UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN ZWITSAL Wel en wee der visserij Beurs van Amsterdam - DINSDAG 6 FEBRUARI KATWIJK AAN ZEE Voor het gedenkteken op het graf van ds Rutgers is door de Herv. Ge meente bijeengebracht f. 1003 De extra-colleote In de Herv. Ker ken gehouden voor de Inwendige Zen ding. heeft f - 597 opgebracht, De heren J, Arnoldus Jr. A. de Best Jr en A. de Waard alhier behaal den het aannemers-dinloma, Ds P. P. J. Monster is gekozen tot voorzitter der C.J.M.V, alhier. In de conversatiezaal van het Jeugdhuis had ziin installatie plaats. KATWIJK Burgerlijke Stand Geboren: Adrlanus Marlnus. z. van A. M. Kruger en C. van Zuljlen; Pleter, z. van H. Guljt en Tr. Kraaljenoord; Cornelia, z. van C. Schaap en L Ouwehand; Gerrlt B., z. van D. de MoolJ en C. Star. Willem C., z. van C. van Leeuwen en J. van Dijk: Berendlna. d. van R. Varkevisser en B. Varkevlsser. Ondertrouwd: C. Guljt en J. Parlevllet; P Kraaljenoord en G. Harteveld; C, Zwlt- ■er en J. Huljsman.- Getrouwd: H W. ter Beest en J. Dek ker; A. van Veldhuizen en C. M. van Duijn. Overleden: P. Schuitemaker. 86 Jaar. echtg. van D. A Zwanenburg; J. Masten broek, 1 Jaar; N Messemaker, 74 Jaar. wed. van A. Vlieland; F. J. Luijten. 67 Jaar. echtg, van M, M. Olsthoorn. LI SS li Comité „Steun Wettig Gezag" opgericht Op initiatief en verzoek van burge meester mr Th. M. J. de Graaf zijn in de afgelopen week vertegenwoordigers van de diverse politieke groeperingen, oud-illigaliteit en werkgevers en -ne mers bijeengekomen teneinde tot de op richting van een plaatselijk comité „Steun Wettig Gezag" te geraken. Kapitein Van Roosmalen van het Districtbureau van de Nationale Reser ve, te 's-Gravenhage heeft op deze avond een volledige uiteenzetting gege ven over de stand van zaken De kapitein wees er op. dat het aan tal vrijwilligers opgevoerd dient te worden. Op het ogenblik zijn er plm. 8000 verbintenissen in Nederland, ter wijl b.v. in Noorwegen de Nationale Reserve plm. 200.000 leden telt: in Engeland melden zich thans ongeveer 1000 man per dag. Om tot opvoering van het aantal vrijwilligers te gera ken, dienen wij samen te werken en met elkaar de propaganda ter hand te nemen. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij de Nationale R?servc, de Marechaussee en Reserve Rijks- en Gemeentepolitie. In het comité namen zitting de heren mr Th. M. J. de Graaf, burgemeester, voorzitter; K. J. Grullemans, vice-voor- zitter; G. H. v. d. Wel. secretaris; C. Strik, A. M. Belle, E. Scholte, J. C. van Woerden, H. J. Jansen, B. E. Buijck en J. Wevers. De heren dr Th. Ruys J. Reeuwijk, J. P de Koning, J, Pollé, A. de Vries, G. Mijnders en P. van Leeuwen bevelen de doelstelling van deze organisatie ten volle bij de bevolking aan. Bevordering particuliere woningbouw Onder vrij grote belangstelling is ln de oud-Hollandse zaal van „De Witte Zwaan" een vergadering gehouden, waarop de plannen van het gemeente bestuur tot bevordering van de parti culiere woningbouw werden besproken. Nadat, de heer Lefeber, wethouder, de aanwezigen een welkom had toegeroe pen en enige korte woorden ter inleiding had gesproken, verkreeg de gemeente secretaris, de heer M. Th. van Dijk, het woord, die de plannen, het doel der re gelingen van het rijk en de gemeente, enz. ontvouwde en uitvoerig uiteenzette. Daarna werd een aantal vragen beant woord en bestond er gelegenheid zich als deelnemer op te geven. Naar wij uit bevoegde bron vernemen, Is er thans een 40-tal serieuze gegadig den, die met toepassing van de premie regeling woningbouw 1950 en de ge meentelijke hypotheekregeling tot be vordering van de particuliere woning bouw een huis wensen te bouwen. Met het oog daarop heeft het ge meentebestuur besloten het richtcon- tigent voor de woningbouw 1951 ge heel voor particuliere woningbouw te besteden en een lijst van gegadigden aan te leggen, waarop het rangnum mer van de inschrijving afhankelijk zal zijn van de goedkeuring der bouw plannen. Voorlopig is thans tot en met 15 Maart 1951 gelegenheid gegeven om bouwplannen in te dienen. HUISBROEITENTOONSTELLING. In de parochie van de Beekbrug is van Zaterdag tot Maandag de traditio nele jaarlijkse huisbroeitentoonstelling gehouden. Het aantal inzendingen was niet zo groot maar hetgeen geëxposeerd ALPHEN BONTE AVOND IN HOTEL CENTRAAL. Door een Alphens Cabaretgezelschap onder leiding van de heer W. v. d. Louw werd Maandagavond in de bovenzaal van Hotel Centraal een cabaretavond gehouden waarvoor behoorlijke belang stelling bestond. De heer Chr. Nieuwenhuijzen heette de aanwezigen welkom, waarna het programma met het entreelied geopend werd. De zang van mej. Jo van Mild en de heer H. Smits, de schetsjes en de muziek van The Home Players werden zeer gewaardeerd. Vooral in de schetsjes oogstte de heer v. d. Louw een groot succes. Met een gezellig bal werd de avond besloten. UITSTEKEND GESLAAGDE PROPAGANDA-AVOND VOOR „VOLKSONDERWIJS" Door de afd. Alphen van Volksonder wijs werd gisteravond in de grote zaal van het Nutsgebouw de jaarlijkse pro- paganda-feestavond gehouden, welke ook dit jaar weer uitstekend geslaagd genoemd kan worden. Het was de heer Karsemeljer, die als voorzitter een kort openingswoord sprak, waarbij hij er zijn grote voldoening over uitte, dat zo veel leden blijk gaven van hun belangstelling. De heer A. J. Dekker, wethouder van Onderwijs, werd in 't bijzonder welkom geheten, evenals de afgevaardigden van de zuster-afdelingen uit Koudekerk, Zwammerdam, Woubrugge en Boskoop. De heer Van Driel uit Rotterdam sprak vervolgens een propagandarede uit, waarin hij alle aanwezigen op het hart drukte toch steeds pal te staan voor het Openbaar Onderwijs. Deze school immers aldus spr., is de enige school in ons land, waar de kinderen onverdeeld heen kunnen gaan. De heer Van Driel besloot zijn met aandacht beluisterde toespraak met de opwekking overal en in eigen kring steeds propa ganda te maken voor de openbare school. Het gebruikelijke toneelstuk werd dit keer gebracht door de onderwijzers to neelgroep „De Goudsbloem", uit Gouda, die ten tonele bracht het blijspel van Gustav Sc-hefranek „Een Grote Nul". onder regie van de heer C. L. Barretty. Door het prachtige spel heeft deze toneelgroep in één slag de harten van de Alphense afdeling gewonnen. Het was zonder meer af, slechts de toneel aankleding had meer aandacht kunnen verdienen. Alle rollen waren prima be zet, terwjjl het spel van de heer Barret ty als dr Hans Grundel en dat van mevr. G. M. van SpengenVersloot als Helene Wartenegg een zeer bijzonder woord van lof verdienen. Een langdurig en hartelijk applaus werd aan het slot van de avond de pittige toneelgroep gebracht. De heer Karsemeijer dankte de Goudse gasten voor hun keurige spel en bood het gezelschap een taart aan Met een enkel woord werd daarna deze goed geslaagde avond door de heer Karsemeijer gesloten. BOSKOOP J A AR VER G AD ERIN G IJSCLUB „OTWEG" Onder voorzitterschap van de heer A R. Bongers kwam de ijsclub „Ot- weg" in jaarvergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening bracht de secretaris, de heer Houdijk, zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de club zich in een gezonde bloei en groei mag verheugen Ook het financieel verslag van de penningmeester liet een optimistisch geluid horen daar de kas met een be hoorlijk saldo sloot. De aftredende be stuursleden werden herkozen. Bij de rondvraag vroeg een der leden om de wedstrijden wat aantrek kelijker te maken door daaraan attrac ties te verbinden, o.a. muziek. De voorzitter zeide toe een en ander in een bestuursvergadering te zullen bespreken. Een gezellig samenzijn was het slot van deze geanimeerde vergadering. KANKERBESTRIJDING Het is verheugend te kunnen mede delen, dat alhier reeds veel belang stelling bestaat voor de kankerbestrij ding, vó6r dat het eigenlijke comité is opgericht. De oprichting zal vermoede lijk 23 Februari a.s. plaats vinden. Van meer dan een zijde werd reeds belang stelling getoond en werden behoorlijke bedragen overgemaakt. Op 13 Februari hoopt de zangvereniging „Hosanna" voor de kankerbestrijding in „Salvato- ri" een uitvoering te geven. Sportflitsen uit de Omstreken T DAMMEN D.E.S. (VOORSCHOTEN) Uitslagen bordenwedstrijden J. J. v. d. VeldenG. van Kuyk 2—0; F. C. RosenfeltJ. M. de Bruyn 02; J. van Bemmelen—S. v. d. Mey 0—2; F. C. BakkerW, H. Oudshoorn 02; J. Over- dulnJ. Oosterom 20; L, HemmesW Zoetemelk 02; A. TempelmanX. Ju 1l; G. OostergoP. Hakker 20; G- OudehoornG. Weggen 11, J. Rotman A. C. Bins 20; W. J. de GraafJ. Simons 02; W. van EgmondW. H. J. Ju 11. De uitgestelde partij J. van Bemmelen A. Tempelman werd door J. van Bemmelen gewonnen. VIER DORPEN-TOURNOOI. Voor dit tournooi werden de volgende wedstrijden gespeeld: Hlllegom 2Llsse 2 115: SDV 1 fSas- eenhelm)Llsse 1 713. BILJARTEN BILJART BOND BOLLENSTREEK. De kampioenschappen eerste klasse be gonnen met de volgende partijen: O. Faas—J. Diedericks 250—92 (26 brt.); J. DiedericksA. v. Dlemen 250231 (33 brt.); C. FaasA. v. Diemen 250188 (19 brt.). SCHAKEN S.V. „BENTHUIZEN". Uitslagen onderlinge competitie: P. A, van BeverenJac. van Beveren 0—1; K. MerblsG. Pos 0—1; M. Pos— M. Brouwer i—i: M. KlompH. Merbls 01; Jac van BeverenM. Pos 10; G. p0S_Lp. Brouwer 10; A. H. JoustraM. pos i0; M. PosA. H. Jou6tra 01; Dr D. A. de LeeuwM. Klomp 10: P. A, van BeverenJac. van Beveren 01. TAFELTENNNIS „Kwiek" (Waddinxveen) speelde de na volgende wedstrijden: Kwiek I—Elfhoeven 3 46: Elfhoeven 6 —Kwiek 2 28, Kwiek 4—Vonk en Vlam 2 7—3. was bleek van goed gehalte te zijn. Er waren 22 deelnemers voor de verplichte inzendingen, waarvan de prijswinnaars waren: lste prijs J. Dofferhoff. wisselbeker; 2de prijs J. van Dongen, medaille; 3de prijs P. Rutgering; 4de prijs; A, v. d. Voet- Het aantal vrije inzendingen bedroeg slechts 8 In deze groep verwierven de prijzen; lste prijs; P. Witteman; 2de prijs; J. Dofferhof en 3de prijs K. Zwet sloot. FEESTAVOND. De pluimvee- en konijnensportvereni ging Lisse en Omstreken" organiseer de in zaal Van Riel haar jaarlijkse feestavond De heer Dol, keurmeester, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en herin nerde aan de moeilijkheden, die de ver eniging in 1950 door had gemaakt in verband met de pseudo-vogelpest, welke o.a. de Kersttentoonstelling reduceerde tot duiven en konijnen. De toneelvereniging „St. Genesius" voerde hierna in vlot tempo de komi sche drieacter: .Een bruid kwam op be zoek" op Het stuk en de wijze waarop het gespeeld werd, oogstten veel bijval. Een band zorgde voor de vrolijke noot en een grote verloting voor een spannend slot. De collecte ten bate van het Pro testants Militair Tehuis in Den Bosch bracht in onze gemeente f. 148 op. NOORDWIJKERHOUT LUSTRUMVIERING N.K.J.B. Zondagavond waren in de zaal van hotel v. d. Geest een groot aantal ion- ge mannen van de St Jozefparochie met hun dames biieen om het eerste lustrum van de N.K.JB. te vieren. Aalmoezenier kap. Naastepad sprak een ^ort openingswoord. De hoofdschotel van de avond was I het detective-bliispel ..De bruid komt op bezoek" gespeeld door de R.K„ To neelver. St. Genesius uit Lisse-Beek- brug. Dat Genesius het spel voor 100% recht, heeft doen wedervaren, zullen wii niet beweren, maar het gezelschap heeft de volle zaal tooh een echt genoeglijke avond weten te bezorgen, zoals de aal moezenier in ziin slotwoord constateer de en hiervoor bracht hii St Genesius de dank van de N.K.J.B. Ook ..Meer Vreugde", dat mankracht en toneel aankleding geleend had aan de gasten, werd natuurlijk harteliik dank ge bracht. De traditionele verloting ontbrak na- tuurlilk niet Met een gezellig dansie werd de lustrumviering in vastenavond stemming besloten. ONDERSCHEIDINGEN UITGEREIKT. In de raadzaal heeft burgemeester Van Iersel het oorlogsherinneringskruis uitgereikt aan D. van Duren en H. Op stal en het ereteken voor Orde en Vrede aan C. A. Flipphi. E. G. Bakker. J. P. Pijpers. A. L. Slobbe. W. L. Wijnands, K. J. Warmenhoven. J. A. Weyer-s, W. J. Geerllngs. J. J. P. Duivenvoorde. A. Geerlings. Th. A. van Haaster en C. van Lieshout. „OUD EN JONG". De RK. toneelver, „Oud en Jong5' speelde gisteravond in het Patronaat gebouw van de St Victorparochie ten bate van de St. Elisabeth en de St. Martha Vereniging. In zijn openings woord wees kapelaan Niiman er op. dat „Oud en Jong" steeds voor liefdadige instellingen voorstellingen geeft- Gespeeld werd „Ronkende motoren". De spelers waren goed in vorm In de pauze werd een verloting gehouden. VOORSCHOTEN JEUGDIGE LOODDIEVEN. Herhaaldelijk kwamen de laatste tijd diefstallen van lood voor. O.m. werd een partij loodkabel van het radiodis tributienet gestolen. Toen bii een op koper te Leiden een gedeelte van het gestolen lood werd ontdekt waar voor deze man werd geverbaliseerd kwam de politie op het spoor van de daders. Vier jongens van 16 tot 21 jaar, al len in deze gemeente woonachtig, ble ken de diefstallen te hebben gepleegd of er bii betrokken te zijn geweest. Zij werden aangehouden en hebben een bekentenis afgelegd. Gistermiddag omstreeks half twee kwam een bestelwagen uit Leiden de Stad wijkstraat uitrijden en moest, al vorens de Leidseweg te kunnen oprij den. wachten voor naderende auto's Toen de bestuurder meende te kun nen dooriiden zag hij de tram uit Lei den niet aankomen. De wagen werd aan de rechterzijde door de tram ge raakt en beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich gelukkig niet voor. Burgerlijke Stand Geboren: Geertje, d. van J. van Egrnond en A. Prins; Lucre- tia. d. van B. Mechelse en L, Bakelaar. Ondertrouwd: G. Ramp, 30 Jaar en C. M. Schipper, 23 laar. Getrouwd: N. C. van der Valk, 26 Jaar on C. J. de Wit, 24 Jaar. VOORHOUT UITVOERING ORANJE-VERENIGING De Oranjever. heeft haar jaarl. pro gramma geopend met een grootse actie ten bate van de autotocht voor ouden van dagen. In de grote zaal van het Parochiehuis werd een toneeluitvoering gegeven, waaraan belangloos medewerk te een onderafdeling van de K.A.B De voorzitter, de heer G. M. Prins, heette dë aanwezigen welkom en zette 't doel van deze avond uiteen. Sinds het vorig jaar is het bestuur der O.-V. opgedragen zorg te dragen, dat de ouden van dagen een prettige dag geschonken kan wor den. De oudjes doen niets liever dan in auto's rijden en dat gunnen alle Voor- houters hun volgaarne. Evenwel is daar veel geld voor nodig. Wij doen dus een beroep op uw zelfde bereidwillige mede werking als het vorig jaar; dan zijn wij gerust, dat het ook wel weer in orde zal komen. Hierna werd ten tonele gebracht „Tot Wederdienst Bereid". Alle aanwezigen hebben van het spel genoten; elke spe ler vertolkte zijn of haar rol op zijn best. De humor en de luim waren sterk vertegenwoordigd. In de pauze werden loten verkocht en na afloop werd door de heer M. Jansen een woord van dank gebracht aan het gezelschap voor het mooie spel en de aanwezigen voor hun spontane mede leven. WARMOND UITVOERING „ST. MATTHIAS". De uitvoering van de R.K. Muziek-, Toneel- en Zangvereniging „St. Mat thias" alhier stond geheel in het teken van de vastenavond. Aan het program ma werkte zowel de afdeling harmonie als de afdeling toneel mede. Voor de pauze werd onder leiding van de heer Albert Meij een zestal muziekstukken ten gehore gebracht. Na een pittige mars volgde „Capriccio", een polka voor piston, op zeer verdienstelijke wijze ge speeld door W. van Grieken, waarbij ook het orkest zich van zjjn beste zijde leerde kennen. Na „Les cloches de Cor- neville" van Robert Planquette werd ten gehore gebracht L'Arlesienne" van G. Bizet. Dit stuk vraagt veel vakbe kwaamheid van de spelers, maar zij hebben- zich uitstekend van hun taak gekweten. Een woord van lof komt toe aan de directeur, die een perfecte lei ding demonstreerde. Na de pauze werd door de afdeling toneel het vrolijke vastenavond spel „De Stier" opgevoerd, een stuk vol komische verwikkelingen en de meest onverwach te wendingen. Er is natuurlijk naar har telust gelachen en de rolvastheid der spelers maakte het stuk zeer aantrek kelijk. Ook hier een woord van lof aan de regisseur, de heer G. van Elburg, die niet alleen de gave heeft de spelers speltalent bij te brengen, doch ook de juiste stukken weet te kiezen, waardoor succes steeds verzekerd is. Na afloop bleef men nog geruime tijd bijeen om in vrolijke carnavalsstemming de avond verder door te brengen. Het was een zeer geslaagde avond. SCHOORSTEENBRAND. Opnieuw moest de brandweer uitruk ken voor een schoorsteenbrand en wel in huize „Helolager" aan de Leede, Reeds 9 minuten nadat de brandweer was gewaarschuwd, was deze ter plaatse dank zij het nieuwe alarmsysteem. Doordat reeds hulp door omwonende was verleend behoefde de brandweer niet daadwerkelijk op te treden en kon zij volstaan met het wegwerken van het obstakel, dat oorzaak was van deze brandv WASSENAAR NIEUW HOTEL WASSENAAR. De Haagse gemeenteraad heeft gister middag besloten gemeentegrond, groot 1600 M2, in erfpacht uit te geven aan de heer W. B. M. van der Zalm alhier De heer Van der Zalm heeft het plan op deze grond, gelegen aan de Waals- dorperweg te Wassenaar een hotel te bouwen. De heer N. A. Nop alhier, hoofd van de afdeling Financiën van het Ministerie van Binnenlandse Zaken Is benoemd tot lid van de' vaste commis sie voor regionale vraagstukken van de Hoofdcommissie voor de Industrialisa tie. LOODDIEFSTALLEN MÓÉTEN EINDIGEN! De diefstallen van lood koper enz. nemen hand over hand toe, zo con stateerde de Officier van Justitie bü de Haagse politierechter tn de zaak tegen een Leidse grondwerker. „Het is zelfs zo erg dat men overdag de regenpijpen van de huizen scheurt. Daaraan moet een einde komen". De officier eiste tegen verdachte die op een dak was geklommen en daar lood had weggenomen, drie maanden gevangenisstraf. Conform de eis werd verdachte veroordeeld, Zondagmorgen werd de brand weer gealarmeerd voor een schoor steenbrand te,n huize van de familie Koster aan de Emma kade De brand weer gealarmeerd voor een sch oor- gerukt, heeft de schoorsteen schoon geveegd. Onze plaatsgenoot, de heer P. v. Hartingsveld Jr., is bevorderd tot em ployé" le klasse bij de P.T.T. BENTHUIZEN Gistel-morgen werd in tegenwoor digheid van het hoofd van de techni sche dienst van gemeente-werken, de heer H. Meindert. door de fa Gebr. Schelllngerhout het terrein voor de bouw van zes volkswoningen, welke in opdracht, van de Bouwvereniging ..Al gemeen Belang" worden gebouwd, uit- HAZERSWOUDE Bii de N.V. Nieuw Werklust aan de Riindiik werd na het uitbetalen van het loon ten nadele van een der arbei ders het loonzakje en de portemonnaie ontvreemd. KOUDEKERK UITVOERING MEISJES- EN KINDERKOOR. De onderafdelingen van de Chr, Zang Ver. Koudekerks Koor gaven gister avond in hotel De Bruin een uitvoering voor een tjokvolle zaal o.l.v. de heer Jasperse uit Alphen a.d. Rijn- Na opening door de heer E. A, Bloem werkte de dirigent, vlot en keurig het programma af Meisjes- en Jeugdkoor zongen oa. De eerste Klompjes". „Spa ren" ..Heer Langoor,' en „De tramrit", hetwelk door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen, Het Jeugdkoor voerde hierna uit een sprookje"van H. BrandtsBuys, getiteld .Goudmuiltje". Vooral de heksen maakten het geheel tot een werkelijk sprookje Een ieder vervulde zijn rol uitnemend. Het heeft zeker dirigent en helpster, mej. N. van Vliet, vöel inspanning ge kost de kinderen zover te brengen. Het was een succes! De heer Bloem was de tolk van al len, toen -hij de dank overbracht van de aanwezigen De dirigent, pianiste en mej. N. v. Vliet, werden bloemen aange boden. Het Meisjes- en Kinderkoor heb ben hun reputatie weer hoog gehouden! Reeds heeft een 10-tal sollicitanten zich aangemeld als verpleegster voor de wijkverpleging Koudekerk-Hazerswoud-e Rijndijk. LEI MUI DEN VASTEN A VONDUITVOERIN G De R.K. Toneelvereniging „St. Ge nesius" gaf gisteravond een vasten avonduitvoering in de zaal van mevr. Sneeboer. De voorzitter, de lieer C. v. Beyeren, sprak woorden van hartelijk welkom. De zaal was tot de laatste plaats toe bezet. „St. Genesius" bracht het ko misch blijspel .Polly Perkins" van G, Nlelen. Over het algemeen kweten de spelers zich goed van hun taak. Tijdens de pauze werd de traditio nele verloting gehouden. „De vrolijke vrijbuiters" uit Aalsmeer zorgden voor de muzikale omlijsting. Na afloop van de uitvoering bleven de aanwezi gen nog een poosje gezellig bijeen om een dansje te maken. OUDE WETERING Ds D. Krijger beroepen In de gisteravond gehouden gemeen tevergadering van de Geref. Kerk werd, na de gemeente gehoord te heb ben, door de kerkeraad een beroep uitgebracht op ds D. Kr\iger, Geref. predikant te Lochem, in de vacature van ds IV. v. d. Bos. TER AAR Zaterdag en Zondag werd ten bate van het Wit-Gele Kruis een bazar ge houden in het Darochiehuis. De belang stelling was groot. WADDINXVEEN STOEL- EN MEUBELFABRIEK. Opgericht Is alhier de Stoel- en Meu belfabriek H. A. van Berkesteyn N.V. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f. 500.000. verdeeld in 12 aandelen a en 488 aandelen b, elk groot f, 1000. waar van geplaatst en volgestort alle aan delen a en 216 aandelen b. Volstorting geschiedt door Inbreng van de firma Meubelfabriek H. A. van Berkesteyn. Di recteuren zijn de heren H A. van Ber kesteyn en Th. de Pater. OLIEBOLLENDAG GOED GESLAAGD De eerste inzet voor de inzameling t. b. v. de inrichting van het Groene Kruis Wiikgebouw is zeer goed ge slaagd. Het dames-comité organiseerde jl. Zaterdag een oliebollendag. waarvan het resultaat de verwachtingen zeker heeft overtroffen. In totaal werden ongeveer 18.000 oliebollen gebakken. De netto-winst wordt geraamd op f. 1000. VRACHTWAGEN RAMDE AUTOBUS. De autobus der Ned. Spoorwegen, die Maandagmorgen om 8.55 bij het station alhier moest aankomen, werd op de Kerkweg bii de hoek Kanaalstraat ge ramd door een vrachtauto. Deze draai de van de Kanaalstraat de Kerkweg op, luist toen de spoorbus met vrij grote snelheid passeerde. De bestuurder van de vrachtwagen nam de bocht niet zui ver en moest daarbij naar hii ver klaarde nog ruimte geven aan een wielriider met als gevolg, dat de zware bumper-balk het achterste gedeelte van de zijwand van de bus open scheurde. Hoewel de bus vrij vol was, liep het ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. De oassasiers konden door een volg- bus worden overgenomen, STIERENKEURING. De burgemeester heeft ter kennis van belanghebbenden gebracht. dat de vooriaarskeurine van stieren zal plaats vinden op 9 April te 13.30 uur od het Stationsplein alhier. Vrijdag 16 Februari zal de burge meester verhinderd ziin het eebruike liike spreekuur te houden. (Ingez. Med.-adv.) u met ongeëvenaarde ge 6is neeskracht \Fh Gevolg slechte weer: lage vangsten Het slechte weer op zee is niet zonder invloed gebleven op de prestaties van de vissersvloot. Vele schepen hebben dagenlang liggen steken, zonder ook maar iets te kunnen doen en de vang- 1 sten zijn dientengevolge aan de lage kant gebleven. De stoomtrawler De Hoop IJM. 73. die op 26 Januari uit Grimsby weer naar de -visserij vertrok, heeft na zijn reis naar de visgronden niet minder dan 5 etmalen werkeloos moeten ronddobberen. Op 4 Februari was de oogst van deze reis: één dag' gevist en 100 kisten vis aan boord ge haald. Ook de Maria van Hattum IJM 10, die voor de Dinsdagmarkt naar IJmui- den kwam heeft met slecht weer te kampen gekregen. Het schip kreeg een golf water over, waardoor van de brug 4 ruiten stuksloegen, een deur werd ontzet en een schijnwerper werd weg geslagen. Voor de Dinsdagmarkt kwam in Umuiden binnen de stoomtrawler Abra ham SCH 91 met een vangst van 65 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Febr. Coöp. Groentenveiling. Per 100 kilo: Rode kool 8.9015.20. Savoye kool 8 80—9.80; Groene kool 3.6011.60; Boerenkool 1929. Prei 1521; Kroten 4—8.90; Kroten gekookt 14—17; Uien 1— 4.50; Peen 823; Spruiten 1542; Andij vie 68—99- Sla 44—51; Witlof 18—36; Spi nazie 68—93. Per 100 stuks; Sla 7.50— 17.80; Knolselderle 713. Per 100 bos: Peterselie 2122: Selderie 47.40. LEIDEN. 6 Febr. Vette varkensmarkt. Aanvoer 240 stuks Notering: zware 166 170; lichte 160164; zeugen 152—156. Handel vlot, enkele 1 cent meer. BODEGRAVEN. 6 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 61 partijen kaas. eerste soort 2.19 2.25; 2e soort 2.152.18; extra soort tot 2.28, Handel flauw. BOSKOOP, 5 Febr. Diversen per bos: Mahonlablad 6075: Androme-dablad 42 50; Narcissen 42; Forsythiatakken 3260; Katjes 2844. Azalea-mollis 1.10—1.50; Diversen per tak; Forsythiatakken le soort 2430; idem 2e soort 915: Rhododen- dronbloemen le soort 24; Idem 2e soort 10; Magnoliaknoppen 1731; Azalea-mollis takken le soort 60: Idem 2e soort 40; Sier- kers Rosea le soort 851.15; idem 2e soort 4855. Diversen per stuk: Azalea Indica -75; Jap. Azalea's 33; Cyclamenplanten 5060; Primulaplantjes gemengd 18; Ka- lancoë 16. KATWIJK a. d. RIJN. 5 Febr. Groenten- veiling. Groene kool 13—14.50; Witlof 25 —39; Waspeen I 10,40—22 60; idem II 6.50 —10.50, Rode kool 9.10—10.30; Gele kool 7.108.40; Spruiten 2650; Boerenkool 9.80—12.10; Knolselderle 6.10—13.80; Win terpeen 3.404.20; Kroten 6.10—8.80. LISSE. 5 Febr. Gladlolenveillng. De aan voer en ook de belangstelling was weer f;root. De prijzen waren over de gehele IJn wel wat minder dan vorige week. De verkoop ging echter vlot en het meeste werd verkocht De kwaliteit laat nu ook nogal eens wat te wensen over, zodat de prijzen voor hetzelfde artikel wel eens sterk verschillen. Onderstaande prijzen werden besteed: Abu Hassan 14 12 8.60, 10 2.30. 8 Acca Laurentla 4.40, 3.30, 1.65, 0.85; Al- lard Pierson 3.80. 3.20, 2.20. 1.15; Blue Herald 3 20, 1 60, 0 80; Boulogne 3.20. 2.65. 1.55. 0.85; Gold Dust 4.40, 2.80. 1.30. 0.75; Holland's Glory 3.75. 3.10. 1.30 Joh. Strauss 3.30. 2-90. 1.60. J. S. Bach 4.50, 4.30, 1.80. 1.Leeuwenhorst 3,50. 3.30, 2,00, 1 20; Majuba 4.90, 2.20. 0.90; Mansoer 3-85. 2.80, 1.30, 0.75: Nieuw Europa 3.40, 2.90, 1.90, 0.90; Pax 2.65, 2.—, 1.10, 0.70; Plcardy 6.80, 4.00. Salman Joy 4.40, 2.60. 1.30; Salman's Glory 8.20, Uhu 5.15. 4.70, 1.50, 1.10. ROELOFARENDSVEEN, 5 Febr Bloe menveiling. White Sail 701.05; Golden Harvest 681.05; Pluviador 5458; Crown Imperial 52—68; W. Pitt 77—1.05; Rose Copland 5873; Oranje Valk 5658; Kre- lage 54-:68; v. d. Eerden 6782; Sir lus 7581; W. Copland 51—66; Gen. de Wet 70—75; Weber 80—90: Plquante 85—90; Zenober 5256; Peach Blossom 8085: Magnlflcense 4350; Early Glory 4655: l'lnnocense 4450; Helios 3851; Whrest- ler 5057; King Alfred 5161; Prunus 40—1.80; Wilg. Katjes 8—18; BI. Druifjes 1518. ROTTERDAM, 6 Febr. Veemarkt. Aan voer ln totaal 5007 stuks. 875 vette koelen en ossen, 1484 gebruiksvee; 32 vette kalve ren; 144 graskalveren: 1475 nuchtere kal veren; 242 varkens: 392 biggen; 199 paar den; 7 veulens; 68 schapen of lammeren; 89 bokken of gelten Prijzenvettë koelen le kw. 2.30—2.60. 2e kw. 2.00—2.25 3e kw. 1.902 00: vette kalveren 2.50—2.80, 2 10— 2.40, 2 00—2.20 per stuk. Graskalveren 310, 210. 180; nuchtere kalveren 52. 45. 42; biggen 35. 30 25 per stuk. Slachtpaarden 1.90. 1 80. 1.70 per kilo. Schapen 150 120. 80; lammeren 125, 100 80; kalf- en melk koeien 1000, 800, 675; vare koelen 550, 500, 450; vaarzen 650, 600, 500; pinken 450, 400, 325 per stuk. kisten sohelvis, 160 kisten wijting, 100 kisten koolvis, 150 kisten makreel, 300 kisten haring, 40 kisten gul en 70 kasten varia. Het was Maandagavond nog niet zeker of de Maria van Hattum IJM 10 nog tijdig voor de Dinsdagmarkt binnen kon zijn. Zijn vangst was slechts klein en bestond uit 80 kisten schelvis 70 kisten radio, 10 kisten koolvis, 30 kisten kabeljauw en gul. 15 kisten gestripte wijting, 35 kisten dichte wijting, 5 kisten makreel en 20 kisten stokkebit. De stoomtrawler Petten IJM 49 Is „Zuid-aan gaan stomen" vanaf de 58ste breedtegraad. De totale vangst is 240 kisten. De thuisreis wordt met etappes afgelegd, want af en toe moet gestopt worden om het vooronder, waarin lek kage is. met een handpomp weer droog te zetten. Ook de Sohoorl IJM 39 is Zuld-aan gaan stomen met een vangst van 260 kisten totaal. De stoomtrawler Mary IJM. 61 zal Woensdag in Grimsby aan de afslag zijn. De vangst telt ruim 400 kisten, waarvan 30 kisten schelvis, 120 kisten gul 160 kisten wijting en 100 kisten koolvis. De schipper van de Herman SCH 92 heeft ook al laten weten, dat het on werkbaar weer is geweest. Op 31 Januari vertrok de Herman uit IJmuiden, maar op 4 Februari was nog geen net over boord geweest. De motortrawler Thorina IJM 33 staat genoteerd voor de Donderdag- markt, maar het Is nog niet geheel ze ker of dit IJmuiden of Grimsby zal zijn. De vangst was Vrijdagavond 400 kisten, waarvan 200 kisten gul en kool vis, 100 kisten schelvis en 100 kisten varia. Tot Maandag was hier nog niets bijgekomen. De grote drukte aan de Maandag- markt had tot gevolg, dat een tiental loggers het raadzaam oordeelden de vangst niet te lossen. Nu er door het slechte weer weinig aanvoer in de ko mende dagen is te verwachten, zou slechts een enkeling in de Dinsdagmarkt verkopen. De meesten bleven liggen tot Woensdag, omdat de harde wind het onnodig maakte met de vangst in het ruim weer naar zee te gaan en er nog wat bü te vissen. Van de trawlvloot gingen naar zee de Tubantia IJM 38 en de Claesje RO 46. De motortrawler Thorina IJM 33 heeft zich gemeld voor de Woensdag- markt. Zyn vangst bestaat uit 100 kisten schelvis, 210 kisten kabeljauw, 30 kis ten haring, 10 .kisten makreel en 50 kis ten wijting. Ook de Mary IJM 61 komt Woensdag aan de afslag. Hiervan is de vangst 30 kisten schelvis, 120 kisten kabeljauw. 100 kisten koolvis en 160 kisten wijting. BEURSOVERZICHT RUBBER VAST AMSTERDAM, 5 Februari 1951. De beurs zette de nieuwe week zeer rustig in. Tegen slot kreeg het aanbod in Kon. Olies sterk de overhand, zodat de openingswinst van ruim vier pun ten zo goed als geheel verloren ging. Ook Unilevers sloten een fractie lager. Philips had enig aanbod te verwerken, als gevolg van de geuite onzekerheid betreffende het lopende boekjaar. De slotnotering was 252%. De cultuur-markt viel op door een vrü gunstige stemming, vooral voor fondsen betreft. De stemming was daarbij vast. Amsterdam Rubber sloot op 128% (123%). Tabak en Suiker waarden waren eveneens licht ge vraagd en een fractie hoger. De Scheepvaartmarkt was zonder geste voor- of nadelige verschillen. Beleggingspapieren openden vrij flauw, vooral de conversielening 1947. Geleidelijk aan werden de openings verliezen grotendeels ingelopen. Niet temin was het slot iets beneden dat van Vrydag. De Amerikaanse sector, die zich vo rige week een kleine afwyking ten op zichte van New York had veroorloofd, volgde ditmaal echter trouw het koers verloop in Wallstreet. Het agio bleef onveranderd gehandhaafd op 8%%. Dinsdag 6 Februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O.K. koers v. heden Ned. '48 3% 96% Ned. '47 3% 3 96% Dollar-Ing. '47 3 96% Investeringscert. 3 96% Ned. p. 1962 4 m.b. 95% Indië '37 A 3 92% Grootboek '46 3 95 ACTIEVE AANDELEN Cult, Hand. en Ind, B 50 Nat. Handelsbank 92% Ned, Handelmü154% A.K.U177% - Lever Br228% Philips 250% - Wilton Feyenoord.. 168% Kon. Olie 316% Amst. Rubber 128 Deli-Bat. Rubber 109 Holl. Amer. lü'n 195 Kon. Ned. Stoomboot 157% Ned. Scheepv. Unie 168% H.V.A115% Java Cult59% Deli Bat. Mü 119 Deli My 109% Senembah 105% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1947 1 3 98% R'dam 37 I III 3% 100% Industr. Obligaties Levers Zeep Mü 3% 106% Voorlopig genot. obl. A'dam 1937 (3%) 3 97% Kon. Petr. Mü 3% 110% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstllingen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 174% 183% 181 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 292% Rott. Droogd. Mü 329% Zwanenb. Organon 193 Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mü120% Internatio Diversen 180 195% Ned. Mij Walv. Vrt. 108 Spoorwegen Deli Spoorw. Mü 29% Amerik. fondsen 44% 61% - Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) V. K. 5/3 Holl. Constructie 280 Int. Kunststoff. Ind. 101 GL - Kon. Ned. Edelmet. 80 Pref. w.a. idem 86 - Kon. Ned. Grofsm. 134% 134% Textiel Gebr. v. Wük 165 GB Leidsche Wolsplnn. 237 Tieleman en Dros.. 105 104 y4 Ver. Touw fabrieken 133 - 133% 133% Lahad Datu Cul. Mü 75 GB 75 G3.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4