I inzake Korea is de grote beslissing I nc altijd niet gevallen. Weliswaar zijn I de'verbonden troepen op bevel van ge- I r.eraal McArthur de 38ste breedtegraad I over. dooh dit betreft nog slechts „tac- I tische" bewegingen, het betekent aller- I minst het begin van een opmars naar I de Mandsjoerljse grens. I De opperbevelhebber in het Verre Oosten heeft erkend, dat het bevel tot de verovering van Noord-Korea een I saak der politici is, maar aan de an- I dere kant heeft hij er geen twijfel over I doen bestaan, dat de politici door hun I aarzelende houding China in de kaart soelen. En inderdaad zo ligt de situatie. I De zaak Korea zal immers pas dan I opgelost zijn, zo China hetzij door I dwang, hetzij door overleg, bereid wordt I gevonden om zich neer te leggen bij I een regeling, die Korea weer verenigt in volledige vrijheid. Iedere andere re- I geling is gedoemd provisorisch te blij ven. Eva Peron ontving Grootkruis Orde Oranje-Nassau Prins Bernhard „Argentijns vlieger honoris causa" Negen Joegoslavische ministers ontslagen Verbonden troepen in Korea stuiten op krachtige tegenstand WEERBERICHT 90ste Jaargang ZATERDAG 7 APRIL 1951 No. 27271 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J W Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f5,15 per kwartaal, f0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Beschaving, let op uw sa eek Natuurlijk zou een oplossing in ge- I schetste zin door overleg verre de voor- I keur verdienen, doch trots alle hoop. die I in enkele landen wordt uitgesproken I en Engeland behoort wel tot de meest I hoopvolle! is er nog geen enkels I aanwijzing, dat Peking oren zal hebben ■yoor besprekingen, laat staan tot een schikking als de enig afdoende, als bo ven aangegeven. Integendeel, uit de uitlatingen van de Noord-Koreaanse leiders en het stil- zwijgen van Pexing blijkt zonneklaar, dat aan een dergelijke overeenkomst niet wordt gedacht! Zelfs de mogelijkheid van een wapen stilstand op de basis van het huidige ovenblik, toch wel het allerminste, wat verwacht zou mogen worden, lijkt met bereikbaar. De commissie van goede diensten uit de V.N., die zou trachten contact met Peking op te nemen, Is daarin niet geslaagd en schijnt het nu j nog eens te willen proberen met be hulp van de twaalf Aziatische en Ara bische landen, wier pogingen ook vroe ger afstuitten op de eisen van het rode China, Slechts een ruimschoots toege ven zou wellicht aanleiding kunnen geven tot een voorlopig step zetten van de strijd, doch dit zou tevens inluiden een wijken voor de gepleegde agressie. Zo ligt het alternatief. Het is doorgaan of wijken en de funeste gevolgen van wijken hebben wij reeds te zeer uit eengezet/ om daarop nog eens terug te komen. Doorgaan omvat evenwel voldoen aan de eis van genei-aal McArthur om te mogen bombarderen in Mandsjoerije en desnoods China! Anders is de generaal niet van plan om nogmaals de poging Korea te verenigen te herhalen. En die eis is volkomen gerechtvaardigd. Anders Iepen de verbonden troepen maar al te zeer de kans om niet te zeggen de zekerheid cm voor de tweede maal te moeten wijken voor een over de grens in Mandsjoerije voorbereid offen sief. Het laat zich denken, dat de generaal daarvoor niet voelt, mede gelet op de doelloze offers aan mensenlevens, die daarvan het gevolg zouden zijn. Iedere commandant te velde moet als uiteindelijk doel zich stellen de strijd tot een beslissing te brengen, iedere andere beslissing betekent verlies. En in Korea is slechts een beslissng te be reiken zo China hervatting van offen sieve bewegingen onmogelijk wordt ge maakt. Dit laatste is alleen dan be reikbaar, zo doortastend wordt opgetre den in Mandsjoerije. Terecht is China als agressor aange wezen, maar de politici weigeren de consequenties te trekken. Dat geschiedt onder een beroep op de beschaving. Dat klinkt zonder enige twijfel zeer be schaafd. maar moet de beschaving dan aan de beschaving ten onder gaan? Wy, Westerlingen, veroordelen alle geweld. Op zich zelve een zeer achtens waardige houding, die slechts geappre cieerd moet worden. Doch zijn wij niet genoodzaakt, dank zij het drijven van Moskou, onze gewapende macht op te voeren tot een duizelingwekkende hoog te. al moeten wfj daarvoor de zwaarste offers brengen? Dit ter verdediging van het hoogste goed: de vrijheid! Die vrijheid werd en wordt nog mede in Korea bedreigd, reden waarom de VU. zich hebben opgemaakt, om ook daar de vrijheid te redden tegenover het geweld van Moskou en het rode Peking. Doch wanneer puntje bij paal tje komt, wordt geaarzeld Zouden Moskou of Peking aarzelen om toe te slaan, met gebruikmaking van ieder wapen, zo zij overtuigd wa ren, te zullen zegevieren? De vraag is het antwoord tegelijk. Moet de beschaafde wereld dan rus tig bleven toezien en niets doen dan aan afweer denken? Terugdeinzend voor ieder optreden tegen de belagers van de vrijheid, onverschillig waar ook ter "wereld? Wij pleiten hiermede niet voor een preventieve oorlog, ook al zijn daarvoor argumenten aan te voeren, die overwe ging waard zouden zijn, zelfs voor een beschaafde wereld, doch wel voor door tasten dan. wanneer ergens de vrijheid, het axioma van alpha tot omega van de V.N„ in feite wordt bedreigd en aan gerand. Het rode China, als aanvaller ge brandmerkt, heeft, wanneer het niet naar rede wil luisteren, de gevolgen daarvan te dragen. De beschaafde we reld heeft de plicht de vrijheid niet al leen met de mond doch ook daadwer kelijk te verdedigen. Zowel in Europa als in Azië, of waar ook. Anders wordt de beschaving zelf het slachtoffer! Vriendschap Argentinië Nederland gereleveerd. Gistermorgen heeft Prins Bernhard in het regeringshuis te Buenos-Aires aan mevrouw Eva Peron het Groot kruis in de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De plechtigheid werd bijgewoond door de president van Argentinië, Juan Peron, en alle ministers van het Ar gentijnse kabinet. Prins Bernhard verklaarde in vloei end Spaans o.m.: ,Jk overhandig u deze onaerscneiding ais bewijs van ae grote vriendschap, die reeas vele jaren tus sen Argentmie en Nederland bestaat en ais een getuigenis van het grote werk ooor u verrient voor ae vooruitgang van het Argentijnse volk, welk werk reeds op ve^eriei gebied gunstige uitwerking hteit 3er:ad. Mijn oeste wensen vergezellen het wegjagen va.. deze arbeid, dat met kan naiaten grote tevredenneid te geven aan dit nooeie land en zijn regering. Meet het o'/erhaiuLgen van aeze de- cu:a<,-t. vertolk ik de gevoelens van op rechte vrif.ndsonap van het Nederland se von. voor de inwoners van deze gro te Refubiiek e.i ik breng de beste wen sen van het Nederlandse voik en zijn regeiLig .oor net welzijn van de Argen tijnse Republiek en haar regering over." Na deze plechtigheid overhandigde president Peron aan Prins Bernhard ae versierselen van Grootkruis van de Orde van Verdienste. Tevens werd Prins Bernhard benoemd tot „Argen tijns vlieger honoris causa". President Peron hield hierbjj een toe spraak, waarin hij o.a. zeiae: „Het is de eerste maal aat de Republiek de onderscheiding Grootkruis van de Orde van Verdienste uitreikt," De onderscheiding beeldt een Argen tijnse arbeider uit, die de nationale vlag staanoe houdt. „Wij bieden u het beste aan wat wij bezitten tussen he mel en aarde, .omdat de arbeider ons volk is en-de vlag ons vaderland". „Uw eenvoud, openhartigheid, cordia- liteit, oprechtheid en nederigheid heb ben ons hart voor goed veroverd! Ik verzoek u, uw volk mijn gevoelens van eerbied, liefde en bewondering over te brengen." „Zeg in Uw land aan Koningin, rege ring en volk, dat onze regering en het Argentijnse volk in iedere Hollan der een vriend zien, want zij zijn de verpersoonlijking van arbeid en hu maniteit. Deze deugden zjjn de enige, die ons kunnen redden van ons nood- Ook in België gaan de zaken minder goed. (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische winkeliers ondervinden ■thans de weerslag van de Korea-rush. De zaken gaan veel minder goed en het publiek wordt wederom kieskeurig. Pa sen is vroeg gekomen en het weder is slecht geweest. De lente-modesnufjes werden haast niet verkocht, In de tex- lot. Het Argentijnse volk is bereid zich tied is de handel lusteloos geweest, daar m.e.*ï het Hollandse te verenigen in de cliëntele in Januari en Februari veel gekocht, had in het vooruitzicht van de wélk deel van de aarde ook, waar ge vochten zal worden voor het belang van het volk." prijsstijgingen. Het zfjn vooral de grote magazijnen, die van dergelijke aankopen Onder langdurig applaus van de hon- geprofiteerd hebben, doordat zii scher- r,ai' -n -1r*rvn<-iiwrQron In riA Qpnr.nr derden aanwezigen omarmde Peron de Prins minutenlang en schudde hem langdurig de hand, terwijl blitzlampen flitsten en camera's snorden. Gistermiddag heeft Prins Bernhard per konden concurreren. In de sector ter tabaks art: kelen blijft de handel zeer rustig ofschoon bekend werd. dat de Belg:sche volkssigaret duurder gaat wor den in het kader van de Benelux nd. door de unificatie der acciinzen. De li- keurenhandel is in België nog steeds Geen vorderingen te Parijs. De plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken der grote vier hebben gisteren hun 24e bespreking ge houden. Een woordvoerder van de Westelijke afgevaardigden verklaarde, dat er geen vorderingen zijn gemaakt. Hij voegde hieraan toe dat er geen nieuwe voor stellen zijn ingediend. De belangrijkste verschillen van mening zijn: 1) Of het bespreken van de bewape ning tot de bewapening van de grote vier beperkt moet worden, en 2) of het peil van de bewapening be sproken moet worden vóór de verminde ring van de bewapening. Beide partijen gebruikten hun oude argumenten, aldus de woordvoerder van het Westen. Gromyko zeide, dat de Vol kenbond en de Verenigde Naties het probleem der bewapening In dezelfde volgorde hadden behandeld als de Rus sen dit wensen. De Amerikaanse afgevaardigde. Jes- sup. antwoordde, dat zowel in de Vol kenbond als in de Verenigde Naties eerst cijfers over het bewapeningspeil besproken waren, alvorens het probleem van het verminderen te behandelen. Gromyko merkte naar aanleiding van deze woorden op. dat, aangezien noch in de Volkenbond, noch ln de Verenigde Naties enig resultaat was bereikt bij het bespreken van de bewapening, men het nu eens op een nieuwe manier moet proberen. De plaatsvervangers komen heden weer bijeen. een demonstratie gezien van het Ar- i gehandicapt, door de uit Frankrijk bin- gentijnse straalvliegtuig „Pulqui". Hij i nengssmokkelde jenever en fijne likeu- werd op het vliegveld ontvangen door ren De goede cointreau kost hier in de de Minister van Luchtvaart brigade- winkels 275 frs. terwijl de smokkelaar generaal Cesar Ojeda. Sonderman werd u dezelfde fles thuis bezorgt voor eveneens benoemd tot militair vlieger 175 frsdus bijna 8 gulden goedkoper, van Argentinië honoris causa. Maar in de jongste weken zijn de Fran- De Nederlandse kolonie te Buenos se Drijzen gestegen en Belgen die gere- Aires bood de Prins een gauohozadel geld hun weekend in Parijs doorbren- een hoofdstel met speciaal bit, een rij- gen. verklaren dat de Franss textiel nu zweep en zilveren gauohosporen aan. I niet meer goedkoper is dan de Belgische. Naai- rl^r^nfi-ali«afif» I economie, de openbare gezondheid en i^aar decentralisatie. het ondennjs Van de 9 ministers, die Het Joegoslavische persbureau heeft i hb de reorganisatie betrokken zijn, heb het ontslag van negen ministers uit ,h°n de federale regering van Joegoslavië bekend gemaakt. De ontslagen betreffen alleen de hoofden van economische ministeries en die van openbare nutsbedrijven. Men gelooft, dat zij deel uitmaken van een voorgenomen reorganisatie ten be hoeve van decentralisatie. Sommige mi nisteries worden samengevoegd. Verder is bekend gemaakt, dat Boris Kidrich, vooraanstaand lid van Tito's Politbureau, minister-voorzitter van de economische raad, van zijn functie van voorzitter van de federale plan-com missie zal worden ontheven. Westelijke waarnemers zijn niet van gevoelen, dat politieke beweegredenen aan de wijzigingen ten grondslag lig gen. Kidrich verklaarde, dat de wijzigin gen, die ook de opheffing van 16 mini steries en andere regeringsdepartemen ten inhouden, „een stap voorwaarts in de richting van sociaal-democratie in Joego-slavië" waren. Geen der sleutelminlsteries zoals de fensie, buitenlandse zaken of bin nenlandse zaken z(jn bij de reorgani satie betrokken. De reorganisatie heeft ten doel, de plaatselijke autoriteiten en die van de republieken in Joegslavië meer zeggen schap te geven op het gebied van de Collazo ter dood veroordeeld. Oscar Collazo is gisteren ter dood veroordeeld wegens moord, op een be waker van het Witte Huis bij zijn po ging in November een aanslag te ple gen op president Truman. De terechtstelling door middel van de electrische stoel is vastgesteld op 26 October. Collazo deed samen met Grisello Tor- resola een poging ,31air House", de tij delijke residentie van president Tru man, binnen te dringen. Bij een vuur gevecht met de wachtposten werden een bewaker en Torresola gedood en twee andere bewakers gewond. Collazo weigerde voor zijn leven te pleiten, en voegde hieraan toe: „Alles wat ik gedaan heb, deed ik voor de vrijheid van mijn vaderland." (Porto- Rico) Collazo is 37 jaar oud. ARGENTIJNSE VLEESLEVERANTIES AAN ENGELAND WORDEN HERVAT. Naar van Argentijnse zijde vernomen wordt, is tijdens een bijeenkomst van Engelse en Argentijnse onderhandelaars overeenstemming bereikt inzake her vatting van ae vleesleveranties aan En- eland. ■ben er drie nieuwe functies gekregen. De overigen zijn afgetreden. Men ziet in de reorganisatie ook een volgende phase in het kader van de door Tito verkondigde politiek van dis- tancienng van „het bureaucratische centralisme" naar een gedecentrali seerde en elastischer vorm van socialis me, dat meer individuele vrijheid zou bieden. De eerste phase van deze ont wikkeling was het overdragen van de leiding in fabrieken aan de arbeiders. Dit geschiedde vorig jaar. Tijdens zijn bezoek aan Punle del Este in Uruguay kocht Prins Bern hard enige ansichtkaarten voor de Prinsesjes. De rug van majoor G. Sonderman. de piloot van de Prins, is een goed bureau, om de kaarten te adresseren. HET SAARGEBIED NIET POLITIEK BU FRANKRIJK. De minister-president van het Saar- gebied, Johannes Hoffman, heeft ver aard, dat de politieke aansluiting van het Saargebied bij Frankrijk onmoge- hJk was. Met de Sa ar zou niers mogen gebeuren wat, een duurzame verzoening tussen Duitsland en Frankrijk afbreuk zou kunnen doen. STALINPRIJZEN. De internationale Stalinprijs is o.m. toegekend aan de Franse atoomgeleerde prof. Jollot Curie en aan dr Hewlett Johnson, de .,rode deken" van Canter bury, Technici van de K.L.M. hebben een vliegtuig-ligstoel geconstrueerd. Slee pairs genaamd, die het mogelijk maakt gedurende een lange tocht zo geriefelijk mogelijk te slapen. Twee Constellations zullen ieder met der tig van deze Sleepairs worden uit gerust en binnenkort worden ingezet op de lijn naar New York. Een kijkje in een van Sleepairs voor ziene Constellation. Motie tegen Mc Arthur in Engels Lagerhuis. In een communiqué van het achtste Amerikaanse leger wordt medegedeeld, dat de verbondenen in de centrale sec tor, ten Noorden en ten Noord-Westen van Tsjoentsjon op hevige tegenstand stuitten. Op het Westelijke front werd minder tegenstand ondervonden. Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaanse luchtmacht heeft gemeld in Zuid-Mandsjoerije een „beduidende uitbreiding" der Chinese luchtmacht te hebben opgemerkt. Een woordvoerder van de luchtmacht deelde echter mede dat deze uitbreiding niet de omvang heeft, die er door berichten uit Londen en andere plaatsen, in sommige waar van werd gezegd dat de Russen de Chi nese communisten drie duizend vlieg tuigen ter beschikking zouden hebben gesteld voor een voorjaarsoffensief, aan werd toegekend. Twee leden van het Amerikaanse congres, de republikein Armstrong en de democraat Bryan Dom, die een be zoek aan het Koreaanse front hebben gebracht, gaven bij hun terugkeer te Tokio een gemeenschappelijke verkla ring uit, 'waarin zij erop aandringen dat generaal MacArthur bevrijd zal worden van het reusachtige nadeel, dat het hem niet geoorloofd is zijn luchtmacht over de Mandsjoerijse grens te zenden. „Wij kunnen niet begrijpen, hoe de oorlog in Korea kan worden gewon nen, indien de verbonden oorlogsvlieg tuigen geen bombardementen ten Noorden van de Jaloe mogen uitvoe ren", aldus de beide congresleden, die verder nog verklaarden het Congres omstreeks midden April „een opzien barend verslag" te zullen voorleggen. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat de berichten, volgens welke er onenigheid zou bestaan tussen Engeland en de Verenigde Staten over Korea, onjuist zijn. Try&ve Lie, secretaris-generaal der V. N., heeft op een persconferentie te Lake Success, voor zijn vertrek naar het Midden-Oosten, verklaard, dat, „daar er geen tekenen zjjn van een communistisch vredesvoorstel inzake Korea", de V. N. geen andere moge lijkheid hebben dan de strijd met alle strijdkrachten, die zij zonder gevaar kunnen inzetten, voort te zetten. Van Amerikaanse zijde wordt dit ech ter volgehouden. Engeland, aldus wordt gezegd, is voorstander van een verzoek aan de Chinezen om deel te nemen aan vredesonderhandelingen. De V. S. zou den van mening zijn, dat reeds vele deuren voor de Chinezen open staan en dat de landen der V. N. niet verder Commissie voor goede diensten op non-actie. „NIETS MEER TE DOEN" De Commissie voor goede diensten voor Indonesië, ingesteld door de Ver. Naties, maakt bekend, dat zij zichzelf voor onbepaalde tijd óp non- actief heeft gesteld, omdat er voor haar niets meer is te doen. De Veiligheidsraad zal een eventueel besluit tot ontbinding moeten nemen. De militaire waarnemers der commis sie reipatrieerden reeds enige tijd ge leden. zouden komen door „politieke -zwak heid" te tonen. De Britse Labourafgevaardigde Will Nally heeft echter bij het Lagerhuis een motie ingediend, waarin wordt betreurd, dat het Huis ,,niet langer vertrouwen heeft in generaal Mac Arthur als opperbevelhebber der strijd krachten der V. N." in Korea. Het is onzeker, of de regering tijd zal toestaan voor een debat over de motie. Verdediging Ned. Antillen berust thans bij Marine. Gistermorgen is te Willemstad de taak van de Landmacht in de Ned. An tillen overgedragen aan de Marine. Dit geschiedde tijdens een korte plechtig heid in het „Waterfort" door majoor M. J. H. S. Rompen, waarnemend Com mandant Landmacht der Ned. Antillen, aan overste J. G. M. Nass. Commandant der Mariniers in de Ned. Antillen, in tegenwoordigheid van de waarnemende gouverneur, mr F. A. Jas en talrijke genodigden. De verdediging van dit gebiedsdeel Is thans geheel overgegaan naar de Ma rine. ONTVANGST DOOR H.M. DE KONINGIN. H M. de Koningin Juliana heeft gis termiddag ten paleize Voorhout, enige van de echtgenoten van de ministers en staatssecretarissen, die het huidige kabinet uitmaken, ontvangen en zich geruime tjjd met haar onderhouden. Donderdag a.s. zal de Koningin de echtgenoten der bewindslieden ontvan gen, die op de ontvangst van deze mid dag niet tegenwoordig waren. JAN VAN RIEBEECK HERDENKING IN DEN HAAG. Op 6 April 1652 landde Jan van Rie- beeck aan de Kaap. Op die dag begon de geschiedenis van Zuid-Afrika. Het vol gend jaar zullen gelijk bekend feesten hier te lande en in Kaapstad de herinnering aan Van Riebeecks ves tiging opwekken en nieuw leven geven. Gisteravond had de afd. Den Haag van de Ned. Zuid-Afrikaanse Vereniging een Van Riebeeck-herdenking georga niseerd als inleiding tot de komende feesten. Onder de genodigden in het KLM-gebouw bevonden zich de vice- president van de Raad van State jhr mr F. Beelaerts van Blokland, de pre sident. van de Hoge Raad, mr J. Don- ner, voorzitter der Commissie voor de culturele beschikkingen tussen Neder land en Zuid-Afrika. de burgemeester van Den Haag en vele leden van het Nederlands Van Riebeeck-comité en zeer vele hier te landa studerende Afrikaan se studenten. Het woord werd gevoerd door de Zuid- Afrikaanse gezant, prof. dr Gosman en orof. jhr Van Winter hoogleraar te Groningen. Albert Vogel Ir droeg poëzie van To- tius. Van der Heeven. Vondel. Hooft, Langenhoven en Jan Engelman voor. Het RchKgenkwartet sneelde muziek van Sweelinck en Schubert. Dr K. H. E Gravemeyer dankte sprekers en kunste naars. Gaan stewardessen staken?, „WIJ ZIJN GÉÉN SIGARETTENMEISJES!" (Speciale berichtgeving). Bij de KLM dreigt een arbeidsconflict onder de stewardessen. In de nieuwe dienstregeling, welke op 15 April zal ingaan, zal de KLM in haar lijntoestellen op alle routes tabaksarti kelen (sigaren en sigaretten) verkopen. Dit is geschied in verband met de con currentie van andere maatschappijen, die zulks eveneens doen. Toen een dergelijke tabaksverkoop aan boord van KLM-toestellen voor het eerst ingang vond op de route naar Scandi navië, hebben de stewardessen unaniem geweigerd die artikelen te verkopen, onder het motto dat zij géén sigaretten meisjes zjjn, doch gastvrouwen. De KLM is toen genoodzaakt geweest de stewar dessen van de route naar Scandinavië af te nemen en door stewards te ver vangen. Thans is echter bekend geworden dab de KLM deze tabaksverkoop op alle lij nen wil invoeren en nu zijn de stewar dessen boos geworden. Zij hebben hand tekeningen verzameld onder een stuk, waarin zij verklaren dat zij niet zullen toegeven aan de eis van de directie. Ongeveer 70% van de stewardessen heeft die verklaring ondertekend. Zij houdt o.m. ln dat de stewardessen, als de directie in deze aangelegenheid voet bij stuk houdt, en bloc haar ontslag zul len nemen. De stewardessen-vereniging staat achter deze actie. Van de zijde der stewards is geen enkel bezwaar verno men. BINNENKORT DRIE OP ÉÉN FIETS. De minister van Verkeer en Water staat heeft aan zijn adviescommissie verzocht een nieuw artikel voor het We genverkeersreglement te ontwerpen, dat 'het vervoer van twee kinderen beneden de 10 jaar op de fiets door één volwas sene mogelijk maakt. Hij heeft tevens toegezegd er naar te zullen streven, dat deze bepaling nog voor het zomerseizoen rechtsgeldigheid zal verkrijgen. Een bepaling wordt te vens voorbereid welke zal voorschrijven, dat jongeren beneden de 18 jaar sleohts één persoon mogen vervoeren niet ouder dan zijzelf. UITWISSELING NEDERLANDSE EN ARGENTIJNSE OFFICIEREN? De Argentijnse Minister van Defensie, generaal Lucerno, heeft ter ere van Prins Bernhard in de militaire acade mie te Buenos Aires een fees tmaal ge geven. Prins Bernhard toonde een le vendige belangstelling voor de instal laties der Academie en zeide met klem gaarne te zien, dat tussen Argentinië en Nederland een uitwisseling van officie ren tot stand zou komen. PINKSTERPAKJES VOOR KORE A-MILITAIREN. Ter gelegenheid van het Pinksterfeest wordt de mogelijkheid opengesteld om, in het tijdvak van 9—21 April a.s. aan de opvarenden van Hr Ms „Van Ga len", de- militairen van de detache menten Ver. Naties in Korea, niet- aangetekende pakjes tot een maximüm gewicht van 500 gram per luchtpost te verzenden tegen betaling van het nor male internationale tarief. 8 cent per 50 gram, met een minimum van 40 ct., dus zonder dat luchtrecht wordt ge heven. Buiïg. De Bilt verwacht tot morgenavond: Over het algemeen veel bewolking met nu en dan buien, waarvan sommige met hagel of onweer. Matige tot krach tige. tijdelijk wellicht harde wind hoofdzakelijk tussen Zuid en West. Iets kouder, vooral in de nacht. (Opgemaakt te 10 uur). 8 APRIL Zon op: 6.02; onder 19.24 uur. Maan op: 6.18 uur; onder: 22.21 uur. Hoogwater te Katwijk te 4.34 enl6.47 uur SpringtU (9/4 te 5.03 en 17.20 uur. Dit nummer bestaat uit tien pagina's,

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1