Opmerkelijk hoge scores en verrassende uilslagen L.F.C. scoorde twee minuten voor tijd winnend doelpunt Strafschop besliste W esterkwartier—-Alphen Lugdunum legde ASC haar tempo op Eerste KNVB-optreden van Meerburg zonder succes Ter Leede verplettert Katwijk „Leiden" zong beter dan het voetbalde Quick Boys bleef maar net baas over Noordwijk MAANDAG 11 SEPTEMBER B10-achterhoede bleek groot struikelblok Het L.F.C.-elftal, dat ln de oefenwed strijden een goede indruk had gemaakt, heeft zijn aanhang niet teleurgesteld. Al moet gezegd worden, dat de Haarlem mers zich dapper hebben geweerd. Zelfs zó dapper, dat zij 10 minuten n& de rust konden gelijkmaken. Toen beide elftallen zich op een keu rig, maar we] glad terrein opstelden, was het Dio, dat aftrapte en direct fel op de bal zat. Het duurde een kwartier voor L.F.C. op toeren kwam. De Dio- achterhoede, het sterkste deel van het elftal, trachtte steeds met verre trappen haar voorhoede aan het werk te zetten, doch van de Haarlemse aanval ging weinig kracht uit. L.F.C. combineerde goed, maar het schot bleef te lang zoek, zodat er vele kansen door te lang wach ten verloren gingen Daarbij kwam. dat de linksback en de 16-Jarlge keper der Haarlemmers er buitengewoon goed ,in" waren en steeds de LF.C.-aanval- len op het laatste moment tot staan brachten. Doordat L.F.C. steeds in de aanval bleef, drongen de backs wel eens te ver naar voren, waardoor Dio wel eens met snelle uitvallen gevaarlijk werd, doch zoals gezegd voor doel bleek er niet één te zijn die een behoorlijk schot kon lossen. Nadat L.F.C. een paar mooie kansen voorbij had laten gaan, was het eindelijk twee minuten voor rust Pijtak, die uit een mooie aanval de keper geen schijn van kans gaf. Na de hervatting, L.F.C. had toen de wind schuin tegen, kreeg de voorhoede meer bewegingsvrijheid doordat Dio alles op de aanval gooide en inplaats, dat de Haarlemmers gevaarlijk werden, was het weer L.F.C.. dat. zich de beste scoringskansen verschafte. Vooral Py- tak schoot een paar maal prachtig ln, doch de keeper, die steeds een open doekje in ontvangst te nemen kreeg, wist er alles uit te ranselen. Na een kwartier kwam er eindelijk een doel punt. maar zo.als het meer gaat, aan de andere kant. Uit een buitengewoon mooie voorzet van rechts koote de on gedekt. staande linksbuiten de bal achter Duffels (1—1). L.F.C., geschrokken gooide er een schepje op en Dio werd geheel terugge drongen, Enkele Haarlemmers gaven Verrassende en gelukkige zege van Rouwkoop op SJC Rouwkoop heeft de competitie goed ingezet, door SJC de twee punten af te snoepen. Het begin was wat slordig, doordat men de bal maar in het wilde weg trapte, doch spoedig kwam er meer verband in de ploegen en ontwikkelde zich een levendig spel. waarbij aan beide zijden verbeten werd gevochten. SJC had voor de rust een licht over wicht, maar tot doelpunten kwamen de Noordwijkers niet. ook al omdat de Rouwkoop-doelman prachtig debuteer de. Na' de rust zetten de gasten alles op alles en Rouwkoop kon steeds met kunst en vliegwerk het doel schoonhouden. En juist, toen iedereen dacht, dat SJC de score zou openen, gebeurde er iets anders. De bal werd goed opgebracht door Rouwkoop en belandde by de Rouwkoop-rechtsbuiten, die met een slap boogballetie de onthutste SJC- keeper passeerde. Er ontstond daarna een hevige strijd maar Rouwkoop vocht voor haar voor sprong. Vele hachelijke situaties speel den zdch af voor de Rouwkoopveste. maar bij SJC wilde het niet lukken de gelijkmaker te scoren. Rouwkoop kwam vaak gevaarlijk op zetten en toen de midvoor van de gast heren een keihard schot loste, wist de SJC-doelman nog net erger te voorko men. Het was een spannende wedstrijd, waarbij Rouwkoop Iets meer geluk had dan SJC. De scheidsrechter leidde voortreffelijk. Na de rust was het gedaan met V.V.?.B. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de llillegommers met de volle winst zouden gaan strijken en nog minder, dat de cijfers zo groot zouden worden. Reeds in de eerste minuut scoorde Koomen. na keurig samenspel der VV SB-voorhoede, onhoudbaar. Fel. doch sportief werd er gestreden, waarbij geen krachtsverschil tussen beide ploegen waar te nemen viel. Een goede com binatie van de Hillegom-voorhoede gaf de linksbuiten een prachtkans, welke met een hard schot werd benut. (11). Kort daarop werd de VVSB-achterhoe- de nogmaals uit elkaar gespeeld en de uitlooppoging van keeper Kortekaas kon een doelpunt niet verhinderen. Kort voor de rust rammelde het even ln de Hillegomse achterhoede, een goed schot en de stand was 22. Ook na de thee was het een verbeten strijd en de span ning bleef er geruime tijd in door wis selende kansen en hachelijke situaties voor beide doelen. Na 20 minuten weet een Hillegommer de WSB-verdedigers te passeren en zijn machtig schot was onhoudbaar voor Kortekaas. (23). En toen de Hillegomse linksbuiten van ver re afstand op goed geluk een hard schot inzond, dat doel trof. was het pleit be slecht. Nog voor het einde werd er nog in eigen doel gekopt, waarmee de stand op 5—2 in het voordeel van Hillegom werd gebracht. HILLINENHPSV 2—3. Vanaf de aanvang stevenen de Ha genaars direct op het Hillinen-doel af en de vlijmscherpe passes naar het bin- nentrio doet de Hillinenverdediging voor lastige problemen stellen. Uit een dezer aanvallen ontstaat het eerste doelpunt, maar v. d. Meer heeft direct het ant woord klaar en met een hard schot van verre afstand ls de stand weer gelijk. Van een te ver opdringen van HPSV profiteert Winkelaar dankbaar en zo mag Hillinen zich een 2—1 voorsprong permitteren, die zij tot 20 minuten in de tweede helft mag behouden. De Haagse aanvallen worden steeds talrij ker en uit een hoekschop kopt de mid denvoor onhoudbaar in. (22). Nog is HPSV niet tevreden en hoewel Hilli nen zich krachtig verdedigt, weet de actieve Haagse aanvalslinle uit een serie aanvallen het derde doelpunt te scoren (23). Hillinen probeert alsnog een ge lijk spel te bewerkstelligen,-en wanneer Freeke ten val wordt gebracht, is het volgens de scheidsrechter buiten de be faamde witte streep, zodat geen straf schop volgt en ook deze kans op de «ventuele gelijkmaker verloren gaat. blijk van vermoeidheid. Ook de prima spelende linksbaok verliet 10 minuten voor het eind het veld, nadat hy eerst een zeker doelpunt uit het doel had ge kopt. Twee minuten voor het einde scoorde Van Meteren het winnende doelpunt. De Leidse zege was dubbel en dwars verdiend. Het schitterende verdedigen van de Dio-achterhoede verdient echter een woord van hulde, evenals de scheids rechter, die feilloos leidde. AUTOMOBILISME. Raymond Sommer gedood De bekende Franse coureur Raymond Sommer, die ook' op het circuit van Zandvoort is gestart, heeft te Toulouse tijdens de wedstrijd om de Prijs van de Haute Garonne een ongeval gehad en is aan de verwondingen bezweken. Sommer leidde met zijn Cooper 1100 cc. toen hij een tegenstander, die reeds twee ronden achter was, wilde passeren. Ooggetuigen verklaren, dat, toen Som mer de andere wagen had gepasseerd, hij plotseling de controle over zijn wa gen verloor. De racewagen kwam in een sloot terecht. Sommer werd er uitge slingerd en tegen een boom gesmakt. Alphen opende het seizoen met een uitwedstrijd tegen Westerkwartier. Het elftal telde invallers voor rechtsbuiten Riemens en middenvoor Lentz. Het is over het geheel een matige wedstrijd geworden, waarin door beide partijen sporadisch goed voetbal te zien werd gegeven. De voorhoede van Al phen miste de nodige stootkracht om de kansen voor het Haagse doel te be nutten. Ook de Haagse aanvallers blon ken niet bepaald in het schieten uft. Na ongeveer twintig minuten spelen kregen de Hagenaars een hoekschop te nemen, waaruit de linksbinnen vallend kon inkoppen (1—0). Vrij kort daarop wist Tuinenburg uit een vrije schop wegens hands van een der Haagse spe lers de partijen weer op gelijke voet te brengen .terwijl Baltes uit een vrij on schuldig schot op het Haagse doel de bal onder de keeper door in het net zag verdwijnen (12). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft kwamen de Hage naars sterk in de aanval en in deze periode moest de Alphense achterhoede er nog al eens aan te pas komen. Al phen moest het van snelle uitvallen hebben, die stuk voor stuk niet van ge vaar ontbloot waren, zo zagen wij Van Egmond en Davelaar een enkele maal rakelings naast schieten. Een kwartier voor het einde kwam dan de gelijk maker, toen Godehart de bal niet kon bemachtigen en de linksbinnen in de uiterste hoek schoot 122). Zeven mi nuten voor het einde kregen de Hage naars een strafschop van de scheids rechter cadeau wegens hands van een der Alphenaren, die zij, hoewel schoor voetend, toch maar benutten (32). Alphen trachtte nog een gelijk spel te forceren, maar stevig verdedigen der gastheren voorkwam doelpunten, zodat toen het einde daar was, Westerkwar tier meer had gekregen dan waar zij gezien het spel recht op had. ATHLETIEK. Nat. Clubkampioenschappen voor Junioren ER SNEUVELDEN TWEE RECORDS. Op de slntclbaan in Amsterdam heb ben de mcisjesploeg van SagitUt en de jongensploeg van AAC het nationaal clubkampioenschap voor junioren voor j hun vereniging behaald. Sagitta be- haalde deze titel met een voorsprong van 48 punten tegen Zaanland met 36 punten als tweede en by de jongens was de meerderheid van AAC 52 pun ten tegen AV' 23 44 punten. Er sneuvelden twee nationale Jeugd- records: bij het vèrspringen jongens sprong H. Griek van AAC 6 905 meter, waarmede hij het oude op naam van Herberts <AV '23) staande record van 6 885 meter met 5 cm. verbeterde. Deze AAC-er won tevens de 100 meter In de goede tijd van 11 sec. AAC boekte nog een succes en wel met de junioren es tafetteploeg, die de 4 x 100 meter, na gediskwalificeerd te zijn in de officiële wedstrijd, zonder tegenstand later al leen aflegde in 44.5 sec. en daarmede een nieuw nationaal record noteerde. Het oude stond met 44 9 sec. op naam van de AV '26 uit Groningen. (Foto Leidsch Dagblad/Van Vliet) Linkervleugel faalde Meerburg is er niet in geslaagd haar eerste wedstrijd in de K.N.V.B. tot een goed einde te brengen. Met drie doelpunten verschil moesten de Rijn- dijkbewoners het zoet der overwin ning aan het Haagse Archipel laten. En hoewel de cijfers wat geflatteerd zijn, één doelpunt verschil had de verhouding beter weergegeven, iedere Meerburger zal moeten toegeven, dat de Haagse zege verdiend was. Direct na de aftrap was Archipel in de aanval en al dadelijk moest de deze middag weer prachtig spelende doelman Pelk al z'n talenten tonen om doelpun ten voorkomen. Na c,a. een kwartier spelen werd de thuisclub haar zenuwen wat meester en nu moest ook de Haagse defensie verschillende malen ingrijpen. Jammer was het evenwel, dat de jonge linkervleugel De JeuDe Wetten faal de en dit gaf een terugslag op de rest van de ploeg, want midvoor Rómijn moest nu al zijn heil van rechts ver wachten En hier wilden de heren blijk baar zelf een goaltje maken, want het pingelen was aan de orde van de dag. zeer tot genoegen van de uit stevige knapen bestaande Haagse defensie, die daar wel raad op wist. Na de rust startte Archipel met een overdonderend offensief, de gastheren wisten stand te houden tot de fatale veertiende minuut, waarin Pelk twee maal moest capituleren, respectieve lijk voor schoten van links- en rechts binnen. Nu ging heel Meerburg naar voren, stopperspil Owell ging mid voor spelen, maar wat men ook pro beerde, dat gasten gaven niet thuis. Het enige schokkende wat er nog ge beurde, was. dat het Archipel nog ge lukte om bij een uitval, waarbij een Meerburger een overtreding beging, uit een penalty het kwartdozijn vol te maken. De beste ploeg won De thuisclub kreeg tegen haar groen witte stadgenoten niet de kans haar spel van de vorige week tegen HBS te ontplooien. Lugdunum legde haar te genpartij volkomen het tempo op, het geen de laatstgenoemde juist iets te hoog was. De gasten pasten zich op het gladde veld beter aan de omstandighe den aan dan de gastheren, die moeilijk vat konden krijgen op de uiterst beweeg lijke groenwitte voorhoede, waarin voor al linksbuiten P. Mizee een uitstekende partij vertolkte. Zijn eerste doelpunt, na ruim een halfuur gescoord, was het ge volg van een bliksemsnel reageren, toen de bal uit het middenveld voor doel werd geplaatst en zijn kopbal sloeg doelman Mulder, die Schalks verving, kansloos, (01). Rust kwam met deze stand. In de tweede helft moest Mulder zich wegens een oogblessure laten vervan gen door P. de Boer, doch voordat deze zijn plaats onder de lat had ingenomen, profiteerde Mizee- in de eerste minuut na de hervatting handig van een fout van Anlba en de stand was 0—2. Rood- De snelle aanvallen der Lugdunum- voorhoede stelden zware eisen aan de ASC-verdediging, die voor de rust niet dan met kunst- en vliegwerk de score tot een doelpunt wist te beper ken. Hier ziet men linksbinnen Filippo. die ondanks het roodzwarte numerieke overwicht op dit plaatje het doelman Mulder deksels lastig maakt! Vit het kamp der Zaterdagmiddagvoetballers (Van één onzer Zaterdag middagmedewerkers) Quick Boys' eerste zege in deze prille competitie is dan weer een feit ge worden en Noordwijk was daarbij met een 23 nederlaag het kind van de rekening. Hoewel deze gang van zaken min of meer verwacht kon worden» was de stugge wijze waarop Van der Wiel c.s. partij gaven niet anders dan een aangename verrassing, benevens een belofte voor de toekomst. Wanneer de Noordwijkers constant spelen als Zaterdag mogen wij nog goede dingen verwachten. Verrassend was voorts de goede 5I start van A.R.C. tegen Monster, terwijl ook C.S.V.D. een hoge score boekte door een 7I zege op Sunlight; J.A.C.Excelsior eindigde 34. Bjj de vierde klassers memoreren wy allereerst de verheugende overwinning van R.CL. in Voorburg (3—0), terwyi ook S.V.O.W. op een goed doelpunt mag terugzien door een gewonnen uitwed- stryd tegen Lisser Boys. Het jubilerende Leiden bleef in feest stemming door een 3-0 zege op het zwakke Woerden en dan gaf ten slotte Ter Leede de hardste klap op het hoofd van Jut door Katwyk met 11—1 te ver pletteren! Rijnsburgse Boys kwam te laat op toeren Een technisch betei spelend Die Haghe, met het voordeel van eigen ter rein, heeft de competitie goed ingezet met een 5—3 overwinning op Rynsburg- se Boys. Binnen acht minuten lagen er reeds 3 doelpunten achter de ex-Roo- denburg keeper Kromwyk en tot over maat van ramp werd toen Van Vliet na een moment van onbedachtzaamheid door de scheidsrechter naar de kleed kamer verwezen, zodat de Rynsburgers met 10 man moestan verder spelen. On danks deze handicap wist midvoor Zwaan, echter kort voor de rust de stand op 3—1 te brengen. Na de thee stond het al spoedig 4—1, doch weer was het Zwaan, die de achterstand ver kleinde (4—2). Vlak daarop scoorde Die Haghe haar laatste doelpunt, waarna ten slotte de eindstand op 53 werd gebracht. De enigszins gewyzigde opstelling der Rynsburgers, met op v. d. Mey na de zelfde spelers als het vorige seizoen, voldeed nog niet volledig. Gewijzigd ARC had goede start De elftal-commissie van ARC heeft succes gehad met een gewijzigde op stelling van haar eerste elftal. Er zat meer vaart in deze ploeg, terwyl te vens het medespelen van een tweetal ex-Alphianen, Van Egdom en De Hoed. een niet te onderschatten ver sterking betekende: laatstgenoemde verrichte een zeer verdiensteiykc hat trick Na een matig begin met een aanval lend Monster de Alphenaren keken vooralsnog de kat uit de boom! wer den de aanvallen der thuisclub allengs binnen de eer te redden (41). Mid voor Verduin maakte het laatste doel punt ln deze sportief gespeelde wed strijd (51). Stopperspilsysteem en nieuwe trainer R.C.L. is tot het stopperspil-svsteem overgegaan en naast dit feit zyn wy er ook van overtuigd, dat het opmer- keiyk betere uithoudingsvermogen resultaat van een serieuze training onder leiding van de oud-UVS-spelcr Wallaart mede de oorzaak was van een heel verdienstelijke zege der Lei derdorpers tegen het Voorburgse Semper Altius. Ook het opstellen van enige jeugdige voetballers, benevens diverse wyzigin- gen in de opstelling, betekenden verbe teringen en, vergissen wy ons niet. dan mogen wy dit seizoen van stond aan betere resultaten verwachten dan het vorige jaar, Het eerste doelpunt, dat. door links buiten Nys uit een voorzet van rechts buiten Krygsman werd gescoord, werd door de scheidsrechter geannuleeerd een fraaie treffer overigens. Uitstel van executie echter, want een nieuwe voor zet van Krygsman werd door de Voor burgse rechtsback v. d. Griend, voordat midvoor Jansen gevaarlijk kon worden, in eigen doel gekopt. Rechtsbinnen Har- tevelt maakte er voor de rust 20 van. Ten slotte scoorde midvoor Jansen weer uit een voorzet van de Jeugdige Krygs man zéér actief deze middag het trio vol. Een goed begin, R.C.L.i Goed debuut Met een verdiende 31 zege keerde SVOW van haar uitstapje naar de bol lenstreek in Oude Wetering terug. Het zag er aanvankclyk niet naar uit dat Lisser Boys deze ontmoeting zou verliezen en zoals secretaris Hostnan van SVOW ons toevertrouwde een nederlaag der bezoekers tegen huy fel aanvallende gastheren leek in het verschiet te liggen. Met een goede kopbal had rechtsbui ten Vaneveld Lisser Boys de leiding ge geven. doch uit een scrimmage scoorde Boer nog voor de rust de geiykmaker. Meer en meer kwam nu het oude euvel van de Llssenaren aan het licht onmacht tot doelpunten maken. Deze kunst bleek de SVOW-linksbuiten beter te verstaan en met twee magnifieke doelpunten braoht hy de stand op 1—3. Nadat de Lisser Linksbuiten in het strafschopgebied „gemangeld" was. ver oorloofde Maarsen zich de weelde een strafschop te missen. SVOW, met als enige nieuweling de robuste junior Bou in de gelederen, vol deed als ploeg behooriyk. doch het ge wijzigde Lisser Boys-elftal ls nog niet de juist uitgebalanceerde ploeg om ln deze competitie betere resultaten te boeken. Doelpunten honger! Het is beschamend voor de Katwykse Oranjehemden beschamend, maar waar; met niet minder dan 111 ver loren zy van de bezoekende Sassenhei- mers. Met de beste wil van de wereld kunnen wy niets goeds vertellen van deze ploeg, waarin het klinkt mis schien wat paradoxaal toch enige goede spelers voetballen. Maar oh die schotvaardigheid! Dat was by Ter Leede waarin linksbinnen A. v. Breda een uiters technische verbindingsspeler bleek te zyn stukken beter en A, Damys was deze middag topscorer met 5 doelpunten Barskamp scoorde 3 x W. Molenaar 2x enP. Nieuwenhuis 1 x. Een enkele verjonging heeft Ter Leede goed gedaan en de Sassenheimers kun nen met gerust hart de toekomst tege moet gaan. Matig voetbal De eerste wedstrijd van VWS een thuiswedstrUd nog wel is ons, ccr- lyk gezegd, wat tegengevallen. Om maar een een veel gebezigde clichc- ultdrukking te gebruiken de ploeg rammelde! Wy zagen weinig of geen verband tussen voorhoede, halflinle en verdediging en dat de Leidenaars met de rust nog een 10 voorsprong had den Penseel had een goed aange geven bal van Amoldus I in een doel punt omgezet was vooral te dan ken aan het goede verdedigen van midhalf Kok en linksback Holwerda. Via de uitstekende rechtsbuiten bouw de ORNAS vele goede aanvallen op, doch in laatste instantie was het steeds nog keeper Mes die gevaar kon keren. In de tweede helft echter greep de Leid se keeper op een gegeven ogenbl'k gran dioos mis, waardoor de midvoor onge hinderd geiyk kon maken. Twintig mi nuten later scoorde de Haagse rechts binnen (12), waarna Arnoldus I, met slechts de keeper voor zich. jammerlyk miste Weer liet de ORNAS rechter vleugel Mes tweemaal vissen 014), doch daarna brachten enige gevaarlijke VWS-aanvallen nog een tweetal doel punten van Arnoldus I met welke 34 stand het einde aanbrak van een door scheidsrechter Maaskant uitstekend ge leide wedstrijd. zwart kwam daarna meer In de aan val, doch Brard genoot een speciale be waking en kreeg geen kans het uitste kende opbouwende werk van De Troje met een doelpunt te bekronen. De spanning nam toe toen na 20 mi- nuten De Troje met een listig boog schot na een scrimmage de achterstand verkleinde, doch 10 minuten later pro fiteerde Verhoeven andermaal van een treuzeling in de roodzwarte achterhoe de en stelde de overwinning zeker, Wel bracht Brard na prachtig voorbereidend werk van De Troje uit een goede kop bal op 2—3, doch daarby bleef het. De overwinning kwam de gasten ook volkomen toe; de voorhoede was het beste deel van het elftal, terwyl doel man Van Oudshoorn enige fraaie saves verrichtte. By ASC bereikten alleen Brard en De Troje hun 'peil van de vorige week. PAARDENSPORT. Courses Duindigt. De uitslagen *van de Zaterdag gehou den draverijen te Duindigt luiden- Kalahariprijs, afstand 2120 M. 1. Nar cis (M. Vergay) tyd 3.19.4 (1.35.9); 2. Levant Express (H. C. ten Hagen); 3. Nico the Saint (T. A. v. d. Veen). Tot. w. f. 2.20, pl. f. 1.30, f. 7.70, f. 1.60, gek. f. 8.60, cov. f. 37.80. Kameleonprijs, afstand 2540 M. 1. Mac Kinley (H. C. ten Hagen) 3.52.6 1.30.1); 2. Lieneke (T. A. v. d. Veen)3. Majoor Scott B (H. Schollema). Tot. w. f. 12.10, pl. f. 5.10, f. 3.30, f. 1950, gek. f.52.60, cov. f. 15.80. Karachiprys, afstand 2100 M. 1. My Darling (J. de Vlieger) 3.06.4 <1.279; 2. Moquette de la Maire B (Th. Ponsen); 3. Linotte S (J. Wagenaar). Tot. w. f. 2.50. pl. f. 1.70, f. 2.30, f. 2.20, gek. f. 9.50, cov. f6.70. Kartiniprys, afstand 2040 M. 1. Koe rier (Pr Memardi) 3.05.8 <1.30.8); 2 Lu- clennes B (J. J. de Boer): 3. King Spen cer (W. de Graaf). Tot. w. f.5.80, pl. f,2 40, f.5.—, f.550, gek. f. 14.20, cov. f. 8.10 Rennen: Eclipseprys, afst. 2000 M. 1. Marjo- letta (A. W. van Dyk) 2.16.8; 2. Taragas (J. van Yperen); 3. Robespierre 'A. J. v. d. Kraats). Tot. w. f. 2.60, pl. f. 1.60, f. 1.40, f. 1.40, gek. f. 21.90. cov. f. 4.70. Karakorumprijs, afst. 1400 M. 1. Pre mière (L. Rancei 1.33; 3. Kamila <A. W. van Dijk)3. Arienne (G. J. RiemV Tot. w. f. 3.70, pl. f. 1.60, f. 1.50, cov. f. 3.80, gek. f. 10 60. Maar won toch verdiend van zwak Woerden „Vocaal" genomen konden wy Zater dagmiddag stukken meer waardering hebben voor „Leiden's" eerste elftal dan wat betreft het vertoonde voet balspel in Woerden. Klaarblijkelyk verkeerden aanvoerder Delfos en z'n mannen in een bovenste beste jubi leumstemming en mèt de verdiende 30 zege in Woerden was de gehele treinreis naar de Sleutelstad het ge zang niet van de lucht! Een passend geschenk overigens van deze eerste elftalspelers aan het adres van het In laatste minuten hing Katwijkse zege aan zijden draad doel ontstond, het duurde tot 1 minuut voor de rust voordat Harteveld een van de lat terugspringende bal van N. v. d. Wiel. wederom opving en onhoudbaar de partijen op gelijke voet bracht. Na de rust begon Quick Boys met een serie goede aanvallen en het was weer Zandbergen die van de hem gelaten vrijheid profiteerde en v.d. Wiel het na kijken gaf (21). Na een periode van volkomen gelijkwaardigheid, waarin dc kansen gelykelijk verdeeld waren, wist Verdoes na een half uur met een schit terende kopbal uit een voorzet van Dc Vreugd de stand op 31 te brengen. Noordwijk trachtte de achterstand in te lopen, maar het lukte niet bijzonder in de aanval. Van Rooyen zag de bovenlat op z'n weg naar succes roet ln het eten werpen, doch dezelfde speler had 6 mi nuten voor het einde toch succes met een laag schot (3—2). Heel Noordwijk kwam nu naar voren, maar het mocht niet meer helpen, het bleef 3—2. al hing dat de Katwijkse zege verschillende malen z'n schotvaardigheid goed gedaan! doel trof <1—0). Fel kwam Noprdwyk aan een zyden draad. De wedstrijd had en eerst by dez? 40 voorsprong voor daarna opzetten, en hoewel er. menig een sportief verloop en werd door de de gastheren wist de Monster rechts- angstig moment voor het Quick Boys- heer Roodenburg uitstekend geleid. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is Quick Boys er in geslaagd de competitie te beginnen met een 32 overwinning, een gelukkige zege overigens; een gelijkspel had, gezien de verhoudingen in bet veld, de ver houding beter weergegeven. Dc gasten waren dc gehele wedstrijd het meest in de aanval, maar de kansen voor het doel wisten de roodbroeken sterker als gevolg van een steeds betei' niet te benutten, terwijl keeper Bauw ingespeeld rakende middenlinie. In te- in goede vorm was. Noordwijk liep genstelling met de Monster-voorhoede, direct hard van stapel en binnen vijf die verscheidene goede kansen om zeep minuten kreeg Bauw al een hard schot bracht, wist linksbinnen Schollaart na j van de linksbuiten te verwerken. Na ongeveer 20 minuten spelen de stand op een kwartier van uitsproken Noordwijk - 1—0 te brengen, waarna rechtsbinnen overwicht, wist Quick Boys het even- De Hoed nog voor de rust de score tot wicht te herstellen. Twintig minuten 20 verhoogde. In de tweede helft weer waren er gespeeld, toen Zandbergen twee uitstekende doelpunten van De zich door de Noordwijkse verdediging Hoed z'n verblyf ln Indonesië heeft i heeuwerkte en een mooi schot loste ,.Lcideji"-bestuur zo'n goede start geeft de burger moed. Laat men er zich echter voor hoeden deze verdiende overwinning te zien als een lichtpuntje voor de naaste toekomst neen, daarvoor was het koud uit de Goudse Voetbalbond gepromoveerde Woerden te zwak en daarvoor was ook het spel van Leiden, speciaal dat van sommige voorhoedespelers, te matig. Waar was Windhorst's eens zo be faamde schot deze middag, waar was het verband, het begrip voor beter sa menspel in de Leidse voorhoede? Te vaak misten de buitenspelers goede kan sen tot voorzetten, al dient gezegd dat de motregen, dc gladde bal cn het uiterst effectvolle terrein aan iedere mogelijkheid tot beter voetbal veel af breuk deed. Eén man zagen wij in het roodwitte elftal spelen als de beste van het veld Lasander! Een jonge voetbal ler met uitstekende techniek, kijk op het spel en een doorzetter eerste klasse. Keer op keer stuwde hij z'n medespelers naar voren en het was door zijn toedoen, dat kort voor de rust rechtsbinnen Wassenaar het eerste doelpunt kon scoren. Lasander benutte vanaf de linksbinnenplaats een goed doorgespeelde bal van Wind- horst (02) waarna de eerste specl- hclft was verstreken. Na de rust poogde Woerden met een omzetting de beste man Blok was van de linksback- naar de middenvoor- plaats verhuisd het tij te doen keren, maar stopper Delfos dekte deze gevaar lijke overigens uiterst gemoedelijke speler goed af Een vrye schop van Roseboom werd door keeper De Bree gemist, doch op de doellijn staande haalde De Meester met een inderdaad .meesterlijke'' om haal de bal van de doellijn weg Ten slotte scoorde rechtsbuiten' Van Weeren na een goed? voorzet van de aci.eve La- I sandcr Tiet derde doelpunt. OPENBAAR PARK TE ZIJNER ERE. Het stadje Tipton in Staffordshire wilde de 43-jarige Europese kam pioen op de marathon Jack Holden eren. De gemeenteraad stelde voor een bronzen standbeeld voor Hol den op te richten, maar de athleet had een beter idee. Zou de burge meester het goed vinden, indien men te zyner ere iets zou doen, dat het persoonlijk element op de ach tergrond zou schuiven? Zo ja, zou men dan iets willen doen. dat hem een genoegen zou verschaffen en ook voor de Inwoners van zijn stadje prettig zou zyn? En toen de burgemeester ja zei, kwam Holden met het voorstel om een openbaar park te zyner ere te stichten. En de geschiedenis vertelt verder, dat het zo zal geschieden. HANDBAL. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN ZWITSERLAND. Op het congres van de internationale handbalfederatie werd besloten, dat de eerstvolgende wereldkampioenschappen in 1952 in Zwitserland zullen worden georganiseerd Verder zal ln hetzelfde jaar te Saarbruecken het volgend con gres worden gehouden. ROEIEN. NEDERLANDSE SUCCESSEN IN PARIJS. Drie Nederlandse boten hebben giste* ren in Parys deelgenomen aan de Chain* pionnats de la Seine en daarbij twee overwinningen geboekt. De double scuii van Willem 3. terugkomende van de Europese kampioenschappen in Milaan, werd eerste. Naar bekend bestaat dez« double scull uit dr van der Meer en Ri ding. Bovendien won de Nederlanose skiffeuse mej E. van de Burg van de Maas, die dit jaai nationaal kampioene 's geworden op de Bosbaan, het dame;* skifnummer op de Seine, waarna ten slotte mej. Stom en mevr Groot-- I Bocmsma. de dames double-scui) van Willem 3, na een wat onregelmatige start genoegen moest nemen met de tweede plaats achter een Franse PIoe** I

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 6