Van der Velde ontnam luister aan Friese Regenboogzege Nationale sprinttitels voor Arte van Vliet en Hijzelendoorn DERTIGSTE KAAG WEEK Storm hield vele zeilers in veilige haven Teamwedstrijden hebben spannend verloop 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 24 Juli 1950 Tweede Blad No. 27056 (Foto „L.D.'7Van Vliet) (Van onze sportredacteur). De windmeter, die het bestuur van de vereniging „De Kaag" aan de start toren heeft laten bevestigen opdat de zeilers zich ervan in kennis kunnen stellen hoe hard het wel waait en welk nuttig instrument behalve het re gistreren van een windhoos op Vrijdag de rest van die dag en ook Zater dag prompt van die enorme inspanning op nul ging liggen uitrusten, heeft gisteren volijverig zijn best gedaan om het tekort aan wind van die eerste twee dagen van de Kaagweek op één dag aan te zuiveren. En dat is gran dioos gelukt, want toen om tien uur het gordijn opging voor het eerste be drijf van de befaamde match tussen de Friese en Hollandse Regenboog- cracks, die Immer het hoofdnummer van de Kaagweek pleegt te zijn, wees de meter met een stalen snoet een windsnelheid aan van zo tussen de tien en veertien meter per seconde, waar doorheen af en toe voor de aardigheid een stootje van negentien meter werd gemeten. In de kustplaatsen worden de loodsdiensten met zulk weer uit gezondheidsoverwegingen in de haven gehouden en wordt de stormbal gehesen. Er was dan wel niet direct sprake van een orkaan, maar de Kagerplassen ragen er toch hogelijk onvriendelijk uit en deden een aardig geslaagde po ging de Noordzee-bij-een-flinke-bries na te bootsen. Het gezicht daarvan deed een beduidend aantal wedstrjjdzeilers besluiten het wedstrijdcomité be leefd te groeten en de races maar liever langs de kant te volgen omdat zjj hem óf „knepen" óf rekeningen van zeilmakers en andere handwerklieden, die hun bestaan vinden in het repareren van boten, wilden voorkomen. ïïet gevolg was, dat een groot deel der races een opmerkelijk schaars bezet „veld" van start zag gaan, waarin de storm tijdens de wedstrijd bovendien nog flink grasduinde. De categorie verstck-gaan-latenden-uit-geldbuidcl-over- wegingen heeft dan ook gelijk gekregen: het is een bijzonder beste dag voor de zeilmakers en jachtwerven geworden De Friese Regenboogreuzen slaakten rhter opgewonden en opgewekte kreten, ;n zij gistermorgen uit hun slaapzak en stapten en zij tot de ontdekking pramen, dat er een „aardig windje" stond. Gelijk bekend voelen de zeilers it het land van Abe Lenstra zich eerst :ht senang als de wind witte kuiven het water tovert; bij een matig bries weten zjj zich al bij voorbaat verlo- Hun papieren rezen dan ook bij de Jnuut, al stapten ook de Hollanders, Kt grimmige gezichten, in hun Regen den, vastbesloten om de Snekers, on- [anks alles, het vuur na aan de sche- tn te gaan leggen. En daar gaven ze lij de start al blijk van, want bij het linken van het schot stoven de Hollan- rs Theunissen, Hofland en v. d. Velde .et. beste weg. Bergsma en de Fries Hen riks hadden slecht positie gekozen en erloren daardoor al direct een vijftig leter. Eerstgenoemde, die met een nieu- re bemanning uitkwam, zou overigens och een bescheiden rol spelen, hij fun- eerde vrijwel de gehele race als hek ensluiter. Bij het ronden van de eerste boei, op het Zweiland, hadden de Fries an der Sluis en de Hollander v. d. e'.öe zich los weten te maken van het grote peloton, dat echter op geringe af tand volgde. Het ronden van die eerste Zweiland- jfi, die de zeilers al de nodige hoofd- rekens had opgeleverd, was echter nog mr kinderspel vergeleken bij het „ne en" van de boei in het beruchte Stoom- otengat. waar het niet meer stormde naar spóókte. Zwaar sloeg de wind hier de zeilen van de jachten, die stamp en en 'slingerden op zulk een wijze, dat ?n van het kijken ernaar bijna zee- •ek werd. r Hier werden ook flinke wijzigingen In de volgorde aangebracht. Wel rondden Van der Sluis en v. d. Velde ook in het Stoombotengat als eersten, maar de Hollander Hofland, die beide heren vanaf de derde plaats ernstig bedreigde, begon zo vreemd met zijn Regenboog in het rond te draaien, dat voor hij zijn raspaardje weer in bedwang had, hij eerst de rest ran dc Friezen langs zich heen had zien stuiven. Uitgezonderd evenwel de Sneker Hendriks, die na zijn slechte start juist weer „onder de mensen" be gon te komen, maar daar in het Stoom botengat de mast van zijn „Hennie" als een luciferhoutje zag breken. Op het te bezeilen rak in het Norre- oeer sloeg v. d. Velde, die voortreffelijk e-lde. zijn slag. Hij liet v. d. Sluis ach- k zich en liep allengs verder uit om slotte met flinke voorsprong te win- fn. daarmede de Hollandse eer reddend Q de Friese totaalzege door de 2e. 3e, 6 en 5e plaats veel van haar luister otnemend. Na de eerste van deze uit Re races bestaande wedstrijd leidden Friezen met 30 tegen 24.1 punten. VOORTZETTING, 'sMiddags werd de strijd tussen de Egenboogzeilers lustig voortgezet in de lUonale wedstrijd voor de persoonlijke ^)2en. in de eerste afdeling de Re- "nboogkiasse is evenals vele andere in K afdelingen gesplitst wegens het °ot aantal delnemers ontspon zich spoedig een fel duel tussen v. d. Velde "t zijn „Duke", die ook Zaterdag als ste gefinisht was, en de Fries Klaas rolÜk die toen met het slappe windje voet aan de grond had gekregen. Maar in het Stoombotengat, alweer, jyist toen Vrolijk met een iets betere streek de leiding scheen te gaan ver deren, zei zyn fok adieu en het was gebeurd met Klaas. Voordien hadden Huisman uit Leiderdorp, de enige van de Regenboogmannen, die onge- reefd de strijd had durven aanbinden, a' na ernstige moeilijkheden de vci- »e haven zien opzoeken, terwijl we de Hagenaar Bas ondanks een jaap van jewelste in zijn fok dapper naar de tweede plaats hadden zien oprukken. ..Duke" van v. d. Velde won de race met een straatlengte voorsprong. Jj1 de tweede afdeling nam Leen de ^met zijn „Annemarie" aanvankelijk 5 leiding om die op het kruisrak naar «orremeer te verliezen aan De Jong. ^aterdag het kunststukje had uitge- alle deelnemers aan de eerste race, die dus tien minuten eerder gestart wa ren, v. d. Velde uitgezonderd, in te lo pen. Leen de Wit. die naar de vierde plaats was teruggevallen, staakte kort daarop de strijd wegens een scheur in zijn grootzeil en hetzelfde euvel maakte een eind aan de wedstrijd voor de Lei- denaar F. A. D. Theunissen. De Jong moest ditmaal echter genoegen nemen met de tweede plaats, daar hij na een fel duel met Alberda door de Fries ge slagen werd. Alberda, die Zaterdag der de eindigde kan dus met De Jong als de voornaamste concurrenten van v. d. Vel de voor de hoofdprijs en de extra door Z.K.H. Prins Bernhard uitgeloofde be ker beschouwd worden. WEINIG ANIMO. Bij de B-Sharpies. in welke klasse de Amsterdammer Birkkens als eerste over de streep was gegaan, durfden gisteren slechts zeven van de zestien inschrijvers de stry'd tegen de elementen aan te bin den. Zij zijn allen onderweg gesneuveld. In de Valkenklasse B, waarin Zater dag Rolf v. d. Baumen als winnaar af- gevlagd werd, was de animo al evenmin groot Zondag won J. H. v Oostendorp uit Rotterdam met zijn „Fluffy", ter wijl v. d. Baumen nu derde werd en de „Uit en thuis" van Wiegman uit Was senaar, die alleen deze dag meedong, op de tweede plaats eindigde. In de jonge Tornadoklasse, in welke boten op de a.s. Olympische Spelen in Finland gezeild zal worden, toonde E. G. v d. Stadt uit Zaandam zich Zater dag onbetwist de sterkste, doch gisteren moesten alle drie gestarte deelnemers onderweg de strijd tegen de wind staken Bij de Draken vertrokken vrijwel alle deelnemers en kwamen ook onbescha digd binnen. Zaterdag waren de eerste prezen er wordt in twee afdelingen gezeild voor de Hilversummer J R. v d. Berg en W. Klomp uit Voorburg, terwijl gisteren de Alphenaar Verduyn met zijn .Kortenaer" en de Amsterdam mer Keegstra met „Rah" als eersten eindigden. De Leidenaar H W. v. d. Steen eindigde Zaterdag op de tweede plaats, doch bleef Zondag in de ach terhoede. Bij de Olymplajollen, klasse B. waar voor de animo gisteren ook al zeer klein was, maakte de Rotterdammer Oud- gaarden een beste beurt door tweemaal eerste te worden, terwijl de Leidenaar C. H. v. d. Meer met zijn Incalcando hoge ogen gooide door Zaterdag een tweede en gisteren een eerste prijs te veroveren in de 16 M2 Eenheidsklasse B. Uitstekend kwam ook voor de dag in de Pampusklasse A onze stadgenoot B. Ouwerkerk met zijn Eider", die Zon dag eerste werd en dus met de winnaar van Zaterdag, Van Walsum uit Rotter dam, om de hoofdprijs gaat kampen. In de Pampusklasse B kwam de Hil- legommer D. v, Zyverden beide dagen zegevierend over de eindstreep, terwijl bij de Sharpies A de beroemde Sj. Kraan (eerste en tweede plaats) weer aanstal ten schijnt te gaan maken met op de hoofdprijs beslag te leggen, al zal hij met geduchte concurrentie rekening moeten houden van de Vlaardinger Toor, die tweemaal tweede eindigde Bij de Valken A maakte Kirkenier uit Heiloo weer een beste kans (eerste en tweede plaats) hoewel de Leidenaar Th. v. Hel- vert het hern met zijn "eerste en derde plaats nog lastig genoeg zal kunnen ma ken. De 16 M2 Eenheidsklasse A zag gis teren kort na de start van twee van de toch al weinig vertrokken boten de mas ten tot brandhout degraderen, waarna de wedstrijdleiding besloot de races voor de Olympiajollen, 12 Voetsjollen en Vrij- heidsidasse af te lassen en deze op een nader vast te stellen tijdstip te laten verzeilen. Voer de uitslagen van Zondag zie elders in dit nummer: (foto „L.D." (Van Vliet) Nederlandse baankampioenschappen Willekes toonde zich een uitstekend amateur-achtervolger De rit, waarnaar de circa 17.000 toe schouwers die gistermiddag het Olym pisch Stadion te Amsterdam bevolk ten, hadden uitgezien, de ontmoeting tussen Schulte en Van Est in de finale van het achtervolgingskampioenschap voor professionals, is jammer genoeg niet door kunnen gaan. Reeds twee maal was het programma gestaakt wegem regen, waarvan dc laatste maal voor ruim anderhalf uur, ioen Schulte en Van Est van start gingen. Reeds in de eerste ronde echter kreeg Schulte een lekke band en toen zü een kwartier later wederom zouden starten, begon het weer tc regenen en besloten de organisatoren de rit uit te stellen tot hedenavond. Evenzo ge schiedde met de tweede rit om het algemeen sprintkampioenschap van Nederland en de rit om het kam pioenschap der stayers. De eerste rit om het algemeen sprint- kampioenschap had de nieuwe profes sionalkampioen Arie van Vliet met grote overmacht van Jan Hijzelendoorn, die zijn titel prolongeerde, gewonnen. Jan Hijzelendoorn heeft in zijn twee ritten, die hij nodig had om kampioen 1950 te worden, volledig met Cas Kleef - stra afgerekend. In de eerste rit ging Hijzelendoorn aan kop, demarreerde op 150 voor de eindstreep en reed Kleefstra totaal van zijn wiel. In de tweede rit nam Kleefstra de kop Hijzelendoorn, volgde hem op geringe afstand en won de eindsprint gelanceerd met een half wiel. Arie van Vliet behaalde zijn titel, die hij het vorige jaar aan Derksen ver loor, in drie ritten. In de eerste rit schoot Van Vliet voor de Marathon tribune onder Jan Derksen door deze was zo verrast, dat hij geen strijd meer bood en met anderhalve lengte achterstand eindigde. In de tweede rit ging Van Vliet aan kop en wederom voor de Marathontribune schoot ditmaal Jan Derksen onder door. Van Vliet ging echter met hem mee, maar kwam in de lange sprint, die nu volgde, een half wiel te kort. Derksen noteerde in deze rit de beste tijd van de dag over de laatste 200 meter met 11.8 sec. In de belle nam Derksen weer de kop. er volgde geen verrassing en in de eind sprint was Arie van Vliet de snelste, eveneens met 11.8 sec. Derksen bleef een half wiel achter hem. De achtervolging voor amateurs le verde al dadelijk een buitengewoon spannende rit op in de halve finale tussen de soepele Krever en de sterke Koeman. Krever, die algemeen als de zwakste van de twee werd be schouwd, wat het snelst weg en nam in de eerste ronde een meter voor sprong. Tot de gTote verbazing van allen liep hij regelmatig uit en had na vijf ronden al dertig meter voor sprong genomen. Toen liet Koeman zien, waartoe hij in staat is en bracht zijn achterstand in 1 ronde terug tot 2 meter. In de zevende ronde bedroeg de voorsprong van Kre ver nog maar enkele centimeters en toen iedereen dacht dat hij in de laatste ronde een geslagen man was, want Koeman was iets uitgelopen, zette Kre ver weer iets aan en bevocht een dead heat, zodat deze rit moest worden over gereden. Toen bleek dat Koeman inder daad veel sterker is dan Krever want hij had weinig moeite om een kwart baan (125 meter) op Krever in te lopen. In de andere halve finale reed Willekes zonder tegenstander. Van Breenen, die in de kwart finale de kampioen 1949 Kunst had verslagen, liet verstek gaan Hij miste Zondagmorgen in Brussel de trein die hem naar Amsterdam had moeten brengen, nadat hij in twee van de drie étappes van een Belgische étappenwedstrijd voor amateurs had meegereden. Willekes ging nu aleen over de baan Onder een loodgrijs wolkendek storm den de regenbogen in de Holland- Frieslandwedstrijd over het woelige water. Een Olympiajollenzeiler maakte gelijk vele anderen een .nood landing" en de bergingsploegen, die gisteren hun honden vol hadden, moes ten ook hier de helpende hand reiken. Wedstrijden van Zaterdag Nederlandse tennisploeg gaat strijd aanbinden met België Na afloop van selectiewedstrijden te Bussum werd de Nederlandse tennis ploeg samengesteld, welke Zaterdag en Zondag a.s. te Amsterdam tegen Belize speelt. Het team ziet er als volgt uit: Heren enkelspel: 1. Llnck, 2. Van Meegeren. 3. Rinkel, 4. Wilton, 5. Van Dalium, 6. F. Beernink, 7. H. Beernink, 8. Dehnert. Dames enkelspel: 1. mej. Hermsen, 2. mevr. Roos, 3. mevr. Schmier, 4. mevr. Koopmans. Heren dubbelspel: 1. Van Swol en I. Rinkel, 2. Linck en Wilton, 3. Dehnert en Van Dalsum, 4. Karsten en J. Knot tenbelt. Dames dubbelspel: 1. mej. Hermsen en mevr. Schmier, 2. mevr. Roos en mevr. Van Berkel. Gemengd dubbelspel: 1. mej. Herm sen en Linck; 2. mevr. Schmier en Wil ton, 3. mevr. Koopmans en I. Rinkel, 4. mevr. Van Berkel en Borren. Na de wedstrijd tegen België zullen de definitieve ploegen worden bekend gemaakt, welke op 5 en 6 Augustus te Noordwijk in het strijdperk treden; de heren tegen Italië en de dames tegen Frankrijk. Leiden blijkt vele ras-tippelaars te herbergen. Onze stadgenoot. W. C. de Wekker, Re.sc-dastraat 19, start morgen voor zijn elfde Vierdaagse. In totaal legde hij alleen in marswedstrijden I reeds meer dan 10.000 K.M. af! Zaterdagmorgen werden de op het programma staande teamwedstrijden begunstigd door een keurig ochtend windje, dat tegen de middag afflauw- de en toen helemaal verdween. Maar toen was het grootste deel van de teamwedstrijden al achter de rug. Deze wedstrijden, die een aantrekkelijke strijd te zien gaven en die vandaag worden voortgezet, kunnen een zeer interessant verloop krijgen, daar in vrijwel alle klassen nog met flinke ver schuivingen in de volgorde rekening moet worden gehouden. Ontegenzeggelijk staan de Braasse- mermeercracks, de gebroeders Kraan, die met hun „Mustang" en „Hurricane" respectievelijk een en drie binnenkwa men, er bij de Sharpies prima voor en zij zullen er naar alle waarschijnlijkheid wel voor zorgen dat de eindzege naar Oude Wetering gaat. WATERPOLO COMPETITIE K.N.Z.B. Voor deze week staan op het pro gramma: Maandag 24 Juli; Zwip ILZC I. Dinsdag 25 Juli: De Gouwe IDe Zijl I; De Zijl 2Merwede 3; Zian 4 De Zijl 3. Donderdag 27 Juli: AZPC IDe Zijl I; LZC 3—Forel 2. Zaterdag 29 Juli: Rotterdam 2De Zijl 2. Bij de Valken heeft de Alkmaarse R. en V. met 29 punten een tweede plaats voor Siep v. d. Meer en een derde voor Kirkenier de leiding.-, doch de Kaag, die 27.1 pnt. veroverde, dank zij een eerste plaats van E. J. Hoppe, die direct na de start de leiding nam, en een zesde voor Ir H. F. Zuiderbaan, be dreigt de Alkmaarders sterk. Zo ook de K-Z-V. Sneek. dat 20 punten behaalde, zou bij de Valkjes nog wel eens een woordje kunnen gaan meepraten. Koos de Jong met een overwinning en Jac. Stap met een vierde plaats zorgden er voor, dat De Kaag met 13 1 punt aan het hoofd bij de Olympiajollen gaat. Het krachtsverschil in deze klasse is echter uiterst gering en de Kaagzeilers zullen in de komende races hun beste beentje moeten voorzetten om zich de Schinkelmensen, die dertien punten ver overden door een tweede plaats van Lesage en een derde van Willems, van het lijf te houden. Bij de 16 M2 Eenheidsklasse gaat het Goudse team Both en Tienhoven (resp 2 en 3) met 21 punten aan de kop, ge volgd door „Aalsmeer" met 18.1 pnt. en De Kaag met 16 pnt. Opvallend was dat de Kaagcrack J. P. v. Dijk met zijn Sy- mon de Danser 2, die anders in deze klasse een eerste viool speelt, het dit maal niet verder kon brengen dan tot een zesde plaats. Zeer gunstige papieren veroverden Markus en Zegers van de W.V. De Koe nen zich door bij de 12 Voetsjollen vier en een te finishen, hetgeen hun 21.1 pnt opbracht. De Kaag bezet met 14 punten (Hageman 5, Herfst 6) de tweede plaats. Arie van Vliet. NEDERLANDSE AFVAARDIGING NAAR WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. De sportcommissie van de N.W.U. heeft tvslolen de volgende renners naar de wereldkampioenschappen te Luik te zenden: Sprint professionals Arie van Vliet (Woerden en Jan Derksen (Amster dam). sprint amateurs Jan Hijzelen doorn (Amsterdam) en Cas Kleefstra (Amsterdam), achtervolging amateurs Patsy Willekes (Amsterdam». Met de stayers en de prof. achtervolgers zal moeten worden gewacht tot hedenavond wanneer deze kampioenschappen gere den zijn. en bevestigde zijn uitstekende vorm getoond in de voorritten, serie en kwartfinale door zonder tegenstand een tüd van 5 min. 23.4 sec. voor zich te laten afdrukken. Deze tjjd spreekt des te meer als men weet dat de weersomstandigheden voor een nor male achtervolgingsrit door de harde wind al bijzonder ongunstig waren, dus zeker voor een rit tegen het hor loge. Het wekte dan ook geen verbazing dat Willekes in de finale tegen Koeman de titel in de wacht sleepte, waar bij hij een tijd noteerde van 5 min. 23.8 sec. Deze tijd reed hij echter op een baan, die, kletsnat door de vele regen, wat gedroogd was door een behandeling met zaagsel, een baan dus. die de bandjes op het cement vast zoog. Ook de temperatuur van de buitenlucht was beduidend lager geworden dan in het begin van de middag, toen een schriel zonnetje nog wat warmte bracht. Bij de achtervolging voor professio nals reden Van Est en Schulte zich in de finale door overwinningen op Van Beek en Peters, WIELERFEDERATIE ZUID-HOLLAND Zondg 6 Augustus a.s. zal te Utrecht een vergadering worden gehouden van de wielerfederatie Zuid-Holland. Onder meer zal de kwestie besproken worden, hoe de diverse wielerverenigingen of clubs, welke aangesloten zijn bij de Ne derlandse Wielren Unie, tot een betere samenwerking met deze organisatie kunnen komen. Verder zal op de agenda voorkomen het kiezen van een contactcommissie, die de punten, welke op de vergadering ter behandeling komen, zullen samen vatten en deze met het hoofdbestuur van de N.W.U. te bespreken. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland EUWE SPEELT REMISE. De uitslagen van de partijen voor de zesde ronde van het schaakkampioen schap van Nederland, die Zaterdag middag in Krasnapolsky te Amsterdam werden gespeeld, luiden: CortleverEuwe VzBarendregt Stumpers 0—1: Van der Berg—Mtihring liKramerDonner V?\'z\ Van ScheltingaHenneberke VzVz', Orbaan —Spanjaard 01. De afgebroken partij uit de vijfde ronde tussen Kramer- en Henneberke is geëindigd met een overwinning van eerstgenoemde. De stand na de zesde ronde luidt: 1. Euwe 51L- pnt; 2. Van Scheltinga 4 pnt; 3. 4. 5 en 6. Kramer, Van der Berg. Bar;*»dregt en Stumpers 3 li pnt; 7. 8 en 9. Spanjaard, Donner en Cort lever 3 pnt; 10. Henneberke l!& pnt; 11. en 12. Orbaan en Mfchring 1 pnt. Courses Duindigt. De uitslagen van de op Zaterdag ge houden draverijen te Duindigt lulden: Antlgoneprljs, afstand 2120 M. 1. Onder duiker G (W. H. Geersen) tbd 3.18.4, km-tyd 1.30.2; 2. Oscar Major (J. Wage naar); 3. O Laplze II (H. C. ten Hagen). Toto: w.: f. 1.40; pl f. 1.10, f. 1.10; cov.: f.2.; gek.; f. 2. Ariadne prijs, afstand 2120 M. 1. Navada L (R. W. Laarman) tijd 3.17.2. km-tlld 1.31.2; 2. New Allegheny (L. Enslng); 3. Meerkol II (J. M. v. d. Berg). Toto: w.: f. 7.80; pl.; f. 1.80. f. 1.30. f. 1.60; gek.: f. 19.10; cov.: f. 4.20. Arenaprljs, afstand 2500 M. 1. Miss Zelda (E. G. In 't Veen), tijd 3.49.8, km- tl)d 1.31.9; 2. Mobilisslmus K (F. A. Bos veld); 3. Nap de la Malre B )T. Ponsen). Toto.: w.: f. 5.60; pl.: f. 2.20, f.4.-; cov.: f. 4.40; gek.: f. 28.40. Ascot prijs, afstand 2040 M. 1, Llnotte S. (J. Wagenaar) tijd 2,55.7. km-tljd 1.27; 2.Klng Spencer (F. A. Bosveld); 3. Kruger (H. C. ten Hagen). Toto: w.: f. 5.10; pl.: f.2.—. f. 2.20; cow: f. 3.80; gek.: f.9.—. De uitslagen van de rennen lulden: Amazone-prys, afstand 1800 M.: 1. Great Gilf (A. W van Dijk) tijd 2.03: 2. Missive (H. Pije); 3. Taxlol (J. van Yperen). Toto: w.: f.2 70 (stal); pl.: f. 2.10, f.2.20; cov.: f. 5.40; gek.: f. 11.10. Generaal G. L. A. A. banm van Heem stra-beker-prijs, afstand 3000 M.: 1. Noord wester (J van Yperen) tfjd 3.25.8: 2. Saqullah (F. J. Froweln): 3. Arienne (J. C. Pex» Toto: w.: f.2.10 (stal); pl.; f. 1.90, f. 1.70; cov.: f.5.—; gek.: f. 5.60. Tijdens de athletiekkampioenschap- pen van Italië verbeterde Consollni zfjn eigen Europees record discuswerpen met een worp van 55,47 meter. Het oude record stond sedert 10 October 1948 on 55,33 meter. v

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5