Koningin Juliana was met de jeugd tesamen Amerikaanse troepen zijn in Zuid-Korea geland Belasting van motorwegverkeer onrechtvaardig De weg is niet van U alleen! Queuille vormde een rechtse regering WEERBERICHT 89ste jaargang MAANDAG 3 JULI 1950 H 00 No. 27038 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W Henny Hoofdredactie: B. W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 pei kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. eD Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro ao. 57U55 Weinig frontnieuws- D» situatie aan het front in Korea schijnt in wezen weinig veranderd te zijn. Soewon is door de Zuid-Koreanen v/eer bezet en wordt nog gehouden, al schijnt de situatie er ernstig, mede door Noord-Koreaanse luchtaanvallen. De Noordelijken hebben drie bruggen over de Han geslagen en daarover zijn tanks naar het Zuiden gevoerd Amerikaanse troepen zijn gearriveerd, zulks onder luide toejuichingen der Zuid Koreaanse bevolking. Zij zijn op weg raar de voorste linies, doch hebben blijkbaar nog geen contact met de N.- Koreanen gehad, Het Amerikaanse departement van defensie heeft medegedeeld, dat in het etmaal, eindigend Zondagmiddag door Amerikaanse vliegtuigen in het kader van de strijd in Korea 142 vluchten zijn gemaakt, o.a. voor aanvallen door Su perforten B-29 op het vliegveld van Yonpo aan de Oostkust van Noord- Korea. Amerikaanse jagers vernielden een Noord-Koreaanse tank en „waarschijn lijk" nog vijf andere in het strijdgebied van Seoel-Soewon. 12 Amerikaanse vliegtuigen gingen tot dusver verloren. Een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht zeide, dat te Washington geen bevestiging was ontvangen van een uit Korea afkomstig bericht, volgens hetwelk vliegtuigen met als kenteken de Sovjetrussische rode ster. het vlieg veld te Soewon gebombardeerd zouden hebben. Het lage wolkendek en zware regens bemoeilijkten de activiteit van jacht vliegtuigen en lichte bommenwerpers. De reuzenforten richtten hun bommen met behulp van radar Door het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur is te Tokio bekend gemaakt, dat alle inzittenden van een Ameri kaanse „C-54-Skymaster". die omlaag is gestort, om het leven zijn gekomen. Er bevonden zich 18 militaire passagiers in het vliegtuig, dat een uit 5 koppen bestaande bemanning had. Het toestel is te pletter gevlogen tegen een bergtop ter hoogte van bijna 700 meter, die 65 km ten Noordwesten van de Zuid Koreaanse haven Poesan is gelegen. Volgens de Noord-Koreaanse radio hebben Amerikaanse vliegtuigen drie maal Pyongyang aangevallen. Uit berichten van het gevechtsfront blijkt voorts, dat de Zuid-Koreaanse landstrijdkrachten zich hergroeperen. De voorhoede der Amerikaanse grond strijdkrachten is Zondagmorgen Taed- jon gepasseerd op weg naar het Noor den. Te Soewon wordt het vliegveld hersteld Generaal-majoor William F. Dean commandant van de 24ste infanterie divisie is benoemd tot bevelhebber van alle Amerikaanse troepen op Korea. Hij vervangt generaal John Church. De Veiligheidsraad, die Woensdag op nieuw over de Koreaanse kwestie zal vergaderen, zal mogelijk een voorstel in overweging nemen om generaal Mac Arthur officieel te benoemen tot opper bevelhebber van alle strijdkrachten, die voor hulp aan Zuid- Korea ter beschik king van de Ver. Naties zullen worden gesteld. Te Lake Success wordt verwacht dat de hemelsblauwe vlag der Verenigde Naties binnenkort zal worden gevoerd door de eenheden te land, ter zee en in de lucht, die in Korea operaties uitvoe ren, om de resolutie van de Veiligheids raad ten uitvoer te leggen. Opdracht ls gegeven zo spoedig mogelijk vlaggen en mouwbanden, waarop het embleem der Verenigde Naties is afeebeeld. naar Korea te zenden Tien militaire waar nemers der Verenigde Naties zijn thans op weg naar Korea. De vlag der Verenigde Naties bestaat uit een wereldkaart, omgeven door een krans van olijfbladen, in een hemels blauw veld. DE BLOKKADE. Britse oorlogsschepen en een torpedo- bootjager van de Australische marine hebben zich bij de met de blokkade van Korea belaste 7-de Amerikaanse vloot gevoegd. Het eerste optreden van de vloot, waarvan melding is gemaakt, is de beschieting bij nacht van een-Noord- Koreaans bruggehoofd bij Wamsjok. In bevoegde kringen van de Ameri kaanse hoofdstad merkt men in ver band met de mogelijke gevolgen van de vlootblokkade der Koreaanse kust op. dat de blokkade, Noord-Koreaanse lan- HULP-AANBOD VAN CHINESE NATIONALISTEN AFGEWEZEN. Het State Department heeft medege deeld, dat de Chinese nationalisten aan geboden hadden een leger van ongeveer 33.000 man „geharde" troepen te zenden voor de verdediging van Zuid-Korea, doch dat het State Department, onder „grote waardering" voor dit aanbod, had geantwoord, dat de voorbereidin gen om het hoofd te bieden aan een bedreiging van Formosa de voorrang moesten hebben. ARRESTATIES IN JAPAN. De politie van Jokohama arresteerde Zaterdag 27 Koreanen en Japanners, onder wie 17 vrouwen, wegens het ver spreiden van vlugsohriften, waarin werd geprotesteerd tegen „de buitenlandse inmenging" in de Koreaanse oorlog. Vrijdag werden 202 personen voor het zelfde feit in Jokohama gearresteerd. VAN HET POLITIEKE FRONT. Tijdens een per radio uitgezonden vraaggesprek heeft de vertegenwoordi ger van India in de Veiligheidsraad, sir Benegal Rau, verklaard, dat „een Rus- sisch-Amerikaanse ontmoeting tot stand moet komen als eerste stap naar de vrede". Hfj voegde er evenwel aan toe, dat. de huidige toestand zulk een ont moeting vry moeilijk maakt. In zijn verklaring sloot sir Benegal de mogelijkheid niet uit van nieuwe po gingen van zijnentwege om tot een be middeling te komen, hetzij door een rechtstreeks beroep van de Veiligheids raad op Stalin en Truman, hetzij door het voorstel van een onderhoud tussen de twee staatshoofden. Ook een Amerikaans blad steunt be middeling en wil Pandit Nehroe daarbij naar voren schuiven. Israël en Luxemburg hebben zich nog gevoegd bij de staten, die de Veiligheids raad alle steun toezegden. Egypte blijft bij zijn neutraliteitspo litiek. De Egyptische minister van Buiten landse Zaken, deelde een vertegenwoor diger van het Egyptische dagblad .Al Ahram" zelfs mede, dat de Egyptische regering overweegt of het zenden van militairen en uitrusting naar Zuid- Korea, indien daarbij routes te land, ter zee of in de lucht worden gevolgd, die over Egyptisch grondgebied voeren, een schending zou betekenen van de Egyptische neutraliteit. VERBOD TEGEN DE OOSTENRIJKSE „LIGA VAN ONAFHANKELIJKEN". Het Oostenrijkse ministerie van bin nenlandse zaken heeft een verbod uit gevaardigd voor de provinciale organi satie in Stiermarken van de uiterst rechtse partij, „de liga van onafhanke- lijken';, die haar hoofdkwartier in Graz heeft. Het orgaan van de organisatie is in beslag genomen. De Liga heeft 16 zetels in het huidige parlement. SOVJET-NOTA AAN DE V.S. OVER COLORADOKEVERS. De regering van de sovjet-unie heeft thans de V.S. in een nota er van be schuldigd. dat Amerikaanse vliegtui gen tussen 22 Mei en 7 Juni van dit iaar coloradokevers boven Oost-Duits- land hebben uitgeworpen, en heeft ge vraagd om optreden tegen „de schul digen". Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse za ken heeft dit bericht een voorbeeld van „communistische prop&gandaverzinsels" genoemd. ZUIVERING IN TSJECHO- SLOWAKIJE. De „Rude Pravo", het centrale orgaan van de Tsjecho-Slowaakse communisti sche partij, deelt mede, dat de aange kondigde zifting van alle partijleden 1 Augustus zal beginnen met de uit gifte van nieuwe lidmaatschapskaarten. De huidige kaarten zullen met het einde van het jaar hun geldigheid verliezen. COMPONIST DALCROZE OVERLEDEN. De Zwitserse componist Emile Jacques Dalcroze, die als eerste verband legde tussen muzikaal rhythme en gymnas tiek. is in de leeftijd van bijna 85 jaar overleden. Hij componeerde koorwer ken, kamermuziek en vele liederen, voornamelijk voor kinderen. Hij had gestudeerd onder leiding van Delibes en Bruckner. VLUCHT VAN MEVR. BOESMAN TE KOPENHAGEN. Gisteravond konden 80.000 toeschou wers te Kopenhagen mevrouw Boesman met haar ballon de lucht in zien gaan. Door ongunstige wind dreef de ballon af in de richting van de Oostzee. De b3llonvaarster slaagde er nog juist in, op het schiereiand in Zuid Zweden te landen, aan de voet van een boven grondse hoogspanningsleiding van 20.000 volt. De luchtreis duurde twee uur. Jaarvergadering A,N.W.B. Ongeveer 150 meter ten Noorden van de plaats waar de huidige schipbrug van Doesburg ligt, wordt een nieuwe verkeersbrug gebouwd met een lengte van 140 meter. Deze brug wordt, even als de bruggen bij Arnhem en Deven ter, van het z.g. balktype. De rijbaan krijgt een breedte van zeven meter, en de rijwielpaden, die buiten de bogen zullen lopen, worden drie meter breed. Verwacht wordt, dat de brug in 1952 voor het verkeer zal worden open gesteld. Op deze -foto ziet U één der duikers van de Mijnenopruimingsdienst, die de IJsel in de omgeving waar de nieuwe brug wordt gebouwd, meter voor meter afzoeken naar oorlogstuig. Kolendampvergiftiging in Engelse fabriek 11 SLACHTOFFERS. In de ijzerfabriek te Consett (bu graafschap Durham) zijn tengevolge van een kolendampvergiftiging 11 man om het leven gekomen en 26 in het ziekenhuis opgenomen. Een klein gedeelte van de nachtploeg was juist in de fabriek aan het werk gegaan, toen de controleur zag. dat zii begonnen te vallen „als soldaten op een slachtveld. wanneer zii getrof fen ziin". De brandwacht van de fabriek en vrijwilligers van de fabrieksarbeiders begaven zich met gasmaskers naar de afgesloten ruimte, waar de nachtploeg zich bevond, om deze er uit te trek- Weinig verandering Onze Parijse correspondent telefo neerde ons hedenmorgen: Gistermiddag met een achterstand van enkele uren op het tijdsprogram ma, dat hü voor zichzelf had ontwor pen, heeft dr Henri Queuille, de radi cale formateur, die Vrijdagnacht in de kamer een flinke meerderheid op zijn naam wist te verwerven, zijn nieuwe kabinet, dat het dozijn na oorlogse regeringen vullen zal, aan de president van de republiek voorgesteld. Men denkt dat Queuille zijn equipe morgen aan de assemblee zal presen teren, bij welke gelegenheid dan tevens zijn ministeriële levenskansen zullen worden getoetst. Zoals wij verwachtten, heeft Queuille het gros van Bidault's medewerkers de premier trouwens incluis over genomen. Men vindt in zijn regering 21 minis ters en staatssecretarissen terug, die hun zetel of klapstoeltje mochten be houden. terwijl Queuille en Bidault de waardigheid van vice-president en pre mier verwisselden. Voor de 10 vacant geraakte zetels wist Queuille nog 6 uiteraard jeugdige Kamerleden te vinden, ale in hun leven nog nooit de ministeriële waardigheid hadden bekleed, 5 t.a.v. deze crisis, die een week heeft ge duurd, afvragen, of dit kostbaar tijd verlies in hun ogen achteraf door het resultaat wordt gewettigd. Het was een typische crisis, die met politieke begin selen maar zeer verwijderde relaties onderhield. Men mag echter nog blij zijn, dat ten gevolge van de gebeurtenissen in Korea het blijspel niet al te lang heeft geduurd en zo de gedelegeerden van de Schu- man-conferentie vanmiddag althans door een geïnstalleerd kabinet verwel komd kunnen worden. Queuille zelf heeft Binnenlandse Za ken. Schuman behoudt buitenlandse Zaken. De socialisten hebben steun toe gezegd. De heer P. F. Zimmerman presideerde Zaterdag in het Palacehotel te Scheve- ningen de jaarlijkse algemene vergade ring van de Kon. Toeristenbond ANWB. Hij zeide ten aanzien van de bond op timistisch te zijn. Wat ledenaantal (ruim 235.000) en stand der financiën betreft is de situatie bevredigend. Na de oorlog heeft de ANWB zich in snel tempo op gewerkt tot een organisatie, die naar omvang en arbeidsterrein de vooroor logse organisatie verre overtreft. Uitvoerig ging de heer Zimmerman in op de belasting van het motorweg verkeer en -vervoer. Van een opbrengst van 200 millioen gulden wordt nog geen 20 voor aanleg en onderhoud van we gen gebruikt. De overheid geeft zich, aldus spr., geen moeite om aan te tonen, dat deze heffingen op het wegverkeer nodig zijn voor dit verkeer zelve. Zulks is ook niet aan te tonen. De overheid heeft bepaald, dat een bepaalde groep Nederlanders, namelijk de gebruikers van motorvoertuigen aan een bijzondere heffing onderworpen zijn. De heer Zimmerman noemde dit wil lekeur. die door de betrokkenen als onrechtvaardig wordt gevoeld. Volgens het jaarverslag 1949 moet worden geconstateerd dat de gemid delde Nederlander blikbaar te water I en in de lucht zich in zijn element j voelt en daar aller achting weet te verwerven, doch zich op de weg als een verkeersvreemd element gedraagt, I bovendien behept met een grote mate van zelfoverschatting of onderschat ting van de situaties waarin h|j ver keert. Velen, onverschillig tot welke categorie van verkeersdeelnemers zjj behoren, handelen alsof de weg voor hen alleen is. Het is alles een kwestie van onver schilligheid en dus onachtzaamheid, zo gaat het verslag verder, van onwelle vendheid, van een verkeerde geeste lijke instelling ten opzichte van de verkeerssamenleving; Zolang deze fac toren niet grondig verbeteren, hetzij door overreding, hetzij onder dwang, helpen alle technische verbeteringen van weg en voertuig niets: dc aan het verkeer deelnemende mens moet ver beterd worden daartoe dienen wjj bij de jeugd te beginnen. De Bond acht het noodzakelijk een grondig wetenschappelijk onderzoek in te stellen naar de oorzaken van ver keersongevallen. In Engeland en Ame rika is dit reeds ter hand genomen. De afneming van terreinen, geschikt voor recreatie, heeft in 1949 voortge duurd, De Generale Staf heeft de ANWB de stellige verzekering gegeven, dat een algemeen plan voor de oefen en schietterreinen zal worden opgesteld, en dat dit niet zal worden uitgevoerd dan na overleg met de betrokken andere ministeries, de Rijksdienst voor het Na tionale Plan en andere belanghebbende instanties De ANWB acht het echter teleurstellend, dat van militaire zijde de suggesties om deze oefenterreinen el ders, buiten de grenzen, te zoeken, een voudig zonder nadere toelichting wor den verworpen. In het kader van de Wcst-Europcsc Unie is toch vanzelfsprekend, dat ge zocht moet worden naar gebruik making van elkanders hulpbronnen cn hulpmiddelen, in plaats van per sé In ieder land een volledig eigen militair apparaat te willen scheppen! Volgens het jaarverslag staan voorts de uitgaven voor het wegennet nog steeds niet in een redelijke verhouding tot de door het motorwegverkeer opge brachte speciale belastingen. In 1949 werd voor wegaanleg en -verbetering een bedrag van nog geen 37 millioen gulden toegestaan, terwijl de opbrengst van de motorrijtuigenbelasting ruim 130 millioen bedroeg. De voorgestelde verla ging van de motorrijtuigenbelasting voor autobussen wordt in het jaarver slag onbetekenend genoemd, en kan vol gens de ANWB bezwaarlijk als een se rieuze ontlasting van het wegverkeer worden aangemerkt. In het afgelopen jaar werden onge veer 600 wegwijzers vernieuwd. Ruim 100 wegwijzers werden voorzien van een verlichtingsarmatuur. In totaal waren er op 31 December 1949 4393 wegwijzers, 1483 richtingsborden, 312 voorrichtingsbordcn en 2122 padden stoelen. In 1949 werden ongeveer 650 nieuwe gevaarlijke punten in beschouwing ge nomen. Wat de wegenwacht betreft: aan het einde van het jaar waren 81 motor rijwielen met aanhangwagens dagelijks in dienst. In 1949 werd 71.462 maal tech nische hulp verleend. Het aantal leden van de bond nam in 1949 toe van 230.914 tot 236.831. Treinongeluk in Frankrijk 23 DODEN. Naar gemeld, zijn 23 personen om het leven gekomen bij een treinongeluk in de nabijheid van Lons le Sauln'.er «Oost-Frankrijk). Een sneltrein is na melijk op een bus gereden. Er zijn twee ernstig gewonden. Om een tot nu toe onbekende reden waren de spoorbomen niet gesloten. De autobus vervoerde vacantiegangers en had 26 inzittenden. De bus, die meer dan een kilometer werd meegesleept, werd volkomen vernield. De verongelukten zijn allen inwoners van het dorp Foissiat. Manoeuvres „Vedette" in het Kanaal Van heden tot Woensdag zullen on der het motto „Vedette" in het Kanaal manoeuvres gehouden worden, waaraan 16 Engelse en Nederlandse mijnenve gers, meer dan 2 divisies Engelse mo torboten en Franse, Engelse en Neder landse vliegtuigen deelnemen. Garage in Urk totaal uitgebrand ERGER DOOR ONVERSCHROKKEN BRANDWEER VOORKOMEN. Feest der Jeugdgemeenschap te Utrecht H.M. de Koningin bracht Zaterdag- Om het standbeeld van Graaf Jan Zaterdagnacht is een ernstige brand uitgebroken in een garage en machine werkplaats van de firma De Boer en Bruinsma te Urk. De brandweer pakte de hoog oplaai ende vlammen direct aan, maar ont ploffende blikken benzine maakten de vuurzee steeds groter. Nadat alle be schikbare materiaal was Ingezet en de frequentie was opgevoerd tot 9 stralen, jkon de vuurhaard ingesloten worden. Beneden in het gebouw lagen een aantal blikken mol zuurstof cn met hel oog op ontploffingsgevaar werd de dichtbevolkte buurt ontruimd. De reeds verhitte blikken werden door de onverschrokken brandweerlieden naar buiten gesleept zodat dit gevaar be zworen werd. dingen op de kust van Zuid-Korea kan ^n Ziekenauto's en brandweerlMen voorkomen en dc ravitailleringslijnen werden oneeroeDen tussen Zuid-Korea en Japan kan open- 1 - houden doch weinig nadeel zal berok kenen aan de verbinding tussen Rus land en de troepen van Noord-Korea. Zes bonden van zeelieden in het Wes ten van de V. S. hebben overeenkomsten getekend, die voorzien in de uitbetaling van oorlogspremies in Koreaanse wa teren. Deze bestaan uit dubbele gages voor werk in oorlogsgebieden plus 100 dollar extra wanneer een schip een ha ven binnenvaart, dat onder vuur ligt. Bovendien is nog voorzien in de uitbe taling van een premie van 125 dollar voor ieder bombardement. De werkge vers verplichten zioh tot het sluiten van levensverzekeringen op de betrokkenen voor een bedrag van 10.000 dollar per hoofd. WARM WEER. (Opgemaakt te 10 uur). De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele buien, hier en daar met on teer. Meest matige wind, hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Warm weer. 4 JUNI. Zon op: 4.26 uur; onder: 21.02 uur. Maan op: 23.39 uur: onder: 9.54 uur. Hoogwater te Katwijk te 6.23 en 18.49 Uur Dit nummer bestaat uit zes pagina's. Daar de normale bezetting van een I hoogoven klein is. acht men het waar schijnlijk. dat de meeste slachtoffers mannen waren, die de nachtploeg te hulp kwamen, Kolendanm. een product van het smeltproces. wordt gewoonlijk via bulzen naar 2ndere delen van de fabriek gevoerd De betrokken hoog oven is tijdelijk gesloten. ISRAËLISCH—EGYPTISCH GRENSINCIDENT. Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft medegedeeld, dat een Is raëlische patrouille, die Vrijdag il. bij Rafah (32 km ten Zuid-Westen van Gaza) „per ongeluk de Israelisch- Egvptische wapenstilstandsgrens had overschreden", door Egyptenaren be schoten werd. ..De manschappen wer den zich ervan bewust, dat zii zich aan de verkeerde kant van de grens be vonden en keerden op Israëlisch ge bied terug". Volgens de Israëlische woordvoerder waren er aan geen van beide zijden gewonden of doden. Hij noemde het incident van geringe be tekenis. De Egytische minister van oorlog verklaarde, dat bij het incident ook door hem .niet ernstig" genoemd, een Arabier gedood was. INDIA NEEMT NIET DEEL AAN DE RONDE-TAFELCONFERENTIE MET ZUID-AFRIKA. De regering van India heeft de Zuid- Afrikaanse regering medegedeeld, dat India niet deel zal nemen aan de voorgestelde ronde-tafelconferentie met Zuid-Afrika, zulks in antwoord op een Zuid-Afrikaanse verzoek de kwestie alsnog in overweging te nemen. middag een bezoek van twee; uur aan van Nassau stonden vele honderden Utrecht. Aanleiding daartoe was dc jongens en meisjes opgesteld. De Ko- lierdenking van het eerste lustrum ningin nam cp het bordes van het Uni- van de Nederlandse Jeugd Gemeen- versiteitsgebouw plaats, waar zich te- schan. waarvan de Koningin bc- vens vele autoriteiten bevonden. schermvrouwe is. I Met grote belangstelling volgde men - --- -------- I het symbolisch spel en de volksdansen, en ook net, kantoor van het G.E.B. liep excellenties Queuille. Bidault,De herdenking vond plaats in het1 Aan de samenzang werd ook door de I lichte brandschade op. Een buitenge- Mayer, Schuman en Reynaud waren j Groot Auditorium van het Universi- genodigden met animo deelgenomen. woon geluk was het, dat er totaal geen wind stond, waardoor erger werd voor- Toen de Koningin de jeugd beduidde komen. Het gebouw brandde echter geheel uit al eens president van een ministerraad teitsgebouw De voorzitter van de N.J.G., ds N. O. Steenheek, sprak een herdenkingswoerd waarin hij zeide dat door de stichting van de Nederlandse Jeugd Gemeen schap direct na de bevrijding een duur zaam cverleg van grote waarde vcor ons volksleven werd bereikt. Daarom betreurde ds Steenbeek het, dat eerst de Protstantse jongeren en in 1948 de Nederlandse Padvinders Vereniging zich daaruit terugtrokken. Uit naam van 11e jeugdorganisaties verklaarde d; weg. Het werd een allergenoegelijkst zon dérheid kan' geweest en het hadden er 6 kunnen zijn, wanneer ook Daladier het aanbod van zijn partijgenoot Queuille had aanvaard- Het zijn uiteraard de nieuwe figuren, in Queuille's regering, die het politiek onderscheid met het kabinet van Bi dault bepalen. Men moet echter op merken. dat dit verschil aanmerkelijk groter is dan uit bovenstaande cijfers en feiten zou kunnen blijken. Door de keuze van een Reynaud, vurig tegen stander der socialistische doema's, een Coste-Floret. vroeger minister van ko loniën. die Bao dai .uitvond", een Gia- cobbi voor enkele maanden nog leider Mr J M. L. Th. Cals. Staatssecretaris nin}cHj«ce auto ingezet, werd spontaan van de Gaullistische fractie in de Ka- van O K. en W„ getuigde van de war- overgenomen. mer heeft Oieuil'.e z;ch duMeltfk van me belangstelling en van de erken te- - het midden verwijderd. Zijn kabinet ls ïykheid der regering voer het werk van onmiskenbaar de meest rechtse rege- de N.J.G. Over de breuk die in deNJ.G. ring. die Frankrijk sedert de bevrijding ontstaan ls. zeide rar Cals dat in de zich voor Haar op het trottoir en op Omtrent de oorzaak tast men in het het plein neer te zetten een ultno- duister; de schade wordt door verze- diging waaraan met graagte gevolg kering gedekt. De eigenaar de heer De werd gegeven - viel al het officiële Boer. was niet te Urk aanwezig. Als bU- rv,0M worden vermeid, dat samenzijn van een beminde Vorstin met de Jeugd van Haar volk op een zonovergoten Domplein. Het Wilhelmus, waarmede de bijeen komst eindigde, ontroerde onder deze voorzitter' dat hun plaats in de N. J. G.' omstandigheden bijzonder en het „Leve i noz steeds open gehouden is. Koningin" bü het wegrijden der Ko- - - - n i n V-1 i i Ito i ,t„ ...„-j ekend heeft. Het is daarom zeer de vraag of in plaats van een verbreding, waarnaar de oremier streefde, morgen of later eer eerste plaats nationale eenheid nodig is j om tot oplossing van internationale ge- I schillen te kunnen komen. Door de zang waarmede de bijeen- Benelux-conferentie te Oostende De Benelux-conferentie zal 29, 30 en van een versmalling sprake zal blijken komst besloten werd. klonk hierop van 31 Juli te Oostende worden gehouden, hfrv ent onaan- buiten af ree-s het geluld doer van oe voor Nederland zullen aanwezig zijn Cepèl minister-president dr W, Drees. prof. kende de eerste"~prljs toe' aan T'pTe'J WAARDEVOLLE KUNSTSCHATTEN VERLOREN GEGAAN. en het lijkt ons op dit moment nemelijk. dat in het bijzonder de socia- listen, wier steun onontbeerlijk blijft, 1 op den duur iemand als Reynaud zouden aanvaarden, die twee jaar aeleden al de val van het kabinet André Marie ver oorzaakte Deze vraag klemt te meer. waar de 550 jaar oude .gouden paviljoen 72-jarice staatsman de uiter t b-lang- te Kioto Japans oud£ hoofdstad en rijke taak is opgedraaen de „Franse cultureel-centrum met zijn wereld unie" te organiseren, zodat men voor beroemde collectie kunstwerken, is gis- Vietnam en Tunis een politiek mag ver- 1 terochtend vroeg tot aan de grond toe wachten, die vloekt met alle principes, afgebrand. De politie verdenkt een ver- welke dë socialisten heilig zijn. miste priester-student als de dader enige tijd geleden diens woonhuis in Vollenhoven door brand is verwoest. JAN PIETERSE WINNAAR VAN HET ACCORDEON-CONCOURS. Met Johnny Meyer naar Milaan. Onder auspiciën van de juist opge richte Nederlandse Accordeonisten Asso ciatie is in het Hof van Holland te Hil versum het eerste landelijke concours voor Accordeonisten gehouden. De twee best geplaatsten kwamen in aanmerking voor uitzending naar Milaan, waar ln September een concours om het wereld kampioenschap wordt gehouden. De jury, gevormd door de heren Frans van Capelle, J. Hagenaar en J. Holvast, ff» Hilversum die reeds bekent I minister van Economische Zaken prof. j van den Brink en de minister van Land- I bouw de heer Mansholt. OF HET WAAR IS? Een 21-jarige Amerikaan, Robert Se- Een regering van nationale eenheid Hel paviljoen, dat in 1397 door de den te betreuren waren Segee bekende >en Hongaarse fantasie van il.Vr s dit door de afwezigheid der social*- heerser Ash kaga josjimlfcoe werd ge- bovendien sedert 1936 25 4*30 rL „J5 kaga josjimitsae werd ge :en dus niet geworden en de parlemen- jbouwd. was beroemd om zijn vergulde 'aire basis wordt als gezegd eer j toren en theetuin. Het was niet voor- versmald dan verbreed. zien van electrisch licht en ook niet van j De socialisten mogen zich daarom I een stookinrichting. held geniet door zün optreden voor de KRO Hü verwierf niet minder dan 207'2 punt met het spelen van het voor accordeon bewerkte eerste deel van het vioolconcert van Mendelssohn en „Car naval de Venice". u..f,i. plaatste zich hiermee boven de gee. heeft bekend de dader te zijn van bekende Amsterdamse accordeonist de brand in het circus „Rmgling", ten- Johnny Meyer, die 203' pnt. verkreeg gevolge waarvan in 1944 te Hartford met het spelen van de ouverture van ■Connect.cuti 168 doden en 412 gewon- De Stomme van Portie!" van Auber en - -en Hongaarse fantasie van Llszt Derde bovendien sedert ,936 25 A 30 grotere werd de Amsterdammer Harry Mooten branden gesticht te hebben, toen hij met 181 pnt nauwelijks zeven iaar oud was. Ten- 's Morgens werd de Nederlandse Ac- slotte verklaarde h(J ..eigenhandig" vier cordeoni.sten Organisatie, dlc reeds 150 moorden gepleegd te hebben. ,eden lelt, opgericht.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1