Noemen van namen berust op gissingen Stikker raadpleegde prof. en prof. v. d. Brink, mr s'Jacob Lieftinck Engeland gaat zijn bewapening opvoeren tot hoogste niveau WEERBERICHT Zal de politieke commissie der V.N. heden stemmen? 89ste Jaargang DINSDAG 30 JANUARI 1951 00. No. 27213 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 5,15 per kwartaal, f 0.40 per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 De Kabinetscrisis Opvallende interne verzoening bij P. v. d. A. (Van onze parlementaire redacteur) Van een zijde, die de „kabinets formateur" zeer na staat, hebben wü de verzekering gekregen dat alle noe men van namen in verband met de kabinetscrisis in dit stadium louter op gissingen berust. Een ander insider drukte zich nog krasser uit: alles, wat ik tot dusver hierover heb gelezen is zuiver fan tasie. Uit het verlenen van de informa tieve opdracht aan de heer Stikker mag men wel concluderen, dat een aanblijven van het huidige kabinet in deze, of enigszins gewijzigde, vorm IN EERSTE INSTANTIE mislukt is. De heren v d. Brink. s'Jacob en Lief- tinck zijn door mr. Stikker geraadpleegd Dit moet men niet zien als een polsen dier heren naar hun bereidheid tot het eventueel zitting nemen in een nieuw kabinet want dat zou buiten de op dracht vallen, welke door Hare Majesteit is gegeven doch als een zich oriën teren van de heer Stikker op econo misch. militair en financieel gebied. Wat betreft de mogelijkheid tot ver breding van de kabinetsbasis beschikt men als aanwijzing slechts over de ver klaring van de heer Schouten bij de Jongste algemene beschouwingen. Hij nam toen het standpunt over van zijn partijgenoot, in de Eerste Kamer, de heer Anema dat de anti-revolutionnni- ren bereid zijn de hand aan de regering te reiken Doch dit was ..geen sollici tatie" naar een of meer ministerszetels. Over de eventuele verwezenlijking thar.s van zulk een handreiking valt weinig te zeggen. Men kent de A.-R. opvattingen; daarin is geen verandering gekomen. Wel zal de V.V.D.-medewerkmg aan een nieuw kabinet makkelijker vallen, daar het verwijt van inconstitutioneel handelen mèt het oude kabinet van de baan zou zijn en de motie-Oud met het daaruit voort-gevloeide meningsverschil tussen Stikker en V.V.D.-fractie tot het verleden zou behoren. Bif de P. v. d. A is opgevallen de snelle interne verzoening, waardoor zij bij de huidige onderhandelingen veel sterker komt te staan. De stap van het N.V.V. is. gewild of ongewild, een Pleven bjj Truman STEUN INZAKE INDO-CHINA. President Truman en de Franse pre mier. Pleven, hebben gisteren, in ge zelschap van hoge diplomatieke en mi litaire adviseurs een conferentie in de kamer van het kabinet in het Witte Huis gehouden. Eerst hebben zij de kwestie Indo- China besproken en later de vraag stukken van het Verre Oosten in het algemeen. Ook is de Franse bijdrage tot de herbewapening van Europa tn het algemeen en de Franse voorstellen tot een Europees leger besproken. Ver der besprak men het. gebrek aan stra- tegisohe grondstoffen en het tegen gaan van de stijging van de prijzen voor deze materialen. Volgens Franse woordvoerders werd bijzondere aandacht besteed aan de kwestie Indo-China „aangezien men in Franse kringen tegen zes Februari een groots offensief van de Vietminh venvacht." Pleven zou vragen, welke hulp Frankrjjk van Amerika zou kunnen verwachten als Chinese Strijdkrachten over de Indochinese grens zouden trekken. Volgens ge woonlijk betrouwbare bronnen te Washington zou Truman Pleven me dedelen, dat „Amerika in dit geval zf|n verplichtingen in het kader van het handvest der V.N. zal nakomen, zoals het in Korea heeft gedaan.'' Onze Parjjse correspondent telefo neerde ons heden nog: Men gelooft hier dat de vermelde een dracht van beide staten wijzen zou op een gemeenschappelijke houding, die op het diplomatieke front in de toekomst tegenover China zal worden aangeno men. Bii een eventuele inval in Indo- China van Map's ..vrijwilligers" zou denkt men hier Amerika diploma tiek Frankrijk steunen terwijl Frankrijk dal. thans in de Uno ten aanzien van Korea doet Of met deze. enigszins pla tonische bijstand. Vietnam voor het Westen behouden zal kunnen blijven men hier niettemin in twijfel te trekken. Vandaag komen belde staatslieden ^eer tezamen ter bespreking van de Europese vraagstukken en in het bij zonder van de kwesties der grondstof- ton. de herbewapening en de oprichting fan het Europese leger. waarschuwing, dat de buitenparlemen taire elementen niet genegeerd of on derschat kunnen worden. De verlan gens inzake distributie van bepaalde artikelen komen duidejjk in strijd met de opvattingen van v. d. Brink, zoals die nog vorige week bleken uit het communiqué inzake de te verwachten offers: wel beperking van grondstof fen door distributie op Europees plan. doch geen distributie in de detail handel. Gisteravond vergaderde de Kamer fractie van de P. v. d. A.. doch omtrent het verhandelde is niets bekend. AMERIKAANS „VREEMDELINGEN LEGIOEN" VOORGESTELD. De democratische senator Johnson heeft de aanwerving van 1 mlllioen West-Europeanen voor het Amerikaanse leger voorgesteld. Dit „vreemdelingen legioen" zou militaire dienstplicht \oor Amerikanen van 18 jaar onnodig maken. Johnson zeide, zijn voorstel „bij de eer ste de beste gelegenheid" voor de com missie voor de strijdkrachten te zullen uiteenzetten. Tot zijn vreemdelingen legioen zouden zowel vrijwilligers van achter „het IJzeren Gordijn" als uit West-Duit-sland kunnen toetreden. Na een diensttijd van vijf jaar zouden zij in aanmerking komen voor het Ameri kaanse staatsburgerschap. De bevel voering zou in Amerikaanse handen zijn. I BELANGRIJKE PRIJSVERLAGINGEN IN DE V.S. OP KOMST. De directeur voor de prijsbeheersing in de V. St.. Disalle, heeft toegezegd, dat de prijzen van sommige goederen aanzienlijk zullen worden verlaagd, zo dra zijn dienst de nodige voorbereidin gen zal hebben getroffen. VIJFTIEN JAAR IN PLAATS VAN DOODSTRAF. Voor student Flade. Een Oostduits Hof van beroep te Dres den in Saksen heeft het doodvonnis, uit gesproken over de achttienjarige stu dent. Hermann Flade vernietigd en veranderd in vijftien jaar dwangarbeid. Flade was beschuldigd van tegen de staat, gerichte propaganda en poging tot moord op een lid van de Oostduitse volkspeil tie. Talrijke Westduitse, Westeuropese en Amerikaanse organisaties en particulie ren hebben tegen het doodvonnis ge protesteerd. De president van het Hof verklaarde, dat. de wijziging voornamelijk gebaseerd was op een schriftelijke verklaring van de beschuldigde da; hij zijn misdaad betreurde, terwijl hij tijdens zijn eerste proces niet het minste teken van spijt liet blijken Tevens werd in aanmerking genomen de jeugdige leeftijd van de ver oordeelde en het feit. dat de betrokken politle-agent inmiddels van zijn verwon dingen hersteld was. Attlee verzekert Britse Lagerhuis Churchill: eerlijk en goedwillend oordeel! De Britse minister-president, Attlee, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat Engeland 1 April a.s. in totaal 800.000 man onder de wapenen zal hebben. Gedurende de zomer zullen 235.000 re servisten voornamelijk veteranen uit de tweede wereldoorlog voor een ofening van 15 dagen worden opge roepen. Attlee verklaarde, dat de regering niet geloofde dat oorlog onvermijdelijk is. Haar doel was oorlog te voorkomen. Tegen 1953'54 zou Engeland zijn productie van tanks en vliegtuigen verviervoudigd hebben, zo zeide Attlee. In het volgende begrotingsjaar zal meer dan tweemaal zoveel voor de de fensie worden uitgegeven als dit jaar en in, 1953'54 meer dan driemaal zoveel als op het ogenblik. De totale begroting van de defensie voor de komende drie jaar zal moge lijk 4,7 milliard pond sterling bedra gen. Alleen de voorraadvormlng viel niet onder deze post. Dit bedrag is meer dan 1,1 milliard pond meer dan het eerder aangekon digde defensiebudget over deze drie jaar. Het oproepen van 6600 reservisten voor de vloot maakt het mogelijk meer schepen in volledige dienst te nemen, zo verklaarde Attlee. Er zullen geen reservisten worden op geroepen. die de industrie in geval van algemene mobilisatie nodig zou hebben. De toegenomen productie zal voorname lijk worden geconcentreerd op vergro ting van de kracht der strijdkrachten, die. wat uitrusting betreft de laatste vijf jaar in hoofdzaak op hun voorraad hebben geteerd. Attlee zeide, dat de productie van de twee-motorige bommenwerper Canberra zal worden vergroot en dat thans ook de eerste orders zijn geplaatst voor een viermotorige straal bommen w erper Het program voor de bouw van schepen tgen duikboten en mijnen zal thans ook sterk worden versneld. De Britse regering zal zo veel moge lijk maatregelen tot voorraad vorming van voedsel en grondstoffen nemen. De versnelling van de defensievoorberei dingen zou een daling van de levens standaard meebrengen. Er zouden ..aan zienlijke maatregelen worden genomen om de vraag naar consumptiegoederen in toom te houden" en het bouwen van woningen zou worden beperkt. De industrieën, die de voor de defen sie nodige goederen moeten leveren, zijn Overwegend droog De Bilt verwacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met plaatselijk opklarin gen en hier en daar tijdelijk mist Over- dro°S- In de kustgebieden ma- irTv-, krachtige elders aanvan- -•iik zwakke, later matige-wind hoofi- ^e.yk tussen Zuid en Zuid-Oost. Wei- 'z pandering in temperatuur. (Op gemaakt te 10 uur). 31 JANUARI. Zon op: 8.23 uur; onder: 17.24 uur £J3an op 2.50 uur; onder 1101 uur. "oogwater te Katwijk te 8.40 en 21.09 u juist diegene, die de grootste bijdrage leverden aan,de Britse export, zo zeide Attlee. De andere industrieën, vooral de textiel-industrie. zouden haar uitvoer moeten vergroten om het verlies goed te maken. Winston Churchill, de leider van de oppositie^ verklaarde, dat de oppo sitie al deze voorstellen „eerlijk en goedwillend" zal overwegen. „Wij zullen er over zeggen, wat wij op het hart hebben, zonder enige an dere gedachte dan aan de veiligheid van ons bedreigde vaderland". Onze Londense correspondent telefo neerde ons hedenmorgen nog hierover: Attlee's met grote spanning tegemoet geziene verklaring over Engeland's al lerlaatste defensie-plan heeft opnieuw duidelijk gemaakt, dat de Britse rege ring ook thans zo lang mogelijk een middenkoers blijft volgen. Het plan heeft ten doel een ver snelde wapenproductie zowel als een verhoging van de algemene paraat heid, maar de regering weigert het economise a herstel van het land op het spel te zetten of de basis voor ver dere economische vooruitgang wezen lijk aan te tasten. Dit wil echter niet zeggen, dat niet iedereen offers zou moeien brengen. De export-capaciteit dient zo mogelijk nog te worden uitgebreid, om de toeneming van de import te dekken. Door grotere schaarste als gevolg van deze verhoog de uitvoer en van defensieorders, zullen gc prezen rog meer stijgen en zal men zich steeds meer moeten ontzeggen. De reeds dalende levensstandaard zal onverbiddelijk nog meer omlaag gaan. Ook het debat - Churchill en Clement Da vies, de liberale leider, vroegen 2 we ken om dit voor te bereiden zal niet op alle vragen een antwoord kunnen gevfen, aangezien de regering niet op de begroting van April zal kunnen voor uit lopen, Churchill oefende bedekte critiek op het defensiebeleid door te infoi'meren, of dit derde plan in 6 maanden tijd nu eindelijk het definitieve was. Attlee maakte in zijn grote rede van Vrijdag reeds duidelijk, dat het Westen de Russen niet wil overtroeven. De ge zamenlijke strijdkrachten in Europa i kunnen worden vergeleken met een po- I litieagent. die de ronde doet. zo zeide hij Moskou zal dan ook de tegenwoordige herbewapening aldus redeneert Lon den nooit als een bedreiging kunnen opvatten. Het enige, dat men wil, is Stalin te doen afzien van een opmars naar de Kanaalkust, De selectieve oproeping van 255 000 re servisten. die in Mei of Juni onder de wapenen zullen beginnen te komen, voor een periode van twee weken, is een mee valler voor degenen die een langere her halingsoefening hadden verwacht al schijnen enkele troepen zoals bij de vloot en bii de luchtmacht 18 maan den te zullen moeten opkomen. De nadruk ligt kennelijk op een proef- mobilisatie op kleine schaal. Deze res«- visten zijn alle technici onder de 45 jaar, meest van de na-oorlogse lichtin gen. die gezond zijn en wier beroep niet is vrijgesteld. Verder zal nog zoveel mogelijk met de persoonlijke omstandigheden worden rekening gehouden. Zij, die tot het leger behoren, zullen minstens 2 maanden van tevoren hun oproep ontvangen. Frans-Italiaanse conferentie De Italiaanse minister van buiten landse zaken, graaf Sforza, verklaarde, dat de Italiaanse premier de Gasperi en zijn Franse ambtgenoot Pleven mid den Februari zouden samenkomen aan de Italiaanse Rlvièra, kort na de con ferentie te Parijs over een europees ieger. Ook de ministers van buiten landse zaken zouden aan de conferen tie deelnemen om het tot stand bren gen van een Verenigd Europa te be spoedigen. de Frans-Italiaanse militai re coördinatie in Atlantisch verband te versterken, het eens te worden over de integratie van West-Duitsland in de Europese gemeenschap en om de economisohe samenwerking van hun landen hechter te maken. KOLENTEKORT IN AUSTRALIË Tengevolge van het kolentekort in Australië zijn alle industrieën op de be langrijkste na stilgelegd en te Sydney 150.000 arbeiders werkloos geworden. Door het geschil tussen de regering en de mijnwerkers heeft de industrie naar schatting reeds drie millioen Australi sche ponden verlies geleden. De mijnwerkers werken één dag per week niet uit protest tegen een door de regering ingevoerd stelsel van .aanmoe digingstoeslagen"". Vandaag of morgen zal de federale raad der mijnwerkers beslissen, of de staking zal worden voortgezet. Frankrijk en de bewape- ningskosten UITEENZETTING VAN MINISTER PETSCHE. De Franse minister van financiën, Maurice Petsche, heef-t in een interview met „Le Monde" de maatregelen uit eengezet, die ten doel hebben het hoofd te kunnen bieden aan de economische gevolgen van de bewapening. Zijn uit eenzetting kan als volgt worden samen gevat: geen terugkeer tot een strenge gelelde economie, beperking van het cre- diet en verscherpte controle op de cre- dietverlening verdeling der grondstof fen. Door de snelle uitvoering van de j bewapening mag het economische leven niet verstoord worden. Sprekend over de middelen, die het gevaar van Inflatie moeten keren, zeide Petsche dat er om het evenwicht bussen lonen en prijzen be verzekeren, een strenge politiek van besparingen moet worden gevolgd. De voorgenomen be sparingen moeten verwezenlijkt worden. Wanneer echter in de loop van dit jaar nieuwe uitgaven nodig zouden worden, dan zouden deze beslist gedekt moeten worden door nieuwe bronnen van in komsten. De oplossing van het grondstoffen- vraagstuk moet volgens Petsche op In ternationaal niveau gezocht worden. Frankrijk poogt in de eerste plaats zijn grondstoffenvoorziening te verzekeren door productievergroting. Frankrijk ver wacht veel van de internationale orga nisatie. die te Washington gevormd zal worden. De boestand in Frankrijk recht vaardigt op het ogenblik nog niet soort- Een recente foto van H.K.H. Prinses Beatrix, die morgen Haar 13e ver* jaardag hoopt te vieren. gelijke maatregelen als in de Verenigde Staten, waar de nationale noodtoestand werd afgekondigd, maar ook nu moet reeds spaarzaam met de grondstoffen worden omgegaan. VRACHTTARIEVEN NAAR EUROPA WORDEN VERHOOGD. Naar van de Djakartase vrachten conferentie vernomen wordt, zijn de vrachttarieven van Indonesië naar Europa met ingang van 1 Maart 1951 verhoogd, variërend oplopend tot 25 De redenen voor deze verhoging zijn in de eerste plaats te zoeken in de zeer sterk gestegen en nog voortdurend stij gende exploitatiekosten. li Dit nummer bestaat uit zes pagina's. MANNERHEIM KRIJGT EEN STAATSBEGRAFENIS. De Finse regering heeft besloten maarschalk Mannerheim, voormalig opperbevelhebber en oud-president van Finland, een staatsbegrafenis te geven. Hij zal op de nationale begraafplaats te Helsinki, waar Finlands doden uit de oorlogen tegen Rusland van 1917. 1939 en 1942 rusten, ter aarde besteld wor den. Leden van de 24ste Amerikaanse infanteriedivisie, o.a. bewapend met Bazooka's, zoeken in de met sneeuw bedekte heuvels van Korea naar vijandelijke stellingen en troepen concentraties. Men veronderstelt dat de communis tische troepen zich dichter naar de 38ste breedtegraad hebben terug getrokken. Opmars naar Seoel langzaam voortgezet India heeft gisteravond in de poli tieke commissie der VN verklaard, dat een veroordeling van communistisch China als aanvaller elke hoop op een vreedzame regeling in Korea de bo dem zou inslaan. Sir Benegal Rau zei van zeer hoge zijde deze inlichtingen te hebben ontvangen. De Libanese afgevaardigde dr Ma-iik (niet te verwarren met de Rus Malik!) heeft in deze vergadering twee amende menten op de Amerikaanse resolutie in gediend: de zinsnede de regering van Peking heeft alle verzoeken om het vu ren te staken verworpen" te vervangen door „de regering van Peking heeft alle verzoeken om het vuren te staken niet aanvaard". Elke actie van de VN om aan communistisch China sancties op te leg gen zou moeien worden gestaakt. Indien de ..commissie van goede diensten" meldt met het streven naar een vreed zame regeling bevredigende voortgang te maken. Tijdens het debat verklaarden Dene marken. Nederland, België Frankrijk, Liberië, nationalistisch China en IJs land de Amerikaanse resolutie te zullen steunen. Thans hebben vierendertig van de zestig leden-landen der VN hun steun aan de Amerikaanse resolutie toege zegd. In de algemene vergadering is echter een 2/3 meerderheid nodig. Toen de politieke commissie tot vanmiddag 5 uur uiteenging, moesten alleen nog Polen en de Sovjet-Unie het woord voeren. De Nederlandse afgevaardigde. Von Balluseck. zeide. zich te zullen onthou den bij de stemming over de resolutie van Aziatisch-Arabische groep. Hij betoogde, dat het Amerikaanse voorstel de deur voor een vreedzame regeling van het vraagstuk open liet. Niets verhinderde Peking om zijn be doelingen verder te verduidelijken al dus von Balluseck. Het feit bleef be staan. dat de Nederlandse troepen zich met andere troepen der VN in Korea bevonden en strijd leverden tegen Chi nese communistische troepen*. De strijd zou eerst gestaakt moeten worden al vorens „vruch'bare en eervolle bespre kingen" mogelijk zouden zijn. Neder land zou echter aan een andere bewoor ding van het gedeelte van de Ameri kaanse resolutie, dat aandringt op het overwegen van eventuele sancties, de voorkeur gegeven hebben, VAN HET FRONT De strijdkrachten der VN blijven langzaam, maar gestadig oprukken naar Seoel en de haven Intsjon tegen geringe tot matige tegenstand. Volgens het laatste communiqué van het achtste leger werden aanvallen der communisten in compagnie tot batal jonsterkte afgeslagen. De Chinezen groeven zich in in zelf- moords'ellingen" langs de weg Soewon- Seoel. Zij gaven zich niet over ondanks bombardementen en beschieting en kwamen om in hun eenmansgaten. Volgens stafofficieren is de tijd dat patrouilles zonder op tegenstand te stuiten onrukten. voorbij. Het ziet er naar uit, dat Chinese troe pen zich In heuvelruggen op een afstand van 12 tot 25 km ten Noorden van Soe- won ingegraven hebben. Verschillende krijgsgevangenen ver klaarden reeds drie dagen.niets te eten te hebben gehad. Volgens andere waren de officieren ..naar het Noorden" ge gaan naar een belangrijke conferen tie". De manschappen zouden opdracht ontvangen hebben 30 dagen stand te houden. Aan het centrale front werd alleen patrouille-activiteit waargenomen doch in de sector aan de Oostkust werd ge streden tegen een communistisch batal jon ten Zuiden van Kangnoeng. onge veer dertig kilometer ten Zuiden van de achtendertigste breedtegraad. De vo rige nacht streden de verbonden troepen daar tegen een compagnie waarvan tweehonderd man gedood en vijftien ge vangen genomen werden. Ten Noorden van de achtendertigste breedtegraad aan de Oostkust heeft hot Amerikaanse slagschip ..Missouri" oe stad Kansong bestookt met. hetgeen of ficieel werd genoemd „een van de zwaarste en meest vernietigende be schietingen der laatste maanden". Aan bruggen en aan het verbindingsnet zou zware schade zijn toegebracht. Groothandelsprijzen stegen met 25 De groothandelprjjzen zijn ook In November 1950 weer gestegen, vooral in de voedingsmiddelensector, waar het indexcijfer over het totaal van 110 op 114 kwam. De dierlijke voe dingsmiddelen stegen in verhouding sterker dan de plantaardige. Ook het indexcijfer in de sector grond, en hulpstoffen liep met 4 pun ten op. nl. van 138 totr 142. Ten gevolge van deze mutaties be reikte het algemeen indexcijfer een hoogte van 125 (122), of 25% boven het niveau van het jaar 1948. In De cember 1949 bedroeg dit indexcijfer nog 110. SCHADE BIJ PHILIPS VALT MEE Ongeveer f. 450.000. De schade door de brand in de Ar gentijnse fabrieken van Philips is bij lange na geen zes mlllioen pesos, zoals werd gemeld", aldus deelt Philips' Persdienst te Eindhoven mede. Zij bedraagt ongeveer f. 450000. Op Zondag werd brand ontdekt in een der loodsen in de buurt van het hoofdgebouw. Hier werd voor f. 60.000 door de vlammen verteerd. Ook deze schade wordt door verzekering gedekt. Na telegrafisch ingewonnen inlich tingen acht men de gedachte aan sa botage als oorzaak der branden van iedere grond ontbloot. AANMELDINGSBUREAU KOREA- VRIJWILLIGERS VERPLAATST. Morgen zal het aanmeldingsbureau voor de Korea-vrijwilligers worden ver plaatst van de Casuaristraat 16 naar de Nieuwe Frederikkazerne aan de van Alkemadelaan te 's-Gravenhage. Cor respondentie dient gericht te worden aan de res. majoor J. de Groot, per adres Nieuwe Frederikkazerne, gebouw E 4. Den Haag. INTERNATIONALE ORGANISATIE VAN GEMEENTEN. Zetel in Den Haag. (Van onze Haagse redacteur). Naar burgemeester Schokking giste ren mededeelde, zal de Internationale vereniging van gemeenten, de „Union des villes et des pouvoirs locaux" haar zetel in Den Haag vestigen. De bureaux komen in de Paleisstraat, naast de nieuwe kantoren, die de Nederlandse Vereniging van gemeenten daar aan het bouwen is. MILITAIRE WILLEMSORDE VOOR LUIT H. V. B. BURGERHOUT. De luitenant ter zee-vlieger der le klasse H. V. B. Burgerhout (K.M.R.), die zich verscheidene malen heeft on derscheiden in de strijd tegen de Ja panners, ls benoemd tot ridder vierde klasse in de Militaire Willemsorde. De ze hoogste militaire onderscheiding treedt in de plaats van twee andere on derscheidingen. die de luitenant ter zee vlieger Burgerhout reeds tijdens de oorlog waren toegekend, n 1. het Kruis van Verdienste in 1942 en het vlieger- kruis met eervolle vermelding (Bron zen Leeuw) in 1944. Door zijn doorzettingsvermogen, zijn moedig voorbeeld en verdere leiders eigenschappen. zo zegt o.a. de mutatie, wist hij het onder hem gestelde per soneel dusdanig te bezielen dat zijn squadron in de Tactical Airforce, waar toe bet behoorde, een uitstekende ge vechtseenheid vormde en elke vergelij king met Britse en verdere geallieerde squadrons kon doorstaan".

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1