Radioreporter Leo Pagano met zijn Austin driemaal over de kop geslagen PANDA EN DE MEESTER - BEDIENDE r~ Prnbeer eens critisch een BOSTON. Wedden, dat U dan ook een vaste roker wordt van ""ri\ BOSTON, de ideale combinatie van rijke Virginia-smaak en perfecte ÜE mildheid. DINSDAG 23 JANUARI pas is, misschien om bij anderen ih de pas te komen. Waren alle Christenen waren Chris tenen. dan zou er geen sociaal vraag stuk zijn. Dit aan de heer Van Stralen, wiens heengaan uit de rijen der Chris tenen spr, betreurt. Zie mannen als Talma en Aalberse met hun grote ver diensten voor de arbeidersbeweging en zie de encycliek Quadragesimo Anno! Ten zeerste betreurt spr. dat. er nog alt^d leden zijn, die zich voor het kar retje der E.V.C. laten spannen. Dan breekt spr. een lans voor het Kath. bureau voor beroepskeuze, voorts wijzend op het feit, hoe de woningnood nog ontzettend is, dat met voorbeelden stavend. Daarom is aan verdere sane ring der binnenstad neg niet te den ken. De woningbouw zal op iedere wijze (moeten worden bevorderd. Van een crèche zal vermoedelijk nog wel voorlopig geen sprake kunnen zijn. Kan de gemeente niet beter subsidie geven aan part. initiatief? De heer Knetsch (Prot. Chr. P.) wijst op de thans pessimistischer toch van de wethouder van financiën inzake onder steuning 3 X zoveel uitgetrokken als in 1949! waarvoor hij reeds vroe ger waarschuwde. Spr. ziet, gelet op de schaarste aan tal van grondstoffen, de toestand nog verergeren en dat met een slecht staande gulden? Er is om een commissie gevraagd, doch is er al niet een rijkscommissie? Spr. zal het ant woord van de wethouder afwachten. Sanering der binnenstad zou ook geen uitkomst bieden, want in het bouwbedrijf is juist geen werkloosheid en omschakeling zal op zo grote schaal niet mogelijk zijn. Waar de heer Prohwein sprak van opwekken van liefde van de werkne mers voor hun bedrijf, dan geeft hij bewijs van geen toeten of blazen te we ten van het vakverenigingsleven. Diverse breieryen ihier werkten voor defensie, doch er Is thans geen geld, wordt gezegd. Waarom het geld niet over een vol jaar uitgesmeerd? Straks zal weer in overwerk inceten worden gearbeid. Spr. bestrijdt de heer Gos lings dat deze maatschappij nog kap:- I talIstisch-liberalistisch is. Dan zou de Sovjet-Unie ook kapitalistisch zijn! De heer Piena (P v. d. A.) zal zich beperken tot een facet der begroting: de werkloosheid. De situatie op de arbeids markt is zichtbaar aan het veranderen in verkeerde richting en het is slechts te hopen, dat de oude ellende in dit op zicht niet zal terugkeren. Wederom komt de sociale zekerheid in het ge drang door internationale oorzaken en spr. ziet de toekomst somber in. Eind December waren er 1600 werklozen te gen in 1948 702, in 1949 691, in 1950 1047. Het college trekke daarom zo veel mogelijk industrie aan Zelfs dreigt in de bouwvakken werkloosheid tengevolge van materiaal-schaarste. Gezwegen van andere bedrijven, waarvan spr. een op somming geeft. Daarom kwam zijn fractie tot het voorstel tot oprichting van een werk comité, waartoe het initiatief van B en W. zou moeten uitgaan. Spr. sluit zich aan bij de heer Knetsch inzake diens kwalificatie van de heer Frohwein wat betreft zijn kennis van het vakverenigingsleven. De heer v. Weerlee (P. v. d. A.) vraagt of de middenstand meer in de knel zit dan andere groepen. Spr. gelooft het niet. De middenstanders zijn in door snee ego-centrisch en weinig econo misch en politiek geschoold, hetgeen hij nader belicht, verwijzend naar het mid denstandsprogramma van zijn partij Ook het college van B. en W luistert wel naar gerechtvaardigde klachten van de middenstand! Leidse arbeiders moeten gebruikt wor den, doch ook de Leidse werknemers. Of zijn zij te duur? Spr. houdt vol, dat de grondpolitiek der gemeente voor de oorlog fout is ge weest. Er was toen reeds een tekort aan i woningen, als men let op de vele krot ten, ook al stond wel eens een huis leeg. Dat bedroeg ook lang niet het nodige 2 pet overschot. Vrijkaarten voor de tram behoren z.i. alleen in belang van de dienst der ge meente te worden gegeven. Sanering der binnenstad had vroeger ook moeten geschieden, is nu niet mo gelijk. Mej. Van Nienes (P. v. d. A voelt voor een vrouwen-advies-commissie in zake de huisvesting waarin deskundi gen dienen worden opgenomen en '.raagt c andacht van het college voor vakonderwijs voor vrouwen in alle ge ledingen Ten slotte bepleit zij gelijke kansen voor mannen en vrouwen. Na enig beraad het is 11 uur ge worden wordt besloten tot HVz uur door te gaan De voorzitter had de eerste ronden geheel wollen afdoen, maar daar voor voelde de raad niet. De heer Schoonderwoerd den Beze- mer (P. v. d. A.) pleit voor verhoging der vacantie voor jeugdige arbeiders en een leerlingenstelsel. De heer Ziinderman (P. v d A zegt B. en W. alle steun toe om alsnog de begroting sluitend te krijgen in het be lang der gemeente, opdat deze niet noodlijdend worde. Hij vraagt de raad geregeld op de hoogte te houden, opdat hij steeds verantwoord beslissingen kan nemen. De heer Ten Broek (KVP) meent, dat het tijd wordt om tot een regeling te komen inzake het perceel Maarsmans- steeg (stadhuisbrand). Het bouwvolume voor 1951 zou hij gaarne spoedig zien uitgestippeld. De heer Elsgeest (Prot. Chr. P.) klaagt over de controle in de bioscopen wat de jeugd betreft en dringt op ver scherping aan. Het voorstel Braggaar inzake een te huis voor ouden van dagen oordeelt hü overbodig, om vervolgens een lans te breken voor het goede werk der kruis verenigingen die z.i. ook voor uitbrei ding der consultatiebureaux zullen kun nen zorgen. De heer Aalders (KVP) ontwikkelt bezwaren tegen de normen van rede lijke steun van welstand inzake ver- Een taart met 58 kaarsjes kreeg Oliver Hardy aangeboden van zijn collega's in de studio's van Billan- bouwingen, waarbij allerlei namaak in oud-Hollandse stijl voorkomt, en vraagt of er niets te deen is aan het verstrek ken van sterke drank aan wie al te veel hebben genoten. Kunnen B. en W. geen originele naam vinden voor nieuwe straten? Nogmaals doet de voorzitter een po ging door te zetten, doch wanneer blijkt, dat een zestal sprekers nog een llé uur zullen opeisen, wordt de zitting tot he denmiddag geschorst. Behalve de fractie-voorzitters waren reeds 16 leden aan het woord.... Voor de begroting werd nog het voorstel Inzake de verordening Vergun- nings-hotelvergunninigs- en verlofsrecht z,h.st. goedgekeurd. court, ter gelegenheid van zijn 58ste verjaardag. Stan Laurel met wie hij een onaf scheidelijk duo vormt en die dus ook in het feest deelde, bood een fleurig plantje aan. ATHLETIEK (Ineez. Med.-adv.) Reif zint op revanche tegen Zatopek BELG LOOPT DIT JAAR GEEN WEDSTRIJDEN VAN BETEKENIS. In Brusselse sportkringen gewaagt men van een revanche tussen de be kende athleten Gaston Reif en Emil Zatopek. Men weet dat de Belg tij dens de te Brussel gehouden wedstrij den om het Europese kampioenschap ineenstortte, toen hij het op de 5000 meter tegen de Tsjech opnam. Hij kreeg toen over zyn ondoordaoht lopen zeer bittere v erwij ten te horen van zijn manager Alavorn, die daarop wei gerde nog langer met hem samen te werken. Naar wij thans vernemen heeft Reif zich met Marcel Alavom verzoend en hebben zij het plan opgevat om alles te doen om Reif bij de Olympische Spe len in Helsinki weer op de eerste plaats te brengen. Reif zal, in verband daar mede in 1951 geen enkele wedstrijd van betekenis lopen, behalve eventueel genoemde revanchewedstrijd tegen Za topek. Intussen blijkt uit te Brussel ont vangen berichten, dat Zatopek niet ge makkelijk meer het ijzeren gordijn naar het Westen kan passeren. Reif zal dan ook moeten overwegen of hij Zatopek in Tsjecho-Slowakije zal gaan bestrij den. Leidse Biljart Bond Uitslagen competitiewedstrijden. Ie kl.: 't Zuid 1Carambolé 1 4—2: Spijkerbak 1Carambolé 2 15; TOG 2 Carambolé 3 24; SDO 1—TOG 1 60. 2e kl.: TOP 2Morschpoort 1 24; Spijkerbak 3Rijnegom 1 24; Spijkerbak 2—Royal 1 4—2; 't Spoortje 1—UVS 1 24. 3e kl. TOP 3—Spllkerbak 4 0—8; De Hoek 1—TOG 4 6—2. 't Spoortje 2—DVH 1 80; Morschpoort 2De Heul 1 62; Vierkantje 1Drel Pottekens 1 62. 4e kl.: TOP 4Carambolé 4 08; Royal 2—De Valk 1 6—2; EMM 1—SDO 2 2—6; UVS 2—DOH 1 5—3; Morschpoort 3— DVH 2 2—6. 5e kl 't Spoortje 3—SDO 3 6—2; Rijne gom 2't Zuid 2 80; TOG 5Morsch poort 4 26; Spijkerbak 5Carambolé 5 44; De Heul 2—DOH 2 0—8. 6e kl.: Morschpoort 5UVS 3 26; 't Zuid 3Rijnegom 3 80; TOG 6Drel Pottekens 2 26; t Vierkantje 2DVH 3 7—0. 7e kl.: De Valk 2—'t Zuid 4 6—2; De Heul 3—De Valk 3 2—6, Royal 3—Spij kerbak 6 62. 3e kl." Carambolé 6't Zuid 5 26; TOG 7"t Spoortje 5 44; Morschpoort 7 De Valk 4 62; Morschpoort 8't Vier kantje 3 2—6; UVS 4—Rijnegom 4 8—0. HENGELSPORT Hengelaarsvereniging ,.De Brasem" hield een wedstrijd in de Rijn. De vangst was redelijk. De uitslag luidt: 1. J. de Haas (extra prijs grootste aantal), 2 P. de Haas 3. J de Wetering extra prijs grootste voorn). 4 J. de Wit (extra prijs grootste bliek), 5 P. v. d- Steen. 6. Era- dus 7. P. Eradus, 8. J. Keyzer, 9. H. Boot 10. J. Florijn. Viscollege „VIOS" organiseerde een wedstrijd te Oude Wetering dorp. Na 2 maal 1 uur vissen werd er 5274 gram aan de schaal gebracht. De uitslag luidt: 1. H Tegelaar (wisselbeker), 2. P v. Vliet (extra prijs grootste bliek), 3 J. Koster, 4. W Tegelaar. 5. K. Offermans. 6. W. F. de Vos. 7 N.N. 8. H. Thyssen. 9. L Tegelaar. 10 J, Petit. 11. P Harte- veld, 12. W. Neuteboom, 13. A. Lens. 14. C. Vermeer. 15. P. v. Vliet Sr.. 16. P. Har- teveld Jr. BOKSEN SNELLE K.O.-ZEGE VAN TURPIN. De Britse middengewichtkamploen Randolph Turpin boetote gisteren te Bir mingham een snelle k.o-zege op ae Spaanse titelhouder Eduardo Lopez. Reeds in de eerste ronde ging de Span jaard naar de planken, waarna hij werd uitgeteld. PSEUDO „TOON DE SOEP" GEARRESTEERD. De politie te Nijmegen heeft gearres teerd een 48-jarige inwoner van 's-Her- togenbosch. De man liep al enige dagen in Nijmegen rond en gaf zich uit voor „Toon de Soep uit Oss". Hij wist op verschillende wijze de mensen angst in te boezemen of meelij op te wekken en daardoor geld te ontvangen. De politie heeft hem gearresteerd wegens oplich terij. De Bosschenaar, die al enige ja ren gevangenisstraf achter de rug heeft moet dezelfde praktijken in Helmond en Den Basch hebben uitgevoerd. BORDENWEDSTRIJD D.C.L. De grote verrassing tijdens de borden wedstrijden van de Damclub Leiden was de nederlaag welke Wim Huisman moest incasseren van de jeugdige Jan Slinger land. Het was de eerste verliespartij van de Leidse kampioen na twee jaar. De uitslagen luiden: W. HuismanJ. Slingerland 02; I. LaterveerP. Olivier 02; F. Franken Jr-G. Redegeld 1-1H. Arnoldus-W. La tei-veer 0-2, D. Laterveer-v.d. Velden 0-2 SchiphorstP. Zeegers 02; Rijsdam P. Lichtvoet 20; F. Franken SrJ. Vermeulen 11; W. BlomH. J. v. d. Pluym 2—0; B, v. Putten—W. Stoute 11F. Franken SrH. Arnoldus 20 F. LaxdeeL. Ouwehand 1'1W Huis manF, Franken Jr 20; W. La terveer - E. de Wekker 20; P. ReysdamW Laterveer afgebr.; v. d. VeldenF. Lar- dee 20; J. VermeulenP. Lichtvoet 2—0; L. OuwerhandA. v. d. Putten 1—'1; F. Franken JrLand 11; F. La terveerW. Blom 20; G. Redegeld Schiphorst 20; P. ZeegersJ. Slinger land 02; H. J. v. d. PluymóH. Arnol- I dus 2—0. De Rallye naar Monte Carlo Startschot vandaag gelost Nog vóór het startschot voor de 21e Sterrit naar Monte Carlo werd gelost dat gebeurde heden in de loop van de dag is een van de 350 deelne mende ÓQuipes verongelukt. De Austin, waarmee de radiorepor ter Leo Pagano, samen met de heren R. Pril en R. Schouten, allen uit Hil versum, op weg waren naar Monte Carlo is op een in reparatie zijnde secondaire weg tussen Mons en Troyes op de kiezelstenen geslipt en in volle vaart driemaal over de kop geslagen. De wagen bleef op de rand van een on geveer tien meter hoge helling, waar onder een beekje stroomde, met de wie len omhoog liggen. Pagano raakte daarbij in een zeer be nauwde positie, half bekneld onder de wagen. De motor bleef voortrazen en de benzine stroomde er uit. Met behulp van een chauffeur, die juist in een vracht auto passeerde, wisten de heren Schou ten en Pril de auto overeind te duwen en de heer Pagano te bevrijden. Zowel de heer Pril als Leo Pagano bloedden hevig uit gezichts- en armwonden. De heer Schouten die uit de wagen werd geslingerd, bleef als door een wonder ongedeerd. Na in een ziekenhuis te zijn verbon den is de équipe gisteravond nóg per trein naar Hilversum teruggekeerd. De radio-reportage, welke Leo Paga no van plan was te geven van de Rallye naar Monte Carlo, gaat dus niet door. De wagen is zwaar beschadigd in het plaatsje Césanne achtergebleven. De plaatselijke politie verklaarde, dat op dezelfde plek meer ongelukken gebeuren. FEUILLETON doov K. PHILLIPS OPPKNHEIM Het kostbare deposito 73) „Hebben die andere twee te pakken gekregen, wat zy hebben wilden?", vroeg Ronnie angstig. „Neen, want het was er niet. Ik huur de een safeloket in een van die safe- verhuur-lnrichtingen en stopte daar al mijn belangrijke papieren in. Moet voor hen wel een beetje teleurstellend ge weest zijn," ging hij- voort. „Ze hadden de gehele zaak heel aardig uitgewerkt. Ik heb nooit eerder schriftvervalsingen gezien maar ik moet je zeggen, dat ik mijn noed afneem voor dit werk. Hij liet op mijn tafel een brief achter, ge- rioht tot mijn bank. waarbij zy geïn strueerd werd mijn Boothroyd-aandelen te verkopen en getekend met mijn naam op een dusdanige manier, dat ik er zelf geen ogenblik aan getwijfeld zou hebben. Het was een prachtig stuk werk! Als die brief vanmorgen om tien uur tege lijk met het re<?u voor mijn aandelen aan de bank overhandigd was, zouden de aandelen Boothroyd opnieuw een le lijke klap hebben gekregen." „Daar ben ik helemaal niet zo zeker van," gaf Ronnie ten antwoord. „Die kooporder van jou. waar de oude heer zo woest over was, heeft de gehele markt ln de war gebracht." (iWat ls onze prijs vanmorgen?" vroeg Dutley. „Nominaal zestig, maar er gaat niets om. Er is een grote hausse-beweging gaande, Charles, zoals je weet op het vasteland nog meer dan hier en met die uitstaande kooporder van jou. kan (niemand de stukken krijgen. Het zal ons allemaal de volgende week een kwaad ogenblikje bezorgen." „Wil je me een dienst bewijzen. Ronnie?" vroeg Dutley een beetje kort af. „Maar natuurlijk." „Ga dan gedurende vijf minuten een luchtje scheppen. Ik weet niet, wanneer ik weer de gelegenheid zal hebben met Lucille te praten en ik zou haar graag iets zeggen." „Ik kan niet lang wegblijven," melk te hij op. „We zouden hier zo aanstonds lunchen." Hij slenterde weg en Dutley wendde zich tot zijn gezellin. Lucille," ze hy „ik heb Je briefje gekregen Dat is in orde. We zijn niet langer verloofd. Maar hoe is het eigen- lyk allemaal gekomen?" zy bewoog zich een beetje rusteloos in haar stoel heen en weer. „Charles." sprak zy, „ik vind inder daad, dat jy voor een Jongeman Je tyd vreselyk vermorst. Je wilt geen belang stelling tonen voor je zaak: je gaat op die dwaze expedities die nergens toe leiden en je schynt my neem me niet kwaiykzo hulpeloos, als er een crisis. zoal§ de tegenwoordige gaande ls. Vader zei, dat je op die vergadering van Boothroyd werkeiyk het toppunt ran onredelijkheid was Je bent iemand, waarmee men zich gedurende een uur, of misschien nog langer uitstekend a- museren kan, maar amusement is niet alles, jy wilt nu eenmaal 't leven niet serieus opnemen. En dat is de gehele moeilijkheid. Ik heb liever iemand, die in aanraking is en biyft met de dingen, waar het op aankomt Je bent een schat Charles, en ik zal altijd veel van je houden, maar dat is ook alles.' Dutley tikte langzaam met een siga ret op de tafel en stak haar aan. „Lucille, m'n beste." zei hy. „Ik heb myn ontslag geaccepteerd. En ik ge loof ook eeriyk, dat het zo beter ls. Haal daar dus maar een spons over, maar je moet een cgenbllk naar me luisteren, al zou het je ook boos maken. „Wel?" „Trouw niet met Siglsmund de Brest.." „Wa.t dcet je denken, dat ik dat van plan ben?", vroeg zy een beetje ont- wykend. ,Dat doet er niet toe. Ik weet, dat hy om de een of andere geheimzinnige re den aantrekkingskracht op je uitoefent. Ik heb Jullie samen gadegeslagen, ge durende de enkele malen, dat ik jullie samen ontmoet heb. Hy heeft je aan zyn familie voorgesteld. Hy heeft je ln zyn plannen geïnteresseerd. Je gaat waarschynllj-k vandaag met hem lun chen." „Inderdaad," gaf zij een beetje uit dagend toe. I De blauwe ogen van Dutley zwierven even door het vertrek. Hy sprak zeer zacht, maar toch lag er een zekere kracht in zijn woorden. ,Ik critlseer mensen niet vaak," zei hy. „Ep slecftuts zeer zelden zal ik iets in het nadeel van iemand zeggen, die niet aanwezig is. Ik héb het niet op de De Brest begrepen en ik geloof, dat als je met hem trouwt, je het je gedurende je gehele verdere leven berouwen zult." „Dat is alleen maar vooroordeel," zei zy. „Misschien," antwoordde hy, terwyl hij opstond om afscheid te nemen, „maar er zijn ook nog wel enkele din gen, die ik weet." Hy nam het kleine fijne zakdoekje cp, waarmee zij had zitten spelen en hield het onder zijn neus. „Wonderbaarlijke parfum," zei hy nadenkend. .Doet my denken aan een Perzische rozentuin, als die andere lange gele bloemen ook uit zyn. Je hebt de sachets ook, is het niet?" „Dat moet jy toch weten," zei zy l glimlachend, terwyi zy hem met opge- I trokken wenkbrauwen aankeek. „Je hebt me vaak genoeg verteld, hoeveel i je van deze geur hield." „Het enige nadeel er van. zou ik zeg gen." merkte hy op, „is, dat je het niet kwijt kunt raken. Een slecht parfum voor een samenzweerder. Ik zou uren daarna nog kunnen zeggen, dat jy in een kamer geweest was. Doet je denken aan dat toneelstuk: „Diplomatie"." Zij keek hem strak aan. I „Wat bedoel je?", vroeg zy. Zijn ogen gingen naar de ingang, waar Ronnie en zijn gast stonden. „Laat je niet. door die De Brest ge- i bruiken om zijn smerige werk op te knappen," zei hy, terwyl hy zich af wendde. Dutley liet een taxi komen en reed naar een grote en populaire grill-room in het hartje van Londen. Inspecteur Bridgeman, die er in burger erg on schuldig uitzag, stond van een stoel in de hall op om hem te begToeten. „Ik hoop dat ik u niet heb laten wach ten?", vroeg Dutley. „Nauwelyks een minuut," stelde de ander hem gerust. In de vestiaire ontdeden zy zich van hun hoeden en Jassen en een maitre c)'hotel bezorgde hun een rustig plaatsje in een hoek. „Het was erg vriendelyk van u om my zo -te willen ontvangen," zei de in specteur, nadat zy hun lunch besteld hadden. „Ik was gisterenavond helaas met in dienst, anders zou Ik zelf wel naar Curzon Street gekomen zyn." Dutley glimlachte. „Eeriyk gezegd, was ik er niet rouwig om, dat u er niet waart." De inspecteur tikte ongeduldig met zyn vinger op de tafel. „Wy moesten samenwerken, Lord Dutley," zei hy een beetje spytig. „Heeft u nog geen succes gehad?", vroeg Dutley langs zyn neus weg. (Wordt vervolgd) 49. Nu de ambtenaren van het Ministerie van onderwys maar niet wilden inzien, wat Memo's gewel dige voordelen waren, besloot Panda over te gaan tot een meer overtuigende demonstratie. „Wacht u maar eens even" zei hy. dan zal ik u eens iets laten zien!" en met die woorden geleidde hy Memo naar het bureau van de heer Krukken- reuk, waarop grote stapels dicht-be- schreven papier opgestapeld waren. „Kyk, Memo", zei hij. „Lees al die papie ren door en maak er dan een rapport over op! Doe het werk van die meneer eens even!" „Klik! Dzj! Ha! Ho! Papieren! Rap port!" zei Memo viytig en meteen begon hy met woeste haast in al die paperassen te graaien. Het is best mo gelijk, dat hy ze werkeiyk voor dat soort radar-kijkertje hield, dat hem tot oog diende, maar dat ging in ieder geval zó vlug, dat niemand het precies kon vol gen. Alles wat men met het blote oog kon onderscheiden was, dat hij woest ln een sneeuwbui van papleren stond te roeren en intussen bedryvig klopte, tik te, sidderde en dreunde, waaröy hy dan zo nu en dan nog een uitroep slaakte als: „Klik! Papier! Lees! Rapport! Werk! Ha! Vlug! Dzjrrrrr. 1936... dzjum- dzjoem1940rrrrrrr1946 klik. Maar binnen de minuut lagen alle stapels door elkaar op de grond en Memo was klaar. „Klik! Gezien!" riep hy. „Vyftien Jaar briefwisseling! Uit slag: alle schoolmeesters zyn het er over eens, dat ieder kind een eigen pot lood moet hebben! Klik!" „Ziet u wel?" riep Panda verheugd maar hy vergiste zich toen hy dacht dat de beambten óók bly zouden zijn. De heer Krukkenreuk bezwymde op slag, terwyl hy reutelend uitstootte: „In één minuut! En ik had er nog tot myn pensioengerechtigde leeftyd aan kunnen werken!" En de chef stoof gillend naar de telefoon „U bent gevaarlijk!" riep hy. ,.U wilt de ambtenaren-stand ver woesten! U stoot de landsdienaren het brood uit de mond!" En door de tele foon riep hy: „HELP! POLITIE!" Radio-programma WOENSDAG 24 JANUARI. Hilversum I, (402 M.) VARA 7.00: Nieuws; 7.13: Gram/muziek: 7.15: Och tendgymnastiek; 7è30: Zendersluitng; 9.00 Nieuws en weerberichten: 9.10: Gram - muziek; 9 12: Voor de hulsvrouw: 9.22: Gram.muzlek (9.309.35: waterstanden) VPRO 10.00: Schoolradio; VARA 10.20: Voor de vrouw; 10.35: Idem; 11.00 Gram. muzlek; 12.00: Accordeonmuzlek; 12.30: Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: Voor het platteland; 12.38: Gram.muzlek: 12.55: Kalender; 13.00: Nieuws. 13.15: Lichte muziek; 13.45: Gram.muzlek; 14 00 Gesproken portret: Le Corhusier; 14.15: Jeugdconcert: 15.00: Kinderkoor; 15.20: Voor de Jeugd; 16.30: Zenderslulting: 18.00: Nieuws; 18 15: VARA-Varia; 18.20 „Vijftig Jaar ETS", klankbeeld; 18.35: Lichte muziek; 19.00: „De stryd om het nationale inkomen", causerie; 19.15: Ha- walianmuzlek; VPRO 19.30: Voor de Jeugd; VARA 20.00: Nieuws; 20.05: Radlo- schaakwedstrljd NoorwegenNederland; 20.06: Politiek overzicht, 20.15: Prome nade-orkest en solisten: 21.00: „Ora et La bors". hoorspel: 22.30 „E.CA.-show"; 23.00-' Nieuws; 23.15: Orgelspel; 23.35 24.00 Gram.muzlek. Hilversum II. 298 M. NORV 7.00: Nieuws. 7.10: Gram.muzlek; 7.15: Een woord voor de dag; 7.30 Zendersluiting.; 9.00: Nieuws en weerberichten, 9.10: Voor de zieken; 9.30: Gram.muzlek; 10 30: Morgendienst; 11.00: Gram.muzlek; 11.25: „Jan Pieterszoon Coen". hoorspel; 12.00: Pianorecital; 12.30: Land- en tulnbouw mededellngen; 12.33: Instr. sextet; 13.00: Nieuws; 13 15: Reportage; 13.20: Instru mentaal ensemble en solist; 13.50: Re geringsuitzending drs L, Coomans de Rui ter: Jeugduitzending: „Uit de Indonesi sche dierenwereld"; 14.00" Marinierskapel; 14.35: Gram.muzlek; 15.00: Omroeporkest en solist; 15.45: Voor de jeugd; 16.30: Zendersluiting; 18.00- Kerkkoor; 18.30: Instrumentaal ensemble; 19.00- Nieuws; 20.05: RadloschaakwedstrUd Noorwegen Nederland: 20.06: „Die Jahreszelten"; 22.45: Avondoverdenking: 23.00: Nieuws; 23.1524.00: Gram .muziek. Lijn 3 distributienet 7.05 Gram., 10.00 Ménage en Muslque; 11.00 v. d- zieken, 11.30 Ork. v. Geczy, 12.00 Gram., 12.32 Amuseme.ens., 13.30 Wederopbouw 13 35 Kamermuz.. 14.30 Operettemuz.,15.15 Gram., 16.00 zangfeest, 18.00 v. d. sold., 19.30 Gram., 19.50 Feuilleton. 20.00 orkest m. sol.. 21.00 Ethnlsche muz.. 22.15 Vi valdi, 23.05 Gram. L(jn 4 distributienet 7 15: Bonjour le Monde! 7.25 Est ce vral? Est ce faux? 9.00 Kamermuz.. 10.10 Verz.pr.. 10 55 Meditatie. 1100 Org.. 11.30 Ork Flush. 12.00 Ork. Hagestedt. 12 30 ..The Rain bow". 13.00 Gram.. 13.15 King Palmer Light Orch., 13.45 BBC North. Orch.. 14 45 v. d. kinderen, 15.00 Emission féminlne, 15 30 Ork v Odense, 16.20 Ork. Leader. 18.00 BBC Schots ork.. 18 30 Org., 18.45 Ork. Lipton 19.15 Gram.. 19.30 Causerie, 19.40 Gram., 20.00 Planowerken, 20.15 Symph. ork met viool, 22.15 Slot van „La Travlata". 23.15 Topic fo rto-nlght. 23.20 Monte Car.o Rally, 23.30 Ork. Ambrose. AGENDA DINSDAG. Rapenburg 61Stichting tot bev. van de paedagogie van R. Stelner. Lezing mej. Loos. 8.15 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling. Georgette Hagedoorn: 8 uur nam. Volkshuls: Ned. Ver. voor Huisvrouwen. KLM-fllm over West Indlë, 8 uur nam. L l s s e (Blóemlust) Bloemententoon stelling, 210 uur nam. WOENSDAG. Den Burcht: „Sempre Avantl". 8 uur nam. L 1 s s e (Blóemlust) Bloemententoon stelling 9 uur voorm.10 uur nam. Rynsburg (VllethofCauserie over emigratie, 8 uur nam. DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg)Tentoon stelling van tekeningen en grafiek. Werk dagen li4i uur nam (tJn. 27 Januari). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten (t/m. 28 Februari). Den Haag (Scala): Circusfestival, 8 uur nam. Woensdag en Zondag ook te 2.15 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „Crock de clown" (alle leeft.) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De onoverwlnnelljken" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „De laatste haven" (18 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lido „Young man with a horn (18 J.) Zondag 2 30, 4.45, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Borgla schaakmat" (18 Jaar) Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag '20 Januari 13 uur tot Zaterdag 27 Januari 8 uur waargenomen door Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en de Zui- der-Apotheek. Lammenschansweg 4, teL 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4