Eerste Bloembollenveiling bracht grote belangstelling en stijve prijzen Na 3 V2 Maand vergaderde Ter Aar's gemeenteraad UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Amerikanen en Zuidelijken blijven terugtrekken Nieuwe oversteek-pogingen aan de Koem verijdeld ZATERDAG 15 JULI Klacht over onvervulde agenda Donderdagavond kwam de gemeente raad in voltallige zitting bijeen. Nadat de voorzitter de vergadering op de ge bruikelijke wijze had geopend, ging de raad direct daarop ruim een uur in comité-generaal. Na heropening pas seerden enkele serie's ingekomen stuk ken de hamer. Dan volgen 2 onderwer pen waar nogal heel wat discussies over geleverd werden, vooral over het dempen van de sloot langs de Kerkweg, vanaf de Chr. Nat. School tot Besemer. De heer Joh van Vliet verzocht B. en W. een verzoek aan Lugdunum te rich ten, om het bovengrondsenet langs de Kerkweg, vanaf ,.de Hut" tot Korteraar nu de Kerkweg toch opgeknapt wordt, ondergronds te maken. Dan zouden we meteen van de palen, die vlak langs de weg staan en een gevaar voor het verkeer zijn, bevrijd zijn. aldus de heer v. Vliet Ook werd door enige raads leden critiek uitgeoefend op de brug getjes die daar nu scheef en schors over de sloot liggen. De voorzitter is er echter niet voor om -de sloot te dem pen, welke mening door de meeste raadsleden wordt gedeeld, zodat de sloot voorlopig blijft. Van de Wilhel- mina Vereniging is een verzoek binnen gekomen tot verlaging van de verma kelijkheidsbelasting, daar zij door de hoge belasting geen sluitende begroting kan krijgen. De voorzitter deelt mede, dat deze belasting, in vergelijking met andere gemeenten, toch al aan de lage kant is, n.l. f 80 per dag. De voorzitter stelt voor. om te proberen, de 1ste dag het tarief te verlagen met 50 fó in gaande 1950. De heer Bos zag graag, dat deze belasting voor deze vereniging helemaal vrij kwam. De heer Hooger- vorst vraagt of die belasting niet aan de attractiéhouders geheven kan wor den. De -voorzitter zegt, dat dit niet uitvoerbaar is. maar alleen aLs de ge meente zelf een kermis organiseert. Daarna wordt voorgesteld om een 3- tal cellen te verhuren aan het rijk ter behoeve van de Rijkspolitie Besloten wordt om de cel in Langeraar-te ver huren voor f. 160per jaar, die aan Aardam voor f 140en bij het ge meentehuis voor f. 180 per jaar. Van het Chr. Volksonderwijs was een voor stel tot het verlenen van medewerking voer de aanschaffing \an een aantal nieuwe banken Aldus besloten. Van de RK. Sportvereniging „Altior is een verzoekschrift binnen gekomen, cm subsidie voor de afrastering van het terrein. De voorzitter zegt, dat het niet de gewoonte is om jaarlijks een subsidie te geven. Persoonlijk heeft hij z'ch er van overtuigd, dat het hier hard nodig is, en stelt voor. en voor dit bijzondere doel, een subsidie te geven van f. 600.Ook dit werd zonder stemming aangenomen. Dan volgt een voorstel Inzake de on derhandse aanbesteding van de recon structie van de Kerkweg. het aanbren gen van een bestrating en riolering langs de Kerkweg en de aanleg van de aansluitingsweg in het uitbreidings plan. Voor deze aanbesteding hadden 6 wegenbouwers ingeschreven. Het werk is onderhandsgegund aan de laagste inschrijver, de firma v.h A P. Volkerts te Sliedrecht voor een gezamenlijk be drag van f. 51 460.Zodra het door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, zal onmiddellijk met het werk begon nen worden. Het werk zal ongeveer 3 maanden duren. Over de gunning van de bouw van de Burgemeesterwoning en een 4-tal arbeiderswoningen te Langeraar, stel len B. en W. voor nog geen beslissing te nemen, en dit uit te stellen tot de volgende vergadering Bij het voorstel tot wijziging en aanvulling van de al gemene politieverordening wordt opge nomen, dat honden die los lopen en in het veld wild kunnen vangen moe ten vastgehouden worden. Bij de rondvraag vroeg de heer Eg berts of er niet weer zolang gewacht zal worden met het oproepen van een vergadering (het was nu 3'j maand ge leden) vanwege de alsdan te lange agenda. De heer Sassen vraagt nog hoe het met de waterleiding staat langs he*. Oude Kerkpad. De voorzitter zegt, dat er. met de laatste bespreking nog en kele moeilijkheden waren, doch dat deze opgelost zullen worden. Dan komt nog even de woningnood in onze ge meente ter sprake, en deelt de voorzit ter mede, dat alles wordt, gedaan, wat maar gedaan kan worden, doch dat gemeenten met veel industrie, veel beter bedacht worden, dan de anderen. Hierna sluiting. „VAN DE WADDEN TOT HET IJ". Niet vermoedend, dat er dit jaar in Nederland rijkelijk veel tentoonstellingen zouden worden georganiseerd, begon de federatie van V.V.V 's in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal ongeveer een jaar geleden aan de organisatie van een grote cultureel-toerlstische tentoonstel ling, zulks op initiatief van haar direc teur de heer J. Dinkelberg, die aan deze tentoonstelling de naam gaf „Van de Wadden tot het Y". Op de fundamenten van de aan de grens van Alkmaar geprojecteerde ka zerne voor de luchtdoelartillerie werd deze tentoonstelling opgetrokken en zij omvat niet minder dan zeven paviljoens en twee restauratiegelegenheden. Men heeft de tijd van 20 Juli tot 20 Augustus voor deze tentoonstelling uit gekozen, omdat deze periode de hoogtij betekent voor het vreemdelingenbe-zoek aan Noord-Holland De verschillende sectoren van Noord- Holland boven het Noordzeekanaal zul len hun culturele en toeristische waarde in beeld brengen. Voorkom inbeslagneming van bloembollen VERGEET HET CERTIFICAAT XIET! Nu in het vacantieseizoen veel Ne derlanders, die naar het buitenland gaan, als geschenk voor hun relaties :n de vreemde een pakket bloembollen medenemen en menige buitenlander, die ons land bezoekt, bij de handel een souvenir van dit typisch Nederlandse product bij de bagage voegt, verdien: het aanbeveling, dat er nogmaals de aan dacht aan het publiek en handel op wordt gevestigd, dat ook geschenkzen- dingen blo§mbollen steeds dienen ver gezeld te gaan van een gezondheids certificaat van de Nederlandse PI anten - ztektenkundige Dienst. Verleden jaar zijn meermalen klachten van reizigers ontvangen, van wie door de buitenlandse douane de ongecertifl- ceerde pakketjes bloembollen in beslag waren genomen, hetgeen voor de reizi ger onaangenaam was en geen reclame vormde voor de Nederlandse verkoper, die op deze mogelijkheid niet had ge wezen. Uit verschillende landen is inmid dels de mededeling ontvangen, dat nog strenger zal worden opgetreden tegen het zonder certificaat invoeren van bloembollen. KATWIJK AAN ZEE Mej. M. M. van der Laan, onder wijzeres aan de Chr. Opleidingsschool alhier, hoofd de heer C. van Roovcn, is in gelijke betrekking benoemd aan de school der Waalse Gemeente te 's-Gravenhage. KATWIJK AAN DEN RIJN AANBESTEDING. Gisteravond had ten gemeentehuize door architect Laurentius te Voorscho ten de aanbesteding plaats van 19 wo ningen, te bouwen tussen de Molen tuin- weg en de Molenweg alhier. Er waren 11 biljetten ingekomen. De hoogste in schrijver was de fa. C. H. Smit te Be verwijk voor f. 195 000.plus f. 1500. voor bijkomende werkzaamheden; de laagste was het Aannemersbedrijf Joh. Seijsener te Hillegom voor f. 179.410 plus f.1350.—. LISSE De heer J. J. Kwaad alhier slaagde in Amsterdam voor het M.O. examen handelswetenschappen A. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhel- n-.ina, d. van A. v. d Spruit en M. v. Essen; Ferdlnandus Joahnes Maria. z. van S, A. Vink en H. A. Oostdam, Jacob, z. van G. R. Tromp en T. van Essen. Getrouwd P. G. de Klerk en M. G v. d. Hulst; G. J. v. Leeuwen en H. C. v. d, Salm; G A. Avé en E. J. Molenkamp Overleden A M van der Weyden, wed. van J. v. d. Hulst, 86 Jaar, J. A, Groen ln 't Woud, 46 Jaar. ALKEMADE Van 17 tot 22 Juli zal alhier een collecte worden gehouden ten bate van de Stichting '40'45. ALPHEN 50 JAAR IN HET IJZER. 1 Augustus a.s. hoopt de heer H. de Korte wonende Hofzichtstraat alhier het feit te herdenken, dat hij 50 jaar geleden als jongmaatje in dienst trad bij de motorenfabriek „De Industrie" der Fa. Boot alhier. De heer De Korte die deze halve eeuw ijzerwerker geble ven is hoopt gelijktijdig met pensioen te gaan. EEN ZEER BEGEERD BAANTJE. Enkele weken geleden werd'een op roep geplaatst voor het binnenkort va cant komende baantje op het gemeente huis van bode-concierge. Met het aan vaarden van deze functie krijgt de nieuwe functionnairs tevens de be schikking over de fraaie gemeente woning. Of het nu het baantje is of de ge meentewoning vertelt de geschiedenis niet. maar een feit is het, dat zich niet minder dan 107 sollicitanten voor deze baan hebben aangemeld. Voor B. en W. ongetwijfeld geen gemakkelijke hieruit straks een voordracht op te maken. RurgerHIke Stand Geboren: Jan Luit- zen. z. van C. Boot en C. Koopman; Aagje, d. van G. Windhorst en T. Rijswijk; Hcn- drlka Marlt, d. van J. Blijleven en C. W. B. Roodenburg; Bertus, z. van C. Snel en L. Stapper: Maria Gerarda. d. van C. Bruines en G. Bos; Adrlana Cornelia, d. van A. Kersseboom en T. Kramer. Johannes Cor nells Maria, z. van A. J. van Nlekerk en C. J. Th. Oostveen; Janna Cornelia, d. van M. Beltschat en P. G. M. Meerloo; Johan nes Cornelia Adrlanus, z. van J. C. Zlrkzee en M. A. de RooiJ. Getrouwd P. Griffioen, 30 Jaar en K. Oudshoorn. 27 jaar; J. van der Panne. 28 Jaar en S. Spruitenburg, 32 Jaar: J. B. van 't Riet, 27 jaar en N. van Leeuwen, 23 Jaar. BOSKOOP Medische dienst Dr P. de Wilde neemt morgen de medische dienst waar. HAZERSWOUDE Mej. M. Windhorst slaagde te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken. KOUDEKERK ONTMOETINGSAVOND GEREPATRIEERDE MILITAIREN. Gisteravond organiseerde de thuis front commissie, samengesteld uit V.O.MO., Pro Rege, Geref. Kerke- raadscommissie en de Jeugdorganisaties der Herv. en Geref. Kerk, een ontmoe tingsavond voor de teruggekeerde mili tairen o.l.v. ds Poort. Na de opening sprak ds Wolven over: „Van hart tot hart". Hy riep de jongens op om deel te nemen aan het kerkelijk en vereni gingsleven. De heer P. Boer sprak namens de ouders. Spr. dankte alle thuisfronten voor hun keurig werk. wat het ouder hart goed gedaan heeft De declamatiewedstrijd werd met spanning gevolgd. Mevr. Van Vegten— Oppelaar, mej. Gr. Starreveld en mej. Gr. Lassche ontvingen een prijs, ter wijl de heren Smit, Van Diggele en Hoogeveen eveneens een prijs ontvin gen. De heer Jac. Verbree reikte vervol gens met een enkel woord de oorkonde uit aan de militairen. Ds Wolven sloot deze mooie en bij- i ïonder geslaagde avond, en ging voor in dankgebed. De heer H. T. G. Verheul, alhier, is te Rotterdam geslaagd voor het diploma Vliegtuigbouwkundig Constructeur. 1 LEIDERDORP Eerste steenlegging Geref. verenigingsgebouw GROTER EN MOOIER DAN VOORMALIG „IRENE Gistermiddag had de eerste steenleg ging plaats van het verenigingsgebouw der Geref. Kerk dat in 1944 op last van de bezettende macht was afgebroken. Ds Dijk heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder het col lege van B. en W., architect Van Osna- brugge uit Boskoop, de Commissie van Beheer en de bouwers. Hij gaf een his torisch overzicht van de gang van zaken. „Wie had kunnen denken, zo schreef Ds Dijk in 1944 in het Kerkblad, dat Irene haar naam wil Immers zeggen „vrede" één der slachtoffers van de oorlog zou worden. „Irene anno 1904" dat waren haar naam en geboortedatum, waarvan ze voor niemand een geheim maakte. Ze was nog heoht en sterk en toch is ze slechts 40 jaar geworden. Irene is tot de grond toe afgebroken. Er is veel gestreden binnen haar muren, gestreden voor de handhaving en ver dediging van de op Gods Woord ge gronde Geref. beginselen voor het leven van gezin, kerk, school, staat en maat schappij. Onze J.V.'s en M.V.'s, Patri monium. Ohr. Vakverbond, die alle, in deze nieuwe tijd, niet meer bestaan, hebben er in het verleden hun bijeen komsten gehad. Schenke God aan de wereld zulk een vrede, dat we „Irene" groter en schoner, aan alle eisen beant woordend, kunnen herbouwen, om ook daar de arbeid voor Gods Koninkrijk met vernieuwe kracht, ln het geloof voort te zetten". Deze wens is thans in vervulling ge gaan. De totale kosten, zonder verwar ming, verlichting en inventaris, zullen ongeveer f 60 000 bedragen. De zoon van de ontwerper m 1904 is thans be last met de arohitectuur. De kleinzoon van de hoogste inschrijver van 1904 is thans de bouwer. Hierna metselde Ds Dijk met vaar dige hand de eerste steen. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemeester ziin hartelijke geluk wensen uit. Ds Dijk sloot hierna deze korte plechtigheid. LE1MU1DEN VRIESEKOOPSEWEG NOG NIEt BERIJDBAAR. Enige tijd geleden heeft men een 1 aanvang gemaakt met de werkzaam- heden verbonden aan de verharding van het wegdek der Vriesekoopseweg I Thans ligt een groot gedeelte met klinkers, welke nog niet aangewalst ziin. Men doet dus goed. wanneer men naar Bilderdam moet deze weg te mij den. Rijwielen kunnen ook de andere zijde van de Drecht nemen. VOORBEREIDING BRUGBOUW. Sinds enkele dagen is men bezig met de voorbereidende werkzaamhe den. welke verbonden zijn aan de bouw van het tweede gedeelte van de nieuwe Ringvaartbrug. alhier. TER AAR Burgerlijke Sland Geboren: Gerrltje, d. van P. Rodenburg en N. Broer; Jan netje J., d. van G. C. T. v. d. Lip en N. J. VuiJk. GetrouwdP. Brurré, 22 jaar en P. den Dekker. 19 jaar. Donderdag maakten de leerlingen van de Ohr. Nat. School te Aardam een schoolreisje. Medische dienst Dr A. J. Duymaer van Twist zal morgen de medische dienst verzorgen. NOORDWIJK „Show de Paris" in Huis ter Duin EEN DER MEDEWERKSTERS KREEG CONTRACT VOOR HOLLYWOOD! De vele gasten van Hotel Huis ter Duin hebben gisteravond kunnen genie ten van een „Show de Paris", georgani seerd door de Haagse kappers Han van Buuren, J. A. F. Glsolf Jr en Joan de Vree en onder leiding* van de heer T. J. F. Westen uit Leiden. Na het voorproefje, dat onlangs in de Kurzaal te Soheveningen te genieten viel op het gebied van de Nederlandse modekunst, was deze avond voor de zeer vele aanwezigen een overtuigend bewijs van de bijzondere prestaties, waartoe ook Nederlandse modekunstenaars in staat zijn. Tijdens de show, die omgedoopt zal worden ln „Show de la Hollande", bracht Ninette Mollé nieuwe eigen crea ties in de haute couture. Hilda Mollé toonde aantrekkelijke hoeden, Dora v. d. Ven verzorgde het bontwerk. Het ate lier Martinshof te Eefde had voor sie raden gezorgd Michel Howard, directeur van de In dependent Branch Inc. heeft deze avond ir. samenwerking met United Artist Filmmij te Hollywood de Nederlandse mannequin Ankie van Kooy uit Rotter dam geëngageerd voor een contract van 6 maanden. Na een vooropleiding 111 Hollywood zal zij in enige in Europa te maken films optreden. Ankie Kooy SLUITING OPENLUCHTBAD. Wegens financiële moeilijkheden heeft de Mij Zeebad besloten het openlucht zwembad aan de Golf te sluiten. De Mij heeft deze stap pas genomen na ernstig overleg want zü ziet het belang van de honderden schoolkinderen en anderen die hier zwemmen leren, zeer goed in. De reden van de sluiting is een ernstig verlies op de exploitatie van het zwem bad. Naar wij vernemen, is door het be stuur der Noordwükse Reddingsbri gade aan het gemeentebestuur een dringende oproep gericht om mede werking te verlenen, waardoor het zwcmonderricht aan de Noordwükse jeugd, waarin zü een buitengewoon groot belang ziet, alsnog voortgang kan hebben. KON. Mü VOOR TUINBOUW- EN PLANKUNDE. Gisteravond hield de Kon Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde, afd. Noord-: wijk e.o. haar maandelijkse vergade ring, welke gecombineerd was met- een tentoonstelling van door de leden ge kweekte Lathyrusbloemen. Bovendien waren vele vrüe inzendingen opgesteld. De vergaderzaal van .Tiet Hof van Holland" was in een ware bloementuin herschapen. De vergadering, welke onder leiding stond van haar voorzitter de heer P. de Groot, had een zeer ge animeerd verloop Besloten werd om op 27 Juli deel te nemen aan een avond excursie naar de bekende buitenplaats „de Vrije Blik" 'van Jhr J. A. G. Sand- berg te Wassenaar. De jury bekroonde vervolgens de la thyrus-inzendingen: le prijs W. Bos man. SS-pnt.; 2e prijs J. H. Lindhout 7 3/4 p; 3e prijs A. Rotteveel 7'-2 p.; en 4e prijs mevr. Everwijn 6!s p. Van de vrije lathyrus-inzendingen verkreeg J, Lindhout de le prijs; J. Bergman de 2e prijs; beide inzenders hadden' elk j ruim 20 s-oorten in prima conditie op kleur of naam ingezonden, welke aan j hoge eisen voldeden. I Na de pauze hield de voorzitter een causerie over het wee:kaartje Door de j leden P. van Bohemen en H. Schipper werd het ingezonden materiaal uitvoe- j rig besproken, hetgeen uiterst leerzaam I was. Drie nieuwe leden traden toe. Na j afloop werden de ingezonden bloemen I onder de 45 aanwezige leden verloot, zo dat ieder met. bloemen naar huis ging. Aan de prijswinnaars werden fraaie kunstvoorwerpen Uitgereikt. Medische dienst Morgen neemt dr Coenraads Nederveen de medische diens waar. Vanavond 7 u. wordt op het Noord- wijk-terrein de traditionele voetbal wedstrijd gespeeld tussen de eerste elf tallen van Noordwyk en SJ C. om de Zeeleeuw-wisselbeker, werkte deze avond eveneens mee. Dit ls de eerste maal. dat een Neder lands meisje hier te lande door Hol lywood wordt geengageerd. Mej. van Kooy werd „ontdekt" tijdens een mode show in het Grand Hotel te Stockholm. Mac Arthur's communiqué van he- i den, meldt nog dat dc Amerikanen en Zuid-Koreanen blijven terugtrek- 1 ken, meestal onder overmachtige I vijandelijke druk. De vervoersmoei- lükheden van de Noord-Koreancn werden nypender. Gevechtsvliegtui gen en lichte bommenwerpers van de vijfde luchtgroep steunden de grond troepen en Supcrforten deden een aanval op Tsjocng-Joe. Ylooleenlie- den bombardeerden de weg langs de Oostkust. Ongunstige weersgesteldheid be perkte de operaties van Amerikaanse en Australische luchteskaders! New Yorkse radiostations hebben vanmorgen vroeg echter berichten uit Korea uitgezonden, die zeggen, dat drie nieuwe pogingen van de Noord- Koreanen. de Koem over te steken in het midden van de Amerikaanse verdedigingslinie zün verijdeld. Een woordvoerder van het vooruit geschoven hoofdkwartier van Mac Arthur deelde echter mede, dat de Noord-Koreanen in de uiterste Wes- telüke en Oostelijke sectoren van het front verder zijn opgerukt. Het bruggehoofd aan de Zuidelijke oever van de Koem in de buurt van Sangyo werd vanochtend vroeg geves tigd. Hoe de strüd zal aflopen kan nog niet gezegd worden. Een Amerikaanse veldartillerlestelling werd onder de voet gelopen. De Noord-Koreaanse 6e divisie is nog steeds bezig één omsingelingsbeweging in hét Westen, even ten Zuiden van Jesan, uit te voeren. De Noord-Ko reaanse 2e en 4e divisies blijven druk uitoefenen op de Zuld-Koreaanse troe pen in het gebied van Tsjotsjiwoncn Tsjong-Joe. De Noord-Koreaanse 5e en 15e divisies blijven actief in de Ooste lijke sector naby Tanjang. In Noord-Koreaanse gebieden van het achterland zijn de spoorwegen, niet meer te gebruiken door bombardemen ten. Het verkeer langs de weg geschiedt gewoonlijk 's avonds en 's nachts. Geen mand bleef in Lisse onverkocht In Lisse is Vrijdagmiddag de eerste bloembollenveiling gehouden, met grote spanning afgewacht door kopers en verkopers beiden. De belangstelling was overweldigend en geen mand bleef onverkocht. Reeds lang zitten de mensen uit het bloembollenvak op het vinketouw. De kwekers hebben over het algemeen een goed gewas. Tulpen van tamelijk tot goed, hyacinthen van goed tot best, nar cissen van hetzelfde. En de exporteurs hebben goede zaken gedaan. De vraag ls stijgend. Engeland gaat straks helemaal open, het ziet er niet zo sleoht uit. wanneer ten minste al dat Koreaanse oorlogsrunioer straks geen roet in het eten gooit. Maar nu die exporteurs willen kopen, zijn de kwekers terughoudend. Eindelyk is er eens een jaar, waarin een goed ge was geen vloek is. Eindelijk eens een jaar. waarin het Surplus-spook niet op dreigende wieken rondzweeft. Eindelyk eens een jaar, waarin vraag en aanbod met elkander in evenwicht beloven te komen. En* nu is de kweker enerzijds vastbesloten zoveel mogelük voor zijn bollen te maken, en anderzyds weer doodsbenauwd, dat hy straks door een of andere oorzaak (het- bollenvak is maar een riskant vak!) het lid op de neus krijgt voor hij het onderste uit de kan te pakken heeft. Zo is het grote touwtrekken tussen '.-"•ckeis en exporteurs begonnen. Lang zamerhand kreeg men een bepaald prijs- beeld. nogal aan de hoge kant. Maar daarom werd met grote belangstelling uitgezien naar de bloembollcnveiling, waarop men over het algemeen nogal eens het een en ander pleegt aan te merken, maar die men toch als ther mometer van de markt onmisbaar schynt te achten, VEILINGZAAL PUILDE UIT. Dat bleek ten minste gistermiddag wel ln Lisse, toen de Coop. Bloembollenvei ling H.B.G. de eerste „droge" veiling hield. Groot was reeds de belangstelling geweest in de veilinghal. waar de man den stonden opgesteld. Nog veel groter was de belangstelling toen het veilen begon. Honderden auto's zochten een plaats je. Het ruime parkeerterrein voor het veilinggebouw was overvol en tot ver op de Haven stonden de glimmende sleeën. De bezitters van vaste plaat sen zaten natuurlijk (figuurlijk) op fluweel, en de verdere belangstellenden moesten maar zien dat ze er in kwa men. Op zulk een toevloed was de veilingzaal van HBG, die binnen niet al te lange tüd wel plaats zal maken voor een nieuwe, niet berekend. De kooplustigen en belangstellenden ston den mannetje aan mannetje. De vei lingcatalogussen vlogen weg en waren weldra uitverkocht. Voor de veilingklok begon te draaien, hield voorzitter Van Egmond, welgemoed en welgedaan, een kort openingsspeechje, daarin zowel exporteurs als kwekers goede zaken wensend, in het midden la- tend hoe die twee partyen die staat van tevredenheid zouden moeten bereiken. Maar de uitkomst van de veiling gaf zyn in optimistische toon gehouden I openingsrede gelyk. Toen de veilingklok eenmaal aan het draaien was gegaan, bleek wel hoe groot de liefhebberij was. Tegen beste prüzen ging alles van de hand. Ter- wü'l op de eerste veiling van verleden jaar 90 f"c werd doorgedraaid, bleef er ditmaal geen mand staan. Alles ging weg! PROEFBALLONNETJE. De belangstelling voor zo'n eerste vei ling is vooral daarom zo groot-, omdat ze eigenlijk een proefballonnetje is. Men wil eens weten hoe het met de prijzen staat. Voorts is daar meestal om deze tijd nog niet zoveel byzonders aanwe zig: ditmaal was het meteen raak. Er zit kooplust in de lucht. Misschien wordt dat wel voor een deel veroor zaakt door de onzekere politieke toe stand. Vele exporteurs huldigen ln zo'n periode niet het principe: afwachten, maar: opschieten. Als het eerst de deur maar uit is, de rest komt later wel. Het zyn voortvarende kerels, die verkopers van onze Hollandse bloembollen, en ze komen niet graag achter de feiten aan draven. Daarom zijn ze allemaal in hun wagens gestapt- en hebben ze zich allen door de deur van het veilinggebouw ge drongen. Het zag er naar uit. dat het vanmorgen, toen de grote concurrent van de HBG. de veiling Hobaho aan de andere kant van het stille Lisser ha ventje begon te draaien, niet minder druk zou zijn. Het hoogseizoen in het bollenvak is aangebroken. Koortsachtig worden de bollen gerooid, omdat het met dit natte weer niet- goed is, dat ze lang in de grond blijven. De vrachwagens dende ren langs de weg, hoog beladen met manden, voorzien van de veiling-em blemen. het rood-en-wit van HBG of dc witte zwaan van de Hobaho. Straks gaat in het Noorden. In Boven karspel, de veiling West Friesland draaien en dan trekken alle kwekers uit De Zuid naar De Noord om te zien hoe het met de kleibollen staat. Heel Nederland gaat met vacgntie In het- bollenvak breekt het drukste werkseizoen aanl NIEUW VENNEP. Medische dienst Dr Van Haeringer zal morgen de medische dienst verzor gen. NOORDWIJKERHOUT NED. HERV. SCHOOL GING UIT. Gisterochtend gingen de kinderen van de hoogste klassen van de Ned. Herv. School een reisje maken. Om zeven uur stond de touringcar van Beuk klaar en ging de tocht beginnen. Over Den Haag en Scheveningen ging de reis naar Delft, waar een bezoek werd gebracht aan de Nieuwe Kerk, met- het praalgraf van de Oranjes. Het Prinsenhof met al de her inneringen van de Prins van Oranje, werd natuurlijk ook niet vereten. Van Delft, ging het- naar Rotterdam Daar werd een wandeling gemaakt door de Maastunnel en werd de thoy-tentoon- stelling bezichtigd. Vervolgens werd een boottocht door de havens gemaakt en werd Blydorp bezocht. Het was een prachtige dag voor de kinderen, zieken komen laat. Medische dienst Dr K. A. van Praag neemt morgen de medische dienst waar. OEGSTGEEST De heer R. Heering alhier behaalde de twreede prijs op de onder auspiciën van de Nederlandse Klokkenspelvereni ging in de toren van Sneek gehouden nationale beiaardwTedstryd. RIJNSBURG VERLICHTING EN VERSIERING. Gisteravond kwam op uitnodiging van de contact-commissie enkele leden van de verschillende buurtveren. bij elkaar om de eventuele- medewerking te be spreken, bij het verlichting of versieren der straten bij de a.s. volksfeesten. De heer H. J. de Mooij opende deze bijeen komst met een woord van welkom, en gaf een korte uiteenzetting van het doel van deze avond. Na een gezellige dis cussie zegden de aanwezige straatbewo ners hun' medewerking toe. te weten: Kanaalstraat, Saxenstraat, Brouwerstr., j Moleneinde, Smidstraat, Noordeinde, Vliet. Langevaart en Sandtlaan. Ver- 1 moedelijk zullen Meyboomstraat en Dubbele Buurt, die niet aanwezig waren ook wel hun medewerking verlenen. SASSENHEIM Medische dienst Morgen neemt dr Van Nes de medische dienst waar. VOORSCHOTEN De collecte en voetbalwedstrijd ten bate van het Anjercomité hebben resp. f, 246.— en f. 160.opgebracht. Medische dienst Morgen neemt dr C. Kuypers cie medische dienst waar. WASSENAAR Tot inspecteur van politie alhier is benoemd de heer J. A. Schwantje te Zeist. Burgerlijke Stand Geboren: Jo hanna Willemina Cordula, d. v. H. F. v. Panhuys en H. H. M. S. Lazonder; Herr manus Aloysius Maria, z. v. C. L. r. Vóórhaar en A. J. van Wissen; Herman Aernoud, z v. W. E. Witteveen en jonk- vr. K. v Lennèp: Adriana Gijsbertha, d. v. G. Haasnoot en A. B. E. Vooys; Cor- nellsje, d. v. J, Raggers en J Bakker; Noordover en T. W Dongelmans. Ondertrouwd1 J. Dokkum en J. Zeil- stra; N. W. Eisen en A. C. van Dussel- dorp. P. Peters en C. Blankespoor; W. Staargaard en H. Borsboom; J. L. Vo gels en B. C. van der Poeg. Getrouwd: H. J. de Groot en E. G Zonneveld; A. van Houw'elingen en A. de Bruyn. Overleden: F, Wicherek, 49 j.; W. C. Linders, 64 j.; J. van Leeuwen, 35 j.; M. de Dekker, 83 j. Medische dienst Morgen verzorgen dr Boer en dr De Haan de medisch? dienst. WARMOND Jaarvergadering E.H.B.O. Onder voorzitterschap van dr Walen kamp kwam de RK. E.H B.O. vereni ging in Hotel de Zon in jaarvergade ring bijeen. In zijn openingswoord maakte spr. dankbaar gewag van de ge beurlijkheden in het afgelopen jaar. Bij de bestuursverkiezing werd de af tredende voorzitter met algemene in stemming bij acclamatie herkozen. Uit het financieel overzicht, dat de heer W. Meskers gaf bleek dat de vereniging een batig saldo had van f. 88.65. Bekend werd gemaakt, dat tijdens de Kaagweek op 't Kaagterrein een E.H.B.O.-post zou worden betrokken, evenals bij de voet balwedstrijden in competitie-verband en tijdens de Oranje-feesteri. Het vol gende gedeelte van de vergadering had meer een feestelijk karakter. Nadat de voorzitter de beschermheer Burg. Von Fisenne en echtgenote en de pastoor Gussenhove had verwelkomd en de aanwezigen welkom toeriep op deze avond, zette hij de roeping van de echte E.H.B.O. uiteen. De waarde van het diploma wordt niet bepaald door het ge tuigschrift alleen, doch door het beha len van het diploma krijgt de gediplo meerde de plicht om overal waar dit gevraagd of vereist wordt te helpen. Een E.H.B.O.-er moet zijn als de Barm hartige Samaritaan, die de gewonden langs de weg helpt. Hij verzocht hierna aan de bescherm heer de diploma's uit te willen reiken. Deze zeide gaarne aan dit verzoek te willen voldoen, doch ook hij schetste de voordelen die er voor een gemeente be staan uit het bezit van een goed geor ganiseerde E.H.B.O.-vereniging. Van de elf candidaten die examen deden zijn allen geslaagd. Dit zijn de dames v. EgmondStol- ker. A. C. de Vroomen, L. Verwoerd, A. Heemskerk, C. v. d. Horst en de navol gende heren: P. v. d. Horst, J, Timmers, J. Vervlóet, H. Verloop. P. van Huis cn H. v. d. Willigen. Van de navolgende personen werd het diploma verlengd: de dames W. C. van Schie, A. J. van Schie en H. A. van Schie, C. H. de Haas en G. v. d. Berg en de heren: A. J. Heemskerk, A H. El- burg. C. F. v. d. Berg, T. Houweling en Th. H. G. Welsink. Na de uitreiking van de diploma's nam de heer P. v. d. Horst het woord, om als nestor van de cursus de docent en zijn helpers te danken voor de pret tige Wijze waarop zij de lessen hebben gegeven. Als dank van de cursisten bood hij aan dr Walenkamp een Kaag- vlag voor zijn boot aan, terwijl mevr. Walenkamp, als troost voor het gemis van haar echtgenoot gedurende al de cursusavonden, een doos met bonbons werd aangeboden. Ook de heren assis tenten kregen elk een attentie. Dr Walenkamp dankte in enkele woorden voor de geschenken en hij ver trouwde, dat ook in de toekomst door de leden steeds gehoor zou worden ge geven, indien het bestuur een oefen avond uitschreef, want alleen door veel en regelmatig oefenen, zal het diploma zijn waarde behouden Hierna sloot het officiële gedeelte van de avond, waarna het muziekensemble ..De Corjo's" met hun klanken al spoe dig de stemming er in bracht. PROGRAMMA WINKELWEEK. De winkelweek, die gehouden wordt van 2027 Juli a.s. ter gelegenheid van de Kaagweek zal om 2 uur geopend worden. De etalages van de deelnemen de winkeliers zullen dan gereed moeten zijn, omdat de keuringscommissie uit Haarlem dan e.e.a. zal keuren, 's Avonds te acht uur maakt Warmonds Fanfare een muzikale rondgang door het dorp. terwijl om half negen „St, Matthias" eveneens een muzikale rondgang zal maken. Direct na deze rondgang zal de prijs uitreiking voor de bekroonde etalages plaats vinden vanaf de Gemeentelijke muziektent. De prijsuitreiking zal ge schieden door de burgemeester. De prijswinnaars zal een aubade gebracht worden door beide muziekcorpsen. Na afloop van deze plechtigheden, kunnen de liefhebbers een dansje maken, De collecte ten bate van de Stich ting 40-45 heeft opgebracht het bedrag van f. 990, Op het te Utrecht gehouden exa men Vakbekwaamheid voor de Klein handel in tot verbruik bereide tabak slaagden onze plaatsgenoten mej. A. A. van Stijn en de heer G. van Seggelen. MARKTBERICHTEN TER AAR. 14 Juli. Groentenvelllng Snij bonen 3.205.30; Idem B 2.703 00; Idem stek 1.402.60; Stokprtnccssen 4.405.10. Stamprlncessen 3.504.00; Idem stek 2.70; Peulen 6.90; Doppers 2 90; Blauwschokkers 2 603.10, Tuinbonen 0.600.61 alles per 10 kilo. Tomaten A 0.370.53; idem B 0 34 —0.50; Idem C 0.28—0.36; Idem CC 0.20— 0.24; idem bonken 0.44; Idem kriel 020; idem gescheurd 0.200 21. Rabarber 0.05 0 06, Waspeen 0.080.09; Idem stek 0.03; Postelein 0 140.17; Andyvle 0.050.09; Zilverulen 0.370.43; Rode kool 0.070.09, Uien 0 15—0.16; Kroten 0.07—0.09; Nieuwe Aardappelen 0 09:0.11; idem kriel 0.02 0.04, Groene kool 0.08 alles per kilo. Sla 1 5.00—8.50; Idem 2 2.003.30; Bloemkool IA 0.4O— 0.51; Idem 1 0 20—0.37; idem 2 0.100.20; idem 3 0.060.09; Komkommers 0.080.12; Idem 2 0.070.10 alles per stuk. Bospeen 0.080J1; Boskroten 0.05; Bos uien 0.02—0.05: Selderij 0.01—0.02. Peter selie 0.02 per bos. Augurken: Basterd 3.60: Grof 2.002.10; Knorrels 1 60; Bommen 1 002.20; alles per 25 kilo. Zwarte bessen 0 660.74 per kilo. Aardappelen 0 31 per doosje. RIJNSBURG. 15 Juli. Groentenvelllng Eerstelingen 912; Drielingen 7—10; Tuin bonen 612; Kroten 67. Uien 1012; Waspeen 89; Doperwten 4046; Snij bonen 4550 per kilo. Bloemkool 1265 per stuk, Bospeen 810; Selderij 23: Peterselie 24; Prei 57 per bos. RIJNSBURG 15 Juli. Bloemenveiling. Cohfllie wit .1,26—2.40; Idem rood 1.00— 3.00; Pel Godesia 1.502.00: Lathyrus 2.00 4.00. Campanula wit 3.005.00: idem blauw 3.005.00; Centaurea 4060; An jers 40—80; Gladiolen wit 3.00—4.00; geen 3.704.50; rood 3.506 00 Scablosa 1 20—1.50; Galardla 60—1.00 per 100. Kop zalm 1020; idem ros 1020, Gips 3040; Statice 2535, Floks 10—20 per bos. BOSKOOP, 14 Juli. Rozen. gr. bloemig per bos. 20 stuks: Butterfly 801.10, Duisburg. 1.001 50, Rosalandla 5090; Vlerlanden 1.402.00: Pechthold 701 20; Florex 1.30—1.70; Hadlev 1 20—1.70: Bel ter Times 1.30—1.60: Edith Helen 60: Gemengde rozen 3546; Babyrozen per bos van 10 stuks: Ellen Poulsen 3454; Sweetheart 4268; Else Poulsen 2739: Polyantharozen 4560: Ingar Olsson 30— 42; Juweeltjes 4370; Orange Triumph 2531; Gloria Mundi 37—65: Prinses Juliana 22: Wolfsglorle 2438; Rosa Mundi .43; Gemengde babyrozen. 2533; Diversen per bos van 10 stuks: Anjers 13—25: Lathyrus 68; Liatrlx 21—54: Asclepia 14—45: Clematis Durandi 95— 1.30; idem Mevr. le Coultre 2 10; Gips 1830; Dompelaars 30; Floks Rembrandt 1921; idem gemengd 1319; Rose Triumph 36; Llgustrum goud bont 2735; Alstroemerla 1634; Spirea 11; Gladiolen ln soorten 35—68; Scablosa 30; Lelies 70 —1.30; Margrieten 6; Zinnia's 35; Aspara gus. 17; Laurus blad 21; Dahlia's in soor ten 4659; idem gemengd 49; Diversen per stuk: Ampolopsls- 1523; Begonla'i wit 32; Primula 30—32.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 12