Oaai een kind Uiterste pogingen ter Y. N. voor een regeling in het Verre Oosten Attlee in Brits Lagerhuis toegejuicht WEERBERICHT de regwtas van Pelüns De nieuwe abonnementsprijs 59ste Jaargang WOENSDAG 13 DECEMBER 1950 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,50 per kwartaal; 35 cents per week m.i.v. 1 Januari 1951 f5,15 per kwartaal, f 0.40 per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 DRGEN in de loop van de dag M wordt Bertha Hertogh in ons land verwacht. Gedurende enige maan- (jen heeft dit Hollandse meiske in het brandpunt der internationale belang stelling gestaan. Alle bladen over de cehele wereld hebben volgestaan met rerhalen over het 13-iarige kind, dat door een Maleise vrouw opgevoed, tegen de uitdrukkelijke wens van haar ouders !a, met een Mohamedaan in het huwe lijk trad. Hoge rechterlijke Pn diplomatieke in stanties kwamen er aan te Das om Ber tha naar haar ouders in Nederland te doen terugkeren: in Singapore speelden ith hevige straatgevechten af tussen fanatieke Moslim, opgestookt door com munisten en het wettige gezag. De droevige balans: 14 doden en ruim gewonden. HANS bevindt Bertha zich op weg T1 naar „huis". Het „geval" Bertha i Hertogh heeft afgedaan; een kind rail nauwelijks 13 iaar keert terug naar jaar ouders. Wii menen haar geen gro- sre dienst te kunnen bewijzen dan door har op dit moment uit de publieke be- toEütelline te doen verdwijnen. Eenbe- lanestelling. die van nu af aan onge- rtnd zou moeten worden genoemd, om dat zii beter kan worden gekwalificeerd ris sensatie. Wij zullen morgen dan ook héél De- git géén speciale verslaggever naar Schiphol zenden. Integendeel, onze be richtgeving over Bertha Hertogh zal ian nu af aan zéér sober zijn en tot jut uiterste minimum beperkt blijven. Zii is nu weer een kmd als honderd duizenden andere Stassen verklaart: Enorme Aziatische invloed op Amerikaanse politiek edonesische studenten gaan naak pennsylvania. In de komende tien jaar zal Azië een „enorme'' invloed uitoefenen op de wereldzaken en de gedragslijn van de Amerikaanse politiek, zo verklaarde de Amerikaanse Republikeinse leider Ha rold Stassen te Djakarta, na ontmoe tingen met Indonesische en Ameri kaanse autoriteiten in Djakarta. Hij zeide verder dat binnen twee jaar .en program in werking zal treden tot uitwisseling van studenten uit Indone sië en de Universiteit van Pennsylvania, saarvan hij president, is. Dit program al volgens zijn zeggen op een „aan- rienlijk" aantal studenten betrekking 'lebben. De universiteit van Pennsylvania be- bt een speciale faculteit voor de studie van Aziatische aangelegenheden. De uitwisseling van studenten had Stassen besproken met de Indonesische minister van Onderwijs. Ir Iwan Morkin, lid van de Sov/et Rus- f'sche legatie in Helsinki (Finland) vertoefd thans in Zwedenwaar hij als politiek vluchteling asyl heeft ge vraagd. Naast hem de Finse vrouw Aino, die hem tot deze stap heeft bewogen. Zal China handelbaar zijn? Sir Benegal Rau van India heeft in politieke commissie van de V.N. ge zegd, dat de Chinese volksrepubliek hem de verzekering heeft gegeven, dat zij geen oorlog wenst, maar dat de oorlog haar was opgedrongen door de Verenig de Staten en de Verenigde Naties. Sir Benegal diende twee resoluties in, die een vreedzame oplossing van het Koreaanse geschil beogen. Met 48 tegen 5 stemmen, by vier ont houdingen, besloot de commissie voor rang te verlenen aan de resolutie der 13 landen in Azië en het midden-Oos ten, waarin wordt aangedrongen op staking van het vuren in Korea, Tegen stemde de Sovjet-groep. Ecua dor. Turkije, China en Thailand ont hielden zich. Sir Benegal Rau zei verder: „Bijna een generatie lang is China door oor logen geteisterd en het is gemakkelijk in te zien, waarom het Chinese volk geen nieuwe oorlog wenst en een perio de van vrede zou toejuichen. Aan de andere kant moeten zy bedenken, dat de verschrikkelijke beproevingen, waar aan de Chinezen hebben blootgestaan, hen sterk achterdochtig hebben ge maakt. Zij vrezen agressie waar die niet bestaat. In feite schijnen zy naar een Monroe-leer voor China toe te gaan ,Hoe het ook zy, wij hebben thans de verzekering, dat China een vreed zame regeling wenst. Wij moeten een ernstige poging in deze richting doen." Jacob Mahk (Sovjet-Unie) verklaarde geen enke.e reden te zien waarcm aan de behandeling van deze resolutie spe ciale voorrang zou worden gegeven bo ven de andere. Warren Austin (Verenigde Staten) zeide te zullen stemmen voor het ver lenen van voorrang aan de resolutie. Austin verklaarde nog, dat hij welis waar voor had gestemd, doch dat hij er van uitging dat geen andere stappen zouden worden gedaan voordat de wijze, waarop net staakt-het-vuren tot stand zal woeden gebracht, is vastge steld en de vy'andelijkheden metterdaad zijn gestaakt. VOORSTELLEN INZAKE ATOOM-ENERGIE. De Sovjetrussische minister van bui tenlandse zaken Wysjinsky, die zijn vertrek heeft uitgesteld, heeft een re solutie ingediend by de algemene ver gadering der Verenigde Naties, waar in het gebruik van atoomwapens uordt verboden, terwijl een interna tionaal controle-stelsel moet worden ingesteld om het heimelijk aanmaken van dergelijke wapens te verhinde- rem Hij lichtte zijn voorstel in een rede van ongeveer anderhalf uur toe. Hfj be schuldigde de Verenigde Staten en an dere landen, die zich hebben uitgespro ken voor het Amerikaanse plan om de met atoomkracht werkende industrie onder contróle te stellen, dat zy voort wensen te gaan met de vervaardiging van atoombommen, „want dat levert de Amerikaanse monopolisten meer op dan het aanwenden va'n de atoomkracht voor vreedzame doeleinden". Wysjinsky zeide dat het Russische plan voorziet in „degelijke periodieke inspectie, uit te voeren wanneer dit door een internationaal lichaam zou worden bepaald en ongeacht de wensen van de betrekken regering". Het doel van deze inspectie zou zijn „te verzeke ren, dat de atoomkracht overal ter we reld slechts voor vreedzame doeleinden wordt aangewend". De Amerikaanse afgevaardigde ver klaarde, dat zijn regering bereid was „nieuwe wegen te bewandelen bij het zoeken naar een oplossing van het pro bleem der atoomenergie". De wereld wachtte af of de Sovjet-Unie bereid zou zijn aan de nieuwe pogingen tot het Instellen van een contröle en het na streven van ontwapening en vrede deel te nemen'De Acht-mogendhedenreso- lutie bood de mogelijkheid tot verdere onderhandelingen. De vertegenwoordigers van de Ver enigde Staten, Frankrijk, Groot-Brit- Stilte in Korea De verbonden troepen In Korea heb- ben gisteren de tweede rustige dag ge had. De troepen in het bruggenhoofd Hamhoeng-Hoengnam meldden „geen contact met de landmacht van de tannië, Australië, Canada, Ecuador, Nederland en Turkije hebben bij de algemene vergadering een ontwerp resolutie ingediend, waarin wordt aanbevolen dat de leden van de Vei ligheidsraad, plns Canada, tegen de aanstaande zitting van de algemene vergadering onderzoeken, hoe de func ties van de commissie voor de atoom energie en die van de commissie voor de klassieke wapens kunnen worden gecoördineerd en desnoods samenge smolten in het kader van een alge mene ontwapeningscommissie. Zoals bekend, heeft president Truman zich bij die gedachte aangesloten in zijn rede voor de algemene vergadering der V.N. cp 24 October j.l. Dit standpunt is steeds verdedigd door de Sovjet-Unie. De commissie voor de atoomenergie is samengesteld uit de 11 landen van de Veiligheidsraad plus Canada. COMMISSIE VOOR CHINA. De algemene vergadering van de V.N. heeft een speciale commissie Inge steld, waarin zeven landen zijn ver tegenwoordigd en die onder leiding zal staan van de voorzitter der assemblee, de Pers Nastrolla Entezam met op dracht concrete aanbevelingen te doen ter oplossing van de vraag door welk bewind China in de Verenigde Naties moet worden vertegenwoordigd. Zy zal nog in de huidige zitting der assem blee verslag van haar bevindingen moeten uitbrengen. India, Canada. Ecuador, de Philippij- nen, Polen en Irak zijn aangewezen om deel uit te maken van de commissie. De instelling der commissie was voor gesteld door Canada. Overwinning van de Britse regering INZAKE DE KOLENKWESTIE. De conservatieve- oppositie had in het Britse Lagerhuis een motie ingediend, waarin het be'.eid van de nationale ko- lenraad. die verantwoordehjk is voor de leiding van de genationaliseerde Engelse steenkoolindustrie, werd veroordeeld. Voorts werd een onderzoek geëist naar het mislukken van de pogingen om de productie van steenkool in Engeland te vergroten. He» onderzoek zou door on- afhankelyke figuren moeten worden in gesteld. De motie werd met 298 tegen 284 stem men verworpen. De negen liberale leden onthielden zich van stemming. Later werd met dezelfde stemverhou ding, een door de regering ingediend amendement goedgekeurd Hierin werd het voorgestelde onderzoek verworpen. ..daar de national kolenraad hierdoor vermoedelijk 'zal we»~den belemmerd in de uitvoering van zijn dringende taak. om mee" steenkool te doen winnen". Ook wordt in dit amendement met lof gesproken over het streven der. rege ring om alle mijnwerkers "aan het werk te houden. De mi:rster voo" brandstofvoorziening Noel-Baker, deelde mede. dat Groot- Brittannië 1 200.000 ton steenkool uit de Verenigde Staten zal moeten invoeren. PLEVEN NAAR WASHINGTON? Naar de correspondent, van de „Ti mes" in welingelichte kringen te Parys verneemt, zal de Franse minister-presi dent. Pleven, een bezoek aan president Truman brenzen. nadat het Franse .parlement de begroting voor herbewa pening heeft goedgekeurd. Het bezoek van Pleven wordt begin Januari verwacht. Voorproef je van het komend debat (Van onze Londense correspondent) Toen Attlee gistermiddag om even over halfvier het stampvolle Lagerhuis binnen kwam, klonk van alle banken een langgerekt „hear, hear". Dit is de wyze waarop men in het Engelse parle ment zijn instemming kenbaar maakt. Een spreekkoor als dit heeft de beteke nis van een toejuiching, want, iedereen was het eens met Churchill, toen hij verklaarde'blij te zijn, dat Attlee behou den van zijn inspannende reis, welke men terecht een missie noemt, was teruggekeerd Ock is er algemene vol doening over de wijze, waarop Attlee zich van zijn taak heeft gekweten, al blijven er nog vele vragen open. Deze zullen in het debat van morgen onge twijfeld aan de orde komen. Men kreeg gisteren reeds een voor proefje van het debat, toen Churchill zich tot tolk maakte van degenen, die ongerust zyn over een onverantwoord gebruik van de atoombom of beter gezegd over een gebruik van de atoom bom zonder meer, Attlee had in zijn korte verklaring, welke Weinig toevoegde aan het com muniqué. dat na afloop der besprekin gen was gepubliceerd, met nadruk ver zekerd, dat Truman hem volledig had tevreden gesteld op dit punt, en dat er tussen beiden dan ook geen verschil van mening bestond. De formulering in het communiqué is echter van dien aard, dat velen het gevoel hebben, dat Engeland slechts in schijn zate worden geconsulteerd. Vandaar dat Churchill voor het debat begint een helderder de-^ finitie door Truman nodig aohtte, welke Conferentie der grote vier De Franse minister van buitenlandse zaken, Robert Schuman, heeft in de Franse Nationale Vergadering mede gedeeld, dat Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten overeen zijn ge komen het vraagstuk ener Duitse her bewapening met de Sovjet-Unie tc bespreken. Hij voegde hieraan toe, dat voor dit probleem nog een oplossing dient te worden gevonden. EEN BIOSCOOP-INCIDENT. Generaal Woe hsioe tsjoean, vertegen- SNEEUW. De Bilt verwacht tot morgenavond: Vanavond en vannacht opklaringen en op vele plaatsen lichte vorst. Daarna toenemende bewolking met. sneeuw, in de kustprovincies later wellicht over hand in regen. Aanvankelijk zwakke, kter matige en aan de kust tijdelijk Jachtige wind, hoofdzakelijk uit Zui delijke richtingen. Temperaturen over dag om het vriespunt. (Opgemaakt te 10 uur). 14 DECEMBER op: 8.40 uur; onder: 16.28 uur. ï*aan op: 12.34 uur; onder: 22.48 uur. water te Katwijk tc 6.51 en 19.17 Dit nummer bestaat uit zes pagina's. de Noordelijker gelegen haven Songdjin. De luchtmacht heeft ongeveer 400 vluchten boven Noord-Korea gemaakt, waarbijzij meer dan 1.100 Chinezen bulten .gevecht stelde De helft van de vliegtuigen keerde echter..met hun bommen en raketten terug, ^mdat zij geen doelen konden vinden. Heden hebben de verbonden troepen duizenden vlugschriften boven de Chi nese troepen uitgeworpen, waarin de soldaten worden opgewekt een einde te maken aan deze „zinloze oorlog". De vlugschriften zyn bedrukt met een tekening van een Chinese soldaat en een Amerikaan, die tegen elkaar lachen. Aan de andere kant staat: „Chinese soldaten in Korea, weet ge tegen wien ge vecht?" TURKSE BRIGADE WORDT AANGEVULD. De Turkse generale staf zal verster kingen naar. Korea zenden, die zullen dienen ter aanvulling van de door de Turkse brigade geleden verliezen, wel ke, naar schatting, 750 man aan doden, gewonden of vermisten bedragen, SAMENZWERING TEGEN MACARTHUR Agenten van de Amerikaanse contra- spionnage te Tokio stellen een onder zoek in naar een samenzwering om generaal MacArthur, de opperbevelheb ber der Verenigde Naties, te vermoor den. De Japanse politie heeft twee po litiemannen in de stad Hatsjinoe gear resteerd op verdenking, dat zij met communisten een aanslag op de gene raal hebben beraamd. bij de V.N. en zes andere personen van zijn groep, wilden Maandagavond te New York een bioscoop bezoeken. Daar er een grote menigte voor de bioscoop in de rij stond, maakten zij zich bekend en vroegen voorrang. Die gunst die ge woonlijk aan diplomatieke vertegen woordigers wordt toegestaan, werd hun „gezien de grote toeloop", geweigerd. De afgevaardigden eisten daarop de directeur te spreken, wien zij voorstel den hun plaats te betalen, doch deze merkte op. dat de zaal vol was. De di recteur verklaarde, hun geen enkele gunst te zullen toestaan en zeide dat zij hun beurt dienden af te wachten, zoals anderen. De Chinese afgevaardigden gingen toen in de rij staan tot zij een plaats konden bemachtigen. VERSNELLING ITALIAANSE HERBEWAPENINGSINSPANNING. Na een kabinetsvergadering, die acht uur heeft geduurd, heeft de Italiaanse regering een communiqué doen uitgeven, waarin wordt medegedeeld, dat zij plan nen heeft goedgekeurd, welke voorzien in een grote versnelling van het tempo der Italiaanse herbewapening en in het vervaardigen van meer wapens, zowel voor Italië zelf. als voor zyn bondge noten-leden van het Noordatlantische verdrag. Men meent, dat de Italiaanse regering heeft besloten haar uitgaven voor de landsverdediging te verdubbelen en dat zii de sterkte van het Italiaanse leger medio 1951 gebracht wil hebben op de by het vredesverdrag toegestane twaalf divisies. alle twyfel uitsluit. Belangrijk was Att- lee's verklaring dat hy :ia de militaire experts te hebben gehoord, gelooft, dat de Verenigde Naties op Korea stand kunnen houden. Hoewel de algemene opinie is, dat Engeland en Amerika, wat de erken ning van communistisch China en de opneming daarvan in de Verenigde Naties lynrecht tegenover elkaar staan, schijnt Attlee hoop te koesteren, dat Amerika na verloop van tijd tot ander inzicht zou kunnen komen. Enige dagen praten konden een over stag gaan van Amerika natuurlijk niet bewerkstelligen, zo zeide Attlee. In dit, verband kan worden opgemerkt, dat reeds voor hij tot de reis naar Amerika had besloten Attlee van plan was aan de komende conferentie in Januari van het Britse gemenebest voor te stellen, dat alle Britse dominions tot erkenning van China zouden overgaan. En dus het Engelse voorbeeld zouden volgen. Zou Engeland op deze manier druk willen uitoefenen op Amerika? Attlee legde er nogmaals de nadruk op. dat de campagne in Korea was ge voerd overeenkomstig de algemene di rectieven der Ver Naties. Over dit be langrijke punt zal hfj, naar gisteren reeds bleek krachtig aan de tand worden gevoeld. Zoals «Churchill het uitdrukte: „Wij zullen Donderdag discusiëren over hetgeen ons verteld is en over het geen ons niet verteld is...." HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim Zoals de Vereniging „De Nederlandsche Dagbladpers" reeds eerder i| bekend maakte, zal met ingang van 1 Januari a.s. over de gehele linie E van het nationale dagbladwezen een verhoging van de abonnements prijs van kracht worden, welke voor ons Blad slechts vijf cents per I week of 65 cents per kwartaal zal bedragen, een stijging derhalve van H nog géén cent per dag. Wanneer men weet, dat voor de oorlog de prijs van het papier E varieerde van 7^/i tot 8 cent per kilo, terwijl deze voor het eerste E j| halfjaar 1951 56 cent zal zijn, dan zal men moeten erkennen, dat deze H verhoging van het abonnementsgeld zeer redelijk en uiterst gering E E mag worden genoemd. E §j De lasten van het dagbladbedrijf in het algemeen zijn in de laatste s jaren enorm gestegen. Het ,,Leidsch Dagblad" vormt op die regel E E geen uitzondering. Het kan de opmerkzame lezer onmogelijk zijn ont- gaan, dat het aspect van ons Blad sedert de tweede wereldoorlog aanmerkelijk is veranderd. Ofschoon de nieuwsberichtgeving uit Leiden en omgeving nog steeds een zeer belangrijke plaats inneemt, waardoor E het karakter van plaatselijk blad volkomen bewaard is gebleven, heeft H het nieuws uit binnen- en buitenland een aanzienlijke uitbreiding E ij ondergaan. E Als gevolg daarvan, menen wij in alle bescheidenheid te E j§ mogen zeggen, heeft ons Blad een veel grotere betekenis ge- kregen als ALGEMEEN nieuwsorgaan. Verheugend-talrijk zijn E de ongevraagde attesten van lezerszijde, waarin met erkentelijk- S H heid wordt geconstateerd, dat in dit opzicht het L.D. voor de nationale" bladen niet behoeft onder te doen. E De lezer vindt dagelijks in deze kolommen actuele artikelen van E eigen correspondenten uit alle belangrijke centra van het wereld- H II nieuws. Dank zij de moderne techniek bereiken deze bijdragen ons in de kortst mogelijke tijd, zodat zij veelvuldigv kunnen worden gepu- E bliceerd op dezelfde dag als waarop zij werden verzonden uit plaatsen, die dikwijls honderden en soms ook duizenden kilometers van hier ver- M wijderd liggen. De op- en uitbouw van deze organisatie en de voortdurende vervol- M j§ making van het transmissie-apparaat hebben ons zeer aanzienlijke E financiële offers gekost, offers, welke wij gaarne hebben gebracht, j| omdat een goede, snelle en bovenal betrouwbare nieuwsvoorziening E niet alleen een eis van deze tijd is, maar ook omdat een dagblad, dat E zijn taak verstaat, niet met minder genoegen kan nemen. Deze enorme verzwaring der lasten staat in geen verhouding tot de E luttele centen, waarmede sedert de bevrijding de abonnementsprijs is E verhoogd. Ook niet tot de geringe verhoging, waartoe met ingang van E 1 Januari a.s. is besloten en die ons door de organisatie van dagbladen H dwingend is opgelegd. Wij aanvaarden deze verhoging als een vol- strekt noodzakelijk minimum, willen wij onze taak op dezelfde wijze E kunnen blijven vervullen: snel, betrouwbaar en objectief. H E Onze dagelijks stijgende oplage bewijst dat deze taakvervulling M H wordt gewaardeerd en biedt ons tevens een waarborg, dat onze lezers s deze geringe aanslag op hun budget zullen accepteren met volledig be* E grip voor het grote belang van een goede nieuwsvoorziening. Conferenties te Brussel De Duitse herbewapening Het voorlopige rooster van de confe renties in Brussel de volgende week ziet er als volgt uit; Maandagochtend: bijeenkomst van de ministers van defensie. Maandagmiddag en Dinsdag: verga- doringen van de Noordatlantische Raad, waarbij de ministers van defensie ook tegenwoordig 'zullen zyn. Dinsdagmiddag: speciale vergadering van de ministers der Westelijke Grote Drie. Woensdag: bijeenkomst van de con sultatieve raad van de Westeuropese Unie, De noodzaak van goedkopere woning bouw in ons land is reeds door vele instanties aangetoond en ook door de Minister van Wederopbouw met klem onderstreept. Verschillende gemeenten hebben dan ook plannen orltv/orpen en uitgevoerd waarbij is gebleken, dat hogere arbeidsproductiviteit, normali satie, rationalisatie en standaardisatie de voornaamste factoren zijn, die tot kostenverlaging medewerken. Ten ge volge hiervan was het mogelijk, de financiële steun van het Rijk van f. 300,en f. 400,per jaar per wo ning tot ca. f. 100,te beperken. Een voorbeeld van goede woningbouw te VeendamBoven een complex zgn. middenstandswoningen; Onder een complex arbeiderswoningen. In officiële kringen te Washington vertrouwt men er op, dat de verschil len van inzicht tussen de Franse en de andere Noordatlantische regeringen over de opbouw van een Europees leger en de grootte en aanwending der daar aan eventueel deel te nemen Westduit- se eenheden uit de weg zullen worden geruimd op de bijeenkomst, welke de ministers van buitenlandse zaken der „Westerse Grote Drie" in de loop van de volgende week te Brussel zullen hou den. De Duitse eenheden zouden „ge vechtsgroepen" zijn van zes duizend man. De Duitsers zouden niet vertegen woordigd mogen zijn in de Europese generale staf en zij zouden niet worden gekend in het opstellen van de campag ne-plannen. De Duitse eenheden zouden, geen verantwoording verschuldigd zijn aan de Westduitse regering, die er ook niet over zou kunnen beschikken, ten zij via de organisatie van het Noord atlantische verdrag. Of de Duitsers dat echter zullen aan vaarden, is al zeer twijfelachtig. De militaire commissie van het At lantisch pact heeft gisteravond bekend gemaakt, dat zij definitieve overeen stemming heeft bereikt over de mili taire plannen om Duitse gevechtseen heden in het Atlantische leger op te nemen. Te Bonn houdt men rekening met de mogelykheid, dat reeds eind December de kwestie van het Duitse aandeel in de Europese verdediging officieel aan de Bondsrepubliek zal worden voorge legd. In gezaghebbende kringen wordt verklaard, dat het Duitse standpunt niet veranderd is. West-Duitsland blijft absolute militaire gelijkgerechtigdheid eisen. Brutale rekels PLUNDERDEN AMSTERDAMS WARENHUIS. De recherche te Amsterdam heeft twee bedienden, 23 en 32 jaar oud, van een warenhuis in het centrum van Am sterdam aangehouden wegens diefstal van enige honderden paren nylonkou sen, ongeveer 60 herenhorloges en een grote partij byouterieën. Een van de mannen slaagde er in overdag de reser vesleutels te ontvreemden en 's nachts keerden de beide mannen dan op het terrein van hun dagelijkse werkzaam heden terug Voor de deur parkeerden zU een auto voor het vervoer van de goederen, die de mannen reeds vooreen groot deel hadden verkocht. GENERAAL SCHEFFELAAR NAAR ONS LAND. Ingevolge regeringsbeslissingen zullen generaal-majoor J. A. Scheffelaar en kolonel M H. P. J. Paulissen binnen kort hun functie neerleggen en repatri ëren. De luit -kolonel A. van Santen thans commandant van het. Nederlandse rayon te Semarang zal worden belast met het commando van de nog resterende K.L.- troepen.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1