georg Frledrlch Handel", hoorspel; 21.30: strijkorkest; 22.15: reportage; 22.305 fluit en clavecimbel, 22.45: avondoverden king; 23.00; nieuws; 23.1524.00: gram. muzlek. Hilversum II (298 M AVRO 7 00! nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.305 gram.muzlek; 8.00: nieuws; 8.15: gram. muzlek: 9.00: morgenwijding; 9 15: gram. muzlek: 10.30: van vrouw tot vrouw; 10.351 gram.muziek; 11.00: „op de uitkijk"; 11.15! orgelconcert; 12.00: orkestconcert; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: ln 't spionnetje; 12.38: gram.muziek. 13.00: nieuws; 13.15: AVRO-allerlel; 13.20; poll- tlekapel; 14.00: „Wat gaat er om ln do wereld?", causerie; 14.20: gram.muziek; 14.30' voordracht met harpspel; 14 45: semi-klassicke muziek; 15.15: voor do vrouw; 18.15: pianorecital; 16.45: Musi calender": 17.30: voor de padvinders; 17.45: Regeringsuitzending: E. w. Ostreie: ..De Europese gemeenschap ln Indonesië 5 18.00: nieuws; 18.15: militair commentaar; 18.30: dansmuziek; 19.00: ..Discogram": 19.30; muzikale causerie: 19.45: Regerings uitzending: Ir H. Verschuyl: „De schapen fokkerij ln Nederland"; 20.00: nieuws; 20.06: AVRO-allorJel; 20.10: racfloscoop; 22.30: Radio Phllharmonisch orkest; 23-00; nieuws; 23.1524 00; gram.muziek, Engeland BBC Home Service (330 M.) - 12.00 Gev. muziek, 12.3o Hoorspel, 13.00 Gram.muz., 13.25 Gev. progr.; 13,15 Weer berichten. 14 Oö Nieuws, 14.10 Lichte mu ziek, 15 00 BBC Schots orkest. 16.00 Gr.- muzlek. 16.30 Strijkork.. 17.00 Gr muzlek. 17.25 Voor de vrouw; 17.40 Cross-examina tion. 18.00 Voor de klnderoi^ 18.55 Weerber., 19.00 Nieuws, 19.15 Sport, 19.20 Causerie, 19.30 BBC Northern Oröhestre, 20 45 Klankbeeld, 21.15 Twintig vragen, 21.45 Amerikaans Commentaar: 22.00 Nieuws. 22.15 Klankbeeld. 23.45 Parle- mentsoverzlcht; 24.000.03 Nieuws. Engeland, BBC l ight Programme (1500 en 247 M.) 12.00 ..Mrs Dale's Dagboek", 12.15 Variété-orkest, 13.00 Voordracht, 1316 BBC Weleh Orohostra en soliste; 14.15 Voor de kinderen, 14.45 Voor do kleuters, 15.00 Voor de vrouw, 16.00 In strumentaal octet en solist; 16.30 Voor de soldaten. 16.45 Lichte muziek, 17.15 „Mrs. Dale's Dagboek"; 17.30 Hoorspel, 19.00 Orgelspel, 19.15 Dansmuziek, 19.45 Hoorspel. 20.00 Nieuws. 20.25 8port, 20 30 Hoorspel met muziek, 21.00 Verzoekpro gramma, 21.45 Hoorspel. 22.15 Gevarieerd programma. 23.00 Nieuws, 23.15 Actuali teiten 23.20 Dansmuziek; 24.00 Voor dracht, 0.15 Amusementsmuziek, 0 86— 1.00 Nieuws. Nordwestrteutseher Rundfunk (309 M.) 12.00: Omroeporkest, 13.00 Nieuws. 13.20 Operette-muziek, 15.40 Amuaementamuz., 16.30 Rhythmlsche muziek, 17.00 Nieuws, 17.05 Muzikale miniaturen, 18.00 Populaire muziek, 19.45 Nieuwe. 20.05 Phllharmo nisch orkest en solisten, 22.16 Nieuws, 22.40 Gev. programma. 23.10 Lichte mu ziek, 23.30 Amusementsmuziek, 24.0Q Nieuws, 0-351,00 Dansmuziek. Brussel (324 pn 484 M.) 324 M.5 11.43 Gram.muzlek, 12.30 Weerber., 12.33 Vooe de boeren, 12.40 Gram.muzlek, 13.OO Nieuws 13.15 Lichte muziek, 13.45 Gr.- muziek, 14.00 Voor de vrouw, 15.00 Pia norecital, 17.00 Nieuws. 17.10 Amuse mentsmuziek, 18.00 Franse les, 18.20 Gr., muziek, 18.25 Financiële kroniek, 18.30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws,. 19.30 Gr.« muziek 19.50 Radiofeullleton, 20.00 Ka merorkest en solist, 21.00 Actualiteiten, 21.15 Oram .muziek, 22.00 Nieuws, 22 .15 Verzoekprogramma, 23.00 Nieuws, 23.05— 24.00 Verzoekprogramma. 484 M.: 12.05 Omroeporkest, 13.00 Nieuws, 13.10, 13.30. 14.00 14.50 en 10.00 Gram.muzlek, 10.30 Omróopkoron. 17.10, 17.45, 18 30 en 19.00 Gram.muzlek. 19.25' Jazzmuziek, 19.45 Nieuws, 20.46 Gram. muzlek 21.16 Kamermuziek, 22.00 Nieuws. 22.16 Gram.muzlek, 22.65 Nieuws, 23,00 Gram.muzlek, 23 55 Nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12 00 Gram.muzlek, 12.30 ,.Le 66'" operette. 13.00 Nieuwe. 13,15 Le Farfadetlf, opera, 14.00 Nieuws, 14.30 Gram.muzlek, 10.00 Kamermuziek, 17 00 Gram.muziek 17.30 Dansmuziek, 18.33 Amerikaanse uitzending. 19.00 Gr.muzlek, 20.00 Nationaal orkest, 23,20 Pianorecital I 23.45—24.00 Nieuws,

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 7