Leidse begroting onveranderd goedgekeurd Aan vernietigend lawine-gevaar ontsnapt Zeven kasteel-villa's werden weggemaaid Aspirin r~ Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 26 Januari 1951 Tweede Blad No. 2721Z In 25 minuten afgedaan Toen de Leidse Raad gistermiddag het hegTofingsfestyn" voortzette, was het gerst het woord aan de heer Knetsch (Prot. Chr. P Deze wijst er de heer v Iterson op, hoe de sociale wetgeving onder rechts bewind tot stand is ge tracht. Hetzelfde geldt voor de bedrljfs- DUPLIEK Om halfvier is de repliek ten einde en volgt de dupliek van B en W. De voorzitter oordeelt het verstandig de motie-De Hosson in praeadvles te nemen. Wethouder Van Schaik zegt, dat het college de twee laaitsbe subsidie aanvragen afwijst als wel wenselijk, maar niet noodzakelijk op enkele pun- Welven vraagt snr waar- ten overl?ens ztfn in eerste gegeven ant- om1b00"1-™8 Het2elWe IJzeren Gordijn mag nemen, als het er dan zo goed is? Spr. heeft echter in ieder geval nog liever een stukje kaas minder dan te missen de vrijheid. De heer v. Weerlee (P. v, d. Ablijft aandringen zoveel mogelijk Leidse aan nemers en werkkrachten in te schakelen, om dan de heren Frohwein en Geertse- ina te bestrijden inzake de Middenstand. De motie-DeHosson wil spr, steunen betreft de wenselijkheid van tarie ven. die echter vastgesteld moeten wor den in overleg De heer Geertsema (WD) keert zich tegen de heer v. Weizen Goslings en v ""stralen De WD is wel zo progestief öaJ met de P. v. d. A. in menig opzicht is 'samen te werken. Uitwisseling van partij-programma's lijkt hem in alge mene zin zeker gewenst. De wenselijk heid ran onderzoek naar de mogelijk heid van taxi-bedrijven wil hij onder schrijven, verder wil hü niet gaan. Spr heeft bezwaren geuit tegen het systeem van de begrotings-voorberei- ding. niet tegen het gemeentepersoneel. Men moet zich houden aan de rappor teurs. die alleen zo de verantwoorde lijkheid kunnen dragen. Dan voeren kort het woord de heer Schoonderwoerd de Bezemer (P. v. d. Aover vacantie voor jeugdig personeel, de heer Aalders (KVP) over diverse on dergeschikte punten, mej v. Nienes CP. v. d. A.) over meisjes-vakonderwijs, mevr. Goudswaard (VVD) over diverse door haar in eerste instantie gemaakte opmerkingen. Hi. zijn er te weinig vrou wen in de officiële lichamen; dan zou veel anders en beter gaan. Vervolgens de heer Zondervan (P. v d A.), de heer Stolp OProt. Chr, P.) die pleit op spoed inzake de burgerlijke ver dediging de heei- Van Stralen CP. v. d. A), die allereerst onderwijs en cultuur nog eens beziet, om voorts in te gaan op uitlatingen van diverse raadsleden, in eerste en tweede instantie. Speciaal be strijdt hij de leer van het communisme, geheel afgestemd als deze is op dwang, demagogie en anti-christendom. Alle ttedes-campagnes zijn schijn, gezien wat de Sovjets uitgeven voor bewapening, -terwijl zij reeds verre de sterkste zijn. Van een Westelijke bedreiging gespro ken Nadat de heer Qucstro (Prot. Chr. P.) zijn houding heeft uiteengezet ten aan zien van enige aangeroerde kwesties om formele redenen zal hij tegen de motie-De Hosson stemmen vertrouwend, de hoofdzaak toch aan de orde zal ko men - vraagt de heer Plena (P. v. d. A.), hoe lang het praeadvies van B. en W. zal uitblijven inzake de door hem ge vraagde commissies voor bestrijding der werkloosheid- Is dit een kort termijn, dan kan hij deze idee aanvaarden, an ders niet. De heer Van Iterson (Prot. Chr. P tast de juistheid aan van de cijfers van wethouder Jongsleen inzake de gebouw de en in aanbouw zijnde woningen, hy mist er nog 55! en gaat nog even in op diverse andere aangelegenheden. Gaarne zegt hij zijnerzijds alle steun toe tot een zo groot mogelijke samenwer king, AadiBflBltlB I doet Wethouder Menken die mevrouw Braggaar dankt voor haar Intrekken van beide voorstellen. Wat verstaat de heer Pi.ena onder lang? Hij hoopt in Febr. met praeadvies te kunnen komen Ten slotte oritiseert hij zeer ernstig de heer Frohwein en diens beschuldigingen aan de KVP en wiens citaten met encyclie ken een akelige opportuniteit vormden. Hij meent dit als minderwaardig te moeten brandmerken Wethouder Jongeleen heeft nog de zelfde idealen als vroeger, maar de prac- tische bezwaren verzetten zich tegen sanering thans. Zijn cijfers inzake de woningbouw zijn juist op 4 woningen na. Daarnaar zal hij naarstig laten zoeken! Met warmte verdedigt hij het noeste werken van het personeel van zijn af deling, al zal er misschien wel een eens aan het lijntje trekken. Wethouder v. d. Kwaak sluit de rij. De idee Knol is niet wettelijk mogelijk. In een uur tijds is de dupliek afgedaan! STEMMINGEN. De motie der vijf fractie-voorzitters wordt z.h-st. aangenomen. De voorstel len der communisten worden verworpen met 271 stemmen. Voor alleen de heer v. Weizen (de enig aanwezige commu nist). De stemming over de motie De Hos son (taxi-tarieven) wordt uitgesteld. De afwijzing der subsidie-verzoeken wordt na een korte verklaring van de heer Woudstra z.h.st. goedgekeurd. DE BEGROTING. Bij volgn. 483 (uitkering aan comité voor vacantiebezlgheden voor de school jeugd) bepleit de heer A. van Dijk vol gend jaar een hoger subsidie uit te trek ken. De heer Zunderman klaagt, dat juist in de meest nodige wijken vol doende leiding ontbrak en hij bepleit te onderzoeken, in hoeverre daarin verbe tering is te brengen. Wethouder v. Schaik zegt op beide punten aandacht toe. Nadat de heer Knol en Elsgeest nog enkele opmerkingen hebben gemaakt, wordt de begroting in 25 minuten afge daan. De begroting wordt dan z.h.st. on veranderd met algemene stemmen goedgekeurd. De voorzitter dankt voor de medewer king van de raad, voor het delen in de leiding van wethouder v. Schaik en brengt hulde aan allen, die bij deze be groting medewerkten. Mevr. Braggaar dankt harerzijds na mens de Raad de voorzitter voor de prettige leiding. Twee minuten voor vijf valt dan voor het laatst de voorzitter's hamer. Terug in veilig Holland: Barneveldse eieren voor 10 cent! TENGEVOLGE VAN GERINGE EXPORT. Terwijl veel dingen duurder worden, daalt de eierprys nog steeds. Gisteren werd te Bameveld op de eiermarkt voor een groot deel van 1.700.000 stuks aangevoerde eieren slechts 10 cent per stuk betaald. Enige maanden geleden deden de grootste eieren zelfs meer dan 20 cent Was laatstgenoemde prijs ab normaal hoog, eerstgenoemde is vol gens de pluimveehouder te laag. De voerprijzen zijn zo hoog, dat het moei lijk wordt nog wat op de eieren te verdienen als de prijzen zo laag zijn. De daling wordt veroorzaakt door een te geringe export in een tijd, waarin de aanvoeren voortdurend stijgen. „Geruisloze bominslag" (Speciale berichtgeving) De eerste" Nederlanders, die in Zwit serland midden in de lawine-rampen hebben verkeerd, zyn gisteravond per vliegtuig van de Swissair te Schiphol behouden op vaderlandse bodem weer gekeerd. Het waren de heer en me vrouw Weitjens uit Amsterdam, me vrouw Van der Vlugt uit Den Haag en de heer en mevrouw Blom uit Sche- veningen. Van dit vijftal kwam het echtpaar Weitjens, dat een vacantie" In Sanedan (bij St. Moritz) doorbracht, er het best, af, want het was alleen wat geschrok ken! Tengevolge van de lawines en ab normaal hoge sneeuwval waren zij van Vrijdag tot en met Dinsdag in hun ho tel (Golf-Hotel des Alpes) geïsoleerd geweest. Het was niet druk in Zwitser land, vertelden zij ons. en er waren maar enkele gasten in het hotel, toen na de vreselijke sneeuwstormen van Vrijdag met het oog op het dreigende lawine gevaar de dorpelingen uit hun versprei de huizen in het hotel ondergebracht werden. Eén gezin weigerde z'n huis te verlaten en werd toen de Dinsdag daar op de lawine losbarstte, dan ook prompt bedolven, „Eerst", zo vertelde de heer Weitjens, „hoorden wij een zwak gedonder als bij een onweer, toen zagen wij een dichte witte wolk die dichter en dichter werd. Toen de sneeuwmist was opgetrokken, was het hele huis weggevaagd. Ogen blikkelijk rukte een reddingsploeg uit, die in staat was het uit drie personen bestaande gezin te redden." Veel erger verging het de drie andere genoemde Nederlanders. Deze brachten hun vacantie in Zuos' (tussen Chur en St. Moritz) in Gr au blinden door en wa ren ondergebracht in een tot hotel inge richte grote viila. Het gezelschap was daar ben dele voor de wintersport ten dele voor een bezoek aan het wereldberoemde Lyceum van Zuos, waar de zoon van mevrouw v. d Vlugt studeert. Ook daar waren Vrijdag de enorme sneeuwstormen begonnen, die het gehele verkeer lamlegden en de om geving isoleerden. Omdat van alle zijden lawines dreigden, kwamen militairen met z.g. ..sneeuwmijnen", die met een klein soort kanon werden afgeschoten, naar de sneeuwplekken, die als een la wine naar beneden dreigden te komen.. Ook hier moesten de bewoners evacu eren, maar het hotelletje stond net op de grens van het „veilige" deel. Toen het 's Maandags wederom gesneeuwd had, kwamen van twee kanten tegelijk de lawines van de bergen. Bewoners waarschuwden de Nederlanders, die ijlings hun hotel verlieten. „Het was als een bominslag, die zich volkomen geruisloos maar absoluut zeker voltrekt" vertelde mevrouw Van der Clugt. „Toen de sneeuw wolk opgetrokken was, waren zeven grote villa's, liaast als kastelen zo groot, volkomen weggemaaid. Dat heeft 5 doden gekost.. Ik stond buiten in skibroek en trui. Zonder palieren, zonder geld en zonder verdere kleren. Niets was er van het huis over. De Zwitsers hebben ons enorm ver zorgd. We hebben wat kleren gekregen, we hoefden niet meer voor logies te be talen maar we konden niet weg. De spoorbaan was ingesneeuwd en ontzet. Telefoon en telegraafdraden waren ver broken, Het heeft tot Dinsdag geduurd, voordat we per postwagen contact kon den krijgen met Ziirich. Huizenhoge sneeuwploegen hebben de wegen vrij moeten maken, in Ziirich hebben we van het Nederlandse consulaat papieren ge kregen, terwijl ook onze reis in orde ge maakt werd. Toen wij Dinsdag vertrok ken, woedde er wederom een sneeuw storm en dreigde er weer een lawine. Maar", zo voegde mevrouw Van der Vlugt er aan toe,in Maart ga ik weer. Dan krijgt mijn zoon vacantie en zal ik meteen eens kijken, of er nog wat van mijn spulletjes Is teruggevonden.." (Ingez. Med.-adv.) FEUILLETON Het kostbare deposito doo» K. PHILLIPS OPPENHHM 76) Misschien zou het wel zo goed zijn de rekerüng voor het ogenblik af^te slui- De Brest frommelde zenuwachtig aan zijn das. „Ik moet u beiden vertrouwelijk me dedelen," zei hij, „dat er ten opzichte van onze rekening een zeer vervelende en delicate situatie is ontstaan. Het treft u beiden op geen stukken na, zo als het mij treft, omdat, waar gij bei den slechte op een zeer bescheiden schaal aan de speculatie hebt deelge nomen, ikzelf, wetende wat ik weet en beschikkend over grotere middelen, ge tracht heb een grote slag te slaan. Na dat de eerste dagen van deze trans acties voorbij waren, werd het moeilijk om op deze markt zaken te doen en dus begon ik te opereren op iedere buitenlandse beurs, waar Boothroyds aandelen verhandeld werden. Alles ging prachtig en de daling van de prijs be loofde een zeer groot voordeel, totdat or een situatie ontstond, waarmee ik nog nooit te maken heb gehad." „U wilt ons toch zeker niet vertellen, dat u kort" zit en niet leveren kunt?" vroeg Thomas Ryüe op koude toon. „Voor het ogenblik wel en daarom kan ik niet realiseren," gaf De Brest toe. „ik deed vrij veel door een Am sterdamse effectenfirma, waarin ik deelgenoot ben en voor wier verbinte nissen ik ook gedeeltelijk aansprakelijk ben Ik krijg ieder uur wanhopige tele- prammen van hen! We staan tegenover riets meer of minder dan een samen zwering. Wie daar ook achter zit, moet geld verliezen en veel geld ook, maar zo is het nu eenmaal er lopen koop orders voor Boothroyd bij vijf of zes verschillende commissiehuizen, die alle maal aan geheimhouding gebonden zijn betreffende de naam van hun cliënt, maar die allemaal levering van de aan delen eisen," Thomas Ryde nam zijn bril af en Poatete zorgvuldig de glazen op, „Dit klinkt mfj als een naar verhaal tje in de oren, baron," zei hij. „Zowel Hisedale ais ik beschouwde u als een zakenman een bankier en iemand, die de geldmarkt kent- Ik begrijp niet. hoe u zichzelf in een dergelijke positie j^unt. brengen. Om u de waarheid te ^Sgen, wist ik zelfs niet. dat het mo gelijk was," .Het zou niet mogelijk zijn, als het alleen déze markt betrof," legde De T^t uit. „Het is mijn connectie met oe tinna Jansen De Brest in Am sterdam, die deze situatie heeft veroor- Bovendien zou. normaliter, een onge.imiteerde kooporder zoals deze, Je handelaren kopschuw gemaakt heb ben Maar de gehele zaak is zo be lachelijk geheim gehouden, dat nie mand zich gerealiseerd heeft, wat er eigenlijk gebeurde. Kijk eens hier. ten slotte heeft Boothroyd maar een be perkte markt. Er moe-sten nog vijfhon derdduizend aandelen hier en daar rondzweven. Dutley heeft ze allemaal vastgelegd. Hij heeft geen enkel aan deel afgesloten en hij wil het ook niet doen. Onze baissiers-rekening was he lemaal niet zo iets bijzonders, maar zij stuitte op een absurde schaarste van de aandelen." „Ik begrijp dit soort zaken niet goed," gaf Hisedale toe, „maar ik zou graag wat geld zien. U bent begonnen met aandelen voor ons te verkopen, toen zij op 78 stonden. Ze staan nu op 57 en er is al tweemaal een afrekening geweest. Dus behoort er heel wat geld te onzer beschikking te staan." De beide anderen negeerden hem volkomen. Er was een kwaadaardige glans in de ogen van Thomas Ryde en de handen van Sigismund de Brest tril den, toen hij rusteloos zijn papieren door elkaar schoof. „Ik veronderstel, dat het nooit bij u opgekomen is, baron." suggereerde Ryde met een klank van bitter sarcasme in zijn stem, „dat de man, die deze koop order voor de aandelen uitgevaardigd heeft en die u zo volkomen er tussen heeft gehad, waarschijnlijk de jonge man Is, die u altijd beschouwd heeft als een nulLord Dutley zelf." daarvan heb ik mij in da laatste uren overtuigd," gaf De Brest toe. „Ik heb alles gedaan, wat een mens maar mogelijkerwijze doen kon. Ik heb zelfs geprobeerd om een deel van Lord Dut- ley's aandelen bezit te kopen tegen een prijs, die ver boven het actuele markt cijfer lag, waarbij ik dan het verlies voor mijn rekening zou hebben geno men. Hij heeft geweigerd hierin toe te stemmen." „U hebt ook," ging Thomas Ryde voort, „zonder ens te raadplegen, een onhandige en slecht opgezette poging gedaan om u in het bezit van zijn cer tificaten van aandelen te stellen en ze door middel van een vervalste order aan zijn bank op de markt te brengen. Ook hierin hebt u gefaald en door Hartley Wright op te offeren, hebt u ons allen in een zeer gevaarlijke positie ge bracht!" „Ik werd er toe gedreven om te doen, v/at ik deed!", riep De Brest met harts tocht uit. „U beiden, die geen bepaalde positie bekleedt, begrijpt dit niet, Ik moet een grote positie ophouden. Ik durf de financiële wereld eenvoudig niet te laten weten, dat ik zo in het nauw zit. Crediet is een levensvoor waarde voor een bankier. Vandaag noem ik mij een millionnair, maar wie weet, wat ik zijn zal, als deze zaak ruchtbaar wordt." „Hoe stelt u zich voer het geheim te houden?", vroeg Thomas Ryde. „De dag van afrekening is dichtbij en het schijnt my toe dat u nooit in staat zult zijn uw verplichtingen na te komen. Wij hebben nooit een hoog denkbeeld van u gehad als associé, baron, maar finan cieel gesproken vertrouwden wij u. U hebt ons bedrogen en dat hebben, voor wat mij betreft, tot dusver nog niet veel mensen gedaan. Ik heb nooit een hoog denkbeeld van uw hersenoapaciteit ge had, maar ik dacht dat u tenminste sluw genoeg waart om de gewone da gelijkse operaties van uw beroep zonder ongelukken uit te voeren. Ik zie dat ik het mis had. U bent een dwaas!" De Brest scheen in elkaar te zakken en begroef zyn gezicht in de handen. „Ik ben een dwaas!", bekende hy. „Ik heb nog iets te zeggen," kwam Hisedale tussenbeiden. „Al hebben wij dan geen geld verdiend, dan heb ik ais dekking toch duizend pond gefourneerd, die nooit nodig zyn geweest. We zijn nu toch op de bank. Dat wia ik dan tenminste meenemen." „Er komt mij een bedrag toe, dat heel wat meer bedraagt dan dat," zei Thomas Ryde koeltjes. „Maar ik wil in ieder geval voor het ogenblik met dui-' zend pond op afrekening genoegen ne men." i>e Brest wierp een blik door de ruit, die hem van het grote kantoor scheid de. Er zaten een dozyn bedienden aan de lessenaars en er stonden een of twee cliënten aan de balie. Hij keek zenuw achtig naai de klok. Het was bijna halfvier. Zi-.h weer omwendend, drukte hy ojd een bel. B;jna onmiddellijk kwam er een bediende binnen. „Breng een chèqtueformulier op mijn. privé-rekening," beval De Brest. De man vertrok. (Wordt vervolgd) 52). Het was maar goed, dat Jollie- pop te voorschyn kwam met dat papier van het Ministerie van Oorlog, want anders waren Panda en Memo zéker door de politie opgebracht. Daar was nu natuurlijk geen sprake van; alle agenten en ook de inspecteur werden heel beleefd, en één van de agenten werd zelfs aangewezen om Memo naar dat Ministerie toe te geleiden. „Kijk, Memo", zei Panda dus, „je moet met deze agent naar het Ministerie van Oorlog gaan, en Maar Memo had alweer genoeg ge hoord. „Agent!" riep hy. „Klik! Oorlog! Dzjen meteen greep hy de agent beet en hy sloeg zyn been-wielen uit en daar ging hij! „Help! Help!" riep de agent, die zich machteloos in zyn greep bevond, maar dat gaf niets; Memo deed, wat Panda hem gezegd had, „Vluger achteraan, Jolliepop!" riep Panda, „voordat er weer ongeluk ken gebeuren Nu ongelukken waren het niet be paald die er gebeurden. Zo mag je ten minste een paar versplinterde deuren, enkele gebarsten ramen en de zenuw toeval van de portier van het Ministerie van Oorlog niet noemen. Panda en Jol liepop kwamen nog nét op tijd aandra ven, om Memo met groot spektakel naar binnen te zien gaan. „Ik hoop dat we nog op tyd zyn!" hygde Panda. „Waarom wilde je eigen- lyk naar dit Ministerie, Jolliepop?" „Zyn wy niet van oordeel, mynheer... eh... Panda", hygde Jolliepop terug, terwyi hy naar al die stukken en brok ken wees. „dat Memo's optreden eerder aan Oorlog dan aan Onderwijs doet denken?" En daar had hy natuurlyk wel gelyk in. Prins Bernhard gast in Luxemburg Prins Bernhard is gistermiddag per vliegtuig naar Luxemburg vertrokken, waar hy tot morgen de gast zal zijn van de Groothertogeiyke familie. Prins Bernhard neemt in Luxemburg aaneen jachtparty deel. Langer werktijd voor mijnarbeiders 'S ZATERDAGS TWEE UUR MEER. De mynindustrle heeft bepaald, dat op de Zaterdagen 27 Januari, 10, 17 en 24 Februari, 3, 10, 17 en 31 Maart en 7 en 14 April 1951 twee uur langer dan normaal wordt gewerkt door de onder grondse ochtend- en mlddagdienst en door de bovengrondse arbeiders voor zover deze laatsten in verband met de ondergrondse arbeidstijd eveneens lan ger moeten werken. Dientengevolge zal de aansluitende nachtdienst op Zondag morgen om vier uur eindigen. De Za terdag 27 Januari is gekozen, inplaats van Zaterdag 3 Februari (Zaiterdag voor Carnaval. De Raad bepaalde voorts, dat aan de ondergrondse arbeiders in alle drie de) diensten op bedoelde Zaterdagen het loon van anderhalve dienst zal worden uitbetaald, oor de bovengrondse arbei ders, die in verband met de onder grondse arbeidstyd eveneens langer of op een verlegde nachtdienst moeten werken, werd een overeenkomstige rege ling van de beloning getroffen. VERLOVING IN HET PALEIS SOESTDIJK. De particulier secretaris van H.M. de Koningin, W. J. baron van Heeckeren ■van Molecaten, heeft zich verloofd met mevr. M. A. Pennink, de verzorgster van de Prinsesjes. Het huwelijk zal vermoedelijk in Maart a.s. worden ge sloten. Het ligt in de verwachting, dat me vrouw Pennink binnen afzienbare tijd haar functie te Soestdijk. zal neerleg gen. Een tragische gebeurtenis in het anders zo rustige Zwitserse toer is* ten dorpje. „Vals". In het zwaar door lawines geteisterd dorpje, lopen de kinderen nu achter de baren van de 19 omgekomen dorpsgenoten. TRAGISCH DODELIJK ONGELUK. De 23-jarige W. J. Negeman uit Huissen (Betuwe) is gistermiddag te Zaandam met zyn vrachtwagen in een sloot gereden en bekneld geraakt. Toen na een uur het portier kon worden geopend, bleek hij te zijn overleden. De auto stond op een als pont dienst doende dekschuit. By het aanleggen moest even worden gemanoeuvreerd om dat de wagen te ver naar voren stond; hier by kantelde deze en viel in de sloot. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SODA-VLEES Een inwoner van Panningen by Venlo kwam 'tot de minder aange name ontdekking, dat de slager, by wie hij zyn vet varken ter slach ting had gebracht, soda in plaats van zout in het vlees had gedaan! Het spek kwam praohtig blank uit de kuip, maar begon vervaariyk te schuimen in de pan. Waarschyniyk heeft de leverancier van het zout zich vergist en soda gegeven. Het vlees is echter onbruikbaar ge worden. (Ingez. Med.-adv.) Dat zuurbranden op Uw maag kunt ge blussen in enkele minuten met één of twee Rennies. Laat ze ge woon smelten op de tong zonder water of wat ook en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze gekomen is. Iedere Rennie is apart verpakt en zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen, bij iedere voorko mende gelegenheid overal en altijd. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. VOOR ZATERDAG 27 JANUARI Hilversum I (402 M,VARA 7.00: nieuws; 7.13: gram.muziek; 7.15: ochtend gymnastiek; 7.30: zenderslultlng, 9.00: nieuws en weerberichten; 9.10: gram. muziek; VPRO 10.00: medische causerie; 10.05: morgenwijding, VARA 10.20: voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.40: viool en plano; 12.00: gram.muziek; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12 33: dansmuziek; 13.00 nieuws; 13.15; Metro- pole orkest en solist, 13.50: gram.muziek; 14.00: voor de Jeugd; 14.30: polltle-kapel; 15 00: boekbespreking; 15.15: gram.muziek; 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie: 16.00: gram.muziek; 16.30: omroeporkest en soliste; 17.15: voor de Jeugd; 17.45: sport: 18.00: nieuws; 18.15: „Schuurpapier en nog wat...."; 18.20: VARA-varla; 18.25: gram.muziek: 18.30: volksdansen en muziek; 19 00: artistieke staalkaart; VPRO 19.30: „Passepartout", causerie; 19.40; „Het Oude Testament In deze tyd", causerie; 19.55: „Deze week", causerie; VARA 20.00' nieuws; 20.05. radioschaakwedstrijd Noor wegenNederland; 20.06: actualiteiten; 20.15: gevarieerd programma; 21.15: Tirool- se muziek; 21.45: socialistisch commen taar; 22.00: instrumentaal sextet; 22.25: „Onder pannen", hoorspel; 22.45: orgelspel; 23.00: nieuws; 23.15: sport; 23.2524.00: grnm.muziek. Hllvcrsnm II (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15. morgengebed en liturgische kalender; 7.30. zendersluiting; 9.00. nieuws en weerberichten; 9.10: voor de hulsvrouw; 9.30: gram.muziek; 10.00: voor de kleuters: 10.15: gram.muziek; 11.00: voor de zieken; 11.45; gram.muziek; 11.50. „Als de zleie luistert: Onze geestelijke strijd", causerie: 12 00: angelus, 12.03: gram.muziek; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: gram.muziek; 12.50: sport; 13.00' nieuws en katholiek nieuws; 13.20: gram muziek; 14.00: Instrumentaal ensemble: 14.20: En gelse les; 14.40: amateursuitzending; 15.15: kroniek van letteren en kunsten: 15.50: kamerorkest en soliste; 16.30: „De schoon heid van het Gregoriaans; 17.00: voor de Jeugd; 18.00- filmmuziek; 18.15: „Neder land Industrialiseert", klankbeeld; 18.25: sport: 18.40: Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse defensie": 19.00: nieuws; 19.15: „Dit is leven", causerie; actutalitelten: sport; 19.27: Symphonette- orkest: klein koor en solisten; 19.52: Jour nalistiek weekoverzicht; 20.00: nieuws; 20.05; radio schaakwedstrijd Nederland Noorwegen; 20.06- de gewone man zegt er 't zijne van"; 20.12: gram.muziek; 20.15: „Lichtbaken"; 20.40: „Steek eens op. he ren"; 21.00; gevarieerd programma. 21.53: „Wat zou U doen?"; 22 00' amusements muziek; 22.30: Wij lulden de Zondag in; 23.00: nieuws; 23.15: nieuws ln Esperanto; 23.2524.00: Maastrichts Stedeiyk Orkest en soliste. HJn 3 distributienet 7.05 Gram., 9.05 Werken van Verdl. 10.10 Meditatie. 11.00 Orgel, 11.30 Regent Orch., 12.00 Gevar. muz.. 12.32 Klcsi Ferenc' zlgeunerork.. 13.15 Liederen. 13.30 Gram., 14.00 Gram., 15.00 Operamuz 16.15 Kamerkoor „Cres cendo". 16.30 Plano, 16 45 Verv. kamer koor, 17.10 Planoinuz., 17 30 Org., 18 30 v. d. sold., 19.30 Recital, 20 00 Omroepork. m. tenor, 21.00 Act.. 21.15 Five Melodlans, 21.45 Gram. 23.05 Dansmuz., 23.30 Gram. LUn 4 distributienet 7.15 Bonjour le Monde! 7.25 Refrains, 9.15 Bedtime with Braden. 9.45 BBC Revue-ork.. 10.30 Lichte muz., 11.00 Ménage en Muslque, 11.30 Ca baretklanken, 12.00 Ork. parade, 12.15 Or gelrecital. 12.30 Omr.ork., 13.00 Gram* 13.25 Rumba ork„ 13.45 Sport, 14.00 Org.. 14.30 Hanwell Silver Band, 15.15 BB O Light Orch 16.00 Ork. Stone, 16.30 Uitz. uit Brussel, 17.40 Images sonore, 18.00 v. d. sold., 18.30 Acc., 18.45 Causerie, 19.00 Jazzclub. 20 00 Hallo Parijs! Hier ls Brus sel! 21.00 Zangplaten, 21.30 Jazz.muzlek, 22.00 Conc., 23.15 Top Score. AGENDA ZATERDAG. Den Burcht: P. v. d. A. Spr. mr P. P. Agter. 3± uur nam. Volkshuls: Spr. dr A J. Ch. Haex over nieuwe geneesmiddelen. 4 uur nam. L1 s s e (Bloemlust) Bloemententoon stelling 9 uur voorm.10 uur nam. ZONDAG: Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. prof. dr H. J. Witte veen, 11 uur voorm. MAANDAG: Ons Huls (Borneostraat)Filmavond Int. Orde van Goede Tempelleren, 8 uur nam. DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg): Tentoon stelling van tekenlngeD en grafiek. Werk dagen li—4^ uur nam (tjn 27 Januari). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten (t/m. 28 Februari). Den Haag (Scala)Clrcu3festlval, 8 uur nam. Woensdag en Zondag ook te 2.15 uur nam. Trianon ..Crock de clown" (alle leeft.) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De onoverwlnneiyken" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.16 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „De laatste haven" (18 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo Young man with a horn (18 J.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Borgla schaakmat" (18 Jaar) Zondag 2.30. 4.46. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 20 Januari 13 uur tot Zaterdag 27 Januari 8 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum. Mare 110, tel. 20406 en de Zui- der-Apotheek. Lammenschansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegetgeester Apotheek, wllhelmlnapark 8, teL 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3