5-Cents-actie bracht in Katwijk aan Zee 16.181.35 op UIT DE OMSTREKEN SANATOGEN UIT DE RIJNSTREEK Raad van Lisse kwam bijeen Wel en ivee der visserij Beurs van Amsterdam DINSDAG 30 JANUARI Geest van samenwerking, offervaardigheid en vriendschap De Oranjezaal van het Jeugdhuis te Katwijk a. d. Zee was gisteravond geheel en al bezet bü het overdra gen aan de kerkvoogdij van het in 1950 ontvangen geld. De voorzitter, ds J. J. v. d. Krift, liet zingen Ps. 68 10, las de 106de Psalm van vers 112 en ging voor in gebed. Hij heette allen hartelijk welkom op deze jaarlijkse feestelijke samenkomst van de 5 cents-actie. Het is een glorieavond, waarop wij een klein beetje trots zijn, omdat wij iets van het resultaat van ons werk kunnen zien. Er is het afgelopen jaar hard gewerkt in de wijkcommissies en door de collectanten. Deze zijn de stoottroepen van onze actie. Onze 5 cents-actie is een actie, die wjj no dig hebben. Er Is een geest van sa menwerking, van offervaardigheid en van vriendschap. De samenwerking is zo buitengewoon goed. Na het openingswoord bracht de se cretaris, de heer A. de Jong, het jaar verslag uit. Het ls de 7de maal, aldus spr., dat dit wordt uitgebracht. Allen hebben zich goed van him taak ge kweten, vooral de collectanten. De 6de predikant is door dit fonds beroepen kunnen worden. De penningmeester, de heer L. Z. Lagemaat, bracht het financieel ver slag uit. Bij het begin van 1950 werd verwacht wegens het verzwaren van de levensomstandigheden dat het peil van het vorige jaar niet zou kun nen gehandhaafd worden. In de eerste 3 maanden was er een achterstand van f. 600,—. Wh waren te pessimistisch geweest, van October af ging het weer omhoog. Dit hing af van de opbrengst ■der visserij. Velen ztyn daarvan afhan kelijk en ondervinden er van de ups en downs. De heer Lagemaat deelde vervolgens mede, dat in 1950 totaal ontvangen KATWIJK AAN ZEE LEDENVERGADERING KO-PLU-KO. Deze vergadering werd gisteravond in Casa Cara gehouden. De voorzitter, de heer J. N. Sibie, sprak een harteiyk welkomstwoord. De secretaris, de heer L. A. Kreft, las de notulen en deed verslag over de gehouden tentoonstel ling, die goed was, sportief en finan cieel geslaagd. Er bestaat het plan om het volgende jaar een tentoonstelling te houden in Rünsbuxg in Flora. Binnenkort zal er een filmvertoning plaats hebben over postduiven. Ook zal een spreekbeurt vervuld worden over •konynen. De contributie werd bepaald op f. 2,60 voor leden en op f. 1,30 voor jeugdleden. Mej. G Ingwer&en, schryfster van de Kinderbybel van de Bijbel-Kiosk vereniging, sprak gisteravond in de oude consistorie van de Geref. Kerk cc/er haar werk in de achterbuurten van Amsterdam. KATWIJK Burgerlijke Stand Geboren: Maartje, d. van K. Hortenslus en J. van Duijn; Tymen, z. van T. Ouwersloot en J. Messe- maker; Lena. d. van A. van Dyk en L. van der Plas; Arle. z. van A. Zuyderduyn en N. GulJt; Pieter. z. van P. v. d. Kraan en N. N. A. Karlsen; Johannes, z. van C. v. d. Plas en J. Hoek. Ondertrouwd W. Akkerman en A. van Duyn; J. Noorlander en M. Plug; J. Nygh en M. Herbert; C. P. Varkevlsser en P. C. van Dyk. Getrouwd: G. J. Janson en W. M. T. van Paridon; D. van der Plas en W. E. Ouwe hand; J. v. d. Plas en M. Hoek; C. Sip en H. Hoek. Overleden: N. Ouwehand. 77 Jaar echtg- van T. van Dijk; L. van Duyn. 64 Jaar. echtg. van A. Verhoef; R. C. Gottschalk. 1 week: G. Heemskerk. 71 Jaar. wed. van F. van Delft; C. v. Duyvenvoorde. 80 Jaar, LISSE UITVOERING „TROU MOET BLIJCKEN". De eerste Lissese Harmonie Vereni ging ,.Trou moet Blijcken" hield in zaal Van Riel haar jaariykse donateurs- avond. Nadat de secretaris, de heer Vaatstra, de talryke aanwezigen hartelijk welkom geheten had. begon de Harmonie aan het eerste gedeelte van haar program ma het muzikale. Wy konden met genoegen vaststellen, dat „Trou moet blycken" zich in elk nummer uitstekend weerde. Wij noemen slechts ..Les Pê- cheurs des Perles" en de paraphrase van „Grootvader's Klok". Het steeds terug kerend langdurig applaus bewees, dat het publiek het gebodene zeer waardeer de. Na de pauze waarin een verloting werd gehouden, werd opgevoerd het to neelstuk .Vrijdag, de dertiende". Dit stuk. dat door de amateurs zo goed mo gelijk gespeeld werd. vormde helaas een dissonant in vergelijking met het eer ste deel van het programma. Het is on- begrypeiyk, dat de keuze van ..Trou moet blycken" op dit stuk gevallen is wy geloven niet dat deze drie-acter met zyn tamelijk platvloers karakter het publiek bevredigde. Terecht echter sprak de voorzitter aan het slot een woord van welgemeende dank tot de spelers, die ongetwijfeld hard gewerkt hebben. Vooral de rollen van de vrouw des huizes en de Indi sche vriend waren uitstekend. NOORDWI/K Goed geslaagde revue van N.R.B. Eén van de hoofdpunten voor het uitgaand Noordwjjks publiek is steeds de jaarlijks terugkerende revue van de Noordwyksc Reddings Brigade. Ook ditmaal was de zaal van „Royal" tot de laatste plaats bezet, toen voorzit ter E. de Groot met enige woorden van welkom de avond opende. Hij re- leverde, dat dit jaar de N.R.B. 30 jaar bestaat en dat door het steeds duurder worden van materiaal dit jaar de kas enigszins noodlijdend is. Het verheugde spreker, dat de beide wethouders en de gemeente-seretaris niet hun dames aanwezig waren, even als de hoofdinspecteur van politie, waar aan de Brigade veel dank verschul digd is. was f. 16.181,35. De wyk Noord bracht bijeen f. 4.075,63; de wyk West f. 2.849,95; de wyk Zuid f. 4.433,42 en de wyk Oost f. 4.717,35. In 1945 was ht totale bedrag f. 17.696,18. Er was dus een vermindering van f. 1.514,83. Aan de president-kerkvoogd, de heer D. J. Kleen, werd in gesloten enveloppe overhandigd de som van f. 16.065,71. De heer Kleen sprak hartelijke woor den van dank. Gedurende 7 jaren wordt deze vrijwillige arbeid verricht. God zy daarvoor te prijzen! Gezongen werd vervolgens Gez. 90 1 (N.B.). Door de collectanten moest hierna geraden worden, hoeveel het totaal-bedrag was, dat In de 7 jaren byeengebracht was. Dit bedrag was f. 134.595.79. Een tweetal films werd vertoond, waarna sluiting volgde. (de heer Wijnand van der Weyden en mevr. Koemans) vertrekken in een raket naar de maan en ontmoeten daar mensen, aan wie zy niet veel goeds van de aardebewoners kunnen vertellen. On derweg hebben zy een prachtig gezicht op de aarde en ontdekken door hun kyker Noordwyk, waarover snedige op merkingen ten beste worden gegeven. De N R B.-zanger Kees van der Luyt was weer uitstekend op dreef en vooral het welbekende „De Heilige Stad" werd op uitmuntende wijze door hem vertolkt. Het danspaar Moene ontbrak natuur- lyk ook thans niet in de N.R.B-revue en danste, zoals het publiek van hen gewend is, op voortreffelyke wijze. De costuums, alle vervaardigd door mevr. Koemans. waren buitengewoon goed ver zorgd. de décors daarentegen eenvou diger dan men van de NJtB. gewend is De heer Gé van Ryn beheerste zyn accordeon wederom volkomen en gaf in enkele solo-nummers blyk van zijn grote vaardigheid. Goed ingestudeerd waren de nummers door jonge damesleden ten beste gegeven, terwijl het verloop van de revue „Nou moe, kan jij dat geloven?" zeer vlot was. Na het zingen van het N R B.-Bondslied, dankte de voorzitter alle spelers voor het gepresteerde in deze revue, welke ditmaal een sterk propagandistische ondertoon had. waar na een vlotte verloting met fraaie prij zen plaats vond- Een gezellig bal besloot deze uitmunt-end geslaagde avond. OEOSTOEEST OVERWELDIGENDE BELANGSTEL LING VOOR FEESTAVOND ,J)E KLEINE VIER". Overweldigend was gisteravond de be langstelling in het Patronaatsgebouw voor de feestavond van de Winkeliers vereniging .De Kleine Vier". De heer G. Glasbergen sprak in zyn welkomstwoord dan ook zijn grote vreugde uit over de opkomst op deze derde avond in het bestaan der vereni ging Met een warm woord van aanbe veling riep hy aller medewerking in om de te houden verloting te doen slagen, aangezien de baten daarvan ten goede zouden komen aan hert Kon. Wilhelmi- na-Fonds. Het. eerste deel van de avond werd verzorgd door hert muziek-ensemble .Sempra Avanti" (Het Leidse Vry en Bly), dat oJ.v. de heer J. Kepler zeer verdienstelijk een programma uitvoerde van vrolijke zang en muziek, waarby als solisten optraden Janny Kraan en de heer Broekman. Als conferancier trad on de heer Henk Chaufour. In de pauze werd de verloting gehou den. Na de pauze trad de toneelafdelin? van Vry en Blij" voor het voetlicht met het vrolyke blijspel „De hardnek kige gasten". Het vlotte spel ontlokte telkenmale een levendige bijval en het apnlaus waren zeker welverdiend. De heer Glasbergen richtte ten slotte een warm woord van dank aan alle me dewerkenden voor het welslagen van deze feestavond. RIJNSRURG Ds. J. de Wal bedankt voor beroep Ds Joh, de Wal, predikant der Geref. Kerk (art. 31) alhier, heeft bedankt voor het beroep van de Geref. Kerk (art. 31) te Munnerwoude-Oenkerk. VALKENBURG DE VROUWENBOND BIJEEN. In de zaal der Ned. Herv. Kerk hield de Ned. Chr Vrouwenbond een leden vergadering. De presidente, mevr. v. Kesteren. opende de vergadering met het lezen van Ps 91 en hield hier een korte bespreking over. Vervolgens sprak mevr. MoorRingnalda over; .Hoe en wat lezen wy?". Spr. betreurde het. dat zoveel huismoeders zo weinig tyd heb ben voor het lezen van een goed boek. Bij het spelen op het terrein aan de Burg Lotsystraat kwam de 4-jarige G v. Dijk zodanig te vallen, dat hy een arm brak. Dr Bergman verleende de eerste hulp. De bazar ten bate van de V.V. Valken Boys heeft f.569 opgebracht. Door oud-leerlingen van de Chr. school is een comité opgericht, dat zich ten doel stelt gelden in te zamelen voor de aanschaffing van een filmprojector, zulks in verband met het 25-jarig be staan der school. VOORSCHOTEN NIET OPGELET. Gistermorgen omstreeks kwart voor acht reed de bestuurder van een meik auto uit Leidschendam zonder op het verkeer op de Veurseweg te letten, ach teruit het land gelegen voor de woning van de heer A. v. S., op. Op hetzelfde ogenblik naderde een personenaut-o die door krachtig remmen een aanryding trachtte te voorkomen. De motorkop verdween echter onder de vrachtauto. Wonder boven wonder kwam de bestuurder met de schrik vry. De materiële schade was groot. FEESTAVOND S.V.L.V. De jeugd van de voetbalvereniging S.VJL.V. heeft op een feestavond laten zien, dat zy niet alleen op het groene veld haar mannetje staat, maar dat men ook op de planken goed thuis is. Voor ouders, huisgenoten en geno digden werd een vlot en gezellig pro gramma afgewerkt. De avond bewees, dat de jeugdleiding uitstekend met het woelige volkje weet om te springen. Niet alleen in de schetsjes, maar ook in de verschillende teksten wisten zij de aandacht gespan nen te houden. De juniores brachten „een bloedig drama" ten tonele, wat met de nodige drukte gepaard ging, maar waarom in de zaal kostelijk werd gelachen. Een elftal in sportcostuum zong SVLV liederen en kreeg de gehele zaal mee. Het succes van de avond was het op treden van de adspiranten die met de schoolopziener op bezoek gingen by schoolmeester Pieterse en de aanwezi gen van de ene lachbui iri' de andere brachten. Het was dan ook geen wonder, dat aan het einde van de avond niemand de zaal verliet, of de lach was nog op haar of zijn gezicht. HERWONNEN LEVENSKRACHT Herwonnen Levenskracht organiseer de ter versterking van haar kas een toneelavond in het Parochiehuis De voorzitter, de heer H. J. v. d Lans, opende en memoreerde, dat het afgelo pen seizoen f. 535.was uitgegeven aan ziekenverpleging en ondersteuning op het ziekbed, wy, gezonden, mogen ons gelukkig pryzen gezond te zijn. Laten wy onze dank daarvoor brengen, o.a. in het ondersteunen van de afd. Herwon nen Levenskracht! Voorts releveerde sprdat het afgelopen Jaar van dona teurs was ontvangen een bedrag van f. 1000, waarvoor het bestuur oprecht dankbaar was. Hierna trad de toneelver. „Nut en Vermaak" uit Warmond op met „Een Moeder" van Cor Hermes. De regie had de heer J. C. v. Vliet. Muzikale medewerking verleende het muziekgezelschap „Schoppen Zes" al hier. Na afloop dankte de voorzitter het toneelgezelschap. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Maria Eugen, z. van J. H. WIJnands en M J. Lamboo; Jacobus Dirk, z. van H. van Veen en A. C. Oosterom. Ondertrouwd: A. A. van der Mey, 30 Jaar en A P. de VLsser. 26 Jaar. Getrouwd: A. J. H. Steljlen. 23 Jaar en A. Chr. M. Parlevliet. 21 Jaar. Overleden: A. C. Dijkman. 63 Jaar; A. v. Rooijen, 62 Jaar. echtg. van G. van der Nagél; P, W. G. Berrfng, 57 Jaar, echtg. van H. C. F. van Seventer. Gistermorgen omstreeks halftien werd de brandweer gealarmeerd voor brand in een autoslopery aan de Haag- weg Het bleek, dat een zuurstoffles in brand was geraakt. De brandweer zag kans de fles te sluiten, welke met een straal water werd afgekoeld, zodat gro tere onheilen werden voorkomen. WASSENAAR Koffertje met zwaar vergif gestolen De commissaris van politie alhier maakt bekend, dat gisteren in deze ge meente of ln een der omliggende ge meenten uit een auto van een dieren arts is ontvreemd een bruinlederen koffer, model citybag, inhoudende dok tersgereedschappen en een hoeveelheid zeer zwaar vergif, te weten een oplos sing van 100 gram strychnine en een oplossing van 50 gram cyaankali. Er wordt ernstig gewaarschuwd tegen het gevaar, dat genoemd vergif kan ople veren. Zy. die inlichtingen kunnen ge ven omtrent de koffer met inhoud, wor den verzocht zich in verbinding te stel len met het Bureau van Politie te Was senaar. afdeling recherche K 1751 3333 of 3672. De heer G. C. Ruys alhier slaag de te Delft aan de Technische Hoge school voor het prop.-examen vlieg tuigbouwkundig ingenieur. (Imrez. Med.-adv.) Geel Uw kinderen een Gezondheidskapitaal mee. Hun leven lang zullen zij rijke lijk rente trekken van de ge zondheid, die zij nu opbouwen met bet ideale zenuwsterkende voedsel ALPHEN Ds. W. Baay beroepen Ds W. Baay, Chr. Geref. predikant alhier, ontving een beroep van de Chr. Geref. Kerk te Leersum. PROPAG AND A-A VOND STEUN WETTIG GEZAG. In de grote zaal van het Nutsge- bouw is gisteravond door de ül. afd. van Steun Wettig Gezag een grote proDaganda-avond gehouden, welke een behoorlijke belangstelling wist te trek ken. De avond stond onder leiding van de heer A. Kroon, terwijl bij ontsten tenis van de burgemeester, plaatselijk voorzitter van S.W.G., de heer v. d. Berg. wethouder, de avond met een kort woord opende. De kolonel-directeur der Nationale Reserve, de heer J. Termaten. sprak een pronagandawoord. waarbij spr. wees op de grote gevaren, die ons momenteel omringen. Wij vragen niet naar losse mensen, aldus spr.. maar naar gebundelde krachten, waardoor wii het gevaar het hoofd kunnen bieden. Kapitein Roosmalen hield een meer technische toespraak, waarbij spr. ver duidelijkte wat de jongeman moet doen om te kunnen toetreden tot de Nat, Reserve. Aalmoezenier C. Laurent sprak over de weerbaarheid van ons volk. Tal van voordelen, die wij nu genisten ziln in eroot, gevaar, zoals onze vrijheid van Godsdienst, rust. orde en vrede. Ds B. A. Bos. veldprediker, sprak als laatste. Hii wees er eveneens op. dat grote gevaren ons omringen en dat wii ons weerbaar moeten maken om onze vrijhe^n van vandaag te verdedigen. Wij mogen niet aan de kant blijven staan! De avond werd opgeluisterd door goe ds zane van het dubbelmannenkwartet ..Euphonie", onder leiding van de heer Van Vliet. Besloten werd met een filmwerk over de tweede wereldoorlog. Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging. In het gebouw Concordia werd door de afdeling Alphen van de A.R. Kies vereniging een iaarvergadering gehou den. waarvoor behoorlijke belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer W. J. v. d. Brink, heette allen welkom. Gas 1 cent per m3 duurder Gisteravond vergaderde Lisse's Raad onder voorzitterschap van mr Th. M. J. de Graaf. Vastgesteld werd een ty- delyke ziektekostenregeling voor het gemeentepersoneel, waarmede per jaar ongeveer f. 2.900,— gemoeid zal zijn. Met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten werd een rekening- courantovereenkomst aangegaan voor het jaar 1951, groot f. 200.000, Het voorstel verbetering en verbre ding van dc Delfweg, waarvoor B. en W. een crediet van f. 3.500,vroe gen om grond aan te kopen van de heer H. Smit, werd op verzoek van de heer Mesman naar de volgende vergadering verwezen, daar volgens hem deze aankoop geen zin heeft. Een gedeelte van het terrein van de oude ysbaan aan de Grevelkngstraat, werd aan de Handelsraad verkocht. De voorschottënvergoeding 1951 ten behoeve van de Bijzondere lagere scho len en het Vakonderwijs werden zonder bespreking vastgesteld. Tot commissielid voor het financieel beheer van de Don Bosco-School voor gasprys met 1 cent per m3, werd zon der discussie aanvaard. Onder de hamer gingen vervolgens door de gemeenterekeningen '48, '49 en '50, de begroting van het Gas- en Wa terbedrijf '51 en de Gemeentebegroting 1951. De verlichting aan de Loosterweg zal verbeterd worden door het plaat sen van een lichtmast by de Brug en een bjj de bocht voor Keukenhof. De kosten bedragen f. 520,'—. Aan de Broekweg zal een uitgebreide electri- sche verlichting aangebracht worden, hetwelk een bedrag zal vorderen van f. 1.850,—. Enkele perceeltjes straatgrond aan de lste Poellaan en Veldhorststraat wer den aan het Rijk overgedaan tegeneen in het bijzonder de spr.. de heer mr Verkerk, burgemeester van Boskoop. In de bestuursvacature Joh. de Jong werd de heer G. Kleiweg gekozen en in die van de heer E. v. d. Neut de heer G. de Graaf. De heer Verkerk sprak over „Orga nisatie van de Middenstand *is noodza kelijk in deze tijd". BOSKOOP Verbouwing „Salvatori" Het comité voor verbouwing van „Sal vatori" heeft het volgende naar voren gebracht: Het gebouw „Salvatori" is thans dus danig verzakt, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat het over een jaar zal worden afgekeurd. Dit is medegedeeld door de bevoegde instanties. Wie wel eens in „Salvatori" vergadert weet dat de grote zaal voor de gewone vergaderingen veel te groot is en de bovenzaal veel te klein. Men zwemt in de ongezellige ruimte, of zit als harin gen in een ton. Als er een grote verga dering is. moet in het RK. Verenigings gebouw vergaderd worden, wat niet zo kaai biyven. Wij hebben een aantrekkeiyk gebouw nodig, hetgeen wy willen inrichten als volgt: De Kerkzaal zal met het Westelijk gelegen vergaderlokaal vergroot wor den; boven ongeveer een derde ge deelte van deze grote zaal komt een balcon. Onder dit balcon zal een af sluiting van het eerste gedeelte van de grote zaal aangebracht worden. In het Oostelijk gedeelte van de Kerkzaal wil men een flink podium over de gehele breedte van dc zaal aanbrengen. Het bestaande bestuurskamertje wordt vergroot. Vóór het bestaande gebouw wordt een gedeelte aangebouwd, waarin beneden hal, garderobe, keuken, toilet ten en trap, terwijl men boven via een gang naar het balcon gaat en naar een of twee vergaderlokalen. Het gehele gebouw krygt een nieuw gebogen plafond met een aardige prac- tische verlichting en nieuw meubilair. Van alle kanten komen uit de ge meente biyken van enthousiasme. Ver schillende commissies hebben reeds ver gaderd en zijn met haar acties, wat het financiële gedeelte betreft, gestart. UITVOERING CHR. GYMN. EN TURN VER. „FIT". Onder leiding van haar directeur, de heer W. B. van der Laan uit Waddinx- veen, gaf de Chr. Gymnastiek- en Turn- Ver. „Fit" in het verenigingsgebouw haar winteruitvoering. Na de opmars en het clublied, opende de heer J, van Wijk deze voor Boskoop belangrijke avond. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen, Het programma dat twintig nummers bevatte, werd in vlot tempo afgewerkt. Fit" heeft in alle opzichten haar willen en kunnen getoond. Het muzikale ge deelte, dat in vaardige handen was van mevr. v. d. Berg—Lobach, heeft tot het slagen van het geheel veel by gedra gen „Fit" kan met voldoening op haar prestaties van deze avond terugzien. SPOORLIJN GOUDA—ALPHEN. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gouda en omstreken ont- Ung op haai telegram aan de Ned. Spoorwegen met betrekking tot de spoorlijn Gouda—Alphen de medede ling. dat door het kolengebrek geen an der materiaal dan autobussen beschik- Bijzonder grote drukte aan de afslag Met 60 schepen aan de afslag was het Maandag wel een heel bijzonder druk ke dag in IJmuiden. Een verdere prijs daling kon dan ook niet uitblijven, maar ondanks dat heeft het er nog even uitgezien, dat opnieuw een re cord-omzet door het Staatsvissersha- venbedryf zou worden genoteerd. Toen echter 6 loggers met hun vangst nog aan boord weer naar zee gingen om Woensdag weer terug te komen, ter wijl 6 and?re loggers besloten de los sing een dag uit te stellen, was het pleit beslecht. Geen hogere omzet, die vorige week nog f. 236.000.be liep, maar desondanks met f. 198.000.- toch nog een flink bedrag. Er is Maandag in IJmuiden weer vis in de pufschult verdwenen. Kleine schol moest n.l. nogal eens de opvangregeling tehulp roepen, omdat er niet voldoende afzetmogeiykheden bleken te bestaan. Er werd zelfs grote schol voor f. 14. per kist verkocht, maar dit is de zoge naamde kuitzieke schol, die niet ge schikt is voor export. Alleen de Noord schol, die de Engelsen wèl willen heb ben, bracht goed geld op en kleinmiddel noteerde hier tot f. 60.—. Ook de ha ring stond hoog genoteerd met f. 24. tot f. 28.per kist. Van de boten, die de verre visgron den opzochten is alleen de Simon de Danser IJM 43 nog niet aan de afslag geweest. Op 5 Januari werd zee gekozen en Zondagavond telde de vangst in het geheel 450 kisten. Het ligt in de bedoe ling van de schipper tegen het einde der week te markten. Van de trawlervloot ging Zaterdag nog naar zee de Viking Bank IJ 183. Maandag ging uit de Limburgia IJM 54 en ook de nieuwe kotter Wiron TV IJM 209, die zyn maiden-trip maakt. Aan de Dinsdagmarkt zouden lossen de 6 loggers, die wegens de grote druk te van Maandag waren blyven liggen en verder de stoomtrawler Tzonne SCH. 93, die een vangst had van 700 kisten, namelyk 400 kisten kabeljauw en gul, 50 kisten roodbaars en 250 kisten kool- vis. Voor de Woensdagmarkt worden ver wacht ae 6 loggers, die Maandag in arrenmoede weer met hun ✓angst naar zee gingen en de trawlers Claesje RO 46. Bloemendaal IJM 73 en Elie Chene- vière IJM. 32. De laatste heeft een vangst van 80 kisten schelvis, 60 kisten kabeljauw, 80 kisten gestripte wijting, 15 kisten zwarte koolvis, 10 kisten plat vis, 70 kisten stokkeblt 30 kisten radio, 80 kisten dichte wyting en 50 stuks styve kabeljauw. de banden moeten worden gelegd voor het verdere leven, waarna ds A. de Leeuw de avond opende, gevolgd door het gemeenschappelijk zingen van Ps 146 1 en 8. Het jaarverslag werd op een byzondere wijze uitgebracht. Van uit een primitief verlicht jeugdkamp klonk een stem, die het wel en wee der vereniging bekend maakte. De avond was ryk aan afwisseling. De nummers „Gierig Boutje", „De Vier Jaargetyden" en „De Nachtegaal" oogst ten een daverend applaus. Ds G. C. Tromp sprak een opwekkend sluitings woord, waarna gezongen werd Gez. 281 1, 2. 3 en 4. LEDENVERGADERING JEUGD EN MUZIEK. De Boskoopse afdeling van „Jeugd en Muziek" hield haar eerste ledenverga dering. Hoewel de opkomst zeer matig was, verliep de vergadering geanimeerd en mag deze als ten volle geslaagd worden beschouwd. Een kort openingswoord werd gespro ken door de voorzitter, <ie heer P. v. Ryswyk. Hierna kwamen de financiën aan de beurt. Het bestuur kwam met een plan. hetwelk Inhield het treffen van een plaatsely'ke contributie en wel voor leden van 12 tot en met 15 jaar van 5 cent per week en voor leden van 16 t.m. 25 jaar van 10 cent per week. De dona- tiegelden zouden minimaal f. 2.50 per jaar moeten bedragen. Goedgekeurd z.hst. Vervolgens werd besproken de moge- lykheid kleine ensemble's en een koortje te vormen. Besloten werd de vorming van ensemble's aan het eigen initiatief der leden over te laten. Na de pauze brachten de leden hun wensen naar voren, waarna bestuurs verkiezing volgde. Met een overtuigende meerderheid van stemmen werden de heren P. van Ryswyk tot voorzitter. A. Pellekooren tot secretaris, W. Jansen tot penning meester gekozen en mej. L. de Frank- ryker en de heren P. earlier, D. van Gelderen en J. van Gemeren tot leden gekozen. Na enige mededelingen slui ting. BENTHUIZEN E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag werden alom in den lande E.H.B.O.-Kringwedstryden gehou den. De afd. Benthuizen trok daartoe naar Delft met een ploeg bestaande uit de dames M. BregmanDe Vlaming, leidstar, Jo Ho vena ar en M. Wattman De einduitslag luidde: 1. afd. 's-Gravenhage 358 pnt. (com mandant 60 punten)2. afd. Loosduinen 356 p. (49); 3 afd. Benthuizen 319 p. (55); 4. afd. Voorburg 279 p. (43); 5. afd. Delft 258 p. (35)6 afd. Ryswyk 209 p. (33) en 7. afd. Monster 188 p. (41). Ds. van Dam beroepen Op het tweetal voor de predikants vacature der Geref. Gemeente alhier stonden ds Chr. van Dam te Werken dam en ds F. J. Dieleman te Borsse- le. Op ds Van Dam is thans een be roep uitgebracht. Ds Van Dam ont ving voorts een dezer dagen een be roep naar Woerden, terwyl ds Diele man door de Geref. Gemeente te Vee- nendaal werd beroepen. KOUDEKERK FILMAVOND RODE KRUIS Gisteravond organiseerde het Rode Kruis een filmavond in hotel De Bruin. Er waren ongeveer 20 belangstellenden. Vertoond werden „Paraat", „Het Rode Kruis pakt aan!" en het Deense werk „Wat Leni Rosner beleefde". OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN Vrijdag j.l. overleed de oudste in woonster onzer gemeente, de weduwe Kraan-Benschop, in de leeftyd van 91 jaren. Burgeriyke Stand Geboren: Henny Jeannette, d. van A. Paling en D. Keine- mans. Getrouwd: M. C. Reljneveld, 22 Jaar en B. v d Vis. 20 Jaar. Overleden: M. - Benschop, 91 Jaar, wed. van H. Kraan. LE1MUIDEN Dodelijk ongeval Hedenmorgen omstreeks halfacht vond een dodelyk ongeluk plaats in de Dorpsstraat tegenover de smederij Berends. De heer C. Verhoeven, die zich per bromfiets naar zijn werk be gaf, verloor het evenwicht waar schijnlijk doordat hij tegen de trot toirband opreed. Een auto. die ach ter hem reed, greep de heer Verhoe ven. Hy overleed direct. Het slacht offer laat vrouw en vijf jeugdige kin deren achter. WADD1NXVEEN AANRIJDING Een motorryder, die van de Dorps straat de Plasweg in wilde rijden, bot ste gistermiddag op de hoek van de Onderweg tegen een collega, die ver moedelijk de bocht naar de Dorps straat nist op de juiste wijze nam. Ook het slechte zicht ter plaatse zal de heren wel parten hebben gespeeld. Beide motorrijwielen werden bescha digd. terwyl een van de beryders ver wondingen op liep. BEURSOVERZICHT UNILEVER EN PHILIPS GEVRAAGD; STAATSFONDSEN WEER FLAUW. AMSTERDAM, 29 Januari 1951. De beurs zette de nieuwe week niet ongunstig in. Van buitenlandse zy'de bleken Unilevers gevraagd, terwyl ook Philips de styglng voortzette. Vooral het feit, dat. Unilever, na vanmorgen nog 231 gegolden te hebben, vanmiddag van 233 tot 238 steeg, was oorzaak van een vry vriendelyke stemming. Algemene Exploratiemaatschappij werd in een open hoek verhandeld wegens berichten over het aanboren van nieuwe putten. De koers was 43% tegen 36% Vrydag. Escomptobank avanceerde ruim 3 pun ten. De cultuurmartot schonk weinig aandacht aan de uitgebroken staking in Deli. De meeste koersen trokken aan tot iets boven het slotniveau van Vrij dag. De koers van Olies kon zich vry goed handhaven. Tegen slot werd 320% be taald (319). Philips verliet de markt op 254 (248%). Aku's vry onveranderd. De Scheepvaartmarkt opende vry vast, maar moest een kleinigheid van de ope ningswinsten afstaan. Niettemin wer den .lier verbeteringen van circa twee punten geboekt. Staatsfondsen wederom flauw, als ge volg van een vrij groot aanbod.' De in vesteringscertificaten noteerden 95% (96 1/16). De conyersielening 1947 was 95 (95%). Op de Amerikaanse sector ging een fractie van het agio percenta ge verloren. De belangstelling was hier nader vast te stellen bedrag. De Raad ging na enige bespreking 1 baar waren voor het in stand "houden accoord met het leggen van een elee- van de reizigersdienst GoudaAlphen. tnsche kabel aan de Spekkelaan ten maar dat, zodra mogeiyk de spoordienst behoeve van het clubgebouw op het ZOu worden hervat. Als steeds werd de revue, geschreden moeilijke kinderen, werd benoemd wet- door de heer Koemans, door eigen leden houder A. Tlbbcel. gespeeld. De hoofdfiguur Flip en Flap. Sportpark en de eventuele bebouwing in de toekomst. Voor gezameniyke rekening met de N.ZH.VÜ'. zal een wachthuisje ge plaatst worden aan de Engel. De heer i De Vries vrceg een huisje voor de I Oranjelaanhaltes. Dit De voorgestelde verhoging van deSlSdvrw* leverde geen nieuw* - I ver'. „VAN KNOP TOT BLOEM" BIJEEN. De jeugdclub „Van Knop tot Bloem" Irwam in „Salvatori" byeen tot het hou den van haar jaarfeest. De begroetingsrede werd uitgespro- de presidente, mej. J. van zal onderzocht ken door Helden, d: op.1 eniging wees," omdat juist in de" jeugd Dinsdag 30 Januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3% 96% Ned. '47 3% 3 95^ Dollar-Ing. '47 3 96% Investerlngscert. 3.. 95% Ned. p. 1962 4 m.b 3 95 Indië "37 A 3 92% Grootboek '46 3 93H ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 50% Nat. Handelsbank 91% Ned. Handelmy. 150% A.KU176% Lever Br237 Philips 254% Wilton Feyenoord 169 Kon. Olie 321% Amst Rubber 122% Dpli-Bat. Rubber 105% -«11 A.ner I 196% Kon Ned Stoomboot 156% Ned Scheepv. Uriie 165 HVA. 117% Java Cult60% Del! Bat MM U9 Dell Mij 105% Senembah 103 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen Den Haag 1937 I 3 98% R'dam *37 'l-lli 3% 100% industriële obligaties Lever Zi p MM 3% 106% Voorlopig genot obl ■Adam 1937 (3%) 3 96% Kon. Petr. My 3% 110% Bank- en Cred.instelllngen Amst Bank 173% Rott Bank 182% Twentsche Bank 178% Industriële Ondernemingen Ned G. en Splr fabr. 298% Rott. Droogdog My 320 Zwanenb. Organon 194 Handelsondernemingen Borneo Sum. H. My 121 Internatlo 178 Diversen Albert Heyn 190% Ned. My Walv.vaart 110% Spoorwegen Dell Spoorweg My.. 31 Amer, fondsen Anaconda Shell Union 44% 60 Fondsen nlt Lelden en omgeving (Aandelen) V K. 19/1 instructie 280 Tnt Kunst-stoft Ind. 101% 102GB. Kon Ned. Ertelmet. 81% Pref w.a idem 88 L. Kon Ned Grofsm. 132% 132% Textiel Gebr v Wy& 1654% 166% Leldsche Wolspinn. 23h Heleman en Dros.. 133 GB 103% Ver Touwfabrleken 103% 133 Pref Idem 133 Lahad DatuCul. My 51GB 60 B.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4