Mannelijk forse strijd lussen VUC en UVS en Roodenburg voor de ASC zorgden surprises Eerst in laatste minuten sleepte Lugdunum overwinning uit het vuur Drie voltreffers van Hiensch Beslissing viel kwartier voor liet einde A.S.C. herstelt de balans Leids overzicht Pover spel van Engeland tegen Noord-Ierland 89ste Jaarjanj; LEIDSCH DAGBLAD Maandag 9 October 1950 Tweede Blad No. 27121 (Van onze sportredacteur). Ja, dat was dan VUCUVS. Een strijd, die zóveel Hagenaars, en bij lange niet te verwaarlozen Leidenaars, naar de Schenlckade heeft doen stromen, dat de VUC-penningmeester beslist aan de goede eerste klasse-dagen van weleer zal hebben moeten denken. En geen mens zal mét spijt naar huis zijn gegaan. Het leek een duel tussen twee plaatselijke rivalen, fel op elkaar ge beten, met zulk een hartverkwikkende vechtlucht gingen beide ploegen elkaar te lijf. Mannelijk fors, soms wel wat te fors was de kamp, waarbij de lijfspreuk van Burgwal, beter voetbal" meermalen lelijk in het gedrang kwam. Maar al behoorde de kwaliteit van het spel dan niet, op een der bovenste planken van de voetbalkast thuis, het was toch een ontmoeting, die van het begin tot het einde boeide door zeldzaam enerverende momenten, het voor de vuist weg inspireren en de wil om te winnen, waarmede beide ploegen bezield waren. De beslissing viel eerst een kwartier voor het einde. Midvoor Hiensch, die al voor de rust een juweel van een doelpunt gescoord had, bleek nog twee gave voltreffers in voorraad te hebben De UVS-zege was ruimschoots verdiend. Al was het spel nog niet je dat, de blauw-witten speelden deze wedstrijd belangrijk beter dan de voorafgaanden; vooral hun aanvallen waren oorspronkelijker en gevaarlijker van opzet dan die van de Hagenaars. De pessimistische verwachtingen ten spijt verscheen UVS toch met Jopie de Wolf en Breton van Groll binnen de lij nen. Beiden vormden de achterhoede, waardoor Devllee weer zijn oude ver trouwde spilplaats kon innemen. De terugkeer van De Wolf bleek een aan zienlijke versterking. Hij vertolkte een voortreffelijke partij. „Engels" spel hoorden wij meermalen op de tribune eerbiedig fluisteren. Dat Devilee zich op zijn spilplaats weer in zijn knollentuin tje voelde, daar kan de snelle Haagse midvoor Huisman van meepraten. Als deze aanvalsleider, die in de regel voor de Haagse doelpunten moet zorgen, van nacht door akelige dromeh geplaagd is geworden, moet hij zijn hardnekkige schaduw Devilee voor de geest gehad hebben. Maar al kwam UVS nu met een meer vertrouwenwekkende verdediging in het veld, de strijd begon allerminst noop- gevend voor de blauwwitten. Bij een der eerste onstuimig forse aanvallen van de Hagenaars raakte aanvoerder Fasel geblesseerd, terwijl enkele minuten later Van Well by het afslaan van een aanval in onzachte aanraking kwam met een paar Haag se schoenen en bleef liggen. De Hage naars speelden rustig door, maar ge lukkig schoot een van hen de bal ra kelings over het lege doel. Van Well, die nogal geschramd was de arbiter begon ijlings de Haagse schoenen op eventuele spijkers te onderzoeken, het geen hij voor de aanvang had moeten doen was spoedig weer opgeknapt, doch Fasel, hoewel hij het nog even UVS er beter in. Vooral Verhoogt, deze middag weer aardig op dreef, stichtte met snelle rennen nogal eens verwar ring in de VUC-verdediging, terwijl Tony Kantebeen goed werk deed als ver bindingsman tussen voorhoede en mid denlinie. Na een half uur spelen gaf Blom goed gezien Jan een fraaie, lange i pass af naar Verhoogt, die meteen de bal voor het doel plaatste, waar Hiensch klaar stond om het leer, uit zeer moeilijke positie, in de uiterste hoek van het Haagse doel te jagen. Direct daarop kreeg Huisman de kans van de dag om de stand weer geljjk te maken, doch de Haagse midvoor faalde op enkele meters afstand van het open doel. Even voor het ingaan Sleutelstad de verheugende mare te gaan verspreiden, dat UVS met 1—0 voor stond, waren misschien net bij hun hokken gearriveerd, toen Huisman ein delijk v eer eens kans zag zich met een forse sprint van zijn bewaker los te wer ken. En nu schoot de VUC-midvoor wel raak. UVS liet zich niet uit het veld slaan. Een schot van Verhoogt ging ra kelings over en een dito van Hiensch onderging eenzelfde lot. Het spel was onder al die bedrijven door steeds for ser geworden en de scheidsrechter zag zich genoodzaakt de VUC-halfspeler De Jager, die eerst Jan Blom in een jiu Jitsu greep nam (het leek veel op na trappen» en "^daarna Sloos tegen de vlakte liep. een officiële waarschuwing toe te dienen. Uit een scrimmage voor het Haagse doel schoot Blom uit een voorzet van Verhoogt rakelings naast. Het spel moest toen even onderbroken worden omdat de VUC-keeper, Rosber gen, in zijn haast om naar de andere kant te komen, met zijn hoofd tegen de paal was gelopen. UVS werd steeds ster ker en vooral Hiensch, die zich immer goed vrijspeelde, stelde de verrupeid ra kende Haagse backs, Strous en Smit, voor uiterst lastige opgaven. Er werd door de blauw-witten nu naar harte lust geïnspireerd: we zagen eenmaal Blom en Verhoogt samen op de rechts buitenplaats. Een kwartier voor -het einde brak Hiensch door en voor zijn venijnige schuiver in de hoek was geen kruid gewassen. VUC gooide daarna al les op de aanval, maar dat werd de Hagenaars noodlottig. Bij een aanval drongen hun backs ver over de middenlijn. Hiensch bleef staan, kreeg de bal en had geen moeite te scoren. Op het protest van de Haag se grensrechter annuleerde de scheids rechter evenwel het doelpunt en gaf een vrije schop wegens buitenspel van Hiensch. Een onbegrijpelijke beslissing, maar de Leidse aanhang had er spoedig vrede mee, want zodra was de vrije schop ge nomen of Hiensch maakte zich weder om meester van de bal en zijn fraaie doelpunt was nu zo zuiver als goud. (•13). VUC gaf zich gewonnen, kon van de rust voorkwam een der VUC- trouwens het tempo niet meer volhou- verdedigers nog 'n doelpunt, door zich den ook bij enkele UVS'ers begon de met mannenmoed voor een fantas- vermoeienis een grote rol te spelen tiseh hard schot van Tony Kantebeen en in de laatste phase was het klles te werpen. I blauw-wit was de klok sloeg. De postduiven, door enkele UVS-sup- De leiding van arbiter Busso was niet porters in de rust losgelaten, o; i in de altijd vlekkeloos. Archipel beslissend met 4-2 geslagen Wanneer wij eerlijk mogen en moe ten! zijn. dan verwonderen ons de laatste twee overwinningen van A.S.C., probeerde, moest zich laten vervangen na hetgeen wij van haar in dc oefen- 'wedstrijden zagen, minder dan de twee voorgaande nederlagen. door Koolhaas. Met de intrede van Koolhaas, die zich spoedig de bijnaam van „witte stier" verwierf, kwamen beide partijen meteen op gelijke voet wat de forsheid betrof. Want vriend Koolhaas gaat voor een beetje stevig spel niet uit de weg, daar kunnen enkele VUC'ers die „door hem heen" probeerden te wandelen van mee praten. VUC bleef aanvankelijk zeer gevaarlijk, temeer daar de UVS-verdediging door de snelle mutaties in haar gelederen wat van de wijs was geraakt. Van Well oogstte lauweren door een gevaarlijk schot van Huisman onschadelijk te ma ken, terwijl Breton van Groll even la ter een zeker lijkend doelpunt voor kwam door de bal met zijn lange benen neg juist uit de hoek te halen. Maar langzaam aan kwam toch ook Twee doelpunten in laatste vijf minuten LAAKKWARTIER—HILLIN EN: 1—1 De eerste aanval is voor laakkwar tier en zo geraffineerd uitgevoerd, dat de midvoor direct voor Geers verschijnt, doch het schot gaat hoog over. Inmiddels blijk het met de voorhoede van de Hagenaars nog al mee te val len, want Hillinen neemt het initiatief over en nu stormt v. d. Meer op het Haagse doel af. Maar inplaats van te schieten, wil de Hillinen-midvopr de doelman incluis passeren, wat mislukt. De verdedigingen blijven het terrein be heersen, hoewel Hillinen enkele mooie kansen door slecht doorzetten onbenut laat. De tweede helft brengt een Laak- kwartier-ovcrwicht. en nu kan de Hil- linen-verdediging laten zien wat ze waard is. Met Oudejans aan het hoofd lopen alle aanvallen te pletter en de weinige schoten gericht op het Hillinen- doel worden door Geers goed beoor deeld. Wanneer een ieder denkt, dat de wedstrijd zonder doelpunten zal eindi gen, beleven we tóch nog een eindsen- satie. Een vrije trap genomen door Laakkwartier en hoog over het doel ge plaatst. wordt door de rechtsbuiten kei hard in het doel geschoten. Nog Is het gejuich van Laakkwartier niet ver stomd. of Winkelaar ziet kans om han dig de Laakkwartier-doelman te ver schalken en zodoende z'n club aan een kostbaar puntje te helpen. TEYLINGEN—ROUWKOOP: 5—1. Rouwkoop heeft in deze wedstry'd zeer onfortuinlijk gespeeld en de uitslag is dan ook zeer geflatteerd te noemen Met de rust was de stand al 50 in het voordeel van Teylingen. Direct na de hervatting wist de Rouwkoop-mid- 'woor de eer te redden en bieven de Voorschotennaren in de meerderheid, maar doelpunten waren er niet bij, on danks de vele schoten, die werden ge lost. De roodzwarte mentaliteit is van ouds her een zeer bijzondere en hoogst onbe rekenbare geweest en voor haar sup- zwarte zége volkomen vaststond, kwa men de Hagenaars door linksbinnen Nijhuis en in de allerlaatste seconde door midvoor Jansen aan betrekkelijk goedkope, doch niettemin verdiende tegenpunten (4—2». Scheidsrechter Snel was een voor treffelijke leidsman Ondanks de slechte start hebben wij vertrouwen in het uiteindelijk resul taat van het oude Roodzwart. Mits de zelfde vechtlust, als gisteren aanwezig blijve! Foto LD—Van Vliet. porters derhalve vaak een onaange name! Ei- is veelal de neiging om de zaken tegen zwakker-geachte tegenstanders te gemakkelijk op te nemen, er is dan te weinig strijdlust, maar o wee als het tegen kampioenscandidaten gaat! De wedstrijd van gistermiddag was daarvan een typisch voorbeeld. Archipel had haar drie voorgaande wedstrijden met ruim overwicht gewonnen, A.S.C. van die drie slechts éénEn tóch was 'het zelfvertrouwen van het begin af aan voor de thuisclub, die in de eerste drie minuten van de strijd reeds vijf hoek schoppen kreeg te nemen. Toch duurde het nog 20 minuten voordat Brard met een prachtig schot uit een slimme pass van Jan de Troje het eerste doelpunt scoorde G0). De gastheren bleven sterker en 10 minuten later benutte Wolterink een keurige voorzet van De j la Bye (20». Nog voor de rust maakte laatstgenoemde na goed doorzetten er 30 van. Ondanks deze nuttige voorsprong I voelde de voor een 4de klasser toch al tijd min of meer onbegrijpelijk talrijke roodzwarte aanhang zich allerminst ge rust over het uiteindelijke resultaat. Deze twijfel bleek evenwel misplaatst, want ook na de hervatting bleef A.S.C. aanvankelijk de toon aangeven De wel zeer actieve De ia Bije loste na 10 mi nuten een fel schot tegen de bovenlat waarna Wolterink het terugspringende leer zeer beheerst in de uiterste hoek plaatste (4—0). Archipel bleef fel partij geven, maar het roodzwarte verdediglngsblok. waar- j in zich De Wit, Pfet van Nierop en Joop Vier tegen éénBrard genoot in de strijd tegen Archipel speciale be waking. Onze foto toont dat duidelijk. illlllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. Voetbal in de topklasse le klasse A. HSC—Leeuwarden 2—3 ZwartemeerZwolse Boys 0—3 Be Quick—GVAV 1—0 FrisiaSneek I2 Go Ahead—Velocitas40 le klasse B. Wageningen't Gooi2—2 Ajax—Ensch. Boys 04 DWS—NEC 3—2 EnschedeVitesse 21 DOS—Heracles 2—1 le klasse C. VSV—Volewijckers 3—2 SVV—ADO 1—2 EDO—RCH 1—1 DWV—Blauw Wit 1—4 KFC—Hermes DVS 1—1 HBSHaarlem 32 le klasse D. FeyenoordRBC 11 TSCDe Baronie 20 NOAD—Longa BW—Xerxes 1—1 4—1 SpartaEmma 11 NAC—Willem 2 0—1 le klasse JS. MVVSittardia 41 Chevremont—Sp cl. Emma 4—2 BrabantiaEindhoven 00 MauritsWV 22 HelmondiaBleyerheide 0—2 LimburgiaPSV 2—3 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Opvallend grote nederlaag van DOCOS ASC schijnt na een tijdelijke afdwa ling toch weer op het r2Chte pad te zijn teruggekeerd. Na de overwinning op SJC vorige week bond rood-zwart ditmaal h?t sterke Archipel aan haar zegekar. Een tweede aangename sur prise was de overwinning van Roo denburg op Wassenaar. In de tweede klasse A bleef UVS goed volgen door een zege o£ VUC. DHC gaat in deze afdeling rog zonder puntenver lies aan kop, terwijl Excelsior met een punt meer dan UVS de tweede plaats bezet LFC was in de 3e klasse A de enige vereniging die verloor. De andere vier wedstrijden Jndigcen alle in een pun tenverdeling waardoor de ranglijst wei nig wijzigingen onderging. In de derde klasse B werd leider GDA Voetbal in Engeland Eerste nederlaag van New Castle Het Engelse voetbalelftal heeft Za terdag in Belfast een 41 zege op Noord-Ierland bevochten, maar het vertoonde spel was zó pover, dat over een „Rio-vorm" werd gesproken. Bo vendien bracht de wedstrijd geen op lossing voor het middenvoorprobleem. Lee scoorde wel een doelpunt, maar voldeed verder als aanvalsleider wei nig. Bailey (2 maal) en Wright scoor den de andere doelpunten. In de League was het belangrijkste feit de eerste nederlaag van Newcastle U., met als gevolg een wijziging aan de kop. Arsenal en Middlesbrough hebben nu één punt voorsprong op Manchester U. en New-Castle U Voor de nederlaag van Newcastle U. zorgde Aston V en de cijfers (3—0» to nen, dat het niet eens een benauwde zege was. Thompson, kort geleden voor 15.000 door Newcastle U aan de Vila verkocht, was de grote man in de voor hoede- Hij speelde zijn oude verdediging uit elkaar en scoorde zelf een der doel punten. Voor 64.000 toeschouwers maak ten Goring. Forbes eri Roper de Arse- naldoelpunten. die Charlton A de das omdeden en de Gunners aan de kop brachten. Charlton kon er slechts één doelpunt tegenover zetten (3—1). Als een stuurloos schip in de golven, zo dreef Wolverhampton W op de ver woede aanvallen van Middlesbrough, dat deze lastige uitwedstrijd mst 4—3 won. Wolves miste fle internationals Wright en Williams, maar daartegen over had Middlesbrough Wilf Mannion voor de wedstrijd in Belfast moeten afstaan. Middlesbrough bleek bii deze handicap beter te kunnen improviseren. Bolton W. verraste door Portsmouth met liefst 40 te kloppen. De kampioenen spelen dit jaar wel erg Zwitserse elftal voor Bazel De Zwitserse voetbalbond heeft de volgende spelers opgeroepen voor de w edstrijd tegen Nederland op Zondag a.s. te Bazel: Doel: Stuber (Lausanne) en Prëiss (Grasshoppers) Achter: Bocquet (Lausanne). Rey (Young Fellows) en Neury (Locarno). Midden: Lusenti (Bellinzona), Eggi- mann (Servette), Casali Young Boys) en Kernen (Chaux de Fonds). Voor: Antenen (Chaux de Fonds), Bader (Bazel), Bickei (Grasshoppers), Fatton (Servette), Friedlaender (Lau sanne) en Staeuble (Bazel). Tot de definitieve samenstelling van de ploeg zal waarschijnlijk pas kort voor de wedstrijd worden overgegaan. wisselvallig. Manchester U handhaafde zich in de kopgroep door een 31 z.2ge op Sheffl3ld W Blackpool hield Chelsea voorlopig op de laatste plaats door met 3—2 te winnen. De toestand van Chelsea wordt nu toch langzamerhand gevaarlek! Eerste divisie: Aston V—Newcastle U. 30. Blackpool—Chelsea 32, Bol ton W.Portsmouth 40. Charlton A Arsenal 1—3, Derby CWest Brom- wich A 11, FulhamEvertqn 15, Liverpool—Stoke C 00. Manchester U —Sheffield W 3—1 Sunderland—Hud- dersfield T 00. TottenhamH. Brun- ley 10. Wolverhampton W.Midd. lesbrough 34. Gewijzigd Alphen won verdiend van Hollandiaan In een gewijzigde opstelling IJke- ma. en v. Egmcnd bleken vervangen te zijn heeft Alphen het klaar gespeeld van het bezoekende Hollandiaan te winnen. Hoewel de cijfers uiterst be scheiden zijn, het werd 2—1, gaf de wedstrijd toch een duidelijk Alnhon- overwkht te zien, voornamelijk in de tweede iiclft, toen k.vamen de gasten Hcewel de opstelling met Bouthoorn middenvo.r en Groenéveld linksbinnen neg niet geheel en al bevredigue, kan er vrijwel niet meer aan te pas. toch ook weer niet van een falen ge sproken worden. Er zit zeer zeker per spectief in dit aanvalsquintet. In de achterhoede bleek Goedhart er weer prima in, een enkele keer wist hij op verbluffende wijze zijn doel voor door boring te behoeden. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een snelle wedstrijd, met de gasten iets meer in de aanval. Toch wist Bouthoorn in deze periode na goed werk van Post en v. Leeuwen uit de voorzet van de laatste Alphen de lei ding te geven, 10. Nadat Bouthoorn daarna een strafschop wegens hands gemist had. wist M. Tuinenburg op uitstekende wijze na goed aangeven van zijn broer er 2—0 van te maken, met welke stand ook de rust aanbrak. In de tweede helft waren de eerste aanvallen weer voor de gasten, die uit een dezer kans zagen Goedhart te passeren, toen er een misverstand ontstond in de Alphense achterhoede, 21. Daarna kwam ALphen zo fel in de aanval, dat de Hollandiaan geheel op eigen helft werd teruggedrongen. Tal van harde schoten werden ge lost door Bouthoorn en Tuinenburg. maar steeds trof men een been of lichaam van de tegenstander of zocht men het doel te hoog. Aan de andere kant moest Goedhart nog een enkele maal krachtig ingrijpen, waardoor ten slotte deze wedstrijd nog onder grote spanning eindigde. Scheidsrechter Dogger floot uitste kend. Slechte wedstrijd met onbevredigend slot Lisse zag zich door fout van doeman gelijkspel ontgaan Ifad een vreemdeling in de Leidse voetbalwereld, gistermiddag vóór dc rust van de wedstrijd Lugdunum Lisse, toevalligerwijs zijn oog laten gaan over die 22. zonder enig systeem spelende en kriskras door elkaar heen hollende spelers, zeer zeker had hij hoogst verbaasd gekeken indien hij geweten had, dat hier twee 4e klassers tegenover elkaar stonden. Yeelecr zou "hij gedacht hebben, dat het twee bijeengeraapte elftallen wa ren, die samen ook eens een balletje wilden trappen, men weet wel, zo'n spelletje, zoals mannen dat plegen te spelen, die vóórdien nog nimmer een bal gezien hebben. Deze ontboezeming moest ons van hel Aniba onderscheidden gaf g~en krimp hart, want inderdaad hst was meer dan en eerst in de laatste 10 minuten van droevig Sp-ciaal het vertoonde spel van de zeer sportieve strijd, toen de rood- onze groenwitte stadeenden viel ons wel wat erg zwaar op de maag en dat zij uiteindelijk met een 1—0 zege gingen strijken was slechts te danken aan de blunder, die de Lisser doelman Baak kort voor het einde maakte. Vóór rust had de wedstrijd al heel weinig om het lijf- Lisse had één inval ler evenals Lugdunum. By onze stadge noten had dit tot gevolg, dat het elftal belangrijke wijzigingen moest ondergaan. Filippo verhuisde uit de voorhoede naar de linksbackplaats en op zijn plaats speelde de eerst Zaterdag uit Indonesië teruggekeerde H. Teeuwen, die onwen nig in dit nieuwe milieu tegen het ein de volkomen leeg gespeeld was, doch in de toekomst een bruikbare kracht be looft te worden. Beide ploegen wedy verden in het mis sen van kansen, die somstjjds op een presenteerblaadje geboden werden, zo dat de rust met blanke stand Inging 100 Na de hervatting veranderde het spel- beeld aanmerkelijk, cr werd thans ge vochten om de leiding en het spel werd wat .rommelig, zonder bepaald unfair te zijn. Beurtelings kwamen beide doelen in gevaar en moesten de keepers al hun talenten vertonen, wat hun overigens uitstekend afging. De steeds fanatieker spelende bollen- streekbewoners roken winst en keer op keer ontstonden er voor d; groenwitte veste dc meest hachelijke situaties. De Lcid.se achterhoede met doelman Oudshoorn aan het hoofd wist ztfn heiligdom echter schoon te houden. Lange tijd golfde het spel met gelijke kansen op en neer en tc^n iedereen zich reeds verzoend had met een doelpunt loos gelijkspel, kwam onverwacht, enke le minuten voor het einde, het enige doelpunt ter wereld. Mizce op de linksbuitenplaats loste van grote afstand een schot, dat tot grote vreugde van de groenwitten en tot wanhoop der Lisserdoclman, die de bal miste, de roos trof (10). Toen even later de scheidsrechter de heer W. T. Bemens. die op rustige wijze de teugels in handen hield, het einde floot, had Lugdunum een benauwde, zwaar bevochten 10 zege behaald, al had een gelijkspel de verhouding wel het best weergegeven. Overigens was het een wedstrijd om zo spoedig mogelijk ta vergeten! onttroond door Gouda. Roodenburg werkte zich van de laatste plaatsen af door Wassenaar met 3—2 te slaan, ter wijl Alphen deed wat van haar verwacht werd door Hollandiaan met een 2—1 nederlaag naar huls te sturen. Doordat ASC van Archipel een ex- leider in de vierde klasse A maakte en Lugdunum een benauwde zege behaal de op Lisse, gaan de groen-witte Lei denaars thans aan het hoofd van de ranglijst. Opvallend in deze afdeling was de forse 7—1 nederlaag welke DOCOS op eigen terrein van SJC te slikken kreeg VVSB veroverde tegen Meerburg de eerste winst, waardoor de Zoeterwouders op de laatste plaats zijn beland. Dat wordt oppassen Meerburg! Ook Rouwkoop zal op haar tellen moe ten gaan letten. De Voorschotenaren verloren gisteren met liefst 5—1 van Teylingen. Hillegom handhaafde zich in de kopgroep door de ex-derde klasser Tonegido met 31 te kloppen. In de vierde klasse C handhaafde Alphia zich samen met Cromvliet aan het hoofd van de ranglijst door een krappe overwinning op Gouderak. Cromvliet rekende af met concurrent BTC. Hier volgen de standen: 2e klasse A. DHC t> 10 Forluna 5 4 Excelsior 5 8 HVV 3 2 UVS 5 7 VUC 4 2 RFC 5 7 Leerdam 4 1 DFC 5 4 HOV 5 1 3e klasse A. VCS 48 Laakkw. 3- -3 TIJBB 4 6 Hil.linen 4 3 Postduiven 3 5 LFC 5- -3 HPSV 3 5 Zdv. Meeuwen 5 3 BI. Zwart 5 5 HBC 4- _2 VVP 4 4 DIO 4—1 3e klasse B. Gouda 5 8 BMT 4 4 H. v. Holi. 5 7 Alphen 4 A GDA 4 6 Roodenburg 5 4 RKAW 4 6 Texas 5 3 Westerkw. 5 6 Hollandiaan 4 2 Wassenaar 4 4 VIOS 5 0 4e klasse A. Lugdunum 4 7 ASC 4 4 Archipel 4 6 DOCOS 4 3 Hillegom 4 6 Lisse 4 3 Teylingen 3 4 Rouwkoop 4 2 Tonegido 4 4 VVSB 4 2 SJC 4 4 Meerburg 3 1 4e klasse C. Alphia 4 7 Rijswijk 4 4 Cromvliet 4 7 Kranenburg 5 3 DSO 4 6 Vogel 2 2 BTC 4 5 HDV 3 2 Gouderak 4 4 St. Volharden 3 0 Waddinxveen 4 4 DONK 4 0 Eerste klassers Alleen ADO en PSV nog zonder puntenverlies ONVERWACHTE NEDERLAAG VAN AJAX. De wekelijkse sensatie was ditmaal de 40 nederlaag van Ajax tegen Ensehedesc Boys. Een resultaat, dat, wellicht enkele zeer fanatieke En- schedeërs uitgezonderd, geen mens had verwacht, daar de Enschedese Boys in deze competitie nog geen punt had veroverd. In de eerste klasse A hield Frisia de Sneek-schutter André Roosenburg da nig in bedwang. Sneek kwam dan ook met een 2—1 zege slechts met de hie len over de sloot. In afdeling B behield Enschede ds leiding door Vitesse met het kleinst mogelijke verschil te slaan (2—1), ter wijl ln de eerste klasse C ADO haar ongeslagen positie aan de kop hand haafde door, ook al met 2—1, van SVV te winnen De cijfers, waarmede BW in de eerste klasse D de leiding van NAC overnam, waren heel wat indruk wekkender; de Bosschenaren sloegen Xerxes met 4—1. NAC verloor van Willem II met 0—1. PSV bleef op het fluweel in de eer ste klasse E zitten door landskampioen Limburgia op eigen grond een 3—2 ne- laag toe te brengen. Na deze Zondag zijn alleen ADO en PSV nog zonder puntenverlies. le Klasse A Sneek 5 8 Frisia 5 4 Go Ahead 5 8 G.V.A.V. 5 4 Heer en veen 4 6 Achilles 4 3 Be Quick 4 6 H.S.C. 5 2 Leeuwarden 4 6 Zw. Boys 5 2 Zwartemeer 5 6 Velocitas 5 1 le Klasse B Enschede 5 9 Wageningen 5 5 N.E.C. 5 7 *t Gooi 4 3 D.O.S. 5 7 Hengelo 4 3 D.W.S. 5 6 A.G.O.V.V. 4 3 Ajax 4 5 Ensch. Boys 5 2 Heracles 5 5 Vitesse 5 1 le Klasse C A.D.O. 4 8 Volewyckers 4 4 R.C.H. 4 7 K.F.C. 4 3 H.-D.V.S. 5 7 H.B.S. 5 3 Blauw Wit 5 7 EJD.O. 4 2 S.V.V. 5 6 Haarlem 5 2 V.S.V. 5 5 D.W.V. 4 0 le Klasse D B.V.V. 5 9 Emma 8 5 N.A.C. 5 8 T.S.C. 5 5 Feyenoord 5 7 N.O.AD. 5 4 Sparta 5 6 LONGA 5 4 Willem n 4 5 Xerxes 4 0 R.B.C. 5 5 Baronie 5 0 le Klasse E P.S.V. 5 10 Maurits 5 4 M.V.V. 5 7 S.C. Emma 5 4 Eindhoven 5 6 Limburgia 5 4 V.V.V. 5 6 Bleyerheide 5 3 Chèvremont 5 6 Sittardia 4 2 Brabantia 4 4 Helmondia 5 a

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5