Herziening interlocaal telefoontarief Val van Pjongjang kwestie van dagen Samenwerking kan West-Europese prestaties vergroten Ook Nederland moet liulp bieden WEERBERICHT Voor Leiden en omgeving kan van 23 October af nieuw tarief in werking treden Jhr mr F. H. van Kinschot ereburger van Zuidlaren «v. 4 89ste Jaargang DINSDAG 17 OCTOBER 1950 No. 27128 1DSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Leiden Giro no. 57055 Verklaring van Paul Hoffman: (Van onze Haagse redacteur). De afgetreden administrateur van de E C A., de heer Paul G. Hoffman, ont ving gisteravond in hotel De Witte- brug" te Den Haag vertegenwoordigers van de Nederlandse en de buitenlandse pers. Hij was o.m. vergezeld door zijn opvolger, ambassadeur Milton Katz, door de EC.A.-vertegenwoordiger in Nederland, de heer Clarence E. Hunter, en de directeur van het Nederlandse Bureau voor export-bevordering inde Ver. Staten, de heer Smit. Mede onder het oog van de film camera's en voor het oor van de radio microfoon legde de grote Amerikaan die zoveel voor de wederopbouw van ons oude werelddeel heeft gedaan, een korte verklaring af. Hij zeide gekomen te zijn voor een afscheidsbezoek aan de mannen van de E.C.A^ en de regerings autoriteiten in Nederland, waaraan hij lof bracht voor de vorderingen bij de verwezenlijking van het E.C.A.-pro- gram. Spreker ging op verschillende punten van dit programma nader in, waarbij hij wat langer stil stond bij de uitwisse ling van industriële en agrarische stu diegroepen. Europa en Amerika kunnen nog veel van elkander leren. 50 jaar geleden produceerde men in Amerika per man en per uur evenveel als In Europa. Thans echter is daar dc arbeidsproductiviteit 2'- maal gro ter dan hier! Daar zal de Amerikaanse rijkdom aan grondstoffen wel iets aan toedoen, maar van veel meer invloed is het feit. dat Amerika één grote markt vormt van 150 millioen consu menten, terwijl er in Europa een hele rij afgesloten nationale markten be staat. Zo komt men veel moeilijker tot het aanschaffen van kostbare uit rusting, die niet rendabel is voor een kleine, maar wel voor een grote in dustrie. West-Europa met zijn 270 millioen inwoners zou tot veel groter prestaties in staat zijn als het tot samenwerking kwam en zijn hulpmiddelen beter ge bruikte. Daarom is de arbeid van mr Stikker tot vrijmaking en integratie van zo eminent belang. In antwoord op gestelde vragen wees de heer Hoffman er op dat Amerika de Europese landen helpt om vrij te blij ven zodat het ook in de toekomst zijn politiek zal vervolgen van met-inmen ging in de eigen nationale aangelegen heden dier landen. Het Marshallplan loopt in 19o2 af. Maar geen enkele natie staat los van de andere Daarom zal er daarna zeker een plan van onderlinge hulp Z1JI\- Spreker verwacht dat ook Nederland zal meedoen om hulp te bieden ^ande landen, die daaraan behoefte hebben De Franse herbewapening AMERIKAANSE STEUN. Gisteravond hebben de Verenigde Staten in principe de plannen van de Franse regering om haar strijdKracn ten in Europa tegen het einde van 19ai op 10 divisies te brengen goedgekeurd. De Verenigde Staten hebben ae afge vaardigden van de Franse regering, ae ministers Moch en Petsele, die than a te Washington vertoeven, de verzeke ring gegeven, dat de Amerikanen fi nanciëlc steun zullen verlenen om te gemoet te komen aan de kosten van deze strijdkrachten. Hoewel de Verenigde Staten instem men met een verhoging van het aantal Franse divisies, heeft de Amerikaanse delegatie voorgesteld, dat Frankrijk, in ae loop van het jaar 1951, zich vooral toelegt op de oefening van zijn nieuwe divisies en de taak om haar uitrusting compleet te maken tot het jaar daarna uitstelt. De Amerikanen zijn namelijk van oor deel dat als de herbewapening in 1952 in volle gang is, het niet moeilijk zal zijn de modernste uitrusting te leve ren, op voorwaarde dat Frankrijk en de overige landen van het Atlantisch pact ae nodige manschappen voor het ge bruik van deze uitrusting zullen heb ben geoefend. De Amerikanen hebber Frankrijk voorgesteld om de uitvoering van de huidige productieplannen van uiterst gemechaniseerde anti-tankvoer tuigen en anti-tankwapens op te schor ten tot dat dit materiaal volledig zal zijn beproefd. De Amerikaanse afvaardiging heeft zich terughoudend betoond ten opzichte van het Franse plan om belangrijke credieten te gebruiken voor het bouwen van vier vliegdekschepen. Het Ameri kaanse standpunt is. dat In het kader van een e"\ enwichtige gezamenlijke strijdmacht de vliegdekschepen door Grcot-Brittannlc en de Verenigde Sta ten zouden kunnen worden geleverd, en Frankrijk zich zou toeleggen op de land strijdkrachten en kleine vlooteenheden WEINIG VERANDERING. De B'it verwacht tot morgenavond: Overwegend zwaar bewolkt met plaat selijk enige lichte regen of motregen Meest matige wind tussen West en Zuid-West. Minder koude nacht, mor- Etn overdag ongeveer dezelfde tempe raturen als vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). 18 OCTOBER. Zon op: 7.09 uur; onder: 17 41 uur (E^K3n 0P' 1531 UUr' 0nc*ei' 2310 UUr „Hoogwater te Katwijk ts 8.04 en 20.40 uur. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. en dat de E.C.A.-organisalie alsdan nog van dienst kan zijn. Wijzend op het voorbeeld van de Ver. Staten, waar het volk nu een nog zwaarder belastingdruk gaat torsen, dan in de zwaarste oorlogsjaren, achtte spreker het heel goed mogelijk dat naast de gevraagde militaire in spanningen toch nog dc levensstan daard kan worden opgevoerd. Zo kunnen we voorkomen dat het Krem lin zelfs niet per ongeluk een oorlog ontketent. De heer Hoffman besloot met te ver klaren dat hij vandaag het Europeese continent zal verlaten met gematigd optimisme daar ieder land tracht zijn deel in de gemeenschappelijke krachts inspanning te dragen. Dc minister-president, dr W. Drees. heeft Paul-Hoffman gisteravond in de Trèves-zaal te Den Haag een diner aan geboden dat werd bijgewoond door tal rijke autoriteiten. BEN GOERION STELT NIEUWE VERKIEZING IN ISRAËL VOOR. Davld Ben Goerion, de Israëlische minister-president, wiens regering Zon dagavond is afgetreden, heeft voorge steld, dat Israël nieuwe algemene ver kiesingen zal houden, terwijl een za kenkabinet tot dan het bewind zal voe ren, bestaande uit 7 leden van de Ma- pa i en 1 lid van de Sephardische partij. De meerderheid van het parlement heeft echter geweigerd een zakenkabi net te aanvaarden. Het Sephardische lid onttrok zich reeds aan een benoe ming. Woordvoerders van de drie grote partijen, die tezamen over 50 zetels in het parlement beschikken tegenover 46 van de regeringspartij, kondigden daar op aan. dat zij zich togen het voorge- srelde zakenkabinet zullen verzetten. DE VERSTERKING DER AMERI KAANSE TROEPEN IN DUITSLAND. De Amerikaanse militaire versterkin gen zullen ten getale van 4 5 dui zend man per maand in West-Duits- land aankomen. De troepen zullen zijn uitgerust met de nieuwste wapens, die in Korea van hun deugdelijkheid hebben blijk gege ven.. Tot de versterkingen zullen 18.000 man van de 82ste Amerikaanse divisie pa rachutisten beheren, die volgens een Amerikaanse woordvoerder ,.de meest gevreesde troepen van het Amerikaan se leger" zijn. De divisie nam deel aan de landing in Normandie in 1944. De directeur van het Telefoondistrict 'sGravenhage deelt ons mede, dat tus sen 23 October en 9 December a.s. in de telefooncentrale te' Leiden werk zaamheden worden verricht, welke ten doel hebben de invoering van een ge- j wijzigd interlocaal telefoontarief voor het verkeer, dat automatisch door dc abonné's van deze centrale kan worden afgewikkeld. Tijdens de werkzaamheden zal het afhangen van de vorderingen der te treffen voorzieningen of de kosten van een gesprek, dat automatisch tot stand wordt gebracht, volgens het bestaande dan wel volgens het gewijzigde tarief zullen worden geregistreerd. Na dq datum, waarop de werkzaam heden gereed zijn zal voor alle abonné's van het net, het veranderde interlocale gesprekkentarief worden toegepast voor alle gesprekken, welke automatisch worden afgewikkeld. Volgens het gewijzigde tarief zal ver schuldigd zijn voor automatische in terlocale gesprekken met de netten Katwijk, Koudekerk a/d Rijn, Noordwijk, Roelofarendsveen, Rijpwe- tcring, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude: Tarief A; netten Abbcnes, Alphen a/d Rijn, Bergambacht, Berkenwoudc, Delft Gouda, 's Gravenhage, Haastrecht, Hillegom, Hoofddorp, Lcidschendam. Lisse, Lijnden, Moordrecht, Nieuw- Vennep. Noordwijkerhout, Polsbroek, Recuwijk, Rijk, Sassenheim, Schoon hoven. Stolw ijk, Vijfhuizen, Wad- dinxveen en Wassenaar: Tarief B. Overige netten welke automatisch be reikbaar zqn: Tarief C. Zoals reeds eerder gemeld, betekent Tarief A: f0,06 voor de eerste minuut, elke minuut meer f. 0,03. Tarief B betekent: f. 0,15 voor de eerste 30 seconden, elke 30 seconden meer f. 0,03. Tarief C betekent: f. 0.27 voor de eerste 10 seconden, elke 10 seconden meer L 0,03. Hieruit blijkt, dat het interlocale ta rief in de toekomst niet per 3 minuten, maar naar kortere tijdseenheden zal 'worden berekend. Voor gesprekken met bovengenoemde bestemmingen, welke door tussenkomt Paul Hoffman tussen Minister-presi dent Drees en Minister Lieftinck tijdens het diner, hem gisteravond door de premier aangeboden. STAKINGSMISËRE IN FINLAND. Het Finse vakverbond van spoorweg arbeiders heeft verklaard, dat gestaakt zal worden, indien ae eis tot loonsver hoging tot 40 procent niet voor Vrijdag avond is ingewilligd. De vakvereniging omvat rijdend personeel zowel als sta tions- en spoorarbeiders. Regeringsfunctionnarissen hebben la ten doorschemeren, dat de Finse pre mier, Kekkonen van de agrarische par tij. mogelijk gebruik zal maken van noodwetten. Ongeveer 120.000 arbeiders uit de hout- en metaalindustrie en andere sleutelindustrieën staken reeds zes we ken voor hogere lonen. Hierdoor worden de herstelbetallngsleveringen aan de Sovjet-Unie vertraagd. HET ANTI-COMMUNISTISCHE WETSONTWERP DER AUSTRALISCHE REGERING GAAT THANS DOOR. Het bestuur van de Australische La- bour-partij heeft zijn parlementsleden geïnstrueerd hun verzet tegen het anti communistische wetsontwerp der rege ring, in de vorm wa&nn het voor de senaat ligt, op te geven. De senaat, waar Labour haar meerderheid na de alge mene verkiezingen van verleden jaar, die een nederlaag voor Labour brach ten, heeft behouden, heeft sinds 4 Octo ber de verheffing van het wetsontwerp tot wet verhinderd De premier had met nieuwe verkiezingen gedreigd. Wegens zijn grote verdien sten jegens de Zuidlaarder paardenmarkt Vandaag viert de Zuidlaarder vee markt haar 750ate terjaardag, terwijl het tevens voor de 250ste maal is dat d'rze markt gehouden werd op de derde Dinsdag in October In de jaren 1200 —1700 is zulks altijd geschied op de eerste Maandag na Sint Michiel (29 September). De Zuidlaarder veemarkt dankt deze hc-ge ouderdom aan haar betekenis als ae belangrijkste paardenmarkt, niet al leen van Nederland, d-odia van geheel "West-Eurcpa. Van heinde en ver komen de kepers en verdere belangstellenden op deze dag naar het Drentse dorp, waar de aanvoer in vrceger jaren meerdere duizenden .paarden bedroeg. Ofschoon niet zó talrijk, is de aanvoer ook heden ten dage nog zeer belangrijk. Zuidlaren heeft deze gebeurtenis feestelijk gevierd en naar de burge meester, de heer J. H. Roukcma, ons hedenmorgen telefonisch mededeelde, ter gelegenheid hiervan aan zijn ambtsvoorganger, jhr mr F. H. van Kinschot het ere-burgerschap der ge meente verleend. Zcdra de heer Van Kinschot van zijn huidige ongesteldheid aal zijn hersteld, zal hij worden uitgenodigd naar Zuid laren te komen om in een plechtige raadszitting deze onderscheiding in ontvangst te nemen. Tevens zal daarbij een oorkonde wor den aangebeden, waarin melding wordt gemaakt van het feit, dat ..deze oar- Snelle opmars De troepen der V.N. hebben thans alle wegen, die naar Pjongjang leiden, in har.den Amerikaanse troepen hub- ten Sohoeng, ongeveer 70 km. ten Zuid- Oosten van de hoofdstad, bezet. Volgens frontberichten zijn Zu:d- Koreanen Pjongjang bijna tot op 50 km genaderd. Men stuit slechts op lichte tegenstand. De Zuid-Koreanen rukken met lichte wapens op. Ten Noorden van Pjongjang^ worde;, de aanvoerwegen van de Noord-Korea nen vrijwel onafgebroken gebombar tie ere Generaal MacArthur verklaar- o'e. dat de val van Pjongjang nog slechts een kwestie van dagen moei worden geacht. Niettemin verwach* men, dat de strijd in Noord-Korea nog wel geruime tijd zou kunnen aanhou den. aangezien de bergachtige gebieden uitnemend geschikt zijn voor de parti- sanenoorlog en de vijand bestaat uit fanatieke en verbitterde soldaten, die hun nederlaag niet willen erkennen. Een Zuid-Koreaanse patrouille ruk' snel op naar een tunnel 30 km teD Noorden van Jonghoeng. waarin de Noord-Koreanen 800 Amerikaanse krijgsgevangenen hebben opgesloten. Enkele Amerikanen, die zijn ontsnapt, verklaarden, dat zij met hun mede- krijgsgevangenen te voet en bijna naaki door de Noordelijken op hun terugtoch' van Seoel waren meegevoerd. Zij had den geen voedsel gekregen en degenen, die niet verder konden, werden neer geschoten Volgens berichten van het front, heb ben de -Zuid-Koreanen. die van Won san uit oprukken in een dal 500 zwaar -verminkte lijken van Zuid-Koreaanse soldaten gevonden. Zes oveHevenden verklaarden dat zij evenals de Ameri kanen te voet en zonder et-en van Seoel duor de terugtrekkende Noord-Korea nen waren meegevoerd. Om de terug tocht te kunnen versnellen, hadden de Noordelijken besloten hun Zuid-Kore aanse gevangenen met bommen en kanonvuur af tc maken. ZUID-KOREAANSE AMBTENA REN NAAR NOORD-KOREA. Een groep van 100 ambtenaren en leden van de jeugdbeweging „Les tae han", aangewezen door de regering- Synghman Rhee, is vertrokken naar het Zuiden van de provincies Kang- waon en Hamkyng. die langs de Oost- Kust ten Noorden van de 38e breedte- g.aad gelegen zijn. De tussentijdse com missie der V.N. heeft reeds eerder be sloten het bestuur over Korea aan de .N toe te vertrouwen, totdat onder haar toezicht verkiezingen gehouden zijn. Volgens ae Zuid-Koreanen heeft het zenaen van genoemde personen naar Noord-Korea alleen tot doel, .te wijzen op de wil van de Zuid-Koreaan se regering om. bij ontstentenis .van een wettig gezag, onmiddellijk en daad werkelijk bij te dragen tot de weder- cpvoedir.g van de Noord-Koreanen". BELGIË KAN GEEN VOLLEDIG BATALJON NAAR KOREA ZENDEN. Naar van de zijde van het Belgische ministerie van defensie wordt medege deeld, zal het Belgische contingent vrij willigers voor Korea ongeveer 700 man schappen tellen. Als gevolg van het feit, dat een aan tal dergenen, die zich hadden aange-j meld, niet op het medisch onderzoek is verschenen en anderen zicli op het i laatste ogenblik hebben teruggetrok- I ken, kon geen volledig bataljon van 883 J man gevormd worden. De leden van h.-t vrijwilligerscorps zullen eind Nc-1 v:-mber of begin December naar Korea vertrekken. I cieDurger van Zuiaiaren konde ter gelegenheid van het 750- jarig bestaan der Zuidlaarder markt werd uitgereikt aan jhr mr F. H. van Kinschot, geboren 23 October 1899 te Amersfoort en van 15 Mei 1929 tot en met 15 Januari 1934 burgemeester de zer gemeente, uit dank voor de bijzen der belangrijke diensten, welke hij tij dens zijn ambtsperiode aan die markt heeft bewezen. Gevraagd waaruit deze diensten heb ben bestaan, ceelde de heer Roukema ons nog mede, dat de plaatsen, waar deze markten werden gehouden, steeds particulier terrein zijn geweest. Tijdens zijn ambtsperiode in Zui-dla- ven heeft burgemeester Van Kinschot, aldus de heer R., dag en nacht ge werkt en met succes! om deze gronden in gemeente-eigendom te ver krijgen. Zuidlaren is hem daarvoor blijvend dank verschuldigd en wil dat cp deze wijze tonen! Gaarne wensen ook wij onze eerste burger van harte geluk met zijn ere burgerschap! van een telefoniste worden afgewikkeld, gelden tarieven, die nagenoeg gelijk zijn aan de hiervermelde. Voor gesprekken met netten, welke niet automatisch bereikbaar zijn, blij ven de bestaande tarieven gehandhaafd: zodra met een dergelijk net automatisch interlocaal verkeer mogelijk wordt, geldt ook met dat net het gewijzigde interlocale tarief. Na invoering van het nieuwe tarief zal in het automatisch interlocaal ver keer niet meer. zoals tot dusver, een waarschuwingstoon worden gegeven 10 seconden vóórdat een gesprekstermijn is verstreken, terwijl ook verbreking na 9 minuten niet meer zal plaats vinden. De schijn-verkiezing in Oost-Duitsland RODEN' KENNEN' TRUC BETER DAN DE NAZI'S! Het Ocstiultse persbureau ,.A D. N." geeft de volgende verkiezingsresultaten: totaal aantal kiesgerechtigden 12.331.905. Aantal uitgebrachte stemmen: 12.139 932 cf 98.44 procent der stemgerechtigden. Aantal geldige stemmen: 12.1244.289. Aantal ongeldige stemmen: 15.643. Op de candidaten van het ..nationale front" zijn uitgebracht: 12.088.745 en cp die der oppositie 35.544 stemmen. Het hoofdbestuur van de socialisti sche eenheidspartij heeft de leden der partij bedankt voor hun werk, dat „een grote overwinning van het natibnale front van het democratische Duitsland mogelijk heeft gemaakt".' In een oproep, bekend gemaakt door het nieuwsbureau A.D.N., roemt het bestuur „de weergaloze activiteit van de leden der partij". Er wordt verder in gezegd, dat het resultaat van de verkiezingen „opnieuw bewijst, dat alLe krachten van de vrede en van de de mocratie samen dienen te werken". De Westduitse Bondskanselier, dr Adenauer, heeft in een commentaar cp de Oostduitsc verkiezingen verklaard, dat ..deze namaakverkiezingen niets dan bluf en bedrog" zijn. Hü zeide, dat de communistische regering „getoond heeft het trucje beter te kennen dan de Nazi's." Prof. Reuter, de West-Berlijnse bur gemeester, vrceg zich af, waarom het Westen nog aandacht had geschonken aan deze verkiezingen. In geallieerde kringen te Berlijn is men verbaasd, dat de officieel bekend gemaakte per centages- zo hoog zijn. „Het zou over tuigender zijn geweest als men op een matLge meerderheid, van bij voorbeeld 75% aanspraak gemaakt had", zo ver klaarde een Britse functionnarls. Bij de laatste verkiezingen in Oost- Duitsland, in Mei 1949, was het aantal ja-stemmen slechts 66%. TULPENTOCHT IN 1951. Het programma voor 1951 van dc zg. ..Tulip Festival Tours", die dit jaar voor de 5c maal door enkele grote Ne derlandse re.sbureaux worden georga niseerd, is thans vastgesteld. In het Tulpencomité hebben o.m. zit ting: The American Express Company. Lissone Lindeman, Holland Travel Ser- iVice, Wm Muller en Co Wagon-Lits/ Cook, de KLM, de Ned. Spoorwegen en de A!ig. Ned. Ver. voor Vreemdelingen verkeer. De todhten die per autobus worden gemaakt, voeren uiteraard door ae bloembollenstreek ten Zuiden en ten Noorden van het Noordzee-knnaai, .vaarbij de nationale bloemententoon stelling „De Keukenhof" als centrum wordt gedacht. Et Is echter tevens naar gestreefd ook nog andere bezlens- I waardige gedeelten van Nederland in te schakelen. De tcohten bestaan uit een vierdaagse Paas- resp. Pinkstertocht, alsmede uit I acht zesdaagse tochten en wel vier met Amsterdam en vier met Den Haag als uitgangspunt. Mr s'Jacob nam. afscheid van Financiën UITERST WAARDEVOL ADVISEUR. In verband met zijn benoeming tot minister van Oorlog en Marine heeft mr H L. s'Jacobs gistermorgen afscheid genomen als secretaris-generaal van de ambtsnaren van het Ministerie van Fi- nanviën. Gistermorgen heeft H.M. de Koningin op het paleis Noordeinde de'nieuwe minister von Oorlog en van Marine, Mr. H. L. s'Jacob, beëdigd. Minister s'Jacob begeeft zich naar het poleis De plaatsvervangende secretaris-gene^ raai mr H. A. M. van den Dries,- sprak woorden van afscheid toe en las een persoonlijke boodschap van de minister van Financiën voor, waarin deze hem dank bracht voor zijn werk als „uiterst waardevol adviseur". De heer v. d. Dries besohreef hoe mr s'Jacob een voor de departementale ge woonte revolutionnaire opvatting had met betrekking tot de ongenaakbaar heid van zijn functie en het contact met de ambtenaren van zijn departement. In het verleden kon menig amtbenaar niet anders dan met zekere beklemming het werkvertrek van de secretaris-gene raal betreden. Tegenover de heer s'Ja- cog was daarvan geen sprake. Spreker wees nog op de belangrijke taken in het bijzonder in Indonesië, waarvoor de re gering telkenmale 'n beroep op de heer s'Jacob heeft gedaan en merkte op dat de gevoelens van spijt, welke alle amb tenaren bij dit vertrek bezielen, worden overtroffen door de gevoelens van dank baarheid, voor wat de heer s'Jacob als secretaris-generaal en als mens voor de ambtenaren van het Ministerie van Fi nanciën heeft betekend. Namens alle ambtenaren van finan ciën wenste de heer Van den Dries hem geluk met zijn benoeming tot minister van Oorlog en Marine en wenste, da-t hem de sterkte gegeven zal worden om zijn zware taak tot'voldoening van hem zelf en tot heil van het vaderland ts vervullen. De heer s'Jacob dankte ten slotte voor aller steun en medewerking. Mr s'Jacob heeft nog een persoonlijk woord gericht tot de plaatsvervangende secretaris-generaal, mr H. A. M. van den Dries, en deze als zijn vermoedelijke opvolger genoemd. Indonesië zal België Westerlings uitlevering vragen De procureur-generaal van Indo nesië heeft aan het Chinese blad „Kcng Po" medegedeeld, dat de Indo nesische regering om uitlevering van Westerling zal verzoeken. Het wach ten is op de vestiging van de Indo nesische vertegenwoordiging te Brus sel. De zaak zal op diplomatiek niveau behandeld worden. UITBREIDING MINISTERIE VAN OORLOG. De gemeenteraad van Den Haag heeft besloten tot verkoop van 1500 vierkante meter grond, gelegen aan de Kalver markt en de Bagijnstraat. aan het Rijk. Deze grond waarvoor f. 300 per vier kante meter wordt betaald, is nodig voor uitbreiding van het Ministerie. De Sufton van Marokko, die enige dogen geleden voor een officieel be zoek in Parijs is gearriveerd, heeft een bezoek gebracht - aan de Moskee van Parijs. De Sultan bij aankomst aan de moskee*

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1