700 hogere functionarissen zullen Barneveidse Stafschool bezoeken De Zevenster r Voor de Vrouw jaar in de stoffencollecties Voorjj FÈNÊMOUSE <*»- VERDELGT MUIZEN Radio-programma 89ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Zaterdag 3 Februari 1951 Tweede Blad No. 27219 Organisatie van Burgerlijke Verdediging (Speciale berichtgeving), In het voormalige kasteel „De Schaf- fclaar" te Barneveld fraai gerestau reerd en ingericht met medewerking van de mannen van de „Mijn-Oprui mingsdienst" begint a.s. Maandag de eerste wekelijkse cursus van de „Stafschool voor de burgerlijke ver dediging". In tegenwoordigheid van vele autoriteiten, o.w. ook enige En gelsen en Belgen, heeft de minister van Binnenlandse Zaken, de heer Teulings, die school gistermiddag of- ficieel geopend, en daarmede is- dan de eerste daadwerkelijke stap gezet op de weg, welke leiden moet tot een spoedige organisatie van de burger lijke verdediging van Nederland. I Een, ongeveer een half jaar geleden, door ae regering ingestelde coördinatie commissie heeft in een dezer dagen uit gebracht rapport uitvoerige plannen en voorstellen omtrent die organisatie- in gediend. en minister Teulings heeft nu meegedeeld, dat hij besloten heeft die voorstellen van de commissie over te nemen en aan de regering voor te leg gen. Uiteraard zijn die plannen nog niet tot in finesses voor publicatie vatbaar. Maar men mag toch wel aannemen en het werk van de Stafschool is daar op ingesteld dat ons land voor de organisatie van de burgerlijke verdedi ging zal worden verdeeld in 40 gemeen ten' en 70 kring-gemeenten (dat zijn combinaties van gemeenten). De hogere functionarissen uit die gemeenten (een 700 in totaal) zullen geleidelijk allen naar Barneveld komen om er een cur sus te volgen, die aanvangt op Maandag en eindigt op de Zaterdag, daaraanvol gende. Dat geldt voor alle personen, die t.z.t. in hun gebied de leiding van de burgerlijke verdediging in handen zul len krijgen: burgemeesters, chefs van geneeskundige diensten, commissarissen van politie, brandweercommandanten, kringhoofden enz. De Commissaris van de Koningin in iedere provincie zal regelmatig aan het Departement van Binnenlandse Gisteren is te Barneveld het uit 1854 daterende landgoed „De Schaffe- laar" als opleidingscentrum ran de Burgerlijke Verdediging officieel geopend, waarbij o.a. de Minister ran Binnenlandse Zaken. air. Teu lings. tegenwoordig was. Een buitenopname ran het fraaie gebouw. Zaken een opgave verstrekken met dc namen der functionarissen, die in aanmerking komen om te Barneveld een cursus te volgen. En ccn week lang zullen zij rich daar bezig- hou den met alle problemen, die met bombardementen, branden, instortin gen.. gewondenvervoer, sehuillcider- kwesties, e.d. betrokken zijn. Zij zullen er leren hoe, door gebruik te maken van radio, telefoon en mobilo foon, een nauw contact tussen de ver schillende delen ener gemeente, zowel als tussen de gemeenten onderling tot stand zal worden gebracht, zodat er naar men verwacht ook in de moei lijkste omstandigheden een behoorlijke samenwerking zal kunnen zijn. Zij zullen er een model-centrale com mandopost in werking zien, waarin op verlichte plattegronden door middel van gekleurde lichtjes tot op enkele honderden meters nauwkeurig is aange geven waar een felle brand woedt, waar brandweerwagens staan opgesteld en waar de Geneeskundige Dienst bezig is met de verzorging van gewonden. In de kamergrote maquette ener stad zullen zij ook zelf alle mogelijke ram pen kunnen veroorzaken (tot de rook wolken in dikke flarden door de kamer trekken), en daarna aan de hand van de gebeurtenissen alle handelin gen met betrekking tot politie, brand weer en eerste hulp, die naar hun me ning op dat moment nodig zijn, niet alleen kunnen overwegen, maar met behulp van enige toestellen ook ten uitvoer kunnen brengen Aan de cursus zullen iedere week 32 personen deelnemen. Een Februari-Menu Het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldt: Nog is het winter. Betekent dat, dat wij haast dag in, dag uit kool moeten eten, wanneer wij onze voeding niet te duur willen maken? Met het hier vol- j gen de menu voor een hele week hopen wij u te overtuigen, dat er nog andere j mogelijkheden zijn. Hutspot behoeft niet beslist met klapstuk gekookt te worden: ook met groene erwten is ze smakelijk en voedzaam. In de groen- tensoep van Woensdag kunnen wat I poulet en/of gehakt verwerkt worden J noodzakelijk is dit echter niet en flink wat verse groenten van het sei zoen. Wist u, dat van rauwe rodekool zo'n smakelijke sla gemaakt kan wor den, die vooral bij gebakken vis flbijv. bokking) heel goed past? De kool is zo lichter verteerbaar dan wanneer ze ge kookt is. Men heeft dan slechts 100 g per persoon nodig. Bij de rijst van Za terdag kan kaas de plaats van vlees innemen; in blokjes gesneden jonge (of korstloze) of geraspte oude kaas, 50 g per persoon, kan op het laatst door de wrarme rijst worden geroerd. Zondag: vermicellisoep aardappe len, vlees, gesmoord witlof (chccola- devla). Maandag: aardappelen, rest vlees en jus, witte kool. Dinsdag: hutspot met groene erwten appel. Woensdag: groentensoep panne koeken. met melk en ei bereid. Donderdag: rest groentensoep aardappelen, gehakt, zoete appeltjes. Medezeggenschap der West- Duitse arbeiders IN DE STEENKOOL- EN STAAL INDUSTRIE. De West-Duitse Bondsraad heeft het wetsontwerp der regering, waarbij aan de arbeiders in de steenkool- en staal industrieën dezelfde rechten op beheer als hun werkgevers worden verleend, „in beginsel" met algemene stemmen goedgekeurd. Er was geen debat. Het West-Duitse algemene vakver bond heeft echter wensen tot het aan brengen van wijzigingen in het wetsont werp kenbaar gemaakt. Het wetsont werp der regering zou de richtlijnen, die onlangs in Bonn vastgelegd waren, wezenlijk ten ongunste van de werkne mers veranderd hebben. Het twistpunt in de minimumomvang ran de fabriek waarop de wet van toe passing zou zijn. Men was overeenge komen, dat dit fabrieken zouden zijn waar 300 arbeiders werkzaam zijn. In het ontwerp van de regering werd ech ter het getal 1000 genoemd. In het gebouw zijn kleine kamertjes gebouwd, waar zij gedurende die t-ijd kunnen logeren. Na ongeveer een half jaar zullen alle hogere functionarissen een beurt heb ben gehad, waarna men twee-weekse cursussen voor kringinstructeurs denkt te geven: alsmede herhalingscursussen. De Stafschool staat onder leiding van de kolonel G. A. Geel, terwijl als cur susleiders zullen optreden de overste M. C. H. de Reede en de voormalige Helderse politie-commissaris, de heer K. Rijpma. Vrijdag: aardappelen, vis, rodekoolsla (havermoutpap). Zaterdag: rijst met kerrie, uien en kaas, veldsla of andjjviesla of een appel toe. Recepten voor 4 personen. Hutspot met erwten. 250 g (ruim 1% kopje) erwten, 250 g uien, I.14 2 kg aardappelen, 1 kg win terpeen, 40 g (ruim 2>4 eetlepel) mar garine of vet, zout, melk. De erwten wassen, weken en in het weekwater gaarkoken. Desgewenst kan niejj hierbij gebruik maken van een hooikist of kranten. De aardappelen schillen, wassen en in stukken snijden. de wortelen schoonmaken, wassen en klein snijden, de uien schillen, zonodig 1 mengen met slasaus of slaolie en azijn wassen en in vieren snijden en alle be- I of citroensap. Zo nodig wat zout toe- standdelen in weinig kokend water met I voegen. wat zout gaarkoken. Kooktijd 20 k 30 minuten. Aardappelen, uien en worte len even dooreen stampen. De gaarge- kooktë erwten, de melk en de marga rine of het vet er door mengen en zo nodig wat erwtenwater toevoegen. De stamppot nog even door en döor warm laten worden. Ook kan men de margarine bruin braden, alvorens deze toe te voegen. Rodekool-sla, kg rode kool, 1 grote zure appel, slasaus of slaolie en azijn of citroensap, zout. De kool zeer fijn snijden of schaven. De appel raspen. Kool en appel ver- Spiegeltje, spiegeltje aan de wand. Een tipje van de sluier opgelicht Koud is het op straat. Binnen kruip je ergens dicht bij een verwarming en huiverig sla je een plaid om je nylons. Van je winterjurk verberg je de oblique onder een wollen vestje enin het Rijk der Mode wordt al over voorjaar en zomer gesproken. Ja, er wordt niet alleen gepraat, er wordt gedaan! Veel zelfs ligt al kant en klaar te wachten totdat de eerste warme zonnestralen kille nattigheid en een grauw grijze lucht zullen hebben verjaagd De voorjaarshoeden zijn klaar de collecties zijn de afgelopen week ge toond. De stoffenfabrikanten hizbben voor de Haute Couture nieuwe weefsels verwezenlijkt en nieuwe imprimé's ge lanceerd. De couturier heeft ondertus sen al de schaar gezet in de stoffen, die hem werden voorgelegd. Zijn crea ties wachten liggend of hangend aan andere wordt momenteel nog koortsach tig gewerkt tot het gordijn der ge heimzinnigheid voor de nieuwe voor jaarsmode zal worden opgetrokken. En terwijl u vandaag over de nieuwe stof fen voor voorjaar en zomer leest, is in Parijs zojuist het gordijn opgehaald en zyn de eerste shows begonnen. Deze middag, deze avond zitten de modehui zen mudvol en gracieuse mannequins haasten zich lachend en neigend tussen een compacte mensenmassa door, van kleedkamer naar kleedkamer. Van de creaties, die zij dragen kun nen we u nu nog niet de lijn verklap pen, over vele details moeten we op het ogenblik het stilzwegen nog be waren. doch over één bijzonderheid kunnen we ons uitlaten: de stoffen waarvan ze werden gemaakt. De wollen stoffen, voor Japonnen en tailleurs, zijn licht en fijn. Enkele los ser geweven kleine ruitjes zorgen voor afwisseling in het sportieve genre en quasi effen weefsels vinden een aan vulling in een streepjesstof op overeen komstig fond (zullen de mantelpakken uit tweeërlei stof weer rijk vertegenwoor digd zijn?). Flanel en pied de poule weefsels zijn dit voorjaar ruimschoots aanwezig. Meer echter dan de wollen stoffen brengen de zijdjes ons het voorjaar voor ogen. Het algemene begrip „zijdjes" soliijnt dit seizoen gelukkig voor onze beurs met enkele uitzonderingen! tot natuurzijde beperkt te blijven. Speelden verleden jaar effen en glad- (Ingez. Med.-adv.) FEUILLETON Oorspronkelijk deteziive-verhaal door I. M. C. BijleveldGelinck I) Ja, Inspecteur, vrij goed. M&jj" lui was er iets vreemds. Die man, die biü zo probeerde te schaken, moest er toch eigenlijk uitzien als een echte tchurfc, of ten minste een ongunstig individu. Maar zo zag hij er helemaal biet uit. Hij had eerder een gek ge- eicht, een komisch gezicht, zo iets als een clown. Hé, dat is eigenaardig! Ja, erg gek. Hij had een geweldi ge neus en een grote, een beetje scheve biond en ver-uitstaande: oren. Een monster was 'hij eigenlijk en toch niet baar om te zien. Ik weet niet hoe het fcvam, maar ik voelde me opeens ge rustgesteld. Inspecteur Renkevoort luisterde vol interesse. Bij de levendige beschrijving 7an het uiterlijk van de schurk trok er even een lachje over zijn gezicht. Toe maar, juffrouw Van Esbeeck! En praatte die Adonis met u? O ja. Ik vroeg hem, wat of dat nu eigenlijk betekende. En dat ze zeker het verkeerde meisje te pakken had den. Hij zei, dat ze integendeel het f oede meisje te pakken hadden, ik was tcoh Aagje van Esbeeck? Zo, dat vind ik heel belangrijk, t Vindt u dat belangrijk? Ik vind het verschrikkelijk! En ik vroeg hem tfat ze aan eigenlijk met me gingen doen; ik begreep er helemaal niets van. En toen zei hij, dat hij zelf er ook helemaal niets van begreep. Ze zouden biij naar het Gooi brengen, waar ik «n poosje zou gaan logeren en hij had de uitdrukkelijke opdracht gekregen, om mij te zeggen dat ze me geen haar kwaad zouden doen. Absoluut niets. Daar kon ik écht van op aan. Een mooie belofte van zulke ke rels! Ik vroeg hem, wie zijn opdracht gevers dan waren. Dat was het geheim van de bank, zei hij. Nee, dat kon hij beslist niet zeggen, dat deed hij niet. Ze zouden hem zijn oren van zijn kop trekken. Ik vroeg h?m wie hij zelf dan was en hij zei dat hij Gerrit heette. Dat is natuurlijk nonsens. Waarschijnlijk wel. Maar onder al oat praten was de gedaohte aan ont luchten al bij mij opgekomen en ik had al eens naar "not portier aan mijn bant gekeken; ik zat links. Er was een gewone kruk aan. En toen stonden we plotseling stil, ik begreep eerst niet ^aarvoor, maar na enige minuten hoorde ik een trein voorbijrazen. Wij stonden voor een overweg. En ineens kreeg ik een ingeving. Nu O' nooit! En meteen gooide ik mezelf opzij tegen het portier aan en duwde de kruk omlaag. Het portier ging wer kelijk open. maar langzaam, veel te langzaam! Vreselijk was het! Maar toen ik weet het zeker inspecteur toea gaf die Gerrit me een harde duw naar buiten, zodat ik haast óp de weg tuimelde. En ik hoorde hem nog zeg gen: Voopiit 'kind, maak dat Je weg komt! Weet u dat zeker, juffrouw Van Esbeeck? Ja, heel zeker. Ook dat hij dat zei. Heus inspecteur! Ik geloof u neg altijd. En toen? Ik lag haast op de weg en de bo men gingen juist weer open. Het was de overweg bij de „Omval", u weet wel, bij de Amstel. En meteen zag ik een gemeentebus aankomen, die naar de stad terugging. Ik holde naar de an dere kant van de weg en vloog er bui ten adem naar binnen. En gelukkig had ik mijn portemoiTnaie in de zak van mijn manteltje zitten, anders was ik er misschien nog uitgezet. En uw hond? Die heb ik niet meer gezien. Mis schien is hij in de auto achter-gebleven of op de weg. Ik hoop dat-hij ei* net zo goed af kemt als ik, Nu, dat denk ik wel. En zo reed u dus weer naar de stad terug. Zo reed ik terug tot de Binnen- Amstel en ik vroeg daar naar het Hoofdbureau van Politie. Maar toen ik hier voor de deur stond durfde ik eerst niet naar binnen. Hét was zo'n onmo gelijk verhaal en ik dacht niet dat u zo vriendelijk zou zijn! Het is u hier dus meegevallen' Ja reusachtig! Ze zuchtte van verlichting. Het was nu even stil. Inspecteur Ren kevoort had zijn stoel wat aöhiteruifc geschoven en trok nadenkend aan een laatste restje sigaret. Dan doofde hij het stompje in de asbak en begon langzaam: Dat is nu dus uw verhaal. En nu komt de beurt aan mij en moet ik mijn conclusies trekken. Maar laat Ik eerst nog even resumeren. Om even over halfelf rijdt dus een auto u achterop in de Vondelstraat. Merk en nummer zijn u onbekend. En de man in dé auto had een zeer opvallend uiterlijk. O ja. Ik zou hem ondanks het slechte licht uit duizenden herken nen. Was er verder nog iets bijzonders aan hem, een kenmerk, een litteken? En sprak hij plat-Arrtsterdams? Nee, ik geloof niet dat hij een litteken cf zoiets had. Ennee, hij sprak beslist géén plat-Amsterdams, hij sprak veel zachter, zangeriger ik zou haast zeggen Gelders, met zo'n half-zachte g. Zo, dat is zeer belangrijk. Hij maakte snel een notitie. En zou u de tweede man, de ohauffeur, ook zó herkennen? Nee inspecteur, van hem herinner ik me alleen maar een flits. Hij was blond geloof ik, en danja, een bril had hij ock opik weet het toch niet zeker. Alleen de gele regenjas. Zo. Veel gegevens zijn het niet, maar we hebben toch iets om mee te beginnen. En nu mijn conclusies: er zijn, of liever gezegd er waren, drie mogelijkheden, waarvan er nu al één vervallen is. De eerste was namelijk, dat -ze u voor een ander hebben aan gezien. Maar die mogelijkheid kunnen we, na uw gesprek met die Gerrit, wel ■uitschakelen. De tweede mogelijkheid is, dat iemand zich meester heeft willen maken van uw persoon. Die iemand zou dan een ....bewonderaar moeten zijn. Begrijpt u me? Misschien wilt u mij wel zeggen of u een bewonderaar hebt. Hij zag onmiddellijk aan haar ge zichtje dat dat het geval was. Nu? Ja, Arnold, zei ze onzeker. Maar Arnold kan dit toch niet gedaan heb ben, Dat is onmogelijk. Absoluut uit gesloten. O neeze schudde nu heel gedecideerd haar hoofd, Arnold Is tot zoiets niet in staat. Die is tot ab soluut niets in staat. Zou ik misschien mogen weten wie die Arnold is? Arnold van Blittenswijck. Hij woont bij ons in huis, op de bovenste verdieping. Daar heeft hij ook zijn ate lier, want hij is schilder. Ontzettend artistiek is hij en erg begaafd ook, hjj schildert prachtig. Dat zegt zijn Moe der ten minste, de douairière van Blit- terswijek. Een vreselijk deftige en sta tige damt;. En het is erg treurig voor haar dat ze alleen maar een zolderka mertje bij ons kan bewonen, nadat ze vroeger op het heerlijke huis Blitters- wijck geleefd heeft. Want zij zijn al hun geld kwyt geraakt en Arnold ver dient geen cent. (Wordt vervolgd) de stoffen de voornaamste rol, ditmaal blijken Imprimé's en stoffen waarvan het oppervlak een reliëf te zien geeft, de boventoon te voeren. Shantung is in allerhande variaties present; twill, een gekeperde, dunsoepele zijde, ontbreekt in geen enkele collectie. Faille en otto man, die beide geribd zijn. scharen zich naast het gladde toile de soie, naast taffetas dat zichzelf soms amper her kent. naast lorganza, dat in diverse variaties voorhanden is. naast mousse line en wasemdunne zijdjes. ZIJDE Bianchini-Férier viert dit jaar de ge boorte van een nieuw lid der Lorganza- familie en heeft dit laatste weefsel, dat dichter en dichter is dan het dunne, transparante lorganza, „Marquanza" gedoopt. „Soufflé de soie" is eveneens een nieuwtje van dit huis, het is met recht een adem van zijde, die per meter niet meer dan 13 gram weegt en die geplisseerd en gedrapreerd kan worden, al naar de grillen van de couturier. Het huis Staron heeft officieel een nieuwe naam gedeponeerd, waarmee het de komst van een doorzichtige zijden shantung heeft bevestigd, die 120 cm. breed is. En Ducharne voltooide een collectie fraaie zijdjes door daaraan twee „ontaarde" nieuwelingen toe te voegen: twee organdi-soorten van nylon. Zelfs de stoffen, die-men glad zou verwachten, vertonen reliëf: crépe- douppion zyn enkele voorbeelden uit een stoffenserie, waarvoor de leek waar lijk geen namen meer weet. KATOEN EN LINNEN Ook katoen en linnen, zomerstoffen bij uitstek doen van zich spreken. Ook zij zijn bij voorkeur niet glad van op pervlak. Katoen is vaak zo geweven, dat het linnen lijkt, linnen is soms zo dik, dat het voor een tuinparasol be stemd lijkt. Popeline van zijde of lin nen is opnieuw favoriet. DE MPRIMÉ'S. lievelingen van dit seizoen, zijn in vrij wel alle soorten weefsels voorhanden, of het shantung dan wel taffetas, lin nen of zijden mousseline, twill of otto man geldt. Het „bloemetje", zoals we dat jaren gekend hebben, heeft afge daan. Bouquetjes in de stijl van 1900 zijn opgerakeld en sieren vooral de dun ne stoffen. Doch vliegende schotels, veren en pluimen, bomen en vogels, bladeren, groenten en fruit vormen de stoftekening voor dit seizoen. Daaraan worden nog toegevoegd: abstracte te keningen, zoals die tegenwoordig in de kunstgalerijen hangen en dessins van een schijnbare naïveteit, die men met „primitief" pleegt te betitelen. Kleine huisjes, bijen en vlinders, ara besken, patronen die uit onregelmatige driehoeken bestaan en dessins die op graankorrels of meer van dat kleine goedje zijn geïnspireerd, ziehier nog enkele motieven die de ontwerper als confetti over de stof heeft gestrooid of waarmee hij in opvallende grootte en onnavolgbare onregelmatigheid hier en. daar dc stof onderbreekt. De kleuren, waarvan hij zich bedient, zijn lang niet altijd vrolijk en primitief wat menging en compositie betreft. Veelal trekt hij zijn tekening in zwart op een mat ge kleurde ondergrond, waarin hij willicht hier en daar een fleuriger toets aan brengt. Zijn verenmotieven trekt hij naïef op een gevlamd fond en sinaas appelen en citroenen (in natuurlijke kleur!) omlijnt hij nonchalant met een. dikke zwarte penseelstreek. Of Uw bui somber is of opgewekt, ro mantisch of nuchter, of gc modern voelt of ouderwets en of ge een voor keur hebt voor primitieve of impres- sionnistisehe kunst, ge zult deze zomer een stof kunnen vinden, die uw bui of uw voorkeur weerspiegelt. J. V. 1. bedrukte shantung; rood fond, zwarte motieven (Léonard). 2. Bedrukte twill: rood fond, zwarte onregelmatige driehoeken (Staron). 3. Bedrukte twill; zwart bomen- en bladerenmotief op wit fond, waarop azuurblauwe vogels rusten (Bianchini- Férier). 4. Bedrukte twill; een primitief raam- en lantarenmotief op een bruinbeige fond. met hier en daar een hard oranje toets (Bianchini-Férier). 59). Juist toen Panda goed bedacht had, wat hij allemaal zou gaan zeggen, en toen hij diep adem haalde om het dan ook maar flink en luid en duidelijk te zeggen, greep de Minister onverwacht zijn hand, zwengelde er hard en harte lijk aan en riep: „Nou, maar dat was machtig mooi! Goed werk, mijnheer Panda! We zullen een nette titel voor u uitzoeken, dat beloof ik u! En nu heb ik verder helaas geen tijd meer voor u. Dag meneer Panda!" „Dag Minister", zei Panda verbouwe reerd, „maar ik wilde alleen nog zeg gen En nu was het Jolliepop weer die tus senbeide kwam; misschien was de vol maakte bediende bevreesd, dat zfjn heer door een enkel ondoordacht woord die mooie titel weer in gevaar zou brengen, en hij sprak dus, voordat Panda zijn bezwaren naar voren kon brengen: „De heerehPanda bedoelt onge twijfeld te zeggen dat hij het op prijs zou stellen wanneer Uwe Excellentie, zo Uwe Excellentie zou mogen besluiten het hier vertoonde apparaat een naam te geven, het behagen zou hebben, om het „Pandamemonium" te noemen De Minister riep dat het bést was, en toen werden ze belden de deur uitge werkt, en zo kwam het dan, dat Panda pas toen het te laat was zeggen kon. wat hij er van dacht. „Het is gewoon dief stall" riep hij. „Memo is van Pro fessor Kalker, en die vindt het vast niet goed dat zijn Memo naar de kazerne is gebracht! En dat heb jij gedaan, Jol liepop!" „Maar wij wensten toch de weten schap aan te moedigen 1" protesteerde de bediende. „Dan maar geen aanmoediging!" riep Panda. „Ik ga naar de kazerne en ik ga Memo terug halen, titel of geen titel!" En daar ging hij! „Pas toch op! Laat ons toch rustig overleggen!" riep Jolliepop ontzet, „Ka zernes zijn in het geheel geen plaatsen waar wij ons kunnen vertonen! Wij lie den met titels weten nauwelijks waar ze toe dienen Maar Panda luisterde al niet meer. VOOR ZONDAG 4 FEBRUARI Hilversum I (402 M.) VARA 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muz., 8.30: voor het platteland; 8.40: voor mili tairen; 9.12: sportmedcdellngen; 9.15: ver zoekprogramma; 9.45: „Geestelijk leven", causerie; 10.00: Instrumentaal trio; 10.25: „Met en zonder omslag"; 10.50: amuse mentsmuziek; 11.15: cabaret; AVRO 12.00: amusementsmuziek; 12.30: voor de Jeugd; 12.40: orgelspel; 13.00. nieuws en weerbe richten; 13.15: mededelingen of gram.muz.; 13.20: Musette-orkest; 13.50: „Even afreke nen, heren!"; 14.00: gram.muzlek; 14.05: boekbespreking; 14.30: omroeporkest en solist; 15.30: fllmpraatje; 15.45: kamerkoor: 16.00: dansmuziek; 1630: sportrevue; VARA 17.00: voor de Jeugd; 17.25: ,.De dood van Apotheker Dekkinga", hoorspel; 17.45: pianospel; 18.00; sport; 18.15: nieuws en sportuitslagen. VPRO; 18.30. korte Ned. Herv. kerkdienst; IKOR 19.00: voor de Jeugd; 19.35: bijbelvertelling; AVRO 20.00: nieuws; 20.05: walsmuz.; 20.30: „Groeien", praatje; 20.35: „Paul Vlaanderen en het Madison Mysterie", hoorspel; 21.15: Suri naamse muziek: 21.30: hersengymnastiek: 21.55: orkest-concert; 22.25; cabaret; 23.00: nieuws; 23.15: actualiteiten; 23.40—24.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M KRO 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muz.; 8 25: Hoogmis; NCRV 9.30: nieuws en wa- terstanden, 9.45: vocaal kwartet; 10.00: 'Gereformeerde kerkdienst; 1130: gewijde 1 muziek, KRO 12.15: apologie; 12.35: gram. muzlek; 12.40: lunchconcert; 12.55: zonne- wijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws: (13.20: lunchconcert; 13.35: ..Uit het boek der boeken"; 13.50: Maastricht Stedelijk i Orkest; 14.30: Instrumentaal ensemble; I 15.00: .Vragen van deze tlld"; 15.25' plano recital; 16.40: Instrumentaal septet; 16 10: „Katholiek Thuisfront overal!": 16.15: snort: 16.30: vespers: IKOR 17.00: Jeugd- dienst; 18.15; zangdlenst; NCRV 19.00: gram.muzlek: 19.15: „Kent gij uw bijbel?"; 19.30: nieuws, sportuitslagen en weerbe richten; KRO 19.45: actualiteiten: 19 52: boekbespreking; 20.05: de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gevarieerd program ma; 22.45: avondgebed en liturgische ka lender: 23.00: nieuws; 23.1524 00: gram. muzlek. Lijn 3 distributienet 8.05: gram.; 8.30: chansons; 8.55" gram 9.15: fragm. Cav. r<ustlcana; 9.20: aperitief; 9.30: gram.: 10.00: amusem. concert; 11.00: muz.kapel; 11.45: liederen; 12.00: kwartet; 12.32: gram.; 12.45: verv. kwartet; 13.15: gram.; 13.30 v. d. soldaten; 14.00: opera en Bel canto; 15.00: verz.pr.; 16.30: Grade Fields; 17.00: plano; 17.40: „Les Patlneurs". ballet- suite; 18.00; zang: 18.30: Take it from here; 19.30: Non stop! Rechtdoor! 20.15: ultz. v. d. „Fremdensltzung der Groszen Karnevalsgesellschaft Düsseldorf"; 23.05: gram. Lijn 4 distributienet 8.10: gram.; 9.00: plano; 9.20; Way out West; 9.40: Danny Levan kwartet; 10.10; orgel; 10.30: orkest v. h. Leger des Hells; 11.00: gram.; 11.40: hot Jazz; 12.00: Sang und Klang; 13.00: verz.pr.; 13.50: Herman Hagestedt; 15 00: gram.: 15.30: Your Song Parade; 16.00: svmph. ork. m. piano; 17.30: v. d. sold.; 17.45: concert; 19.30: orgel; 20.30: Palm Court Orch.; 21.30: comm. singing; 22.15: verz.pr.; 23.15: violet Carson; 23,30: Think K>n these things; 23.45: gram. >OOR MAANDAG 5 FEBRUARI Hilversum I (402 irf.) VARA T.OOI nieuws; 7.15: gram.muzlek; 8.00: nieuws ea weer berichten; 8.15: gram.muzlek; (9 30— 9.35: waterstanden); VPRO 10.00: „Voor de oude dag", causerie; 10.05: morgenwijding; VARA 10.20: voor de kleuters; 10.35: voor de vrouw; 10.50: voor de zieken; 11.45: fluit en piano; 12.00: gram.muzlek; 12.15: accordeonmuzlek; (12.3012.33: land- en tuinbouwmededelingen; 12.3312.38: voor het platteland); 13.00: nieuws; 13.15: voor dc middenstand; 13.20: orgel en zang; 13.40: gram.muzlek: 14.00: „Aardolie", cau serie; 14.15: Instrumentaal sextet; 14.451 gram.muzlek; 15.15: „Duel met de dood", hoorspel; 16.15: kamerorkest: 17.00: voor de Jeugd; 17.30: dansmuziek; 18.00; nieuws; 18.15: militair commentaar; 18.301 VARA-varla; 18.35: pianoduo: 19.00: parle mentair overzicht: 19-15: viool en plano; 19.45: Regeringsuitzending: dr J. G. ten Houten; „Het zooken naar nieuwe rassen ter voorkoming van plantenziekten"; 20 00 nieuws; 20.05: Instrumentaal sextet; 20.30: cabaret; 21.05: dansmuziek; 21.30: „Na vijf Jaar Partij van de Arbeid"; 22.00: Radio Phllharmonlsch orkest en soliste; 23.001 nieuws; 23.15' socialistisch nieuws ln Es peranto; 23.2024.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00» nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30t gram muziek; 7.45: een woord voor de dag; 8.00; nieuws en weerberichten; 8.10: sport uitslagen: 8.20: gewijde muziek; 9.00: gram.muzlek: 9.15: voor de Jonge zieken; 9.30: herhaling familiecompetitie; 10.05: gram.muzlek: 10.30; morgendienst; 11.00: gram.muzlek; 11.15: gevarieerde muziek; 12.30: land- en tuinbouwmededcllngen; 12.33: orgelconcert: 13.00: nieuws: 13.15: lichte muziek: 13.45: gram.muzlek; 14.00: schoolradio: 14.35: gram.muzlek; 15.00: voor dc vrouw; 15.30: Instrumentaal sex tet: 16.00 bijbellezing: 16.45: vocaal en semble; 17.00; voor de kleuters; 17.15: or gelspel; 17.45: Regeringsuitzending: prof. dr J. H. Bavinck: „Facetten van de Ja vaanse levensstijl"; 18.00: voor de kinde ren; 18.15: verzoekprogramma: 18.45: boek bespreking; 19.00: nieuws en weerberich ten; 19.15: Engelse les; 19.30: sportrubrlek of gram.muzlek: 19.40: radiokrant; 20.00: nieuws; 20.05: „Willen en kunnen", cause rie; 20.10: gram.muzlek: 20.30: „De laatste reis van de Mercurlus". hoorspel; 21.45: pianospel: 22.00: lnternatonlaal Evange lisch commentaar; 22.10: strijkkwartet; 22.45: avondoverdenking: 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Lijn 3 distributienet 8.05: moderne tilden; 9 05: gram.: 10 00' Ménage en Mu- slque: 10.45' verz.pr.: 11.15: klassieke muz.; 11.50: harmonica ork.; 12.15: trio Segers; 13.15: gram.; 14.20: Those were the days: 15.00; lichte muziek: 16.00: zigeunerorkest; 16.30: v. d. soldaten: 16.45: ens. Pursglove; 17.15: ork. Eloward; 18.00: v. d. sold.; 18.45: Eng. les: 19.30: Harry James: 19.50: feuilleton; 20.00: St. Romboutskoor; 21.15: volksbal; 22.15: Rosenmontagsball. Mfn 4 distributienet 8.10: concert: 0-00: kookpraatie- 9.10: Igor Strawlnsky; 10.10: verz.pr.; 10 55: meditatie: 11.00: org.; 11.30: mil. ork.; 12.00: Hamburgs omr. ork.; 12.30; ork. Max Leo en Jo Magls; 13.00: Lot's make music: 13 45: BBC Welsh Orch.; 14.45: v. d. kinderen: 15.00: liederen; 16.00: carnavalsuitz. uit Münster; 19.00: gram.; 19.25: Jazzmuziek; 20.00: verz. conc.; 20.30: Smetana: 21.40: omr. ork.; 22.00: zang; 22.15: gevar. muziek; 23.20; orkest Rabla.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3