[odieuze wenken voor het Paastoilet Zal Morrisson de plaatsvervangers over hel dode puni kunnen helpen! Voor de Vrouw |De Zevenster Panda en de Meester-ouidlheidkiindi Radio-programma LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 17 Maart 1951 Derde Blad No. 27255 tegeltje, spiegeltje aan de uiand. En zonder veel kosten I Wie volsende week on haar naasbest Ir] ziin en daarvoor nog niet met de ■sxiige voorbereiding?n is begonnc-n, fc: zich moeten haasten. Tiid om een Irk te laten maken is er waarschiin- |k niet meer. slechts wie zelf naait en Irt kant en klaar koont. kunnen zich r iets geheel nieuws aanschaffen. I Wel echter is er nog ruimschoots ce- |kenheid om een japonnetje. dat ze- rr niet voor deze Pasen geboren werd veranderen. Door middel van een accessoire of dank zii een ietwat léeoer ingrijpende naaitechnische ooe- i kan het kleed ie van verleden |ur de Paasjapon van nu zijn en een amusant detail, aan de re nte vooriaarscollecties ontleend bc- fcdien een op en top modieus toiletje Tórden. (Laten we dus eens in de diverse J?ran$e modehuizen rondneuzen en ■in welke voor.iaarscreaties ons een ■öee geven voor de verandering of ■invulling van een reeds bestaand ear- Ifcrobe-onderdeel. - Er ziin er vele en |2ifs uit die détails, die geen ingewik- ltóde verandering betekenen, zullen we lieten kiezen. Doch al is onze keu-s llt'knoDt. met het viiftal. dat we van- lün bespreken, kunt ee een bestaand lirkje vernieuwen zonder dat een te- Itel aan onvermijdelijke naadjes het pn etiket- van gelapt-modieus geeft, j Path's collectie is vol van geolisseer- oi gedrapeerde panden en sjerpen, li? nu eens op het liifje beginnen en lan.es de rok vrijelijk afdalen, en die andermaal eerst in de taille hun oor sprong vinden. Vaak ziin deze delen - afneembaar of niet - van de japonstof gemaakt, doch haast even vaak ziin ze van contracteerend materiaal. En deze laatste, door U als losse accessoire ver wezenlijkt. zullen uw wollen of ziiden jurkje in een modieus Paastoilet ver anderen. Path geeft U die kostbare wenk onder andere in een zwarte, wol len japon (1). Waarop een sjerp van gcDlisseerde taffetas is gelegd, en in een ziiden imprimé (4). waaraan een vestje en een gedrapeerde slerp van zwarte ziide een apart aspect geven. In de collectie van Maggy Rouff von- dén we een simpele, grijze wollen ja pon (2). waarvan de lage halsuitsnij ding (met kraag) door een vestje van gestreepte zijde wordt opgevuld. Ook de manchetten van de driekwart mouwen zijn van dit gestreepte materiaal. Een dergelijk gamituortje kan op elk over jarig japonnetje worden aangebracht. Is niet voldoende stof voorhanden om het van een wollen kraag te voorzien, dan behoeft het effect daarom niet minder geslaagd te ziin. Aan u dus om al dan niet een variatie aan te brengen op wat Maggy Rouff u voorstelt. Een bijzonder aantrekkelijke creatie van wollen pied—de-poule ontdekten we bii Piguet (3). Uiterst simpel is het geruite japonnetje, waarop deze ont werper een grote, ovale stropdas aan bracht. die van knoopjes is voorzien en waarvan het uiteinde in een der twee heupzakken verdwijnt. Is het nodig dat- ge een nieuwe creatie aanschaft om dit modieuze detail het uwe te maken?.... Tenslotte een wenk. die Jean Dessès u geeft (5): in een V-vormig decolleté legde hij een aantal binnen kragen van witte organdi: het effect is als een opengeslagen boek. Een soortgelijke gar nering bracht hij aan de driekwart mouwen aan en we ziin er zeker van dat dit bijzonder flatteuze détail menig niet meer nieuw jurkje of mantelpak onherkenbaar zal metamorphoseren. Verstaat dus de wenken welke de mo- devorsten u eeven. vertaalt ze vrii en in overeenstemming met de mogelijk heden. die uw overjarig kledingstuk u biedt: weest zonder veel kosten modieus als het Pasen is. J. V. Parijs niet zonder hoop (van onze Pariise correspondent) Gisteren kwamen in Parijs de ministers van buitenlandse zaken bijeen, die teza men het uitvoerend comité vormen van de Europese Raad. Als voornaamste punt vermeld hun agenda de bestude ring van een revisie-ontwerp van het statuut van de Europese Raad. waartoe tijdens de laatste zitting te Rome werd besloten. De kwestie is niet van belang ont bloot. Toch wordt aan deze periodieke zitting in Parijs vooral betekenis gc- geheeht. omdat bij deze gelegen heid de nieuwe Engelse minister van buitenlandse zaken. Morrison, zijn debuut in het internationale overleg zal maken. Men hoopt dat zijn invloed op de Europese gang van zaken vruchtbaarder zal zijn dan het aandeel van zijn voorgan ger Bevin is mogen wezen. Men w-eet dat Bevin een verklaarde tegenstander was van het Europese parlement van Straatsburg. Een tractatie met Pasen Het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldt: Als de Paasdagen in zicht komen, krijgen wij, hoe ook het weer mag zijn. toch wel sterk het gevoel dat het weer lente gaat worden. Voorjaar en Pasen zijn voor ons immers begrippen die bij elkaar behoren! Geen wonder, dat wij dan ook eens denken aan voorjaarsbloemen en kat jes, aan nieuw jong leven buiten en aan de eieren, die in de oude Paas- gebrülken zo'n voorname rol spelen. Nog steeds leeft er iets van die oude gebruiken: eieren kleuren en eieren zoeken en tikken e.d. Maar daarnaast kunnen wij deze oude symbolen van vogelnesten en eieren eens op een nieu we manier in de Paasmaaltijden ver werken Wat denkt u b.v. van de vol gende eiergerechten? NESTJES VAN AARDAPPELPURE MET SPIEGELEI tó k 6 st.): 1 kg aardappelen, (iets melk), zout, boter of margarine, nootmusoaat, 5 of 6 eieren (kleinste soort). De aardappelen met weinig water en zout gaarkoken, afgieten en tot een zeer fijne purée stampen. De purée af maken met zout, noctmuscaat, wat bo ter of margarine en zo nodig iets melk. De purée moet echter zeer stijf zijn en kan met een houten lepel luchtig geroerd women. Van de purée op een ingevet bakbnk nestjes vormen met een (Ingcz. Med.-adv.) vork of, indien men een spuitzakje heeft, met een grove spuit nestjes spui ten. Eerst een bodempje maken (spi raalvormig spuiten) en dan een op staande rand erlangs, zodat binnenin een holte overblijft. In ieder nestje een klein ei breken. De nestjes in een voor- gewarmde oven in pi m. 15 minuten bij onder- en bovenwarmte lichtbruin bak ken, zodat het ei gestold is. Dit gerecht kan als voorgerecht dienen bij de kof fietafel of bij het warme maal worden gegeven. Men kan dan wat extra purée in een dekschaal en sla van rauwe groente of gekookte spinazie er bij pre senteren. Roerei met boterhamworst en peterselie: 3 eieren. 3 eetlepels melk, enige plak jes kleingesneden boterham worst, ge hakte peterselie, zout, boter of marga rine. De eieren met iets zout. loskloppen. De melk er door roeren. Een klontje boter of margarine in een pannetje smelten, de eieren met de melk er bij gieten en het mengsel op een zacht vuur onder gedurig roeren verhitten tot het gaat stollen. Wanneer de massa nog iets vochtig, maar wel gestold is, de gesne den boterhamworst en de fijngehakte peterselie toevoegen. De roereieren bij de boterham of bij de warme maaltijd (b.v. bij spinasie of veldsla) geven. Gebakken sneetjes met ei en (kervel-) saus: 8 dunne sneetjes brood, boter of mar garine, 4 (eenden) eieren. Voor de saus: dl (2 kopjes) bouillon (of water met bouillonblokjes) en melk, 40 g (4!a lepel) bloem, een klontje boter of mar garine, zout, (peper, aroma), peterselie of kervel. De sneetjes brood roosteren of aan weerszijden insmeren met wat boter of margarine en in een koekenpan bakken. De eieren hard koken (eendeneieren tenminste 10 minuten koken), pellen,in nette plakjes snijden en er de sneetjes brood mee beleggen. De bouillon aan de kook brengen. De bloem aanmengen met de melk en hier mede de bouillon binden. Een klontje boter of margarine toevoegen, de saus afmaken met (aroma, peper), zout en naar verkiezing öf fijngesneden kervel óf fijngehakte peterselie. De saus over de sneetjes gieten en het gerecht warm opdienen. IfEUlLLETON Oorspronkelijk detective-verhaal door M. C. BijleveldGelinck Aan boord betrapte ik hem op vals beien, maar ook dat vergaf ik hem I-eer. En hier in Holland stierf Lettie, |-\ sreeg mijn betrekking aan het sa- |atorium en leef daar nu betrekkelijk jraig. Maar telkens komt Hans weer Ifuiken en vraagt mij om geld, het laatst een maand of vier geleden. I Sindsdien heb ik hem niet meer ge- |c-:n. Maar de zorg blijft natuurlijk. I Er viel nu weer een stilte in de klei- spreekkamer, waarin de politieman I 'o! deelneming zag naar de vrouw te- lr-nover zich. Meneer Benck had wel if'iijk gehad: zij had het niet gemakke- Ir.'i gehad in haar leven. En die zoon Hans. - Hoe oud is die voorzoon van u nu, [Betrouw? - Acht en twintig jaar. Hebt u aan hem de geschiedenis Ivan de Zevenster verteld? I Ja, daar hebben wij het de laatste I t&al nog over gehad. I - Hm En het is dus een Indo. Ook I uiterlijk betreft. 1 - Natuurlijk inspecteur. Maar knap. I verleidelijk gezicht. I -Een verleidelijk gezicht. Verder nog bijzonder kenteken? - Een kenteken? Nee inspecteur. - Heeft hij een gouden dasspeld in vorm van een klaverblaadje van fier? 2e keek verrast op Ja inspecteur! - En een zegelring met een rede en het monogram H. P. aan zijn Jmt wijsvinger? - Ja inspecteur! Kent u hem dan? Hij stond haastig op. Ja. ik ken 3 mevrouw. Ik moet dadelijk weg! u hier ter beschikking, ik zal u I te'rfonisch berichten! aij snelde de kamer uit. Maar in de hall kwam hem juist de wier tegemoet: - Inspecteur Renkevoort? Telefoon I '°0r u! - Telefoon? Ik heb geen tijd! - Maar het is dringend! «U ging met tegenzin de telefooncel en nam de hoorn op: Hallo? - Met Benck? klonk het gejaagd r?ihet boasteL Bent u het zelf, in- «Pïcteur? - Ja. W 5ebt u aan Aagje van Esbeeck een Sest? gezonden- dat u komen - Néé!! - Grote hemel, inspecteur! Er is W' p 3nd gekomen om haar te spre- ■II Een rechercheur met een boc-d- r'ri? -,van inspecteur Renkevoort. Of ze meeging. En ze is gegaan! - Lang geleden? Snel. meneer Benck! fcrt-i ug geen tien nainuten geleden. esJe heeft hem opengedaan. - Vraagt u haar wit voor een man. vlug! Een donkerblauwe regenjas, een soort donkerblauwe uniformpet, een bril met donkere randen, een klein snorre tje. Niet Indisch? Neen. In een auto? Op een motor met open zijspan. Weet ze het nummer? Neen. Dank u. Verder niets. Ik zal doen wat ik kan. En hij smeet de hoorn cp de haak. HOOFDSTUK 9 Aagje was na de bijeenkomst in de kamer van meneer Benck naar het bal- een van tante Truus gegaan en had zich daar lui uitgestrekt in een gemak kelijke stoel. Ze had behoefte om alleen te zijn en uit te rusten na alles wat er gebeurd was en zo had ze verschillende aanbiedingen om haar gezelschap te houden, afgeslagen. Meneer Benck en Frida begrepen dat goed en hadden niet verder aangedrongen, maar Arnold van Blitterswijck was érg teleurgesteld ge weest dat ze niet met hem in het Park wilde gaan wandelen. Ze had hem bijna onvriendelijk de deur moeten wijzen en hij was heengegaan met de trieste op merking. dat de nachtegalen deze avond tevergeefs zouden zingen. Het meisje begreep niet waarom. En nu zat ze hier alleen en genoot van de rust en het alle en-zijn en van de koelte van de avond. De zon was in een glorie van licht achter de boom toppen gezakt en over de paden viel reeds de eerste schemering. Maar de weiden waren nog goud-green en in de vijvers vlamde het rood van de Wester- kim; de hemel werd al donkerblauw en ineerri pinkelde er een lichtje: de avondster. In het Park schuifelden nog vele voetstappen en de stemmen klon ken gedempt; 'n enkel koeltje brak in eens dóór en deed de bladeren even be wegen. Toen werd alles weer stil. Hoelang ze zo gezeten had, wist ze zelf niet. maar ineens was daar Riekje, die vertelde dat er iemand voor haar aan de voordeur was met een bood schap van inspecteur Renkevoort. Ze stond langzaam cp. nog dromerig van de stille avond, en ging de trap af naar beneden. Daar stond inderdaad een vreemde man met een uniformpet cp, een donkere jas aan en een snorretje. Juffrouw Van Esbeeck? Ja, zei ze. Ik ben rechercheur Vink. Ik heb een boodschap voor u van inspecteur Renkevoort. Hij heeft een arrestatie verricht en nu vraagt hii of u even komt. voer het herkennen. Ik ben met de motor. Goed, zei ze. Ze greep nog haar fluwelen jasje van de kapstok en nam plaats in het zij span. De man stapte op de motor. Klaar juffrouw? En hy reed meteen weg, Riekje stond hen op de stoep na te kijken. Ze waren in een oogwenk op de Stadhouderskade. Waar Is het, rechercheur? Bij de Meer. juffrouw. Aan de Ringdijk. Dicht bij de overweg. Dus nog vèr. Het was vervelend, ze was nu graag rustig op haar balcon gebleven Maar de inspecteur had haar ncdig. %Sen arrestatie. Wie zou het zijn? Gerrit Haagjes of de man in de gele regenjas? Wat rijdt u hard! Ja juffrouw. Het heeft haast! Ze vlogen inderdaad over de straat, de Stadhouderskade af. de Amstel langs. Bij de rivier drentelden talrijke wandelaars om te genieten van de mooie avond. De terrassen van de roeiverenigingen waren druk bezet, de gieken en wherries doorkliefden het paarlmoer-kleurlge water. Het was bijna jammer om er zo snel langs te rijden! Ze passeerden de Berlage-brug kwamen nu bij de overweg, dezelfde overweg waar zij gisteravond ontsnapt was. Het werd koeler, er was een lich te Oostenwind tégen en ze reden snel. Ze zette de kraag van haar manteltje op. Is het hiter, rechercheur? Nog iets verder, juffie. Juffie! Wie zei er nu Juffie! Ze keek eens opzij naar haar begeleider: een iare vent met dat snorretje! Een raar snorretje ook! Het leek wel opgeplakt. En dan die bril! Is liet hier dan? Nee juffie, nóg verder. Maar we zijn de Ringdijk al haast af! 't Is tóch verder! (Wordt vervolgd) Berichten uit Londen verzekeren, dat Morrison, die zich tot dusver nimmer met de buitenlandse politiek had inge laten. in den beginne althans voorzich tigheidshalve. de liin-Bevin zal volgen. De tiid zal het spoedig leren, maar de <*em«hteh. die in Pariise diplomatieke kringen thans circuleren, wiizen niette min geenszins in deze richting Volgens die berichten zou Morrison, nauweliiks in Downingstreet geïnstalleerd, reeds van een zelfstandig initiatief bliik hebben gegeven door het ontwerpen van een plan dat de plaatsvervangers in het Palais Rose uit de impasse zou kunnen helpen. Men meent hier dat de Engelse minister er vandaag of mor- nog met de Britse gelegeerde Davie over zal spreken. Ofschoon thans algemeen wordt aan genomen dat de conferentie der vier ministers binnenkort plaats zal kun- vinden - met of zonder agenda - blij ven de vorderingen in het rose paleis nog altiid pover. We draaien in een cir kel rond. zo heeft dezer dagen een Frans delegatielid verklaard. Jessup echter verzekerde, dat hii Parijs niet verlaten wil alvorens ziin taak naar behoren vervuld zal zijn.Aan deze laat ste opmerking heeft men hie r temeer belang gehecht, waar politieke kringen aanvankelijk hadden gevreesd, dat de Amerikanen eer pro forma, en zonder enig vertrouwen op succes, naar Parijs waren gekomen. Wanneer men beide uitlatingen met elkander in betrekking brengt, dan komt men logischer wiize tot de con clusie dat een belangrijke concessie op til moet ziin. waardoor genoemde cirkel doorbroken zou kunnen worden, en in dat verband wordt dan weer de naam van Morrison te*- sprake gebracht. Zo als bekend, vormt de cardinale moeilijk heid nog steeds de plaats die op de ministeriele agenda aan het probleem der Duitse herbewapening zal moeten worden ingeruimd. Gromyko wenst dat probleem vóór alle andere kwesties te bespreken. Dat betekent zo heeft Jessup bii herhaling tegengeworpen, dat gii liet paard achter de wagen wilt spannen. De Westerse mogendheden beschouwen het Duitse probleem, eeliik men weet. in directe relatie tot de hui- 'dige internationale spanningen. En eer als gevolg dan als oorzaak. Hoewel er betreffende de denkbeel den van de nieuwe Britse minister - hier mogelijk wat pompeus al aan geduid als plan-Morrison - te Parijs zeer uiteenlopende opvattingen heer sen, wordt algemeen toch wel aange nomen, dat hij in beginsel niet onge neigd zou zijn de Russen in zoverre tegemoet te komen dat de non-mili- tarlsatie van Duitsland inderdaad als punt één op de dagorder kan worden geplaatst. Mocht in het bijzonder Amerika zich met dat standpunt van Morrison kun nen verenigen, dan zouden de voor naamste obstakels uit de weg zijn ge ruimd en - zo gelooft men in Parijs - de conferentie binnenkort besloten, kunnen worden, EEN DUBBEL LEVEN! Twaalf jaar dwangarbeid voor ir Gumade. Het gerechtshof te Luik heeft ir Gur- nade veroordeeld tot 12 jaar dwangar beid aldus meldt lrLe Monde". Hij werd gelijk gemeld beschul digd van gewapende overvallen, onwet tig wapenbezit en diefstal. Zijn verde diger had ontoerekenbaarheid gepleit. 20). Panda en Joris Goedbloed had den natuurlijk geen tijd om te blijven praten met de oudste inwoner van Ezels- brugge. Al spoedig waren ze dan ook weer druk in de weer met het slaan van paaltjes om het terrein van hun werk zaamheden heen, maar langzamerhand verzamelden zich nu meer Ezelbrugge- naars. die belangstellend toekeken naar wat zü deden; en de oudste inwoner, die er nu alles van wist, stelde de nieuw- aangekomenen geheel op de hoogte. „Uche-ucht! Huh!" sprak hij. „Dat zijn lui die nog familie zijn van ene Ro Meier of zoiets, en die zoeken naar over blijfselen van oudheden, zie je? Uche!" De Ezelsbruggenaars begrepen het niet allemaal op één na! Die ene was de schoolmeester, en dat was een zeer ont wikkeld persoon. „Aha het is duide lijk!" riep hij. „Je hebt goed opgelet! Je kunt een bank naar voren komen! Ha! Romeinen oudheden jaja, ik be grijp er alles van! Wij bij het onderwijs hebben begrip van zulke zaken! Wij zijn niet zo bekrompen als sommigen wei denken. En toevallig trof het nu zó. dat deze schoolmeester tevens de plaatselijke correspondent van een groot dagblad was. Dat was hij nu al elf en een half jaar, maar hij had nog maar één keer een nieuwtje aan die krant kunnen mel den en dat ging over een weggelopen hond en het was niet eens in de kranl gedrukt. Maar dit was iets anders! Hij j rende onmiddellijk naar de telefoon en I belde de krant op en vertelde alles, en even later was het bureau van die krant in rep en roer „Hier is nieuws voor de vóór-pagina!" riep de redacteur. „Grote Oudheidkundige Expeditie van de Hoog- leraren Goedpanda en Plukbloed Ont lokt Uitgebreide Romeinse Bouwvallen I te Ezelsbrugge-aan-de-Aa!" i En zó kwam het in de krant. ZONDAG 18 MAART. Hilversum I (402 M.) VARA: 8.00: Nieuws en weerber.; 8.15 Grjnuz.; 8 30 Voor het platteland; 8.40 Voor de gerepa trieerde militairen; 9.12 Sportmededelln- gen; 9.15 Verzoekprogr.; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10 00 Instrumentaal trio; 10.25 „Met en zonder omslag": 10.5o Amusementsmuz.; 11.15 Cabaret, AVRO: 12.00 ..Mattheus Passion", 13.40 Nieuws. 13.55 Gr.muz.. 14.00 Boekbespreking 14.20 „Mattheus Passion". 16.00 Pianoconcert, 16.15 Gr.muz., 16.30 Sportrevue. VARA 17.00 Voor de Jeugd; 17.25 „Het Scheep vaartverdrag", hoorspel; 17.45 Pianospel; 18.00 Sportcommentaar, 18.15 Nieuws en sportultsl.: VPRO 18.30 Ned. Herv. Kerk dienst. IKOR: 19.00 Kinderdlenst, 19.35 Bljbelvertelllng. AVRO: 20.00 Nieuws, 20.05 Actualiteiten, 20.15: Lichte muziek, 21.15 Hersengymnastiek. 21.10 AVRO-A1- lerlel; 21.45 Gr.muziek, 22.00 „Romantiek en koffie" hoorspel: 22.35 Gr.muzlek; 23.00 Nieuws. 23.15 Voordr.. 23 20 dansmu ziek. 23.5024.0o Gramjnuzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 8 00: Nieuws en weerber.. 8.15 Gr.muzlek, 8,20 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en water standen; 9.45 Gewijde muziek. IKOR: „Wat heeft dit kruis voor zin", causerie; 10.30 Ned. Herv Kerkdienst. NCRV 12.00: Kinderkoren; KRO 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muz., 12.40 Lunohconc.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws; 13-20 Lunchconcert. 13.45 „Uit het Bock der Boeken"; 14 00 Radio Phllharmonlsch orkest en soliste; 14.45 .De verhouding tussen Katholieken en Protestanten", causerie; 15.05 Strijk kwartet, 16.20 Viool en plano; 15.55: Gitaarspel. 16 10 „Katholiek Thuisfront Overal"; 16.15 Sport, 16.30 Vespers. NCRV 17.00; Geref. Kerkdienst; 18.30 Gramjnuz., 18.45 Vocaal ensemble en solist; 19.15 „Kent GIJ Uw Bijbel?"; 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerber.; KRO 19.45: Actualiteiten; 19.52 Boekbespreking; 20.05 De Gewone Man zegt er 't zijne van; 20.12 Gev. programma; 22 45 Avond gebed en- Liturgische kalender; 23.00: Nieuws; 23.1524.00 Gram.muzlek. Engeland, BBC llonie Service (330 M.) 12.10 Causerie 12.30 Muzikale causerie. 13.10 Crltleken! 13.55 Weerberichten. 14.00 Nieuws. 14.10 „Country Magazine", 14.40 Operamuz.: 15.05 Wenken voor de tuin; 15.30 Volksliederen; 16.00 Hoorspel. 17.00 Operakoor. -orkest en solisten. 18.00 voor dc kinderen, 18.55 Weerber., 19.00 Nieuws. 19.15 Symphonle-orkest. koor en solisten, 20.45 Avonddienst, 21.25 Llefdadlghelds- oproep, 21.3o Hoorspel 22.00 Nieuws. 22.15 Causerie. 22.30 Klankbeeld; 23 30 Viool en harp; 23.52 Bpllcogv 24.00—O. Qï Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en '147 M. 12.30 Kerkdienst. 13.00 Ge varieerd progr., 14.00 Twintig vragen. 14.30 Lichte muziek, 15.00 Gr.muzlek, 15.3# Lichte muziek. 16.00 Hoorspel met muziek 1630 Hoorspel. 17.00 Gev. pro gramma. 17.30 Gr.muzlek. 18 30 Gev. pro gramma. 19.00 ..Round Britain Quiz". 19.30 Orgelspel. 20,00 Nieuws. 20.30 lichte muziek. 22.30 Community Hymn Singing. 22.00 Gev. progr.. 23.00 Nieuws. 23.15 Planorecital. 23.3o Muzikale causerie. 23.45 Gr.muzlek, 0.15 Liohte muziek, 0.561.00 Nieuws. Nordwestdentsolier Rundfunk (309 M.) 12.00 Gev. muziek. 13.00 Nieuws. 13.20: Gev. muziek. 14.30 Omroeporkest en so liste. 16.45 Verzoekpr.; 17.3o Dansmu ziek 18.00 Symphonle-orkest. 18.25 Tenor en plano, 19.45 Nieuws. 20.05 Populaire muziek. 22.15 Nieuws 22.45 Dansmuziek. 24.00 Nieuws. 010 Musette-muzlek, 0.30 l.Oo Dansmuziek. Brussel (324 en 484 M.) 321 M.: 12.15 Radiojournaal. 12.30 Weerb., 12.32 Rhyth- mische muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gr - muziek, 13.30 v. d. soldaten. 14.00 Gr. muzlek, 15 30 Idem. 16.00 Sport, 16.45 Gram.muz. 17.0o Klassieke muziek. 17.45 Gr.muzlek.' 17.55 Sportultsl., 18.00 Zang- recital, 18.30 Godsdienstig halfuur: 19.00 Nieuws, 19.30 Gev. progr., 21.30 Actuali teiten. 21.45 Gr.muzlek. 22.00 Nieuws. 22.15 Ver zoekprogramma, 23.Oo Nieuws, 23.0524.00 Dansmuziek. 484 M.: 12.08 Omroepork.. 13 00 Nieuws. 13.15 Verzoekprogramma, 14.30 Klass. muziek, 15.30 en 16.45 Gram.muz.. 19.00 Godsdienstig halfuur. 19.45 Nieuws, 20.00 Symphonle-orkest, koren en solisten, 22.C0 Nieuws. 22.10 Gr.muzlek. 22.15 Lichte mu ziek. 22,55 Nieuws. 23.00 Gram.muzlek, 23.55 Nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.00 Lichte muziek, 13.00 Nieuws, 13.20 Hoorspel, 15.3o Operette muziek, 17.40 Gram.muz., 17.45 Orkest en soliste. 20.00 Lichte muziek. 21 30 Hoor- ispel, 22.18 Gr.muzlek. !22.30 Knapenkoor en ensemble, 23.4524.00 Nieuws. MAANDAG 19 MAART. Hilversum I (402 M.) VARA 7 00: Nieuws, 7.15 Gram.muz.. 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Orgelspel. 8.45 Gram.muz. (9.30—9.35 Waterstanden); VPRO 10.00: „Voor de oude dag", causerie; 10.05: Morgenwijding: VARA 10.20: Voor de kleuters, 10.35 Voor de vrouw; 10.50: Voor de zieken; 11.40: Tenor en planot 12.00: Gr.muzlek, 12.15 Dansmuziek (Om 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen); 12.3312.38 Voor het platteland); 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Promenade-orkest; 13.50 Gram.muzlek; 14.00 .Kunstmest", causerie; 14.15 Piano recital; 14.45 Gram.muzlek, 15.05: „Het bankje van een mlllloen", hoorspel; 16.05 Haarl. Orkest Vereniging, gemengd koor en solisten; 17.00: Voor de Jeugd; 17.30 Planoduo: 18.00 Nieuws; 18.15: Militair commentaar; 18.30 VARA-Varla. 18.35: Amusementsmuziek, 16.00 Parlemcnts- overzlcht; 19.15 Vlooi en plano; 19.45 Re geringsuitzending: Landbouwkroniek; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.151 Instrumentaal sextet; 20.45 Cabaret, 21.20 Dansmuz.; 21.45 „De brochure van Mi nister Lleftlnok". causerie; 22.00 Radlo- Phllharmonisch orkest, 23.00: Nieuws, 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.2024.00: Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00t Nieuws; 7.15: Ochtendgymn.; 7.3o Gr. muzlek; 7.45 Een woord voor de dag: 8 00 Nieuws en weerber.; 8.10 Sport; 8.20 Ge wijde muziek; 9.00: Gramjnuzlek, 9.15: Voor de zieken; 9.30 Familiecompetitie; 10.05 Gram.muz.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.muz.; 11.15 Gev. muziek 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen, 12.33 Orgelconcert; 13.00 Nieuws, 13.15 Banjo orkest; 13.45 Gram.muz.; 14.00 School radio; 14.35: Gram.muz.; 14.45: Voor de vrouw; 15.15 Strijkkwartet en plano; 16.00 Bijbellezing, 16,45 Vocaal ensemble, 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Instrumentaal sex tet, 17.45: Regeringsuitzending: J. A. van Beuge: „Nleuw-Gulnea, een Jaar recht streeks bestuurd gebied"; 18.00 voor de kinderen; 18.15: Verzoekprogr.; 18.45 Boekbespreking; 19.00 Nieuws en weer berichten; 19.15 Engelse les; 19.30 Sport; 19.40: Radiokrant; 20.00: Nieuws; 20.051 Phllharmonlsch orkst en solist; (In de pauze: Causerie over de economische si tuatie ln Noorwegen)20.55 Gram.muz.; 21.00 .Het licht op de berg", hoorspel; 21 50: Meisjeskoor; 22.10 Intern. Evang, Commentaar: 22.20: Harp-ensemble; 22.43 Avondoverdeniklng; 23.Oo Nieuws; 23.15— 24.00: Gramjnuzlek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.20 Voor de scholen. 13.10 Gr.muzlek: 13.25 Gev. progr. 13.55 Weerber^ 14 00 Nlexiws, 14.10 Lichte muziek, 15.00* Gram. muzlek, 16.00 „Cross-examination". 16J20 Lichte muziek. 17.00 Interviews. 17.30 v. d. vrouw. 17.45 Voordracht. 18.00 v. d. kinderen 18.30 Quatre-mains, 18.50 Pro gramma-overzicht; 18.55 Weerber.; 19.00 Nieuws; 19.15 Sport, 19.20 Boekbespre- klngt 19.3o BBC Northern Orchestra en so list, 20.30 Reportage; 20.45 „Birds In Bri tain", 21 15 Twintig vragen; 21.45 Cau serie; 22.00 Nieuws. 22.15 Moraliteit, met muziek, 23.15 Planorecital, 23.30 Causerie. 23.45 Parlementsoverzióht, 24.000.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 217 M.) 12.0o ..Mrs Dale's Dagboek". 12.15 Lichte muziek 12.45 Hoorspel, 13.00 lichte muziek; 13.30 BBC Welsh Or chestra, 14.15 Gev. progr., 14.45 v. d. kin deren. 15 00 v. d. vrouw; 16.00 lichte mu ziek, 16.30 v. d. soldaten, 16.45 Lichte muziek, 17.15 ..Mrs. Dale's Dagboek", 17.30 hoorspel, 19.00 Orgelspel, 19.15 Hoorspel, 19.30 v. d. Jeugd, 20.00 Nieuws en radio- Journaal, 20.25 Sport, 20.30 Hoorspel, 21.00 Verzoekprogr., 21.45 Hoorspel, 22.15 Gev. fanfaremuziek, 23.0o Nieuws. 23.15 Actua liteiten, 23.20 Dansmuziek, 24.00 Voor dracht; 0.15 Lichte muziek, 0.561.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00 Gev. muziek. 13.Oo Nieuws, 13.20 Gev. muziek. 14.15 Orkestconcert, 15.40 Amusementsmuziek. 16.30 Lichte muziek, 17.00 Nieuws, 17.05 Clavecimbel en fluit, 18.00 Gev. muziek, 19.45 Nieuws, 20.05 Symphcmle-concert, 22.15 Nieuws, 22.40 Pianospel. 23.00 Operettemuziek, 24.00! Nieuws, 0.351.00 Dansmuziek. Brussel (324 en 484 M.) 324 M. 11.45 Gr.muzlek, 12.3o Weerber., 12.33 voor de boeren, 12 40 Gr.muzlek, 13 00 Nieuws, 13.15 Instrumentaal Trio, 13.45 Gr.muz., 14.00 v. d. vrouw, 15.00 Omroeporkest en soliste, 16.00 Internationale Radlo-Unlver- sitelt, 16.30 Orkestconc., 17.Oo Nieuws, 17.10 Lichte muziek, 18.0o Franse les, 18.20 Gr.muzlek, 18.25 Causerie, 18.30 v. d. soldaten; 19.00 Nieuws, 19.30 Gram.mu zlek, 19.50 Radiofeullleton, 20 00 Lultrecl- tal; 20.15 Dubbel Vocaal kwartet 20.50 Lultrccltal, 21.00 Actualiteiten, 21.15 Om roeporkest en solisten, 22.00 Nieuws. 22.15 Vlaams programma, 23 00 Nieuws, 23.05 23.00 Verzockprogramma. Frankrijk, Nationaal Programma (347 484 RL 12.05 Lichte muziek, 13.00 Nieuws. 13.10, 13.30. 14.00. 15.15, 16.30, 17.10i 17.45, 18.30 en 19.Oo Gram.muzlek, 19.25 Jazzmuziek, 19.45 Nieuws, 20.45 Gram.muzlek, 21.15 Viool en plano, 21.45 Gram.muzlek, 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. muzlek. 22.55 Nieuws, 23.00 Gram.muzlek, 23.55 Nieuws. Frankrijk, Nationaal Prograanima (317 en 219 M.) 12.30 „Bonsolr Voisln", ope ra. 13.00 Nleuwsi 13.15 ..La Poupée de Nuremberg", opera 14.00 Nieuws. 14.30 Hoorspel. I6.O0 Kamermuziek, 17.00 en 17.30 Grjnuziek. 18.30 Amerikaanse uit zending. 19.00 Gev. muziek. 20 00 Svm- phonle-orkest; 23.2o Pianorecital, 23.45— 24.00 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5