VAL DA Sleutelstad won Leidse zwem-vierkamp r PANDA EN DE MEESTER-BEDIENDE is toch maar je ware! Het leven in Australië is vrij hard Woningnood verschrikkelijk - werkgelegenheid groot Radio-programma WOESDAG 24 JANUARI Frits Thijssen verbetert Leids record Voor een vrij behoorlijke belang stelling werd gisteravond in De Over dekte de door De Sleutelstad georga niseerde Leidse zwem-vierkamp ge houden. Het viel te betreuren dat de LZC gemeend had zich van deze wed strijden terug te moeten trekken bet bestuur van deze vereniging had zich niet accoord verklaard met het door De Sleutelstad vastgestelde pro gramma waardoor de ontmoeting niet. zoals in de bedoeling lag, een krachtmeting tussen alle Leidse zwem verenigingen is geworden De hoofdrollen werden nu gespeeld door De Zyl en de organiserende vereni ging zelf. terwijl De Watervrienden en De Golfbrekers verdienstelijk de bijpar tijen vertolkten. De Sleutelstad kwam verdiend als winnaar uit de bus, met een belangrijke voorsprong op De Zijl, maar de beste prestatie werd deze avond geleverd door Frits Thijssen van laatstgenoemde ver eniging. die het Leids record op de 100 nieter vrije slag heren met liefst 0.8 sec. verbeterde. De voorsprong van De Sleu telstad was na de persoonlijke nummers al onaantastbaar; zelfs indien de dis kwalificatieregen op de estafettenum- niers De Zijl zag zich hierdoor enkele overwinningen ontgaan achterwege was gebleven had de Straathof-beker de club van Piet Erades niet meer kunnen ontgaan Het was bij de estafettenum- mers een vreemde geschiedenis, de ze nuwen speelden bij vele zwemmers en zwemsters een grote rol en het gevolg daarvan was dat vele ploegen wegens onbeheerst aflossen gediskwalifceerd moesten worden. De kroon spande wat dit betreft het nummer 5 x 50 meter vrije slag estafette dames, waarop niet minder dan vier van de vijf deelnemen de verenigingen werden gediskwalifi ceerd: alleen De Sleutelstad-ploeg zwom regelmatig. Na afloop van de zwem-vierkamp werd nog een waterpolowedstrijd ge speeld tussen combinaties van De Sleu telstad en De Zijl. De uitslagen lulden: 100 M rugslag dames: 1. J. de Haan (Sieut1.24; 2. A. Oosterom (Sleut.) 1.36; 3. N. de Wit (Golfbr.) 1.43.4. 100 M. rugslag heren: H. de Tombe (Zijl) 1.199; 2. N. v. Berkel (Sleut.) 1.21; 3. J. Gout (Sleut.) 1.34 4. 100 M. vrije slag dames: 1. A. Fasseur (Sleut 1.25.8; 2. L. Wolters (Sleut.) 1.27.5; 3. A Nekeman (Watervr 1.30.6. 100 M. vrije slag heren: 1. F. Thijssen VIERTALLENCOMPETITIE NED. BRIDGE BOND DISTRICT LEIDEN. De teams Scheffers en Van Inge Schenau (beide D.D.S.). konden het in de hoofdklasse tegen de teams Koch en Visser (de Sleutels) niet bolwerken en verloren respectievelijk met 24 en 12 m p. Team Van der Stok (SI.) won, trots fanatieke tegenstand van het team Beijer, met 17 m p. Team Braams was deze keer tegen het team Van Wlngen wel zeer ongelukkig. Door het bieden van groot. slam. hetwelk 1 down ging. verloor dit team met 4 nu.p. Indien klein slam was geboden, zou de wed- s'.ryd met 6 m.p. In 't voordeel van team Braams zijn uitgevallen Stand: Team Visser (SI.) gs 12 mp. 18. v. Wingen (SI) 13—18; v. d. Stok (SI) 14—18; Koch (SI.) 23—16; Beyer 'SI.) 13—11; Qraams (SI.) 13—9; Schef- fexs iD.DS.) 149en v. Inge Schenau ll)D.S.) 14—7. (Zijl) 1.03.8; 2. Van Rooyen (Sleut.) 1.12.6; 3. L Stokhulzen (Zijl) 1.13. 100 M. schoolslag dames- 1. W. Flllppo (Watervr.) 1.39: 2. A. v. d. Klugt (Golfbr.) 1.39.3; 3: B. Walekamp (Golfbr 1.39.4. 200 M. schoolslag heren: 1. P. Bekkering (Sleut,) 2.503; 2. F. Westerbeek (Sleut.) 2.54.5: 3. T. Plezier (Zijl) 3.08.1. 50 M. vlinderslag heren: 1. W. van Rooyen (Sleut 35.1;-2. W. v. Zyi (Sleut.) 38.1; 8_. B. Kloos (Zijl) 39.3. 3 x 50 M. wisselslag est. dames: 1. Sleu telstad 2.05 8; 2. Sleutelstad 2 2 09.4; 3. Watervrienden 2.15.8 (Golfbrekers gedis kwalificeerd). 3 x 100 M. wisselslag est. heren: 1 De Zijl 3.47.5; 2. Sleutelstad 3.56.4; (Water- vrienden 1 en 2 gedlskw.) 5 X 50 M. vrije slag est. dames: 1. Sleu telstad 3.14.6. (Watervrienden 1 en 2, Golfbrekers en De Zijl gedlskw.). 5 en 50 M. vrfje slag est. heren - 1. Sleu telstad 2.37; 2. Watervrienden 3.26 (Zijl 1 en 2 en Watervrienden 2 gedlskw.). EiDdstand: 1. Sleutelstad 2011.1 pnt.; 2. Zijl 2205.6 pnt,; 3. Watervrienden 2399 pnt.; 4. Golfbrekers 2439.5 pnt. BOKSEN. GIEL DE ROODE WINT VAN BRADDOCK. In de Royal Albert Hall te Londen werden gisteravond internationale boks- wedstryden gehouden. Nadat de Franse middengewicht Kid Marcel in een ge vecht over tien ronden op punten was geslagen door de Londenaar Alex Bur ton. kwam onze landgenoot Giel de Roode in de ring tegen Jackie Brad- dock uit Manchester. Het gevecht eindigde in de vierde ronde toen de scheidsrechter Jack Hart, een der beste boks-referees van Enge land, De Roode tot winnaar verklaarde wegens het te weinig actief zijn van Braddock zoals via de luidsprekers werd aangekondigd. De wedstrijd was op tien ronden bepaald. Later in zijn kleedkamer verklaarde Braddock, dat hij last had van griep en dat hy zodoende niet in staat was, zijn normale vorm te bereiken. IJSHOCKEY. TILBURG SPEELDE GELIJK MET LUIK. In een zeer spannende wedstrijd heeft de Tilburgse ijshockevploeg gisteravond gelijk gespeeld (55) met Luik. De ontmoeting gold voor de competitie om de West-Europa-beker De laatste periode van de wedstrijd had weinig met ijshockey te maken. Door de ongewenste inmenging van de Luikse coach ging het publiek danig te keer en moest de politie ingrijpen. De scheidsrechters konden echter de strijd binnen de perken houden. BRUSSEL CANDIDAAT VOOR OLYMPISCHE SPELEN 1960. De Brusselse gemeenteraad heeft het voorstel van wethouder Cooremans, om Brussel candidaat te stellen voor de Olympische Spelen in 1960, met alge mene stemmen aangenomen. Tijdens het debat werd er door ver scheidene raadsleden op gewezen, dat met het aanleggen van een zwemstadion en het nemen van voorbereidende maat regelen zo spoedig mogelijk een begin moet worden gemaakt. Wie het kleine niet eert, Is het grote niet weerd! Een klein sigaartje is óók een sigaar! Overal waar een grote sigaar teveel tijd zou vergen, kunt U tóch ge nieten van pure tabak dénk zij de senorita of het sprietje! Overal en te éllen tijde kunt U het zeggen: (Ingez. Mcd.-adv.) (Ingez. Med.-adv.) Neem een doos echte PA S TIL 1_ E 3 VOORKOMING VAN GRIEP Broekman tweede op 5000 meter INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE KONGSVINGER. Te Kongsvlnger werden internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats gehouden, waaraan werd deel genomen door Kees Broekman, Op de 500 meter eindigde de Noor Soefteland als eerste ln de tijd van 44.5 sec. Broek man bezette de 5e plaats en noteerde 46 seconden. Hjalmar Andersen toonde zich met 8 min. 42 seconde de snelste op de 5000 meter. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door Broekman, die er 12.5 seconde langer over deed. Zijn tijd was 8 min. 36.5 sec. Na de eerste dag heeft Andersen de leiding in het klas sement, terwijl Broekman op de derde plaats staat. HHYC acht tijd nog niet rijp voor contact met Duitse ploegen De oud-ijshóckeyspeler Hans Ger ritsen heeft in een conferentie, met medeweten van het hoofdbestuur van HHYC de mededeling gedaan, dat dit bestuur besloten heeft geen contact op te nemen met Duitse hockcy-clubs voor het spelen van wedstrijden en dat geen spelers van HHYC toestem ming zullen kr\jgen om in een Neder landse ploeg of combinatie, welke tegen een Duits team zal spelen, uit te komen. Het hoofdbestuur van HHYC acht zich niet verantwoord ten opzichte van de Jeugdige leden om thans reeds con tact op te nemen met Duitse ijshockey spelers voor het spelen van vriend schappelijke ontmoetingen. Men acht de tijd nog niet rijp voor een dergelijk con tact en men ziet ook niet in, dat op sportgebied de betrekkingen met de Duitse ijshockeyclubs op het ogenblik reeds moeten worden aangeknoopt. Wel licht zal dit in de komende jaren wel gebeuren, maar HHYC is van oordeel, dat dit contact geenszins geforceerd be hoeft te worden. Dit besluit van HHYC is niet in stryd met het standpunt van het be stuur van de Nederlandse IJshockey Bond, aangezien de bond ciubs en spelers "wil vrij laten in een beslissing, of men tegen Duitse ijshockeyclubs wil spelen. Competitie Leidse Schaakbond BOSKOOP II EN S.P.W. I ONTLOPEN ELKAAR NIETS. I Voor de 2de klasse A van de competi tie L.S.B. is S.P.W. I nog steeds in de running voor het kampioenschap. Maar het heeft gisteren toch geen overwin ning op Boskoop II kunnen boeken en het is de vraag of het nog zover zal komen, want de afgebroken en ter ar- Wanneer een Nederlander emigreert. Bezint eer gij begint De geestelijke en sociale zorg voor de Nederlanders, die naar Australië emigreerden, vragen grote aan dacht. Zij komen in een voor hen onbekend land. Zij zjjn niet op de hoogte van de mentaliteit der be volking, van de levensomstandighe den en van hun taal. Dit laatste vormt een gTote han dicap. Ongeveer 90% van de Neder landers, die naar Australië gaan, kan zich niet verstaanbaar maken in het Engels, noch de taal ver staan. Van groot belang is het, dat zij in het land worden opgevangen door landgenoten, die Engels ver staan en die in de moeilijke aan- vangsperiode geestelijke steun en hulp kunnen verlenen. Wij zitten tegenover ds M. J. J. Bon ting, die voor de Ned. Herv. Kerk een reis naar Australië maakte en die ons enige zijner indrukken gaf. De Ned. Kerv. Kerk heeft thans con tact opgnomen met de Presbyteriaanse Kerk, die wat de kerkorde en de litur- m gie betreft, vrywel met de N.H. Kerk I j0g kampacccmmodatie is zeer ma- overeenkomt. Er bestaan slechts on- aldus ds Bonting en voor onze be- aergeschikte afwyklngen. De leden van grippen, gewend als Hollanders zijn de Ned. Herv. Kers kunnen zich in de j aan netheid en huiselijkheid, beslist on- Presbyteriaanse Kerk het beste bnuis voldoende. De woonbarakken zijn zo kaal moge van voorbereiding; men wil een aantal Ned. Hervo.mde predikanten naar Aus tralië zenden. De Presbyteiiaanse Kerk heeft hier voor alle medewerking toegezegd; zij zal de Nederlanose predikanten sala riëren. Van de zijde oer Gereformeerde Kerk wordt contact opgenomen met de Vrije Presbyteriaanse Kerk Van Rooms Katholieke zijde is met de R K. Kerk in Australië contact op genomen. WONINGNOOD IS VERSCHRIK KELIJK. De woningnood in Australië noemde ds Bonting verschrikkelijk. De werkgelegenheid daarentegen is zeer groot. Het is vrijwel onmogelijk een huis te huren. Huurt men een simpele ka mer in een Boardinghouse, dan moet men zoveel betalen, dat dit voor de meeste emigranten niet mogelijk is. Men heeft nu de beschikking over het doorgangskamp Bathurst, een oud militair kamp uit de laatste wereldoor- voelen. aldus ds Bonting. De Nederlander, die daar naar deze Kerk gaat, verstaat er echter niets, daar hij de taal niet machtig is. Zo ontstaat er een vervreemding. N.H. PREDIKANTEN NAAR AUSTRALIË. Van belang is het nu, dat er Ned. Herv predikanten naar Australië gaan om de Nederlanders daar op te van gen. Het is geenszins de bedoeling er een eigen kerk te stichten. De Neder landse predikanten zullen echter in verband met de taalonwermigheid kun nen helpen. Dit werk bevindt zich in een stadium bitrage opgestuurde partijen doen een gelijk spel als meest waarschijnlijke uit slag vermoeden. Het overzicht luidt: J. Koeteier (Boskoop II)P. M. van Bemmelen (S.P.W I) 01; A. Sytsema W; Sloos 01; N. van Gemeren J. van Oosten afg.; dr C. P D. Claes- sens—H. D. van Es 01; dr C. H, Flim •I. Noomen 'L-C. van VeenJ. M. v. d. Maat 10; A. van Gemeren B. P. M. Lammens 1—0; G. Lamorée A. Jansen afg.; P. KalkmsnL. Noor- duyn 1—0; J. Er kelensN. Bink afg. Totaal 3V=3I2XXX. FEUILLETON door B. PHILLIPS OPPENHEIM Het kostbare deposito de meeste mannen toch wel een porte feuille bij zich hebben. Er kon wel eens Iets 111 gezeten hebben, dat voor ons van belang was. Ik zou het erg prettig gevonden hebben, als Ik enige aanwij- 74) „De enige ontdekking, die lk gedu rende de laatste weken gedaan heb," vertrouwde de, inspecteur hem toe, „is dat u een zeer geheimzinnig mens bent" „Je kunt voor de politie ook niets ver bergen houden," zuchtte Dutley. De inspecteur boog zich over de tafel cn ofschoon zijn stem zeer gedempt klonk, was zij niet minder streng. „U is bezig iets zeer effectiefs voor my verborgen te houden," beklaagde hij zich. „Te rekenen naar de dingen, die u overkomen zijn, ben ik er zeker van, cat u in nauwer contact met de mis dadigers staat dan ik." Dutley's blik'werd een beetje vaag. „Ik heb één gelukje gehad,' gaf hy toe. „Ik zou het onmiddellijk met u delen, als ik wist, dat we tot een over eenkomst konden geraken. Ik zou het willen beschouwen als een soort levens verzekering. „Wat voor overeenkomst?" vroeg de inspecteur. „Als u mij zoudt willen verzekeren, dat u geen definitieve arrestatie zult verrichten, tot u uw hand op de for mule kunt leggen." „Dat is nu net, wat wij niet kunnen doen," lamenteerde Bridgeman. „Dat meet u toch begrijpen, Lord Dutley. Er is één misdaad," ging hy voort en zijn stem klonk zeer ernstig, „die geheel alzijdig staat van alle andere. Ik zeg u eerlijk, diat ik er niet op gesteld zou zijn om mijn leven te rlsqueren om een vervalser of de grootste zwendelaar ter wereld op te pakken, maar geen van ons op Scotland Yard zou ook maar één ogenblik aarzelen om de dood in bet gezicht te zien, als het ging om de arrestatie van een moordenaar." „Wel, daar heeft u het al weer...', u kunt niet anders," gaf Dutley ten ant woord. „U zoudt om een principe myn gehele zaak cp de fles laten gaan en my bij wijze van spreken zelfs op straat laten bedelen. Ik zal heel eerlijk met u spreken inspecteur. Ik z«eg u niets voor ik de formule heb. Als ik die heb, zal ik u de man wijzen, die de arme oude Pcntoul vermoord heeftals hij dan tenminste nog in leven is." „Was hfj bij dat zaakje van gister avond betrokken? vrceg de inspecteur. „Hy stond er alleen zijdelings mee Ir. verband. Hy was er zelf niet bij." zei Dutley. „Ik heb hem zelfs in een paar dagen al niet gezien. En voor my lykt de buitenlucht heel wat gezonder, als hij niet ln de buurt is." „U zoudt dus willen toegeven, Lord Dutley," vroeg de inspecteur na een korte pauze, „dat er een zekere connec tie is tussen de inbraak in Curzon Street van gisteravond en de inbraak van vier maanden geleden op de fa briek?" Dutley overwoog de vraag. „Tot op zekere hoogte wel." „En een van dezelfde greep personen was er bij betrokken?", vroeg de inspec teur snel. Dutley knikte. „Handigzeer handig," mompelde I hij. „Als u mij verteld had, dat deze lunch een soort verhoor in de derle graad zou worden, zou ik die tweede S-oeurt cocktail niet genomen hebben." Dutley bleef een ogenblik zwijgen. „Denkt u dat in vredesnaam niet, I stak h« fl hand Lord Dutley," verzocht da inspecteur! "I? „Ik men mijn werk doen. maar ik doe metalen randen te het liefst zo goec. mogelijk. We hecben „Hy Is niet de ergste van de bende, maar hij was er ook bijIk moet ech ter nog één ding opmerken," ging hij met een flauwe glimlach voort. „Het kan me niet zoveel schelen, dat u dit zing kon hebben gevonden betreffende -weet, omdat ik zelf vanmorgen in het zij.n beroep, zijn dagelijks levenen ziekenhuis geweest ben en zelfs als hij neg beter zijn adres. U zult er wel om in leven blijft, dan is er nog geen schijn denken. Lord Dutley. dat, wanneer hy j of schaduw van een kans, dat hij de mocht uitstappen, het wel zeer van ons eerste week bij bewustzijn komt. Erg afhangt, wat er met die neger van u niet de minste interesse voor de iu'ore ker en zyn vriend, die weggekomen zyn. Als we cUt wilden, gelocf ik, dat vy oivniddeliyk de hand op hen kr.iden legger., Maar ik zou graag wat neer over die Amerikaan weten. Het schijnt zo eigenaardig, dat hy'geen kaartjes, oi wat ook bij zich had. Zijn kleren waren con fee tie goed, dat hij in de Strand gekocht had en zijn linnen is niet gemerkt. Ze vertelden mij vanmor gen in het ziekenhuis dat het zeer goed mogelijk was dat hij het heekje om zou gaan zonder bij kennis te zyn geko men." „Wel, kyk eens hier," zei Dutley, „een man steekt gewoonlijk geen visitekaar tjes bfj zich, als hy van plan is ergens in te breken." „Vclkomen juist," stemde de inspec teur tce, „maar onze ervaring is, dat vocrschUn, „U wint, inspecteur," gaf hij toe. „Hy heet Hartley Wright. U zult wel wat meer omtrent hem daar in vin den." De Inspecteur bekeek met veel inte resse de inhoud van de portefeuille. „U zult my wel veroorloven dit te houden," zei hy, de portefeuille zorg vuldig opbergend. „Zeer zeker, inspecteur," zei Dutley glimlachend. „Ik heb er alles uit ge haald, wat ik nodig heb." De inspecteur boog zich over de tafel. Het ware karakter van de man kwam cp dat moment goed naar voren. Zyn kin scheen uit te steken. „Hartey Wright was een van de vyf inbrekers uit Marlingthorpe," zei hy op zachte, maar vaste toon. „Men kan nu eenmaal niets voor u verbergen houden," zuchtte Dutley. vervelend voor u; dat weet ik, maar zo is het nu eenmaal." „Dus dan moet ik daar uit opmaken," zei de inspecteur, zijn metgezel met taxerende blikken beschouwend', „dat er waarschijnlijk wel iets gebeuren zal voor de week voorby is." Dutley's glimlach werd breder. „Ik begin erg „warm" te worden, in specteur," zei hij. De drie mannen zaten in wat De Brest noemde d'e vergaderzaal van zyn bank in Lombard Street. De gladde mahonie tafel was bezaaid met schryf- blokken en inktpotten. De hoge stoelen waren van zwart eikenhout en van an tiek model. De Brest, die op zUn gewone zorg vuldige wyze gekleed was, zat aan het hoofd van de tafel. Hij droeg een bloem ln zyn knoopsgat en zyn das en linnen waren onberispelijk, zyn korte zwarte jas was van het beste, dat Savile Row produceren kon. Hy wendde een lucht hartigheid voor, die hij geenszins veel de. Aan zyn rechterhand zat Thomas Ryde cn aan zyn linker dr Hisedale. (Wordt vervolgd) lijk; de vertrekken zyn zonder enige warmte. Hy bezooht een gezin bestaan de uit zes personen. Aan dit gezin wa ren twee kamertjes toegewezen. Het ene moest dienst doen als huiskamer, het andere als slaapkamer. Voor dit gezin bestond de meubilering van de huis kamer uit een tafel (planken op sohra- gen), twee stoelen en een kastje. Voor mensen, die in Nederland ook maar enig comfort gewend zyn geweest, is het leven in het kamp niet gemak kelijk. De sanitaire toestanden mogen voldoende zyn voor militairen, voor Ne derlandse begrippen zijn zy ten enen male onvoldoende. Een ernstig bezwaar noemden de Nederlanders het, dat er geen baby keuken was. Geschikt voedsel voor kin deren met baby-voeding was niet te verkrygen. MEN MOET WETEN WAT MEN DOET. Resumerend, zei ds Bonting, dat ieder die met een gezin naar Aus tralië gaat en geen huisvesting heeft, zodat hij op het Bathurst- kamp is aangewezen, wel moet we ten wat hij doet. Hy wil niet afra den met een gezin te komen, doch hy noemde het wel zaak de dingen goed onder de ogen te zien, opdat er geen al te bittere tranen van te leurstelling komen, zoals hij ze heeft zien vloeien. Zodra er werk gevonden is, begint men voor het verblijf in het kamp een lage vergoeding te betalen. Na enige tyd kan men gedwongen worden om méér te betalen tot een bepaald maxi- Ambonnese militairen naar elders? NOG GEEN BESLISSING. Naar wy van bevoegde zyde verne men, is er nog geen oplossing gevon den t.a.v. de kwestie van de afvoer der Ambonnesc militairen. Wel zou de re gering een gebied op het oog hebben waarnaar afvloeiing zou kunnen ge schieden. Sommigen menen dat men dit gebied zou moeten zoeken ln West- Indic. Het beraad over deze aangele genheid nog niet afgelopen. DE MALVERSATIES TE GARDEREN. Naar wy vernemen zyn by de giste ren vermelde onregelmatigheden by de bouw van een militair kamp te Garde ren geen Ryksgelden betrokken. De N V. Ingenieursbureau voor Bouw- nyverneid te Oegstgeest ls vermoedelUk het slachtoffer geworden van oplich ting, die overigens van geringe beteke nis is. BIJEENKOMST EERSTE KAMER. De Eerste Kamer behandelde gister middag het wetsontwerp, houdende na dere voorzieningen in verband met de invoering van de ambten van minister zonder portefeuille en van Staatssecre taris. dat na discussie werd aangeno men. evenals het wetsontwerp financie ring wederopbouw publiekrechterlijke lichamen. Minister Assaat biedt ontslag aan De minister van Binnenlandse Zaken in het Indonesische kabinet, mr Assaat, heeft aan minister-president Moh. Nat- sir formeel zijn ontslag aangeboden. Hij deelde mede, dat deze ontslagaan vraag een gevolg is van het feit, dat hy zich niet kan verenigen met een door het parlement aangnomen motie van de fractie der Partai Naslonal Indonesia, dlë intrekking voorstelt van de ordon nantie nr 39 en „bevriezing" eist van alle Daerah-raden, die kort geleden krachtens deze ordonnantie werden ge vormd. INDONESIË ZOEKT EEN GESCHIKTE HOGE COMMISSARIS. De Indonesische regering zoekt nog steeds de juiste persoon voor de post van Hoge Commissaris in Nederland, aldus heeft de Indonesische Minister van Buit. Zaken, mr Moh. Roem, mede gedeeld Hij ontkende, dat het ln het voornemen ligt het Hoge Commissariaat te veranderen in een ambassade en dat de plaatsvervangend Hoge Commissaris, Djoemhana, naar Indonesië zou worden teruggeroepen. SCHOTEN OP AUTO VAN INDONESISCH PARLEMENTSLID. Op de auto van het Indonesische par lementslid Teungkoe Hasan, de voorma lige gouverneur van Atjeh, werden twee schoten, afkomstig uit mitrailleurs, ge lost. Deze veroorzaakten geen persoon- lyke ongelukken doch alleen twee gaten in de achterruit. Dit incident geschiedde voor het gebouw van het parlement. De dader was een militair. 50). Misschien hebben enkele oplet tende lezers zich afgevraagd, waar Panda's trouwe bediende Jolliepop ge bleven was, terwyl het hem-zelf op het Ministerie van Onderwijs minder goed verging. Wat Jolliepop intussen gedaan had, zal straks misschien nog wel biy- ken, maar een feit Is, dat hy zich enige tyd later naar het Ministerie van On- derwys repte, en daar juist op tyd aan kwam om een tafereel van de grootst mogeiyke verwarring te ontwaren. Uit alle ramen van het gebouw hingen amb tenaren. die met luider stemmen 0111 gebouw te bestormen, zoals dat hierbo ven duidelyk is weergegeven. „Het wil my voorkomen", sprak Jol liepop tot zichzelf, „dat mynheer.... ch..., Panda zich in dit gebouw be vindt! Waarschyniyk in het gezelschap van dat vernuftig denk-apparaat van Professor Kalker, Ik beschouw het als een zeer ongunstige omstandigheid, dat wy alty'd zoveel aar' cht trekken Verder kwam hy voorlopig niet met zyn gedachten, want op dat ogenblik 'clonk er een dof gedaver..., de muur .pleet open; en daar kwam Menu hulp riepen, en intussen naderden van voorschlln. met 'Panda :n zijn armen verschillende zyden agenten, te voet en Wie Memo's "gewoonten nu langzamer- in auto's, die zich gereed maakten het I hand kent, begrypt wel wat er gebeurd was. Toen het hele Ministerie In op schudding geraakte, zei Panda; „Ik wil hier uit!" en Memo gehoorzaamde onmlddeliyk. Hy klemde Panda tegen zich aan, vernielde een paar trappen, liet zich door een paar plafonds vallen, en brak nu tenslotte door de muur. „Klik! DzjHier uit!" riep hy tevreden ..UIT DE WEG!" De agenten stoven verschrikt opzy en liet hulpgeroep der ambtenaren zwol nan tot een oorverdovend geloei, en Jol liepop sprak afkeurend: „En het be- rlenkeiyke is, dat mynheer.... eh Panda by dat alles zo zorgeloos gekleed gaat!" DONDERDAG 25 JANUARI. Hilversum 1. 402 M. AVRO 7.00: Nieuws; 7.15: Ochtendgymnastiek; 7.30: Zenderslultlng. 9.00 Nieuws, 9.10. Morgen wijding. 9.25 Gram.muziek, 9.30 Water standen, 9.35 Gram.muziek. 10.30 „De Antwoordman"; 10.45: Gram.muziek; 10.50 Voor de kleuters, 11.00: Alt en plano; 11.25: Gram.muziek; 11.45 .Emigratie ln de Oudheid". causerie; 12.00: Metropole orkest. 12.30: Land- en tuinbouwmedede- llngen; 12.33 „In 't spionnetje". 12.38: Gram.muzlek, 13.00: Nieuws ,13.15 AVRO- allerlel; 13 20: Orgel en accordeon; 13.45: „U kunt het geloven of niet", 13.50: Gra- mofoonmuzlek; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Planovoordracht; J 15.00 Voor de zieken; 16.05: Amusementsmuziek, 16.30: Zender slultlng; 18 00: Nieuws; 18.15 Voethal- praatje; l8-2< Sportproblemen; 18.30: Dansmuziek; 19.00: „De Brandweerman"; 19.10: Orkest concert; 19.50: Maandover zicht Nederlandse Luchtmacht: 20.C0: Nieuws; 20 05: Radioschaakwedstrijd Ne derlandNoorwegen; 20.06: AVRO-AUer- lel 20.20 Radio Philharmonisch orkest; 21.15: „De Zondaar", hoorspel; 22.45: Gram.muzlek: 23.00: Nieuws; 23 15: Sport; 23.3024.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: Nieuws; 9.10: Sport; 9.15 Voor de huls kalender; 7.30: Zenderslultlng; 9.0Ö: Nnleuws; 9.10" Sport; 9.15: Voor de huls vrouw; 9.40: Schoolradio. NCRV 10.00: Gram.muzlek. 10.15: Morgendienst; 10 45: Gram.muzlek KRO: 11.00: Voor de zieken: 11.45: Schoolradio; 12.00: Ange lus; 12 03: Gram.muzlek, 12.30: Land en tulnbouwemededllngen; 12.33: Gram. muzlek; 12.50: Sport; 13.00: Nieuws en katholiek nieuws; 13.20: Pianospel; 13.40: Tenor en piano; NCRV 14 00: Gram.mu zlek; 14.35: Idem; 14.45: Voor de vrouw; 15.30: Vocaal ensemble; 15.45: Bijbelle zing, 16.30: Zenderslultlng; 18.00: Voor de Jeugd; 18.30: „De middenstander en I zijn belastingbiljet." causerie; 18.45: Gra- 1 mofoonmuzlek: 19.00: Nieuws- en weer berichten, 19.15: „Levensvragen van al lerlei aard en een pastoraal antwoord"; 19.30: „In dienst van het vaderland", causerie; 19.40: Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05: Radioschaakwedstrijd Noorwegen Nederland; 20.06 Gevarieerd programma; 22.10: Gram muziek; 22.15: Buitenlands overzicht: 22.35: Gram.muzlek, 22.45: Avondoverdenking: 23 00: Nieuws: 23.15 24.00: Gram.muzlek. LUn 3 cllstrlhutlenet 7.05 Gram9.0b Symph. conc., 10.10 Verz.pr., 10.55 Medi tatie. 11.00 Org., 11.30 Ork. Anton 12.00 Kinderkoren. 12.15 Plano. 13.15 Vrolyke muziek, 14.00 Muz.gesch.. 15.00 Gram., 15.15 Harmonica. 15.30 Andrew sisters, 15.40 Voortzetting harm., 15.50 Gram.. 16.00 Gram.. 18.00 v. d. sold.. 18.45 Lond. Call. Europe: Eng. les v. gevorderden. 19.30 Div., 20.00 Zang, 20.45 „Elne kleine Nachtmuslk". Mozart, 21.00 Ork. Alaln, 21.15 Souvenirs, 2130 Gram,, 21.45 Act., 22.15 Dansmuz., 23.05 Dansmuziek. Lijn 4 dlstrlhullenet 7.15 Bonjour le Mondei 7.25 Les plus Jolles valses, 9.15 BBC Midland Light Orch 10.00: Ménage en Muslque 10.30 Gram.. 11.00 v. d. zie ken. 11.40 Caslnoconc.. 12.20 Toneelcriti cus, 12.30 Gram.. 13.20 Ork. Staplcton, 13.45 Omr.ork., 14.45 v. d- kinderen, 15 00 1 Symph.muz., 16.15 Celeste Octet. 13.00 mum, dat vrywel nooit gevraagd wordt. Ook kan men verplicht worden te ver huizen naar een beter, maar tevens veel duurder kamp. Over het algemeen zijn de maatregelen zeer soepeL HET LEVEN IS HARD. Een groot probleem vormen de af standen. Door de grote afstanden en. de hoge kosten is er naar zyn mening in de meeste gevallen geen mogelijk heid voor de mannen om iedere week naar hun gezin terug te komen. Men zal er ook rekening mee moeten houden dat het leven in Australië vrU hard is. Op cultureel terrein is het land arm. Grote aandacht bestaat er voor' 6port, races en het wedden. De letterkunde is arm. Er bestaat een groot drankmisbruik. Ook in verband met dit alles noemde hy het noodzake lijk, dat aan de Nederlandse emigran ten bystand wordt gegeven. Ork. Geraldo, 18.16 Macpherson (org.), 18.30 BBC Sohote Var. ork., 19.15 Omr.ork., 20 00 Symph.ork.. mmv viool, 21.50 Verz.- progr., 22.00 Welsh Rarebit. 23.20 Monte Carlo Rally. 23.20 ..Take your partner". Old Tyme Dance orch. AGENDA WOENSDAG. Den Burcht: „Sempra Avanti". 8 uur nam. Steenschuur 6: Geünieerde Loge vaa Theosofen. 8 uur nam. Ltsse (Bloemlust) Bloemententoon stelling 9 uur voorm.10 uur nam. Rijnsburg (Vliethof)Causerie over emigratie. 8 uur nam. DONDERDAG: Schouwburg": „Het Schouwspel". Gezel schap Johan Kaart „Tussen man en vrouw" 8 uur nam. H111 e g o m (Weerestelnstr. 93a)Aan deelhoudersvergadering N.V. Gebrs. Vaa ZlJverden. 2 30 uur nam. Lisse (Bloemlust) Bloemententoon stelling 9 uur voorm—10 uur nam. VRIJDAG: Llsse (Bloemlust) Bloemententoon stelling 9 uur voorm.10 uur nam. ZATERDAG. Den Burcht: P. v. d. A. Spr. mr P. P, Agter. 3j uur nam. Volkshuls: Spr. dr A. J. Ch. Haex ovea nieuwe geneesmiddelen. 4 uur nam. Llsse (Bloemlust) Bloemententoon* stelling 9 uur voorm.10 uur nam. DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg)Tentoon stelling van tekeningen en grafiek. Werk dagen 14—4$ uur nam (t.m 27 Januari), Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten (t/m. 2S Februari). Den Haag (Scala)Circusfestival, 3 uur nam. Woensdag en Zondag ook te 2.15 uur nam. BIOSCOPEN Trinnon „Crock de clown" (alle leeft.) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De onoverwlnnelljken" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino ..De laatste haven" (18 Jaar) Zondag 2.30. 4.43, 7 en 9 15 uur overige dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. LI do Young man with a horn (18 J.) Zondag 2.30, 4.45, 7 eD 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. I.uxor „Borgla schaakmat" (18 Jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdhg 20 Januari 13 uur tot Zaterdag 27 Januari 8 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum. Mare 110, tel. 20406 en de Zui- der-Apotheek. Lammenschansweg 4, tel. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5