PANDA EN DE MEESTER-BEDIENDE UIT DE OMSTREKEN r~ Het kostbare deposito UIT DE RIJNSTREEK Radio-programma ZATERDAG 27 JANUARI KATWIJK AAN DEN RIJN ORIGINEEL IDEE. Een goed Idee was het van de tuinder P. de V. om een collectie bruine bonen aan de groemtenveiling te laten veilen en waarvan de opbrengst zou komen aan het Koningin Wllheiminafonds, Ver eniging van Kankerbestrijding. De op brengst bedroeg f. 77.50. Een voorbeeld ter navolging! KATWIJK AAN ZEE Feestelijke vergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond CAUSERIE LID HOOFDBESTUUR. De Nederl. Chr. Landarbeidersbond hield gisteravond een feestelijke jaar vergadering in de Kapel. De voorzit ter, tic heer C. v. d. Plas, heette allen hartelijk welkom. De spanningen op ons nationale erf aldus spr. zijn groot, die op internationaal gebied zijn nog groter. Ons bekruipt angst en vrees voor het communisme. Daarom is hel van zo groot belang, hoe of wü er tegenover staan. Wij als Chr. ar beiders moeten onze belijdenis getrouw zün en die uitdragen in het maat schappelijk leven. De Chr. vakbewe ging wil niets minder dan te bouwen op Gods Woord en te strijden voor recht cn gerechtigheid. Daarom zij dat Woord ook onze richtssnoer en stellen wij onze sociale wensen tegen over economische mogelijkheden. De voorzitter had voordien laten zin gen Ps. 68 10, had gelezen Lucas 20 9- 19 cn was voorgegaan in gebed. De secretaris, de heer A. Berkheij, bracht het jaarverslag uit. Het aantal leden gaat ln de goede richting, het be draagt thans 137. De penningmeester, de heer J. Zwaan, bracht het financieel verslag uit. De in komsten hebben bedragen, f. 4382.17 en de uitgaven f. 3395.52. De nieuwe kas- commissie bestaat uit- de heren Van Beelen, Van Duijn en Varkevisser. De voorzitter van het districtsbestuur, de heer Rlkkers uit Hillegom, bracht de afdeling gelukwensen over, evenals de heer C. v. d. Plas namens de Chr. Besturenbond. De heer B. van Rijn, secretaris-penningmeester van de pl. commissie „Draagt elkanders lasten", voerde eveneens het woord. Het lid van het hoofdbestuur, de heer G. V. v. d. Schelde, uit Utrecht, sprak vervolgens over „In de aanval". Wij moeten, aldus spr., In de aanval: ons geloof uitdragen. Door de weten schap wordt God doodgedrukt, uit de samenleving gebannen. In dit donker tijdsgewricht gaan wü in de aanval of ge wilt of niet. Wü maken propa ganda, betalen onze contributie. lezen ons vakblad, wü voeren ons ledental op, Maar wy moeten er ook op uit trekken. Het is een aanklacht, dat cr nog zovelen ongeorganiseerd zün. Wij moeten dezen brengen in de Chr. vak beweging! Gezongen werd hierna Gez. 132 6. Na de pauze voerde de reciteerclub ..Oia et Labora" het toneelstuk „Onder één dak" op. Ds A, Vergunst uit Zeist, houdt Maandagavond om 7.30 uur een gods dienstoefening in het kerkgebouw van de Geref. Gem. (Remisestraat). In drie vacatures in het college van diakenen der N. H. Gemeente al hier, zijn door de kerkeraad gekozen de heren C.van der Plas, G. Kloos en D. v. d. Plas. LJSSE RAADSAGGENDA De Ra-ad der gemeente is op Maan dag a.s. te 7.30 uur bijeengeroepen ter behandeling van o.m. de navolgende punten: Voorstel inzake vaststelling van een regeling omtrent ziekte-ver zorging gemeente-personeel; voorlopige vaststelling jaarrekening Gas- en Wa terbedrijf 1948; Voorstel tot het aan gaan van rekening-courant overeen komsten; Voorstel inzake aankoop van grond voor verbetering van de Delft- weg; Verkoop van grond aan de Greve- lingstraat; Voorstel tot vaststelling van de voorschotten als bedoeld in art. 101 der L.O. wet 1920 ten behoeve van de bijziendere scholen; Voorstel tot het verlenen van voorschotten over 1951 als bedoeld in artikel 101 bis der l.o. wet 1920; Benoeming lid van de Commissie voor het financieel beheer van de Don Bosco-school; Voorstel Inzake verho ging gafprijs; Wijzigingen van de ver schillende begrotingen over de Jaren 1948/1951; Voorstel inzake uitbreiding straatverlichting Loosterweg; Verkoop van perceeltjes straatgrond aan het Rijk; Aanbieding rekening Gas- en Waterbedrijf 1949; Vaststelling gemeen te-rekening 1948; Voorstel tot het hef fen van een regeling met de NV. Elec- triclteitsbedrüf inzake het leggen van een electnciteitskabel in de Spekke- iaan; Voorstel inzake verbetering ver lichting Broekweg. VERBETERING EN VERBREDING DELFWEG. Het gemeentebestuur van Noordwij- kerhout. is voornemens over te gaan tot de verbetering en verbreding van de Delfweg. Logisch is, dat de gemeente LLsse haar deel van deze weg eveneens een verbetering en verbreding doet on dergaan, om één geheel te verkrijgen. Voor de verschillende kosten hieraan verbonden vragen B en W. f. 3.500,—. De heer Smit zal hiervoor een stukje grond verkopen voor zijn perceei ge legen. terwijl ce gemeente zelf ook voor de verbreding een strookje grond zal afstaan. ,B. en W stellen de Raad voor tot lid van de commissie voor het financi eel beheer van de Don Bosco-school voor moeilijk lerende kinderen te be noemen de heer A. Tibboel, wethouder van onderwijszaken. GASPRIJSVERHOGING In verband met de gestegen produc tie-kosten en de verhoging van de ko- lenprijzen stelt de gasccmmissie voor om ce gasprijs met f. 0,01 per m3 te verhogen, welk voorstel door B. en W. is overgenomen en aan de Raad wordt gedaan. Het nadelLg saldo van de be groting van dit bedrijf zal hierdoor met ongeveer f. 3.000— dalen. De verliohting van de Loosterweg is onvoldoende en B. en W. zfjn van oordtel, dat het gewenst Is om bij de in- of uitgangen van het autopark-eer- terrcin een lichtmast bij te plaatsen, waarvoor zij een crediet vragen van f. 52d, ELECTRISCHE KABEL SPEKKELAAN Voor het leggen van een electrisohe kabel in de Spekkelaan wagen B. en W, een crediet van f. 5.700,— Hiermede wordt bereikt, dat aan het verzoek van de Sportstichting om electrische ver lichting in het clublokaal tegemoet kan worden gekomen, en evens dat deze laan tot aan de Van Lyndenlaan kan worden voorzien van een electrische straatverlichting, welke aldaar noodza kelijk is. Voor deze verliohting zullen een zevental lichtmasten benodigd zijn, waarvoor een bedrag van f. 1.470,— wordt gevraagd. VERLICHTING BROEKWEG In verband met de reconstructie van de Broekweg stellen B. en W. voor om de straatverlichting van deze weg, wel ke tot nu toe met gas werd verlicht, om te zetten in een electrisohe veriicli- ing en enigszins uit te breiden, waar voor zij een crediet vragen van f. 1.850. Bij beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, is J. Kamerman alhier, con troleur bij de vereniging „De Narcis", gevestigd te Haarlem, aangewezen als opsporingsambtenaar ln de zin van ar tikel 17, onder c, der Bloembollenziek- tenwet 1937. Medische dienst Morgen neemt dr H. A. Holl de medische dienst waar. NIEUW VENNEP BEROEP. Oandldaat J Irik alhier heeft een be roep ontvangen naar de Ned. Herv. Ge meente te Twisk (bü Medembllk). Medische dienst Dr Van Haeringen neemt morgen de medische dienst waar. NOORDWIJ K Medische dienst Dr De Graaf zal morgen de medische dienst verzorgen. NOORDWJJKERHOUT Medische dienst Dr Wösten neemt morgen de medische dienst waar. OEOST GEEST Wie wil Ambonnezen helpen? INITIATIEF VAN „DOOR DE EEUWEN TROUW". Gistermiddag heeft een vertegenwoor diging van de afd. Oegstgeest van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" een bezoek gebracht aan het kamphotel „De Lichtboei" te Noordwijk aan Zee, waar een 70-tal pas gearriveerde Ambonne zen onderdak vonden. Het bezoek was bedoeld als een welkom aan deze Indi sche Nederlanders en werd zeer op prijs gesteld De voorzitster, mevr. v. Heyst v. Peski, sprak een hartelijk welkomst woord. waarna de kinderen met een aardige attentie werden bedacht. Voor de dames was er een bloemetje in de kleuren van Ambon. In het geanimeerde gesprek dat volg de bleek ons dat er zeer grote behoefte bestaat aan een kinderwagen. Sommige van de baby'3 moeten nu en dan naar de dokter en in zo'n wagen zou men ze lekker warm kunnen inpakken. Wie uwer heeft overtollig een goede, gebruik- te kinderwagen op zolder? We houden ons aanbevolen. I Ook een kinderbedje en babybox zijn I welkom, om nog niet te spreken van I wollen kinderkleertjes. Een telefoontje I aan een van onderstaande adressen en het wordt afgehaald en te bestemder plaatse bezorgd. Bij voorbaat onze har telijke dank. De adressen zijn: Mevr. v. Heyst—v. Peski. L. de Colig- nyl. 32. Oegstgeest. Tel. 25930; mevr. Lignac, Julianal. 2c. Oegstgeest. Tel. ,21368; mevr Eldering Regentessel 48, 1 Oegstgeest, Tel. 22517; Hr. Staal Anna I v. Burenl. 12, Oegstgeest. Tel. 21125. Meer tram» naar Kerkbuurt MET INGANG VAN A.S. ZOMER DIENSTREGELING. Naar aanleiding van het verzoek schrift van een aantal Oegstgecstena- ren aan de directie van de NZHVM tot verbetering van de tramdienst naar de Kerkbuurt waarover wij in ons blad van Woensdag j,l. schre ven vernamen wü van de directie van de NZHVM dat verbetering van deze dienst in het voornemen ligt. Met ingang van de komende zomer dienstregeling zullen meer traras naar de Kerkbuurt doorrüden dan thans het geval Is. In het verzoekschrift werd de instel ling van een 7-minutendienst bepleit tegenover een thans afwisselende twin tigminuten- of halfuurdienst. Is thans reeds vastgesteld, dat aan de wensen van de Oegstgeestenaren tegemoet zal worden gekomen, nog niet is bepaald in welke mate dit het geval zal zijn. Ver betering is echter in zicht! RIJNSBURG Gisteravond sprak de heer J. Ooster- hoff voor de Chr. Boeren- en Tuinders- bond, afd. Rijnsburg, in een der zalen van Concordia over Canada. De voor zitter de heer J. Heemskerk, opende de bijeenkomst met het laten zingen van ps. 121, waarna hij voorging in gebed. Na een kort inleiding gaf hij het woord aan de spreker. De heer Öoster- hoff, die anderhalf jaar in Canada heeft gewerkt en voor 3 maanden in ons land is, sprak op interessante wijze over o.m. sociale, economische en kerkelijke pro blemen. Spreker wees er op, indien men geluk mocht hebben, vooral voor zichtig te zijn met het kopen van een farm of eigen bedrijf. Beter is het eerst een jaar of vijf ervaring op te doen. De lonen bedragen in net begin van 75 tot 100 dollar per maand, terwijl in de fabrieken 40 tot 50 dollar per week ver diend kan worden. De sociale voorzie ningen zijn niet zo gunstig als in Hol land, terwijl de godsdienst er ver te zoe ken is. Spreker gaf hen, die emigreren willen, de raad zich tot een Chr. emi gratie organisatie te wenden. Na zijn inleiding was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. De heer D van Egmond sloot de bijeenkomst met dank zegging. SASSENHEIM Medische dienst Dr Hueber neemt morgen de medische dienst waar. VOORSCHOTEN Medische dienst Gedurende dit weekeinde wordt de medische dienst waargenomen door dr H. Olthuis. WASSENAAR W.V.V. EXIT. In Huize Den Deyl werd gisteravond de liquidatie-vergadering gehouden van de Wassenaarse Vereniging t. b. v. h. Vreemdelingenverkeer, welke met de Vereninging Wassenaar Vooruit over gaat in de reeds gestichte Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Wassenaar. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat 1950 een druk Jaar was ge weest. Het verslag van de penningmees ter gaf een batig saldo aan van f 580. Nadat enkele mededelingen waren ge daan over de liquidatie werd uit de ver gadering hulde en dank gebracht voor het door de W.V.V. ln de 15 Jaren van haar bestaan verzette werk. Geslaagd te Amsterdam aan de Gem. Universiteit voor het doctoraal examen economie de heer R. van Wort, alhier. Medische dienst Morgen nemen dr Geerlings en dr Janse de medische dienst waar. De heer A. H. Druyff alhier, slaag de te Wageningen aan de Landbouw hogeschool voor het candldaatsexamen tropische bosbouw, WARMOND RODE KRUIS BLOEDTRANSFUSIE. Gezien het grote aantal donors, wat zich heeft opgegeven (ruim 600) zullen er 3 afneemavonden gehouden worden; 30 Januari; 8 Februari en 12 Februari. De donors kunnen dus een oproep voor een van deze avonden verwachten. Har- FEUILLETON door K. PHILLIPS OPPEN HE IM 77) „Tenslotte," ging De Brest voort, in zijn stoel achterover leunend, „is het nog best mogelijk, dat we ons over de dag van afrekening allemaal te be nauwd maken. Voor de Engelse markt hebben wij niet veel te kort en er zijn zeker een dozijn mensen voor ons op de ultkjjk naar aandelen. Er kan ieder ogenblik een partij komen binnenrollen. D belden zult de winst van de Engelse markt hebben, als we die maken. Onze moeilijkheden zitten in het buitenland. Uitleggen kan ik het niet. Het is te ge compliceerd. maar als er enig verlies ls, £al ik het zelf dragen." „Onze winst op de Engelse markt zal voor ons genoeg zijn," zei Thomas Ryde met nadruk. De bediende verscheen met een blan co chèque-formulier, waaraan een slipje papier gespeld was. De Brest keek er even naar en verscheurde het. Hy streek het formulier voor zich op de Zijn hand trilde zo, dat de nut uit. zijn pen op het tafelkleed viel. Hij schreef de datum van de chèque en wachtte even. De telefoon naast hem png over. Hij nam de hoorn op en ilustorde, waarna hij met een paar korte woorden antwoordde. „Boothroys is gesloten op 58," kondig- Jaan* tyfoon neerleggend. Een klok in de nabijheid sloeg het naive uur - een geluid, waarop hij ang stig had zitten wachten. Hy deed net of hy het niet bemerkte en schreef de oneque uit voor tweeduizend pond, en- aosseerde haar en belde. „Geef mij hiervoor bankbiljetten," zei hy tegen ae verschijnende bediende. De man zette een ernstig gezicht. ..Het spijt me zeer, meneer," zei hij. „Meneer Petersen heeft Juist de brand kasten gesloten. Het is bijna, vijfentwin- ii2 minuten voor vier." De Brest haalde haastig zijn horloge t« voorschijn. ..Ik had geen idee, dat het al zo laat was," riep hy uit. „Het spijt me zeer, meneer Ryde. Het is in strijd met de Bngelse bankwet om na het sluitings uur gsld uit te betalen en men is voor ons vreemden zeer streng. Is tien uur morgenochtend ook goed?" Ryde wees op de bediende. „Stuur hem c-vp. een ogenblik weg," vroeg hy. De man gehoorzaamde het gebaar van ue Brest en sloot de deur achter zich. De stem van Thomes Ryde scheen rus her te zijn dan ooit. ..De Brest," zei hij, „ik wantrouw u «i heb dat altijd gedaan Mijn grootste lout was om mij in een dergelijke af lame te begeven met lui zoals gy Maar ik zit er nu eenmaal in en ik moet voor mi)n fout boeten. Ik zal die duizend Pond echter hebben, evenals Dr Hlse- dale," De Brest lachte een beetje luidruch tig- „Maar m'n beste vrienden,' protes teerde hü, „wat komt duizend pond er nu op aan? Morgen is toch zeker ook goed?" „Ik begin te geloven, dat duizend pond er bij u zeer veel op aankomt," gaf Thomas Ryde langzaam ten antwoord. „Baron, we ha-dden tenminste honderd duizend pond moeten delen en het is geheel en al uw fout, dat Parkinson zich van ons afgekeerd heeft en dat wy Hartley Wright verloren hebben. De rest van deze zaak zal ik uitsluitend op mijn eigen verantwoording behandelen. Ik zal mij binnen een paar dagen in het bezit stellen van de formule en ik zal as. Woensdag de onderhandelingen met Glenalton afsluiten. Het millioen pond, I dat lk van hen ontvang zal verdeeld worden onder ons vijven, als Hartley Wright nog in leven is, maar van uw. deel zal ik het bedrag aftrekken, dat wij verloren hebben door uw Idiote behan deling van ons financiële project. Is dat duidelyk?" „Neen", protesteerde De Brest wan hopig. „U heeft dezelfde risico's gelopen als ik De markt is ons tegen gelopen." „Baron de Brest," zei Thomas Ryde „u krijgt, wat ik u aangeboden heb, wat lk u gezegd heb dat u krijgen zult, of u krijgt een beetje minder dan niets. U kunt wel raden, wa-t ik bedoel. Ik argu menteer niet. U weet nu wat u te wachten staat en u kunt kiezen. Van nu af is alles uit uw handen. Als u ook maar enige beweging maakt, zal die my gerapporteerd worden. Er ls één soort beweging," besloot hü met een lichte daling in zijn stem, „die wanneer u die maakt, aan al uw moeilijkheden een eind zal maken." Daarna lieten zü hem alleen. Hy luis terde naar hun wegstervende voetstap pen, terwijl hij aan het hoofdeinde van de lange tafel achterover geleund ln zyn stoel lag. Van de andere kant van de glasafscheiding klonk het geluid van dichtslaande boeken en van opgewekte stemmen, die er op wezen, dat deze werkdag ten einde was. De zaken gin gen niet best voor de firma De Brest en het verrichten van overwerk was niet nodig. De telefoon naast hem rinkelde weer. Toen hij de hoorn opnam, klonk Lucille's langzame stem: „Ben je nog aan het werk?" Hij deed een krachtige poging zün zenuwen de baas te worden. „Nog aan het werk en hard ook," ant woordde hij kort af. „We hebben hier een conferentie over de verschillende beurzen. Onze vrienden in Parys zijn een beetje moeilijk." „Ik zal je niet langer ophouden", be loofde Lucille. „Ik belde je alleen maar op, om je aan iets te herinneren. Kun je niet raden wat het is?" „Voor het ogenblik niet". „Om even langs Cartier te gaan. Ik had er toch een hekel aan om het te doen en Charles heeft het geraden. Dat zal lk Je later wel eens vertellen. Ik ver onderstel, dat Ik die hele onaangename historie wel vergeten zal, zodra ik het halssnoer gezien heb. Au revoir!" „Zodra je het halssnoer gezien hebt. Au revoir", herhaalde De Brest als het ware mechanisch. HOOFDSTUK XXV Komend uit de mistige vale duister nis van een Decembermiddag, leek haar entree in zijn gezellig verlichte biblio theek iets onwezenlijks. Zij had het haardkleedje bereikt voor Burdett's be scheiden aankondiging nog gehoord kon worden, „Lucille!" riep Dutley uit, in verba zing uit zijn stoel opstaand. Zij hield Burdett tegen, die op het punt stond de kamer te verlaten. „Cocktails, alsjeblieft. De oude soort. En sigaretten. Mag ik even gaan zitten?" Zij beschouwde zijn toestemming als vanzelf sprekend, ging zitten en wierp haar bontjas nog verder open. Zij was gekleed in de eigenaardige mode van dat ogenblik dikke bontkleding over een dunne crêpe-de-Chine japon, ter wijl haar zij-den kousen en lage schoen tjes de spot schenen te dry ven met de sneeuw en de modder, die op de straten lag. „Ik moest Je even vaarwel komen zeggen, Charles", legde zij uit, en te vens mijn verontschuldigingen komen maken. Ik zou mij nooit gelukkig ge voeld hebben, als ik je zonder een en kel woord verlaten had." „Vaarwel zeggen?" herhaalde hü- „Waar g<a je heen?" (Wordt vervolgd) teljjk dank aan de huisbezoekers(sters) aan wien dit buitengewoon mooie resul taat is te danken! T.B.C.-BESTRIJDING. In deze gemeente zal de bestrüdlng van de tuberoulose. welke ziekte ln ons land elk jaar een groot aantal slacht offers eist. krachtig ter hand worden genomen. Daartoe zullen alle inwoners worden doorgelicht. Ten dieneinde zal de gemeente in overleg treden met de Provinciale Zuid-Hollandse Vereniging tot Bestrijding van Tuberculose. Het ligt in de bedoeling een comité te vormen, dat zich met de uitvoering van de hieraan verbonden werkzaam heden zal belasten terwijl t.z.t. een be roep zal worden gedaan op een aantal Ingezetenen om zich te willen belasten met het huisbezoek, om zodoende de no dige gegevens voor de doorlichting te verzamelen. BODEGRAVEN GESLAAGDE RUITERAVOND. De landelijke rijvereniglng „De Bo- reftsche Ruiters" gaf Donderdagavond haar jaarfeest in Hotel van Rossum. De voorzitter, de heer Klapwük, open de met een woord van welkom. De heer Voorsluys, secr.-insp. van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rij- verenigingen, hield vervolgens een korte toespraak over de Federatie, welke 25 jaar geleden was ontstaan, waarna enige films vertoond werden. Na de pauze werd het vrolijke spel „Zyne Excellentie Hein" opgevoerd. Het succes was groot. De heer G. A. J. Rozenboom bracht in de pauze enkele liedjes ten gehore. Het duo Van Mild zorgde tot slot voor CONFESSIONELE VERENIGING Donderdagavond sprak in het Beurs gebouw ds J. J v. d. Ree, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, over het on derwerp: „Heeft bidden nu in deze ty-d nog zin?" In deze kokende wereld zijn veel mensen de mening boegedaan, dat j bidden niet meer nodig is^ Paulus heeft j echter gezegd ..bid zonder ophouden". 1 Vanaf de oertyd heeft bidden al een belangryke plaats in het mensenleven ingenomen. Ons leven moet berusten op gebed. Het gebed is een steunpunt van de naar de ondergang gaande ko kende wereld. Paulus begreep dit, en dacht, als ik door te bidden steeds kleiner word, wordt God steeds mach tiger, en daarom kon hfj ook uitroepen „blijf bidden zonder ophouden". Bidden is God gelegenheid geven ons te hel pen en ons over te halen naar zijn kant; bidden moet zün een motie van vertrouwen in God. Medische dienst. Dr. D. Ragay zal morgen de medische dienst verzorgen. Wijkverpleegster Zr. Koose. BOSKOOP OUDERAVOND CHR. SCHOLEN. Uitgaande van de vereniging voor Chr. Schoolonderwijs werd Donderdag avond in het gebouw „Salvatori" een onderavond gegeven voor de scholen Nieuwstraat en Rozenlaan. In de voor avond v/aren de ouders in de gelegen heid gesteld het werk en de vorderingen hunner kinderen in de Nieuwstraat- school te bezichtigen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. De avond werd met een woord van welkom geopend door de voorzitter, de heer W. Trapman, die het nut van een avond als deze aantoonde. Hierna werden ter afwisseling zang en declamatie ten beste gegeven, waarna de heer J. Zwanendyk uit Wageningen een causerie hield over het onderwerp: „Hoe kan Boskoop zijn belangrijke plaats in de boomkwekerij in de wereld behou den?" Deze vraag, aldus spreker, heeft slechts één antwoord, het is de jeugd van Boskoop, die daarvoor aangewe zen is! De tweede spreker, dr J. Berg, school arts in de Kring Boskoop, sprak vervol gens over het onderwerp: „Het onder wijs en de Zending" en gaf daarmede een duidelijk, beeld van de moeilijk heden, die aan dit onderwijs zijn ver bonden. In zijn slotwoord bracht de heer C. Drieënhuis dank aan hen, die had den medegewerkt om van deze avond een gezellige en leerzame te maken. Medische dienst. Morgen verzorgt dr J. Hamburger de medische dienst, de muziek. LEIDERDORP Spoedvergadering Raad VERWARMINGSINSTALLATIE ETAGEWONINGEN. Voor de derde maal ln deze maand kTram de Raad van Leiderdorp in spoedvergadering büeen. Ditmaal was het nodig voor een beslissing inzake de centrale verwarmingsinstallatie voor de 54 etagewoningen. Voorts werd van de gelegenheid gebruik gemaakt voorzieningen te treffen in de behoefte aan kasgeld voor deze bouw. Z.h.st. werd besloten by de Bank voor Ned. Gemeente het lopende rrediet ln rekening-courant ad f. 145.300.— tot 1 April a.s. te verhogen tot f. 280.000.te gen 3V4 Voorts werd z.h.st, besloten voor het tüdvak van 1 Februari tot 15 November 1951 bü dezelfde bank een kasgeldlening te sluiten van f. 90.000.— tegen 1% De centrale verwarmingskwestie maakte de tongen los. De voorzitter zette de stand van zaken uitvoerig uit een. Er waren drie mogelükheden, te weten een gedecentraliseerde centrale verwarming met een haard in de kamer, een centrale verwarming met een ketel in de keuken en een centrale verwar ming voor het gehele blok. Tegen het eerste systeem was het overwegend be zwaar, dat een bepaald soort brandstof moet worden gebruikt. Tegen het derde systeem hadden B. en W. bezwaren in verband met de bediening, brandstofin koop en eventueel ondoelmatig gebruik. Het tweede systeem was voor B. en W. de meest aannemelyke oplossing. De architect Van der St-erre had ver schillende prüsopgaven ontvangen. Heringa en Wuthrioh uit Haarlem kon deze installatie leveren voor 65.000 gulden, doch kon zyn aanbod slechts één dag gestand doen. Vandaar dat ae Raad in spoedvergadering werd byeen- geroepen, aldus de voorzitter. Voorts had de fa. Nouwens uit Oegstgeest in geschreven voor f. 59.699,—, maar deze opgave was afhankelük van eventuele prijsstügingen en kon dus niet als de finitief worden aanvaard. Heringa en. Wuthrich wilde de installatie zonder enig voorbehoud voor genoemde prijs leveren en monteren. Vandaar dat B. en W. voorstelden aan laatstgenoemde firma het werk te gunnen. Na enige dlsoussie werd het voorstel z.h-st. aangenomen. OUDE WETERING Onze plaatsgenoot W. G. Droogh brugwachter alhier, is per 1 Jan. 1951 door Ged. Staten van Noord-Holland bevorderd tot brugwachter 1ste klasse. TER AAR „NEDERLAND EN ORANJE". De A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" hield gisteravond haar jaar vergadering in het Gym.lokaal te Aar- dam. De voorzitter, de heer L. Koning, sprak in zijn openingswoord over de po litieke zaken, die ons in het afgelopen jaar hebben bezig gehouden. De secre taris gaf een beeld van de verenigings zaken in het voorbij gegane jaar; terwijl de penningmeester tot een batig saldo kwam van f. 111.36. Tot bestuursleden werden gekozen de heren P. Kapteün en W. Essveldt Az, De heer Hofland bood enige afwisseling met declamatie. De heer C. Valk hield een inleiding over het onderwerp „De tragiek van de Partij van de Arbeid", waarin spr. het ont staan dezer partij schetste, evenals da huidige crisis-toestand. De heer Hofland sloot met dank gebed. 53). De vorige keer moesten wü vast stellen, dat de portier van het Ministe rie van Oorlog door een zenuwtoeval be vangen werd, toen hü daar het Mecha nisch Memorandum naar binnen zag snellen. Deze zwakke deurwaker mag echter onder geen omstandigheid ver ward worden met Bode Eerste Klasse in Algemene Dienst O. O. Varkewasser, die daar binnen aan een groot bureau zat en de zaken van de Minister regelde. Bode Eerste Klasse Varkwasser zat er bij, alsof er geen Memo bestond, en toen Panda en Jolliepop zich aan 2yn werk tafel vervoegden keek hü nauwelüks op „Mynheer!" zei Panda flink. „Ik ge loof dat de Minister ons hier verwacht!" „Aha!" sprak Bode Varkwasser, zon der een spier van het beheerste gelaat te vertrekken. „Zozo! Ach, juist! Hm! Wel! O, o. Ja ja. Morgen terugkomen". Dat zou Panda misschien wel gedaan hebben, maar nu kwam Jolliepop ln actie. „Hoe nu, mijn goede man!" riep deze uit. „Zo kunt ge Zijne Excellentie de Minister niet teleurstellen! Ik heb een dringende afspraak met hem gemaakt voor ae heerehPanda, de mil- lionnair!" „Goed, goed! Vooruit dan maar!" zei de Bode. „Volg mül Maar ik geloof, dat de minister al bezoek heeft. Ik dacht, dat ik een vreemd persoon binnen zag gaan; een zenuwachtig iemand. Ik denk. dat het een van die buitenlandse geleer den ls waar je tegenwoordig zoveel van hoort; een excentrleg, zo gezegd....," Die bezoeker was natuurlük niemand anders dan Memo, en excentriek was hij inderdaad. Hü was dwars door de dichte deur het kantoor van de Minis ter binnen gelopen, en in zün ijver was hü daar nu bezig om het mooie schrijf bureau te vernielen, waarbü hü kreten slaakte als: „Oorlog! Klik! Ha! Dzj- dzj De agent, die hij aJ die tüd losjes in de hand had gehouden, depo neerde hij in de prullerhand; en het is dan ook geen wonder, dat de minister- zelf boven in de gordijnen was geklom men om zich het vege lijf te redden. „Help! Vyfde colonne! Sabotage! Op stand!" riep Zijne Excellentie, juist toen Panda en Jolliopopbinnen kwamen VOOR ZONDAG 28 JANUARI Hilversum I (402 M.) VARA 8 00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muz.; 8.30: „De verzorging van hoenders", cau serie; 8.40: voor militairen; 9 12: sport- mededellngen; 9.15: verzoekprogramma, 9.45: „Geestelijk leven", causerie, VPRO 10.00: Zondagshalfuur; IKOR 10.30: Evan gelisch Lutherse kerkdienst; AVRO 12.00: muzlek-etalage: 12.30: voor de Jeugd; 12.40: orgelspel; 13 00: nieuws en weer berichten; 13.15 mededelingen of gram.- muzlek; 13.20: orkestconcert; 13.50: „even afrekenen, heren!"; 14.00- gram.muzlek; 14.05: boekbespreking; 14.30: accordeon - muzlek; 15.00: Radio Phllharmonlsch or kest. groot koor en soliste; 15.45: film- praatje: 16.00: dansorkest en solist: 16.30: sportrevue; VPRO 17.00: „Tussen Kerk en Wereld", causerie; 17.20: voordracht met muziek; VARA 17 30: „De dood van apo theker Dekklnga", hoorspel; 17.50: piano muziek; 18.00: sport; 18.15: nieuws en sportuitslagen; 18.30: gram.muzlek; 18.50: sport; 19.00: radlolympus; 19.30: lichte muziek; AVRO 20.00. nieuws; 20.05: ac tualiteiten; 20.20: „Rlgoletto", opera; 21.30: „Paul Vlaanderen en het Madison Myste rie". hoorspel: 22.10: amusementsmuziek; 22.25: cabaret; 23.00. nieuws; 23.15— 24.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muz.. IKOR Nederlands Hervormde Kerkdienst; KRO 9.30: nieuws en waterstanden; 9.45: gram.muzlek; 9.55: hoogmis; 1130. gram. muzlek; 11.40: kamerorkest; 12.15: apolo gie; 12.35: gram.muzlek; 12.40 lunchcon cert; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws, weerberichten cn katholiek nieuws: 13.20: lunchconcert. 13.45: „Uit het boek der boeken"; 14.00: omroeporkest en solist; 14.55; „Vragen van deze tijd"; 15.20; gram.muzlek; 15.40: vlooi en plano; 16.00; Sram muziek; 16.10: „Katholiek Thuisfront iverall"; 16.15. sport; 16.30: vespers; NCRV 17.00: Doopsgezinde kerkdienst; 18.30: strijkkwartet en solist; 18.45: vo caal ensemble; 19 15: „Kent g(J uw bijbel?" 19 30: nieuws, sportuitslagen en weerbe richten: KRO 19.45actualiteiten; 19.52: boekbespreking, 20.05: de gewone man zegt er 't zijne van: 20.12: gevarieerd program ma-. 22.45: avondgebed en liturgische ka lender; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram. muzlek. Lijn 3 distributienet 8.05 Planomuz., 8.30 Chansons, 8.55 Gram., 9.15 Beiaard. 9.20 Aperitief, 9.30 Gevar. muz., 10.00 Muz. gesch.. 11.00 Fanfare, 11.45 Gram., 12.00 Operetteconc.. 12.32 Ork. Delhcz, 13.15 Rhythm planomuz., 13.30 v. d. sold., 14 00 Opera- en Belcanto 15.30 Verz.pr., 16.30 Grade Fields, 17.00 Symph. orka 17.45 Gram.. 17.55 Sport, 18.00 Omroep koor 1830 Take it from here, 19.30 Radlo- bloscoop, 20.00 Lichte muz., 21.15 Piano Jazzmuz., 21.30 Lyrische muz., 22.15 Verz.pr., 23.05 Sextet Benny Goodman. 23.30 Orgel. LUn 4 distributienet 8.10 Gram.. 9.00 Piano; 9.20 Way out Weet, 9.40 Danny Levan kwartet, 10 10 Macpherson 10.30 Mil. ork., 11.00 Oram., 11.40 Hot Jazz. 12.00 Concert, 13.15 Verz.pr.. 14.00 Pop. verz.pr., 14 30 Eur' pees festival Noors pro gram. 15.30 Your Song Parad,, 16.00 Thé dansant. 16.30 Amusements ork., 17.30 v. d. sold., 17 45 Cone., 19.30 The Fol-de- Rol6 20.30 Palm Court 0rch„ 21.30 Comm. Singing. 22.00 Variety Bandbox, 23.15 Violet Carson, 23.30 Think on these things, 23.45 Gram. VOOR MAANDAG 29 JANUARI Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 8.00: nieuws; 8.15: gram.muzlek; 9.00: morgenwüdlng; 9.15: gram.muzlek; 9.30; waterstanden; 9.35: gevarieerde muziek; 10.30: voor de vrouw: 10.35: alt en plano; 11.00: „Op de uitkijk"; 11.15: orgelconcert; 11,45: gram. muzlek; 12.30: land- en tulnbouwmedo- dellngen; 12.33: „ln 't spionnetje"; 12.38: planoduo; 13.00: nieuws; 13.15: AVRO- allerlel, 13.20: lichte muziek; 13.50: gram. muzlek; 14.00: „Wat gaat er om ln de wereld", causerie; 14.20: planoconcert; 14.50: voordracht met harpspel; 15.05: voor de vrouw; 16.00: kamerorkest: 16.451 Muslcalender; 17 30: voor de padvinders; 17.50: gram.muzlek; 18.00: nieuws; 18.15: militair commentaar; 18.30: dansmuziek; 19.00: discogram. 19.30; muzikale causerie; 19.45: Regeringsuitzending: dr lr H. J. Frenkena- „De betekenis van kunstmatig gedroogd gras": 20.00: nieuws; 20.05: radio schaakwedstrijd NederlandNoorwegen: 20.06: AVRO-allerlel; 20.10: radloscoop; 22.25: fluit, harp en altviool; 23.00: nieuws, 23.1524.00; gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: fram.muzlek; 7.45: een woord voor de dag; .00: nieuws en weerberichten; 8.10: sport uitslagen; 8.20: gewijde muziek; 9.00: gram.muzlek; 9.15: voor de Jonge zieken; 9.30: familiecompetitie; 10.05: gram.muz.; 1030: morgendienst; 11.00: gram.muzlek; 11.15: gevarieerde muziek; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: orgelcon cert; 13.00: nieuws; 13.15: mandoline mu ziek; 13.45: gram.muzlek; 14.00: Bchool- radlo; 14.35. gram.muzlek; 15.00: voor de vrouw; 15.30: Italiaanse kamermuziek; 16.00: bübellezlng; 16.45: vocaal ensemble; 17.00: voor de kleuters: 17.15: orgelcon cert; 17.45: Regeringsuitzending: Raden Mas Pakun: „De Javaanse dans"; 18.00: voor de kinderen; 18.15: gram.muzlek; 18.45: boekbespreking; 19.00: nleuw6 en weerberichten; 19.15: Engelse les; 19.30: sport; 19.40: radiokrant; 20.00: nieuws: 20 05radio schaakwedstrijd Nederland Noorwegen: 20.06: „Moeten en mogen", praatje: 20.10: meisjeskoor: 20.30: „De Mlllloenen van Oom Ira". hoorspel; 21.20: amusementsmuziek; 21.50: „In de scha duw van Moskou", causerie; 22.00: strük- orkest en solist; 22.45: avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. HJn 8 distributienet 7.05 Gram, 7.30 Kron., 7.40 Gymn., 7.50 Gram., 8.05 Conc.. 9.05 Gram., 10.00 Ménage en Muslque, 10.45 Gram., 11.15 Operetteconc., 12.00 Ens. Accordeonlta, 12.25 Gram. 12,40 Sex tet Loglst. 13.15 Conc., 14.10 Those were the days, 15.00 Conc., 16.00 Stradlvar:- ork., 16.30 Fluit, 17.10 Ork. Heyne. 18.00 v. d. sold., 18.45 Literatuur. 19 20 Dans- muz.. 19.50 Feuilleton. 20.00 Omr. kamer orkest. 21.00 Act., 21.15 Gevar. muziek. 22.15 Gram. LUn 4 distributienet 7.15 Bonjour le Monde! 7.25 Est ce vral? Est ce faux? 7.30 Sextet Beaumont, 8.10 Conc., 9.00 Kookpraatje. 9.10 H&ndel. 10.10 Verz.pr., 10.55 Meditatie. 11,00 Org,, 11.30 Pol- ork., 12.00 Omr ork., 12.30 Omr ork., 13.00 Ork. Wlnstone, 13.45 BBC Schots ork., 14.45 v. d. kinderen 15 00 Emission fémlnlne, 16.30 Ork. v. Aarhus, 16.20 Spa ork., 17.00 Ork. Leader. 17.15 Zlgeuner- ork 18 00 Dansmuz., 18.30 Amusem. ork., 19.00 Gram., 19.25 Jazzmuz., 20.00 Verz.- concert, 20.30 Vragenbeantw., 20.45 Verz. conc., 21.00 Rhythm, trio. 21.15 Symph. ork 22 00 Voice of Variety, 22.15 Gevar, muz., 23.20 Ork. Geraldo.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5