Dankbaarheid voor hef oude naast vreugde over hef nieuwe Bij de begrafenis van het Rijnstreek boemeltje, Ontwikkeling werd gestimuleerd, gemeenschap zal groeien Eresaluut aan 72-jarige Wie doodde Valentin Rothe? Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 30 September 1950 Tweede Blad No. 2711» Door het Hollandse weidelandschap trekt nog altijd nu en dan in de zon een witte rookpluim, of in een mistige sombere regen een zwarte monsterrups langs de boorden van de Ryn. Hijgend en knarsend komt hier en daar het geval tot stilstand, om enkele minuten later moeizaam puffend verder te trekken. Dan keert de stilte weer terug over de weilanden, dan dartelt de zon weer ongestoord over het grazende vee of druilt de regen als een ononderbroken gordijn verder. Binnenkort wordt het anders langs het eenzame stalen lint door de polder. Dan flitst een zilveren slang van Leiden naar Alphen, van Alphen naar Bode graven, en verder naar de Domstad. Wat in de Rijnstreek als het „Leidse Boemeltje" berucht is geworden, zal met gejuich begraven worden. Eindelijk, eindelijk is het dan zover, dat ook hier, o zeldzame uitzondering in het zo voortreffelijk „bespoorde" midden-Westen van ons land, het hijgende ijzeren paard plaats ruimt voor de vleugels van de moderne tijd, de flitsende „electrisohe". Voor de oorlog is al eens een poging gewaagd, om een betere verbinding tot stand te brengen, en zelfsf!) hebben er toen al eens Diesels gereden. Maar dat was een glanspunt in het overigens niet zo bijster fraaie verleden van het lijntje LeidenWoerden. Na de oorlog was ook deze glans er weer ai, en zeulde de Rijn streek weer achter het steunende paard naar de rest van de wereld. Spijt is er nergens, dat nu eindelijk die weg naar de rest van de wereld ln een ander kleed wordt gestoken, wellicht een tikje weemoed over het verdwij nen van een stukje gemoedelijkheid, zo schaars in deze wereld. Maar spijt? Neen, zeker niet. Moeizaam geboren, in stilte volgroeid In de Oude Singel te Lelden ligt sinds enige maanden een enorme woonschuit, een woondorp zelfs. Van daar uit werd de laatste hand gelegd aan de moderni sering van het beruchte lijntje, dat eigenlijk al voor zijn geboorte af een zorgenkind van spoorwegen en Rijn streek is geweest. De mannen, die des avonds een ge noeglijk tehuis vonden in dat drijvende dorp in Leiden, vormen de mobiele ploeg van de NB. Zij legden de laatste hand aan het nieuwe spoorgewaad: de voe dingsleiding, die binnenkort de grijze rupsen van Leiden en Woerden en Woer den naar Leiden zal stuwen. Wanneer de feesttrein rijdt, zal deze mobiele ploeg in stilte naar elders trekken, om ook daar de hartslag van de moderne tijd te brengen. Misschien dat een enkeling aan hen denkt, aan hen en aan de vele andere arbeiders, die ver van huis en haard gebouwd hebben aan de snelle weg-huis-toe voor zovele duizenden. Aan deze stille werkers de verdiende hulde voor het voltooien van een moeizaam stuk werk aan een object, dat sinds zeventig jaar niet anders dan moeilijkheden heeft gebaard. Niet anders dan moeilijkheden Is dat wel juist? Neen, zo ondankbaar mogen wij toch ook weer niet zijn. Verwend met wat wjj elders vinden, brengen wij over het algemeen te wei nig dank op, voor wat daarbij ten ach ter blijft, maar niettemin nimmer ge mist zou kunnen worden. 19 JAREN PLANNEN MAKEN. Heeft de Rijnstreek immers niet ge smeekt om deze lijn, toen nog geen elec- trische tractie bestond? Reeds in 1857 bestonden er plannen, om tot de aanleg van een lijn Leiden— Woerden over te gaan, maar reeds het volgend jaar verdwenen die plannen onder een stapel projecten elders, die belangrijker werden geacht. Latere po gingen liepen vast in voortdurende on enigheid tussen regering, spoorwegen en Staten-Generaal. Het duurde tot 1A73, aleer een nieuwe poging succes oogstte, en hoewel ook na die tijd moeilijkheden van diverse aard rezen, kon toch in 1878 de lijn Lei den—Woerden worden geopend. Groot was de belangstelling vreemd genoeg in het begin niet. althans niet groot genoeg om een lonende exploitatie mogelijk te maken. Maar wat eenmaal begonnen was, werd met meer teniet gedaan, en allengs begon de Rijnstreek meer op de nieuwe verbinding „ingeschoten" te raken. In het begin dezer eeuw was de Rijnstreek zonder trein een onmogelijk heid geworden, al bleef de exploitatie zore baren. Niemand willen wij het recht ontzeg gen. een hartgrondige zucht van ver lichting te slaken, wanneer de eerste electrische trein door de Rijnstreek snelt. Noch iemand zijn vreugde kwalijk ne men. waarmede het oude rommeltje ten graven zal worden gedragen. Maar in de zeventig jaren trouwe dienst heeft het lijntje zoals het was toch naast veel hoon en verzuchtingen ook dank verdiend. De Rijnstreek bloeit, en dat is niet Sn de laatste plaats aan deze verbinding te danken, die, in primitiever tijden, deze streek op een redelijke wijze open legde voor de levendige activiteit, die zozeer het kenmerk is van het Westen des lands. BODEGRAVEN: OPBLOEI UIT HET OUDE. Wij hebben b.v. burgemeester mr J. J. Croles van Bodegraven eens gevraagd naar zijn commentaar. Ook deze sprak allereerst over vreugde, dat het stoom- treintje nu tot het verleden zal beho ren, maar verbond daaraan toch even zeer dankbare herinneringen, aan wat zijn gemeente aan deze 72 jaren stoom trein te danken heeft. Duidelijk blijkt deze betekenis, aldus de burgemeester, wanneer wy letten op de wijze, waarop de in 1878 nog kleine Rynnederzetting Bodegraven zich sindsdien ontwikkeld heeft tot een plaats, waaraan een zeker stede lijk aanzien niet kan worden ontzegd. Uitsluitend aan de aanleg van de spoorlijn, die als het ware ten Zuiden van de kom een natuurlijke begren zing vormde, dankt men de ontwikke ling van het gebied tussen deze lyn en de Rijn. In niet onbelangrijke mate heeft het bestaan van deze lijn voorts bijgedragen tot de welvaart van Bode graven. Het zou zeker interessant zyn wanneer uit statistische gegevens kon worden nagegaan, in welke mate b.v. een belangrijke bestaansbron als de kaashandel, die juist na de zeventiger jaren een zo hoge vlucht nam, met het railvervoer, vooral gedurende de eerste rijftig jaren, is gebaat geweest. Evenzo de opbloei van andere takken van handel, b.v. die van N.V. Turken- burgs Koninklijke Zaadhandel. Naast de zeer belangrijke middenstand is niet in de laatste plaats ook dc in dustrie met deze spoorlijn gebaat ge weest. Burgemeester Croles wilde echter, on danks de stellige hoge verwachtingen van de toekomstige electrische verbin ding. een eresaluut brengen aan het stoomtreintje. dat zyps inziens verdient op zijn laatste rit met een lauwerkrans omhangen te worden, om daarna een welverdiende plaats in het spoorweg museum te verkrijgen. ALPHEN: GROEI NAAR NIEUWE GEMEENSCHAP. Alphen is uiteraard niet minder dankbaar voor de eindelijk intredende verbetering, maar niet in de eerste plaats, zo vertelde ons burgemeseter Ed. C. Witsohey, omdat de rijtijd wordt ver kort of omdat het zoveel beter en pret tiger materiaal is, wat in de toekomst gebruikt zal worden, noch omdat de Foto L.DVan Vliet. (Foto Van Vliet) Mooi? Neen, maar een stukje roman tiek, verwenst maar toch weemoed waard, dank verschuldigd en met ere gepensionneerd. FEUILLETON Spannend detective-verhaal door Gisela Furtmüller (vertaald uit het Duits). 16) Svensen fronste. Hoe durf je.... Hoe durf ik jou de waarheid te Eeggen, bedoel je dat? onderbrak hij. Als je niet oppast, dan ben ik tot alles in staat....! De magere rechterhand van de Zweed boog Svensens gebalde vuist naar om jaag. jk ben niet hierheen- gekomen om een robbertje met je te vechten, merkte hij kalm op. Ik heb wel wat beters te doen. Svensen liet zich in een diepe leren stoel naast de haard neervallen en stak een sigaret aan. „r Vooruit, voor de dag er mee! Wat heb je me te vertellen? vroeg hij, hoe wel hij precies wist, wat er komen zou. Geef mij het geld, dat je me schul dig bent. terug! riep Houlberg met grote heftigheid uit. Zijn ogen schenen te lichten. Dirk Svensen bekeek vol schijnbare interesse het patroon van het vloer kleed. Mijn" beste Houlberg, ik ben momenteel nog niet in staat, het be drag, dat je zo plotseling terugvordert, op te brengen. Wees verstandig Houl berg, en heb nog wat geduld. NeenDe bleke lippen van de Zweed persten zich samen tot een strakke lijn, zijn woorden kwamen er vlijmscherp uit: Wil je me weer voor onbepaalde tijd aan het lijntje houden? Wat zijn je argumenten? Met een flauw glimlachje op zijn ge zicht antwoordde Svensen: Luister eens, Houlberg, ik heb kans een leidende betrekking te krijgen bij een grote chemische fabriek in Berlijn. Ik heb hiervoor alle toezeggingen. Je kunt er van opaan, dat Ik met het be talen van rente niet zuing zal zijn. Leugenaar 1 Als een zweepslag kwam dit woord er uit. Durf je me heus weer het sprookje van een leidende be trekking te vertellen? Van relaties, die je helemaal niet hebt? Ik weet toch immers al lang, dat je niet meer dege- ne bent, die je eens was, en dat je al- gemeen voor een gelukszoeker en een boemelaar wordt gehouden. Svensen richtte zich op. Hy had even het gevoel als stortte de grond onder zijn voeten in. Houlberg. ben je stapelgek gewor den! probeerde hij zijn figuur te red den. Hoe durf je Zwijg! Met een hoogrood gezicht kwam zijn voormalige studievriend op hem toe. Ik heb er genoeg van door jou voor de gek gehouden te worden. Ik wens dat niet meer. Ik blijf thans op mijn recht staan, ik wil mijn- geld terug hebben. Ik heb het nodig voor Siito kinderen. Ik zal je een voorschot geven. ®r*nsen besloot zijn laatste contante geld aan te bieden. De rest kun je over twee maanden krijgen. Een voorschot! hoeveel? Dirk Svensen noemde een bedrag. Neen Svensen, ik ben werkelijk niet gekemen om te bedelen. Ik wil mijn récht! Geen me cp z'n minst, de helft van wat je me schuldig bent Een woedende uitroep onderbrak hem De helft? Waar denk je, dat ik het geld vandaan meet halen? Svensen. drijf me niet tot uiter ste. zei Houlberg met inspanning van al zijn krachten beheerst sprekend. Ik zei je al. dat ik het geld nodig heb voor mijn kinderen. Dirk haalde zijn portefeuille te voor schijn en legde enige bankbiljetten van geringe waarde cp de tafel. Hier, neem dit maar mee, méér heb ik op het ogenblik niet! HouLberg's handen namen trillend de biljetten op. Is dat alles? vroeg hij en er klonk grote opwinding in zijn stem. Svensen keek cp de klok en wenkte met een handbeweging in de richting van de deur. Ga er nu vandoor. Ik heb geen tijd meer. Hij wildle het on aangename onderhoud thans liefst zo spoedig mogelijk beëindigd zien. Je stuurt me weg? zei Houlberg ademloos. Ik moet er vandoor., ik., eh.. heb een afspraak. Teen Houlberg even later het huis van Svensen verliet, liep hij bij de voordeur tegen een jonge man aan. De vreemde man nam zijn hoed af en hield hem staande. Kimt u mjj misschien zeggen, of hier bij merouw Dongest een zekere Dirk Svensen woont? Houlberg knikte automatisch. Dirk Svensen Ja die woont hiei*. hij is alleen thuis. Gaat u maar naar binnen, dan vindt u hem wel in j zijn kamer. HOOFDSTUK VIII Inspecteur Urban zat in zijn werkka- mer en keek gedurende zijn arbeid enige malen tersluiks naar zijn collega Werner Helblng. 1 Jammer, dat je niet zelf met Li- selobte Falkner hebt gesproken, merkte hij cp en legde een map met bescheiden 1 in een lade. Het meisje ziet er uit als de verpersoonlijking van een slecht geweten. Ze gaf zulke vage en ontwy- j kende antwoorden, dat ik eigenlijk zin had haar onmiddellijk mee te nemen. Waarschijnlijk zal haar arrestatie, hoe dan ook, niet te vermijden zijn. Helbing keek op van zijn werk. M'n beste Urban, je vertelt me daar niets nieuws. Bijna alle mensen, die nog nooit in hun leven iets met de politie te maken hebben gehad, doen onhandig en verward, als ze verkla ringen moeten afleggen. Urban tikte peinzend de as van zijn sigaar. Dat heb ik zelf ook reeds vele malen kunnen constateren, ant woordde hij enigszins ontstemd. Maar deze Liselotte Falkner is j geen doorsnee-figuur. Ze maakt een buitengewoon intelligente indruk. Bo- vendien is ze geen luxe-popje, maar een waardevolle arbeidskracht, die in I niets onderdoet voor haar mannelijke collega's in het laboratorium. Dat is hetgeen ik over haar te weten ben ge- men. Helbing antwoordde niet. Hij stond op en begon te telefoneren. Hallo, hier inspecteur Helbing. Is dr Lüdenheim daar? Het antwoord kwam onmiddellijk. Dr Lüdenheim is niet aanwezig, heeft een bespreking, maar over een uur of twee is hij wel terug. Dank u zeer. Wilt u zo goed zijn hem mee te delen, dat ik hem gaarne vanavond even zal spreken? Hij legde de hoorn op de baak en keek Urban aan met een blik, die deze niet geheel duidelijk was. Je bent zeker van plan dze zaak weer op bijzonder grootse wijze aan te pakken, nietwaar Helbing? Het hele ap paraat zal er bij in actie komen! Helbing keek hem ernstig aan. Ja antwoorde hjj onbewogen, in derdaad zal ik alles in het werk stel len om de moordenaar van Valentin Rothe te vinden. Hij nam zijn hoed en jas en ver dween met een vluchtige groet uit het dienstvertrek. Toen hij de deur achter zioh geslo ten had, haalde hij een donkere bril te voorschijn. Ik hoop, dat dit ding aan zijn doel zal beantwoorden, dacht hij. Misschien heb ik vandaag meer geluk dan gisteren, toen de mooie Mar iene me bijna in de gaten kreeg. Dat zou een lelijke streep door m'n reke ning geweest zijn. (Wordt vervolgd) verandering het prettige gevoel geeft „up to date" te zijn. „Natuurlijk zijn al deze factoren ■winstpunten", aldus deze burgemees ter van het hart van de Rijnstreek. „Maar naar mijn mening laten al deze prettige kanten zich samenvat ten in een omschrijving die wezenlijke waarde der verbetering het duidelijkst weergeeft: de electrificatie betekent een stap naar vollediger gemeenschap tussen de gemeenten van de Rijn streek onderling. Gemeenschap ook tussen de Rijnstreek en de gebieden, waarvan zy het centrum vormt". Ruim 1000 kubieke meter beton, ruim 600 ton staal. 200 ton koperdraad. 605 waarschuwingsborden met „hoogspan ning" ter zijn heel wat particuliere overweggetjes over deze lijn!) en nog In dit .woondorp" van het bouw bedrijf der N.S. huisden de mannen van de .mobiele ploeg" die de laatste hand legden aan het nieuwe gewaad van de spoorlijn LeidenWoerden. Zij gaan met hun werk nu weer elders vreugde brengen. wat installaties hier en daar zetten de harten in de Rijnstreek in vuur. Pro zaïsche getallen over prozaische mate rialen. Maar zij doen een goed werk: zy brengen vreugde, zU brengen activi teit. zij brengen gemeenschap. Wij mogen dankbaar zijn voor wat dat simpele stoom-gevalletje heeft ge presteerd, enthousiasme ligt te wachten in de hele Rijnstreek op „de electrische". Rond de Veemarkten GROTERE AANVOEREN VAN SLACHTVEE BRENGEN REEDS CONCURRENTIE IN DE SLAGERIJEN Bij wederom wat toenemende aanvoe ren verliep de vee-afzet deze week weer uiterst traag en successievelijk liepen de prijzen dan ook terug. In hoofdzaak betreft dit nog steeds de 2de en 3de en ook de Inferieure soorten. Vooral in de 2 laatste categorlën is de stabiliteit momenteel geheel zoek. Het gevolg is, dat er in vele slagerszaken reeds een felle concurrentie is opgetreden, die nogal wat deining in de slagersgelede ren heeft veroorzaakt We constateren prijsverlagingen die van 4070 cent per half kilogram varieëren. De slachtveemarkt is in een maand tijds wel wat gezakt, doch we houden het er voor dat dit zelfs op het moment niet meer bedraagt dan 30 cent per kg. (15 cent per half kg en misschien voor de mindere kwaliteiten iets meer. Het is mogelijk, dat de slachtveeprijzen in de eerst komende weken nog wat ver der zullen zakken, doch wanneer de grote najaarsafzet bij de boeren tegen half November heeft opgehouden, dan is het afgelopen Het publiek zet na tuurlijk deze concurrentie graag, maai de slager die voor zyn cliëntele gebon den is aan 1ste kwaliteit kan met deze grote afslag nog lang niet mee gaan. De 1ste kwaliteit werd hier op de Leid se markt en ook elders deze week niet zoveel goedkoper afgegeven. We zagen 800—f. 1000 per stuk besteden voor prima koeien in de wicht van 600750 pond geslacht. Dit is momenteel de al gemene marktwaarde, en deze stond b.v. een maand geleden f. 100.per stuk hoger. Intussen zijn de gebruiksvecprijzen met ongeveer gelijke cijfers in prijs te ruggelopen. Ook doet hier hetzelfde ge val zich voor. dat de minder goede kwa liteiten in verhouding het meeste daal den. Noteerden we een maand geleden voor de kalf en melkkoeien van f. 750 f. 1100, dan was dat deze week van f. 625—f. 950 tot f. 1000 toe voor de allerbesten, Vaarzen f. 600f. 850. Pin ken f. 425—f 550, Vare koeien f. 500— f. 750. Graskalveren f. 180—f 325 per stuk, met, zoals gezegd, een zeer flauwe handel, terwijl er ook nog wel onver kocht bleef! Vette kalveren bleven prijzig te we ten van f. 1.80—f. 22.25 per kg. levend gewicht. Nuchtere daarentegen wat goedkoper f. 55f. 70 per stuk. Het wolvee ging ook minder vlot van de hand. De op klarende politieke hemel deed plotseling de huidenpryzen met circa f. 5.— per stuk teruglopen, en dit bedrag noteer den we op de schapen in mindering. Vette varkens bleven willig, met vaste prijzen f 1.80—f. 1.96 per kg. levend gewicht en Zouters f. 168f. 1.75 per kg. Er is vooral vraag naar zware var kens met veel spek. want spek is zeer gevraagd en duur. Tot f. 2 60 per kg. toe in de groothandel. Prijzen en Mestvarkens werden echter slecht ver kocht. Lichte biggen f. 17—f. 20. zware f. 25—f. 35 per stuk en Mestvarkens ge middeld f. 1 60 per kg. levend gewicht. De paardenhandel had een kalm en nauwelijks prijshoudend verloop f. 600 f 1000 per stuk. Slachters f. 1.60 f. 1.75 per kg. voor de goede en prima kwaliteiten. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli; TWEEMAAL APPELS! Bij de heer P van Beek. wonende te Putten, draagt een appelboom voor de tweede maal vruchten. De appels zijn reeds tamelijk groot. De boom draagt meer vruchten dan na de eerste bloei. Bij de heer A. van der Mheen, te Putten, staat een pruimenboom voor de tweede maal ln volle bloei. Zij draagt zelfs al kleine vruchtjes! EENDAAGSE DIENST DJAKARTA— SOERABAJ.A HEROPEND. Donderdag is de dagelijkse treinver binding tussen Djakarta en Soerabaja feestelijk heropend. De reis duurt thans 14 uur. Daar ook de treindienst tussen Bandoeng en Djokjakarta weer in be drijf is. is het dagelijkse treinverkeer op alle grote lijnen op Java thans we derom hersteld. Het is begrijpelijk, dat Panda meteen aan Joris Goedbloed wilde gaan vertel len, dat hij de taxi en de schat van de Koning had gevonden. „Wat zal die Joris opkijken!" dacht hij. „Wat zal hij het typisch vinden! Het zal hem best mee vallen van me, want hij denkt, geloof Ik, altijd, dat ik een beetje dom ben!" We hebben echter gezien, dat Joris niet in de schuur was, en dus rende Panda nu ook naar buiten om to zien, waar hij wel zat. Er was. merkwaardig genoeg, geen spoor van Joris Goedbloed te ontdek ken. Panda liep en keek, maar hij zag niets. „Ik wou dat ikbegon hij te denken maar toen dacht hij ineens heel iets anders, want toen zag hij in de verte een donkere gedaante naderen. Panda kon niet onderscheiden wie het was, en daar hij nu eenmaal een beetje voorzichtig moest zyn. be sloot hü zich even verdekt in het struik gewas op te stellen De gedaante naderde met ferme, vlot te schreden, waarbij hij in zichzelf te vreden lachte. En wie was het? Wel wie anders dan de Gemaskerde! De Gemaskerde zélf, met Panda's beurs ln de hand. Met moeite onderdrukte Panda het woedende gegrom, dat hem naar de keel steeg. „Daar gaat hij!" dacht Panda. „Hier loopt die schurk vlak langs mij heen! Ik moet iets doenik moet hem vangen Maar tyd om een list te verzinnen had Panda niet meer, en dus waagde hij het er maar op. Met een ge weldige sprong schoot hij plotseling te voorschijn, terwijl hy met barse stem uitriep: „In naam der wet! Ik arresteer u Geeft u over!" „Hè? Wat?" riep de Gemaskerde, die verschrikt opzij stoof. „Had u mij willen spreken?" VOOR ZONDAG 1 OCTOBER. Hilversum I <402 m.) KRO: 8.00 nieuws- en weerber.; 8.15 Marla-liederen 8.25 hoogmis; NCRV: 9.30 nieuws- en waterstanden; 9.45 gr.muz.; IKOR: 10.00 studlodlenst, 10.30 Ned. Hervormde kerk dienst; NCRV: 1130 er.muz.; 12.00 or gelconcert; KRO 12.15 apologie; 12.35 gr.muz12.40 lunchconcert; 12.55 zon- newllzer; 13.00 nieuws, weerberichten en katholiek nieuws; 13.20 kamerorkest en soliste (om 13.42 „100 Jaar kerkelijke hiërarchie in Engeland", causerie); 14.15 vioolconcert: 14.35 „de groentijd". dis cussie; 15.00 gr.muz 15.15 residentie orkest; 16.10 „katholiek thuisfront over al": 16.15 reportage; 16.30 lof; NCRV: 17.00 gereformeerde kerkdienst; 18.30 domkoor. 19.00 gewilde muziek; 19.15 „kent gij uw blibel?": 19.30 nieuws, sportuitslagen en weerber.; KRO 19.45 actualiteiten; 19.52 boekespreking. 20.05 de gewone man zegt er 't ziine van; 20.12 gevarieerd programma; 22.45 avondge bed en liturgische kalender; 23.00 nieuws 23 1524.00 gram.muz. Hilversum II (298 m.) VARA: 8.00 nieuws- en weerber.; 8.15 gr.muz.; 8.30 voor het platteland; 8.40 voor militai ren; 9.12 sportmededelingen; 9.15 ver zoekprogramma; 9.45 „geestelijk leven", causerie, 10.00 trio: 10.25 „met en zon der omslag"; 10.50 amusementsmuziek; 11.15 cabaret: AVRO: 12.00 politiekanel 12.30 „de spoorwegen spreken": 12.40 orgelspel; 13.00 nieuws- en weerber.: 13.15 mededelingen of gr.muz.; 13.20 musetteorkest; 13.50 „even afrekenen heren"; 14.00 gr.muz.; 14.05 boekenhalf uur: 14.30 omroepkoor, orkest en solis te; 15.30 fllmpraatje; 15.45 er.muz.; 16 30 sportrevue: VARA: 17.00 dansorkest: 17.25 voordracht, 17.45 gr.muz.: 18.00 sport; 18.15 nieuws- en sportuitslagen; 18,30 voor de strijdkrachten; IKOR: 19.09 kinderdlenst; 19.35 bllbelvertellinz: AVRO 20.00 nieuws; 20.05 concertgebouworkest en solist: 20.55 pianospel; 21.05 „Paul Vlaanderen", hoorspel; 21.45 orkestcon cert; 22.20 actualiteiten; 22.30 plano concert: 23.00 nieuws; 23.1524.00 gra- mofoonmuziek. LUn 3 dlstrlbutledienst 8.05 gram.; 8.40 verz.pr.: 9.15 gram.; 9.20 Apérltlef. 9.30 vrol. muz.; 10.00 Si J'avais la chance 10.15 gram.; 11.15 Zondagmorgen zonder zorgen!; 12.00 ork. The Rainbow; 12.15 Journaal; 12.32 ork. The Rainbow; 13.15 liedjes; 13.30 v. d. sold.: 14.00 opera- en zangpl.; 15.30 gram.; 15.55 BBC Opera ork.. 17.00 omr.ork. van Béromünster; 18.35 song-time; 19.30 non stop! recht door!: 2130 act.: 21.45 orgel; 22.15 verz. pr.: 23.05 dansmuziek. H|n 4 distributienet 8.00 plano; 8.20 Ranchers: 8.40 Larrv Macari; 9.10 Strings in Harmony en Silver Chords Choir; 9 30 theatre orch.: 10.30 have a go; 11*00 ore.; 11.30 nieuwe gram.pl.: 11.40 Jazz- muz.; 12.00 operetteconc.: 12.30 verz.pr.: 13.30 ork. Cotton; 14.00 Phillips trio. 14.30 Musette ork.: 15.00 gram.; 15.45 planomuz.: 1600 sones from the shows; 16.45 ar.: 17.15 top score: 18.00 round Britain Quiz (London-Scotland); 18 30 sone-tlme; 19.30 madame Clara; 21.09 variety bandbox; 22.15 Ivor Moreton en Dave Kaye: 22.30 think on these things: 22.45 Sandy MacDherson; 23.15 B.F.N. theater orkeat. I VOOR MAANDAG 2 OCTOBER. Hilversum I (402 m.) NCRV: 7.00 nieuws; 7.15 gewilde muziek; 7.45 een woord voor de dag; 8.00 nieuws- cn weerberichten; 8.10 sportuitslagen; 8.20 gr.muz.; 8.45 amusementsmuz.; 9 15 voor de zieken; 9.30 waterstanden: 9.35 gr.muz.; 10.30 morgendienst; 11.00 gra- mofoonmuz11.20 voordracht; 11.40 gr muz.; 12.00 cello en piano; 12.30 me dedelingen: 12.33 orgelconcert: 13.00 nieuws; 13.15 vrolijke muz.: 13.45 er. muz.; 14.00 schoolradio; 14.35 gr.muz.: 15-30 pianotrio; 16.00 bllbellezlne; 16,45 vocaal ensemble; 1700 voor de kinderen; 17.15 orgelspel: 17.45 gr.muz.; 18.00 voor de kinderen; 18.15 sportpraatje; 18.30 gr.muz.; 19.00 nieuws- en weerberichten; 19.15 Engelse le6; 19.30 boekbespreking: 19.40 radiokrant; 20.00 nieuws; 20.05 salonorkest; 20.40 „de prils der vrijheid" hoorspel; 21.30 strijkorkest; 22.20 inter nationaal evangelisch commentaar; 22.30 myzikale causerie; 22.45 avondoverden king; 23.00 nieuws: 23.1524.00 gr.muz. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7.30 gr.muz.: 8.00 nieuws- en weerber.; 8.18 gr.muz.; VPRO: 10.00 „voor de oude dag", causerie; 10 05 morgenwijding: VARA: 10.20 voor de kinderen: 10.35 voor de vrouw; 10.50 voor de zieken; 11.30 er.muz.; 12.15 accordeonmuzlek (12.30—12.33 mededelingen)12.33—12,38 voor het platteland: 13.00 nieuws; 13.15 voor de middenstand; 13.20 metropole orkest; 13.50 gr.muz.; 14.00 populalr- wetenschappelijke causerie; 14.15 trio; 15.00 „met de hakken over de sloot", hoorspel; 16.15 gr.muz.; 17.00 voor de Jeued; 17.30 er.muz.; 17.45 rcgeringsult- zending: 18.00 nieuws: 18.15 Vara-varia; 18.20 gr.muz.: 18.30 voor de strijdkrach ten; 19.00 parlementsoverzlcht: 19.15 alt cn plano; 19.45 regerinesultzendlng; 20.00 nieuws; 20.05 actualiteiten; 20.15 sextet; 20.40 cabaret; 21.10 populaire muziek; 21.35 „vakopleiding", causerie: 21.50 radio ohilharmonisch orkest en solist; 23.00 nieuws; 23.15 orgelspel; 23.40 24.00 er.muzlek. Lijn 3 distributienet 8.15 Conc„ 9.05 Lichte muz., 10.00 Ménage en Muslciue, 10.45 Verz.pr., 11.16 Gram., 11.55 Ork. Kostelanetz, 12.00 Ork. Gould, 12.15 Trio Marcel de Vllle. 13.15 Those were the days: 14.00 Gram., 15.00 Het doek gaat op! 16.00 Mars- en theeconcert, 16.45 Frans cabaret, 17.10 Ork. Eloward, 18.00 Orgel, 18.20 Gram., 18.30 v. d. sold., 19.30 Me- tropole-ork., 19.50 Feuilleton, 20.00 Ro- mant. kamermuz., 21.00 Amusementsmu ziek, 21.15 Omr.ork., 22,15 Volksdansen, 23.05 Gram. Lijn 4 distributienet 7.15 Celeste Oc tet. 7.50 Lift up your hearts! 8.10 Cone.. 9.10 Verz.pr.. 1000 Orgel. 10.30 Mil. ork., 11.00 Dagboek, 11.15 Ork. Ternent. 12.00 Gram., 12.25 Hawaiian Serenaders, 13.00 BBC Opera-ork.. 13.45 Gevar. muziek. 14.00 Symph.-ork., 15.00 Ork. Salisbury, 15.30 v. d. sold.. 15.45 Ork. Tate. 16.15 Dagboek. 16.30 Piano, 16.50 Ballade v. Jaubert, 17.10 Gevar muz., 17.30 Voordr., 17.45 Ge var. muz., 18.00 v. d. sold., 18 30 viool muziek. 18.45 Caus.. 19.00 Gevar. muz., 19.45 Educating Archie. 20.00 Londens Phllharm. Ork., 20.45 Verz.concert 21.15 Ork. Yorke, 22.20 Cornhuskers, 23^00 Me lodische dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5