PRINCESSEBOONTJES PANDA EN DE MEESTER-EDELMAN Lenny's bordunrniotiefj es Televisie, de Assepoes van de Engelse radio? DE MA\T Radio-programma MAANDAG 24 JTJLI Voor de Vrouiv Wat maken we van rode bessen? 5^t voorlichtingsbureau van de Voe- #ngsraad meldt: Natuurlijk eten we in de rode bessen- ityd ook bessen! We rissen ze, bestrooi en ze met suiker en laten die suiker er enige uren in trekken, of we maken er heerlijks nagerechten van zoals brood- schoteltje met bessen, vla. pudding of yoghurt met bessen, vruchtensla vruch ten gruel. Haagss bluf of schuimige bes- servpudding Limburgse bessenvlaai, turf jes met bessensap En dan voor de win ter het voorraadje bessengelei en bes sensap. De rode bes biedt werkelijk veel mo gelijkheden in het keukendomein. Daarbij is zij een gezonde vruchtensoort door haar vrij hoog gehalte aan vita mine C. Voor de huisvrouwen die wil- j len Inmaken, geven wfj hieronder de recepten voor bessensap en bessengelei cn bovendien een zesr smakelijk bessen- I nagerecht, en een recept voor bessen- j bowl. Bessensap. (Voor 1 liter sap 1 \'i kg bes sen nemen). De bessen wassen, met een weinig wa ter opzetten, bijna aan de kook brengen en warm houden totdat er voldoende sap uitgetreden is. De massa op een vergiet laten uitlekken of door een doek zeven en het sap in een pan opvangen. Ondertussen de flessen en kurken in so dawater schoonmaken of uitkoken of ontzwavelen. Voor het uitzwavelen een stukje brandend zwavellint in de ge wassen flessen brengen en dit met een kurk er in vastklemmen. Wanneer de flessen vol zijn met zwaveldamp, het j lint er uit halen en in een kommetje water dompelen. De flessen met een kruk sluiten en omgekeerd gedurende 10 minuten laten staan om ook de kurk te desinfeoteren. De zwaveldamp uit de fles laten ontsnappen en deze niet meer omspoelen. Het vruchtensap even door koken zo nodig afschuimen, de flessen er mee vullen en deze sluiten met de kurken. De kurken bijsnijden en de fles sen tot en met de bovenste rand in gesmolten lak of kaarsvet of parafine dompelen, zodat de kurk luchtdicht af gesloten is. Bessengelei. (2,/2 3 potjes). 1 liter sap (1J£ kg bessen gebruiken), 3/4 1 kg suiker. De vruchten wassen en zachtjes ver warmen met een weinig water tot ze flink vocht hebben losgelaten. Het sap door een zeef of vergiet, waarin een doek gelegd is. laten uitlekken. Het sap meten en inkoken tot 2/3 van het vo lume (dit kan men meten met de hour ten steel van.een pollepel). Dan de sui ker toevoegen en de massa laten inko ken, totdat een druppel, uitgevloeid op een bord. de dikte van gelei heeft ge kregen. De gelei in goed sohoongemaak- te potjes overdoen en deze afsluiten met een stukje vochtig ceüophaan. dat met een touwtje over het potje wordt ge spannen. Alvorens het potje te sluiten kan men de gelei met een laagje ge smolten parafine bedekken. BessenbowL (6 glazen van 2 dl). 440 g bessen, suiker (liefst basterdsui ker' naar smaak. 4 dl (ruim Va fles) ap pelsap. 3 dl spuitwater. De bessen rissen en enige tijd met sui ker bestrooid wegzetten in een kom. Het appelsap en eventueel nog suiker naar smaak toevoegen en dit mengsel nog en kele uren op een koele plaats laten staan. Vlak voor het opdienen het spuit water toevoegen. Zweedse bessensap. 1 liter melk. 50 g margarine. 40 g (V/2 eetlepel) bloem, 40 g (4 eetlepels) aard appelmeel, iets zout. 1 ei. vanillesuiker of een vanillestokje. 500 g bessen, 125 g (ruim 1 kopje) suiker. Het aardappelmeel en de bloem aan mengen met iets van de koude melk. De melk met de margarine en een snuf- Spiegeltje, spiegeltje aan de wand zo moet je ze ook op de stof van een jurkje, een kussen of een kleedje kun nen naaien" Na tafel trok Lenny met papier en potlood de tuin in en uit allerlei schet en krabbels werden originele idee tjes geboren. Twee daarvan werkte ze uiteen molentje en een Hawaïan- schone. En. omdat de ontwerpjes zo grappig zijn en omdat het benodigde materiaal vrijwel niets kost, daarom la ten we hieronder de beschrijving vol gen van de motiefjes die Lenny bor duurde. Het molentje. De romp van het mo lentje wordt uit drie hele en twee hal ve lucifers gevormd; met een draad ge kleurde wol worden ze op de stof be vestigd. De wieken zijn twee lange lu cifers zonder kop. Het straatje rondom de molen wordt, met meloenpitten ge plaveid, die met een draadje garen op de stof worden genaaid. De hawaïan-schone. Met bruine wol worden hoofd, romp armen en benen* in platsteek op de stof geborduurd Het haar. drie of vier draden zwarte wol, wordt bovenop de kruin en aan weers kanten van het hoofd op de stof ge- hecht- de uiteinden blijven loshangen. Het rokje wordt van enkele stukjes raf- fia gemaakt die alleen in de tail'e op de stof worden bevestigd. Van kleine meloenpitten wordt ten slotte een hals- I snoer geregen, dat met de uiteinden op I de stof wordt genaaid. J.V. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIÜIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilill Ons knippatroon Maat 48 van het Zaterdag door ons gepubliceerde Knippatroon was reeds hedenmorgen om 11 uur to taal uitverkocht Over enkele dagen hopen wij te kunnen berichten, dat een aanvullende zending is aange komen. Illllllllllllllllllllllllllllllllillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Uit eenvoudige hulpmiddelen een verrassend resultaat Lenny zat aan tafel Het was warm en niemand sprak een woord. Ze dacht aan de lap linnen, die ze die middag had gekocht en zocht een garnering voor het* jurkje dat ze daaruit zou maken. Terwijl zs peinzend de pitten uit de me loen-moot op haar bord schoof kreeg zs een ingeving: waarom die gave ovaaltjes niet bewaard gewassen en ge droogd en voor een borduurwerkje ge bruikt? Impulsief wist ze ineens zeker wat ze doen zou. De gedachte werd gezegd: sarcastisch maar willig deponeerden de huisgenoten de pitten van hun dessert je zout aan de kook brengen (het va nillestokje enige minuten mee laten trekken) en onder goed roeren het pap je van aardappelmeel en bloem er aan toevoegen en enige minuten doorkoken De eidooier schuimig roeren met een weinig suiker en vervolgens een weinig pap er door mengen. Dit mengsel aan de pap toevoegen, (evenals de vanille suiker». De pap van het vuur afnemen. Het eiwit, stijf kloppen en dit van het vuur af door de pap scheppen. De bes sen rissen en met de rest van de suiker enige tijd wegzetten. Als de pap afge koeld is. de bessen er door roeren met het bessenvocht. De pap koud geven. op een speciaal aangerukt schaaltje en vol animo ineens wedijverden zij om het meiske méér ideeën aan de hand te doen. Terwijl zij praatten en gekheid maak ten. zag Lenny in gedachten een zonne bloem met een bruin wollen hart en blaadjes van meloenpitten. zij zag Maar daar werd een lucifer aangestre ken en schertsend vroeg de oudere broer of je niet ook lucifers voor borduur werk kon gebruiken. „Waarom eigenlijk niet?", dacht Lenny, .zoals je als kind allerhande figuurtjes van lucifers legt, Aether „kijkerij" is een dure grap! 1 (Van onze Condense correspondent). Engeland is het enige land in Europa, waar de televisie zich op waarlijk na tionale schaal heeft ontwikkeld. Er zijn reeds 386.000 „kijk"-vergunningen afgegeven en als men in 1952 over vijf hoofdzenders de beschikking h:eft, zal het aantal gegadigden ze- der het millioen overschrijden. De Engelse radio-industrie produceert maandelijks op het ogenblik reeds 43.000 ontvangstapparatcn. Maar de televisie kost handenvol geld en de regering is niet van plan de be lastingbetaler, die er tóch al zo erg aan toe is, ook daarvoor nog te laten opdraaien. Vandaar, dat er ernstig over gedacht wordt commerciële uit zendingen te laten verzorgen in de uren, dat d? BBC-televisie stop staat. Deze programma's zouden niet zo zeer het karakter dragen van adverten ties en min of meer vulgair zijn van kwaliteit, maar ze zouden door firma's, instellingen of organisaties moeten worden bekostigd. De reclame zou er dan niet zo dik bovenop liggen als vaak in Amerika het geval is. Engeland, dat op televisie-gebied zo veel pioniersarbeid heeft verricht, is niet z'n twee televisie-zenders natuur lek wel jaloers op de Amerikanen, die over 104 televisiestations beschikken, maar omgekeerd zal Amerika spoedig jaloers kunnen zijn op de Engelsen, die er naar streven om 80 der bevolking binnen vijf jaar met televisie gelukkig te maken. In de Ver. Staten daaren tegen is de televisie voornamelijk Lu de grote steden geconcentreerd. De rest van de bevolking kan er naar fluiten. Zelfs de commercialisatie der televi sie in Amerika heeft daar het kosten- picbleem niet opgelost. De kwaliteit der Engelse uitzendin gen doet niet onder voor de Amerikaan se. ondanks het feit. dat de BBC met enorme technische moeilijkheden te kampen heeft, voornamelijk voortsprui tend uit gebrek aan studieruimte. Ook de honorering van televisie-artisten Is onvoldoende. D? BBC is thans bezig een enorm te levisie-centrum te bouwen in White Cilv bij Londen De Britten weigeren hardnekkig af te stappen van hun stelsel van 405 lijnen, omdat dit naar hun mening voor het publiek verreweg het goedkoopst is en ook omdat de industrie zich reeds op massa-productie van deze soort toe stellen heeft toegelegd. Vanzelfspre kend hebben andere landen, die nog beginnen moeten, een gemakkelijker Nu in prijs aanzienlijk verlaagd. Een verrukkelijke midzomerkost! En het is een gezond eten want die malse zomergroente is één en al vitaminen en voedingszouten. De kleintjes lusten ze bijzonder graag Wist U dat sptrcitboontjes tn een sla-tje verwerkt uitstekend smaken Het .nat van de boontjes vooral niet weggooien, maar verwerken tn Uw soep of saus! FEUILLETON die zijn geheugen verloor door PATRICIA WENT WORTH Vertaald uit het Engels 75) Ze heeft waarschijnlijk getracht hem er van te overtuigen, dat hij zich ver giste en dat het alleen maar een frap pante gelijkenis was, iets wat ze mis schien ook zichzelf wel trachtte wijs te maken. Maar toen ze er achter kwam, dat hü het adres van William Smith wist, moet ze tot het besef zijn geko men. dat het toch wel een beetje tè gevaarlijk werd. Denk u maar aan het geen de patiënt, die in het bed naast dat van meneer Da vies in het zieken, huis lag. heeft meegedeeld. Volgens de officiële verklaring stierf meneer Davies zonder iets gezegd te hebben, d wr. zonder dat de verpleegster hem Iets hadden horen zeggen. Meneer Yates hoorde hem echter drie dingen zeggen; ten eerste sprak hy een naam uit, die klonk als „Jcan" of Jones en daarna twee zinnetjes, die zoiets klonken als: ,,Ze wilde me rüet geloven" en ..Ze duw de me". Ik ben er zeker van, dat Mavis Jones hem na kantoor achterna is ge gaan en de kans benut heeft, waarop sse loerde. Hij werd onder een voorbij rijdende auto geduwd en dodelijk ge wond. Die zelfde avond overkwam ook meneer Tattlecombe een dei-gelijk soort ongeluk. We hebben hier geen directe bewijzen. We kunnen alleen de waar schijnlijkheid van een en ander bekij ken en onze gevolgtrekkingen maken Ik ben van oordeel, dat Mavis Jones die avond alleen naar Ellery Street ging om daar eens poolshoogte te nemen. Het lijkt me niet waarschijnlijk, dat ze een vooropgezet plan had. De mo gelijkheid bestaat, maar ik geloof het niet Het liep tegen halfelf in de avond en ze kon niet weten, dat William Smith in de zaak zelf woonde, maar het moet haar voorgekomen zijn. dat het geluk mèi haar was Want er ging opeens een deur open en een man kwam naar buiten de stoep op. Ze kon niet veel meer van hem zien dan een silhouet tegen het licht, dat uit de open deur scheen. In lengte en li chaamsbouw leek de man op William Smith. Men bedenke, dat ze. hoewel ze via Emüy heel wat over Ab^l Tattle combe gehoord had, deze nooit had ontmoet. Wat ze dus zag, was een gro te stevige mannenfiguur met een dikke haardos van lichtgekleurd haar Het haar van meneer Tattlecombe is grijs, fm dat vnn mekeer E"2rs' y ".and Maar in die belichting, op zo'n donkere avond, was er geen verschil te con stateren Meneer Tattlecombe heeft al tijd gezegd, dat hij „neergeslagen" werd. Ik ben ervan overtuigd, dat Ma- vis Jones in een plotselinge opwelling de haar geboden gelegenheid aangreep en hem een duw gaf, precies zoals, ze dal meneer Davies gedaan had''. „Het klinkt afschuwelijk" huiverde Katherine. Juffrouw Silver vervolgde, terwijl m ijverig doorbreide: r,Het is een gemeenplaats om te zeg gen. dat de ene misdaad tot de andere leidt. Wie A zegt, moet B zeggen, heet het ook wel We weten niet, wanneer Mavis Jones er achter kwam, dat ze de verkeerde te pakken had gehad. In leder geval vond ze het tè gevaarlijk om onmiddellijk opnieuw een poging te wagen, en ze schijnt ook niet gewe ten te hebben, dat mevrouw William Eversley intussen een baantje in het speelgoedmagazijn van meneer Tattle combe had gekregen". Katherine glimlachte. „Ik zei ieder een. dat ik een baantje had aange nomen en wegging. Ik gaf niemand mijn adres. MaarZe aarzelde even. „ze zijn er op de een of andere manier toch achter gekomen, waar Ik woonde Ten minste Brett kwam het te weten, hoé weet ik nog niet." Juffrouw Silver's breinaalden tikten. „Ik meen, dat meneer Brett Evers ley u Vrijdagavond laat opbelde, de i dag voordat u met meneer William i Smith trouwde, is het niet zo?" Ze glimlachte bij het uitspreken van de naam William Smith. Katherine antwoordde: „Ja, Inder daad". „U had, als ik het goed heb, die mid dag thee gedronken bij mevrouw Salt en Abel Tattlecombe in Selby Street Uw adres was daar toen bekend en zo wist Emily Salt het ook". „Ja. daf. kan natuurlijk" „Meneer Tattlecombe wist het adres al enige dagen", merkte William op. „Juffrouw Cole wilde het hebben, toen Katherine aangenomen werd. En zij zocht meneer Tattlecombe op om haa: verontwaardiging uit te spreken over het feit, dat ik Katherine 's avonds opzocht en mee uit nam. Het ging haar natuurlijk geen zier aan, maar juffrouw Bastable had waarschijnlijk gekletst ete' juffrouw Cole wond zich erover op zo is ze nu eenmaal En verder kwam mevrouw Salt zelf bij ons huwelijk, dus toen was het adres helemaal niet ge heim meer voor wie ook". Juffrouw Silver zei, terwijl haar brei naalden energiek op en nee- bewogen: „Juist. Ik geloof dus, dat we kunnen aannemen, dat Emily Salt Mavis Jones opbelde en dat Mavis Jones op haar beurt onmiddellijk Brett op de hoogte stelde. Ik ben er niet achter, of ze een wrok tegen hem koesterde, of dat ze alleen maar zijn liefdesbetuigingen tegenover Katherin? noodzakelijk vond om de zaak te redden." „Beide is mogeiyic", zei William. „Ze ging vroeger erg veel met Brett uit. Maar Breit heeft verder met deze el lendige affaire niets te maken. Als hij geweten had, dat ik nog leefde, had hij •zich zeker niet op die manier laten ge bruiken, ik hoop. dat iedereen dat dui delijk is Mijn beide neven zijn blij dal ik terug ben, ook al zijn ze er finan cieel in een moeilijke positie door ge raakt Wat Mavis Jonis gedaan heeft, deed ze echter volkomen op haar eigen houtje". Juffrouw Silver boog haar hoofd. ,Uit hetgeen mevrouw Salt me ver telde blijkt duidelijk, dat Mavis Jones niet stil heeft gezeten. Haar vriend schap met Emily Salt werd opnieuw I opgevat ln December. Op deze manier I werd Mavis op de hoogte gehouden, toen meneer Tattlecombe voor herstel naar Selby Street kwam. en hoorde ze alles met betrekking tot William Smith. Het was geen moeilijke opgave voor haar om Emily Salt's ergernis over het testa ment van meneer Tattlecombe te doen omslaan in een waanzinnige woede welke de abnormale ongelukige vrouw ertoe bracht tot twee keer toe een aan slag op meneer William Eversley's leven te plegen". (Slot volgt) keuze De 405 lijnen zouden bovendien geschikter zijn voor de kleuren- en stereoscopische televisie (welke in voorbereiding is), al zullen waarschijn lijk niet-Engelse experts het daarmee niet eens zijn VELEN VOELEN ZICn BEDREIGD. De televisie-enthousiasten zyn thans ln een strijd op vele fronten gewik keld. Zy vinden, dat,de BBC de tele visie als assepoester behandelt, om dat dc „vèr-kijkerij" immers een con currentie is voor de radio. De televi sie dreigt daardoor op de tweede plaats te komen. In het Hogerhuis is daarom reeds de oprichting bepleit van een British Television Corpora tion, een afzonderlijke organisatie dus voor de televisie-uitzendingen. Een B.T.C. naast dc B.B.C.! Nog vele anderen voelen zich door de televisie rechtstreeks bedreigd, zo als de bioscoop, het toneel, de herber giers, de sportwereld en ook de Kan selier van de schatkist, die zijn ver makelijkheidsbelasting allengs ziet ver minderen. omdat de mensen thuis blij ven zitten, gehypnotiseerd door de kastjes met de glimmende grote dob belsteen. De stadion-directies en clubmanagers hebben de televisie reeds geboyco:. Hieraan zal echter wel gauw een mouw worden gepast, ten eerste omdat het wel niet zo'n. vaart zal lopen met het absenteïsme der toeschouwers, die im mers niet slechts een match willen zien, maar er vooral „bij" willen zijn en de atmosfeer van het sportveld niet willen ruilen voor een gemakkelijke stoel en pantoffels! Voorts vormt de televisie van sport gebeurtenissen een enorme propaganda voor de sport zelf, zodat de heren zich nog wel en keer zullen bedenken met hun oppositie tegen het aetherÖeeld. Er is verder een voorstel om een gedeelte van het BBC-radio-programma te com mercialiseren om met de opbrengst de ontwikkeling der televisie te financié- ren. Een andere oplossing zou zijn de televisie-vergunningen, welke twee pond per jaar kosten, (de radio kost één pond) in prijs te verhogen. UITWISSELING EN GELAND- FRANKRIJK. Grappenmakers hebben Engelands bereidheid om televisie met Frankrijk uit te wisselen (hetgeen eind Augustus gaat gebeuren) een pleister genoemd op de wonde, veroorzaakt door de Britse houding inzake het plan van Schuman Het is een initiatief van de Engelse radio-industrie, die de kosten van ie wederzijdse overbrenging voor de tijd van één jaar zal bekostigen. Een echt ruilsysteem is dit echter nog niet, om dat aan beide kanten van het kanaal gelijksoortige zenders zullen komen met de nodige doorverbindingen naar Lon den en Parijs. Uitwisseling van de ongelijksoortige systemen van beide landen, is tech nisch echter reeds mogelijk, maai hei zal nog lang duren voordat het tot -een definitieve uitwisseling komt. omdat do Fransen veel minder geld aan hun te levisie ten koste leggen dan de Engel sen In een internationaal systeem zijn zij daarom nog niet als werkelijke partners te beschouwen. Desniettemin zien de initiatiefne mers in deze eerste poging tot samen werking op televisiegebied een belang rijk hulpmiddel voor de verbroedering der volkeren, veel meer dan de toch altijd aan de nationale taal gebonden radio. MONTPARNASSE CONTRA PICCADILLY. Het visuele contact over het Kanaal zal inderdaad ongekende perspectie ven kunnen openen. Denk maar eens aan de van werkelijk café-genot ver stoken Engelsen, die binnenkort In hun huiskamer een gezellig terras op Montparnasse zullen kunnen aan schouwen op een tijdstip, dat hun eigen benauwde pubs op Piccadilly van het treiterende woordje „closed" (gesloten) zijn voorzien, om van het Franse cabaret maar te zwijgen En zullen op hün beurt de woelige Fransen niet gegrepen worden door de heilzame discipline van hun eigenaardige overburen, zoals deze gesymboliseerd zal worden in het televisiebeeld van de onsterfelijke queue voor bussen of wat ook 41). Toen Panda zijn taxi tot stil stand bracht, slaakte de heer, die hem had aangehouden, een kreet van blijde herkenning. „Och, och!" riep hij ver heugd. „Wel verbaasd! Is het niet mijn klein, oud vriendje Panda die ik daar ontwaar? Mijn genootje in menig lus tig avontuur? Heden, heden! Wij leven in een klein wereldje. Wel Pandake, het doet me dan genoegen dat het uw taxi bedrijf is, dat ik mijn clandizie kan gunnen!" „O", zei Panda voorzichtig. „Jij bent j geen edelman, maar jij bent Joris Goed- bloed!" „En wie", zo vroeg Joris, „wie heeft i u diets gemaakt, manneke, dat een Goedbloed geen edelman zou kunnen zijn? Weet, dat lk eindelijk van de ach- J terkleinzoon van mijn overgrootvader de titel heb verkregen, waar ik reeds lang recht op heb! Baron Joris Goed- bloed van Malpertus dat is de naam waarmede gij mij aan kunt spreken. En nu genoeg geschertst! Help my, om deze koffers op uw voertuig te laden!" „Oef wat is dat zwaar, Joris", zuchtte Panda, toen zij bezig waren. „Tja uiteraard!" gaf Joris toe „Als edelman heeft men zo verscheidene spulletjes by zich! Maar herinnert u goed, kleine: Baron Joris Goedbloed van Malpetus is nu de naam, niet meer ge meenzaam Joris. Betoon het vereiste respect". VOOR DINSDAG 25 JULI. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00 nieuws; 7.15: gram.muziek; VPRO 7.50: dagopening. AVRO 8,00: nieuws en weer berichten: 8 15: gram.muzlck; 8 55: voor de vrouw; 9.00: gram.muzlek; 9.30. water standen; 9.35: gram.muzlek: 10 00: mor genwijding: 10.15: Promenade orkest; 10.50: voor de kinderen; 11.00. bariton en piano; 11.30: voor de zieken: 12 00: trio en orgel, 12.30- mededelingen: 12.33: voor het plat teland; 12.40: pianospel, 13 00: nieuws; 13.15: financieel overzicht; 13 25- orkest- concert. 14.00: voordracht; 14.15: „Faust", opera. 16.30; voor de Jeugd. 17.30: „de stem van Amerika": 18.00: nieuws; 18.15 pianospel; 18.30: dansmuziek; 19.00: cabaret; 19.25: „Paris vous parle": 19.30: semi-klassieke muziek; 20.00: nieuws; 20 05: actualiteiten; 20.15: „Wiener ge- schichten"; 21.15: buitenlands overzicht; 21.30: dameskoor en solisten: 22.15: vraaggesprek over televisie; 22.35: gram. muzlek; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gTam.muziek. Hilversum II (298 M.) KRO 7 00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7 30: gram.muzlek: 7.45 morgengebed en lltur- j gische kalender; 8.00: nieuws en weerbe richten; 8.15: reportage: 8.25: gram.mu zlek; 9.35: „lichtbaken"; 10.00: voor de kinderen; 10.15: gram.muzlek. 1100: voor dc vrouw; 11.30: gram muziek; 11.50: gods dienstige causerie; 12.00: angelus; 12 03: amusementsmuziek; (12.3012.33- mede delingen): 12 55: reportage; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20. lunchconcert; 14.00: „Ja, zo was 't. klankbeeld: 15.00: Utrechts stedelijk orkest. 16.00: voor de zieken: 16 30: zieker.lof: 17 00. voor de kinderen; 17.45 regeringsuitzen ding; 18.00: lichte muziek; 18.20: reportage 18.30: voor de strijdkrachten; 19 00: nieuws; 19.15 reportage; 19.25: ..dit ls leven", causerie; 19.40: gram muzlek; 20 00: nieuws: 20.05: grammuzlek! 20.12: „dode zielen", hoorspel; ln de pauze strijkkwar tet; 22 20 actualiteiten; 22 30: gram.- 1 muziek: 22 40- godsdienstige causerie en avondgebed; 23.00: nieuws; 23.15" schaak- overzicht; 23.2024 00- gram.muzlek. LIJ» 3 distributienet 7 05: gram; 7.30: kron.; 7.40: gymn.; 7.50: gram.; 8 05 concert; 9.10 \erzpr.; 10.00: orgel; 1030: Banjollers; 11.00: lichte muziek: 11.30 alt, vlooi en plano: 12.00. volksliederen: 12.32. ork Welffens; 13.15. gram.; 14 00: BBC North. Orch 15.00' gevar. muz.; 16 00. Ida Handel, viool; 16.15: Casino- progr., 17.10: v. d. zieken; 18.00: v. d. soldaten. 18.25: postduivenkron.; 18.30: v. d soldaten; 19.30: Ital. amusem. muziek; 19.50: Spotvogels: 20.00; „11 Barblere dl Sivlglla"; 22.15: ork. Bart; 22 45: gram. Lyn 4 distributienet 7.15: Ens. Davey; 7 50: Lift up your hearts: 8.10: concert; 9.05: gTam.; 10.00: muziek van Antwerpen: 10.10; gram.; 11.00: orgel; 11.30- Doris Day; 11.35" gram.: 12.30: v. d. arbeiders; 13.10: ..Follies of the air"; 13.55 cricketultslagen; 14.00: BBC North Orch.; 1500. BBC Welsh Orch.; 17.15 kinderkoren; 17.20: filmmuziek; 17.50: boekbespreking: 18.00: gram.: 18.20; ..Land of romance"; 19 00: ork.muzlek; 19 30. Josef Locke; 20.00: ..Educating Archie": 20.30: ..Tuesday Serenade"; 21.15: BBC Revue ork.; 22.15: overz. testmatch; 22.20: samba ork.: 22,40: ork Lipton; 23 00: Sharon kwintet; 23.15 Celeste octet. AGENDA DAGELIJKS: Den Haag (Scala) Revue ..Hello Ice 1950", 8 uur nam. Woensdag en Zondag ook te 2.15 uur nam. BIOSCOPEN. Trianon „De Staf beveelt" (14 Jaar). Zondag 2.15, 4-.30. 7.15 en 9.15 u., overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Abbott en Costello ln donker Afrika", (alle leeft.) Zondag 2.15. 4.15, 7.15 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Lldo Op de planken" (alle leeftijden) Zondag 2 15. 4.15. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor ..Piraten liefde" (14 Jaar). Zon dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Casino .1001 nacht". (14 Jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN. ENZ. Rijksmuseum voor Volkenkunde Ten toonstelling van dieren. 105 uur; 's Zondags 1—5 uur. (tot 13 September). De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van he denmiddag 13 uur tot Zatprda* 29 Juli 8 uur waargenomen door: Aootheek van Driesum Mare 110 en de Zi'Ano- theek. Lammenschanswec 4. Te Oegst- geest door: de Oegstgeeater Apotheek. Wllhelminapark 8.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 8