(manna VAL DA Politieke-commissie der VN verwerpt Sovjet-beschuldigingen tegen V. St. ,De volmaakte liefde drijft de vrees uit De Zevenster Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 8 Februari 1951 Tweede Blad No. 27223 VROUWEN WERELDGEBEDSDAG 1951 (Ihgèz. Med.-adv.) dezelfde liturgie E, was eens 't is pas een jaar gele ien'— een Amerikaanse vrouw, die van Be'ciê naar Airlka vloog, op de eerste Vriidag van de Lijdensweken. Jammer" dacht ze, „dat lk al zo „öeg meet vertrekken; nu kan ik de «menkomst van de Vrouwenwereld- èebedsaae hier in Brussel net niet mee Moor 7.ii hor><7 In dp liir.ht. Vmiiwpn uit de ffehele I Wat is onze mening over déze „dag? Vrouwen uu ae geneie >t Han?t gr misschien van af hoe onz€ wereld volgen morgenavond aard is. Bent u enigszins romantisch -- - en hebt u veel verbeeldingskracht? Dan ziet u in uw gedachten niet alleen enkele honderdtallen vrouwen uit Lei den morgenavond in de wellicht overbe kende Marekerk zitten, gewoon, vrou wen zoals u zelf en uw buurvrouw, maar u ziet ook de bewegelijke donkere Filippijnse in haar sierlijke vlinderach tige dracht haar handen vouwen en KCBC0d„v.0meebidden; U ziet een groepje vrouwen maken". Maar toen zy hoog in de lucht in Zwitserland gaan tegen de berghel- i l rrli ,»i oV. i.Anvl lirsrr V-, r. 1.1_ J Neem een doos echte PASTI L LES voorkoming" van griep voortvloog bedacht zij, dat zij zich voort durend bevond boven gebedssamenkom sten van vrouwen, in België, straks in de steden en dorpen van Noord-Frank- 'riik Parijs Zuid-Frankrijk en zo ver der'tot Tripoli. Zij stelde zich voor, dat od iedere plaats een vuur brandde en in gedachten zag zij het steeds donker wordende land beneden zich bezaaid met telkens nieuwe lichte plekken, en het slotlied van de liturgie, dat ieder jaar hetzelfde is, kreeg een heel bij zondere en levende betekenis voor haar. En als een werelddeel of eiland Een nieuwe dageraad begroet Wordt steeds opnieuw 't gebed vernomen Het loflied, dat U prijzen moet. De zon die daalt, geeft ons de ruste Een uleuwe dag ln 't Westen rijst En uur na uur weerklinken zangen Van 't volk, dat op zijn beurt U prijst. (Oude vertaling Gez. 281). Zelf had ze de liturgie bij zich en zo kon ook zij in het vliegtuig de bij belgedeelten lezen en haar persoonlijk gebed voegen bij dat van millioenen vrouwen, verspreid over de gehele we reld. Morgen is het wéér de eerste Vrijdag in de Lijdensweken en de bijeenkomst in de Marekerk om 8 uur 's avonds zal één der talloze gebedsdiensten zijn in het kader der Vrouwenwereldgebedsdag Vooral de laatste jaren zijn we ge wend geraakt aan „dagen" voor dit en „weken" voor dat. We hebben de boe kenweek en de Moederdag, de gezins- week en de dag der Verenigde Naties. Soms vinden we het wel mooi en be langrijk, soms worden we er een beetje kriegel van. Wat is nu onze mening over de Vrouwenwereldgebedsdag? Allereerst dit: een na-oorlogs nieuwtje is het niet. De gedachte is al ontstaan in 1887 in Amerika. Natuurlijk betrof het toen nog geen millioenen vrouwen. Maar sleohts een kleine groep, die het werk der Inwendige Zending mee wilde dragen door gemeenschappelijk gebed. Daar werd al spoedig ook de Uitwendige Zending uit opgenomen en men besloot een vaste dag in het jaar voor dit ge meenschappelijk gebed te bestemmen. Steeds meer vrouwen voegden er zich bij en van een Amerikaanse organisatie werd het een wereldbeweging, waarvan het hocidcomlté nog steeds in New York gevestigd is. Nu zjjn het niet minder o'an circa 27.000.000 vrouwen verspreid over 96 landen (de U.N.O. omvat er 60), die ieder jaar op de eerste Vrijdag in de 1 jjoenstijd samen schuld belijden, samen de nood van de wereld neerleg gen voor God. en samen bidden om de komst van Zijn Rijk. In Nederland zijn het er plm. 40 000. Overal wordt dezelfde liturgie gebruikt, die is samengesteld door vrouwen uit telkens een ander land, (dit jaar uit Duitsland) en dan door de 96 nationale comdté's vertaald wordt Ln de landstaal, waarbij zo min mogelijk van het oorspronkelijke wordt afgeweken. Is het nog nodig aan dit alles toe te voegen, dat dit werk interkerkelijk is? ling op, naar het kleine dorpskerkje, dat daar nu al weggedoken staat in de sneeuw; U denkt aan Eskimovrouwon in hun bontpakken in de ijzige kou en aan negerinnen in 't warme Afrika; aan vrouwen in Kathedralen en in een voudige saaie lokaaltjes en u zege; ,v«t een ontroerende gedachte, dat a! die vrouwen deze dag samen de zelfde lie deren zingen en samen bidden!" nietigen. Dit beeld is a.n.w. het embleem van de Vrouwenwereldgebedsdag. Dus: Ohristus! Daar is de enige plaats, waar de Volmaakte Liefde te vinden is, de enige plaats, waar wij onze diepste angst kwyt kunnen raken, oók onze angst voor elkéér, als mensen, en vol ken Daarom zullen morgen overal ter en j wereld vrouwen zich tezamen buigen voor God en de nood die zich in ve lerlei vorm openbaart binnen in ons en om ons heen, in Zijn Hand leggen. „Nood" is soms zo'n ja, ik zou haast zeggen, zo'n „stichtelijk" woord; en het is tegenwoordig bijna een mode woord. Maar het is ook; de wanhopige verbijstering van de ouders, wier kind vandaag werd overreden, een paar stra ten verder. Ook: het eindeloze getob van de velen, die niet weten hoe ze de Misschien bent U een beetje nuchter der en denkt U: „Wat heeft dit eigen lijk voor zin? Iedereen die de nood wer kelijk ter harte gaat kan toch voor zich zelf bidden, en dat is toch van veel groter waarde! Waarom nu zo'n dag? De meesten komen omdat ze het „inte ressant" vinden!" Misschien denkt u ook wel „wat een onzin? 't Helpt toch immers niet! Die oorlog komt toch wel!" Ja die oorlog! Zouden dit jaar in derdaad niet veel vrouwen „meedoen"' uit een zekere angst, bewust of onbe wust? Zo lets van: „Je kunt nooit weten waar 't goed voor is". Een soort magi sche bezwering van dreigend onheid. Zie het onderwerp van de liturgie voor dit jaar is „De volmaakte liefde drijft de vrees uit" (1 Joh. 4:18). Volmaakte liefde? We zijn °erder ge neigd te denken, dat het enige vol maakte op deze wereld de haat is, het wantrouwen! Zou er ergens zo iets als volmaakte liefde bestaan?? U heeft waarschijnlijk wel het raam biljet gezien, de plaat van de Christus van de Andes, het grote beeld, dat midden in het gebergte staat op de grens tussen Argentinië en Chili en dat gegoten is uit het brons van de kanonnen, waarmee de Chilenen eindjes aan elkaar moeten knopen. Ook: de masere van het vastgelopen huwelijk van onze kennissen. Ook: de verschrik kingen die in Korea doorstaan moeten worden, door de soldaten in gevechten van man tegen man en door de kinde ren, die huilend en bang langs de we gen dolen ook de uitzichtloosheid van de millioenen vluchtelingen. En wat is uw en mijn persoonlijke nood? Daarom zal morgen ook zeker in het bijzonder worden gebeden om het be houd van de wereldvrede! Wie hebben gelijk, de romantische zielen of de nuchterlingen? Eigenlijk allebei en geen een van belden! Wij mó gen ons laten sterken door het weten, dat we niet alleen rondtobben. maar meegedragen worden door de wereld- gebedsgemeenschap. Maar het heeft geen wezenlijke betekenis voor ons zelf, al is het nog zo „ontroerend", indien ons persoonlijk gebed er niet door wordt gestimuleerd en verdiept. Wat onze mening is over deze „dag"? Maar het gékt helemaal niet om onze mening! Die is niet zo gewichtig! 't Gaat er alleen maar om, of we gehoor zamen, ootmoedig en gelovig méé willen bidden! Mr. A. HONNEF—BENDER, Leiderdorp. Kwestie Formosa uitgesteld De politieke commissie van de Ver enigde Naties heeft de Russische eis afgewezen dat de Verenigde Staten worden veroordeeld wegens agressie in China. Slechts de sovjet-groep van vijf stemde voor. Tegen de Russische eis stemden vijftig landen terwijl Joegoslavië en Afghanistan zich van stemming ont hielden. De sovjet-unie had twee resoluties bij de politieke commissie ingediend. In de eerste wordt beweerd dat de Verenigde Staten Formosa zijn binnengevallen en het eiland blokkeren. De Veiligheids raad wordt erin verzocht stappen te ne- men om deze „aanval" tegen te gaan. Argentijnen elkaar hadden willen ver- Deze resolutie is door de politieke com- (Ingez. Med.-adv.) Bii tennis en alle andere takken van sport is Nutricia's heerlijke „Chocomel" ideaalLet er echter op, dat U werkelijk „CHOCOMEL" krqgt; kijk naar 'c etiket en het merk Nutricia op de kroonkurk uie neerirjite maakt alléén Nutricia! missie met 49 tegen vijf stemmen, bij drie onthoudingen (Birma, Indonesië en Joegoslavië) verworpen. De sovjet-unie verklaart in de tweede resolutie, dat Amerikaanse vliegtuigen Mandsjoerije zouden hebben aangeval len. Voorts wordt erin beweerd dat een Chinees koopvaardijschip zou zijn ge bombardeerd, aangehouden en op on wettige wijze doorzocht. In deze resolu tie worden de Verenigde Staten des wege veroordeeld en wordt de Veilig heidsraad verzocht onmiddellijk maat regelen te nemen om nieuwe Ameri kaanse „aanvallen" op China tegen te gaan. Deze resolutie is, als hiervoor ge meld, met vijftig tegen vijf stemmen, bij twee onthoudingen, door de politieke commissie verworpen. De bespreking der beide Russische re soluties beperkte zich in hoofdzaak tot redevoeringen door vertegenwoordigers van het sovjet-blok. De politieke commissie heeft ten slotte met 38 tegen vijf stemmen, bij acht onthoudingen, besloten de be spreking van de toekomst van For mosa voor onbepaalde t\jd uit te stellen. Slechts de sovjetgroep ver zette zich tegen het desbetreffende, door de Britse vertegenwoordiger, sir Gladwyn Jebb gedane voorstel. Sir Gladwyn verklaarde, dat de ge hele toestand in het Verre Oosten der mate onstabiel is, dat het niet mogelijk lijkt een vastomlijnd besluit betreffende de toekomst van Formosa te nemen. „Elke bespreking van dit vraagstuk zou aanleiding kunnen geven tot misver standen", zeide hij. De Amerikaanse afgevaardigde, War ren Austin, sloot zich daarbij aan. „Toen de Verenigde Staten, in September 1950, voorstelden het Formosaanse vraagstuk op de agenda der algemene vergadering te plaatsen, scheen er een redelijke kans te bestaan op een herstel van de vrede in Korea. Doch daar het beeld door het ingrijpen op grote schaal in Korea door de Chinese communisten grondig is veranderd, zijn de Verenigde FEUILLETON 1. M. Oorspronkelijk detective-verhaal door C. Bij level dGelinck 7) En was er geen tweede sleutel? Een dergelijk antiek bureau heeft er meestal twee. Nee, ik heb geen tweede sleutel gezien. Goed. Nu moet ik meteen telefo neren. Ik zag een toestel op de slaap kamer van uw tante, op het tafeltje naast haar bed. Is dat aangesloten? Ja, tante had een eigen nummer. Prachtig. Zult u niet aan het bu reau komen? Ze keek hem verbaasd na, terwijl hij m ae slaapkamer verdween. Ze legde de doek neer, dronk het laatste restje wa ter leeg en stond op. En toen waren er meens voetstappen op de gang en werd de deur opengerukt. Wel lieve hemel, Aagje! O mevrouw! Hoe haal je het in je hoofd om nu dat bureau te gaan uitpakken! Midden 111 de nacht! Zeg ga je nu zó beginnen nu je tante is! Het is een schande en dan a-1 lawaai op de trap! Ja maar Vooruit! Ga meteen naar je bed! borgen zullen we die rommel wel op ruimen! En met wie praat je toch ai ooor met meneer Benck? Waar is o mjjn lieve genade °eze laatste kreet gold natuurlijk in specteur Renkevoort, die uit de portière K^hyn kwam. En het scheelde maar weinig of hij had ten ^eeden male in een kwartier' tijds een o^tjmde vrouw moeten bijbrengen r*- een glaasje water. Maar ook hij was verrast door de ver- ^mjning van mevrouw Beerman. Toen "W^eslapen was onder de dxeu- -nae vlucht van de inbreker had hij v„e- recht kunnen verwachten verder tA v,r ^nwezigheid verschoond te I jV€n- Maar nu stond ze dan 7ii K eV€n<i€ Ejve voor hem en, dank *1 vergevorderd nachtelijk uur, in dnhhQfsser^aPkleurige kimono met een b'Jrf u"-' kmdpennetjes boven een men<* voorhoofd. Enige forse eriunnen vormden aan de andere en in verlengstuk aan haar gelaat ten massa staken, alskren- fel'p K ?en Plumpudding twee kleine de zii 00gies- Met dle oogjes staar- aari L 'ndringer in stomme verbazing nin® CTeep dan vast aan de leu- "J* van een stoel. Zii J Üfe! hÜSde politie! s^i,otr,eed zichtbaar moeite om dit ont ken begrip in haar brein te verwer- mpT, 113 enige ogenblikken kon Reinfc' ^eT] dat zulks haar ook zéér er Haar selaat nam nu een f^ec;d6srde uitdrukking aan. ui myn huis, klonk het vastbera- - komt geen politie! Haar hoofd knikte op het rhythme van deze uitspraak, haar kruipennetjes en onderkinnen knikten mee. Aagje deed een stap achteruit. Behalve, antwoordde inspecteur Renkevoort even vastberaden. wan neer het nodig is zoals in dit geval. Het was nu even stil. Ei- had een zwij gend duel plaaits, een krachtmeting zon der woorden tussen de felle krent-oog- jes en de grijze, zéér-besliste ran de in specteur. De zéér-beslisten behaalden de overwinning, de krent-oogjes wendden zich af. Maar meneerbegon de pen sionhoudster deemoedig. Inspecteur, verbeterde de ander. Inspeoteur. u moet toch begrijpen wat het voor mij is politie in huis te krijgen,. Een keurig pension dat overal zo goed bekend is. Jarenlang werk je er aan om de reputatie hoog te houden en dan kan zo iets met één slag alles te niet- doen! Maar natuurlijk mevrouw zijn antwoord klonk niet onvriendelijk na tuurlijk begrijp ik dat best. Maar ik ge loof dat u zich nodeloos zorgen maakt. Wij van de politie zijn er altijd op uit om zo min mogelijk ruchtbaarheid aan een onderzoek te geven en ik was juist van plan om daarvoor uw medewerking te vragen. Wanneer wij een beetje tact vol te werk gaan, kunnen wij veel on aangenaamheden vermijden, Maar wat is er dan toch gebeurd? Ziet u dat niet mevrouw? Dit is een inbraak. - Een inbraak! O lievelieve goeie grutjes! Een inbraak! Een heuse inbraak! En ik dacht nog wel dat jij dat gedaan had, Aagje. Nee, zei het meisje zacht. Een inbraak in mijn huis! In pen sion Mon Repos! Ze greep met beide handen naar haar hoofd. En ik heb mijn kruipennetjes ook vergeten uit te doen! Wat moeten we nu beginnen, me inspecteur? Kalm blijven mevrouw. En zoals ik u reeds verzocht, er toe medewerken om zo weinig mogelijk opschudding te geven. Ten slotte is de zaak toch het ergst voor juffrouw Aagje hier. Och ja daar hebt u gelijk aan. Arme lieve Aagje! Eerst vandaag haar tante begraven en nu dit weer. Wil ik freule Frida voor je gaan roepen, kind? Nee mevrouw. Inspecteur Renke voort nam haar bij de arm en schoof haar zacht, maar beslist naar de deur. U gaat niemand roepen. Luistert u eens goed: over een paar minuten ko men hier een paar auto's vóór met po litiemensen. U laat ze binnen en vraagt hun om zachtjes te praten en te lopen. U stuurt ze hier naar toe. En dan gaat u zelf rustig naar uw kamer en gewoon naar bed. Als ik u nodig heb, zal ik u wel laten roepen. Best inspeoteur. Ze ging half on willig de drempel over en bleef toen weer staan. En het kind? Wat voor kind? Aagje. Kan ik haar zo maar met u alleen laten? Ja mevrouw, glimlaohte hij. u kunt haar zomaar met mij alleen laten. Wat er enige minuten later ging ge beuren. leek het meisje een onwezen lijke droom. De kamer van tante Truus, de stijve, smakeloos-gemeubileerde zit kamer van tante Truus, waar deze iedere avond in een stuurse preutsheid alléén gezeten had, vulde zich met man nen. Mannen mét en mannen zonder uniformen, mannen met aotetassen en met revolvers, mannen met eleotrische snoeren en lampen, met de meest won derlijke instrumenten en toestellen. Ze gingen alles óp en uitzetten, ze liepen door elkaar, trokken hun jassen uit en staken sigaren en sigaretten op. Het leek wel. of er een filmopname zou plaats vinden en inspecteur Renkevoort was de regisseur, de ziel van alles. Hij deelde overal instruoties uit, hij stuurde enige uniformen mét revolvers de ka mer weer uit, hij confereerde met een zekere rechercheur Smit en hielp met het opzetten van de zonderlinge toestel len. En toen kwam hij ineens op haar toe. vriendelijk en bezorgd, zoals hij de hele avond al geweest was, Het spijt me zo voor u. al deze drukte, terwijl u toch al zo vermoeid bent. Maar straks, als de foto's en de vingerafdrukken gemaakt zijn. wilde ik met rechercheur Smit de papleren uit het bureau doorzoeken. En misschien heb ik u daarbij nog nodig. Vindt u het erg om nog een poosje wakker te blij ven? Ze zat, wat in elkaar gedoken, op een oude sofa in de hoek van de kamer. Haar ogen waren groot en donker-glan- zend als van een kind, dat te laat is opgebleven. Maar ze glimlachte dapper. (Wordt vervolgd) 63). Het beviel Panda helemaal niet, wat hij daar onder zich op het kazerne plein zag! Die generaals mochten het dan prachtig vinden, dat het Mecha nisch Memorandum daar op commando van een majoor in de ronde tolde, maar Panda vond het zonde en jammer. „Dat kan iedereen!" dacht hij. „Maar Memo kon nog veel meer! Die kon rekenen en denken en onthouden en alles! Ach, ach, professor Kalker moest eens weten wat ze met zijn uitvinding doen! Ik moet er heen!" En nu wilde hij zich dus over de muur heen hijsen en zich aan de andere kant op de grond laten zakken.. maar neen! Hij had niet op de schild wacht gerekend, die de buitenkant van de muur moest bewaken, en die nu pre cies onder hem stond! „Hee daar!" riep de schildwacht. „Dat is ernstig verbo den! Kom onmiddellijk beneden!" Panda keek verschrikt om en begreep, dat hij moest gehoorzamen. „Goed. me neer de soldaatzei hij, „maar ik kan niet meer bij die stapel komen. Hoe moet ik nu „Geen praatjes!" riep de soldaat. „Komen! Onmiddellijk! Laat je maar vallen!" En omdat die soldaat zó'n haast had, en omdat Panda nu eenmaal een ge hoorzaam en volgzaam karakter heeft, kneep hij dan maar zijn ogen dicht en liet zich vallen zoals hem gecomman deerd wasHij was natuurlijk wel verschrikkelijk bang en daarom deed hij zijn ogen er maar bij dicht en misschien zou die val ook wel slecht af gelopen zijn, wanneer die soldaat niet precies onder hem had gestaan. Nu viel die val Panda mee, maar het viel de soldaat tegen.... Staten van mening dat een bespreking van het Formosaanse probleem thans moet worden uitgesteld", zeide hij. De Chinese nationalistische afgevaar digde onthield zich van stemming, daar zijn regering ertegen gekant is dat de Verenigde Naties zich met Formosa be zig houden. Tsarapkin (sovjet-unie) verklaarde het uitstellen van de bespreking van het vraagstuk zodanig op te vatten, dat dit punt op de agenda van de algemene vergadering zal worden geplaatst, wan neer deze in September a.s. weer bijeen komt. Maar „de Verenigde Naties kun nen zich niet met het vraagstuk inla ten, daar de status van het eiland is geregeld door de overeenkomsten van Cairo en Potsdam, waarbij duidelijk is vastgesteld dat Formosa deel uitmaakt van het Chinese rijk. (Ingez. Med.-adv.) ALLES GAAT BETER ALS UW STOELGANG IN ORDE IS. Een trage darmwerking is dikwijls de oorzaak van niet steeds onschuldige kwa len, vroegtijdige veroudering, of nog erger. Zorg voor een geregelde stoelgang en be strijdt verstopping met de zacht en toch snel werkende Laxeer-Akkertjes, die UW ingewanden en. ook Uw bloed zuiveren. Ook in chronische gevallen het aangewe zen middel, want Laxeer-Akkertjes ver oorzaken geen kramp en geen gewenning. EMIGRANTENVLUCHTEN NAAR CANADA. In samenwerking met de Stichting Landverhuizing Nederland zullen bin nenkort wederom emigrantenvluchten naar Canada worden uitgevoerd. Het aandeel in de charterprijs voor emigranten, die per K-L.M. naar Ca nada vliegen, bedraagt thans f.725 voor personen boven de 10 jaar. Voor kinde ren van 6 jaar t.m. 9 jaar bedraagt bo venbedoeld aandeel f. 545, van 2 t.m. 5 jaar f.365 en beneden de 2 jaar f.75. De emigrantenvluchten zijn vastge steld op 4, 11, 18 en 25 Maart aa. en voorts voorlopig op iedere volgende Zondag tot omstreeks begin Juli a.s. ln Eindhoven is voor de eerste maal in ons landeen directe televisie- uitzending uit een theater gegeven Uitgezonden werd het Vastenavond- variété van Faveur in de Philips- schouwburg. Drie televisie-camera's waren opgesteld: twee op het balcon - voorzien van telelenzen - en één tussen de coulissen. Foto boven: een beeld tijdens de uitzendingin het middenop de achtergrond, de televisie-camera. Foto onder: Een kijkje in de huis kamer van de gelukkige bezitter van een televisietoestel: op het scherm wordt juist het optreden van de Annabella'svertoond. VERGADERING BOND VAN HOGERE POLITE-AMBTENAREN. De heer E. Meyer president der Internationale Federatie. In de te Haarlem gehouden vergade ring van de Bond van hogere politie ambtenaren in Nederland, zijn de be sluiten van het bestuur dezer organi satie inzake de oprichting van een In ternationale Federatie van politle-orga- nisaties geratificeerd. Ten gevolge hier van zal de heer E. Meyer, officier bij de Rijkspolitie te Aerdenhout, zijn func tie als president van de Internationale Federatie, kunnen aanvaarden. Deze heeft in het buitenland deelgenomen aan voorbereidende besprekingen, waar bij een commissie werd samengesteld, aie de heer Meijer als president koos. LAGERE PRIJS VOOR BOTER IN BELGIË. In bevoegde kringen te Brussel wordfc vernomen, dat ingevolge besprekingen; tussen de Nederlandse en de Belgische regering de prijs Van Nederlandse vers© boter zal worden verlaagd van 76 tot 74 francs per kilogram. Deze maatregel wordt morgen vermoedelijk reeds van kracht. VOOR VRIJDAG 9 FEBRUARI Hilversum I (402 M.) VARA 7.00: nieuws- 7.15: gram.muziek; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15; gram muziek; 8.18: orgelspel; 8.50: voor de hulsvrouw; 9.00: gram.muziek; (9.309.35: waterstanden); VPRO 10 00: „Kinderen en mensen", cau serie; 10.05: morgenwijding; VARA 10.20: voor de vrouw. 10.35: planorecital; AVRO 11.00: Cowboymuzlek; 11.20: plano, orgel en zangsollsten; 12.00: walsmuziek; 12.25: gram muziek; 12.30: land- en tulnbouw- mededellngen 12.33: sport; 13.00: nieuws; 13.15: AVRO-allerlel; 13.20 lichte muziek. 14 00 voor de vrouw; 14.20: kamerorkest; 15.00: voordracht; 15.20: orgelspel; 15.35: hersengymnastiek; VARA 16.00: gram. muziek- 16.30: voor de Jeugd; 17.00: film programma. 17.20: muzikale causerie; 18.00: nieuws; 18.15: felicitaties; 18.35. het eerste lustrum van de Partij van de Arbeid; 19 15: meisjeskoor; VPRO 19.30: De roep om geloof ln deze tijd", causerie; 19.50. berichten; 20 00: nieuws; 20.05: boekbespreking: 20.10: pianorecital; 20.35: Neutraliteit in het Openbaar Onderwijs? causerie; VARA 21.00: het eerste lustrum van de Partij van de Arbeid, 21.30: „Aetherforum"; 22.00: buitenlands over zicht; 22.15: populaire muziek; VPRO 22.40: „Vandaag", causerie; 22.45: avond- wiidlng; 23.00: nieuws; 23.15: „Huwelijk van A tot Z", causerie; 23.3024.00- het eerste lustrum van "de Party van de Arbeid. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00: nieuws- 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: gram muziek; 7.45: een woord voor de dag; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gewijde muziek; 8.45: gram.muziek; 9.15: voor de jonge zieken; 9.30: lichte muziek; 10.10: gram.muziek. 10.30: morgendienst; 11.00: alt en plano; 11.30: lichte muziek; 11.55: clavecimbelconcert; 12.30: land- en tulnbouwmededelingen; 12.33: lichte mu ziek; 13,00: nieuws; 13.15: harpmuziek; 13 45: gram.muziek: 14.00: tuinbouw- praatje; 14.15: gram.muziek; 14.40: voor dracht- 15 00: strijkkwartet; 15.40: voor dracht: 16.00: zigeunerkwintet; 16.20: gram.muziek; 16.40: harprecltal; 17.00: verzoekprogramma voor de Jeugd; 17.30: Fries programma: 17.45: planoduo; 18.00: „In dienst van het vaderland", causerie; 18.10: vocaal kwartet: 18130: „Het Evange lie ln Esperanto", causerie: 18.45: geeste lijke liederen; 19 00: nleuw6 en weerbe richten; 19.15: Regeringsuitzending: „Ver klaring en toelichting": 19.35: een goed woord voor een goede zaak; 19.40: radio- krant; 20.00: nieuws: 20.05: „Langs wegen van kunst en schoonheid", causerie: 20.15: Radio Phllharmonisch orkest, groot koor en solisten; 21.55: „Levensbeschouwing en techniek", causerie: 22.15: gram.muziek: 22.30: „De levende kerk", causerie; 22.45: avondoverdenking. 23.00: nieuws; 23.15 24.00: gram.muziek. Lyn 3 distributienet 8.05: conc.; 9.05: gram.; 10.00: Ménage en Muslque; 11 00: Forellenkwintet v. Schubert; 11.40. gram.; 12 32: ork, Evans; 13.15: orgel met zang; 14.00- werken v. altviool en plano; H.tt: gram,; 15.00: Strawlnsky; 16.15: rumba ork.; 16.30: lichte muziek; 17.10: verz.pr.; 18.00: v. d. sold.; 19.30: filmmuziek; 19.50: feuilleton; 20.00: fllmrevue; 20.15: omr. symph. ork.; 22.15: opera en Belcanto. Lijn 4 distributienet 8.10: conc.; 9.00: kookpraatje, 9.10: Eng. muziek; 10.10: verz pr.; 10.55: meditatie; 11.00: orgel; 1130: ork. Tate; 12.00: NWDR ork. van H-annover; 12.30: ens. Delhez; 13.00: gram.; 13 30- v. d. arbeiders; 14.10: gram.; 15.00: Emission Féminine; 15.30: amuscm. ork.; 16.00: ork. Dean; 16.30: v. d. soldaten; 16.45: Kursaal ork.; 17.15: vrol. muziek; 17.30: volksliederen; 18.00: ork. „Radlosa"; 18.30 BBC var. ork.; 19.15: „Gut gelaunt"; 19 45: koormuziek; 20.00: „Le Pays du Sourlre". operette van Lehér; 20.30: verz.- progr,; 21.00: dansen; 21.45: gevar. progr.; 22.30: dansorkest; 23.20: ork. Geraldo. AGENDA DONDERDAG: Den Burcht: Lezing Thijs Booy over Europese Jeugd, 8 uur nam. Pnlël (Middelstegracht)Gezellige bij eenkomst Pnlël-vrlenden. 8 uur nam. StadszaalResidentie-orkest. Solist Herm. Krebbers. 8 uur nam. VRIJDAG. Prediker: Filmavond Kindertehuis „Prin ses Beatrix". 8 uur nam. ZATERDAG: Volkshuis; Spr. mr Abel Herzberg over Israël, 4 uur nam. ZONDAG: Den Haag (Gebouw K en scheidsavond Italiaanse Opera, 8 (Gebouw K. en W.): Af- uur n.m. DAGELIJKS: Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten (t/m. 28 Februari). Den Haag (Scala): Circusfestival, 8 uur nam. Woensdag en Zondag ook te 2.15 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „Als mannen willen" (alle 1.) Zondag 2.15 4.30, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Verboden zone" (18 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „De slavin van Haroea" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.16 uur. Lldo „De piraten van Caprl" (14 Jaar) Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.16 uur. Luxor „Llebe "47" (18 Jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 3 Febr. 13 uur tot Zaterdag 10 Pebr. 8 uur waargenomen door Apotheek Kok, Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3