Rentebijschrijving over 1950 Max Raffles: boeienkoning, roman ticus, glaseter, fakir en globetrotter Coöp. Raiffeisen-Bank Potemkin-melhoden rondom de „Volkspolizei" Onverstoorbaar over traptreden met scherpe sabels Stempels van 24 landen in vergeeld paspoort zijn Griep?n Mjjnharcltje Q UI'! DE OMSTREKEN Spel om een Wesf-Duits leger te voorkomen „KATWIJK AAN ZEE" Beurs van Amsterdam MAANDAG 5 FEBRUARI Veertig jaar in het licht der schijnwerpers (Speciale berichtgeving). De mond wijd open van stupide verbazing, de kleffig warme handjes om de smalle knieën geklemd en met ogen zo groot als stuiters, zo plachten wij vroeger in het circus de toeren te volgen van wondervreemde lieden, die terwijl de muziek geheimzinnige Oriënt-melodieën produceerde slangen langs hun pezige armen lieten kronkelen of met het genoegen waarmee een normaal mens zich in zijn bed uitstrekt op een voorraad venijnig omhoog- priemende spijkers gingen liggen. Zij hadden rollende ogen, waren zo bruin els koffie en droegen een merkwaardige kledij, stammend uit het Verre Oos ten. Dagen lang bleven ze in onze gedachten en dromen, deze onaandoen lijke Oosterlingen, die met hun pokergezichten vuur spuwden en zo zo even tussen de andere bedrijven door een mes naar binnen lieten glippen als was het een met room beladen schijf ananas. Wat wij nu hebben aanschouwd de herinnering jaagt ons nog de koude rillingen over de ruggegraat, slaat dat alles met enige levensgrote mijlen. Wij zagen, en ge moet daar maar liever niet ongelovig om glimlachen, een man, die in koelen bloede een ketting door zijn armen trok: ,,op en neer, om hoog en omlaag, dwars door zijn bovenarm Eerst had hij al pratende over zijn sensationele artistenloopbaan, de mouw varr zijn overhemd opgerold en toen een elastieken band verwijderd. Daaronder zat de ketting. En of het de doodgewoonste zaak van de wereld gold, haalde hij toen die ket ting op en neer, niets vermoedend van onze innerlijke ontreddering en onbe schrijfelijke verbazing. Het was geen truc. we moesten het geloven. Wie deze wondermens is? Max Raffles, of zoals hij in de bur gerlijke stand van Hilversum vermeld staat: Henk van Wegen. Veertig jaar is Raffles de toneelnaam van Henk van Wegen nu al artist en die ketting is waarachtig niet het enige, dat hij heeft gepresteerd. Max klom in zijn jonge jaren, toen hij nog het uiterlijk had van Ramon Na varro, met een opgewekt gezicht in helse dwangbuizen en liet zich door de massa knevelen en boeien en terwijl men inwendig grijnsde om al die onontwar bare knopen, draaide Max zich in min der dan geen tijd uit alle belemmeringen los en stond even later weer met stra lende glimlach als vrii man op -te plan ken- En hij liep zonder mankeren een trap op, waarvan de treden bestonden uit vlijmscherpe sabels. Dat doet Max trouwens nu nog. Ach. Raffles heeft grote dagen ge kend. Werd hij niet in 24 nee het ls peen drukfout zegge en schrijve 24 landen uitbundig toegejuicht. Was hij niet het gesprek van de dag in de „soos" van Batavia, klapte men niet. uit alle macht in de handen voor ziin prestaties in het koele Riga. en in Perzie en in Buenos Aires en ja, waar eigenlijk niet? Max zwierf over de gehele Balkan, dronk een borreltje met de barse Turken en glimlachte tegen charmante Frangaises. Hij was het idool van een woest gewor den publiek in Barcelona, hij trad op in grote theaters, in circustenten of, zo als in het begin, op de straat. Ge moet er zijn pas maar eens op na slaan: het is een Baedeeker in het klein. Een paleis vol romantiek schuilt er in zijn zo langzamerhand beduimeld ge worden paspoort. Ergens staat dat e€n Nederlands ambassadeur, hem lires leende, verderop prijkt het kriebelschrift der Aziaten. Malta staat er op en Si cilië en allerhande vreemde, onontwar bare plaatsnamen. Als Max over dit alles gaat vertellen, weet hij nauwelijks meer, dat er een verslaggever tegen over hem zit. Hij vertelt maar, over de gages en over de wondermooie zeereizen, over zijn nummers, vooral over zijn nummers. Want Max mag dan 62 jaar oud zijn, hfj ls nog fris en monter, in hem stuwt nog het artistenbloed en het liefste zou hij zün kleine woning aan de Gasthuisstraat maar meteen de rug toekeren en wegvaren naar Amerika om daar emplooi te zoeken. Want hier gaat het niet meer. O, vast niet omdat Max zijn num mer niet meer zou weten te brengen, maar het variété is in Nederland uit gestorven. ten hoogste valt er nog wat te doen bü een circus als het voorjaar zich eenmaal heeft aangekondigd. Het Nederlandse publiek is niet meer gesteld op shows", zegt Raffles wat verdrietig en ktfkt peinzend van ons weg, denkend aan de triomfen van weleer. Want die triomfen zij" «r geweest, ruimschoots! Vlogen de contracten hem ntet tege- moet in België, tijdens de oorlog van '1418? ZON JOCHIE.. Hoe Max begonnen is? Ook d&t is een lang, héél lang verhaal! Hij was als kleine jongen zijn va der beheerde met Nederlandse bedacht zaamheid de koetsstallen van een „groot heer" verzot op worstelen en mat ziin krachten met de beroepsworstelaars, die hqt .geachte publiek" op de „Bühne" verzochten en hem een tientje beloning verzekerden, zo zij zelf verslagen werden. Een tientje, daar had Max, toén MHenkie", best zin in! „Zo'n jochie" in het strijdperk ge treden met een van deze worstelbeulen en had zowaar gewonnen. Wat een sen satie! De „beul" voelde er weliswaar geen greintje voor het tientje uit te be talen, daar zorgde het publiek wel voor. Henkie's carrière was begonnen. De „baas van het spul" wilde hem als worstelaar wel hebben en zo begon Henk zijn eerste zwerftocht: naar Zaandam. Sindsdien bleef hij in het vak. Van worstelaar werd hij boeien-koning en liet het publiek genieten van zijn lenig heid. Lenig, d&t was Henk ook! Hij draaide zijn armen doodleuk achterwaarts in de zelfde stand, waar mee een ander ze vooruit steekt en sloeg zijn rechterhand achter zijn hoofd heen, tot zijn vingertoppen het rechteroor bereikten. Dat moet ge voor de spiegel maar eens proberen om te ervaren hoe lenig Max wel was! Overigens is daarmee Max' repertoire nog niet uitgeput. Want het kan ge beuren, dat hij heel kalm een lamp oppeuzelt of met de borrel het glas verslindt. TAAI Toen wij bij hem op visite waren, viste Max uit zijn jas een plankje met punai ses, die met vlijmscherpe punten naar boven steken. Hij sprong op. tilde zijn andere been de hoogte in en stampte zich toen vast in de punaises zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. „Trek het er maar weer af", zei hij toen en niet zonder een lichte huivering rukten wij het plankje van zijn voet, „Soms blijf ik een paar uur op de plank staan als oefening", vertelde Max. Het lijkt wel of zijn huid van het taaiste ieer is, want Raffles gaat niet alleen op al deze ijzig scherpe zaken staan, hij laat zich er ook in rond tollen. Max bezit namelijk een doodgewone huis-tuin-en keuken-ton, doorboord met knapen van kopspijkers. In die ton laat hij zich naar hartelust over het toneel rollen. Of hij er nooit mee verwond werd? Zeker wel, maar Raffles heeft voor wonden een souvereine minachting. „Ik gooi er altijd een straal jodium in en binnen een paar dagen is alles weer OH.", zegt de man. van wie de artsen eenmaal zeiden, dat zijn been verloren was door een diepe wond in de knie. Maar krimpend van de pijn ging Max tóch gewoon lopen en drie dagen later kon het publiek weer genieten van zijn wonderlijke manipulaties DE KETTING DOOR DE ARM. Hoe die ketting in zijn arm kwam? Daar had Max al lang over gedacht: een ketting in z\jn arm zou zijn num mer voor altüd tot een perfecte show maken. Zo iets was immers nog nooit ver toond! (Ingez. Med.-adv.) Dus stapte hjj naar een dokter en verzocht deze een zilveren pen door zijn arm te slaan. „Nooit", zeide d? medicus zonder veel omhaal en hij voegde eraan toe, „dat Raffles zjjn arm wel af kon schrijven, als hy dat dwaze idee niet uit zijn hoofd zette. „Dan doe ik het zélf", besliste Max en hij sloeg de pen koelbloedig door zijn arm en liet het geval er een tijd inzitten. „Of het pijn deed?" Natuurlijk en op de duur werd de arm stijf, maar toen haalde hy de pen eruit en deed de ket ting In zijn arm. Nooit h°eft hij er ver der last van gehad en zijn arm is even gezond als de andere, Tk moest met dit nummer naar Bar- num °n Bailey In Amerika kunnen ko men". zegt Max. Dit wereldcircus met zijn fantastische afmetingen heeft im mers allerlei excentriciteiten, zoals een dame met een vissenllchaam en man nen zonder hoofd. Max is ervan overtuigd, dat hij in het land d*r onbegrensde mogelijkheden nog wti emptóoi zou kunnen vinden, want. I rijk is hjj niet. Ach Ja, hoe gaat het, het leven lekte en Max beminde het leven. Dan weer eens had hij veel geld, dan weer zat hij zondev. Spaarzaam is hij nooit geweest. „Altijd gpdacht als ik 'm de laatste j tien jaren opzet, dan komen de schaap jes nog wel op het droge", zegt hij met een glimlach, maar tja, het variété Is I Niks ervan Max heeft van het lever, genoten, hii heeft de wereld gezien, dui zenden hebben hem toegejuicht en avond na avond stond hij in het felle lioht der schijnwerpers ROMANTIEK De vrouw van Raffles, die samen met hem het fakir-nummer maakt, glim- lacht, als wij vragen hoe lang Max ge- trouwd is. Ook dè.t is een verhaal boordevol ro mantiek. Max leerde haar heel vroeger op de kermis kennen, zij was de dochter van de baas van een beesten tent en haar donkere schoonheid had Max al spoedig bekoord. Maar haar vader was eer .streng man. die zijn dochter verre hield van al te vroegtijdige liefdes-escapades en later ging Max de. wereld In. Een Franchise werd zijn vrouw. Later scheiddden zij. Max bleef vrijgezel, totdat hij in Ne derland ging werken hdj de echtgenoot van zijnjeugdliefde. Een beste man was het zegt Max. Later stierf hij en t.oen zijn Max en Asita getrouwd. Zó is het artistenleven, wisselvallig en avontuurlijk en kleurrijk, Is het wonder dat Max weer de we reld in wil? De verre einders lokken hem, zwerver in hart en nieren als hij is. Ge moet de zorgzaamheid maar eens zien, waarmee hij met zijn paspoort om springt. Het vertegenwoordigt voor h°m het ganse leven. Achter al deze stempels schuilen triomfen en bittere ervaringen, maar bovenal betekenen zij voor Max de grote, oneindig grote wereld, die altijd zijn tehuis is ge weest. En wie heeft er ooit een groter paleis bezeten?. KATWIIK AAN DEN RIJN T uinbou woverzicht GEEN REDEN TOT OPTIMISME. Er wa-s in de afgelopen week weer geen reden tot enig optimisme. Het schijnt regel te worden, dat de prijzen na het midden der week dalen. Dit was vorige week wel zeer bijzonder het ge val. zelfs voor producten waarvoor steeds nog vrü goede belangstelling was. Waspeen in de eerste soort, een anders toch nogal goed gevraagd product en dat niet op iedere veiling verkrijgbaar is (integendeel, Katwijk heeft hiervoor wel een extra naam) deed ook aan de daling mee. Aanvankelijk met een hoog ste notering van f. 26.25 per 100 kg liep deze naar f. 21.—. De notering voor spruiten was naar kwaliteit van f. 25. tot f. 49.groene kool van f. 13.25 tot f. 14 50. Ook witlof deed het niet best. Een notering van f. 25— tot f. 36.— is niet lonend Sluitkoolsoorten liepen al len iets terug en zij waren toch al te laag. Rode kool van f. 9 50 tot f. 10.60, gele kool van f. 7 20 tot f. 9.90 en groene kool van f. 12-50 tot f. 16.10 per 100 kg Boerenkool deed ook aan de verlaging mee en kon het niet verder brengen dan f 9— tót f. 13.— per 100 kg. Winter peen ging slecht; notering van f. 3 50 tot f 4.50 per 100 kg. Ook kroten waren slecht gevraagd, notering van f 6 tot f. 8.75 per 100 kg. Uien van f. 3 tot f. 6 50 geeft lang geen lonende op brengst en met knolselderie van f. 5 10 tot f. 13.60 is het niet beter gesteld. Men hoopt steeds op beter en hoop doet leven! leden telt en aan de competitie van de Leidse Voetbalbond met zeven elf tallen deelneemt, mag zich in een ge stadige groei verheugen. Geen wonder dus, dat zaal en balcon geheel bezet waren. De toneelgroep „Kerkwerve" veerde vol enthousiasme op de vrolijke klucht „De dartele Cupido", waarvoor zij een daverend applaus in ontvangst mocht nemen. Met een gezellig dansje werd het feest besloten. RIJNSBURG 20-JARIG BESTAAN DAMESAFDELING D.W.S. Ter ere van het 20-jarig bestaan der Damesafdeling gaf de Chr. Gymnas tiekvereniging D. W. S., onder leiding van haar leidster, mej. A. H. Boelee, Zaterdag in het Veilinggebouw „Flora" een uitvoering. Nadat een openingslied gezongen was, heette ds Van der Linden na mens het bestuur de afgevaardigden van bondsbestuur, andere verenigingen en verdere aanwezigen welkom en ging hierna voor in gebed. Na een openingsoefening door de dames, werd door de kleuters op aller aardigste manier een dansje uitge voerd. Vervolgens oefeningen aan de bank en brugturnen door de meisjes, grondgymnastik en paal oefeningen door de jongens en voor de tweede maal een dansje door de kleuters. Het tweede deel van het program ma bestond uit rlngenzw&aien, brug turnen. vrije oefeningen, paardspringen en tenotsspel door de dames en meis jes. De oefeningen der heren, maar bovenal de „acrobatische" toeren van Truusje en Gerdje van der Gugten, (Ingez. Med.-adv.) (Ingez. Med.-adv.) Aan Spaarders wordt verzocht hun spaarboekje ten kantore der Bank aan te bieden voor op één der hieronder aangewezen dagen, vermeld achter de letter waarmede hun geslachtsnaam b-gint: A, B, C en D Verv. D, E en F G, H, I en J K, L en M N, O en P Verv. P en R S, TenU V, W en Z Voor Rentebijschrijving zal het kantoor elke aange wezen dag geopend zijn van 912 uur v.m. op op op 5 en 7 en 9 en 12 op 13 en 14 op 15 en 16 op 19 en 20 op 21 op 22 6 Februari 8 De Kassier: J. VAN RIJN. is een parfum pas, als het past bij de persoon, die er door wordt omgeven. Jean Patou werd beroemd door „Amour- amour", geur voor een jong, blond meisje; Carven ontwierp „Ma griffe", dat doet denken aan eikenmos. gras.' sandelhout, vreemde bloemen en amber en dat past bij een donkere, romantische vrouw temperamentvol, meeslepend Van Helena Rubinstein zijn het meer de schoonheidspreparaten, die haar be kend maakten. En toch ontwierp ook zij een parfum, dat er zijn mag; fris als appelbloesem. Jacques Fath, de grote modekoning, schiep een nieuw parfum, dat „Canasta" heet en bestemd schijnt voor de vrouw, die haar geestkracht en humor bewaarde door vele tegenslagen heen. Lancöme prikkelt de verbeelding met „Marrakech", een suggestie van zwarte ogen. Oosterse tuinen en ruisen de fonteinen. Deze en vele andere parfums hebben wij in voorraad. Wij helpen U graag bij Uw keuze. Ook bij het kopen van crèmes en poeder zucht menige vrouw, dat zij „verdrinkt" in de enorme hoeveelheid merken, waarvan zij wel de reclame heeft gezien, maar de deugdelijkheid pas na vele proefnemingen kan consta teren. Goede raad is niet duur, althans niet bij ons. Wij adviseren U het beste uit de beroemde collecties van Elisabeth Arden, Dorothy Gray, Helena Rubin stein, Lancóme e.a. Dat legt ons ook de verplichting op iedere vrouw, die ver trouwen in ons heeft, metterdaad te hel pen bij het vervolmaken van haar per soon. Daartoe bieden wij de cliënte, die zeker wil zijn van de juiste lipstick, rouge en poeder, ook een make-up aan. Immers voor een zo natuurlijk moge lijke opmaak is het kiezen van de kleur van deze ingrediënten allerbelangrijkst Het is dan ook een kwestie van vak manschap en langdurige ervaring en die vindt U bij STEENSTRAAT 57, TELEF. 21721 TELEF. 24119 FIL BREESTRAAT 10. (Van onze correspondent in Duitsland). Uit de Oostzone komen merkwaar dige. om zo te zeggen ongelooflijke berichten naar het Westen: „de „Volkspolizei", de steun en toeverlaat van het daar heersende totalitaire regiem, is bezig zich in lucht op te lossen. De kazernes ontvolken zich, uniformen worden uitgetrokken, mars liederen verstommen, kortom: de Oost-zone ontwapent. Ontwapent een zijdig. Mensen in West-Duitsland. die verwanten bij de „Volkspolizei" heb ben, ontvangen nlotseling brieven, dat Klaus. Peter of Günther na een perio de van terugval in de oude gewoonte nu definitief het militarisme hebben afgezworen". De inlichtingendiensten van het Wes ten begrepen er eerst niets van. De Oostduitse „Volkspolizei" is alt lid een oogappel geweest van Stalin zelf, die zowel theoretisch, door ziin studie van Clausewitz. de klassieke Duitse oorloo-s- philosoof, als practisch. door het bijna succesrijke optreden van de Wehrmacht in zijn land en zijn tiid. een groot res pect voor de Duitse militaire eeest heeft en er het liefst nooit negatief mee te maken zou hebben. „Wij moeten vrien den blijven" herhaalde hy van Augus tus 1939, toen hij zijn pact met- Hitier sloot, tot Juni 1941, toen de Duitse sol daat de weg naar Moskou insloeg, bijna iedere dag. En hy meende het. Maar waarschynlijk de enige keer. dat Stalin het in zijn gehele politieke carrière meende, meende de ander het niet Hy is niet van plan, deze les te vergeten. De „Volkspolizei" ontstond eigeniyk reeds tijdens de oorlog. Gevangen ge nomen Pruisische officieren werden aan een psychologische behandeling onder worpen, waaruit zy als overtuigde aan hangers van het vierde rijk, dat het derde zou verlossen, te voorschyn kwa men. Deze officieren, goede vakmensen, waren het, die al heel gauw na de „be vrijding" van Oost-Duitsland een poli- tie-macht organiseerden met een uit gesproken soldatesk karakter. Het Wes ten wilde het eerst niet geloven, maar moest langzamerhand conculderen, dat onder het mom van „politie" in de Oost zone een nieuw Duits leger werd ge schapen, De sterkte daarvan wordt nu minstens op 200.000 man geschat. De befaamde rijksweer van von Seeckt. die Hitler in 1933 kon overnemen en waar mee hy vyf Jaar later de wereld ging bedreigen, was 100.000 man groot. Het spreekt vanzelf dat Stalin, die zich eerder door een Duitse grenadier dan door een Amerikaanse atoombom laat imponeren, zo'n apparaat nooit zou hebben geschapen, wanneer hij niet de hoop had, het onontvankelijk te maken voor Westerse invloeden. Zo bracht hji welbewust dp Pruisische vreest tot nieuw leven, terwijl hij teeeliik de Westerse anti-militaristen aanmoedigde en met een beroep op hun anti-Pruisi sche geweten bezwoer, niet alleen tegen de Pruisische, maar tegen elke hogere Duitse officier „oorlogsmisdadigers-pro- cessen" aanhangig te maken. Het ge volg was. dat de Duitse militairen, als ze niet naar de „Volkspolizei" overliepen, waar ze met graaete werden ontvangen en hoge commando's kreeen. mokkend retireerden en niets met het Westen te doen wilden hebben. Zo was de situatie, totdat ook de Westelijke eeallieerden aan herbewapening van Duitsland be gonnen te denken. Daarbij deden ze vooral twee ervaringen op. Dat ze geen officieren en soldaten konden krijgen en dat Stalin zo ernstig werd, dat hy op een vier mogendheden-conferentie aan drong om te trachten de geschillen, die de Westelijke geallieerden od hun idee van Duitse herbewaoening hadden ge bracht, uit de weg te ruimen. Stalin vreest een Duits leger, dat niet onder zijn invloed staat. Op lange termyn vreest hij er een Invasie van, ot> korte termijn een nadelige uitwer king op het moreel van zijn „Volks polizei". die zich tenslotte met de der de en slechtste garnituur van cte Duit se officiersklasse tevreden heeft moe ten stellen, omdat de eerste en tweede garnituur totnutoe „neutraal" zijn ge bleven. Wanneer de Westelijken hun houding ten aanzien van de Duitse officier en soldaat herzien, is het mo gelijk dat deze hun neutraliteit laten varen. Wil Stalin zijn doel, de verhindering van een Westduitse remilitarisatie, zon der geweld bereiken, dan staat hem .slechts de weg over een vier mogend heden conferentie open. De Westelyken zullen echter alleen dan voor een op schorting van hun Westduitse herbewa peningsplannen te vinden zyn, wan neer o.a. de „Volkspolizei" verdwijnt. Stalin hecht aan de Duitse „Volks polizei". Hy heeft er niet alleen veel materiaal maar ook veel risico en poli tieke her-opvoeding aan ten koste ge legd. Moet dat nu allemaal voor niets zyn geweest? Aan dit dilemma wil Stalin klaarbiy- keiyk ontkomen. Een gedeelte van de „Volkspolizei", waarschijnlijk het minst waardevolle, wordt naar huis gestuurd. Dat is propaganda. Maar dan zyn er de feiten: grote eenheden „Volkspolizei" verdwynen in de richting Polen en Tsiecho-Slowakye, waar Sovjet-maar schalken hun opleiding „voltooien". Op de komende vier mogendheden- conferentie zal Wysjinsky dus zonder blikken of blozen kunnen verklaren, dat de „Volksnolizei" alleen in de mi litaristische fantasie van Westerse oorlogsophitsers bestaat, en de Oost zone in een Potemkin-dorp van oom- mnni'ïUsrlip vref,rt kunnen \Tiscphipr> 70I hii ter nadere gemst- stellinir de Uno zelfc "ïfr»nd?tren een eontróle-reisie naar dat Potemkin- dorp te ondernemen. KATWIJK AAN ZEE Geref. Jeugdcentrale nam afscheid van Ds. W. van Boeyen Het gebouw „Irene" was Zaterdag avond geheel gevuld met jongeren, verenigd in de Geref. Jeugdcentrale, om afscheid te nemen van ds W. v. Boeyen. De voorzitter, ds F. Pijlman opende de byeenkomst op de gebruikeiyke wyze. Hierna werd door diverse verenigingen een bydrage geleverd voor het welsla gen van de avond. Verschillende ge dichten en rympjes, waarin op soms geestige wyze het werk van ds Van Boeyen geschilderd werd, werden op gezegd. Een geïmproviseerde spraakwaterval bracht de nodige hilariteit en verschil lende schetsjes kregen een welverdiend applaus. Daarna werd overgegaan tot het eigenlyke doel van de avond. Ds Pylman was de tolk van de jeugd om met een kort woord ds Van Boeyen te danken voor het werk, dat hy on der de jeugd in de afgelopen jaren had verricht. Er was een band ont staan tussen de jeugd en ds v. Boeyen en node ziet de jeugd deze nu ver breken. Spreker wilde het niet alleen bij woorden laten. Door een jongetje en een meisje werden als biyk van waar dering het tweede en derde deel van de cultuurgeschiedenis van het chris tendom overhandigd. In een uitvoerig dankwoord dankte ds Van Boeyen allereerst voor deze ge schenken. waarmede een hartewens vervuld was. Spr. gaat node uit Katwijk weg. Het besluit om naar Eindhoven te gaan was hem moeilijk gevallen. Hij richtte tot slot een dringend appèl tot de jeugd trouw te blijven aan de begin selen gegrond in het Woord van God, Men heeft niets aan een christendom in theorie. Ten slotte sloot ds Van Boeyen met gebed de goed geslaagde bijeenkomst. NOORDW1JKERHOUT Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia J„ d. van A. G. v. Hensbergen-Akerboom: Cornelia Th. M., d. van H. Geerllngs- Bramas; Hendrlkus C N„ z. van J. C. Hachmang-Geerllngs; Anna C. M., d. van Th. C, v. d. Hoorn-v. d. Berg; Wlllebror- dus J., z. van J. J. Verdegaal-v. Eeden. Ondertrouwd: C P. Heemskerk, 24 jaar en C. C. Caspers, 23 jaar. Getrouwd: W. H M. Koelewljn en E. G. Hachmang. Overleden: T. Kool, 45 Jaar: C. M. Schouten. 17 Jaar: J, P. Wlereck. 73 Jaar. OEGSTGEEST U.D.O. IN HET KOPER. De RH Voetbalver. „Uithoudings vermogen Door Oefening" heeft het 13%-jarig bestaan herdacht met een feestavond in de grote zaal van het Patronaatsgebouw De vereniging, welke thans ruim 100 vielen zeer in de smaak. De dames be sloten het programma met balspel De heer C. de Koning dankte aan het einde mej. A. H. Boelee voor de vele a:beid ooor haar verricht, de pia nist, de heer H. J. v. Barneveld en het erelid, de heer W. v. d. Gugten. Enkele kleuters boden de toege- sprokenen bloemen aan. Ds M. C. Groenewoud dankte ten slotte de vereniging voor het gebodene en besloot met dankgebed. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z. van J. Cederhout en M. J. de Mooy: Willem Cornells, z. van N. de Mooy en T. Jonker. Ondertrouwd: M. H. Boekee, 28 Jaar en K J. v. d. Kwaak, 24 Jaar. Getrouwd; J Heemskerk, 28 Jaar en S. Wolters, 21 Jaar, W. Schoneveld. 32 Jaar en D. Noort, 30 jaar. VOORSCHOTEN DE HEER G. A. NIERSMAN ONDERSCHEIDEN. Zondagmorgen heeft pastoor J. Th. v. Bemmelen in tegenwoordigheid van zijn beide kapelaans en het Kerk- en Arm bestuur aan de heer G. A. Niersman het gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice", hem verleend door Z.H. de Paus, uitgereikt. De pastoor legde er in zijn toespraak de nadruk op, dat de onderscheiding de dank van de hoogste kerkelijke autori teiten weer geeft voor het vele werk, door de heer Niersman in alle stilte verricht op velerlei terrein. Deze onderscheiding kwam voor de heer Niersman als een grote verrassing en hij toonde zich dan ook zeer getrof fen. De heer G, A. Niersman is thans 78 jaar en voorzitter van het Armbestuur in de parochie van de H. Laurentius. Hij was verder meer dan 25 jaar voorzitter van de RH. Middenstandsvereniging en van de Vereniging „St. Barbara". BRANDWEER RUKTE TWEEMAAL UIT. De brandweer, onder leiding van de commandant, de heer J. G. Lekkerker- ker, is Zaterdag tweemaal uitgerukt voor het blussen van schoorsteenbran den. Omstreeks 1 uur moest bij een fa milie aan de Leidseweg worden inge grepen. Men was betrekkelijk spoedig klaar, maar bij de tweede brand, om streeks 5 uur. moest zelfs de magyrus- ladder er aan te pas komen. Omwonenden van de gem. vuilver branding aan de Molenlaan zagen niet alleen rookwolken uit de hoge schoor steen komen, maar bovendien verlieten gloeiende stukken roet de schoorsteen en daalden neer op de aangrenzende huizen. Ook hier was de brandweer met de motorspuit zeer vlug op het terrein aan wezig, doch de haard bleek niet te be reiken zonder de hulp van de magyrus- ladder. Toen men de ladder had uitgedraaid en een onderzoek werd ingesteld, bleek ondertussen het gevaar te zijn geweken. WASSENAAR CABARET „DE VUURPEIL". Zaterdagavond werd in Kasteel Oud Wassenaar een cabaretavond gegeven door Cabaret de Vuurpeil ten bate van het Anjerfonds. Een achttiental aardige nummer werd ten tonele gebracht, waarvan de vele aanwezigen bijzonder hebben genoten. Conférencier was Luc. Willink. Aan de vleugels Will G. Gil bert en Hans zur Mühlen. Een bal met attracties door de heer en mevrouw Eddy L. Kuypers sloeg uitstekend in. Leden van de Marinierskapel uit Rotter dam vormden een uitstekend dans- orkest. Maandag 5 Februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f- 1000. Vorige O K. Ned '48 3% Ned '47 3% 3 Dollar-Ing *47 3 Investeringscert 3.. Ned p 1962 4 m.b 3 rndië -37 A 3 Grootboek '46 3 koers 96-% 96% 96% 96% 95 H 92% 94tf ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind. B Nat Handelsbank Ned. Handelmy 50 92% 154% - AH O 177% Lever Br230% Philips 254% Wilton Feyenoord 167% Kon Olie 315% Amri Rubber 123% Del!-Bat Rubber 107% •U 6 .ner I 195 Kon N°d Stoomboot 158% Ned Seheepv Unie 168% R VA 115% Java Cult 61 Del! Bat MH 120 Dell MR 108 Senembah 105% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Oem. leningen Den Haag 1937 I 3 R'daro *37 Lm 3% 'ndnstrlële obligaties liever* Z< p Ml' ?«a Vuorlnnlg gennf ubl lom 1937 3 Kon. Petr My 3% 98% 100 105% 97% 110% Bank- en CredJnsteUlngen Amst Bank 174% Rott. Bank 181% Twentsche Bank 180 Industriële Ondernemingen 290 329% 192 Ned G. en Splr. fabr Rott. Drooedoe My Zwanenb Orcanon Handelsondernemingen 120 Borneo Sum H My a**/ Internatio 181% Diversen Albert Heyn 195% Ned My Walv.vaart 108 Spoorwegen Deü Spoorweg My Amer fondsen Anaconda 44 A Shell Union 60% Fondsen uit Leiden en omgeving 29% (Aandelen) V EL 2/2 Constructie 280 Tnt Kunststoff Ind 101 L. 101 GL Kon Ned Edelmet. 78 GB. 80 °ref wa Idem 86 86 Kon Ned Grofsm 134% 134% Textiel Gebr v Wijk 165% 165 GB Leldsche Wolsplnn 236 237 neleman en Dros 106% 105 Ver Toimfabrleken 133 133 Pref Idem 133 133% Lahad DatuCul. My 75 B. 75 GB

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 6