.UIA ARC struikelde over Noordwijk waardoor Quick Boys nu reeds kampioen werd JUDO Zaterdagcompetitie KNVB Quick Boys scoorde vijf maal tegen Sunlight Njord moest 3 kilometer met zeven man roeien Sterker Rouwkoop won van Docos SJfv m s Warmunda vergrootte haar voorsprong MAANDAG 2 APRIL Het zoveelste kampioenschap van Quick Boys in de derde klasse van de Zaterdagmiddagcompetitie - het veertiende om precies te zijn - is iets eerder dan verwacht mocht worden Zaterdag geboekt doordat ARC, de enige tegen stander die nog een theoretische kans had, in Noordwijk over de club van die naam struikelde. Quick Boys zelf - de Katwijkers liepen tot nu toe in deze competitie slechts drie verliespunten op - won met forse cijfers van Sunlight en behaalde de titel dus, als van ouds, met vlag en wimpel. Noordwijk bewees intussen met haar overwinning op ARC - al speelden de kustbewoners in deze competitie wat wisselvallig - tot de sterksten van de afdeling te behoren. Rijnsburgse Boys had in Maassluis moeilijkheden met een buitenspelval en bracht het daardoor niet verder dan een draw. JAC veroverde - te laat - het eerste punt, tegen Die Haghe (l-l) en CSVD won met 3-2 van Monster. VWS hield ln de vierde klasse keurig stand en won met 40 van Semper Al- tius. Ornas klopte Katwijk en ondanks de ongebroken geestkracht van de oran jehemden gaat het er voor hen nu wel heel donker uitzien. SVOW speelde te gen Leiden verdienstelijk. De terreinen van Llsser Boys en Woerden werden af gekeurd. STANDEN 3e KLASSE Quick B. 17—31 ARC. Noordwijk Rijnsb. B. C.S.V.D. Ter Leede Leiden V.W.S. Ornas Lisser B. Monster De Haghe Sunlight Excelsior J.A.C. 15—23 17—22 17—15 14—14 4e klasse 1628 Semper A. S.V O.W. R.CL Woerden Katwijk 15—18 15—18 13—16 15—16 16—14 16—13 15—12 14—11 15— 1 16—14 15—12 13—11 13— 8 15— 5 Noordwijk vernietigde illusie van ARC In een enerverende ontmoeting, waar bij de Alphenaren een aanvankelijk 0-3 aohterstand even na de rust die met een 32 voorsprong voor Noordwijk was ingegaan tot een gelijk spel hadden weten terug te brengen, heeft de thuis club ten slobte aan het langste eind ge trokken. Na een felle start van A.R.C. nam Noordwijk al spoedig het heft in han den en wist midvoor Mar ij t er werd in een radicaal gewijzigde opstelling ge speeld tweemaal te scoren, waarna Van der Wiel een strapschop wegens hands benutte (30). Aan de andere kant schoot De Hoed een strafschop we gens te stevig aanvallen van Koemans in en bracht dezelfde speler de ruststand op 32. Gesterkt door dit succes zetten de Alphenaren direct na het begin van de tweede helft alles op alles en zowaar drukte Bos het overwicht in de gelijk maker uit. De Noordwijk-verdediging anoest nu werkliik alle zeilen bijzetten Een uitval van de rood-witten echter besloot Marfjit met weer een doelpunt en daardoor kwamen Van der Wiel c.s. weer wat steviger te staan. Toen daarna Bergshoeff een waarschijnlijk te houden 6chot van richting veranderde zag Har- tevelt zich onverwacht het vilfde en te vens laatstd, doelpunt toegewezen en bleef de eindstand 53. Bij A.R.C. was rechtsbinnen De Hoed de beste speler, terwijl Van Rooyen bij de gastheren op de rechtshalf plaats uit stekend voldeed. Buitenspelval behoedde Excelsior voor nederlaag Ondanks het slechte terrein "speelde Rijnsburgse Boys in Maassluis een aar dige wedstrijd. De eindstand werd 11. doch het betekende voor de gastheren 'n geflatteerde uitslag. Gedurende de ge hele wedstrijd waren de geel-zwarten juist iets sterker en dit lichte overwicht werd door midvoor Van Duin na een kwartier spelen met, een doelpunt aan gegeven. Tien minuten voor rust echter bood keeper Heemskerk een behulp zame vuist bii een aanval van de Maas- sluizenaren en verdween de bal in het doel. Tal van malen poogden daarna Zwaan c.s in de tweede helft tot score te ko men, doch steeds weer klonk de scheids- reohtersfluit buitenspel! BU ARNOLDUS BEGON V.W.S.- VICTORIE. In een niet bepaald aantrekkelijke wedstrijd heeft V.W.S. een 40 zege op het bezoekende Semper Altlus behaald. Technisch was het spel van de Leide- naars beter en daar het Arnoldus-trio ln volgorde 3, II en m een pro ductieve bui had. was de stand na drie kwartier spelen 30. Na de rust kreeg keeper Spruilt meer te doen dan zijn collega in het S.A.-doel, doch van capituleren wist hij niet. Blok daarentegen trof nogmaals de roos. met welke 40 stand ook het einde aanbrak. Alphen-Wassenaar ook nu weer gestaakt Er is toch wel wat bijzonders aan de wedstrijden tussen Alphen en Wasse naar in Alphen. Werden het vorig seizoen twee maal de wedstrijden we gens de regen gestaakt, nu was het weer de heer Van Tujjl, die zich ge noodzaakt zag wegens het buitenge woon slechte weer in de rust dc wed strijd voor het verdere deel af te gc- 1 as ten. De stand was toen 1—1. Beide elftal len hadden in deze eerste helft dikwijls toch nog goede staaltjes voetbal laten zien. Vooral de Wassenaar-voorhoede toonde zich uiterst snel en bewegelijk, waardoor de uitstekende Alpheuse ach terhoede direct op volle toeren moest draalen. Toen de eerste aanvallen afge slagen waren, kwam Alphen meer en meer aan bod en Van Klaveren wist snel naar binnen komende, met een fraaie kopstoot de bal uit een door Post voor doel geplaatste voorzet in het Was- senaardoel te plaatsen. (10). De gas ten deden er zo mogelijk nog een schepje op en Alphens doel beleefde benauwde ogenblikken. Paal en lat brachten een enkele maal redding, terwijl bij een he vige doelworstellng doelman Britsemmer op wonderbaarlijke wijze het glibberige monster weer te pakken wist te krijgen. Toch moest hij in deze periode de bal uit het net halen, toen hij bij een on verwacht schot van de midvoor gepas seerd werd. (1—1). Tot de rust bleef de stand ongewij zigd. terwijl dit ook de eindstand werd. daar de heer Van Tuyl begrijpelijk we gens de regen aan de tweede helft niet meer liet beginnen. S.V.O.W. BEDWONG LEIDEN IN EIGEN HUIS. Op een uLtermate slecht bespeelbaar terrein is het I-reiden niet gelukt belde punten mee naar huis te nemen. Het werd er slechts één en aan dat voor de Oude Weteringers mooie resultaat heeft de keeper met de dubbele naam Hogen Dijkihof een werkzaam aandeel gehad. Brugman en Van Zanten hadden hun clug een 20 voorsprong bezorgd, doch nog voor de rust maakte invaller Van der Kwaak de stand gelijk. Windhorst gaf Leiden ln de tweede helft de leiding en nadat Brugman wegens maagstoor nis naar de kleedkamer was verdwenen, bracht Van Vliet de partijen wederom op gelijke voet '3—3). Training Nederlands Zaterdagmiddag-elftal Naar wij vernemen zal de wekelijkse training van de spelers, die daarvoor zijn uitgenodigd, ter voorbereiding van de landenwedstrijd tegen België in Mei as., op Donderdag a s. aanvangen op het BVC-terrein in Bilthoven. SOMBER PERSPECTIEF VOOR KATWIJK. Alle hoop is voor Katwijk nog niet verloren, maar het gaat er nu toch wel heel somber uitzien. De 20 nederlaag tegen het sterke Ornas is op zichzelf ge nomen niet beschamend, doch de pun ten zijn hard nodig! Voor de - rust kwamen beide partijen niet tot scoren en kon Ornas het niet verder dan een lichte veldmeerderheid brengen. In de tweede helft herhaalde zich dit spelbeeld. waarbij Ornas echter kans zag door een snelle uitval te scoren, waarna de linksbinnen op fraaie wijze drie Kat wijk-spelers omspeelde en de stand op 20 bracht. Verwoede tegenattaques van Katwijk hadden in zoverre pech dat enige tnalen tegen de lat werd geschoten, terwijl op het laa'st nog een bal tergend langzaam naast het verlaten doel rolde. Alphia wint bij DSO Dank zij uitstekend spel heeft Alphia kans gezien de moeilijke uitwedstrijd tegen DSO met niet minder dan 63 te- winnen. Hiermede is aan de goede positie van DSO een geduchte knauw toegebracht en hebben dc Alphianen hun eigen positie aan dc kop van de lijst aanmerkelijk verbeterd. De thuis club toonde zich een slecht verliezer, de midvoor moest door de scheids rechter van het veld gezonden worden. Scheidsrechter Priem, die de wedstrijd goed in handen had. liet om kwart voor drie uur beginnen Reeds direct zag het er naar uit. dat de Alphianen met re vanche gedachten naar Zoetermeer wa ren gekomen. Snel werd de bal gespeeld en keurig werden tal van aanvallen op gebouwd. Uit een dezer zag De Jong kans de score te openen (10). terwijl dezelfde speler voor de rust dit nog twee maal wist te doen. waartegen de gast heren slechts een doelpunt konden stel len. Rust 13. In de tweede helft was het De Her tog, die zijn harde werken beloond zag (14). Uit een strafschop wegens hands van Achthoven werd het 24. maar De Hertog had het antwoord al weer klaar en het was kort daarop 25. Uit een volgende strafschop werd het 3—5. waarna De Hertog er 3—6 van wist te maken, waarmede tevens het einde kwam van deze in de tweede helft veel te ruw gespeelde wedstrijd. Willem 3 wint Head of the River Honderden trouwe supporters trotseerden gistermiddag do regenbuien, die een verblyf langs de boorden van de Amstcl er niet prettigr op maak ten om de opening van het roeiseizoe n, de Head of the River, nee te maken. Een lange sliert auto's en autobussen had zich langs de Amsel opgesteld toen om drie uur de eerste ploeg. Njord, werd weggeschoten. Dfsliert langs de oevers was zo lang, dat de inzittenden van de achterste wgen vrijwel niets van dc race konden zien, hoewel er ditmaal 24 ploegen —fes in de eer ste en 18 in de tweede divisie van start gingen. En dan nog varen er de vele en dapperen, die op de fiets dit festijn volgden, nauwelijks lttend op de vele gevaren, die rondom dreigden in de vorm van 't gemotoriserde verkeer. In de eerste divisie waren Njord, de winnaar van het vorige jaar, met Dutry van Haeften aan slag. Triton met vrij wel dezelfde ploeg, die het vorig jaar de Telegraafbeker won en Willem 3. dat voor de eerste maal de sklffeur Tom Neumeler aan slag had. sterk favoriet, met het Amsterdamse Nereus als ge vaarlijke outsider. Laga werd niet ge acht een ploeg te bezitten, die enige kans zou kunnen maken en dit werd ook niet verwacht van de tweede ploeg van Njord. (Foto Van Rijn) Met een invaller voor linksbuiten Zuyderduin, voor wie II. Vis speelde, begon Quick Boys Zaterdagmiddag aan de wedstrijd tegen Sunlight. Het werd uiteindelijk 50 voor dc huis club. maar de overwinning werd niet zonder meer door de thuisclub uit Vlaardingen cadeau gedaan, al zou dc uitslag dit doen vermoeden. De scheidsrechter had nog maar nauwe lijks het beginsignaal gegeven of het bleek al, dat Sunlight zich tot het uiterste wenste te verdedigen. Soms gebeurde dit wel wat al te enthousiast, met het gevolg, dat zich vooral na de rust enige onaangenaam heden voordeden, die gelukkig geen ern stige gevolgen meebrachten. Het ging in het begin wat stroef in de Katwijkse voorhoede, het spel werd te kort gehouden om tegen de.versterk te Sunlight-achterhoede succes te boe ken. Nog onverwacht werd het 1—0, toen v. d. Oever aan een getreuzel voor het Sunlight-doel resoluut een einde maakte. Hoewel Quick Boys vooral in technisch opzicht te meerdere bleef, veel gebeurde er niet, temeer daar de Kat wijkse aanval nog al eens in de buiten spel-val liep De uitvallen van de gasten waren wel niet van alle gevaar ontbloot, maar toch niet zo, dat de Katwijkse achterhoede voor onoverkomenlijke moeilijkheden kwam te staan. Het werd 20 toen Vis de bal had opgebracht en via een halve mistrap van Verdoes de wat teruggetrokken Zandbergen het leer in schietpositie kreeg. Direct na de rust voerde v. d. Oever de score op tot 30 en daarmede was de wedstrijd be slist. Verdoes knalde, na een half ge stopt schot van v. d. Oever, nummer 4 in het net en zelfs werd het nog 50. Al heel gauw na afloop werd bekend, dat ARC in Noordwijk verloren had en dat Quick Boys dus voor de veertiende maal kampioen van haar afdeling was geworden. En hoewel aanvankelijk diep weggeborgen, na het bekend worden van de uitslag in Noordwijk, kwam er toch nog een bloemenmand voor de dag, wel- Lisse liet overwinning glippen In een zeer spannende kamp heb ben Lisse en SJC in het Lisser Sport park de punten gedeeld. Vlak voor het einde kreeg Lisse een goede kans voor de overwinning, maar dc penalty, wel ke door v. d. Berg hard ingeschoten werd, stopte dc SJC-doclman reso luut, waardoor de bezoekers voor een nederlaag behoed werden. Er werd door beide partijen van het begin af hard gewerkt en na ongeveer 10 minuten wist Meyer met een goed gericht schot Lisse de leiding te bezor gen. Zowel de Lisse- als de SJC-doel- man wisten hierna enige zeer gevaar lijke aanvallen te onderscheppen; ln het bijzonder viel de SJC-doelman op, die door enige katachtige sprongen red ding wist te brengen. Kort voor de rust scoorde Rietmeyer voor SJC met een kopbal de gelijkmaker: hoewel deze spe ler in buitenspel positie stond, werd dit doelpunt toch toegekend. In de tweede helft zette SJC een hef tig offensief in en werd Lisse geruime tijd op eigen helft teruggedrongen, maar door stug verdedigen bleven doelpunten uit. Doelman Ruigrok wist herhaalde malen op voortreffelijke wijze een doel punt te voorkomen. Door enige snelle uitvallen van Lisse, beleefde het SJC- doel gevaarlijke momenten. In de laat ste minuut kreeg Lisse een penalty we gens hands te nemen, maar zoals reeds vermeld onderging de stand geen ver andering meer. Het gelijke spel is wel de beste verhouding van deze matig ge speelde wedstrijd. Het kampioensteam van Quick Boys. Staande v.l.n.r.: De Vreugd. Zand bergen. v. d. Oever. Blankert. SchaapVerdoes. Vis. Gehurkt: Dc Best. Ouwehand, Bauw en Van Bcelen. ke voorzitter Pluimgraaff aan aanvoer der De Best overhandigde. In de propvolle kleedkamer sprak na mens de KNVB de heer Roos. Hij zeide, dat het hem een voorrecht was, ook dit jaar Quick Boys met het behaalde kam pioenschap geluk te mogen wensen Spr. zeide, dat Quick Boys zich inderdaad de sterkste had getoond en hij hoopte dat in de komende Districtswedstrijden Quick Boj's haar district op waardige wijze zal vertegenwoordigen, en moch ten deze wedstrijden gewonnen worden, dan wenste de heer Roos de ploeg alle goeds toe in de dan resterende wedstrij den om het landskampioenschap. Met stijgende verwondering en waar dering hebben wy gistermiddag de 25 dapperen scheidsrechter en grens- jagers incluis gadegeslagen, die onder striemende regenvlagen ander half uur lang stand wisten te hou den. Voetbal was op het al spoedig on bespeelbare DOCOS-terrein welhaast niet mogelijk, terwijl de harde van doel tot doel staande wind de laatste pogingen tot samenspel tot een vaak lachwekkend schouwtoneel vervormde. Beide elftallen hebben onder leiding van de uitstekend fluitende heer Krau- wels al hun morele, lichamelijke en technische capaciteiten ln het geweer moeten roepen om tot het einde tce stand te houden. Waar Rouwkoop voor de rust Iets sohotvaardiger bleek en daardoor met 20 kwam te staan, pleit het voor het moreel der waarschijn lijk in rode broeken en baggerezwarte shirts spelende Haagwegbewoners, dat z« tot het einde verbeten volhielden. DOCOS met op de mid voorplaats Marwijk als invaller voor Wanrooy liep hard van stapel, doch vond in kee per Slegt en verder De Graaf, Jansen en Invaller De Hollander een hechte verdediging, waartegen niet viel te scoren. Beter deed na een kwartier spelen midvoor Ju van Rouwkoop het, toen hij na goed voorbereidend werk van de middenlinie, keeper Smit met een laag strak schot passeerde. Nog geen twee minuten later kreeg DOCOS een tweede bittere pil te slikken, nu van rechtshalf Van Beek, die een schot van verre afstand in zond, dat tussen Smits benen door in het doel verdween. Rouwkoop bleef na dit onvoorziene succes enthousiast doorzetten en hoe de haiflinie van de gastheren ook poog- OOK QUICK BOYS 2 KAMPIOEN. Door een 30 overwinning op het reserve team van Rijnsburgse Boys ls ook het tweede elftal van Quick' Boys Zaterdag kampioen geworden. Dubbel feest dus. (Ingez. Med.-adv.) Aanvang nieuwe les DINSDAGAVOND 810 uur. - De Woensdag- en Donder dagavondlessen zijn geheel volgeboekt. SPORTSCHOOL KOOREMAN Breestr. 145, Tel. 23728 - Ing. Plaatsteeg Uit de afdeling Leiden LDWS-terrein werd weer afgekeurd Helaas moest het terrein van LT>WS opnieuw worden afgekeurd, waardoor de Leidenaars nu drie wedstrijden zijn achter geraakt op Wannunda. Warmunda deed het ditmaal beschei den. de Warmonders wonnen slechts met 3—2 van Stompwfjkse Boys. Hoe wel er dus gesproken kan worden van „met de hakken over de sloot" zijn de beide punten toch weer binnen en gaat het er hard naar uitzien, dat de ont moeting WarmundaLDWS de beslis sing moet brengen. ZLC nam tegen SVLV een 20 voor sprong. doch zag geen kans deze te handhaven. Het werd uiteindelijk 73 voor de Voorsohotenaren en het lot van ZLC is dan nu ook wel bezegeld. Onsportieve vertoning bij W oubrugge-Koudekerk Van de vier vastgestelde wedstrij den voor dc eerste klasse Zaterdag middag zyn er drie gespeeld kunnen worden, zodat wij weer een stapje dichter by de beslissing zijn gekomen. Helaas is het er bij de klassieke wed strijd in Woubrugge tussen dit elftal en Koudekerk allesbehalve zachtzin nig aan toe gegaan. Er kan zelfs ge sproken worden van een buitengewoon ruwe vertoning, waarbij jammer ge noeg geconstateerd moet worden, dat de leiding niet bepaald sterk was. Een „sterke"scheidsrechter zou bij voorbeeld door streng ingrijpen in het eerste halfuur veel onaangenaams hebben kunnen voorkomen. Eerlijkheidshalve dienen wij te ver melden, dat dit keer de boosdoeners in beide kampen te vinden warén. Koude kerk won deze ontmoeting ten slotte met 1—5, nadat de rust was ingegaan met een 10 voorsprong voor de thuis club. In de tweede helft kwamen de bezoekers steeds feller in de aanval, waardoor het in korte tyd 13 voor Koudekerk werd. Het werd hierna een vertoning, die weinig meer met voetbal gemeen had en waarbij de bezoekers kans zagen de stand op te voeren tot 1—5. De scheidsrechter stuurde wel een bezoekers van het terrein, maar AFDELING LEIDEN le klasse (Zondag) Warm. 1523 Or. Gr. LDWS 12—19 St.w. B. Alph. B. 1518 Rypw. SVLV 15—17 DOSR Foreh. 1315 ZLC le klasse (Zaterdag) Koudek. 11—16 PBOV 11—14 Valk. B. 8—12 Rouwk. 1011 Oegstg. Sleutels Woubr. H. Boys 13—12 15—11 14—10 13—10 15— 5 11—Hl 9—10 11— 6 9— 0 had volgens onze zegsman beter gedaan de boosdoeners binnen de lijnen stren ger te bestraffen. Oegstgeest, dat de „spelersaderlating" nog niet te boven is ook nu moest weer met een viertal invallers gespeeld worden kreeg op eigen terrein tegen PBOV een 20 nederlaag te incasseren. Deze uitslag was reeds bij de rust ver kregen, toen PBOV de wind in de rug had en mede hierdoor sterk in de aan val was Doordat de achterhoede van Oegstgeest een tweetal foutjes maakte en de snelle voorhoede van PBOV hier van handig wist te profiteren, kon cle rust met een 02 voorsprong ingaan. In de tweede helft waven de bordjes verhangen en had de thuisclub de beste kansen. De voorhoede had echter en kele malen pech, toon lat en palen de PBOV-doelman te hulp kwamen. Wat de thuisclub ook probeerde, de gaston wisten van geen wijken. Hazerswoude Boys kreeg bij Rouw koop een gevoelige les door aldaar met niet minder dan 70 aan de dijk te worden gezet. Het was voor de Boys uit Hazerswoude de negende nederlaag in successie, terwijl de Boys-doelman met het zevende doelpunt van Rouw koop voor de vijftigste maal dit seizoen de bal uit het net moest halen, onge twijfeld een weinig begerenswaardig ju bileum. Rouwkoop heeft zich hierdoor naar de vierde plaats opgewerkt, ter wijl het voor de Hazerswoudse Boys er steeds hopelozer gaat uitzien. Jammer genoeg werd de wedstrijd van de Valken Boys tegen Sleutels af gelast. waardoor ook vier wedstrijdach terstanden zijn ontstaan. de de kansen te doen keren, het gelukte niet. Als een steeds meer vertraagde voet balfilm vergleed ook de tweede helft. Met moeite werd meestal de bal uit de vette modder losgewerkt, om even later met een plof in het veld vast te vallen of op enkel stukjes grasmat verrader lijk door te-schieten. Van enigszins dragelijk voetbal was er dan ook geen sprake meer en het enthousiasme, waarmede enige door weekte Rouwkoopsupporters na 't eind signaal nog kans zagen him elftal te complimenteren, gold beslist alleen de overwinning en niet het betere „voet bal"! Hillinen onfortuinlijk tegen Blauw Zwart Op het goed bespeelbare Blauw- Zwart-terrein heeft Hillinen een zeer onfortuinlijke wedstrijd gespeeld en on danks haar betere spelopvatting en haar ruime veldoverwlcht, het niet tot een overwinning kunnen brengen. De eerste aanvallen zijn voor Hillinen en reeds direct ontstaat er gevaar voor de Blauw-Zwart-veste, doch de doelman weet keurig redding te brengen. Bij een schot van wel 30 meter afstand is Geers zo ongelukkig om de bal zelf over de lijn te werken, zodat de thuisclub onverwacht de leiding neemt (10). Hillüne blijft voor de rust in het offen sief. wat echter geen resultaat oplevert, deels door het uitstekend verdedigen van Blauw-Zwart en anderzijds door onzuiver schieten. De hervatting brengt een getrouwe co- pie van de eerste helft. De Hillinen- backs opereren op het middenveld en zetten menig aanval op. De gelijkmaker is bijna niet meer te voorkomen, doch 7 minuten voor het einde ontneemt Blauw-Zwart. Hillinen alle illusies op een beter resultaat, door er onverwacht tussenuit te trekken. Het moet voor de Hillinen-dosilman wel teleurstellend zijn geweest, dat hij deze bal, practisch de enige na de rust, ndet kon keren. De derde goal kwam prompt hierna en was van prima gehalte, zodat Blauw- Zwart door deze overwinning de kans op de eerste plaats bleef behouden. Voetbal van over de grenzen ENGELAND Door een 33 gelijkspel tegen South ampton promoveerde Preston North End naar de eerste divisie. Van de topclubs ln laatstgenoemde afdeling wist alleen Tot tenham het tot een zege te brengen en het is nu haast wel zekér dat de Spurs het kampioenschap zullen behalen. Sunderland, dat Woensdag tegen het voorlopig Nederlands elftal speelt, verloor met 20 van Arsenal. Uitslagen: Eerste divisie: Aston VillaSheffield Wednesday 21; BlackpoolStoke C. 30; Bolton W.West Bromwlch Albion 02; Charlton Athl. Portsmouth 01; Derby Cy Middlesbrough 60; FulhamNewcastle U. 1i: LiverpoolHuddersfield T. 11: Manchester UChelsea 41; Sunderland Arsenal 02: Tottenham Hotspur Everton 30; Wolverhampton W.—Burn- lev O—l. Tweede divisie: BarnsleyBury 23: Blackburn R.Notts Cy (V— 0, Brentford Grimsby T. 51; Doncaster R.Bir mingham C 0—1: Hull C Cardiff C 2—0: Leeds U.Leicester C 21; Luton T. Chesterfield 3—0; Sheffield U.—Queens Park Rangers 20; SouthamptonPreston N E. 3—3; Swansea TCoventry C. 21; West Ham U.Manchester C. 24. BELGID Ere-dlvlsle: Racing BrusselR. C. Mechelen 11; BeerschotOlympic Char leroi: 22; F. C LuikLa Gantolse 11; AnderlechtBeringen 5—0; Charleroi Tllleur 10; BruggeAntwerpen 14; F. C. MechelenBerchem 37. Standard Daring 10. Nu alle ploegen 25 wedstrijden hebben gespeeld luidt de stand: 1. Anderlecht 33: 2/3 Racing Mechelen en Berchem 30; 4. Luik 29; 5/6 Standard en Beerschot 28; 14. Daring 20. 15. Brugge 19; 16. Berin gen 13. FRANKRIJK Eerste divisie: NlmesRennes 30: ReimsToulouse 41; MarseilleRacing Parijs 42; NancyLe Havre 61: Rljssel Straatsburg 31; NiceLens 50: Stade FrancaisBordeaux 12; SochauxRou- baix 11; St. EtlenneSète 02. Nimes leidt nog steeds met 35 punten, gevolgd door Nice met 34. De derde plaats wordt bezet door Reims met 33. Le Havre en St. Etlenne staan op de vierde en vijfde plaats met 32 punten. Stade fran cais bezet nog steeds de laatste plaats (18 pnt.). ITALIË Eerste klasse: Atalante-Triest 10; FlorenceSampdoria 30; GenuaTurijn 10; ComoJuventus 30; LazloNovara 00: MilaanPadua 31; NapelsRome 00: Pro PatriaBologna 20: Udlne Lucca 21: InternazionalePalermo 30. Milaan leidt met 52 pnt. voor Inter nazionale 47. Juventus 43 en Lazlo 38 pnt. Onder aan de ranglijst staan Sampdoria met 22, Genua met 21, Lucca met 19 en Rome met 18 pnt. Twee bekende Italiaanse coureurs Stefano la Motta en Francesco Baracco, hebben het leven verloren tydens een 1000 km. autorace, waarvan het par cours de kustlijn van Sicilië volgt. De 31-jarige La Motta zat aan het stuur, terwijl Baracco naast hem zat. toen hun 1900 c.c. Alfa Romeo van de weg reed en tegen een huis in 't dorpje Priolo bij Syracuse opbotste. Beiden werden op slag gedood. Njord. dat als eerste vetrok, liep op de eerste kilometer enig centimeters uit op Willem 3, dat op ijn beurt be naderd werd door Laga. N-reus had geen terrein verloren, terwijl Nord 2 en Tri ton waren afgezakt, wat ooral van de laatste erg tegenviel. Er zi geen tempo in de Utrechtse Acht en U spoedig zou blijken, dat de Utrechtenren ditmaal niet in het spel om de eene plaats zou den gaan meespelen. Aan ,e kop hand haafden Dutry van Haeten en zijn mannen zich in een goede stijl roeiend maar ook Wflem 3 bleef doorvechten en raakte nietmeer achter, integendeel, de Amsterdenmers sche nen iets in te lopen. Toen met nog drie Wometer voor de boegkreeg Njord net pech te kampen. Het bankje vai de zevende man. Houck, raakte vast, Hy bedacht zich geen moment, schrofde zijn dol los. gooide zijn riem oer boord en dook toen zelf in het kouie water van de Amstel. Met zeven mai kon Njord de strijd tegen Willem 3 tteraard niet volhouden en langzamenand liepen de Amsterdammers dan >ok uit. By de finish waren de apper door zettende Leidenaren ccht-r nog geen lengte achter geraakt. Willem 3 vestigde met en tyd van 26 min. 52.8 sec. een nieuwbaanrccord. Het oude stond sinds 148 op hun naam met 26 min. 58.8 se. Laga. dat als derde was pstart werd nog voorbijgelopen door Nreus, maar deze kon Willem 3 en ook Njord, dat verbeten bleef doorroeien met zeven man, niet meer benaderen. Toen Njord door de fiiflh was ge gaan. sprong Houck weer v.n de kant in het water, zwom naar zjn boot en klom op zijn plaats. De Njor< acht kwam dus voltallig bij het botentois aan. In de tweede divisie werl de strijd uitgevochten tussen Triton 2,Het Spaar - nen en de ploeg van de Zaaüandse met de oude crack Simon de Wb aan slag. Vooral de Zaandammers lverden een fraaie prestatie door van deiendenaar de derde plaats op te dringei. Triton 2 was als vierde en het Spaans als zesde gestart. De uitslagen lulden; Eerste divisie: 1. Willem 3 3 min. 52.8 sec. (nieuw baanrecord); 2 Njord 27 min. 7.4 sec.; 3. Nereus 27 mil 20.6 sec.; 4. Laga 37 min. 27,2 sec.: 5. TJord 2 27 min. 34 sec.; 6. Triton 28 mh. 21.2 sec. Tweede divisie: 1. Triton 28 min. 13.9 sec.; 2. Spaarne, 28 mm 15.4 sec.: 3. ZZV, 28 min. 19.8 sec.; 4, ïéreus 2. 28 min. 19.8 sec.; 5. Nereus 3, 2i min. 40.2 sec.; 6. Njord 3 28 min. 40.8 sc.; 7. Wil lem 3. £8 min. 42.2 sec.; 8. ïjord 4. 28 min. 43 sec.; 9. Laga 3 28 mh. 56 sec,; 10. Laga 2 28 min. 59.4 sec 1. RIC 2; 12. Spaarne 2; 13. Spaarne3; 4. Amstel; 15. RIC 1; 16. Njord 5; 17. Tlton 3; 18. Skadi. ATHLETIEK. Slijkhuis won (natuirlijk) te Gouda HOLLAND-ATHLETF.N IEDEN GOED WERK. Met een welhaast spreekvoordclijke voorsprong beëindigde onze nationale kampioen Wim Slijkhuis Zaterdag middag ten aanschouwe vm duizen den toeschouwers de Provinciale Parkweg Wedstrijd 1951 in de Pijpcn- stad. De Dordtenaar Van der Nunnik be zette met 8.9 seconde achterstand een verdienstelijke tweede plaats. De B-klasse bracht een goede twee de plaats voor de Hollandioper J. F. den Tonkelaar, terwijl Rietbergen, eveneens van Holland, slechts 0,2 sec. achter eerstgenoemde de C-klasso won. Verder zegevierde de Holland benjamin Wanrooy in de C-klassc, Goed werk van deze oranjebrocken. Uitslagen A-klasse '3 KM): 1. Slijkhuis, Den Haag. 8.44.3; 2. v. d Munnik. Dordrecht, 8 53.2; 3 De Louw, Oss, 8.54.7; 8. Bonte, Holland. 9.17.-. B-klasse (3 KM.)1. De Vroege, Leerdam; 2. Den Tonkelaar, Holland, 9.11.-; 5. Boekwijt, Holland, 9.20.-. C-klasse (3 KM.)1. Rietbergen, Hol land. 911-2. D-klasse (3 KM.): 1. v. d. Scheur, Rhenen, 9.12.1; 3. v. d. Berg. Bataven, 9.22.1; 5. Noordermeer, Bataven. E-klasse (3 K.M.)1. v. d, Dool, Am- merstol. Veteranen (3 K.M.)1. Gaarenstroom A'dam. Niet K.N.A.U. (3 K.M.): 1. Van der Klok, B op Zoom. B. Jun. (1.2 K.M. met voorgift): 1. Wanrooy, Holland, 3 35.8; 4. Vis (Hol land). A Jun. (1.2 K.M.)1. Groen, Schiedam, TURNEN Klaas Boot prolongeert titel Gisteren werden te Groningen de turnkampioenscha-ppen van Nederland voor heren gehouden. De kampioen van het vorig jaar, Klaas Boot (de Halter, Alkmaar) slaagde er in zijn bi-tel te prolongaren. Zijn turnen vormde een klasse apart en op alle onderdelen be zette hij de eerste plaats. De uitslagen, luiden: 1. Boot (de Halter, Alkmaar) 102.7 p. 2. Folkers (de Halter, Alkmaar) 95.9 p. 3. Bosscha (Hercules-Hebe, Enschede) 95.4 p. 4. Van Galen (Hercul es-Heb e, Enschede) 95 p. 5. Groeneveld (Donar, Den Haag) 94.6 p. 6. Hoogers (Volt, Tilburg) 94.5 p. ZWEMMEN JOHN MARSHALL: WEER EEN NIEUW WERELDRECORD De Australiër John Marshall heeft wederom een nieuwe wereldrecordtijd op de 440 yards vrije slag genoteerd. Tij dens de Amerikaanse universitaire kam pioenschappen te Austin won hij de finale van dit nummer in 4 min. 30.2 sec. Het oude record stond met 4 min. 31.2 sec. sedert 1 April van het vorig jaar op zijn naam, gemaakt te New Haven. Marshall heeft evenwel op 25 Maart 1-1. over de 440 yards vrije slag reeds een tijd genoteerd van 4 mi nuten 28.1 sec.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4