Laatste Berichten T. HOEK Amerikanen versterken koortsachtig liun stellingen Divisie der Noordelijken op één lijn met Taejon UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN Dagelijks Vers gebakken VIS Beurs van Amsterdam donderdag 13 juli Zij trokken na verwoede strijd weer de Han ov^r De Amerikaanse troepen, die gisteren begonnen zich in te graven aan de Zuidelijke oever van de Koem, versterkten heden hun stellingen koortsachtig, om het hoofd té kunnen bieden aan d e Noord-Koreaanse stoot in de richting van de tijdelijke' Zuid-Korcaanse hoofd stad Taejon, die omstreeks 5 kilometer achter deze Amerikaanse linie ligt. Amerikaanse genie heeft in de afgelopen nacht de voornaamste brug over de door de regen gezwollen Koem opgeblazen, teneinde zodoende te pogen de opmars der Noord-Koreaanse tank colonnes te vertragen. Waarnemers, die het front, hadden bezocht, verklaarden, dat de kansen dpr Amerikanen, om de Noord-Koreaanse troepen voor Taejon te kunnen tegen houden, afhankelijk zijn van het tijdig aankomen van grote versterkingen en het voortduren van het goede weer, zodat de luchtmacht kan blijven steu nen. Deze waarnemers menen verder nog dat de Noord-Koreanen bezig zijn Ui hst gebied van Tsjoeng-Joe en Tanjanv. dat ongeveer 100 kilometer ten Noord- Oosten van Taejon is gelegen, troepen samen te trekken voor een opmars 'n Zuidelijke richting, welke het 100 kilo meter zuidelijker gelegen knooppunt- van wegen Koemtsjon ten doel zou hebben. Indien de Noord-Koreanen erin zou den slagen Koemtsjon te veroveren, zouden zij de weg en spoorweg tussen Taejon en de haven van Poesan, waar Amerikaanse manschappen en voor raden worden aangevoerd, kunnen afsnijden; Een woordvoerder van Generaal MacArthur's vooruitgeschoven hoofd kwartier in Korea heeft medegedeeld, dit de Noord-Koreanen een sterke troepenmacht samentrekken op de Oostelijke flank van de Koemsector. De Noord-Koreaanse druk op de andere sectoren van dit front neemt hierdoor echter niet af. Er bestaat nog geen gevaar voor een Noord- Koreaanse omsingeling. Frontwaarnemers verklaarden, dat de Noordkoreaanse stoot tegen de Ame rikaanse troepen in West-Korea had veroorzaakt, dat de flank der Noorde lijke aanvallers was bloot gesteld. Er bestonden vandaag aanwijzingen, dat de Noordkoreaanse generaals dan ook bezig waren maatregelen te nemen te gen een eventuele bedreiging van deze flank. Een hoge Amerikaanse officier wees cr echter dn dit verband op, dat de Amerikaanse strijdkrachten in ge- talsstcrkte zodanig de minderen zijn, dat zij niets kunnen ondernemen te gen deze kwetsbare Noordkoreaanse flank. De troepen, die de Noord-Koreanen vandaag zijn begonnen aan de Oost kust samen te trekken, zyn klaarblij kelijk bestemd voor een nieuwe grote omtrekkende beweging. Een gehele Noordelijke divisie is reeds in Zuide lijke richting getrokken en ligt nu, ongeveer in cén lijn met Taejon, in stelling. Dit gebied wordt verdedigd door Zuidkorcaanse troepen. Na hun diepe stoot in het Westen, voeren de Noord-Koreanen thans ook aanvallen in het middengedeelte van het front uit, die klaarblijkelijk zijn bedoeld om hun frontlinie recht te trek ken. Op het ogenblik loopt deze linie ruwweg Noord-Oost ten Oosten van de Koem. Nabij Tanjang, dat ongeveer in het hart van Korea is gelegen, zijn de Noord-Koreanen er, na een verwoede slag, die 72 uur heeft geduurd, in ge slaagd de Han op een tweede punt over te steken. Een Noordkoreaanse divisie, voorafgegaan door „speerpun ten" van gcvechts en pantserwagens, rukte na het oversteken in ijltempo in Zuidelijke richting op. De Zuidkoreaanse verdedigers die een nieuwe „tangbeweging" vrezen, 'zjjn van Tsjoeng Joe uit opnieuw iets In Zuide lijke richting terug getrokken. Zij ne men thans stellingen in, die teh Noord- Oosten van de door de Amerikanen be zette Koemlinie liggen. Meer naar het Noord-Oosten slaan de Zuidkoreaanse troepen, die hier tot op ongeveer 25 kilometer ten Zuiden van Tsjoeng Joe zijn teruggetrokken, hard terug. Er wordt ook. melding gemaakt van bewegingen van Noord-Koreaanse strijdkrachten in het Rebied van Pjong- hae. aan de Oostkust, dat ongeveer 175 kilometer ten Noorden van de haven stad Poesan ligt. Het schijnt, dat de Noord-Koreanen In het middengedeelte van het Koem- jubileum h. van vliet. Het was vandaag 25 jaar geleden, dat de heer H van Vliet zijn werkzaamhe den als drukker aanving bij A. W. Sijt- hoffs Uitg. Mij. In verband daarmede is deze jubilaris, vergezeld van zijn vrouw en dochter, hedenmorgen in een der lo kaliteiten van het gebouw aan de Doe- zastraat in aanwezigheid van het voltal lige personeel door superieuren en col lega's gehuldigd. By afwezigheid van de directeur werd hy allereerst toegesproken door de algemeen-procuratiehouder, de heer B. p. du Croix, die hem namens de directie hulde bracht voor de wijze, waarop hy gedurende een kwart eeuw zijn werkzaamheden heeft verricht en hem een- enveloppe met Inhoud aanbood, benevens een bloemenmand. Vervolgens trad de onmiddellijke chef van de jubi laris, de heer. Merkelyn naar voren, die e- op wees, dat de ware drukker, die Van Vliet is. als zodanig geboren wordt! Hij schetste hem als iemand, die hij met het volste vertrouwen het moeilijkste werk ror-r de Mercedes-kleurenpers kon toe- ve-tvouwen. Vervolgens nam de heer p. J. van Duuren namens de jubileum-com missie het woord, vooral de nadruk leg gend op Van Vliets eigenschappen als collega en mens, Namens het gehele per soneel werd hem een prachtig meubel stuk en een door collpga's vervaardigd gedenkalbum aangeboden. Ten slotte bood de heer J Laterveer, na een geestig soeechie de jubilaris namens de kaart club ..Ruiten Zeven" een vulpen aan. De wdere dag bracht de jubilaris in huise- HiKe kring door. waar hem nog vele ge lukwensen bereikten. de heer l. a. mennes opent feestmarkt. De feestmarkt, welke, zoals gemeld. a.s. ^aterdag en ook volgende week gehou den wordt, zal Zaterdagochtend om 10 uur op de Korenbeurs door de directeur .ai? Markt- en Havendienst, de heer L. a Mennes, geopend worden. Ook de lan- aein: voorzitter van de Centrale Ver eniging van Mark -:oplleden, de keer J. zal biJ deze gelegenheid het woord voerea. front hun aanvallen tijdelijk hebben stop gezet. Men beschouwt dit als een ..stilte voor de storm", namelijk een geconcentreerde Noordelijke aanval over de Koem. die hier 400 meter breed is. De Noord-Koreanen worden voort durend door artillerie en vliegtuigen bestookt, waarbij het vooral troepen concentraties en opslagplaatsen van voorraden achter het front zijn, die het moeten ontgelden. De geallieerde luchtmacht was van daag krachtdadig in actie. In duikvluch ten werden aanvallen uitgevoerd op de Noord-Koreaanse frontstellingen en bevoorradingslijnen. Zware bommen werpers en raketten lancerende jagers richtten hun aanvallen speciaal op ge vechtswagens en voertuigen. De lucht macht bombardeerde onophoudelijk de Noord-Koreaanse aanvoerlinie. waar door de Noordelijke fronttroepen in feite van hun bevoorradingsbases zijn afgesneden. Uit te Tokio ontvangen berichten blijkt dat de Noord-Koreanen thans in sterke mate de gevolgen der luchtaanvallen beginnen te onder vinden. Zo hebben zü nu aan het front een tekort aan ammunitie voor hun geschut. ZUID-KOREAANSE „NOOD- PARLEMENTSRAAD Vandaag heeft een uit 10 man be staande Zuid-Koreaanse „Noodparle- mentsraad" de bevoegdheden verkre gen van de Zuid-Koreaanse nationale vertegenwoordiging, waarin voor de oorlog 200 afgevaardigden zitting hadden. De voorzitter van de Raad ver klaarde: „De Zuid-Koreaanse Nood- parlementsraad is niet voornemens de Zuid-Koreaanse legers halt te doen houden, wanneer zij uiteindelijk de grens van de 38ste breedtegraad heb ben bereikt. Wy zyn van mening dat het hoog tijd wordt, dat deze grens wordt opgeheven". Hij deelde verder nog mede. dat de Zuid-Koreaanse „Noodparlementsraad" voorlopig niet voornemens Is uit Taejon weg te trekken. De tien raadsleden wisten uit Seoel te ontsnappen, toen dit in Noord- Koreaanse handen viel. 80 andere Zuid- Koreaanse afgevaardigden reizen nu het land af om de bevolking In te lichten omtrent het verloop en de aspecten van de oorlog. Nader wordt gemejd, dat de tegen stand in de lucht toeneemt. Dit blijkt om. uit een aanval, die door twee „Jak-9"-gevechtsvliegtuigen werd on dernomen op een aantal Amerikaanse ..Shooting Star"-straal.jaRers, aldus het hoofdkwartier der Amerikaanse lucht macht te Tokio. Geen der beide par tijen leed verliezen. Amerikaanse en Australische jagers en bommenwerpers waren gisteren in steeds sterkere mate in actie. Grote aantallen voertuigen en ander mate riaal werden vernietigd. De verbindingslinies van het juist ten Zuiden van de Koem gelegen Kong-Joe met Soewon in Noordelijke en Tanjang in Oostelijke richting wer den voortdurend krachtdadig gebom bardeerd. De hevigste aanvallen der jagers werden boven het gebied van Tsjonan uitgevoerd. Vliegende reuzenfortcn concentreer den hun aanvallen op weg- en spoorwegbruggen In gebieden ten Noord-Oosten en Noord-Westen van Seoel; drie van deze brus-gen werden vernield en vier beschadigd. In totaal werden 38 Noord-Ko reaanse gevechtswagens vernield. De Noord-Koreaanse luchtdoelar tillerie vuurde slechts sporadisch en onnauwkeurig. De eeallieerde lucht macht leed geen verliezen. alphen MARTHA- STICHTING VERDUBBELDE VOOR ÉÉN DAG HAAR BEVOLKING. Het was gisteren een drukke dag op de Martha-stichting Niet minder dan 600 kinderen, met hun begeleiders brachten een bezoek aan de stichting, uit Tiel, Bussum, Leiden. Gelderrpal- sen en nog vele andere plaatsen stroomden de kinderen naar Alphen. Al deze jongens en meisjes, in de leef tijd van tien' tot vijftien jaar. hebben gedurende kortere of langere tijd met een busje voor de stichting gelopen. Het leek het bestuur daarom het beste de kinderen naar Alphen te la ten kómen en hen te tonen waarvoor zii nu eigenlijk gecollecteerd hadden Gezien de geweldige ontvangst, die hen wachtte, zullen deze kleine collec tanten wel met dubbele ijver voort gaan met hun zo zeer te waarderen werk. Nadat de gasten een kop koffie had den gedronken, werden zij. in de kerk- zaal ontvangen door de directeur van de Martha-stichting ds Meyer, waarop een rondleiding doof de verschillende paviljoens volgde. Het middagprogramma bestond uit de opvoering van het sprookje ..De to- verhoom" door kinderen van de stich ting. Na nog een glaasje limonade te hebben gedronken, trokken allen zeer voldaan naar htm woonplaats terug. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde Voor het candidaats- examen economie de heer L. Goedhart alhier. EXAMENS CHR. LYCEUM. Geslaagd voor het eindexamen HBS- B: P Beck, A. Boot. D. J v .•Brammen. T Haring, Adri v. Leeuwen, P. Rade makers, R. Rijzlnga Alphen a/-d Rijn. A. Hartman, Benthuizen, D. IJdo, Bo degraven, J. Benders en H. Loef, Bos koop. R. v. Wijk Gouda J. D. v. Om- mering. Hazerswoude. Jet de Neef.'Lel den. C. Balier. Leimuiden, J. Morle. Nieuwkoop H. Brouwer, .Woerden. 6 candidaten werd afgewezen, één heeft zich teruggetrokken. Roeiboot overvaren op de Rijn 4-JARIG KIND EN INVALIDE MAN NOG NET GERED. Gistermiddag omstreeks halfvier wilde de Invalide W. den Bouter uit de Raad huisstraat met een roeiboot ter hoogte van kapper v. d. Horst een in de Rijn drijvende balk gaan oppikken. Hij nam hierbij een vier-jarig neefje van de heer v.d. Horst mee. Door de een of andere oorzaak zag de heer Den Houter een de Alphens^ brug passerende motorboot, de Mor genster", van schipper De Waardt. niet vroeg genoeg, met het gevolg, dat de roeiboot juist, midden op de Rijn werd overvaren. Beiden kwamen in het wa ter terecht tot grote ontsteltenis van de schipper en omwonenden, die"' het ongeval zagen gebeuren. Direct bega ven zich de gewaarschuwde schilders- knecht Lcupen en de heer v. d. Horst te water. Beide mochten het genoe gen smaken de aanvankelijk geheel verdwenen drenkelingen weer boven te krijgen. De schipper zette direct de motor stil en liet een sloep zakken, waarna deze de drenkelingen van de redders kon overnemen. Hierdoor liep een en ander wel buitengewoon goed af. OUDERAVOND SCHOOL SCHOOLTSRAAT In een der lokalen van de O.L. school aan de Schoolstraat werd onder leiding van de heer Van Driel, hoofd der school,; een zeer druk bezochte ouderavond ge houden. Van hun belangstelling gaven o.m. blijk: de heren A. J. Dekker, -de nieuwe wethouder van Onderwijs, en de: heer A. F. Ruijssenaars. lid der com- missie voor ondenvijsraangelegenheden. De heer Van Drlel heette allen harte lijk welkom. De heer Dekker wees er op, dat op i deze school prima onderwijs gegeven wordt en dat dit onderwijs zijn steun t en medewerking zal krijgen. Uit de mededelingen van de voorzit- j 'ter bleek, dat- het schoolreisje ditmaal gaat naar Amsterdam en Zandvoort. Omtrent de nieuw te bouwen O. L. school kon geen enkele mededeling wor- den gedaan, wel hoopte de voorzitter zo I spoedig mogelijk de ouders bijeen te1 kunnen roepen voor 'het bespreken der I bouwplannen. LEDEN VERENIGING „OUDSHOORN" OP STAP. Begunstigd door fraai weer zyn de leden van de Vrijzinninge Vrouwen Ver. „Oudshoorn" gisteren er een dagje tus sen uit getrokken. Omstreeks negen uur vertrok het gezelschap in een grote autobus in de richting Utrecht. Te Zeist werden de Gero fabrieken bezichtigd. In de middaguren werden Soestóijk en de Pyramide van Austerlitz bezocht. Het gezelsohap keerde omstreeks half- elf in onze gemeente terug. alkemade Burgerlilke Stand Geboren: Antonlus Johannes Maria, z. van Th. A. v. d. Meer en J. P. v. d. Meer: Anthonla Maria, d.- ran H. J. Hoogenboom en M. C. Akerboom; Maria Ryertjc. d van G. Griffioen, en W. Kramer:. Adrlana" Johanna Theresla. d. van G. L. Ólljerhoek en J. M. v. d. Wereld. Getrouwd: G J. van Klink en J. P. Ter- meulen. benthu/zen HOOI DRUKTE RUITEN IN. Onze plaatsgenoot, de heer B. v. d. B., reed gisteren omstreeks het mid daguur met een flfnk beladen hooiwa gen door' de Dorpsstraat huiswaarts. Het huppelende paardje moest, doordat een personen auto te weinig uithaalde om te laten passeren, te veel uitwijken. De wagen kwam in de langs de straat gelegen goot terecht en verloor een groot deel van zijn lading Het vallende hooi drukte de ruiten in van de woning van de familie E. d. P; Ongelukken kwa men niet voor. Een en ander genoot de levendige belangstelling van de school jeugd, die naderhand de straat „met bezemen keerde". boskoop ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Dr C. H. Claessens, tandarts alhier, heeft een ernstig auto-ongeluk gehad. Bij eeri botsing nabij Bleiswijk ttissen zyn wagen en een auto, die uit. Assen kwam, sloeg de auto van dr Claessens over de kop. Met verschillende verwon dingen werd het slachtoffer in een zie kenhuis te Gouda opgenomen. GESLAAGD REISJE. Het kleuterkoor van de gemengde zangvereniging „Zang zij onze Leus", maakte gisteren onder geleide van het bestuur per bus een reisje naar Zeist en omstreken. Om. werd een bezoek gebracht aan de speeltuin ln Austerlitz. Hoogst voldaan keerde het jonge volkje in de avonduren huiswaarts. BOOMKWEKERSDAG. De boomkwekersdag van de Neder landse boomkwekersfederatie, waarvoor in Boskoop en omgeving veel belang stelling bestaat is thans definitief vast gesteld op 23 Augustus a.s. De ontvangst der deelnemers zal plaats hebben in de gerestaureerde Bur gerzaal van het oude gemeentehuis te Naarden. Gezorgd zal worden het pro gramma niet te overladen, zodat er vol doende tijd voor bezichtiging van kwe kerijen beschikbaar zal zijn. hazerswoude ORANJEFEESTEN. Dinsdag en Woensdag a.s. zullen op het terrein van de heer A. Dorrepaal aan de Rijndijk grote Oranjefeesten gehouden worden. Het programma luidt als volgt: Dinsdagmiddag opening te 14 uur. 2.154 uur: Diverse kinderwedstrtf- den. 45.30 uur: Kindervoorstelling door de heer B A. Devilee uit Leiden. 7.30—9.30 uur: Ringsteken voor paren per jeep. 9 uur: Concert. Woensdag: 10 uur Ringsteken per flets. 11 uur: Ringsteken met paard en tilbury. 2 uur: Volkspelen, oa tobbetje ste ken, boegspriet, katcrawl, blikrace voor heren, hoepelwods-tryd voor dames, hardlopen met hindernissen voor he ren, autopedrace voor dames, stoelen dans voor dames. 7 uur: Grote ruiterwedstrijd, te hou den door de leden van het streekver- band Rijnmond der KNF.L.R (30 ruiters van 7 verschillende verenigin gen). Dit "wordt een grote behendig- heidscroscountry, 9 uur: Concert. 9 30 uur: Stoelendans dames en heren. 11 uur: Schitterend vuurwerk. "Voor het ringrijden met paard en tilbury kan men zich opgeven bij de heren F de Graaff, A. A. de Jong en A. M. Menken. Voor alle andere wed strijden bij de heren D v. Niekerk, G. van Ommering, P. M. Voskuil en A. M Menken katwijk aan zee De leerlingen van de Centrale 7de leerjaarschool hebben per autobus een schoolreisje gemaakt. In Arnhem werd het Openluchtmuseum bezocht, ln Rhe- nen Ouwehands Dierenpark. De 9-jarige K. H. reed per flets op de hoek PrlncestraatVoorstraat tegen een vrachtauto aan. Hij liep schrammen aan arm en been op. nieuw vennep. VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN KANKERBESTRIJDING. Gisteravond werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen VVN-Dios en Lis- ser Boys. ten bate van de Kankerbe strijding. In een mooie en spannende strijd wisten de Vennepers de overwin ning te behalen met 42. Van de 4 doelpunten scoorde Wlm Grootveld er 3. de vierde kwam van de voet van S. Rood. Voordat de wedstrijd een aan vang nam speelde de gemeenteraad een wedstrild tegen het comité Kan kerbestrijding. Beide partijen wisten eenmaal te scoren. Burgemeester Jan- sonius verrichtte tweemaal de aftrap De opbrengst van deze beide wedstrij den was ruim f.200. hetgeen voor Nieuw-Vennep een zeer mooi bedrag is. noordwhk Burgerlijke Stand Geboren Ronald Joannes, z. van J. J Blzot en A. Heljkoop; Theodorus Petrus Martlnus. z. van P. L. Koelewijn en Th. P. van Tongeren; Hen drik. z. van H. G. Smelt en M. Adriaanse; Wllhelmlna Petronella Willi, d. van H. A Vink en H. Sip; Johanna, d. van C. Pas- schler cn C. van der Niet; Dirk Martlnus. z. van C. Passchler en C. van der Niet; Aafle, d. van G. van de Ven en C. van Starkenburg. Ondertrouwd: F. Krug. 23 Jaar en D. van Rooijen. 28 Jaar. Getrouwd: J. A. Vis. 28 Jaar en M. M van der Weljden, 26 Jaar; J. Nagtegaal. 22 Jaar en M. C. P. van der LuiJ. 29 Jaar Overleden: J. A. van DulJvenvoorden. 67 Jaar, wed. van H. van 't Wout. oegstgees'i RAADSAGENDA. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeen komen op Woensdag 19 en specialiteit ln TONG en TARBOT en maatjesharing. varkevisserstraat 76, katwijk aan zee - tel. 2327 CONFERENTIE AMERIKAANSE AMBASSADEURS UITGESTELD. De conferentie van Amerikaanse am bassadeurs in Europa, die deze maand te Frankfort zou worden gehouden, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Van Amerikaansezijde kon men geen reden voor dit uitstel opgeven. Men veron derstelde echter, dat het een zuiver adminjstratieye maatregel was. STAKINGEN IN BELGIÉ AANGEKONDIGD. Tijdens gisteren te Bergen en in de Borjnage gehouden betogingen tegen de terugkeer van Koning Leopold naar België heeft het socialistische Alge meen Beigisch Vakve:bond bevel gege ven'morgen en-Zaterdag het werk neer te leggen. Het Alg Ohr. Vakverbond heeft in tussen een communiqué uitgegeven, waarin de. stakingen „omdat zij een politiek doel hebben" worden afge keurd. Het herinnert aan -zyn vorige verklaringen, die met betrekking tot de stakingen werden gedaan en legt er de nadruk op, dat in een gezonde democratie het laatste woord aan het Parlement is. Het A.C.V. beveelt derhalve zijn le den dringend aan, het werk voort *e zetten en aan de stakingen niet deel te nemen. 20 DODEN BIJ SPOORWEGONGELUK IN SAKSEN. Het Oost-Duitse Nieuwsbureau meldt, dat gisteravond bij Wildenfels in de Oost-Duitse provincie Saksen een trein met arbeiders in botsing is gekomen met een goederentrein, waarbij minstens 20 personen werden gedood en meer dan 50 ernstig gewond. De verantwoordelijke seinwachter is gearresteerd. Een onder zoek is ingesteld. Juli as. des avonds te 7 uur. Op de agenda komen voor: Beroepschrift van Gebr. v. d. Putten tegen de afwijzende beschikking op het verzoek om vergunning tot het bouwen van een loods aan de Rhijngeesterstraa':- weg met advies van B. en W.; voorstel van B. en W. tot verlenging van de termijn van ontruiming der onbewoon baar verklaarde woningen: idem tot aankoop van grond langs de Rijnzicht- weg; idem tot wijziging van het uit breidingsplan; idem tot onteigening van (grond nabij de Rhijngessterstraatweg ten behoeve van de rioolzuiveringsinstal- llatie; idem inzake het verzoek van het [Nederlandse Padvindersgilde om be- Schikbaarstelling van grond voor de op richting van een clubhuis. Aanbieding j van de gemeenterekening over het jaar 11949 en van de rekening van het grond- 1 bedrijf 1949; goedkeuring van de reke ning van het Burg. Armbestuur over 11949; goedkeuring van de rekening van (het Heilige Geestarmbestuur over 1949; (voorstel van B. en W tot het opnieuw vaststellen van besluiten tot heffing van opcenten op de grondbelasting en op de personele7 belasting; idem tot het ver lenen van machtiging voor het aangaan van kasgeldleningencomptabilitietsbe- sluiten. s assen ii el m Burgerlijke Stand Geboren' Martlnus Anthoulus Cornells, z. van C. Tettero en A. C. v. Velzcn; Maria Johanna Theodora, d. van J. M Slingerland en J. M. Wenne- kers; Hendrlka Wllhelmlna, d. van P. van Duin en F. P. Phlllpsen; Cornelia Maria, d. van C J. de Haan en A. M. Elderlng; Pleter Willem, z. van C. van der Kraan en P. v. d. Helden; Margaretha Johanna, d. van W. H. Willeman en C. M. van der Weyden: Franclscus Hendrlkus, z. van H. A. Langelaan en G E. M. van Dijk: Cor nells Nlcolaas Maria, z. van P. J. Otto en E M van Beelen. Ondertrouwd: J. Slootweg. 23 Jaar en T. Toonstra, 21 Jaar; J. Swierts, 26 Jaar en C. P. Meeldijk. 24 Jaar. Getrouwd; W.'P. Heijdt en G. Slump. voorschoten Burgerlijke Stand Geboren: Wilhel mus Mermanus Maria, z. van L. N. Dulj- n Is veld en M. B. v. d. Poel; Yvonne Marianne, d. van J. G. Jansen en L. Reg- J terschot; Louise Annette, d. van C. G. v. 1 d. Ham en A. Dlssevelt; Gerardus Dirk, z. ran P. Verboon en C. J. Prins. Ondertrouwd: J. Noordzij, 32 Jaar en M Solleveld. 28 Jaap; A. van Rijn, 24 Jaar en S. Sumartl. 24 Jaar; B. H. Hoop, 26 Jaar en J Vernes. 24 Jaar. Overleden W. van Bohemen, 68 jaar. UITSLAG VEILIGHEIDSRIT 1950. Aan de Voorschotense Velligheidsrlt 1950 hebben 52 personen deelgenomen, onder wie 5 dames. De prijzen werden gewonnen door Th. W. Buts (auto) met 2 strafpunten. S. P, Jongeneel (motor) met 0 strapunten en mej. C. M. Schip per 'Solex) met 7 strapunten. Het hoogste aantal strafpunten was 36. gemiddeld 9%; 28 deelnemers bleven beneden dit gemiddelde. Over het alge meen zijn er dus weinig fouten gemaakt. Er namen aan de rit deel 37 auto's, 11 motoren en 4 Solex-ry wielen. Een woord van dank aan de politie man Robbertsen, die veel voorbereidend werk heeft verrioht, is zeer zeker op zyn plaats warmond BOUW NIEUWE BRUG. Met het leggen van de nieuwe brug nabij de Warmonder tol ivthans een aanvang gemaakt. Men hoopt haar nog dit jaar in gebruik te kunnen nemen. Tengevolge van de werkzaamheden is het verkeer omgelegd en moeten voer tuigen van en naar Leiden langs de Leidse vaart rijden. Tijdens de afwezigheid van de be woners is een woonschip liggende ln deze gemeente, totaal leeggeroofd. Alles wat niet spijkervast zat is meegenomen, De heer W. Elffers, leerling ge meente-ambtenaar alhier, is benoemd of de gemeentesecretarie te Woubrugge. OUDEN VAN DAGEN OP STAP. Eindelijk was gisteren de grote dag aangebroken voor het jaarlyks uitstapje, waarop menige „oude van dagen" al op had gevlast. Om ongeveer negen uur werden de oudjes van hun woningen ge haald. Voor het. Raadhuis werd de stoet geformeerd die uit 29 personen-auto's en één touringcar bestond. Alvorens de tocht te beginnen werd eerst een rond rit gemaakt door de gemeente, zodat ieder de gelegenheid kreeg de ouden van dagen een goede reis toe te zwaaien. Vla Leiden trok men naar Noordwijk, waar men genoot van de schone omge ving. In hotel .Zeeleeuw werd dé koffie gebruikt. Tijdens de lunch werd door de heren Gaarkeuken. P. van Veen Wzn en B. v. d Bosch gedeclameerd, evenals door .Kobus". Tegen 3 uur werd naar Wassenaar ge reden, waar het Dierenpark werd be zocht. Om halfach-t keerde de stoet in de gemeente terug waar de muziek stond opgesteld. Bij het Raadhuis sprak de burgemeester een woord van dank tot allen, die tot het welslagen van de tocht hadden medegewerkt. koudekerk FABRIEKSARBEIDERS OP STAP. De leden van de Chr. Bond van Fa- brieks- en Transportarbeiders hebben Dinsdag het werk laten rusten en trok ken er met hun echtgenoten op uit. Per autobus ging het via Loosdrecht naar Hilversum, alwaar de studio der N C.R.V. werd bezocht. Na een bezoek aan de „Ernst Sillemhoeve" te Lage Vuursche, gebruikte men in het Bonds- gebouw ..Ons Centrum" te Driebergen de avondmaaltijd. Opgewekt keerde men 's avonds huis waarts. UITSTAPJE HERVORMDE MEISJES- VERENIGING „MARTHA". Dinsdag marirte de Hervormde Meis- jesvereniging „Martha" een uitstapje. Nadat Schiphol was bezocht, waar de luchtreuzen van binnen en van buiten werden bekekeri, ging het naar Volen- dam. Van hier stak men over naar Marken. Bij de terugkeer naar Volen- dam werden helaas enige dames zee ziek! Vervolgens ging de reis naar Schoor], waar heerlijk gewandeld werd. Over Alkmaar trok men tenslotte huis waarts. Hoogst voldaan kwam men te gen 11 uur thuis. Ds Poort en mevr. Bloem maakten de reis mede. De collecte voor de sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck" bracht f. 90.10 op. nieuwkoop Burgerlijke Stand Geboren: Helena Jacob Maria; d. van C. J. Hilhorst en J Tb. Rllnbeek; Gerardus Cornells Henprlkus Antonlus, z. van A. C. Aartman en C. W. de Bruin. Getrouwd- J. van Breenen, 26 Jaar en P Slingerland. 26 Jaar. Overleden: C. Zimmerman, 75 Jaar. ter aar De collecte ten bate van de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft f. 90.opgebracht. Donderdag 13 Juli ACTIEVE OBLIGATIES. Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3% 100 U Ned. '47 3% 3 98% Dollar-Ing. '47 3 96% Investeringscert 3 99* Ned. p. 1962 4 m.b. 3 99 |g Indië '37 A 3 95 Grootboek '46 3 97\i ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 5412 N. Ind. H.Bank 89 Va Ned. Handelmy144% A.K.U170% 169'j Lever Br195% 194% Philips 220 214 Wilton Feyenoord 136 Kon. Olie 256% 252% Amst. Rubber 122% 121 Deli-Bat. Rubber 96% Holl. Amer. lijn 142% Kon. Ned, Stoomboot 119 116V4 Ned. Scheepv. Unie 127 122«4 HV.A114 Va 111% Java Cult59 Dell Bat. My- 95 Deli My110% 105% Senembah 97 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.' en Gem. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 100% Den Haag 1947 I 3 101% R'dam 37 I III 3% I01A Industr. Obligaties Lever's ZeepM|j 3% 103% Kon. Petr. MU 102% - Binnenkort weer bespreking KellyGromyko Volgens welingelichte kringen in Lon den zal dc Engelse gezant in Moskou, sir David Kelly, waarschynlyk bin nen enkele dagen weer een bespre king hebben met Andrei Gromyko, Russisch waarnemend minister van Buitenlandse Zaken over d: beëindi ging van het Koreaanse conflict. De zegslieden legden er de nadruk op dat de besprekingen te Moskou voort gezet zouden worden, terwyl men da V.S en de landen van het gemenebest voortdurend van de Britse stappen op de hoogte zou houden. (U.P.). POOLSE DIPLOMATEN TE LONDEN VERZOEKEN ASYL. Twee leden van de Poolse ambassade te Londen hebben het Britse Ministerie van Binnenlandse Zaken om asyl ver zocht. Het zyn J. Saper, handelsraad, en Dobrowlski, plaatsvervangend han delsattaché. Het. is nog niet bekend, of zij toestemming zullen krijgen, in En geland te blyven. BRITS PROTEST BIJ ROEMEENSE REGERING. Engeland heeft bij de Roemeense re gering geprotesteerd tegen een „inval" in een villa van de Britse luchtvaart- attaché buiten Boekarest. TWEE KINDEREN SPOORLOOS VERDWENEN. De inspectrice van politie, waarne mend chef bureau kinderpolitie te Den Haag verzoekt namens de ouders op sporing van: Petrus Hendricus Fran- ciscus Riep, ^boren 23 October 1934 te Den Haag en Alexis van der Wulp. ge boren te Den Haag op 2 Februari 1935, die sedert 25 Juni j.l. spoorloos verdwe nen zijn. 15 JAAR GEËIST WEGENS MOORD. De officier van justitie bij de Gro ningse rechtbank eiste hedenmorgen een gevangenisstraf van 15 jaar tegen de 46-jarige Willem J. J. Jasper, beschul digd van moord op de 23-Jarige Allda Kos, op 21 Januari j.l. VIJFTIG JAAR RIDDER M.W.O. Héden is het 50 jaar geleden, dat aan de heer M. Cohen, toentertijd korporaal der cavalerie van het K.N.I.L., wegens heldhaftig gedrag bij de vermeestering van de stelling op Tjot Kala in Atjeh de Militaire Willemsorde der 4de klasse werd toegekend. Reeds eerder was de heer Cohen eer vol vermeld ter zake van zijn gedrag bij de aanval op de versterking Batoe Mc- nek op Lombok. Bovendien ontving hij, na tijdens de Japanse aanval op Ned.- Indië als reserve eerste luitenant voor speciale diensten te zijn opgetreden, op 13 Mei 1948 het bronzen kruis voor zyn moedig optreden op Celebes. De heer Cohen, die thans in tijdelijk verband werkzaam is bij de afdeling mi litaire personeelszaken van het Ministe rie voor Uniezaken cn Overzeese Riiks- delen, werd hedenochtend persoonlijk door minister GÖtzen gecomplimen teerd. BEURSOVERZICHT CLAIMS HOOGOVENS ZEER FLAUW. Amsterdam 12 Juli. De berichten uit Korea waar de toe stand ernstig wordt beoordeeld, zijn voor de beurs geen redenen tot opti misme. Wel toont de markt zich niet nerveus, maar een kleine afbrokkeling der prijzen is bijna iedere dag onver mijdelijk. Ook vandaag was de stem ming ongeanimeerd en waren de koers verliezen veruit in de minderheid. Dat een missie als die der Hoogovens in een dergelijke markt niet enthou siast ontvangen wordt spreekt vanzelf. Bij een adviesprijs van 135 voor de aan delen liet de theoretische waarde van een claim zich op f 30 - berekenen. Be- ginbeurs werd geadviseerd op f. 20 f. 25. Om halfdrie echter werd f. 12 voor een claim betaald. De internationale industriepapieren waren voor het overgrote deel 1 2 punten lager met uitzondering van aandelen AKU, die evenals gisteren tegen de markttendens in, een punt ho ger waren. Ook de cultuuraandelen waren over wegend lager. De Scheepvaartafdeling kon zich vrij goed handhaven. De Staatsfondsenmarkt was zo goed als onv.eranderd. Op de Amerikaanse secter was de stemming ongeanimeerd. NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 157% 162% 159 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 593% Rott. Droogd. Mij 270 Zwanenb. Organon 177 Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mij.. 90% 143 - 185 Ned. Mi) Walv. Vrt. 85% Spoorwegen Deli Spoorw. Mij 27 Amerik. fondsen Anaconda 30A - Shell Union 43* Fondsen uit Leiden en omgeving. (Aandelen) V EL 12/7 Holl. Constructie 217 Int. Kunststof! Ind. 88% 85 G Kon. Ned. Edelmet. 79 75 Pref. w.a. Idem 88 Kon. Ned. Grotsm... 114 114 Textiel Gebr v Wijk 136% 135% Leldsche Wolspinn 183 183% Tleleman en Dros 90% Ver. Touwfabrleken 129 130 Pref idem 128% 129% Lahad DatuCult.mij 46 L

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 3