Mariniers dringen Seoel binnen Stemming ter atgemene vergadering der V.N. zeer anti-Moskou WEERBERICHT Uitbreiding belastingdienst met 682 man Indonesië zal in V.N. afschaffing kolonialisme verdedigen Staatsschulden bedragen 5V2 milliard Iiid. guldens 89ste Jaargang VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1950 No. 27108 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 Vorderingen in het Zuiden Amerikaanse en Zuid-Koreaansc ma riniers zijn heden de stad Seoel bin nengedrongen en doorzoeken dc stra len op sluipschutters. De aanvallende troepen zijn minder dan een kilometer van hei centrum van de stad verwijderd. Ken verwacht, dat twee strijdgroepen van dc mariniers, die met tanks van het Noorden en Zuiden een tangbe weging tegen de stad uitvoeren, in de loop van dc dag in het hart van Seoel zullen aankomen. Naar verluidt, waren in de stad dui- renden anti-communisten in opstand gekomen. Beide strijdgroepen behoren tot de eerste Amerikaanse divisie mariniers Zij hebben ongeveer 8.000 goed ver schanste Noord-Koreanen tegenover zich. zodat zij zich op een dagenlange strijd voorbereiden. Mariniersversterkingen, die heden ochtend te ïntsjon aan land gingen, werden onmiddellijk naar het front ge zonden ter aanvulling van de strijd groep, die van het Zuiden uit Seoel binnentrekt en in de slag om Jong- doengpo betrekkelijk zware verliezen heeft geleden. Deze strijdgroep is he denochtend over een pontonbrug de stad Seoel binnengerukt. De rechterflank van de mariniers wordt gedekt door de zevende Ameri kaanse legerdivisie. Zware artillerie en intensieve bom bardementen hadden tevoren de stad stormrijp gemaakt. Amerikaanse artil leristen hadden een duizendtal Noord- Koreanen waargenomen op hoog terrein ten Westen van de stad. Zij stortten een vernietigend vuur over deze troe pen uit en verklaarden 500 man te heb ben gedood. Deze dicht» opeenhoping van Noord- Koreanen werd ook van de lucht uit aangevallen met „napalmbommen', een nieuw type bom, die bij ontploffing brandende benzinegelei wegslingert, die zich niet zoals phosfor, laat verwijde- :n. Blijkbaar bevond deze Noordelijke concentratie zich in een gebied, waar olie was opgeslagen, want na het bom bardement, stegen dichte, zwarte rook wolken bijna drie kilometer hoog de lucht in. Honderden Noord-Koreanen, meest in (Loepen van 20 of 30. gaven.zich over. De Zuid-Koreaanse burgers werken met c'e mariniers samen bij het opsporen van sluipschutters en als burgers ver klede soldaten. Deze laatsten vormen rr-n ernstige bedreiging voor de strijd krachten der Verenigde Naties. De Noord-Koreanen belemmeren de operatie verder door artillerie- en mor tiervuur. zelfs op het vliegveld Kimpo. Soewon gevallen Bij de uitbreiding van het Noordelijke bruggenhoofd hebben de strijdkrachten van de Verenigde Naties gisteravond de stad Soewon veroverd. In Soewon. dat 28 km. ten Zuiden van Seoel ligt, komen twee hoofdwegen sa men. die onder alle weersomstandighe den te gebruiken zijn. De wegen lopen Zuidwaarts naar Taedjon en Koemtsjon cn vormen de directe verbinding tussen het Noordelijke en het Zuidelijke brug genhoofd van Poesan. Aan het Zuidelijk front op Korea is de Britse Brigade die naar verwacht wordt spoedig versterkt zal worden met een Australisch bataljon uit Japan, in stormboten de Naktong overgestoken naar het bruggenhoofd der V N. op de Westelijke.oever. Da brigade slaagde er zonder verliezen in zich bij de 24ste Amerikaanse divisie te voegen, die op rukt naar Koemtsjon. 7 km. ten Noord* Westen van Taegoe. Ten Westen van Tocsoe vorderden de verbonden strijd krachten gisteren ruim 6 km. en stuit ten toen op hevige tegenstand. Andere verbonden troepen vorderden even ver van Waewan. Zuid-Koreaanse troepen bezetten een dorp 32 km. ten Noorden van Jongsan In het gebied van Kigje rukten Zuid-Koreaanse troepen Vi km. op. Troepen van de tweede Amerikaanse divisie, die de Naktong 14 km. ten Noor den van Jongsan waren overgestoken, moesten zich ender hevig vuur van de tegenstander weer op de Oostelijke oever terugtrekken. In het uiterste Zuiden maakte de 25ste Amerikaanse divisie langzaam voortgang. Tegen het inval len van de duisternis was zij 1V2 km. gevorderd. VERKLARINGEN VAN TRUMAN President Truman verklaarde op zijn wekelijkse persconferentie, zich te zullen neerleggen elk besluit van de V.N. aangaande h't al of niet overschrijden van de 38ste breedte graad door strijdkrachten van dc V.N. op Korea. Dit was een zaak, die door de V.N. moest worden uitgemaakt. Ook Spanje op de agenda De Australische minister van bui tenlandse zaken, Percy Spender, heeft in de algemene vergadering der V. N. verklaard, dat de ervaring heeft ge leerd. dat de V. N van een verkeerde veronderstelling uitgaan, namelijk dat alle leden gelijkelijk besloten zouden zijn de vrede tc bewaren. De Sovjet unie heeft nagelaten mede te werken aan het werk van de V. N.. Zolang de politiek der Sovjet-unie zich niet wij zigt. moet de meerderheid Ier leden- staten stappen nemen om zich te ver dedigen tegen agressie. „Dit. houdt in. dat zij een zó sterke strijdmacht tot hun beschikking moeten hebben, dat geen staat een aanval op een buur land zal wagen, uit vrees voor de 7waro vergelding, die dan volgt", aldus Spender. „Doch wij moeten meer doen dan over agressie spreken. Wij moeten elkaar helpen om economisch en sociaal ster ker te worden". Spender pleitte in het bijzonder voor landen, die op politiek of economisch gebied minder gevorderd waren. Cadhil al Djamali, minister van Bui tenlandse Zaken van Irak. noemde ze ven essentiële voorwaarden die, zijns inziens, nodig zijn voor het bewaren van de vrede, om de „bevrijding van alle volken, die zich van hun onafhankelijk heid bewust zijn". Hij deed een beroep op Frankrijk de volken van Noord- Afrika- in de gelegenheid te stellen hun onafhankelijkheid te verwerven. Voorts noemde hij als voorwaarden: eerbiediging van de beginselen van het Handvest in woorden en daden, een ideo logisch bestand met wederzijdse ver draagzaamheid en met beëindiging van de koude oorlog, het buiten de wet stel len van agressie, „vooral in Palestina", afschaffing van het vetorecht, het ten uitvoer leggen van de besluiten van de Veiligheidsraad, vooral wat betreft de internationalisatie van Jeruzalem en de terugkeer van vluchtelingen uit Pa lestina naar hun haardsteden. Sir Carl Berendsen (Nieuw-Zeeland), zei, dat de tijd voor bemiddeling voor bij was en dat het „noodzakelijk was, dat de vrije landen een doelmatig- stel sel van collectieve veiligheid invoeren". Afschaffing van het vetorecht was es sentieel. De V. N. moesten een doel matige strijdmacht tegen agressie, van welke zijde ook, vormen. De oorlog moest als Instrument van internationale poli tiek buiten de wet worden gesteld. Vervolgens drong dr Revalo fGuate mala) er op aan zich te verzetten tegen alle pogingen om het huidige Spanje in de V. N. op te nemen: „Franco de laatste haven van het fascisme is door de V. N. verstoten". De Griekse premier, Venizelos, drong er op aan „alle noodzakelijke wijzigin gen in de huidige structuur der V. N. zo spoedig mogelijk" aan te brengen en steunde de door Acheson ingediende voorstellen. COMMISSIE VOOR DE GELOOFSBRIEVEN. Tijdens een bijeenkomst van de com missie voor de geloofsbrieven van de Algemene Vergadering der V. N. heeft de Sovjet-Unie een voorstel ingediend, waarin verzocht wordt om de geloofs brieven van de afgevaardigde van na tionalistisch China „ongeldig" te ver klaren. Opbouw van Noord- Atlantisch leger HEDEN BELANGRIJKE BESPREKINGEN. De ministers van Buitenlandse Zaken der Westelijke „grote drie" hebben be sloten heden samen met hun ministers van Defensie te vergaderen, ter bespre king van de technische problemen ver bonden aan het opbouwen van een Noordatlantisch leger en van de kwestie der opneming van Duitse contingenten. Morgen afnemende wind De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met voorname lijk gedurende de nacht nu en dan bui en. Aanvankelijk krachtige Westelijke *ind. morgen tijdelijk afnemende en naar ZuidWest krimpende wind. Over dag iets minder koud. (Opgemaakt te 10 uur). 23 SEPTEMBER. Zon op: 6.26 uur; onder; 18.33 uur. Maan op: 18.00 uur; onder- 2.48 uur. Hoogwater te Katwijk te 1.12 en 13.44 Dit nummer beslaat uit tien pagina's. SOVJET-PROTEST TE BERLIJN. Dengin, de voornaamste Sovjet-Rus sische vertegenwoordiger in Berlijn, heeft een protestschrijven gericht aan c.e drie Westelijke commandanten te gen de „onderdrukking en vervolging" van Oost-Berlijnse „vredesstrijders" in de 'Westelijke sectoren door de Weste lijke politie en de Westelijke autoritei ten. „Vredelievende Berlijners werden geslagen, verguisd en gearresteerd, om dat zij probeerden handtekeningen voor de vredesoproep van Stockholm te ver zamelen. In zijn schrijven eist Dengin de intrekking van „alle onwettige in structies. gericht op de brute onderdruk king van da activiteit der vrienden van de vrede in de Westelijke sectoren en strenge bestraffing van de personen, die zich ..aan dergelijke onderdrukking en vervolging hebben schuldig gemaakt". HET AMERIKAANSE HUIS TEGEN VERBOD VAN ECONOMISCHE HULP Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft het wetsvoorstel afgekeurd, waarin economische hulp verboden werd aan landen, die potentieel oorlogsmate riaal uitvoeren naar de Sovjet-Unie of andere Oost-Europese landen. Truman kreeg dus zijn zin Wel hechtte het zijn goedkeuring aan een bepaling, die de nationale veilig heidsraad de bevoegdheid verleent de hulp stop te zetten aan elk land, welks handel met de Sovjet-Unie wordt l-e- vonden te zijn „in strijd met de be langen 'Van de Veiligheid der V.S.' Huis en Senaat moeten thans in con gres bijeenkomen om overeenstemming te bereiken. Na de invasie bij Ints/on in Korea worden geregeld nieuwe troepen oon land gebracht. Mariniers bij het verlaten der lan dingsvaartuigen. Diplomatieke vertegenwoor diging van West-Duitsland De regering van de West-Duitse re- publiek is voorlopig van plan in 26 lan den diplomatieke vertegenwoordigingen in te stellen. Bovendien zullen 13 con sulaten-generaal en 4 consulaten wor den geopend. In de volgende steden zul len diplomatieke vertegenwoordigingen worden ingesteld- Buenos Aires, Sidney, Brussel, 's Gravenkage, Rio de Janeiro, Santiago. Kopenhagen. Oslo, Stockholm. New York, Londen, Parijs, Bern of Zuerich, Dublin, Rome. Athene, Tokio, I Montreal, Wenen, Lissabon, Mexico, I Madrid, Ankara, Johannesburg en Djn- j karta. Consulaten-generaal worden eerst ge- 1 opend in Egypte, Italië. Columbtë, j Luxemburg, Panama. Pakistan. Perzië. Peru. Zwitserland, Uruguay, Venezuela, Chicago en San Francisco, consulate!) te Sao Paulo. Marseille. Detroit en New Orleans. VLIEGTUIG NEERGESTORT BIJ ZAGREB. 10 doden. Een vliegtuig, uit Belgrado vertrok ken, met een vier koppen tellende be manning en zeven passagiers aan boord, is neergestort nabij Zagreb. Het ongeval is te wijten aan de mist 10 Personen werden gedood, 1 gewond. In tegenwoordigheid van leden van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, burgemeester en schepenen van de stad Gent en vele belangstellenden heeft Z.K.H. Prins Bernhard aan de Westsluis te Ter neuzen een monument onthuld, dat daar werd opgericht ter nagedachtenis aan allen, die vielen in de strijd tegen de bezetter. Nadat de Prins het monument had onthuld, legde hij een krans aan de voet. Het Sovjetrussische voorstel werd verworpen. Alleen de Sovjet-Unie stemde voor. DE AGENDA-COMMISSIE. De agenda-commissie der V. N, die de agenda opstelt voor de Algemene Vergadering, heeft besloten de beschul digingen van nationalistisch China over „Sovjetrussische agressie tegen haar grondgebied" op de agenda te plaatsen De Sovjet-Unie en Tsjecho-Slowakije stemden tegen. Verder werd besloten de Spaanse kwestie op de agenda te plaatsen. Sovjet-Unie cn Tsjecho-Slowakye stemden tegen, 2 landen onthielden zich. De commissie besloot verder het ge schil tussen Griekenland en zijn nabuur landen in het Noorden en de kWèstie van schendingen van de rechten van de mens in de Balkan-landen op de agenda te plaatsen. De Sovjet-Unie stemde tegen. Met 10 stemmen tegen 1 werd beslo ten de kwestie van de behandeling der Indiërs in Zuid-Afrika op de agenda te nemen. Australië stemde tegen, Enge land en Venezuela onthielden zich van stemming. Wysjinsky verklaarde dat de vier pun ten, waartegen hij zich verzette, „in di recte tegenstelling staan tot de inter nationale samenwerking, die wij hier moeten bevorderen". Hij wenste terug trekking der buitenlandse troepen en missies uit Griekenland en het houden van verkiezingen aldaar. Met 12 tegen 2 stemmen (Sovjet-Unie en Tsjecho-Slowakije) besloot de com missie een klacht over „het in gebreke blijven van de Sovjet-Unie om krijgs gevangenen te repatriëren of op andere wijze rekenschap af te leggen van hun lot" op de agenda te nemen. De commissie stelde het. besluit over het al of niet op de agenda nemen van de kwestie Formosa uit, totdat toelich tende memoranda zijn ontvangen van de V. S. en de Sovjet-Unie. Met uitzondering van de kwestie For mosa werd de gehele 73 punten tellende agenda door de commissie goedgekeurd. Uiterlijk 30 November moet de Algemene Vergadering haar huidige zitting be ëindigen. De werkweek werd op zes da gen gesteld. Sovjet-delegatie verlaat een diner De Sovjetrussische minister van Bui tenlandse Zaken, Wysjinsky, heeft gis teravond een diner van de V. N. ver laten, toen de gouverneur van New York, Thomas Dewey, verklaarde, dat de Sovjet-Unie „een millioen slaven arbeiders" had. Malik volgde Wys jinsky op de voet. Toen Dewey zag, dat beiden de tafel verlieten, zei hij: „Ik moet zeggen, dat ik het als een compliment voel. dat zij, die samenspannen om de wereld te vernietigen, zich terugtrekken". De Sovjet-minister weigerde journa- listen te woord te staan toen hij de zaal verliet. Attlee vloog naar Balmoral MAAR GEEN CRISIS. WEL EEN VERLOVING? (Van enze Londer.se correspondent). Attlee is gistermiddag per vliegtuig van Londen naar Schotland vertrokken voor een audiëntie bU de koning, die op Balmoral vertoeft. Deze stap heeft van zelfsprekend opzien verwekt, gezien de dramatische gebeurtenissen in het be gin van de week. doch van officiële zijde wordt met de meeste nadruk ver zekerd, dat het hier louter een routine- bezoek geldt. De eerste minister geeft de koning namelijk wekelijks een over zicht van de toestand, maar sinds 11 Augustus was daar niets van gekomen Nu het parlement zijn vacantie voort zet, heeft Attlee eindeljjk gelegenheid om de souverein op de hoogte te bren gen van de politieke situatie. Indien er een crisis op handen zou zijn, zou de koning naar Buckingham Palace zijn teruggekeerd. Het staat nu vast, dat er dit-jaar geen verkiezingen zullen plaats vinden, tenzij de regering over een be langrijke kwestie ten val zou worden gebracht. troonrede van 17 October kan voor haar een obstakel worden. De steeds weer opduikende geruchten, dat Attlee zijn kabinet zou reorganise ren. worden ook officieel ontkend. Er zijn, echter sinds Attlee's laatste bezoek aan de koning zoveel ingrijpende din gen gebeurd, zoals.de defénsiemaatrege- len, dé extra-zitting van het parlement cn de sensationele stemming over de staalkwestie, dat Attlee waarschijnlijk het staatshoofd daarover in details wenst voor te lichten. Ontkend wordt eveneens, dat Attlee's reis verband houdt met het plotselinge vertrek van minister van defensie Shinwell naar New York. Ipimers het doel van Shin- well's bezoek, samen met zijn Franse collega Jules Moch, is te confereren ir.:t de ministers, die de bijeenkomst der assemblee van de Ver. Naties bijwonen, over de oprichting van een internatio naal leger In Europa onder de Atlan tische raad. Heden zal de premier naar Londen I terugke-en. na de nacht op het kasteel te hebben doorgebracht. In de Londen- se society, welke met steeds groter on geduld de bekendmaking van de verlo ving van prinses Margaret tegemoet ziet. vraagt men zich af. of Attlee mis schien daarover door de koning zal worden geconsulteerd, te meer daar de prinses zich ook in Schotland bevindt.I Normale aanslagrege ling in 1953? MEN MOET GEVOLGEN ZW ARE BELASTINGDRUK KENNEN. Aan de Rijksbegrotng 1951 van Fi nanciën ontlenen w(j, dat ae minister verwacht thans binnenkort het ont werp van wet tol toezicht op het cre- dietwezen, bij de Tweede Kamer te kunnen indienen. De wet cp de materiële oorlogsscha- den behelst voor verschillende schade- categorieën aanzienlek gunstiger regr- lingen dan het besluit op de materiele oorlogsschaden 1945, op grond waarvan I in vele gevallen hegere en aanvullende i bijdragen zullen moeten werden ver leend. Het is voor de minister een teleur stelling, dat hij thans moet mededelen, de tegenwoordige personeelssterkte bij de belastingdienst niet langer te kun nen handhaven. Het personeel zal uit breiding moeten ondergaan. Deze be groting geeft daarvan een cijfer te zien. van 682 man. Indien cr geen tegenslagen komen, zal het waarschijnlijk moge lijk zijn, dat dc normale aanslagregeling in het jaar 1953 weer bjj is. Deze toestand is verre van ideaal en het zal niet toegelaten kunnen worden, dat op dit tijdschema ook maar enige achter stand ontstaat. De gevolgen zouden niet alleen voor de belastingdienst van ernstige aard zijn (achterstand werkt uitermate vertragend), maar ook het belastingbetalend publiek kan er terecht aanspraak op maken met de grootst mogelijke spoed dc gevol gen te kennen van de tegenwoordige, zeer zware, belastingdruk. N.C.R.V. wil een „vrije televisie" EN GEEN ONBERADEN AVONTUUR. In een gistermiddag gehouden pers conferentie heeft het bestuur en de pro- grammaleiding van de NCRV het stand punt ontwikkeld ten opzichte van ver scheidene problemen, die zich in de ra- d'owereld voordoen. De voorzitter van de NCRV. het Twee de Kamerlid mr A. B. Roosjen, sprak o.a. over de definitieve regeling van het omroepbestel. „Het wordt hoog tijd, dat men eens west, waaraan men toe is", aldus spr. .De laatste berichten zijn. dat men een voorstel van de minister in dit najaar mag verwachten. Wat de daarin verwachte voorwaarde van 10% van het aantal luisteraars betreft, mag de NCRV zonder zenuwen haar boeken open slaan. Zij is ver de 220.000 leden gepasseerd terwijl de 10% 191.000 luisteraars ver eist. Omtrent de televis'e, zeide mr Roosjen: Er zijn mensen, die tegen iedere prijs de televisie snel wil invoeren. Wij wil len niet geblinddoekt de vooruitgang der techniek volgen en weten wat wij gaan doen. Als de regering ter bevordering van de industrialisatie prijss telt op televisie, dan zal zij over de brug moeten komen. Wij wensen geen onberaden avon tuur. Dc televisie moet een goede kans krijg enin Nederland, maar zonder re clamebelangen en ook zonder een na tionale televisie. Wij hebben een vrije .pers, een vrije radio, wij willen ook een vrije televisie, waarin de verschil lende groeperingen, zoals zij nu ook in de radio bestaan, gehandhaafd blij ven. Regeringsverklaring van Moh. Natsir: Rationalisering ambtenaren- I A.F.L. VOOR BEKORTING WERKTIJD. Op het jaarlijkse congres van de „American Federation of Labor" <A.F Lj is een resolutie goedgekeurd, waarin vermindering van de arbeidsduur, die thans 40 uur per week bedraagt, aan- I bevolen wordt. In deze resolutie wordt gezegd, dat de internationale toestand de verwezen- i lijking van dit doel kan vertragen, doch dat de uitvoerende raad van het ver- bond de bestudering van deze kwestie I moet voortzetten. Wrlliam Green werd voor de 27ste l achtereenvolgende keer tot voorzitter gekozen. Green is 77 jaar. Hij was vroe ger mijnwerker. I corps Moh. Natsir, de minister-pres'dent van de Republiek Indonesië die, zoals" ge meld voor het parlement der RIS me dedeelde. dat Indonesië een verzoek voor het lidmaatschap der V.N. zal indienen, voegde hieraan nog toe, dat dit voor namelijk geschiedt in verband met het feit dat door de Ver. Naties binnenkort vermoedelijk belangrijke vraagstukken inzake Oost en Zu d-Oost Azië zullen worden behandeld en Indonesië, als een van de meest belangrijke landen in dat deel van de wereld, daarbij niet ter zijde kan blijven staan In de Ver. Naties zal Indonesië het beginsel verdedigen, dat het kolonia lisme volledig dient te worden afge schaft en dat aan alle koloniale ge bieden souvcrciniteit dient te worden verleend. Over N'euw Guinea verklaarde hij, dat zijn regering op energieke wijze en op korte termijn een oplossing zal be vorderen van het vraagstuk inzake Wes telijk Nieuw Guinea, in de geest van de Indonesische nationale verlangens. HU sprak de hoop uit dat de Nederlandse regering zal inzien dat een spoedige op lossing van deze kwestie de betrekkingen tussen Indonesië en Nederland slechts ten goede kan komen. „Onze regering rekent een bijleggen van dit geschil tot één harer eerste plichten", voegde hij er aan toe. Het aantrekken van buitenlands kaoi- taal acht Mc>h. Natsir ten zeerste nodig De regering zal spoedig doen nagaan welke ondernemingen buitenlands kapi taal van node hebben en de voorwaar den vasststellen waarop het ln Indone sië zal kunnen werken. Het deviezenbezit van Indonesië is in minder dan zes maanden tijds toe genomen met 230 millioen Indonesi sche guldens. De voorlopige begroting heeft op het totaal der uitgaven van 8,3 milliard oen tekort van ruim 1.5 milliard. De staatsschulden belopen 5 6 milliard Indonesische guldens, waarvan ongeveer de helft binnen landse guldens zijn. Dp defensie vergt een uitgave van 1,3 milliard. Natsir kondigde voorts de zo spoedig mogelUke indiening van een ontwerp- wet houdende de verkiezing van de le den der constituante aan. Hij deelde mede, dat er thans een half millioen ambtenaren in dienst zijn. van wie velen zich door de revolutie n et op de juiste plaats bevinden. „Wij moeten daarom een periode van rationalisatie ingaan onder de leuzen: ,.De juiste man op de juiste plaats". De laatste tUd heerst er op het stuk van de veiligheid een tendenz naar ver betering hoewel er op het ogenblik nog niet van een bevredigende toestand kan werden gesproken zo ging Natsir voort.. Coördinatie op hoog niveau van alle betrokken diensten is noodzakelijk om een betere en meer intense strijd tegen de misdadigheid te voeren. Ten aanzien van de defensie werd o.m. gezegd, dat binnen drie maanden 80.000 man gedemobiliseerd moeten worden. 30 000 leden van het K.N.I.L. gingen over naar de Apri 'Indonesische strijdkrach ten). 700 man vroeg ontslag en ruim 8.000 leden gingen naar Nederland. De hulp van de Kon. Marine aan de Alri (Indonesische Marine) zal per 1 Januari gestaakt worden, aldus de rege ringsverklaring.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1