R 12 Raad van Wassenaar acht uren op praatstoel Twee verzoeken medewerking bouw gymnastiek-lokaal toegestaan, één afgewezen Wel en ivee der visserij UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN Beurs van Amsterdam DONDERDAG 25 JANUARI De burgemeester, die de gisteren te Wassenaar gehouden raadsvergadering presideerde, wenste de leden en over hen heen de bevolking, geluk in 1951. Aan de orde was vervolgens de begroting. Meerdere punten uit de memorie van toelichting werden meer of minder uitvoerig besproken; de reserves, waarbij men tot de slotsom kwam, dat lij niet voor het uitvoeren van urgente voorzieningen in aanmerking komen, een prioriteitsschema voor uit te voeren werken, het wiek door B. en W. zal worden opgemaakt, de duurte van dagelijks benodigde levensmiddelen, waar bij besloten werd tot Instelling van een commissie ad hoe voor onderzoek naar de wenselijkheid van een weekmarkt, de uitgave voor de politie, welke meer bedragen dan wat daarvoor van het Rijk wordt ontvangen, de verkeers problemen van de Rijksstraatweg enz. Heel veel woorden vielen over de stichting van het zwembad, waarmee de Raad grote haast wil zien gemaakt uit vrees voor bezuinigingsvoorschriften van hogerhand. bedrijf in 1951 verhogen met f. 44.480 B. en W. oordeelde, dat de financiële positie van Wassenaar niet gedoogt om deze vermeerdering van lasten voor rekening van de gemeente te nemen en stelden daarom voor. de gasorils met 1% cent oer M3 te verhogen. Deze verhoging levert circa f. 9.500 meer op dan de te verwachten ver meerdering der lasten, maar er is nog steeds een tendenz tot Driisstii- ging en dus vonden zij versteviging van de bcgrotingspositie van het gas bedrijf met dit overschot gewenst. B. en W. wensten voorts te laten ver vallen de bepaling, dat een afname van 300 m3 gas per jaar over de muntmeter moet worden gegaran deerd. waarbij voor elke m3, welke minder wordt afgenomen, 1 ct moet Gas 1 cent per m" duurder De begrotingen werden vastgesteld waarna in de commissie ad hoe voor noemd werden gekozen mevrouw Ha- rinxma thoe Sloten en de heren Boen der, v. d. Lee, v. d. Berg en v. Gunste- ien. Besloten werd om de 2 x 5 tijdelijke salarisverhoging maandelijks als voor schot aan het gemeentepersoneel uit te betalen. Door het bestuur van de Vereniging Het Residentie-Orkest te Den Haag, was het verzoek gedaan om toekenning van een subsidie. B. en W. achten de banden met het orkest te los om tot subsidieverlening over te gaan en stel den afwijzing voor, waartoe werd be sloten. Thans bestaat de mogelijkheid tot het bouwen van een reeds 25 jaren ont brekend gymnastieklokaal bij de open bare U.L.O. school. Aangezien het gym nastiekonderwijs thans ten nadele van het onderwijs in een 15 minuten gaans verwijderd lokaal moet worden gegeven, achtten B. en W. het zaak om met spoed op de aangelegenheid in te gaan. Een door hen gevraagd crediet van f. 06 000 voor de bouw en bijkomstige voorrieningen werd verleend. Ingekomen was een verzoek van het R K Kerkbestuur van de Parochie van de H. Joseph om gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een gym nastieklokaal bij de school aan de Cle matislaan. Tot medewerking besloten. Het bestuur van de Montessorischool Wassenaar verzoekt eveneens medewer king voor de stichting van een gym nastieklokaal bij een nog te bouwen school nabij de Zanderijvaart. Aange zien op korte afstand een zodanig lo kaal ter beschikking staat, achtten B. en W. het in de huidige tijdsomstandig heden niet verantwoord medewerking te verlenen en stelden daarom voor af wijzend te beschikken. De raad verenig de zich met het voorstel. Nadat ten behoeve van het bijzonder onderwijs waren vastgesteld het bedrag per leerling voor het lager onderwijs 1951 en het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs in dat jaar, kwam aan de orde de electriflcatie van De Pan. Reeds jarenlang is door de inwoners aldaar op een electrische voorziening aangedrongen, maar er was van die zijde onvoldoende medewerking, zodat de exploitatie voortgezet verlies bete kend zou hebben. Ook was er onze kerheid ten aanzien van plannen tot aanleg van een weg Scheveningen Noord-Hollandse grens. Aangezien thans de zekerheid bestaat, dat de eventueel aan te leggen weg geen moeilijkheden zal opleveren en de firma Prins en Topper in de kosten, f. 1000.wil bijdragen, werd met de gemeente Katwijk overleg gepleegd. Het gevolg hiervan is, dat Wassenaar in de kosten van een ook op Wasse naars gebied door Katwijk te maken electriciteitsvoorziening zal hebben te betalen f. 5000 (verminderd met f. 1000 P. en T.) en zal hebben te dragen jaarlijkse lasten, te stellen op f. 130. Op grond van het feit, dat deze voor ziening voordeliger is dan electriflca tie door Wassenaar zélf, stelden B. en W. voor, het benodigde crediet be schikbaar te stellen, het welk ge schiedde. De verhoeine- van de kolenpriis. de salarissen en de omzetbelasting zullen de lasten voor het eas- en etectricitreits- worden bijbetaald. Algemeen vond de raad 1% ct te veel en werd be sloten de verhoging te stellen op 1 ct per m3. f. 3500.werd beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van een mobllo- foonapDaraat ten behoeve van de po litie. Het archief is ten raadhulze in een vochtige en brandgevaarlijke ruimte ondergebracht en de provinciale in specteur van de archieven heeft bii herhaling od verbetering aangedron gen. De oplossing kan alleen door uit breiding worden gevonden en door ir A, M de Rouville de Meux is daarvoor een D'.an ontworpen waarvan de kos ten worden geraamd op f. 70.850, in welke som niet ziln begrepen de kosten van uitbreiding der centrale verwar ming en van stoffering en meubilair. Het ontwerp werd ten dele afgekeurd. Bezwaar werd gemaakt tegen de uit gaaf zolang het plan zwembad niet is aangenomen. Men was er niet zeker van of deze verbouwing afdoende zou blijken. Hoewel B. en W. aandrongen od aanneming wegens het gevaar van opgelegde bezuiniging, volhardde de Raad in ziin verzet. Ten slotte werd het voorstel gedaan om de beslissing od korte termijn uit te stellen. Dit werd aangenomen met de stem van wet houder Hazenberg tegen. Wegens oriisstijgingen blijkt het des tijds verleende crediet van f. 9.000 voor het herstel van het speelterrein in het Oostdoro onvoldoende. Een gevraagde aanvulling van f. 1.900 werd toege staan. De overkaPDing van de vuilstort plaats aan de Haven voldoet niet aan normale eisen. Zij moet worden ver beterd en vergroot, voor welk werk een bedrag van f.4450 gevraagd werd. Cre diet werd verleend. Een bedrag van f.2400 werd gevo teerd voor een inwendige verbouwing van een woning van het waterbedrijf, waarin een technisch ambtenaar ziin intrek moet nemen. Op 6 uur nm. werd de vergadering, na 8 uren van discussies, gesloten. (Ingez. Med.-adr.) tegen rheumatische aandoeningen Doeltrelfend Onschadelijk Gemakkelijk In te nemen Practiich smakeloos Tegen spier-, zenuw- en gewricht* rheumatick. spit. ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen. R 12 helpt snel. daar de actieve stof binnen zeer korte tijd in het bloed wordt opgenomen en daar zonder enige onaangename of schadelijke nevenwer king de ontstekingshaarden bestrijdt en de ziektekiemen langs natuurlijke weg uit het lichaam afvoert Kuur verpakking. Inh. 48 tabletten. Gld. 3-20. Verkrijgbaar bij apotheken en drogisten. ALKEMADE AANBESTEDING. Op het Raadhuis had de aanbesteding plaats voor het verbouwen van de secre taris-woning. Na opening der biljetten bleek, dat de fa. J van Berkel en Zn te Roelofarendsveen de laagste inschrijver was voor f.5986. De hoogste inschrijvers waren Gebr Akerboom to Rijpwetering voor f 7044. Aan de fa. Van Berkel werd het w erk gegund. AI.PIJEN AVONDCURSUS CHR. TECHNISCHE SCHOOL? Door het bestuur van de Stichting voor Chr. Nijverheidsonderwijs alhier is een verzoek tot het gemeentebestuur gericht om medewerking krachtens art. 25 van de Nijverheidsonderwijswet voor het openen van een avondschool voor tech nisch onderwijs aan de vorig jaar ge opende Chr. Technische School B. en W. stellen de Raad voor dit stuk in hun handen te laten, opdat t.z t. door het college prae-advies kan worden uit gebracht HISTORISCHE VERENIGING. Na een korte inleiding van de voor zitter van de Historische Vereniging de heer A. J. Dekker, hield de heer dr H. Enno van Gelder, directeur van het Ko ninklijk Kabinet van Munten Pennin gen en Gesneden Stenen te 's-Graven- hage. in de trouwzaal van het Raadhuis gisteravond een voordracht Spr. behan delde de groei van de eenheid in het Ne derlandse muntwezen in de 15e en 16e eeuw. Zijn met belangstelling door een helaas maar gering aantal belang stellenden gevolgde voordracht, illu streerde spreker met een serie gipsaf gietsels van munten uit die tijden. Het was een interessante avond, waarop en kele plaatselijk muntverzamelaars de ge legenheid kregen hun onbekende exem plaren te doen identificeren door de alleszins deskundige. Met een dankwoord sloot de voorzit- BENTHUIZEN Jaarvergadering Christelijke Kleuterschool WEDEROM EEN WACHTLIJST. In het lokaal der school werd de Jaar vergadering van de vereniging Een LISSE Burgerlijke Stand Geboren: Louise Wilma Johanna, d. van P. Langeveld en H. B. F. Versteeg. Leonardus Maria, z. van P Kleyhorst en J M. Lie verse. Antonlus Wilhelmus Cornells Maria, z. van G. A. BiiRchman en J. M. Vink. Getrouwd: J. F. Turenhout en E. H. H. van Rooyen; J. H. v. d. Heuvel en C. G. v. cl. Vlugt. Overleden: M. J. Bcljk, wed. van J. Hoogkamer, 56 Jaar. AMSTERDAMS BLINDENKOOR. De Vereniging Blindenpenning". af deling Lisse. belegde in de Chr. Geref, Kerk een blinden-avond. Ds H. W Eerland Chr. Geref. prèdi- kant, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, die het kerkgebouw tot In de hoeken vulden en het Amsterdams Blindenkoor. dat deze avond met zang zou opluisteren. Na een kort inleidend woord over doel en streven van de Christelijke Blinden hulp werd met het eigenlijke program ma begonnen, waarin afwisselend koor- en solozang, een kwartet en declamatie voorkwamen. De nummers werden op gevoelige wijze vertolkt. In de pauze vertelde de propagandist der vereniging enkele bijzonderheden over het blindenwel'k en wees de aan wezigen op hun verantwoordelijkheid de blinden niet te laten dolen op de sociaal-economische, de culturele en geestelijke weg. Na de pauze zong het Blindenkoor op sublieme wijze het Ave Verum van Mo zart. Enkele uitstekende sopraan-soll volgden. Ds Eerland sprak ten slotte een dank woord tot allen, die aan de avond hun medewerking hadden verleend en sloot deze bijzonder geslaagde blinden-avond. RIJNSBURO JAARVERGADERING CHR. GEREF. J.V.. M.V. en K.V. Gisteravond hielden de Chr. Geref. M.V. „Onderzoek de Schriften", J.V. „Timotheus" en K.V. „Benjamin" hun gecombineerde jaarvergadering in de Chr. Geref. Kerk aan de Oegstgeester- Weg alhier. Ds. N. Brandsma opende de bijeen komst met alle aanwezigen een harte lijk welkom toe te roepen, waarna hij voorging in gebed. Na het laten zingen van Ps. 100: 1—2. las hij ps. 100 uit de Bijbel voor, waarna een openingswoord werd gesproken. Enkele leden der M.V. en J.V.. voorstellende een schoolmees ter en èen klasje, brachten de jaarver slagen uit. Ds Brandsma maakte zijn compliment voor dit aardige jaarverslag Door de heer J. Heemskerk werd een bijbels onderwerp voorgedragen uit Math. 24: „Nog eenmaal zal Hij komen als richter van het heelal". In een schetsje werd door een 4-tal leden der K.V. vervolgens het jaarverslag voorge dragen. Mej. G. Kuivenhoven droeg een vrij onderwerp voor over Guldo Gezelle. De avond werd verder gevuld met o.a. het voordragen van gedichten, terwijl mej. Bertha ColUn iets vertelde over de Abdij van Rijnsburg. waarover zij te vens een gedicht voordroeg. Verder was er een reciteerwedstnjd tussen de M.V. en J.V., welke gewonnen werd door de J.V.. en een familiecompetitie, welke ge wonnen werd door de M.V. De heer J. Korpershoek droeg de Kerkgeschiedenis van „Hendrik de Cock" voor. Verder werd de avond gevuld met samenzang. Aan het einde van deze mooie en leer zame avond dankte de voorzitter der J.V., de heer L. v. d. Haak ds Brandsma en allen, die medegewerkt hadden om deze avond te doen slagen, waarna ds Brandsma na het lezen van Ps. 91 met dankgebed sloot. WASSENAAR WIE ZAG WORSTELING IN TRAMHUISJE? Dinsdagavond om circa 9 uur verzocht een jongeman van circa 17 jaar de juf frouw in het tramhuisje aan de Kerk- dam te mogen telefoneren. Toen hy binnen de afsluiting van het loket was, viel hij de juffrouw aan. kennelijk met het doel zich meester te maken van het aanwezige geldbakje. Er ontstond een hevige worsteling, welke tot buiten het wachthuisje werd voortgezet. Op het hulpgeroep van de juffrouw, die lichte verwondingen opilep. Is de jongen ge vlucht. De politie verzoekt hen. die in lichtingen kunnen geven over de iden- MetUd van de dader dit ten spopdlgste te doen aan het bureau v. Zuylen van NiJevel(straat afdeling recherche. „KOPERS" ZONDER BETALEN. Bij een boekhandelaar kooht een man diverse artikelen, waarvan hij een ge deelte meenam. De rest moest worden bezorgd aan een adres, dat achteraf gefingeerd bleek te zijn. De man is onge veer 60 Jaar oud. groot, en fors, donker gekleed, heeft een beschaafd uiterlijk en dito spraak. Men zij gewaarschuwd! Christelijke Kleuterschool gehouden on der voorzitterschap van de heer G. C. Diephout. Na opening werd overgegaan tot de jaarlijkse uitloting van rentegevende aandelen. De secretaris, de heer A. van Staal duinen. en de penningmeester de heer C Bregman. gaven een keurig jaarver slag. De inkomsten over 1950 beliepen f. 3195:93 en de uitgaven f. 3206.28, der halve een nadelig saldo van f. 10.35. Uiteraard zit m dit nadelig saldo nog niet begrepen de afschrijvingen, wes halve de exploitatie-rekening nog een veel ongunstiger beeld zal vertonen. De heer G. C. Diephout, periodiek aftredend doch herkiesbaar, werd met op één na algemene stemmen herkozen. Tot leden der reserve contróle-com- mlssie werden benoemd de heren W. Qualm en M, Sprultenburg. Bij de rondvraag werd gezocht naar bronnen van inkomsten om het tekort te dekken. Hoewel het bestuur zioh voor alle tips aanbevolen houdt, werd in principe besloten om een óllebollendag te organiseren. Voorzitter Diephout deelde in zijn slotwoord nog mede, dat zich tijdens de vergadering enkele nieuwe leden hadden opgegeven, terwijl het aantal leerlingen, dat per 1 April naar de „grote" school zal overgaan, 31 bedraagt. Dit aantal is reeds op de wachtlijst overschreden, hetwelk betekent, dat wederom een aantal kinderen voorlo pig bij Moeder thuis moet biyven wachten, tot de ruimte is uitgebreid. Hoewel er hard aan de plannen om over te gaan tot het bouwen van een nieuwe büzondere lagere school, wordt gewerkt, zal het toch nog wel enige tüd duren, voordat de kleuterschool de vrijkomende byzondere school zal kunnen betrekken. LEDENVERGADERING „DE BENTRUITERS". Onder voorzitterschap van de heer N. M. Rensink werd de ledenvergadering van de L. R. „De Bentruiters" gehou den De opkomst was goed. Na opening werd de jubileum-ruiter- dag te Utrecht ter gelegenheid van de zilveren Koninklijke Ned. Federatie van Landelijke Rij verenigingen besproken, waarbij de vereniging zal worden ver tegenwoordigd door de heer C. de Vogel, zulks i.v.m. buitenlandse werkzaamhe den van de voorzitter. Ook op de pro vinciale vergadering Zuid-Holland— Brabant te Rotterdam zal de vereniging aanwezig zijn. omdat een causerie ge houden zal worden door de bekende rit meester De Gruppelaar uit Ede. De heer N. M. Rensink was periodiek aftredend en stelde zich niet meer her kiesbaar. De heer A. van Straalen Jr trad wegens afwezigheid uit het bestuur, terwijl de heer W. C. van der Sterre zich gaarne van zijn functie ontheven zag, De heer Van Straalen kreeg „eervol ontslag", doch de beide andere bestuurs leden zagen hun verzoek in*nader be raad gehouden. Een excursie op Tweede Paasdag naar Deurne (N-B), uitgaande van het streekverband Gouda, werd vervolgens behandeld. O.m. zal een bezoek wordon gebracht aan de Rijschool te Tilburg. Voorlopig meldden zioh hiervoor 12 deelnemers Na een uitvoerige bespreking Inzake de te houden rulteravond sloot de voor zitter de vergadering. CONTACT-AVOND E.II.B.O. Gisteravond werd in het Spaarbank- gebouw een contact-avond van de plaat selijke afdeling van Eerste Hulp Bij Ongelukken" georganiseerd, waaraan werd medegewerkt door de afdelingen 's-Gravenhage, Loosduinen, Delft Rijs wijk en Monster. Mevr. BregmanDe Vlaming opende de avond met een welkomstwoord, in het bijzonder gericht tot wethouder W. C. Diephout, vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. Als jury-wedstrijdcommissie fungeer den de heren doktoren J. H. IN. de Bruijn uit Zoetermeer, C. J. Leenen uit Voorburg D A. de Leeuw uit Benthui zen en De Reus uit 's-Gravenhage. De eerste opgaaf luidde: .Er zijn twee personen onder het puin bedolven. Pa- tiën één heeft wonden aan voorhoofd en linkeroog. Hij heeft erge pijn in rech ter onderbeen, dat sterk bebloed is. Pa- tlën twee heeft, een uitgebreide kneu zing van de linkerborsthelft, pijn bij ademhalen en een dwars lopende diepe wond aan de rugzijde van de rechter pols. Regel eerste hulp en vervoer". Na loting waren de afdelingen Bent huizen, Monster en Rijswijk de „geluk kigen" deze opgaaf te mogen uitwerken Met pseudo-slachtoffers zij zijn heus niet te benijden! werd het on geval op keurige en serleuse wijze uit gewerkt. Na de pauze verschenen de afdelingen Loosduinen, 's-Gravenhage en Delft vcor het voetlicht. Na afloop der oefeningen elke af deling kreeg een kwartier bespreektyd hield dr Leenen een boeiende alge mene beschouwing omtrent de opgege ven ongevallen. Het zijn. aldus dr Lee nen, eenvoudige gevallen. Vooral bij de eerste opgave kwam het echt aan op E.HR O -werk. De wondbehandeling en die der fracturen kan nooit met teveel zorg geschieden. Snel verband ls nog al tijd het aangewezen middel en dit moet tegen schuiven worden beveiligd door pleisters. De plaatselijke ploeg was samengesteld uit de dames Jo Havenaar, commandan te. Nel Bregman en de heer C Bregman. Uit een onderhoud, hetwelk wij nog met mevr BregmanDe Vlaming moch ten hebben, bleek, dat a.s Zaterdag de wedstrijdDloeg (mevr Bregman. leidster. Jo Havenaar en A. Waltman) naar de kring-voorwedstrijd te Delft wordt ge zonden. Mevr. Bregman—-De Vlaming sloot de goed geslaagde en flink bezochte con tact-avond met een dankwoord aan de Jury. KOUDEKERK LAATSTE UITVOERING „KUNST NA ARBEID". Het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" gaf gisteravond haar laatste en derde uitvoering in hotel De Bruin. De belangstelling was weer zeer goed te noemen, waarbij de Jeugd een grote rol speelde. Het programma werd vlot afgewerkt. NIEUWKOOP Burgtriyke Stand Geboren: Douwe DJurre, a van W. H. de Jong en T. W. van Laar; Kitty Margaretha, d. van A. Blooa en J van der Sluis. Ondertrouwd; L. J. Hoogervorst, 23 Jaar en A. W. Vork, 20 Jaar. OUDE WETERING Uitvoering ,,St. Theodulfus" „HET GOUDEN KALF": Vroiyke verwikkelingen. Op het gebied van ontspanning is men in Oude Wetering niet verwend. Gelukkig daarom, dat er een zeer goede toneelclub is, die enkele avon den per jaar een passend amusement weet te brengen. Begrijpelijkerwijze weten deze avonden dan ook een rui me belangstelling te trekken. Ook gis teravond mocht voorzitter-regisseur P. H. v. d. Bosch in hotel Klein een behoorlijke belangstelling verwelko men op de vasteavond-ultvoering. Na een korte toelichting, besloot spr. met alleen een prettige gezellige avond toe te wensen Allereerst werd ten tonele gebracht „Een bloederig drama" van Mar. Jan sen. Na dit voorspel ging het doek open voor „Het gouden kalf", een vrolijke verwikkeling van Mar. Jansen en G. Nielen. Op zeer amusante wijze wordt hierin het verhaal verwerkt van een fa milie, die boven haar stand leeft, waar de kinderen een verkeerde opvoeding wordt gegeven en waarin van de rijke neef als betalend logé verwacht worflt een oplossing te brengen voor de drei gende financiële problemen. Deze wordt als het gouden kalf aanbeden. Een per soonswisseling met zijn secretaris weet hem echter aan deze onwelkome atten tie te onttrekken, maar brengt tevens beiden in diverse komische verwikkelin gen. Bij de ontknoping keert alles ten goede waarbij tevens de familie haar dwaasheden Inziet en een wijze les weet te trekken uit het gebeuren. Het stuk werd op zeer goede wijze ten tonele gebracht, waarbij de aanwezigen zeer zeker niet in hun verwachtingen zijn teleurgesteld. Vooral de rollen van Jozef Smit. zijn vrouw Magda en het nichtje Elly kregen een zeer goede ver tolking. Het geheel was een mooie suc cesvolle avond, waarmede regisseur v. d. Bosch veel eer heeft ingelegd. Rest ons nog te vermelden, dat de muziek in de entre-actes, evenals bij het na afloop gezellig samenzijn, weer in goede han den was bij de pianist-accordeonist, de de heer W. v. Driel. TER AAR Afscheid chef-brugwachter TOEKENNING ZILVEREN MEDAILLE ORDE VAN ORANJE NASSAU. In verband met het bereelken van de pensioengerechtigde leeftijd werd Dins dag afscheid genomen van de chef- brugwachter te Aardam, de heer W. B. de Vogel. De heer L. P. WIertsema, gepension- neerd hoofd van dienst, opende de rij van sprekers 35 Jaar geleden, aldus spr., was mijn oog gevallen op de heer De Vogel, die geschikt zou zijn voor het ambt als brugwachter, wat al spoe dig bleek goed bekeken te zijn. Later werd hij chef-brugwachter. Deze func tie heeft hij 22 Jaar mogen vervullen. Spr. haalde vele herinneringen op, van wat er in die 35 Jaar gepasseerd was. Daarna sprak het hoofd van dienst Aarkanaal, de heer J. W. Ridder, en kele woorden. Spr. is nog maar één jaar in dienst, doch In deze korte tijd heeft hij de heer De Vogel leren kennen als een getrouwe chef-brugwachter. Hij roemde vooral de goede verstandhou ding bij het Aarkanaal-personeel. Na mens het personeel overhandigde hij aan de heer De Vogel een prachtig tafelkleed. Dit cadeau was gekozen, daar ook mevr. De Vogel steeds paraat stond met het' sohenken van koffie of thee, want vaak werden er ten huize van De Vogel besprekingen gehouden. De heer Van Driel, chef de bureau, sprak namens de directeur-hoofdinge nieur. Na enkele waarderende woorden ge sproken te hebben, kwam spr. met de verrassing van de dag, n.i. dat het H.M. de Koningin behaagd had de heer De Vogel toe te kennen de zil veren medaille van de Orde van Oranje-Nassan. De heer A. Broer, brugwachter, sprak als collega. Als laatste spreker voerde Maandag flinke aanvoer van fijn- en platvis Dinsdag wedden in Grimsby weer goede besommingen gemaakt. De Abraham SCH 91 besomde er voor 875 kit vis na een reis van 14 dagen 2.815 Pond. de Petten UM 49 maakte na een reis van 13 dagen 2310 Pond en de Limburgla IJM 54 besomde voor een 14-daagse reis 1.900 Pond. Woensdag was het in Grimsby een stuk minder met de prijzen. Voor een reis van 14 dagen kon de Flamingo IJM 25 het niet verder brengen dan tot 1.500 Pond. De Vlos I IJM 24 had 717 kit In een reis van 14 dagen en besomde daar voor 2 100 Pond en de Thorina IJM 33 had 764 kit in 13 dagen en noteerde 2.318 Pond. De stoomtrawler De Hoop IJM 73. welke aanvankelijk genoteerd stond voor de Donderdagmarkt in IJmulden. ver koopt zijn vang«t in Grimsby. Het was de bedoeling dit Donderdae te doen. maar dan is de markt daar al volge boekt met eigen aanvoer en daarom wordt gewacht tot do Vrijdagmarkt. Voor de Donderdagmarkt in IJmulden stonden Woensdag genoteerd de trawlers Bergen IJM 16 met 210 kisten schelvis 110 kisten gul en kabeljauw 250 kisten koolvis en leng 60 kisten wilting. 40 kis ten varia en Shamrock IJM 129 met 1.000 kg tong. 5 manden tarbot. 80 man den schol en 10 manden gul en kabel jauw. Bovendien zouden er enkele kot ters aan de afslag zijn Om enkele reparaties ts laten ultvoe ren kwam Woensdag tegen 12 uur in IJmuiden binnen de Belgische kotter Z 540 Het schip had zijn vangst nog aan boord en kreeg toestemming om deze Donderdagmorgen in de afslag te ver kopen. De motor'rawler Assan Reis IJM 42. die een vergeefse reis maakte naar de Barendszee vandaar zijn geluk ging be proeven bij de Lofoden en ten slotte maar weer op de Noordzee terechtkwam meldde Woensdagmorgen nog vissende te zijn. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zou het schlo Maandag in Grimsby aan de markt zijn. Na Donderdag zijn er in IJmuiden deze week geen trawlers meer aan de afslag te verwachten. Dat wordt dus be gin volgende week Voor Maandag re kent men op een flinke aanvoer van fi1n- en Dla'vis gf2len de goede vangst- meidineen die reeds van de loggers bin nenkwamen. De Scheveningse logger SCH 121 kwam Woensdag in IJmuiden binnen met mo- torschade. Het resultaat van deze ge broken reis bestond uit welgeteld 30 manden vis. welke Donderdagmorgen zouden worden verkocht. Volgens een Belgisch Visserijblad kan Nederland in de maand Februari voor 150 -ton aan verse zeevis naar België ex porteren. Het contingent voor Denemar ken is 60 ton. voor Noorwegen 20 ton en voor Zweden 5 ton. Hierbij kan wor den aangetekend, dat Nederland voor Februari 50 ton minder krijgt toege staan, dan in Januari het geval was. NIEUWE KOTTER. In IJmuiden ls een nieuwe kot'er aan genomen. de Wlron IV. welke het vis- nummer IJM 209 heeft gekregen. Dit schiD werd gebouwd by de firma Boot in Woubrugge op de scheepswerven van De Dageraad", voor rekening van Cc redery Wlron te Wielingen. Het heelt een lengte van 30.50 meter, een breedte van 6,70 meter en een diepte van 3.30 meter. Voor de voortstuwing werd in het schip een 360 PK Industrie-motor ge plaatst. voor de aandryvlng van de wincheen 80 PK Industrie-motoren voor pompen en compressors een 20 PK Sa- mova. Het schip ls van moderne nauti sche middelen voorzien en zal In IJmui den verder reisvaardig worden gemaakt, zodat ln de volgende week de maiden- trop" kan beginnen. Besommingen brugwaohter wyfje het woord uitnaam van de Provinciale ambtenarenvereni- glng „Eensgezindheid". Spr. zal op de eerstvolgende vergadering voorstellen om de heer De Vogel tot erelid te be noemen. Zichtbaar ontroerd dankte de heer De Vogel alle sprekers. Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd ge zellig bij elkaar. CHR. HIST. KIESVERENIGING Dinsdagavond hield de Chr. Hist. Kiesvereniging „Voor Vorstin en Va derland" ln het gebouw „Jonathan" haar Jaarvergadering. D« voorzitter, de lieer G. J. Huygon, opende met het le-zen van Jesaja 35. De heer A. Broer verzorgde het fi nanciële verslag. Er bleek nog een be drag van f. 73.58 in kas te zijn. Tot lid van de contróle-commlssie werden de heren L. Balvers en G. de Bruyn be noemd. Het Jaarverslag werd verzorgd door de heer Huig de Vos. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende heren G. J. Huy- gen en W. van Woudenberg herkozen, en werd voor de heer D. van Heynin- gen, die bedankte, gekozen de heer G. J. Roosenboom. SCHEVENINGEN, 24 Jan. Met verse vis kwamen hedenmorgen aan de markt de trawlloggers SCH 250 f. 6920; SCH 342 f.4120; SCH 40 f 6030 de kotters SCH 2 f. 980 en 5 schokkers met te zamen f. 6220. SCHEVENINGEN. 25 Jan. Aan de markt kwamen hedenmorgen de trawlloggers SCH 21 t. 8600: SCH 200 f 5420; SCH 46 f. 5100; de kustvlssers KW 66 f. 190; KW 61 f 125 en 8 schokkers met f. 8700 aan verse vis. IJMUIDEN. 25 Jan. Besommingen van hedenmorgen: IJM 16 f.20800; SCH 121 f.2380; IJM 129 f.5750: KW 151 f 4150: KW 89 f. 5500: KW 7 f. 5380. KW 76 f 6500; KW 51 f 3260; IJM 228 f. 1340: IJM 230 f. 1310; KW 198 f 700; KW 12 f. 1530: KW 94 f 1800; KW 72 f.1160. KW 92 f.1620; VL 28 f.1160; Z 540 f 2490. MARKTBERICHTEN LEIDÊN, 25 Jan. Coöp. Groentenveillng. Per 100 kilo: Rode kool 11.5015.70; Savoye kool 6.50—10.50; Groene kool 7 14.90, Boerenkool 5—21; Prei 21—25; Kro ten 4.2010.20; Kroten gekookt 717; Uien 14.50; Peen 621; Spruiten 12— 41: Andyvle 66—89; Sla 42—47; Schorse neren 16; Witlof 1.545; Spinazie 88. Per 100 stuks: Sla 520.20; Knolselderle 5—16. Per 100 bos: Selderie 7.90—12.40. KATWIJK a. d. RIJN. 24 Jan. Groenten- veiling. Waspeen I 7.75—21 75; Idem II 5.5011.25; Rode kool 8 8011.50 Uien 4.405.70; Boerenkool 1017; Groene kool 813 90; Gele kool 6.408,80: Spruiten 26—27.10; Witlof 37—46; Kroten 6.25— 6.75; Knolselderle 514; Winterpeen 4.50 —5 20. ROELOFARENDSVEEN. 24 Jan. Bloe menveiling. Rose Copland 4261; W. Cop land 3852. v. d. Eerden 61—80, Pink Gem 52—67; White Sail 51—70; Crown Imperial 44—56; Sc. Wonder 4048; Deli cate 50—55; W. Pltt 8085; Krelage 38 50; Golden Harvest 7090; Amldonette 6079; Zenober 5561; Crater 6066; Helios 4152; Whrestler 46—49; Agnes 36 44; Early Glory 5058; Magnlflcenae 48—54; Wilgen Katjes 12—24; BI. Druifjes 1221; Cyclamen 2085. ROELOFARENDSVEEN, 24 Jan. Groen tenveillng. Witlof I 36 0038.00; Idem II 8.00—18.00; Spruiten 26 0045.00; Groene kool 8 00; Andijvie 66.00; Rode kool 6.00; Uien 7.00: Sla 1.70 per kist. TER .AAR, 24 Jan. Witlof 1 30—39; Idem 2 21—25; Idem stek 9—16; Andijvie 1 34— 51: Idem 2 927; Spruiten 2936; Idem los 15; Kroten 4—7; Uien 2—6; Prei 14 15: Groene kool 1415; Waspeen 10; Idem stek 5 alles per kilo. Sla 4 per stuk. Selderij 8 per bos. Sloofsla 85; Boerenkool 3080 per kist. Ook op de weg: Houdt Uw fateoen! U moet 't verkeer geen last aandoen. VEILIG VERKEER BEURSOVERZICHT WEINIG VERANDERING. AMSTERDAM, 24 Januari 1951. De beurs nam vandaag een afwaah- tende houding aan en de transacties bleven beperkt. De guldensleningen lagen opnieuw gedrukt, al was de stem ming niet zo flauw als gisteren. Voor de internationale Industrieaan delen was de aandelenmarkt goed prijshoudend. Aandelen Unilever avan ceerden een kleinigheid, evenals Phi lips. Aku's moesten een punt prijsge ven. Kon. Olie sloot vry onveranderd. De hoek ln converteerbare obligaties Kon. Olie bleef vandaag gesloten. Gis teren is voor f. 1.768.000 aan obligaties omgezet. De Scheepvaartmarkt wist zich goed te handhaven en gaf voor enkele soorten kleine verbeteringen te zien. De Indonesische sectore daaren tegen was voor bepaalde aandelen vry flauw. Certificaten Deli Maatschappij bijv., moesten 3 punten prijsgeven. Am sterdam Rubber gold 125% (127). H.V.A. daarentegen kon zich vry goed handhaven. De Amerikaanse sector volgde trouw het koersverloop van New York. Het agio bleef op circa 9%% onveranderd. Donderdag 25 Januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad t 1000.— Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3Vt 96% Ned. '47 3% 394% Dollar-Ing. '47 3 96U Investerlngscert S.. 95% Ned. p. 1962 4 m.b. 3 95 Indië *37 A 3 92 Grootboek '46 3 93Vs ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 49 Nat Handelsbank 91% Ned. HandelmU153V* A K U176% Lever Br240 Philips 247 Vb Wilton Feyenoord.. 165 Kon. Olie 326% Amst. Rubber 125li Dell-Bat. Rubber 106% *->11 Amer I193% Kon Ned Stoomboot 156% Ned Scheep?. Unie 164% H V A 116% Java Cult62 Deli Bat MU 120 Dell Mb 106% Senembah 102 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen Den Haag 1937 I 3 99Va R'dam *37 I-Itl 3VA 100 Industriële obligaties Lever Zc p Mil 3 107 - Voorlopig genot nbl Adam 1937 «33 96% Kon. Petr. My 3% 112% Bank- en Cred.Instellingen Amst Bank 172 Rott. Bank 181% Twentsche Bank 177% Industriële Ondernemingen Ned G. en Sptr. fabr. 294% Rott. Droogdog My. 322% Swanenb. Organon 194 Handelsondernemingen Borneo Sum. H. My 123 179% DIverseD Albert Heyn Ned. My Walv.vaart 190% 109 Spoorwegen f Dell Spoorweg MU.. 31% Amer. fondsen -f 44% 61% Fondsen nit Lelden en omgeving (Aandelen) V K. 34/1 1 ->'l Constructie 380 mmmm Int Kunstetoff Ind. 101% 101% Kon. Ned. Edelmet. 81% 81% Pref. w.a tdero 88 L. Kon. Ned. Grofsm. 133 VA 133 Textiel Oebr. v wyk 108% 169% Leldsche Wolsplnn. 235 L. 235 G.B neleman en Dros.. 103 104 G.B Ver Touwfabrleken 133 Pref. Idem 134% 134 Lahad DatuCul. Mij 50% 51 B.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5