Speciale aanbieding voor jongenspakjes Tweede Kamer keurt Begroting Sociale Zaken goed LOGOMOTIEF RIJWIELEN 1 DE OTILLE ENS Ons goedkoop knippatroon Panda en de Meester-ou Radio-programma 50ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 30 Maart 1951 Tweede Blad No. 27264 Binnenkort een nieuwe geneèsmiddelen-ivet Dinsdag interpellatie over levenspeil (Van onze parlementaire redacteur). In de middagvergadering heeft dTe Tweede Kamer gisteren de afd. Volks gezondheid en daarmede dc hele be groting van Sociale Zaken afgedaan, sAvonds hield men beschouwingen over de begroting van het Departe ment van Financiën. Er was maar weinig animo: 'sMid- üis moest een half uur te laat worden tinnen, omdat het quorum toen pas unwezig was. en in de avond zaten er cK-r journalisten dan leden in de zaal. Od het gebied van de Volksgezondheid iris:en minister Joekes en staatssecre taris Muntendam een nieuwtje te bren gen' Er is een nieuwe geneesmiddelen- «t op komst, waaromtrent reeds de ad viezen van alle betrokken organisaties ajn ontvangen. Daarin zal o.a. de ver hoop van niet toegelaten geneesmidde len strafbaar worden gesteld. De fabri cage van en ook de reclame voor ge neesmiddelen zullen onder toezicht ko men. Dit alles mede in het kader van bestrijding der kwakzalverij. De Blindenzorg gaat de regering zeer ter harte, al wordt ook hier de nood der lijden gevoeld. Het onderwijs aan blinden hun sociale verzekering hebben mo menteel de gezondere aandacht. Een van de gewichtigste onderdelen rran de zorg voor de Volksgezondheid is ce drinkwatervoorziening- Na de bezet- tin? was 77% onzer bevolking bij een waterleiding aangesloten. Als meest dringende objecten werden sindsdien aangevat de voorziening met drinkwater van Walcheren Zeeuws Vlaanderen. Noord Limburg de Betuwe en enige an dere kleinere gebieden van Gelderland. Een deel hiervan is bereids uitgevoerd Waar een rendabele exploitatie mogelijk Keek, wordt rijkssubsidie verstrekt. Als ceze projecten geheel gereed zijn. zal der bevolking bij een waterleiding rijn aangesloten. Het rapport van de commissie-Krul over de dan meest ur- pente waterleiding-plannen kan volgen- ik maand worden tegemoet gezien. Bij het medisch schooltoezicht heeft bet particulier initiatief zeker een taak doch de ovehheidsbemoeiienis ten deze fcan niet worden gemist. Klachten over dwang hebben de regering nooit bereikt. De medische resultaten van het asth ma-centrum „Heideheuvel" bij Hilver sum zullen aan de Kamer worden voor gelegd. In Leiden wordt overwogen op welke wijze kan worden voorzien in het on derwijs in de sociale geneeskunde. Nieuwe voorschriften zijn te ver wachten voor de destructiebedrijven. Het tekort aan verplegend personeel is niet alleen een zaak van salariëring, ook sociale factoren spelen een rol. voor al een goede huisvesting. Binnenkort zullen de voorwaarden voor de jonge verpleegsters van 1821 jaar gelijk wor den gemaakt aan die der particuliere verpleegsters. De tandheelkundige verzorging is in studie bij een ministeriële commissie on der leiding van de hoofdinspecteur der Volksgezondheid. De begroting werd ten slotte z.hst. aangenomen met aantekening van het tegenstemmen der communisten Bij de beschouwingen over de begro ting van Financiën was een principiële bespreking niet te verwachten. De schriftelijke stukken hadden alleen maar een massa kleine puntjes naar vo ren gebracht, die voor het merendeel zo waren beantwoord, dat verdere vra gen konden uitblijven. Algemeen had men veel waardering voor de werkkracht van de minister en zijn ambtenaren. Tooh bleven er klach ten over de trage werkwijze van een aantal onder Financiën ressorterende diensten en instellingen. Met name klaagde men over de oorlogsschade-re geling. de effecten-registartie. de devie- zentoewijzingen zowel aan toeristen als emigranten, en betwijfelde het nut van de Spaarratd. Mej Tendeloo (Arbeidt klaagde, dat de Belastingacademie blijkbaar alleen toegankelijk is voor mannelijke oandi- daten. Haar partijgenoot Hofstra pleit te voor unificatie van de Europese Be lastingstelsels. Een Europese minister van Financiën is veel eerder nodig dan zulk een functionaris van Defensie, al dus spr. Heden zal minister Lieftdnck antwoor den. (Ingez. Mefl.-advert.) I GEBR. HUISMAN Hoge Woerd 6fi LEIDEN Tel. 22962 EERVOL ONTSLAG AAN GOUVERNEUR PETERS. Bij K.B. van 22 Maart is aan ir L. A. H. Peters op diens verzoek eervol ont slag verleend als Gouverneur van de Ned. Antillen wegens zijn benoeming tot Minister voor Uniezaken en Over zeese Rijksdelen, onder dankzegging voor de gewichtige diensten den lande in genoemd ambt bewezen. Ter vervulling van een vacature in de Hoge Raad der Nederlanden (vaca- ture-Rom'bach) maakte de Kamer vol gende voordracht op: 1. rnr F, M. Westerouen van Meele ren Den Haag: 2. prof. mr M. H.Breg- stein, Amsterdam; 3. prof. mr Ph. A. N. Houwing, Rotterdam, Dinsdag a.s. zal de heer Ncderhorst (Arbeid) de regering interpelleren over de gevolgen voor het levenspeil van de jongste loonronde en de stij ging der grondstoffenprjjzen. Voorts over de maatregelen ter beheersing van prijzen en investeringen om in flatie tegen te gaan. De gehele mid dag- en avondvergadering zijn voor deze interpellatie uitgetrokken. Pre mier Drees zal in eerste instantie de interpellant beantwoorden, waarna zonodig andere ministers nog toelich tingen zullen geven. „Tijgerhaai" 23 April terug Hr Ms onderzeeboot „Tijgerhaai", welk schip onder bevel van luitenant ter zee der 1ste klasse J. van Nieuwenhuizen een oefenreis maakte naar de Caraïbi- sohe wateren, is thans op thuisreis naar ons land en wordt 23 April te Rotterdam verwacht. Aan boord bevindt ach dr R. Dorre- stem, assistent van prof. dr ir F. A Vening Meinesz en ir G. J. Bruins, die onderzoekingen heeft verricht naar de samensteljii- van de aardkorst. Prof Vening Menez en ir G. J. Bruins, die de heer Dorrestein tijdens het. begin ra de reis vergezelden, zijn te Lissabon van boom gegaan. ZUID-AFRIKA WENST NEDER LANDSE BOUWVAKARBEIDERS. (Speciale berichtgeving). Een aantal bouwondernemers in Zuid- Afrika heeft de Zuid-Afrikaanse emi gratie-attaché te Den Haag verzocht om zorg te dragen voor het met spoed laten emigreren van 300 Nederlandse bouwvakarbeiders. De werkgevers zijn bereid om de kosten van de overtocht aan de emigranten voor te schieten. Deze arbeiders worden verlangd in ver band met bouwprojecten in de omgeving van Pretoria en Johannesburg. NEDERLANDSE NOTA AAN GEALLIEERDE HOGE COMMISSIE. De regelingen van Nederland, Bel gië en Luxemburg hebben in een me morandum aan de geallieerde Hoge Commissie bezwaren geopperd tegen de voorgenomen regeling van de medezeg genschap van de arbeiders in deWest- duitse basisindustrie voor zover dese industrie met buitenlands kapitaal wordt gedreven, zo vernemen wij van officiële zijde. WEDEROM FOTOBEURS IN AMSTERDAM. (Speciale berichtgeving). Evenals vorig jaar zal van 7 tot en met 15 April as. in de Apollohal te Amsterdam wederom een fotobeurs worden gehouden. Deze is georganiseerd door de vakgroep groothandel in foto- artikelen en de Nederlandse fabrikan ten van dit materiaal. Op een heden ochtend gehouden persconferentie werd het een en ander hierover medegedeeld. De beurs zal uitgebreider zijn dan vorig jaar, daar alle Nederlandse firma's thans ingeschreven hebben en de aller nieuwste snuf jes uit binnen- en buiten land, speciaal op het gebied der kleu renfotografie, gedemonstreerd zullen worden. (Ingez. Med.-advert.) FEUILLETON BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w HOOFDSTUK I „Wat moeten wij gaan doen?" De vraag was een wanhoopskreet. Sally gaf het antwoord, zich omdraai end op de poef, waar zij had. zitten uit kijken naar de met mist overtrokken Zee. „Wij zullen een baantje moeten gaan Zoeken." Haar stem was ernstig en kalm, ter- Wijl haai- twee zusters met wijd open ogen naar haar staarden, nauwelijks begrijpende dat de toestand voor hen gans en al veranderd was. Marigold zei het eerst wat. „Werken? Maar wat voor werk?" Een kort ogenblik heerste er een doodse stilte, toen zei Anne met haar Zachte stem: ..Sally heeft de spijker op zijn kop geslagen. Zij weet het altijd precies. Ja. nu vader overleden is, zullen wij Tnoeten gaan werken, maar wrat moe ten wij in vredesnaam gaan d*oen?" Sally stond op van de poef en liep (naar de haard, waarvoor een versleten tijgen-el lag. „Ik heb er al een tijdje over lopen Öer.ken," zei zij, ,en het lijkt mij wer kelijk het beste, dat wij met zyn drie tjes hier maar weg gaan. Wij moeten Voortaan voor ons zelf zorgen." „Natuurlijk, wij kunnen hier niet blij ven wonen," zei Anne. „Zodra de op volger van vader is benoemd, zullen wij wel weg moeten, omdat hij in het huis wil." „Ik bedoelde niet het huis," zed Sally zacht. Haar twee zusters staarden in ver bazing naar haar. „Moeten wij uit St. Chyfcas weg?" Sally knikte. „Maar waar moeten wij dan heen?", vroeg Marigold. „Nou, waar werk te vinden is," ant woordde Sally. „Zomaar naar ergens?" Weer knikte Sally. Anne en Marigold keken elkaar aan. Er ontstond een lan ge pauze. De stilte werd slechts ver broken door het geknetter van het vuur en de kreten van de meeuwen buiten. „Gelijk heeft ze." zei tenslotte Anne. „Maar dan gaan wij naar Londen!", hep Marigold. „Ja, Londen!", zei Anne. „Waarom hebben we daar niet eerder san gedacht? Natuurlijk, dat is de enig mogelijke oplossing!" Sally, <jie naar de twee meisjes staar de, zuchtte. Zij had het al geweten. Londen zou Anne en Marigold op winden en slechts zij zelf haatte de idee om weg te gaan. Niet alleen zou zij het huis missen, maar vooral de mooie omgeving, de fraaie kust, met zijn donkere rotsen en het blanke strand. Zij dacht even aan haar pas gestorven vader, die vijf en twintig ja- *en lang de geestelijke herder van St. Chytas was geweest. Hij werd door al len bemind, Arthur Granville. Slechts zelden had hij de streek rond het dorpje verlaten, omdat hij er zo aan gehecht was. Zijn dochters spotten er soms mee. Niet alleen de vissers en de enkele boeren wareh zijn parochianen zeiden zij maar ook de vogels en dieren, de heuvels, de rotsen en het strand. „Éérst een baantje, dan kunnen wij wel weer verder zien." Van die nu alle drie volwassen dochters was Anne het eerst ter wereld gekomen. Zij was een prachtige baby met goudachtig haar en helblauwe ogen, die jaar na jaar mooier was geworden. Spoedig echter had zij een concurrente gekregen in haar zuster Marigold, die al even mooi was. Marigolds haar was vuurrqod. Sally was een geheel ander kind. Verstandig, maar verre van knap. „Ik beh het lelijke jonge eendje," zei zij zelf dikwijls. Intussen onderwierpen Anne en Ma rigold zich bijna steeds aan de beslis singen van Sally, alhoewel zij de jong ste was. Zo was het altijd geweest en zo was het ook nu. Als Sally meende dat zij moesten werken, welnu, dan zouden zij dat doen. „Heerlijk om naar Londen te gaan," riep Anne verrukt uit. „Maar denk er aan, dat wij maar weinig geld hebben," wierp Sally hier tegen in. „Wij moeten werkelijk erg goedkoop gaan wonen en wat er ook gebeurt, ik denk wel, dat wij bij elkaar moeten blijven." „Maar natuurlijk," riepen de andere twee uit. „Weet jij al wat wij moeten gaan uitspoken?" „Nou, Anne kan toch typen," merkte Sally cp. „Niet zo goed hoor!" „Je hebt in ieder geval genoeg les sen gehad." „Ach natuurlijk, maar zij waren zo stóm vervelend. Ik denk dat ik maar iedere dag een beetje ga oefenen, dan krijg ik het wel weer te pakken „Maar wat moet ik doen?", bracht Marigold in het midden, „jullie weten toch. dat ik niets kan?" „Wij bedenken wel wat," stelde Sally haar gerust. Marigold stond op en begon door de kamer te dansen. Sally zweeg en Anne ging zichzelf ir de spiegel bekijken. „Wij zullen Lon den misschien wel stormenderhand gaan veroveren," riep zij. En zij voegde er aan toe: „Het beste wat wij kunnen doen, is zorgen succes te krijgen en dan te trouwen." „Feitelijk het enige wat wij kunnen doen," zei Anne, „voor de huishouding zorgen, het een man gemakkelijk en prettig maken en hef voor hem zijn." „Mannen trouwen niet met je omdat je zo goed het huishouden kunt deen," zei Marigold. „O, lieve kinderen, wat voel ik me opgewonden!", verzuchtte Anne. „Het is precies als in een spannend boek. Ten slotte: het happy end." „Ach natuurlijk," zei Marigold. „Maar wat voor man zouden wij willen trou wen?" Anne keek weer in de spiegel. „Geef mij maar een hertog!" „Allemachtig! Waarom nu een her tog?", riep Marigold uit. „Hij heeft toch alles wat ik wil heb ben? Prachtige huizen met veel tradi tie. mooie meubels, glaswerk en zilver..." „Hou toch op, denk aan al die be lastingen, als je in zo'n paleisachtig huis woont! Nee hoor, niets voor mij," nel Marigold haar in de rede, „een hertog is uit de tijd. Geef mij maar een millionnair. Ik wil naar de Riviè- ra, naar Palm Beach, juwelen wil ik hebben, prachtige juwelen!" „Dat is 'dan afgesproken," zei Anne, „ik mJjn hertog en jij je millionnair." Beiden begonnen te lachen. „Sally, waarom zeg jij niets? Met wat voor man zou jij willen trouwen?" Sally lachte en het leek, of er een geheim in haar ogen lag. „Ik trouw met de man waar ik van houd." Zij zei het op een lichte toom maar tooh voelden de zusters haar ernst. „Maar dat willen wij toch ook?", rie pen zij uit. „Maar jullie zeiden het niet!" Juist op dat moment luidde de bel vervaarlijk. Sally ging -naar de gang. „Het is David," riep Anne uit, Ma rigold aankijkend. Marigold reageerde lauw. „Waarom komt die juist nu," zei zij. „Hij blijft natuurlijk thee drinken," „Luitjes, hier is David." ze Sally, ter wijl zij een jonge en aantrekkelijke man de kamer binnenliet. „Zo," zei David, hoe gaat het met jullie? Heb je wat te doen, Marigold, of ga Je mee een ritje maken?" „Ik heb het veel te druk." (Wordt vervolgd) Een jongenspakje Leeftijd 46 en 68 jaar. Benodigde stof voor leeftijd 68 jaar. 1.75 M.. van 90 cm. breed. Wordt het broekie van andere stof gemaakt als de blouse dan: 75 cm. stof voor broekje (90 cm. breed) en 1 M. idem voor het blousje. In de blouse is een voorsluiting met knopen en knoopsgaten. Voor- en achter-pas ziin aan elkaar geknipt van dubbele stof. Het kraagje kan open en gesloten worden gedragen. De kor te mouw heeft een teruggeslagen boord je. In de rue worden aan weerskanten twee plooitjes gewerkt. De zakken van het broekie worden in de zijnaden gemaakt. Aan de rech terkant wordt een solitbelesje geknipt. Het knoopsgaten-beleg komt aan de linkervoorkant van het broekje. Om de tail'.e kan een ceintuurtje worden gedragen. Verkrijgbaar van Maandagmorgen halfnegen aan ons Bureau Witte Sin gel 1 tegen de prijs van 35 cents. Toezending per post geschiedt na ontvangst van brief met ingesloten (en niet opgeplakt!) 50 cents aan postzegels Verzoeke op de enveloppe te vermel den ..Goedkoop Patroon". (Ingez. Med.-adv.) PIED DE POULE, 150 c.m. f8,95 TWEED, zuiver wol, 150 c.m. f9,80 PALM BEACH, 140 c.m.' f7,95 CORDUROY en effen FLUWEEL in diverse modekleuren. MADELEINEHaarlemmerstraat 17 Jhr mr van Vredenburch ernstig gewond OP SCHEEPSTIMMERWERF TE TANGER. De Nederlandse administrateur van de internationale zone van Tanger, jhr mr H, F. T. C. van Vredenburch, is bij een bezoek aan een scheepstimmerwerf te Tanger ernstig gewond. Door een val van geringe hoogte liep hij een schedel- basisfractuur op. De artsen verklaren pas over enkele dagen een duidelijk beeld te kunnen geven van zijn toestand. Stichting Practische Emigratie Voorbereiding De Stichting Practische Emigratie- Voorbereiding, welke thans in oprich ting is, deelt met betrekking tot de op richting der Stichting mee, dat de be oogde voorbereiding der emigranten zich niet zal bewegen op het gebied van de kerkelijke of politieke voorlichting. In eerste instantie zal gestreefd worden naar het vermen van een basis voor het verstaan en spreken van de taal. het bijbrengen van kennis omtrent land en volk, sociale en vakterminologie en in het bijzonder, waar het de vrou wen betreft, het vertrouwd maken met huishoudelijke gewoonten, benamingen, enz. De voorbereiding dient rekening te houden met de omstandigheid, dat het merendeel der emigranten hiervoor slechts 3 tot 6 maanden ter beschik king heeft en dat de meesten weinig of geen voortgezet onderwijs hebben genoten, terwijl de tijd waarin dit plaats vond, 10 jaren en meer achter ons kan liggen. MUZIEKPRIJS B 1950 DER GEMEENTE AMSTERDAM. B. en W. van Amsterdam hebben, op advies van een beoordelingscommissie bestaande uit de heren Gerard BoedJjn, Eduard Flipse en Oscar van Hemel de compositie „Toccata. Elegie en Copri- cio" voor fanfare orkest, welke in op dracht van de gemeente Amsterdam werd g esc lire ven door de heer Meindert Boekei, bekroond met de muziekprijs B-1950 van de gemeente Amsterdam, ten bedrage van f.750. KNIL-VAANDELS BIJ K.L. ONDERDELEN. Bij K.B. is het vaandel van het voor malig korps marechaussee van Atjeh en onderhorigen toevertrouwd aan de hoede van het Regiment van Heutz en dat van de voormalige militaire lucht vaart van het voormalig Koninklijk Ne* derlands Indisch Leger aan de hoede van het Commando Luchtvaarttroepen. 29). We hebben dus gezien, dat Jol- liepop en Professor Delver Delfgauw zich boos verwijderden, waarbij laatst genoemde zelfs dreigde, de politie er bij te zullen halen. Nauwelijks waren nu de?e oudheidkundigen door een bocht in de weg aan het gezicht onttrokken, of Joris Goedbloed begon druk en beweeg lijk al zijn Romeinse potten en pannen in de modder te plaatsen je weet wel, die urnen en kruiken die hij pas ge kocht had. Panda, die hem daarbij moest helpen, aarzelde echter. „Nu gaat het toch heus op bedriegerij lijken, Jo ris!" zei hij. „Ik ben bang, dat je weer gemeen gaat doen, en ik begrijp niet waar het toe dient! Het zal me trouwens benieuwen, wat die Professor Delver Delfgauw er van zal zeggen dafc lijkt me niet iemand die zich beet laat ne men „Foei manneke! Moet ge nu weer spijkers uit een lage hooiberg zoeken?" vroeg Joris. „Ge ziet toch hoe fraai oud-Romeins ons kamp er thans uitziet! Steekt er nu kwaad in om dit eentonig veld wat op te vrolijken? Ge zult eens zien, hoe blijde ook onze Delfjesbaas zal zijn. wanneer hij deze kunstvoorwerpen ziet!" Nu dat zou spoedig blijken, want daar kwamen de Professor en Jolliepop alweer aan nu in het gezelschap van de veldwachter van Ezelsbrugge. „Laat me er in!" riep de geleerde. „Het is al lemaal bedrog!" En Jolliepop sprak: „Zouden wij thdns kunnen besluiten om deze eminente deskundige te raadple gen?" „Maar welzeker!" riep Joris uit, ter wijl hij het hek opende.. De professor stortte zich naar binnen onder de kreet: „Oplichterij! Ik ga je ontmaskeren! Schurken, ik zalmaar toen viel zijn oog op de urnen en de kruiken, en hij zweeg verschrikt. „Wa... wa... watte?" was alles wat hij nog kon uitbrengen. „Inderdaad", sprak Jolliepop, „inder daad heeft dit alles een verbluffende schijn van echtheid...." „Nou wat heb ik u gezegd?" vroeg de veldwachter nu. „Ik had helemaal niet mee hoeven te gaan! Ik ken die he ren wel. De tientjes die ik van hen ge kregen heb waren óók echt.dus. wat wil je?" VOOR ZATERDAG 31 MAART. Hilversum I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws: 7.15 Gramof.muz.: 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.18 „Onder ons ge zegd"; 8.23 Orgelspel: 8.50 Gr muziek (9.309 35 waterstanden). VPRO: 10.00 ..Tildelilk uitgeschakeld", causerie: 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de ar beiders in de continubedrijven: ii.-jo Fluit en plano: 12.00 Promenade-orkest: 12 30 Land- en tulnbouwmededellngen: 12.33 er.muz.; 13.00 Nieuws: 13.15 Ban jo-ensemble; 13.40 Pianospel: 14.00 Voor de Jeugd: 14.20 Lichte muziek; 14.40 Fries programma; 15.15 Tlroler muziek; 15.45 „Van de wieg tot het eraf", cause rie: 16.00 Gr.muz.; 16.30 Sportpraabje. 16.45 Kamerorkest en solist; 17.30 Voor de Jeugd: 18.00 Nieuws: 1815 ..De reis van Noach op de wateren", causerie- 18.20 VARA-Varia: 18.25 Lichte muziek; 18.40 Regerlnesuitzendlng: ..Zoeklicht op de Westerse defensie": 19.00 Artistie ke staalkaart-, VPRO: 19.30 ..Passepar tout". causerie: 19.40 „Het Oude Testa ment ln deze tild". causerie: 19.55 ..Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten: 20.15 Gevarieerd programma; 21,25 Weense muziek; 21.55 Socialistisch commentaar; 22.10 Metro- pole orkest, koor en solisten: 22.40 ..On der de pannen", hoorspel: 23.00 Nieuws: 23.15 Dansmuz.: 23.4524.00 Gr.muziek. Hilversum II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gewilde muziek: 7.45 Morgengebed en liturgische kalender: 8.00 Nieuws en weerberichten- 8.15 Gr.muz.: 9.00 en 9 40 idem; 10 00 Voor de kleuters; 10 15 Gr.muz.: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.muz.: 11.50 ..Als de ziele luistert", causerie: 12.00 Angelus: 12.03 Gr.muz.: 12 30 Land- en tuinbouwmededelingen: 12.33 Gr.muz.: 12.55 Zonnewllzer: 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Po- litiekapel; 14.00 orgelspel: 14.20 Engelse les: 14.40 Accordeonmuz.; 15.00 Kroniek van letteren en kunsten: 15 35 dubbel- mannenkwartet; 15.55 Omroeporkest: 16.30 Meerstemmige Uturglsohe muziek met toellohtlng: 17.00 Voor de leugd: 18.00 Filmprogramma; 18.15 ..De bouw van nieuwe onderzeebootjagers", repor tage: 18.25 Pianospel: 18.48 Sportpraatje ..Dit Is leven", causerie, en Voor de Jon geren: 19.00 Nieuws: 19.15 Actualiteiten; 19.23 Gr.muz.: 19.52 Journalistiek week overzicht: 20.00 Nieuws: 20.05 De gewo ne man zegt er 't zijne van: 20.12 Gr. muz.: 20.15 ..Lichtbaken"20.40 ..Steek eens op Heren!": 21.00 Gevarieerd pro gramma: 21.53 „Wat zou U doen?": 22.00 Amusementsmuz.: 22.30 Wij lulden de Zondag ln: 23.00 Nieuws: 23.15 Nieuws ln Esperanto: 23.2524.00 Gr. muziek. Engeland. BBC Home Service (330 m.) 12.00 BBC Welsh Orchestra en solist; 13.00 Gr.muz.; 13.25 Gevarieerd pro gamma: 13.55 Weerber.: 14.00 Nieuws: 14.10 Gevarieerd progr.: 14 50 Arbeiders- orkest: 15.20 Orgelspel: 15.50 Kameror kest en solist: 17.00 Hoorspel; 18.00 Voor de kinderen: 18.55 Weerberichten: 19.00 Nieuws; 19.15 Sport: 19.30 Gevarieerde muziek: 20.15 Interviews: 20.45 Cause rie: 21.00 Gevarieerd programma: 22.00 Nieuws: 22.15 Hoorspel: 23.45 Avondge beden; 24 000.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 m.) 12.00 Hoorspel: 12.50 In strumentaal kwartet en soliste; 13.15 Sportparade: 13.30 Orkestconcert: 14 15 Voor de kinderen; 14.45 Orgelspel: 15.00 Dansmuz.: 15 45 Gr.muz.: 16 05 Sport - reportage: 16.25 Orkestconcert: 17.00 Soortreportage; 18.00 Filmbeschouwing: 18.30 Sportreportage: 19.00 Jazzmuziek: 19.45 Causerlef 20.00 Nieuws: 20.25 Sportpraatje; 20.30 Quiz-programma; 21.00 Boekbespreking; 21.15 Hoorspel: 22.00 Orkestconcert, 23.00 Nieuws: 23.15 Lichte muziek: 23.30 Populaire muziek: 0.15 Gr.muz.: 0.561.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Amusementsmuz.: 13.00 Nieuws; 13.20 Operamuz.: 14.00 Vrolijke muziek: 15.30 Koorzang: 16 00 Dansmuz.; 18.30 Volksmuziek: 19.45 Nieuws: 20.05 Dans muziek: 21.00 Gevarieerde muziek: 22.15 Nieuws: 22.25 Symphonde-orkest en so liste 23.10 Dansmuziek: 24.00 Nieuws: 0.10 Dansmuz.; 0.35 Idem: 1.002.00 Rhythmlsche muziek. Frankrijk. Nationaal Programma (243 en 347 m.) 12.10 Gr.muz.: 12.30 Or kestconcert: 13.00 Nieuws: 13.15 Alt viool-recital: 14.12 Orkestconcert; 15.3o Lyrische muziek: 16.05 gr.muz.: 16.50 Kamermuz.: 17.55 gr.muz.: 18.10 idem: 18.30 Amerikaanse uitzending 19.00 Gr. muz.: 20.00 Orkestconcert; 20.30 Hoor spel: 23.25 Kamermuziek: 23.4524,00 Nieuws. Brussel (324 en 484 m.) 324 m.: 11.45 Gr.muz.; 12.00 Lichte muziek: 12.30 Weerberichten: 12.32 Omroepork.; 13.00 Nieuws 13.15 Vlaamse liederen: 13.30 Gr muz.: 14.00 Phllharmonlsch orkest en solist: 15.00 gr.muz.: 15.30 Accordeon- muzlek: 15.40 Gr.mtiz.: 15.55 Accordeon- muz.: 16.10 Gr.miuz.: 16.15 Ethnlsche muziek: 17.00 Nieuws; 17.10 Causerie: 17.20 Kamermuz. 17.30 Orgelconcert; 18.00 Juniores contra Seniores: 18 30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws: 19 30 Guitaarrecltal; 19.50 Radlof eullleton: 20.00 Omroeporkest en soliste: 21.00 Ac tualiteiten; 21.15 idem: 22.00 Nieuws: 22.15 Verzoekprogramma: 23.00 Nieuws: 23.05 en 23.30—24.00 gr.muz. 484 m. 12.05 Licht© muz.: 13.00 Nieuws: 13.10 en 13.30 Verzoekprogram ma; 14.00 idem; 15.00 Operamuz.: 17.10 Lichte muziek; 18.30 Accordeonmuzlek: 19.00. 19.20. 19.40 Gr.muz.: 19.45 Nieuws 20.00 Omroeporkest en solisten: 21.00 gr muz.: 21.30 Jazzmuz.: 22.00 Nieuws; 22.15 gr.muz.: 22.55 Nieuws; 23.00 Gr. muz.: f*3.55 Nieuws. AGENDA ZATERDAG: Stadszaal: Groot klassiek accordeon concert, 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Nova-theater) „Zo begint het leven" (18 J.) 9.15 uur n.m. ZONDAG: Gerecht 10: Humanistisch Verbond. Spr. de heer C. H. Schonk over „De Pest", 10.30 uur voorin. DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg): Tentoon stelling van gegraveerd© portretten door Robert Nanteull. Werkdagen 25 u. nam. (t/m 31 Maart). ZONDAG. Stadszaal: R'dams Kindertoneel „Klein Duimpje". 2 1/2 uur nam. BIOSCOPEN. Trianon ..Annie get your gun" (al le 1.); Zond.: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur: overige dagen: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex Captain China" (14 J.): Zond. 2.15, 4.45, 7.15 en 9.15 uur: overige da gen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino ..Een avontuur ln Berllln" (18 J.). Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Jeugdmatlnée te 2.30 uur (alle dagen): „De Wlldstroper" (alle 1.). Lldo „Horizon ln vlammen" (18 J.V Zond.: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur; ove rige dagen: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Luxor „Vrouwenkamp Borneo" (18 J.). Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 eD 9.15 uur; overige dagen: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothekep te Lelden wordt van Maandag 26 Maart 8 uur tot Zaterdag 31 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406 en de Zui- der-Apotheek, Lammenschansweg 4 tel, 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274*

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3