Eiken Wandkast Winkelhuis januari Leerling-Bankwerkers WONINGRUIL Bendeleider kwam na zijn moorden eens praten MAGAZIJN-KANTOORBEDIENDE Hef eerste goede bericht in 1951 NETTE WERKSTERS GARAGE EERSTE COUPEUSE DEKKLEDEN SMIT RöNTGEN-APPARATENFABRIEK C.V. VERHUIZINGEN Houtverkoping ;éié ZATERDAG 6 JANUARI Innemend vertelt As Pelor van zijn wandaden (Van onze correspondent te Soerabaja). Het probleem van de z.g. guerillabenden in werkelijkheid niet anders dan groepen rovers en moordenaars is voor de regering tot dusverre onop losbaar gebleken. Het is trouwens veel ingewikkelder dan men wel denkt. De onderhandelingen met de bende-leider „As Pelor" de as van een kogel hebben dat wel duidelijk gedemonstreerd. As Pelor was het hoofd van de troep rovers, die een overval deed op de suikeronderneming „Krem- boeng", welke op ongeveer 25 km. van Soerabaja is gelegen en daarbij de employé Valk en twee bewakers doodschoot, toen zij weigerden hun wapens af te geven. Zo weinig was hij onder de indruk van deze misdaad, dat hij twee dagen later bij de plaatselijke commandant van Soerabaja, kapitein Darsan Iroe, kwam om eens te praten over de voorwaarden, waarop de overheid bereid zou zijn hem en zijn groep van 160 man op te nemen in de T.N.I. Met hem Icwam een tiental van zijn ondercommandanten. Waarom niet achter slot en grendel? T>e andere rovers waren nog buiten, ergens in de heuvels achter Modjokerto. Nu moet men weten, dat As" Pelor, die rondloopt in een T.N.I.-uniform met sterren en al enkele maanden geleden m&t zijn bende uit de gevangenis van Modjokerto is ontsnapt. Hij zat met zijn kornuiten, verdacht van verschillen de moorden, rampokpartijen, autodief stallen enz. Deze feiten bleken voor de plaatselijke commandant van Scarabs ia geen bezwaar te zijn As Pelor en zijn mannen in zijn woning te ontvangen. GEZELLIGE ONTVANGST! De volgende avond werd het er nog gezelliger. De pers werd uitgenodigd eens met As Pelor te komen praten. Hij had veel interessant nieuws te vertel len aldus de plaatselijke commandant. Nu, dat was inderdaad niet overdreven En zo onder hst genot van een sigaretje en een glaasje limonade kregen we van het bendehoofd vrijheidsstrijder zegt men hier heel merkwaardige verha len te horen. As Pelor begon met te erkennen, dat het zijn mannen geweest waren, die op Kremooeng de heer Valk en de beide agenten van de mobiele brigade hadden vermoord Nee, hij keurde dit beslist niet goed, Maar wat doe je er aan? Het was ten slotte de eigen schuld van de slachtoffers. Als ze gedwee hun wapens hadden afgegeven, zou er niets gebeurd zijn. HIJ WAS ER ZELF BIJ! Met een innemende lach op zijn ge zicht vertelde As Pelor verder. Zijn groep voorziet in haar levensonder houd door rampok en door het vra gen van „vrijwillige" bijdragen aan de bevolking. Zyn mannen zijn be wapend met revolvers, waarvan elk bendelid er een heeft, geweren, kara bijnen, stens, een enkele mitrailleur en wat handgranaten. Hij somde een ïfrde lijst op van berovingen, die door zijn mannen waren uitgevoerd. Het laatste heldenfeit had zich om Kremboong afgespeeld. Daarvoor had men op de Reiniersboulevard in Soera baja een vrachtauto van de Polisie Mi- liter de militaire politie van de TNI weggenomen. Volgens As Pelor moest dit laatste geval eigenlijk niet zo zeer als rampok worden gezien, want die truck was van hem. De Polisie Militer had deze een paar maanden geleden in beslag genomen, toen hij de gevangenis .te Modjokerto inging. Ei* rijdt op" het ogenblik in Soerabaja ook nog een jeep van mij rond, zo voegde hy hieraan toe. Ds jeep heb ik destijds geroofd van de Commissie van de V.N Ik zat toen in West-Java.Later werd het wagentje door de TNI in beslag genomen en die verkocht het aan een Chinees. En zo ging het verhaal van As Pelor verder. Rampok in Sidoardjo, moord in het Modjokertose enz. Een enkele maal moest er eens Iemand neergeschoten worden, maar dat was nooit onze bedoeling. Dat was onverant woordelijk gedoe van mijn mannen. Ik heb het altijd afgekeurd. Zo nu en dan ging het echter wel eens mis. Meestal als ik er zélf bij was. EEN PLAATSJE BIJ DE T.N.I.? Toen deze roverhoofdman, leider van een aantal moordenaars en ontsnapte gevangenen, zijn zondenregister afge draaid had, eindigde hij met een vrien delijk knikje in de richting van de plaatselijke commandant en een diepe haal aan zijn sigaret. En nu komen we zeide hij eens praten met kapitein Darsan Iroe, die ons volle vertrouwen geniet weer een hoofse buiging in de richting van de kapitein of er voor onze groep geen plaatsje m de T.N.I. is. We zijn wel wat laat maar dat komt omdat we pas een paar dagen geleden gehooid hebben, dat de regering die ge legenheid heeft geboden aan guerilla- strijders zich te melden. Het is dus niet cnze schuld, dat we nu eerst komen praten over de voorwaarden. De zaak bleek feitelijk al in kannen en kruiken te zijn. As Pelor zou zijn mannen ver zamelen in de buurt van Bangil, dat ongeveer 40 km. van Soerabaja. ligt en vandaar zouden zij door de zorgen van hst bestuur naar Soerabaja worden overgebracht en voorlopig in een kazer ne worden gelegerd. Dat zou twee da gen later gebeuren. WEER DE HEUVELS IN. Het interview was hiermede afgelo pen. As Pelor stond op, schudde handjes en vroeg aan de journalisten, of zij een exemplaar van hun krant met zijn ver haal wilden sturen aan luitenant Mat Oesin van de TNI, die de kranten wel aan hem zou doorsturen. Uitgeleide ge daan door de plaatselijke commandant van Soerabaja, stapte hij de avond in, na eerst nog gezegd te hebben, dat hij hoopte, dat het concentreren van zijn groep in Soerabaja vlot zou verlopen. Met dat concentreren is het echter helemaal niet vlot gegaan. Toen leden van de mobiele brigade 's morgen op de afgesproken plaats in de buurt van Bangil kwamen met de opdracht de bende naar Soerabaja over te brengen, vonden zij daar As Pelor's mannen met de wapens in de aanslag. Het zekere voor het onzekere nemende maakten de politieagenten toen hun wapens ook maar schietklaar. Op een gegeven ogenblik dreigde het volkomen mis te gaan. Het slot van de geschiede nis was dat de bende er maar de voor keur aan gaf zich naar de schuilplaats in de heuvels achter Modjokerto terug' te trekken en daar zitten ze nu weer. Wie zullen de volgende slachtoffers zfjn? Wellicht zal men zich afvragen waar om de overheid met dergelijke groepen nu geen korte metten maakt. Bij een rusteloze achtervolging zullen ze ten slotte toch wel dood of levend ln han den van de politie vallen. Zo eenvoudig is het echter niet! Id de eerste plaats zijn de leden van de benden die Java onveilig maken, door de Indonesische pers, door de radio en zelfs door de officiële rege- ringsvoorlichtingsapparaten jaren ach tereen verheerlijkt als de „vrijheids strijders", aan wie Indonesië zijn on afhankelijkheid heeft te danken. Die dank willen ze nu omgezet zien in iets tastbaars, een plaatsje in het leger dat hun immers bij monde van premier Natsir zelf is aangeboden. Vandaar dat zij ook zo onbevangen naar Soerabaja kwamen om daar eens te praten. Daarnaast heeft de plattelandsbevol king voor deze benden een heilig ontzag met het gevolg dat de politie van die zijde niet de minste medewerking on dervindt. Sterker nog. Het is zelfs vrij zeker dat wanneer een bende als die van As Pelor, vandaag in een gevange nis zou worden gezet, waar ze thuis hoort, morgen de poorten van die ge vangenis op de een of andere onver klaarbare manier open zouden staan en de vogels gevlogen zouden zijn. In het afgelopen jaar zijn in Indonesië de ge vangenen bij honderden uitgebroken. De bewakers worden zodanig bewerkt en onder druk gezet dat de meesten be zwijken. Hoe het dan wel moet? Voortgaan op de weg, die men thans ingeslagen heeft: onderhandelen met de heren in de hoop dat dit tenslotte succes zal hebben. Voordat die hoop echter vervuld zal zijn, zullen er zo hier en daar nog wel wat slachtoffers vallen VOOR DIRECT GEVRAAGD: accuraat werker, goed kunnende typen. Leeftijd plm. 22 jaar. Brieven met foto aan Bureau van dit Blad onder No. 6311. Wij zoeken voor spoedige indiensttreding op 1 Maart of eerder met grondige vakkennis, die goed met publiek kan omgaan en de leiding van het atelier op zich kan nemen. Alleen eerste krachten gelieven te solliciteren bij de Bedrijfsleiding van Breestraat 142-144 LEIDEN TE KOOP TE HUUltj ZEILMAKERIJ TROOST vraagt TE KOOP AANGEBODEN op goede stand, in centrum van Leiden, groot huis, verdeeld in afzonderlijke boven- en benedenwoning. De bovenwoning, bestaande uit 6 kamers met keuken en grote zolder, kan vrij worden aanvaard in ruil (koop) voor kleiner huis met 3 a 4 kamers en keuken te Leiden of omgeving (richting Den Haag). Brieven met ver melding van koopsom onder No. 4782a Bureau v. d. Blad. Er kunnen weer ECHTE automobielen gekocht worden met z'n onvolprezen wegligging, hoge snelheid en zeer laag benzineverbruik is weer op korte termijn leverbaar (3 4 weken). CITROËN die alle wageps en zelfs zijn tijd ver vooruit is. Agenten voor Leiden en omstreken: BARKER'S AUTOMOBIELBEDRIJF Hoofdstr. 133, Sassenheim, Tel. K 2532-7427 AUTOMOBIELBEDRIJF DEVILEE Haagweg 45, Leiden, Tel. 22817 Café Restaurant „HET GULDEN VLIES". Breestraat 125 vraagt Werktijd van li uur tot 16* uur. Aanbieding Maandag na 4 uur. Aanvang nieuwe clubs TYPEN Blind en Rhythrnlsch STENO Ned. en Vreemde Talen BOEKHOUDEN Opl. Praktijkexamen Middenstand Mod.Bedr.Adm. TALEN Grammatica) Beginners Hand.corr. en Conversatie J Gevorderd SECRETARESSE OpL tot de Diploma's Bureau- en Directie Secr. Inschrijving dagel. PROSP. OP AANVRAAG voop BETER onwrw'js Uitsluitend Breestr. 89 A Te). 23757. 38 SCHOLEN 39JAAR ERVARING leeftijd 16—17 jaar. In bezit van diploma Ambachtsschool. Persoonlijke aanmelding aan ons Hoofdkantoor HERENGRACHT 32—34. aangeboden (als nieuw) zeer geschikt voor herenmodezaak, boekhandel, comestibles of drogisterij, boven glasschuifra men, onder schuifdeuren, geheel met legplanken, lengte 3.15 M., hoogte 2.20 M., diep 40 c.m. In gebruik te zien Kledingmagazijn Schoonwater, Haarlemmerstraat 79 (bij Vrouwensteeg) Wil if JAN VAN DUUREN, Kort Galgewater 9, Leiden, Telefoon 25468. Notaris W. A. CARON te Voorschoten zal op Donder dag 11 Januari 1951 v.m. half 11 in Hotel „Het Wapen van Voorschoten" (Deurloo) te Voorschoten publiek ver kopen: ELZEN- EN ESSENHAK- HOUT, wassende op en nab)j „Duivenvoorde", „Rozenburg" „Santhorst" en „Haagwijck" onder Voorschoten en Was senaar. Notitiën bij de bosbaas W. G. Gussekloo op „Duiven voorde" en ten kantore van genoemde Notaris, Koningin Wilhelminalaan 2 te Voor schoten. of BERGPLAATS te koop, uitneembaar. Constructie hoek en plaatijzeren golf platen 8,5 M. bij 5 M. Uiter ste prijs f1150. Te bevragen. Maredijk 1, Telefoon 23298 Textielbedrijf vraagt over name met kleine woning. Br. onder no. 6375 Bureau van dit Blad. Notaris N. W. HOLTKAMP. te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 19 en 26 Januari 1951, telkens n.m. 7 uur in het Notarishuis te Leiden publiek te verkopen: TÉ OEGSTGEEST: Het ruime, goed gebouw de herenhuis met garage, schuurtje en tuin, Rhijngees- terstraatweg 76. Het. perceel is voorzien van centr. verwarming en Bruyn- zeelkeuken. Het geheel is. met inacht neming der vereiste vesti gingsvergunning, direct na de afslag, leeg te aanvaarden. Grondbel. f. 63,65; straatbel, f. 22.40 p j. Bezichtiging: 16. 18, 23 en 25 Januari a.s. n.m. 24 uur. Betaling 26 Februari 1951. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde Notaris, Rapen burg 66. Tel. 26478. GEVRAAGD B Naaimachines te koop gevr. defect geen bezwaar. Wij be talen een Roede prijs. Repara ties ln één dag gereed en met volledige garantie., P. J. van Steyn. Haven 46. Leiden. Tel. 24809. Naaimachines te koop gevr. Wil geven nog steeds goede prijzen. Tevens uw adres voor goede en afdoende reparatie. Dernec. Haven 7. Jong echtp. zoekt 2 ge- stoff. kamers te Qegstgeest m. gebr. v. keuken. Tijdelijk. Br. Bur. v. d. Blad No. 4888 k Alleenstaand meisje vraagt slaapkamertje te huur. Liefst bil bejaarde mensen. Omgev. Lage Rllndllk. B. b. h. h. Br. Bur. v. d Blad No. 4885 k Bijverdienste gezocht, on verschillig wat. liefst thuis werk, typewerk o, 1. d. Tevens aangeboden z. g. a. n. heren- ril wiel met nieuwe banden. 26 Inch t. e. a. b. Brieven Bur. van dit Blad No. 4810 k B Heer zoekt per 1 Febr. gast. zit-slaapkamer. met stookgel.. zonder pens., in Leiden of Leiderdorp. Brieven Bur. van dit Blad No. 4894 k. OJ Jongedame, 26 Jaar, v. g. huize. dlpl. 3 j. HBS. huish.- kundlge en schoonh.specia- 11ste. zoekt een haar passende betrekking. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4903 k. Grote Organisatie zoekt bekwame betrouwbare Adver tent le-Aqulsiteur. Brieven met referentie vóór 15 Jan., aan het Bur. v. d. Blad No 4938 k Net meisje gevraagd, die zelffstandlg kan werken, van 8.30 tot 4 uur. bl|W. v. d. Leek, Lindelaan 29. Leider dorp. Boeken te koop gevraagd. I Jan de Rooy, Boekverkoper, j Papengracht 3. Lolden. Telef 22989. M Leerling. Voor de bakkerij gevraagd een nette leerling Banketbakkerij Fa v, d. BUI. Breestraat 33. 0 Gevraagd bil mevr. Joustra Buitenruststaat 5. nette werk ster voor Donderdagmorgen en Vil dagmorsen, van 9 tot 12 u. AANGEBODEN Te koop als nieuw pracht moderne Singer trapnaalma- chlne. gekost f 375 nu f. 175, herenrltwlel f. 17.50, ledikan ten f. 9.handnaaimachine f. 27.50. Hooigracht 55 (ge sloten huis). B3 Sclioenschaatsen. Te koop aangeboden 1 paar prima witte schoenschaatsen m. 36 37, tevens een prachtige beige rilbroek. 1. 1213 Jaar. Te be vragen: Dozystraat 34, zijstr. van Kanaaistr., Leiden. Vlssersgaren. nos fi. 9 en 12 thans ook op spoeltjes! Voor de visserijfuikenlijn tjes, fuikenrotting. vleugel- want. fleur- en dobberhaken, beugh'aken. lood6im etc. Sinds 50 jaar. L. J. den Holder, Janvossenst. 75/77. Tel. 26901 Voor rustig persoon direct te betrekken in Vogelenwilk een zlt-slaapkamer met kost. zonzilde en onbelemmerd uitzicht en met 1 Februari een slaapkamertje en zitka mer aan zonzilde. ook met kost. Tel. 20323, Te liuur mooie gem. zit- slaapkamer voor één persoon zonder bediening. eerste j stand, fraai uitzicht op Plan- tage, parketvloer, vrije keu- j ken. f. 45 p. mnd. Brieven I Bur van dit Blad No. 4828 k Ameublement, hang- of legkast, eiken dressoir, rook- stoelen. grote crapaud, 60- delig servies. 3-dellg verenbed 1- en 2-pers. ledikanten van af f. 6 haarden vanaf f. 30. I Jan Pluym, Hooigracht 51. Telef. 25955. 1 Te koop aangeb. Adler Ju nior 1938. in zeer goede 'staat Te bevr.: Hoge Rijndijk 27, Zoeterwoude. Te bez. Zondag van 9 tot 1 uur. ES Partlcüllere garageruimte aangeboden voor 2 kleine wagons, omgev. Rapenburg Witte Singel. Brieven Bui-, v- d. Blad onder No. 4865 k. Boor ons enorm succes gaan wij door met de verkoop van popel ine overhemden al le maten 5,95, 10 verschil lende kleuren, ook khakii. Zoiets koopt U alleen bii: Klumpers, Haarl.straat 234, bij Pelikaanstraat. M Waarschuwing! Bij ons kunt U nieuwe machines kopen maarwil verkopen peen gemoffelde oude naaimachines voor nieuw. Ons vakdiploma Is de beste waarborg voor U. Dernee. Haven 7. Zaaltje voor bruiloften en partilen te huur, met gebruik van vrlle keuken, servies enz.. blllitke huurprijs. Alle con sumpties kunnen worden me degebracht, A. de Groot, Plantage 2. Tel. 26820. Laat ons uw meubelen eens nakilken. Wij overtrekken uw meubelen met prima voor oorlogse stof. kleur naar keu ze. Ook uw adres voor lijmen, beitsen enz. (Stoffeerderil en meubelmakerij) L. v. d. Blom Kort Galgewater 2. Lelden. Telef 22291. H Te koop aangeboden 2 he- renpakken, 1 heren winterjas, 1 paar lage schoenen, alles grote maat Schelpenkade 55. RE Te koop of te huur wo ning met werkplaats. Te aan vaarden eind Januari as. en loods 17 1/2 x 9 m. met open terrein, per 1 Mei, zeer gun- stier gelegen. Omtrek Lelden Br. Bur. v. d. Blad No. 4808 k Te buur aangeboden tegen 1 Februari as.. 1 gem. zit- en kleinere slaapkamer, van alle gemakken voorzien. Om geving Acad. Ziekenhuis. Br. Bur. v. d. Blad No. 4813 k Goed kosthuis aangeboden voor enige vrienden, m h. verkeer. Brieven Buivan dit Blad onder No. 4907 k. Te liuur een gestoffeerde zit-slaapkamer voor student. Met warme maaltijden. Brie ven Bur van dilt Blad on der No, 4895 k. Te koop aangeboden eiken hulskamer, dressoir. thee meubel. 2-pits gascomfoor. kruidenrek, schaatsen, bloe men bak. hang-boekenkastje enz. Jacob Castlaan 52. Lei den. m Volksschoen makerij, 2de Groenesteeg 27, Herenzolen en hakken f2, dames- en jon gensschoenen f. 1.50. kinder schoenen tot maat 30 f. 1.25, rubberhakken f. 0.75 meer. Mst prima drijfriernieer Be leefd aanbev. P. B. Heykoop. E3 Grote inboedel. Aangekocht ameublementen, lits-jumeaüx waskasten, stalen eenmans- kasten. opklapbédiclen, kun nen ook op betonnen vloe ren geplaatst worden, ombou wen. schuiftafels met balpo- ten. rails compleet f. 1,25. Koopt inboedels, Pluym. Ho- gewoerd 41. Telef. 21266. Aangeboden te Oegstgecst, ruime gest. kamer met c.v. en v.w. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4912 k. Te koop. overcompleet, een pracht haatd, grote maat. met vloer- en achterplaat, brand prima, prijs f. 110, Te zien 's avonds na 7 uur. Bakkerkorfstraat 9. Leiden. Motor aangeboden, merk Victoria. 1940. accu-ontste king.. Tegen billijke prils. Blauwe Klok 11. a/d. Oude Singel. H In ruil aangeboden een filmapparaat met film voor een kachel of gebruikte haardkachel, Bij K. J. Bron. Parklaan 263. Katwllk a. Zee. Telef. 3132. m Radio, nieuwste model 1951 ongebruikt, nog volle .garan tie, nieuwprijs f- 375. nu voor f. 240. Aalmarkt 2. 1© etage. B Muzlek-llefhebbers. Pracht harmonlka 5-rijer f, 85, radio toestellen vanaf f. 30 en lam pen, pracht grarnofoon platen v.af 35 ct, koffergramofoens vanaf f, 30. luidsprekers van af f. 5. Motoren, veren en re paraties. JanvcBsensteeg No. 41, Lelden. Biedt zicli aan een buf fetjuffrouw, 20 jaar. voor cantiln© of iets dergelijks. Br. Bur. v. d Blad No. 4940 k Biedt zich aan een net meisje, voor winkel, onver schillig wat. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4939 k. Water ln Uw bed, Dat is nu geen pret. Dus gaat U naar Alt en houdt op Mare 112 halt Daar wordt Uw ljedkrulkstop weer heter. Voor 2 cent per milimeter. B Alt op de Mare houdt op ruiming! Sachsmotor met hlckstarter f. 85. aambeeld 75 kg. f 45, autokachsl f 23, jasbeschermers f. 1, wonder- papler tegen het beslaan van ruiten 0.50, Little Giant boor machine 1/2". 220 V.. van f, 275 voor f. 175. B3 Twee prachtige Duitse Her ders te koop. Lindelaan 20. Leiderdorp. B Daineskapsalon „Malson Marguerite" (gedip. kapster). Permanent wave met toestel (oliebehandeling f. 8,zon der toestel f. 10.Huidver zorging. manicure, pedicure. Behandeling volgens afspraak. Oude Rijn 2 a, h. Donkersteeg Tel. 24208. B Autorijschool - Cltaxbedrljf Gediplomeerd Instructeur. Goedgekeurd lesmateriaal, snelle opleiding rijbewijs, mo torics en verkeerswet Inbe grepen. f. 4.50 per lesuur. Taxi dag en nacht beschik baar. Marks, Morsstraa-t 60 a. Tel. 26584. Parkstr. 5 a. Tel. 22513. B Te koop, wegens plaats gebrek een studiepiano, tegen elk aannemelijk bod. Gee: opkopers. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4998 k. Zaal te huur met parket vloer. bljz, geschikt voor verg. bruiloften of feestjes van klei ne ver. Consumpties kunnen worden meegebracht. (Ook ge distilleerdW. F. v. Wijk, Hogewoerd 106. Tel. 24414. Invalidenwagciis. rolstoelen motor- en zelfbe weegbare wa gens ln iedere uitvoering le verbaar. Tevens reparatie-In richting voor alle soorten in- validenwagcns. Carrierhuis: Gebr. Hulsman, showroom Hogewoerd 6668. Tel. 22962 B Aangeboden 6 antieke ma honiehouten stoelen. TeQi&f. 26302, Leiden. B Diefsteeg 6 a. Een prima karpet, machin. Smyrna dag prijs 307 gld. kunnen wij nu beperkt leveren voor 265 gld. Willen wij er een voor U re serveren. desgewenst voor la tere levering? B Diefsteeg 6 a. Koopt nu be hang I Opruiming van betere soorten, vanaf 35 ct. per rol. Plastic voor tafellakens etc van 1,75 nu 70 ct. per meter. Vol cocos 91 tem. breed 4.95. Coupons vitrage enz. B Diefsteeg 6 a. Pracht wol len huiskamer-karpet 69 gld., keus en keur in Wilton en A xm ins ter karpetten voor el ke beurs! Geen geld?? Wij kunnen er een voor U bewa ren! Aangesloten Financie ringsinstituut. Te koop een in goede staat zijnde invalidewagentje met kussen (duwagentje)Aan vraag met brieven onder let ter E aan T. van Beelen. Wllhelminastraat 15. Katwijk aan Zee. B Te koop aangeboden een kachel, een jekker (grote maat), een Frans herenrll- wlel met Torpedonaaf. Terry- zadel, bagagedrager en èlectr. lantaarn. Nieuwe Rijn 61A. ■I Matrassen. Is uw bed dun of versleten, dan dient U dit wel te weten: Ga dan zeker en beslist naar de Beddenspe cialist, Opmaken, bilvuülen en overtrekken ln één dag ge reed. Morsstraat 41. B Textiel zaal ter overname, veel perspectief, volkrijke buurt. Omgeving Leiden. Br. Bur. v. d. Blad No. 4997 k B Deze maand nog voor oude prils! Kantoorboeken gebon den 200 pag. vanaf f. 4.90, tabell. kasboeken 6 kolom f. 2.75, doorschrijf kasboeken grootboeken vanaf 95 ct. wln- kelboeken 95 ct. A. A. Ver hoog. kantoorboekhandel, Haarlemmerstraat 29, Telef. 22197. B Compleet hulskamerameu- blememt. geen opruimingsgoed f. 289 50, slaapkamerameu blement f. 338. rookstoel met prima kussens f- 47.60. Koopt nu. Al onze meubelen nog tegen oude prijzen. Woning inrichting Henk Regeer Haar lemmerstraat 105 en 101. Lei den, Tel. 26602. B Balansopruiming! Bli kunstschilder T. Ooms, schil derstukken tegen halve prijs. Enorme keuze. Tevens 10% korting op alle kunstschil derbenodigdheden bij Kunst handel T. Ooms. Haarl.str. 93 Tel. 26368. B Heden ontvangen grote partil balatum -nog tegen oude prijzen. Nog steeds zeer voordelig:. Cocoslopers, vloerkleden, vitrage, tafelkle den. matrastijken, wollen en gestikte dekens. Woningin richting Henk Regeer. Haar lemmerstraat 105 en 101, Lel den. Tel. 26602. B Massief eiken ameublement 2 armstoelen en 4 stoelen f 65 gTOte eiken ovale tafel, eiken nachtkastjes. eiken lits-ju- meaux met spiralen f. 35, di van, 1- en 2-pers. ledikanten, wastafels, wasstellen enz. v. d. Pluym Jr. Morsstraat 54. Tel. 30008. In- en verkoop. B Bij W. Nederlof, Haarlem merstraat 170. Driewieler 12/ nagelschuiers 10 ct„ grote pors. theepot 1.50. sterke ac- tentas 5.50, kachelzeiltjes 39 ct. glazen maatbeker 69 ct. I zeildoek spatzslltjes 1.50 toch tbs nd 20 ct per meter. 1 dekschalen 98 ct. B In Het Kinderparadils. Haarl.straat 235. Kolenschop pen 39 ct. kachelhaakjes 10 ct. gemoffelde vuLemmers 2,98 stoffers 50 ct. werkborstels 15 ct. appelboren 9 ct. zwaar stofblik 50 ct. schuimspaan 19 ot. speelkaarten 35 ct. DIVERSEN B Woningnill. Heel huls. bev. 3 kamers. 1 Melne kamer en zolder, lage huur. Gevraagd hele. boven- of benedenwo ning. Hoge huur geen be zwaar-. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4913 k. B Nlljoarsverzlede hollen de Grunnegers op Zo&terdag 13 Janmewoari 's oayens om 8 u. ien de Jacoba-zoal van „Den Burcht". Ale Grurmegers binnen welkom! B Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan miin vrouw I. Heisterborg1Advo caat, daar door mil niets wordt betaald. Witte Singel 8. B Nette flinke juffrouw met dochtertje b. z. a. door omst. als huishoudster, bil nette man met beh. werk, kind geen bezwaar, tot 50 jaar, ook van bulten. Uitvoerige brieven aan Bur. van dit Blad No. 4791 k. B Moskou. New York of Je ruzalem. 2 belangrijke lezin gen op 15 en 17 Januari, 's avonds 8 uur. ln gebouw Prediker. Jan vossens teeg 17. Toegang vrij. - Spir. Ver. „Harraonia". Het hoogbegaafde medium de heer Scheffer uit Utrecht-, geeft op Maandag 8 Jan. een openbare psychometrische avond in het Loge-gebouw. Steenschuur 6. Aanvang 8 uur. Toegang f. 1. Wonfngrull. Bovenhuis, ce legen Haarl.straait. hulskamer, keukenkamer 2 slaapk., over look en -vUprijicr Oe-rrepcd b2- I "u Bur. v0 I d. Blad omtei No. 4977 k.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 6