Een verwoest Taejon in handen der communisten Jong-Dok door geallieerde beschieting vernietigd eerbericht Amerikaans Witboek over Korea verschenen Na zes jaren Koning Leopold III kan naar zijn land terug Ver. Kamers hebben wet aanvaard 89ste Jaargang VRIJDAG 21 JULI 1950 No. 27054 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal: 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Het brandende en verwoeste Taejon aan de communisten latend, hebben ver moeide Amerikaanse troepen zich gisteren een weg uit de puinhopen gevochten een dag lang straatgevechten tegen een verpletterende meerderheid te hebben geleverd. Bij het invallen van de duisternis gaf de bevelvoerende generaal gelijk gemeld de laatste Amerikanen bevel de stad te ontruimen. Inmiddels naderden 20 Noord-Koreaanse tanks uit de richting Joesong, 13 km. ten Westen van Taejon. Sluipschutters drongen de stad binnen om de Amerikaanse aftocht te bemoei lijken. Elf Noord-Koreaanse tanks zouden door het nieuwe Amerikaanse raket- geschut buiten gevecht zijn gesteld .toen zij de stad binnenreden. Achter de pant serwagens volgden dichte colonnes Noord-Koreaanse infanterie. In de verwarde gevechten werd een Amerikaanse regimentscommandant het laatst gezien, toen hij zich tussen twee vijandelijke tanks bevond cn om pantservuisten verzocht. Be eerste tanks, die Taejon binnendrongen, hebben geducht huisgehouden onder de in het gebied achtergebleven Amerikaanse transportmiddelen. De Koreaanse plaats Jong Dok, 40 k m. ten Noorden van Pohang, is, kort nadat zij in handen der Noordelijken was gevallen, Woensdag door een Britse cn Amerikaanse kruiser vernie tigd. Dit is meegedeeld in een com muniqué van vice-admiraal Joy. Door de beschieting ontstonden grote branden, die 12 uur later nog van zee uit zichtbaar waren. Nadat zij de stad hadden plat ge bombardeerd, richtten de schepen het vuur op andere militaire doeleinden, voornamelijk kruispunten van wegen. JETSJON HEROVERD Een door McArthurs hoofdkwartier (uitgegeven communiqué over de Zuid- I Koreaanse strijdkrachten maakt bekend, dat de Zuid-Koreanen bij een tegenaan val de plaats Jetsjon. 100 km ten N.-O. ran Taejon. hebben heroverd, r De Zuid-Koreanen zijn opgerukt tot |ean de buitenwijken van Poenggli, 16 p ten Zuid-Westen van Tanjang. en pruimen daar twee communistische ba- [taljons op aldus het communiqué. KOEMJE DOOR NOORDELIJKEN VEROVERD. De Noord-Koreaanse aanval, die kwam na drie dagen van betrekkelijke rust, heeft het gehele front in beweging ge- 'bracht. De communisten bezetten be halve Tsjon-Joe, nog Koemje. 25 km ten 'We9ten van Taejon. Beide plaatsen zijn levig door Amerikaanse vliegtuigen be- ftcokt. Op het centraal front 40 km ten Koord-Oosten van Taejon, bewoog zich Ben lange colonne Noordelijke tanks en artillerie in de richting van Moeng- ■oeng; zij werd door vliegtuigen aan bevallen. Voorts verzamelden zich communisti- K'ne tanks en infanterie op de centrale Hoogvlakte In het communiqué van het Noord- Koreaanse opperbevel, dat gisteravond is uitgegeven en dat over radio-Moskou is uitgezonden, wordt o.m. verklaard: ..Onze troepen breken op alle punten van het front door de Amerikaanse stel lingen. In de kuststreek hebben de een heden van het volksleger sommLge stra tegische punten bevrijd". AANZIENLIJKE AMERIKAANSE VERSTERKINGEN. Het Amerikaanse leger heeft mede gedeeld. dat strijd- cn ondersteunings eenheden uit alle zes legergebieden in de V.S. in gereedheid zijn gebracht om naar het Verre Oosten tc vertrekken. Deze bekendmaking wordt uitgelegd als te betekenen, dat aanzienlijke ver sterkingen ter besohikking van generaal MacArthur zullen worden gesteld. Volgens deskundigen van het Mini sterie van Landsverdediging bedraagt de getalssterkte van de mariniers-reser visten. die onder de wapens zijn geroe pen, 47.000 manschappen. De getals sterkte van de weder opgeroepen man schappen van de marine-luchtvaart zou 9.000 officieren en 30.000 manschappen bedragen. In het gehele gebied der Ver. Sta ten is een aantal eenheden van het staande leger aangezegd zich gereed te houden voor vertrek naar het Verre Oosten. CANADESE LEGER WERFT 10.000 VRIJWILLIGERS AAN. Ingevolge de beslissing, de getalssterk te van het Canadese leger te verhogen en' een escadrille transporttoestellen naar de Stille Oceaan te zenden om deel te nemen aan de operaties in Ko rea, werft het Canadese leger 10.000 vrij willigers aan. Over heel Canada wordt met dat doel oen campagne gevoerd via de radio, de vp,-.. 31 no!°'c o;»r >7 1 - het Wfa de landing van twee Amerikaanse divisies uit Japan aan de Oostkust *c0 Korea, ruim honderd kilometer ■en Noorden van Poesan, had de Ame- H'Aoonse opperbevelhebber in het yerre Oosten, generaal Douglas Mac- WBrthur (links) een bespreking met de commandant van de Amerikoansei 'ondstriidkrachten op Korea, luitenant generoo/ Walton H. Walker (rechts), ytjn het midden de adjudant van Mac- Arihur, kolonel Laurence E. Bunker. KOELER. Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk veel bevolking met iP meeste plaatsen enkele regen- of eersbuien. Later van het Westen u ingen- Zwakke tot matige tnw' hoofdzakelijk tussen Zuid en 1 Koeler. (Opgemaakt te 10 uur». 22 Juli. Zon op: 4.46 uur; onder: 20.46 uur. an op: 13.46 uur; onder: 23 21 uur TT-, (B K.) «oogwater te Katwijk te 7.57 en 20.25 nummer bestaat uit zes pagina's. eerste escadrille, dat reeds bevel heeft gekregen zich naar de Stille Oceaan te begeven, zal de Canadese regering waarschijnlijk nog een tweede escadrille naar Korea zenden. Het Zuid-Afrikaanse kabinet heeft op een speciale bijeenkomst besloten dat het voor de Unie ..onpractlsch en on realistisch" zou zijn rechtstreekse mili taire hulp naar Korea te zenden. De Australische minister van Buiten landse Zaken, Spender heeft een ver bod afgekondigd voor de uitvoer naar Noord-Korea. evenals van Amerikaanse en Engelse zijde Is geschied. De Zweedse regering heeft aan Trygve Lie meegedeeld, dat zij een veldhospi taal met Zweeds personeel naar Zuii- Korea zal zenden. Troepen kon Zweden niet sturen. VERTROUWELIJKE AANBIEDINGEN VAN GRONDSTRIJDKRACHTEN Verscheidene leden van de V.N heb ben vertrouwelijke aanbiedingen ge daan om grondstrijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de ..New York Times" heden uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft dat de namen van de betrokken landen geheim worden gehouden, maar dat En gelse zegslieden verklaarden dat zij .blij" zijn over de totnogtoe ontvangen antwoorden op de oproep tot grotere hulp voor Zuid-Korea van Trygve Lie secretaris-generaal der V.N. ARBEIDERS ACHTER TRUMAN De voorzitter van de vakvereniging van arbeiders in 'de automobielindustrie, Walter Reuther, heeft Truman een te legram gezonden, waarin hij zegt: „Meer dan een millioen mannelijke en vrouwe lijke leden van de vakvereniging 9taan eensgezind achter u wat betreft uw be vel tot gedeeltelijke mobilisatie. De vrije arbeiders produceerden destijds meer dan de slavenarbeiders onder Hitler kunt er op rekenen, dat de vrije ar beiders u de goederen ook ditmaal le veren". OORDEEL VAN GENERAAL EISENHOWER. Generaal Eisenhower, de opperbevel hebber der geallieerde strijdkrachten in Europa in de tweede wereldoorlog, heeft te San Francisco verklaard, dat de over winning in Korea het misschien nodig zou maken, dat de Amerikaanse troepen de 38ste breedtegraad overschrijden. ..Een soldaat trekt ten strijde om de vijand te verslaan en waar dit ook moet gebeuren moet hij gaan" zo zeide Eisenhower. Hij achtte het echter mogelijk, dat de oorlog zou kunnen worden beslist op Zuid-Koreaanse gebied. De generaal was van mening, dat een mislukking van het Amerikaanse optreden In Korea „dergelijke en nog ernstiger incidenten elders ten gevolge zou hebben". THAILAND BIEDT 4000 MAN AAN. Thailand heeft aangeboden minstens 4000 man van zijn beste gevechtstroepen naar Korea te zenden om de strijd krachten van de V.N. te helpen, aldus de minister van Bultenl. Zaken van Thailand. Worakarn Bantsja. De minister verklaarde tegenover Reuter, dat de troepen na een maand van intensieve opleiding met moderne wapens voor de strijd gereed zouden zijn. Legt Aruba zich niet neer bij zetelverdeling GEDEELTELIJKE GODSVREDE TER OVERTUIGING VAN EERSTE KAMER Er zijn tekenen, die er op wijzen, dat Aruba zich niet neerlegt bij de beslissing van de Tweede Kamer ten aanzien van de nieuwe zetelverdeling in de Staten der Nederlandse An tillen. Niet alleen ligt daar het telegram van de heer Henny Eman, dat hij aan de Tweede Kamer gericht heeft vóór de openbare behandeling van de Inte rimregeling en dat op de beslissing van de Kamer van geen invloed geweest is. doch thans, na de beslissing van de Kamer, schijnt Aruba een actie te wil- 1 len gaan beginnen om bij de Koningin en de Eerste Kamer alsnog pogingen in het werk te stellen om de gekomen be slissing ongedaan te maken. Hiertoe; schijnt op Aruba een gedeeltelijke godsvrede in het leven te zijn geroepen. Volgens verschillende berichten zouden de Arubaanse volkspartij, waarvan Eman de leider is. en de Arubaanse Nationale Unie, die tot dusver in de Staten door de scheidingslijn coalitie oppositie tegenover elkander 'gestaan hebben, de strijdbijl begraven om geza menlijk een Arubaanse delegatie naar Nederland te zenden. Deze delegatie zou dan tot taak krijgen de Eerste Kamer er van tc overtuigen, dat er slechts êcn keuze is: zetelverdeling van 88 of algehele afscheiding van Aruba uit het staats- verband der Nederlandse Antillen. „Zorgvuldig voorbereide aanval was een volledige verrassing" ming te geven het Noordelijke gebied van Korea te betreden. Hét Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vandaag een Witboek over Korea gepubliceerd, waarin een ovenicht wordt gegeven van de gebeurtenissen, welke aan de strijd in Korea vooraf zijn gegaan en van de stappen der Ver. Staten en and mi landen naar aanleiding van de resolutie der V.N. om de aanval in Korea af te slaan. Het Witboek legt er de nadruk op, dat de evacuatie van de bezettingstroe pen overeenkomstig een resolutie van de Veiligheidsraad ten uitvoer werd ge bracht onder het toezicht van de Com missie der V N., die evenwel geen toe stemming kreeg om te controleren of de Sovjet-bezettingstroepen ook uit Noord-Korea teruggetrokken waren In het licht wordt gesteld, dat tot verdere Amerikaanse stappen, met inbe grip van het in de strijd werpen van Amerikaanse grondstrijdkrachten, werd overgegaan, nadat de Veiligheid-raad op 27 Juni in een resolutie bij de leden van olde VN. er op had aangedrongen .zodi- den er echter een permanente grens van n'§e steun te verlenen aan dc Koreaanse gemaakt en herhaalde pogingen van de republiek als nodig mocht blijken om Ver. Staten om de eenheid van Korea gewapende aanval af te slaan en In de inleiding wordt verklaard, dat de 38ste breedtegraad oorspronkelijk be deeld was als een tijdelijke scheidings lijn ter vergemakkehng van de overgave van de Japanse strijdkrachten Dc Sov- jetrussische bezettingsautoriteiten had te bereiken, waren door de Sovjetrussi- sche autoriteiten in Noord-Korea ver ijdeld aldus het Witboek. Toen de V.N. in 1947 op het houden van algemene verkiezingen in geheel Korea aandrongen hield de Sovjet- Unie zich afzijdig en weigerde de toe ziende Commissie der V.N. tocstem- interna tionale vrede en de veiligheid in dat gebied tc herstellen." West-Duitse partijen stellen Europese Federatie voor „VOORTDUREN INDIVIDUELE STATEN LEIDT NAAR VRIJHEIDS VERLIES". De West-Duitse parlementaire par tijen hebben met uitzondering van de uiterst linkse en uiterst rechtse een motie ingediend, waarfn de slichting van een Europese Alliancic wordt voorgesteld. Voorgesteld werd vorming van een boven-nationaal souverein lichaam met volledige wetgevende, uitvoerende en rechterlijke macht. Dit lichaam dient dan: 1. de economische eenheid van Europa tot stand te brengen op basis van sociale rechtvaardigheid. 2. Een gemeenschappelijke buitenlandse en Europese politiek te voeren in dienst van de wereldvrede. 3. Gelijke rechten voor alle Europese volken te handhaven en 4 het handhaven van de principiële rechten en de menselijke vrijheden te garanderen en het recht te beschermen. Het orgaan dient tot stand te komen door middel van vrije algemene verkie zingen. De partijen verklaren, dat het voortduren der individuele staten naar ellende en verlies van vrijheid zou leiden. PRINSES WILHELMINA ZAL OP CURACAO SCHILDERIJEN EXPOSEREN. Toen Prins Bernhard zijn bezoek aan de Nederlandse Antillen bracht, ver zocht dr C. J. H. Engels, een der regen ten van het Curaqaos Museum, de Prins aan- Prinses Wilhelmina het verzoek over te brengen om een keuze uit haar schilderijen in het Curacaos museuirf te willen tentoonstellen Dezer dagen is bericht ingekomen, dat de Prinses be reid is aan dit verzoek gevolg te geven. De brugvan het ringspoor Water- graaf smeer-Duivendrecht, die in 1938 werd gebouwd, wordt thans gedemon teerd, en naar Wierden vervoerd. Daar zal zij over een zijkanaal van het Twente-Rijnkanaal worden gelegd Midden September hoopt men de werkzaamheden gereed te hebbent Een overzicht van de demontagewerk- laamheden. In deze zitting aldus het Witboek, had de Veiligheidsraad de beschikking over een rapport van de Commissie voor Korea waarin liet volgende te lezen stond: „Te oordelen naar de werkelijke gang van zaken, heeft het Noord- Koreaanse regime een zorgvuldig voor bereide, gecoördineerde grootscheepse aanval op Zuid-Korea ingezet De Zuid-Koreaanse strijdkrachten waren voor zuiver defensieve doelein den verdeeld over alle sectoren langs de 38ste breedtegraad en de aan val kwam voor hen als een volledige verrassing." In het Witboek wordt vermeld, dat de reactie van de overgrote meerderheid van de ledenstaten der V.N. op de re soluties van de Raad onverdeeld gun stig is geweest en dat slechts de com munistische landen zich tegen de reso luties van de Veiligheidsraad gekant hebben. Na een opsomming te hebben gege ven van de aard ran de steun, welke Inmiddels door de meerderheid van de leden der V.N werd toegezegd, treedt het Witboek ln bijzonderheden over de Sovjetrussische bewering, dat het op treden van de Veiligheidsraad onwettig is. In dit verband wordt in het Witboek vermeld dat op grond van een groot aantal precedenten, sinds 1946 „het ge bruik is gevestigd, dat aan de afwezig heid van permanente leden niet de be tekenis van een veto gehecht kan wor den." Tot besluit worden in het Witboek meer dan 100 documenten over de Ko reaanse crisis gepubliceerd. Gistermiddag om vijf uur namen de Verenigde Kamers van België hun be sluit tot het opheffen van de wet volgens welke Koning Leopold III niet in staat is te regeren. Met dit besluit is het regentschap dus opgeheven en Leopold in zijn Koninklijke waardigheid hersteld. 198 van de 387 leden der Ver. Kamers stemden voor het decreet. De enige niet C.V.P.-er onder de voorstemmers was de liberaal Lahaye. Twee C.V.P.-leden waren wegens ziekte afwezig. De verdeeldheid tot het laatste ogenblik werd gedemonstreerd doordat slechts de fracties der Christlyke Volksparty en een liberale afgevaardigde op het moment van de stemming aanwezig waren. De andere liberalen, de socialisten en communisten hadden uit protest de zaal verlaten na een laatste waarschuwing aan het adres der meerderheid te hebben gericht. Voordat dc beslissende stemming plaats had betrad Paul Henri Spaak de tribune om aan te kondigen dat de socialistische fractie dc zaal zou gaan ver laten om haar eigen adres van hulde te gaan aanbieden aan dc Prins-Regent. Zich tot de katholieke fracties en de regeringsbanken richtend zeide Spaak: „Binnen enkele minuten gaat gij een overwinning behalen. Dan zult gij het teken hebben gegeven voor een strjjd, die België kan gaan verscheuren. Dit is een his torische daad, die een van de ongelukkigste zal zijn in onze nationale geschiedenis. handtekening in het „Gouden Boek" hadden geplaatst. Een half uur na de socialistische frac ties maakte de liberale groep dezelfde wandeling om eveneens in het „Gouden Boek" te gaan tekenen. Namens de liberale groepen had oud minister Lefèbvre eveneens de verkla ring afgelegd, dat de liberalen zich van stemming zouden onthouden. De libe ralen weigeren zich aan te sluiten bij de machtsoplossing, welke de C.VP. ons gaat opdringen, zo verklaarde hij. Ook de liberale senator Hoste, die tot op het laatste ogenblik heeft getracht als bemiddelaar op te treden, sloot zich aan bij degenen, die door hun afwezig heid wilden tonen, dat slechts de C.V.P. voor het besluit verantwoordelijk is Vijf minuten over vijf, vlak nadat de Verenigde Kamers het regentschap be ëindigd hadden, werd ten teken daar van de nationale vlag neergehaald van de koepel van het Koninklijk paleis, het ambtsverblijf van de Prins Regent Dit gebeurde juist op het moment, dat de socialistische fracties, 139 man sterk, uit het park kwamen gewandeld op hun weg van het parlement naar het Palels. i De socialistische afgevaardigden stelden 1 zich op het trottoir voor het Paleis op en riepen nadat de vlag gestreken was. MORGEN AANKOMST VAN DE KONING. In kringen die in nauwe betrek kingen tot het Hof staan, wordt ver klaard. dat Koning Leopold morgen per vliegtuig uit Zwitserland naar België zal terugkeren. De Koning, kroonprins Boudcwijn, Prins Albert, prof. Pirenne (de secre taris des konings) en de katholieke premier Duvicusart. reizen met drie Dakota's onder escorte van jagers. Prinses de Rethy zal vermoedelijk nog minstens een maand in Genève blijven. Daarna komt zij ook naar Brussel, met de achtjarige prins Alexander cn prinses Josephine Char lotte. enkele malen „Leve België" en „Leve de Prins Regent". Daarna marcheerden zij I De prinses de Rethy is. uit eerbied' het Paleis binnen. De Prins Regent was voor wijten Koningin Astrid,-die in 1935! niet ten paleize aanwezig en de leden i door een auto-ongeluk in Zwitserland verlieten het gebouw eerst nadat zy hun I om het leven kwam, voornemens zich l op de achtergrond te houden. Zij wil er hoofdzakelijk naar streven een thuis te scheppen voor de kinderen uit de belde huwelijken van Koning Leopold, die al ten „mama" tegen haar zeggen. KATHOLIEK-LIBERALE COALITIE? Onze Brusselse correspondent telefo neerde ons vanmorgen: Gisternamiddag vertrokken de minis ter-president en de voorzitters van de Tweede Kamer en de Senaat naar Pregny om de Koning officieel op de hoogte te brengen van de beslissing van het parlement. Hoe zijn nu de politieke vooruitzich ten? Morgen of Zondag zal het huidige kabinet zijn ontslag indienen by de Koning. Deze zal dc regering met de afhandeling van de lopende kwesties belasten of het ontslag van de rege ring weigeren. In elk geval zal Koning Leopold uit gebreide consultaties houden en het wordt waarschijnlijk geacht, dat hij zal trachten een katholiek-liberale coalitie-regering te vormen. Dit zou naraelylc de beste manier zyn. om de hevige socialistische oppositie te ont zenuwen, daar dan niet langer zou kunnen worden gezegd, dat hy dq koning van één party is. De liberalen zijn, zoals bekend, over de Koningskwestie verdeeld. Zij zullen dus niet onvoorwaardelijk in de rege ring kunnen treden. De Koning zal in de geest van zijn boodschap een geste moeten deen, welke getuigt van begrip voor het standpunt van de hem vijan dige minderheid. Een persoonlijkheid uit de omgeving van de Koning verklaarde, dat er geen sprake kan zijn van uitgestelde abdica tie. Een parlementaire commissie zou echter onderzoeken, welke koninklijke prerogatieven eventueel door Kroon prins Boudewijn zouden kunnen worden uitgeoefend. Een ernstig bezwaar tegen deze formule is het feit. dat de Prins j jaren lang ln het buitenland heeft ver- j teefd en indien deze traditie wordt j geëerbiedigd thans zijn militaire op- I leiding in de Koninklijke Militaire school te Brussel zal moeten beginnen. I Politieke waarnemers zijn daarom van I oordcel, dat de Koning zal regeren en zijn voorstel van tijdelijke delegatie van de koninklijke macht aan de Kroonprins niet zal hernieuwen. Wellicht zal de radioboodschap, welke Koning Leopold morgen tot de Belgi sche natie richt, daarover reeds klaax- heid brengen. Oude kwartjes en stuivers 15 Augustus ongeldig INWISSELBAAR TOT 15 NOVEMBER. Het Ministerie van Financiën deelt mede. dat met iygang van 15 Augustus a.s. de oude zilveren kwartjes en nikkelen stuivers en de tijdens dc Duitse bezetting uit gegeven zinken kwartjes en stui vers bulten omloop zullen worden gesteld. Van die datum af zal ge durende drie maanden, n.l. tot en met 15 November a.s., de gelegen heid openstaan bovengenoemde munten tot elk bedrag in te wissc- selen by alle postkantoren, by- cn hulpkantoren der posterijen en poststations. Bij de inlevering wordt de nominale waarde der munten vergoed in gangbare Nederlandse betaalmiddelen. Van 15 Augustus af zyn dus al leen nog gangbaar die kwartjes en stuivers, welke het jaartal 1948 of een later jaartal dragen. „Versterk strijdkrachten Westerse Unie ALS GARANTIE TEGEN AGRESSIE. De ministers van Defensie van de vijf landen van het Pact van Brussel hebben gisteravond te Fontainebleau een communiqué uitgegeven, waarin op versterking van de defensieve kracht der strijdkrachten van de Wes telijke unie wordt aangedrongen als „garantie legen eventuele agressie". TIJD VAN VOORBEREIDING WORDT VERKORT. Volgende week zullen ae Ver. Sta ten in de bijeenkomst van dc plaats vervangers van de ministers der lan den van het Atlantische Pact aan dringen op „aanzienlijke verhoging" van de defensie-begrotingen der West- europese landen, zo wordt te Washing ton van gezaghebbende zijde verno men. Amerikaanse funclionnarlssen ver klaarden. dat dc tijd van voorberei ding voor hef Noordatlantischc verde digt ngsstelsel ten gevolge van de Ko reaanse oorlog was „verkort". Volgens deze functionnarissen ver wachten de Ver. Staten, dat de leden van het Noordatlantische pact hun be wapening versnellen op overeenkomstige schaal als het nieuwe Amerikaanse wa penprogram „in zoverre als hun econo mische hulpbronnen dit toelaten". In militaire kringen te Washington zou men van mening zijn. dat desnoods op binnenlandse uitgaven voor niet- defensieve doeleinden bezuinigd moet worden. Zij erkenden echter, dat de Europese landen economisch niet ln staat zijn. om evenals de Ver. Staten hun defensie-begroting te verdubbelen en dat sommige landen, zoals Engeland reeds een groter deel van hun nationaal inkomen aan hun verdediging besteden dan de Ver. Staten.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1