&1 GOED NIEUWS DAMES! Zware Hoest NIEUWSTE PERMANENT VLOEISTOF GEBRUIKEN, UIT DE OMSTREKEN Kapsalon COORN UIT DE RIJNSTREEK Beurs van Amsterdam DINSDAG 13 MAART KATWIJK T uinbou wo verzicht ZEER WEINIG JONGE GROENTEN. Het verloop van deze week geeft zo ongeveer hetzelfde öeeld te zien als vorige week. Producten als spruiten, boerenkool en groene kool, die steeds in kleiner kwantum worden aangebo- i den. hebben de volle belangstelling en 1 brengen hoge prijzen op Het is het gewone doen, wat er niet is, wil ieder- i een gaarne hebben. Ook voor de sluit- i koolsoorten is er iets meer beiang ;tei- I Lng en men verwacht, dat de pryzen voorlopig nc-g niet zullen dalen. De jonge groenten komen neg pas in zeer kleine hoeveelheden; gebrek aan zon neschijn houdt de groei erg tegen, de I temperatuur in de kassen is veeLal niet veel beter dan buiten. Ook waspeen, maar dan in de beste kwaliteit, bleef nog goed gevraagd. De prijs voor 1ste soort varieerde van f, 15.80 tot f. 24.90. Spruiten waren al bij zona er graag met gevolg hoge prijzen, van f. 60 tot f. 80 per 100 kg. Eer dat zij bij de consument zijn, weet iedere huismoeder wel wat die kosten moeten. Rode koel ging deze week tot f. 19.50 in de 1ste soort en (boerenkool bcaoht van f. 28.30 tot f 32,30 per 100 kg op. Groene kool kon gemakkelijk tot f. 20 per 100 kg halen, maar gele kool, uien. kroten en winter peen konden alleen tegen lage prijzen kopers vinden. Uien gmgen zelfs niet hoger dan f. 5.60 per 100 kg en win terpeen gaf als hoogste notering f. 5,90 per 100 kg. Krot-en gaan als regel te gen de minimumprijs, een enkel par tijtje brengt tot f. 7 per 100 kg op. Knolselderij is evenmin een begeer lijk product; notering van f. 2,50 tot hoogstens f- 10,— naar kwaliteit. ..KATWIJK EN DE ZEE". Ornze plaatsgenoot de heer A. Boe naard heeft een toneelstuk geschreven, getiteld „Katwijk en de Zee" dat zich alhier afspeelt. Over enige maanden hoopt hij dit stuk met zijn medewer kenden op te voeren. Burgerlijke Stand Geboren Apolonia M d. van C. van Rijn en J de la Rle. Pleter. z van P de Krijger en N. van Dijk; Cornells, z. van W. de Jong en G Kroon; Cornells, z. van C van Rhijn en A. de Zwart; Anna J., d. van D. van Rijn en W. L. Remmelzwaal. Anna. d. van L. v. d Oever en A Dijkdrent, Grietje, d. van K Messemaker en Tr. Haasnoot; Willem, z. van P. W. Vooljs en J. H. Barnhoorn; Amerik, z. van D. Snljer en Tr. van Beelen. Ondertrouwd; J. Brak en B. C. Datema; E. Schoneveld en N. Plug; H. van der Plas en K J Hus; J van Duijn en J. L. Ouwe hand; H. Plokker en C. de Jong. Getrouwd. W. C. Peursum en G van Delft G. Olthof en A van der Bent; W. A. van Nleuwenhuljzen en D. Baalbergen. (lngez. Med.-adv.) Wij hebben het genoegen, U mede te delen, dat wij de- waardoor een natuurlijke golf wordt verkregen. Wilt U hiervan profiteren, bespreekt dan spoedig bij LIJDWEG I KATWIJK TELEFOON 2483 KATWljK AAN DEN RIJN ZILVEREN JUBILEUM Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer L. Schrama. Comman deurslaan, ln vaste dienst werd aange steld bij de N.Z.H.VM., thans N. Z. H. N. M. L1SSE JAARVERGADERING A. R. KIESVERENIGING De A.R. Kiesvereniging hield in de Ned. Herv. Kleuterschool haar jaar vergadering. voor de laatste maal on der voorzitterschap van dr Ruys. Na de gebruikelijke opening werden de notulen gelezen, waarna de secre taris het jaarverslag las. De gang van zaken werd als ..rustig" gekwalificeerd. Het aantal leden daalde enigzins. Er werd een verzorgd winterprogramma afgewerkt. Uit het financieel jaarver slag bleek, dat over 1950 een klein te kort was. doch dat over 1951 een gro ter tekort begroot werd. Ter bestrij ding hiervan werden enkele voorstel len ingediend. Vervolgens waren de verkiezingen voor het bestuur aan de orde. In de vacature-dr Ruys werd tot voorzitter gekozen de heer M. Vermeer en in de vacatures Segers en Smink de heren L Eisenga en A. Schalk. Na de pauze kreeg de heer D. Algera uit Noord/wij kerhout het woord voor zijn causerie .Principiële opportuni teit of gelegenheidspolitiek". Spreker begon met er op te wijzen, dat het on juist is alles als beginsel aan te dui den. vooral daar waar de tijdsomstan digheden doorslaggevend gaan worden. Beginselen ziin de conseauentles van de geloofsbelijdenis. De heer Algera be sloot zijn referaat met te beklemtonen, dat beginselen geen theorieën zijn, maar practische operatie-bases. Be zinning over de practische toepasbaar heid zal leiden tot een Christelijke op portuniteit. die in bepaalde tijdsom standigheden de altijd geldende begin selen tot uitrukking zal brengen. In de besprekingen kwamen naar vo ren: de verhouding geloofsbeliidenispo- litiek pro gam; de huidige kabinetscrisis het gevaar van het relativisme: en ten slotte federalisme en opportuniteit. De voorzitter dankte de heer Algera en sprak een bijzonder woord van dank tot de scheidende bestuursleden. De heer Montagne richtte woorden van waardering tot de aftredende voorzit ter, waarna spr. de vergadering sloot, noordwukerhoui „DE HARPE DAVIDS". Naar wij vernemen, gaa tde Ohr. Mu ziek vereniging „De Harpe Davids" Za terdag 12 Mei op concours naar Honse- iaarsdijk en zij komt uit in de afd. „Uit muntendheid fanfare". Dit concours wordt georganiseerd door de Ohr. Bond. JAARVERGADERING NED. HERV. SCHOOLVERENIGING Maandagavond hield de Ned. Herv. Schoolvereniging in de Gemeentewo ning haar jaarvergadering. Ds Spaling opende met gebed waarna hij voorlas Ps. 127. In zijn openingswoord heette hij alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zjjn voldoening over uit. dat de op komst groter was dan in vorige jaren. Hierna kreeg de secretaris, de heer G. S. Wesseling gelegenheid de jaarversla gen uit 'te brengen, welke met dank aan de secretaris werden goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester de heer G Musegaas, bleek, dat de ont vangsten met inbegrip van het saldo van vorig jaar f 16.921.28 bedroegen en de uitgaven f.14.553,89 (batig saldo f 2367:39). De aftredende bestuursleden, de heren G. Musegaas en G. J v. RJheenen, wer den herkozen. Ds Spaling deelde nog mede, dat ver lenging van de school met 29 jaar weer is goedgekeurd. De statuten werden ge wijzigd. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of met 1 April a s. nog nieuwe leerlin gen zouden worden toegelaten. Deze kwestie moet nog nader in het bestuur worden besproken, daar er vele scha duwzijden aan zijn verbonden. De lieer Hulzenga bepleitte meer handwerkonderwys od de scholen. Het hoofd der school deelde mede, dat dit dan na schooltijd dient te geschieden dcor een vaklerares. Ook deze kwestie zou nader worden besproken. Op een vraag betreffende het Fröbel onderwijs deelde de voorzitter mede dat het werk op het ogenblik stil stond, om dat de te verwachten wet op het Frö belonderwijs zou worden opgeschort. Hierna volgde sluiting met gebed. BurgcrUlke Stand Geboren: Johanna! C M d. van H v. Berkel-Damen, Leonar- I dus R z. van C G. Warmendam-Hooge- veen; Margaretha, d. van H v. d. Nlet- Haas'noot; "Maria A. S.. d. van L. W J. Verbeek-Broekhof; Adrlanus H.. z. van J. Weyers-v d. Vossen. Overleden: C. v. Eeden. 83 jaar; N van Eeden. 89 Jaar; J. P. J. Donders. 57 Jaar. RUNSBURG Jaarvergadering Ver. Chr. Scholen LAAT DE KINDEREN NIET SPIJBELEN! Dc Ver. tot Stichting en Instandhou ding van Christelijke Scholen alhier hield gisteravond haar jaarvergade ring in de Vlietschool. De voorzitter, de heer J. v. Egmond, opendie met het laten zingen van Ps. 25 2, waarna hij Ps 143 voorlas. Na in gebed te zijn voorgegaan sprak hij een kort openingswoord. Hierna kreeg de secretaris, de heer J J van Dijk, gele genheid voor het lezen der notulen waarna de penningmeester, de heer G. Leenheer, verslag uitbracht over de financiën. De kas sloot met een batig saldo van f. 5368.86. De aftredende bestuursleden, de he ren J van Egmond. G Leenheer en J. Wessel, werden met grote meerderheid van stemmen herkozen, terwijl in de vacature door het bedanken van de heer J. J. van Dijk de heer F. de Goede werd gekozen. Bij de rondvraag kwam naar voren, dat thans op de scholen Engels en Duits wordt gegeven. Dit is zeer zeker een goede stap vooruit. Op ccn der vragen of er in de thans verplichte z.g. achtste klas hetzelfde wordt onderwezen als in de zevende klasse,, werd door het hoofd van dc Kon. Wilhelminaschool, do heer D. de Jong, geantwoord, dat dit niet het geval is. Spr. betreurde het dat de ouders door dit te denken hun kin deren thuis hielden. Spreker wees hen op het verkeerde hiervan en wekt* hen op, de kinderen naar school te sturen, wat voor hun bestwil is. Na de rondvraag sprak de voorzitter nog enkele woorden. Allereerst richtte hjj het woord tot de scheidende secretaris, de heer Van Dyk. Wij zien u, aldus spreker, node vertrekken. Wij weten wel. dat nie mand onmisbaar is. ook u niet, maar wy zijn er van overtuigd, dat uw werk niet te verbeteren is. Spreker dankte de heer v. Dijk voor het vele werk, dat hij voor de Ver ge daan had. Verder dankte de voorzitter ouders en onderwijzend personeel voor hun aanwezigheid en wees hen er op om niet het grote doel uit het oog te verliezen: men dient achter Christus te gaan om in zijn dienst te mogen arbei den wetende, dat God over ons waakt. Na het zingen van „Nooit kan 't ge loof te veel verwachten" sloot ds M. C. Gr oenewoud met dankgebed de verga dering. FILMAVOND VOOR STICHTING '40—*45. Het plaatselijk bestuur van de Stich ting "40*45, bestaande uit de heren ds H. Post, J. de Goede en N. Bleich- rodt heeft een filmavond ten bate van deze stichting georganiseerd. Donder dagavond a.s. draalt ln Flora de ver- zetsfilm „LO-LKP", waarin het werk van deze twee verzetsorganisaties op boeiende wijze wordt uitgebeeld. (Ingez. Med.-adv. L.O. - L.K.P. film voor Stichting 1940-45 FLORA - RIJNSBURG Donderdagavond 8 uur. Zie ook onder plaatselijk nieuws. Prijzen der plaatsen 50 cent. Chr. Boeren- en Tuinders- bond in jaarvergadering bijeen KIJKT EENS IN HET BUITENLAND! De Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, afd. Rijns-burg) hield haaf 12e jaarvergadering in de zaal achter „Avondrust". De opening geschiedde door de voorzitter, de heer J. Heems kerk Czn. Na het gebed las -hij ter in leiding Ps 147 voor. In zijn openings woord heette hij in het bijzonder de heer T. Borst uit Veur-Leidschendam welkom, die zou spreken over: .Mijn rondreis door Europa in verband met onze export". Vooraf brachten secretaris W Star en penningmeester Nic v. Egmond hun jaarverslagen üit. De vereniging telt op het ogenblik 75 leden: het kassaldo bedroeg f 150,68. De bloemisterij en veeteelt hebben een vrij gunstig jaar gehad, al had men dikwijls met regen te kampen. De penningmees ter werd met algemene stemmen her kozen. De heer T. Borst kreeg vervolgens gelegenheid zijn onderwerp uiteen te j zetten. Allereerst wijdde hy enkele woorden aan de noodzakelijkheid om I de opgroeiende Rynsburgse jeugd naar de tuinbouwschool te sturen, opdat zij j ook de moderne talen machtig zal i w orden, zodat zij zich niet alleen in I al.f hen Alle krachten inspannen om gemeente industrie centrum te maken. Voor de ledenvergadering van de AR. Kiesvereniging, Maandagavond ge houden in het gebouw Concordia, be stond grote belangstelling. Na de opening door de voorzitter, de heer W. J v. d. Brink, werd een voor stel van het bestuur aangenomen om aan het Centraal Comité van de partij kenbaar te maken, dat de afdeling Al phen inzake de Kabinetsformatie ach ter de partijleiding staat. De heer A. J. Dekker sprak vervol gens over gemeentelijke zaken. Spr. begon met er op te wijzen, dat wij nauw verbonden zyn met onze ge meentepolitiek aan de nationale en internationale toestand. Door de over heid is Alphen aangewezen als In dustriecentrum voor Zuid-Holland. Dat alle krachten ingespannen wor den ter verwezenlijking hiervan is niet alleen wenselijk, maar ook plicht! Hierbij speelt tevens een rol aldus spr. de oorlogsdreiging. Ook wat het onderwijs betreft, is Alphen steeds meer een centrum-gemeente gewor den voor de Rijnstreek. Immers een groot aantal scholen in onze ge meente hebben een uitgesproken streekkarakter. De heer W. Brouwer besprak het woningvraagstuk, alsmede de straten- en wegenaanleg in en om ALphen. Spr. had het eerst over het uitbreidingsplan. Men behoeft niet bevreesd te zijn. dat er thans achter de schermen niets ge beurt. Er wordt wel degelijk hard ge werkt aan de uitbreiding der gemeente, waarbij spr. wees cip de aanleg van verschillende straten en het aansluiten dezer straten op de bestaande wegen. Betreffende de bruggenbouw was spr. optimistisch gestemd en sprak het vermoeden uit, dat de brug over de Ryn van Hooftstraat naar Emma- laan over twee jaar gereed zou zijn. De woningbouw in de gemeente wordt nu weer geremd door de inves teringspolitiek van de regering. Er staan naast de honderd in aanbouw zijnde woningen nog 48 woningen, systeem-Hemsbergen, c-p stapel. Tenslotte sprak de heer W. Geerlof over de Water- en Lichübedrijven eri Sociale Zaken. De bedrijven, aldus spr werken neg steeds met verlies. Spr. gaf de verzekering, dat er naar gestreefd wordt de verbruikers goede kwaliteit gas te v es trekken. Alle krachten worden I ingespannen een ieder zo goed moge lijk van electriciteit, gas en water te voorzien. Hoewel vorig jaar nog grote bedragen door Sociale Zaken zyn uit betaald aan werklozen, maken wij wat dit betreft, relatief genomen tegenover tal van andere gemeenten toch een gunstige indruk. De door de leden aan de sprekers ge stelde vragen werden allen tot genoe gen beantwoord, waarna deze uitste kend geslaagde vergadering met eep dankwoord door de heer A. J. Dekker gesloten werd. LEERKRACHTEN BUITEN GEWOON LAGER ONDERWIJS. B. en W. stellen de Raad voor de regeling betreffende het verlenen van uitkeringen aan nagelaten betrekkingen van leerkrachten van Openbare en Bij zondere scholen voor Gewoon, Voort gezet en Uitgebreid Lager Onderwijs in onze gemeente uit te breiden tot de leerkrachten werkzaam bij het Buiten gewoon Lager Onderwijs. JAARVERGADERING „ALPHENSE BOYS". Onder voorzitterschap van de heer C. J. Winninghoff hield de R.K. Voetbal club .Alphense Boys" gisteravond in I hotel Centraal haar druk bezochte jaar- I vergadering. Uit het financieel verslag bleek, dat er een tekort is van ruim f. 1200 De aftredende bestuursleden, de he ren C. J. Winninghoff en A. de Korte, weiden bij acclamatie herkozen In de elftalcommissie werden gekozen de he ien M. Krumpelman, C. v. d. Louw. F. A. Rzdegeld, M Beerepoot en T. Sluys terwijl ce heer J Vriesekoop hieraan als bestuurslid werd toegevoegd. (lngez. Mort -odv.) Smelt, om de prikkeling te verlichten, het slijm los te maken en het hoesten te verzachren, een weinig VapoRub in kokend water en adem dc medicinale dampen in. Voor het slapen gaan -keel, borst en rug flink met ^ezc za'^ inw"iven- ons kleine land. maar ook daarbuiten kan laten gelden. Wjj moeten aanpakken als wy onze naam op de wereldmarkt willen hand haven! Spr. wees me»t nadruk op de huidige moeilijkheden op het gebied van onze export, nu ongeveer alle landen zoveel mogelijk trachten door import uit het buitenland tegen te gaan de opbrengst van binnenlandse producten te bescher men. De heer Borst sprak in dit ver band in het bijzonder over Duitsland waar men alle mogelijke middelen aan wendt ten bate van het eigen volk. Wy kunnen, aldus spr., door zoveel mogelijk voordelen van ons land te trekken en de tussenhandel uit ta scha kelen al veel ten voordele van ons volk doen. De heer T. Kra.lt voegde nog enkele woorden aan het betoog van de heer Borst toe, waarin hy de leden opwek te bezoeken aan het buitenland te brengen. De heer Docter, hoofd der Tuinbouw school alhier, vertoonde hiem3 enkele lichtbeelden op het gebied van de tuin bouw waarna hi] enkele woorden over het onderwijs sprak. Van de rondvraag werd door enkele leden gretig gebruik gemaakt. O.m. werd gesproken over het kleine leden aantal, dat gemakkelijk met het dub bele kan toenemen. De heer Rover, dte voor het laatst in het midden was we gens vertrek naar Canada, dankte de voorzitter voor het vele werk door de Bond verricht. De voorzitter dankte voor deze aangename woorden en wenste de heer De Rover veel voorspoed in zijn nieuwe vaderland toe: De heer Borst besloot deze zeer gea nimeerde vergadering met dankgebed. valkenburg Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank In de zaal van Streef hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergadering, De directeur, de heer S. M. Poot, open de de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord, waarna hij de finan ciële nood van ons land en het finan cieel beleid der regering uitvoerig toe lichtte. Spr. eindigde met de opwekking om te sparen en wel bij de Boeren leenbank Nadat de notulen vastgesteld waren, gaf de heer P. Piers, kassier der Bank, een overzicht over het afgelopen jaar, hetwelk zeer gunstig was. Gezien de tijdsomstandigheden verwachtte spr. echter een teruggang. Het tegoed in Utrecht bedraagt f 101.000,—. terwijl in 1950 f. 3 279 winst gemaakt werd. Hiervan werd f 3.000,bij de reserve gevoegd. Aan rente werd uitgekeerd f. 9.885—, ont vangen werd f. 16.446. Aan veilinggel- den werd uitgekeerd f- 106.000. Het aantal leden bedraagt thans 100, het aantal spaarders 558. Aan 19 nieuwe wereldburgers werden spaarbankboekjes uitgereikt met als inleg f. 2,50. Gezien het succes vorig jaar met het uitstapje naar Avifauna, werd op voor stel van het bestuur besloten dit jaar een bezoek te brengen aan Keukenhof te Lisse. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Poot met- 42 van de 44 stemmen hei-kozen. De heer H. v. d. Nagel werd herkozen als lid van de Raad van Toe zicht en de heren J. v. d. Zwart C.zn. en P Postmus als plaatsvervangend be stuursleden. Na de rondvraag, waar geen animo voor was, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De opbrengst der collecten voor de Ned Herv. Kerk over de maand Fe bruari bedroegen: Kerk f. 189,35, bus f. 28.03; nieuwe kerk f. 110.10. diaconie f 93,57 Opbrengst felicitatiebijbel over 1950: f. 274.91. Door de meisjesclub „De Zonne bloem" is een grote collectie handwer ken gemaakt, welke verloot zal worden ten bate van de Ned. Herv. Kerk. Burgerlijke Stand Getrouwd: C. de Vries en A. Noort. Overleden; A. de Vries, 11 dagen. voorhout K.A.B.-VERGADERING Is de arbeider van thans gelukkiger dan vóór 50 jaar? De afdeling Voorhout der K. A. B. hield een belangrijke vergadering in het parochiehuis. De opkomst der leden was zeer groot te noemen, het welk wel zijn oorsprong vond in het verloten van een gratis reis naar Ro me als afgevaardigde der plaatselijke afdeling. Voorzitter A. J. v. d. Lans opende met gebed en verwelkomde speciaal het nieuwe districtsbestuurslid, de heer George de Vos. die als spreker zou op treden. In ziin openingswoord memo reerde spr. o.a.. dat het doel der afd. Voorhout is zich in Rome door één ha- rer leden te laten vertegenwoordigen. Deze verantwoording ligt bil degene, welke door het lot zal worden aange wezen. Een schrijven was ingekomen van de G. A.. kapelaan Kerstholt. uit het Zie kenhuis te Leiden. Ter ziineT tiid zal een H. Mis worden opgedragen uit dankbaarheid voor zijn herstel. Hierna was het woord aan de Dis- trictsbëstuurder. Deze meende er goed aan te doen te wijzen op enkele pun ten geschreven in de Pauselijke Ency clieken. Spr. memoreerde de toestand der arbeiders van vóór 60 jaar. trok een vergelijking met- datgene wat thans bereikt is De sociale verhoudingen ziin enorm verbeterd. Veel vriie tiid. ver- zekerings- en pensioenwezen. Zoveel is er zelfs, dat er velen ziin. die heel nuchter gaan denken, „laat komen wat komt. er is toch voor ons gezorgd" Maar spr. stelde de vraag: „Zijn de ar beiders van thans gelukkiger dan die van vroeger?" Zijn antwoord luidde: „Neen" Momenteel moeten wij veel meer gaan denken aan ons innerlijk geestelijk leven. Wij moeten meer gaan denken aan de Kerk. Deze staat mid den in het maatschappelijke leven. Al onze arbeiders moeten streven naar een eeuwig welzijn. Een Christe lijk leven óók in onze dagelijkse ar beid. Afgewisseld door meer rumoer en doodse stilte werd besproken hoe men de Rome-reis zou gaan verloten. Meerdere meningen kwamen naar vo ren en uit deze werd de goede gebo ren. Naar aller tevredenheid vond de trekking plaats. Met no. 941 kwam als dé gelukkige uit de bus H. J. v. Beek. Torenlaan. Vervolgens werden als reserve door loting aangewezen. A. v. d. Berg. 's-Gravendamscheweg met als tweede B A. Boskamp. Bcerhaavestraat. Na dit uur van spanning werd op ge bruikelijke wiize gesloten. voorhout RAADSAGENDA De raad der gemeente is in openbare vergadering biieen geroepen op Vrijdag a-s. des avonds te 7.30 uur ten gemeen tehuize ter behandeling van de volgende punten: Voorstel tot aankoop van een char ter van 1643 betreffehde de gemeente Voorhout: idem tot voorlopige vast stelling van de jaarrekening en van "net Gemeentelijk Water- en woningbedrijf over 1949; idem tot verpachting van de bermen aan de Leidsevaart: idem tot het houden van een onderhandse aan besteding voor de uitbreiding van het pompstation van het Gem. Waterbe drijf; idem om aan de heer F. H. Stik- kelbroeck per 1 Mei 1951 eervol ont slag te verlenen als hoofd van de Ge meentewerken en idem als lid van de Commissie tot wering van het School verzuim idem om de overeenkomst met het destructiebedrijf „N V. Ge- kro" te Schiedam tot uiterlijk 31 De cember 1951 te verlengen; idem om het transf onna torgebouw aan de Churchill - laan. in eigendom aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden over te dragen. I In de maand Februari werd in de I Ned. Herv. Gemeente alhier aan collec- jten genoteerd Zending f. 72.81. school- collecte f. 19.23: Synodaal Pastoraal j Fonds f.30 15, Kerkvoogdij f82.87; Dia conie f 27 89. ZWEMDEMONSTRATIES EN INDUSTRIEFAIR IN AVIFAUNA. De heer Van den Brink, directeur van Avifauna, deed ons enige mededelingen over de plannen voor het a.s. seizoen. Op Zaterdagavonden in de maanden Juli en Augustus zullen Nederlandse zwemmers en zwemsters demonstraties geven in de Avifauna vijver waar onder waterverlichting wordt aangelegd. Er zal ook een duiktoren worden geplaatst. Voorts worden op het ogenblik onder handelingen gevoerd met een aantal bedrijven en fabrieken in ons land om te komen tot een semipermanente expo sitie op een terrein naast het vogelpark Deze „industriefair" is geprojecteerd op een terrein van 10.000 vierkante meter, waarop paviljoens zullen worden ge bouwd. HAZERSWOUDE ZILVEREN JUBILEUM. Zaterdag herdacht de heer H Tim merman te zijnen huize het feit dat hij 25 jaar onafgebroken in dienst was bij de Firma Voets en Van der Lelie, land bouwers alhier. De heer A. P Voets richtte zich tot de jubilaris. Hij ken merkte ham als een goed en vlijtig werkman. Hij stond altijd klaar het was hem nooit te vroeg of te laat, en steeds deed hij zyn werk opgeruimd. In ce hoop, dat de jubilaris nog vele jaren by hem werkzaam mocht wezen, over handigde hy hem een gouden armband horloge. Daarna sprak de heer A. van der. Lelie. Deze prees eveneens de werk zaamheden van de jubilaris. Hierna sprak de heer W. Buitenhuis. Hij reikte hem als voorzitter van de Hollandse Maatschappij van Landbouw een ge tuigschrift uit. Ten slotte sprak de heer F Ruis. die de jubilaris kenschetste als een goeie kameraad, waarmee hij en zyn collega's altijd prettig hadden sa mengewerkt. Hij bood namens het per soneel mevr Timmerman een thee-ser vies aan. Zichtbaar ontroerd dankte de jubilaris ook namens zijn vrouw, voor de tot hem gesproken woorden en de cadeaux. KOUDEKERK JAARVERGADERING V.V. „KOUDEKERK" Tijdens de jaarvergadering van de voetbalvereniging „Koudekerk", gister avond in Café Lieverse gehouden, wer den alle aftredende bestuursleden her kozen. De elftalcommissie wend als volgt sa mengesteld: J. Zwerls. D. Jansen G. v. Klaveren, J. Hogenes en ;A. Goudkuil. De jaarverslagen getuigden van enige vooruitgang. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik J. T.. z van J. Langejans en T. L van Elk. Ondertrouwd: C. Hoogeveen. 27 jaar en F. de Wit. 25 Jaar. ROELOFARENDSVEEN J aarvergadering veiling. LEVERT KWALITEITSPRODUCTEN! Gisteravond kwamen vele leden van de Coöp. Bloemen-, Groenten- en Fruitveiling van Roelofarendsveen in jaarvergadering bijeen in de Panera - tiuszaal. Voorzitter Th. W. Schrama zeide in zyn openingswoord, niet een terugblik te willen werpen op het af gelopen jaar of de perspectieven op te noemen voor de toekomst, aange zien dit in vakbladen en couranten al veelvuldig gedaan is. Spr. wekte ->p tot levering van kwaliteitsproducten. De voorzitter toonde zich verder verheugd over de zeer grote opkomst. De directeur der Velling de heer N Turk, bracht vervolgens zyn. jaarver slag uit. waaraan wij ontlenen dat in het jaar 1950 169 groenten- en 173 bloe menveilingen gehouden waren. Het ge veilde bedrag aan groenten en fruit be droeg f 1.220.048,45. aan bloemen f. 473.175,11, (totaal f. 1.693.223.56) (f. 407.664.94 minder dan in 1949). Door de sterk verminderde omzet sloten de balans en exploitatierekening met e-n nadelig saldo van f. 6 082,43. Per 31 December 1950 telde de ver eniging 323 leden. Balans- en exploitatierekening wer den goedgekeurd. Namens de Raad van Toezicht braoit de heer C. Huigsloot goedgunstig rap port uit en aangezien dit de laatste maal was, dat deze hierin zitting had, Dracht hy dank aan de leden voor het ver trouwen en besloot met de wens dat het de vereniging en leden goed zal gaan In het bestuur werd de heer N. P. Bakker bii acclamatie herkozen In de vacatures N. Koek Pz en E. Koek wer den de heren Leo Castelein en P. Ver del Pz gekozen De heer G. v. d. Meer werd gekozen in de vacature C. Huig- sloot voor de Raad van Toezicht. Vervolgens kwam in bespreking het ontwerp van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen tot verlening van de z g. oogstcredieten aan tuinders tot een maximum bedrag van f. 1000. Hierin zouden het Centr. Bureau voor 40%, de Boerenleenbanken en veilin gen elk voor 30% garant zyn. De heer L. J. Kerkvliet noemde dit voorstel niet sympathiek. De regering weet de tuinders wel te vinden voor be lasting, maar als deze zelfde tuinden in nood verkeren, verwijzen zij hen naar de z.g. Sociale Steun. Crediet verlening welke van de no? komende oogst moet worden terugbe taald. noemde spr. fataal voor de ecol nomische bedrilfsvoering Na stemming werd het bestuur machtiging verleend tot medewerking. De centrale sortering van augurken met aankoop van een sorteermachine leidde tot een uitvoerige besDretng' aan het bestuur overlatend om tzl' naar eigen inzicht de meest ge- eigende beslissing te nemen. Voorts werd goedgekeurd het led Rode Kruis een bijdrage te verstrekken van f.25— per ieder geveilde millioen. Na rondvraag volgde sluiting TER AAR Veiling-overzicht PRIJS WITLOF STIJGENDE. Het koude stugge weer van de laatste tyd remt de groei in de kassen en er verschijnt zodoende nog maar weinlr verse voorjaarsgroente ter veiling Het grootste deel der aanvoer bestaat nog steeds uit witlof. Drie weken ge leden was de prijs aan de z cr lage kant, n.l. van 19 tot 30 cent per kg." Gelukkig kwam hierin vorige week een gunstige verandering, en bestond er veel vraag naar dit product. Het aanbod is nog steeds behoorlijk, en enkele kwekers profiteren dan ook van deze wending. De prys was in de afgelopen week van 30 tot 43 cent per kg. Ook spruiten waren de laatste week meer gevraagd; braohten zij een klei ne maand geleden van 28 tot 42 cent per kg op. dc laatste week noteerden zij van 38 tot 61 cent per kg. Andijvie blijft goed in trek, men maakt hiervoor thans van 40 tot 75 ct per kg. Een enkel partijtje verse spinazie ging weg van 69 tot 75 cent per kg, terwijl men voor broeivet van 46 tot 52 cent per kg neertelde. Goede waspeen kon geplaatst worden ran 8 tot 18 cent per kg. Prei is niet aan veel schommeling onderhevig geweest en bracht tot 14 ct, per kg op. Boerenkool werd afgedrukt van 7 tot 14 cent per kg. Met uien blijft het misère; ze bren gen ten hoogste' tot 4 cent per kg op. WOU BRUGGE TERAARDEBESTELLING J. G. BOER. Gistermiddag werd onder grote be langstelling op de algemene begraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de gemeentewerkman J. G. Boer. In de aula werd het woord gevoerd door burgemeester J. C. van Wapenin gen. Hy prees de overledene om zijn ijver en trouw, waarmede hy de ge meente een twintigtal jaren heeft ge- diend. Per 1 Jan. j.l. werd hy om gezond heidsredenen gepensionneerd. Ds J. van Dijk sprak woorden van troost en bemoediging naar aanleiding van Ps. 23. Aan de groeve werd door ds' Van Dyk het „Onze Vader" gebeden, waarmede de plechtigheid was afgelo pen. Onder de aanwezigen merkten we op wethouder Schraverus, de gemeente secretaris H. J. Hoogenboom, gemeente ontvanger J. van Reenen, en het bijna voltallige gemeente personeelterwUook de heer De Jong, gemeente-architect te Amstelveen, onder wie de heer Boer tijdens zijn ambtsperiode alhier ge werkt heeft, aanwezig was. BEURSOVERZICHT SUIKER EN TABAK VAST. De beurs bouwde vandaag merendeels voort op de ongeanimeerde stemming van j.l. Vrijdag. Wederom ontstond door de drang naar afgifte van de arbitrage een druk op Kon. Olie en Unielevere. Eerstgenoemde werd verhandeld tussen 308VI- en 30911 (min 3) en laatstgenoem de tussen 23414 en 235V\ (min 2). Cul tuurfondsen zorgden voor een verrassing door een opmerkelijk vriendelijker hou ding. De stoot hiertoe ging uit van HVA, die tot 120 opliepen, ingevolge enige gunstige beschouwingen en mede door een bericht omtrent de heropening van de theefabriek op Sumatra, die de grootste ter wereld genoemd wordt. Er was ook enige animo voor Sumatra ta bakken, die aardig in de running waren. Men sprak o'iv een te verwachten divi dend van de Deli Mijwelk fonds 3^ verbeterde. Ook Senembah lag vaster, evenals Deli Batavia. Ook Rubberfond sen ontmoetten behoorlijk vraag. In de Scheepvaarthoek lagen aandelen Holland Amerika lyn 2% lager, in ver band met het voorgestelde stockdividend De maatschappij keert 9% uit, waarvan 4% in contanten en 5% in aandelen.In de aandelen Billiton II kwam geen wij ziging. De koers bleef op 233. De Maat schappij voor de Walvischvaart heeft een gunstig seizoen achter de rug. Het jaar verslag wordt dan ook met belangstel ling tegemoet' gezien. Vandaag was de koers onveranderd op 114%. Aandelen Alg. Exploratie werden gedaan van 624 tot 64. Philips bleef goed gehandhaafd. In AKU ging vrijwel niets om. De Staatsfondsenmarkt was kalm. De con versielening was op 97 iets beter. wassenaar ONVERLAAT SLOEG VROUW NEER. Op de hoek van de Schouwweg en de Rust en Vreugdlaan werd de 69-ja rige mevr. De H. uit het Johannahuis door een onverlaat tegen de grond ge worpen en van twee tassen beroofd. De politie stelde onmiddellijk een onder- I zoek in, maar zonder resultaat. Hen, die inlichtingen kunnen geven, wordt I verzocht, zich met de recherche (tel. 1 3333 of 3672) in verbinding te stellen. Dinsdag 13 Maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O.K. koers v. heden Ned. '48 3Y4 96% Ned. '47 3% 3 96% Dollar-Ing. '47 3 99% Investeringscert. 3.. 96% Ned. p. 1962 4 m.b 3 95% Indië '37 A 3 92^ Grootboek '46 3 94^, ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 49% Nat. Handelsbank 92 Ned. Handelmij154% A.K.U182% Lever Br234% Philips 253 Wilton Feyenoord 166 - Kon. Olie 307% Amst. Rubber 124% Deli-Bat. Rubber 108 Holl. Amer. lyn 191 Kon. Ned. Stoomboot 156 Ned Scheepv. Unie 166% H.V.A118% Java Cult57% Deli Bat. Mij 115% Deli Mij 102% Senembah 101% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 1 3 99% R'dam 37 I III 3% 100^ Industr. Obligaties Lever Brothers 3% 106% Voorlopig genot. obl. A'dam 1937 (3%) 3 97% Kon. Petr. Mij 3% 109A NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 165% Rotterd. Bank 170% Twentsche Bank 156%ed. Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 276 Rott. Droogd. MIJ 306 Zwanenb. Organon 192 Handelsondernemingen Born. Sum, H. Mij.. 118% Intematio173 Diversen Albert Heyn 193 Ned. Mij Walv. Vrt. 114% Spoorwegen Deli Spoorw. Mij 29 Amerik. fondsen Anaconda Shell Union 45% 60 Fondsen uit Leiden en omgerini (Aandelen) Holl. Constructie Int. Kunststoff. Ind. Kon. Ned. Edelmet. Pref. w.a. idem Kon. Ned. Grofsm. Textiel Gebr. v. Wijk Leidsche Wolspinn. Tleleman en Dros Ver. Touwfabrieken Pref. idem Lahad DatuCul. Mij V.K. 12/3 280 99% 101 78% 784 86% 128V4 128 GB 165 164 228% 228% 96% 9FGB 130 130 130 62 B 62 B

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4