Dislridsdag Zuid-Holland (Noord) van de C.K.B. Leidse Schaakbond vergaderde over reiskosten voor competitiewedstrijden PANDA EN DE MEESTER DE MAN die zijn geheugen verloor Sportsplintcrs Ra tli o-programma MAANDAG 3 JULI Onvolledig Pernix verloor finale van Excelsior Een coede organisatie, goede velden en mooi weer, dat was het beeld van de districtsdae Z.H.-N van de CKB. Het SDelDeil van het vertoonde korf bal was bevredigend Vooral de 3 eer ste klasse CKB-nloeeen Pernix. Ex celsior en VES vertonen goed snel en de 2 eerstgenoemde Dloeeen bezetten dan ook de le Dlaats in hun afdeling Pernix na veel tegenstand van VES en Excelsior zonder veel moeite. De Delf tenaren wonnen volgens verwachting alle 4 wedstrilden. maar wisten slechts met 21 van Pernix 2 te winnen, dat verder echter hovie teleurstelde en on deraan eindigde. DES eindigde hier als tweeden KVS en Ons Eiland deel den de 3e en 4e Dlaats. wat tfan de Leidenaren een Drachtig resultaat was. Pernix I was ondanks onvolledigheid (B. Mader en H. v d. Vegte ontbraken) zeer goed od dreef, maar met het schieten was men niet fortuinliik Uit S wedstrilden behaalden de oraniekra- gen 5 Dunten. terwiil VES niet verder kwam dan 4 ounten. Een eeliik sdcI tussen beide Dloeeen bracht Pernix in de finale tegen Excelsior Daarin werd uitstekend snel vertoond en nadat Ex celsior de leiding had eeoomen bracht Pernix daartoe door het middenvak in staat gesteld met een schitterend doelüunt de Dartiien od geliike voet In de tweede helft was Excelsior iets ster ker en door een fortuinliik doelount werd het 2—1 en de Delftse aanvoer der zorgde zelfs voor 31. waardoor een wat geflatteerde eindstand werd verkregen Excelsior won daarmee voor een laar de wisselbeker, die Pernix in bezit had. AUTOMOBILISME. KEN WHARTON WEER OP ZANDVOORT. De vermaarde Engelse renner Ken Wharton, die in ons land vooral bekend heid verwierf door tot twee maal toe de Tulpenrallye te winnen en verleden maand eerste werd in de wedstrijd voor 500 cc renwagentjes op het Zandvoortse circuit, zal men de 23ste Juli wederom in actie kunnen zien. Met een tien of twaalftal andere kopstukken op dit ge bied onder wie de meest vooraan staande 500 cc coureurs Stirling Moss en de vermaarde Franse Grand Prix-cou- reur Raymond Sommer start hij die dag in de race voor de vinnig-snelle lilliputwagentjes, welke aan de strijd om de Grote Prijs van Nederland vooraf gaat. BILJARTEN. Leiden wint eerste treffen van Bollenstreek-biljarters Zaterdagavond werd te Lisse de eer ste wedstrijd gespeeld van het jaarlijkse treffen tussen de kampioenen van de Leidse Biljartbond en die van de Bil jartbond Bloembollenstreek. Over het algemeen is er niet fraai gespeeld door de Lissenaren, alleen Faas won zijn party en scoorde daarbü een serie van 50 caramboles. De overige vier wed strijden werden door de Leidenaars ge wonnen. Op Zaterdag 15 Juli worden te Leiden de revancheparty en ge speeld. Uitslagen: lste klasse: B. de Roo Sr (LBB)C. Faas (BBB) 55-200 (14 brt.). 2e klasse: G. van EygenG. v. Eijk 15094 (33 brt.). 3de klasse: M. Lagerman—J. Baak 125—114 (55 brt.). 4de klasse: Th. Over- oijk—L. Borst 100—70 (36 brt.). 5de klasse: C. v. DuynA. Dofferhoff 75-39 (35 brt.). De tweede klasse bracht na span nende strijd Pernix 3, Fluks 1. Fiks- comb. en Zeemeeuwen (als beste 2e) in de halve finale. Fiks schakelde Fluks uit en Pernix 3 deed (na verlenging) hetzelfde met Zeemeeuwen, waardoor de finale een LeidsOegstgeestse aan gelegenheid werd. De Leidenaren wa ren sterker en wonnen door een 20- zege de le oriis. De volledige resultaten waren: le kl.: afd. A- le prijs: Pernix: afd. B: lp priis Excelsior, dat tevens de N.L.C.-wisselbeker won. 2e kl.: le prijs- Pernix 3: 2e prijs Fiks 3e prijs Fluks. 3e kl.: le Drijs Excelsior 3; 2e Driis KVS 2. 4e kl.: le Driis Ons Eiland 3: 2e prijs VEO 3. Jun. A: le prijs Fluks. Jun. B: le prils DES. ENGELAND—NEDERLAND B. Het Nederlands B-twaalftal, dat op Zaterdag 15 Juli te Wandsworth tegen Engeland uitkomt, is als volgt samen gesteld. Heren- Mulder (DVD). Cohen (DVD), Van Rijn (Olympia), Meurs (Oranje Wit), Grietjes (Oranje Wit). Rutgers (Spangen). Dames: H Walburg (NIC), Th. Steen (DVD) A. Vriezen (Noord Oosten). A. Heebels (Noord Oosten), C de Visser (Oranje Wit), A. van Beugen (Ons Eibernest). Courses Duindigt. De uitslagen van de Zaterdag te Duin digt gehouden draverijen en rennen lul den; Reine de Navarra-prys. afstand 2040 M.. 1. Northernman K (W. H. Geersen), tijd: 3.10.8 (1.35.4); 2. Oscar Major (J. Wagenaar); 3. Old Dutch (F. A. Bosveld). Tot.; w f. 1.90. pl. f. 2,10. f. 4.90. gek. f. 15.50, cov. f. 9.10. Reglna-prljs. afstand 2500 m.: 1 Mor ning Star (W. H. Geersen). tijd 3.47 4 (1.28.8); 2. Lex 5 (E G In 'tVeen); 3. Loblled A (J. M. v. d Berg) Tot.: win nend: f.2,10. pl. f. 1,20 f 1.20. f. 1.50. ge koppeld f. 4, covercal f. 3 50. Rlvlera-prijs. afstand 2120 M.: 1. King Spencer (F. A. Bosveld) tijd 3.04.8 (1.27.2); 2. Joe Axklt (F- Louwershel- mer); 3. Maarten Spencer (W. H. Geer sen). Tot.: w. f.2,10. pl. f. 1.40. f. 7.60, gek. f. 23.80. cov. f.9 20. Rabenhaupt-prfls, afstand 2100 M 1. Kentucky's Queen B (N. Neskes), tijd 3.11.7 (1.28.8); 2 Nw Vlamingman (C. P. Zulderwijk); 3. Memnon (J. W, Runhaar). Tot.: w. f. 2.30. pl. f 1.30. f2,50, f. 1.90; gek. f. 15.70. cov. f 8.80. Rennen Rol Soleil-prijs, afstand 2200 M. 1. Arlenne (H. J. v. d. Kraats) tyd 2 29; 2. Noordwester (J. van Yperen), 3. Zeester (J. Vóórhaar) Tot.: w f,1.80. pl. f. 1,20, f. 1.30. gek. f. 2.50. cov. f.2 10. Korthals van Schooten-Memorlaal, af stand 1800 M,: 1. Madame de Malntenon (A. E. Selens) tyd 2.03.: 2 Taragas (H. G. Dekkers); 3 Taxlol (H. Eysvogel). Tot.: w. f 3, pl. f. 1.70, f.2. gek. f. 6.60. cov. f.2,10. GOLF. OM DE PRINSES BEATRIX-BEKER. Gisteren werd op de baan van de Noordwykse Golfclub de eindstryd ge speeld om de Prinses Beatrix-beker. De heer J. W. Henny (9) legde beslag op de beker door met 4 en 3 te winnen van de heer W. H. André de la Porte (12). ZWEMMEN. EN MASSE HET KANAAL OVER. Uit 13 verschillende landen zullen 29 zwemmers en zwemsters deelnemen aan de massale zwemwedstryd over het Ka naal, welke door de Daily Mail in Augustus wordt georganiseerd. Onder de deelnemers bevinden zich o.a. Elna Andersen (Denemarken), Jenny Kam- mersgaard (Denemarken). Edmund Ol- sen (Denemarken), mevr, CroesVan Rijsel (Nederland), Lars-Bertil Warle (Zweden) en Geiger (Duitsland). Geertje Wielema, sterkste te Waddinxveen CABOUT SNELSTE BIJ DE HEREN. Als besluit van de vijfde Waddinx- veense sportweek werd Zaterdag een nationale 2 km zwemwedstrijd gehou den. Bij de dames was Geertje Wiele ma een klasse apart en zij won dan ook met ruime voorsprong. De heren race gaf heel wat meer strijd. Hier waren het Cabout van GZV en De Ryk van DJK, die de spanning er in brachten. Eerstgenoemde won ten slotte in de schitterende tyd van 29.12.2 min. Niet onverdienstelijk was de prestatie van de Waddinxvener P de Graaff die als 15e aantikte. Hy zwom de race in 34.20.4 en ontvin gals snelste Waddinxvener een extra prijs Aan de nationale wedstrijd ging een weistryd gekleed zwemmen vooraf. De uitslag hiervan luidt: 300 meter meisjes: 1. Adri Hoogen- doorn 8 min. 49 sec. 2. J. Brogt (Den Haag). Idem Jongen: 1. J. Kooyman 9 min. 8 2 sec. 600 meter dames: 1. Alie Breedyk 16.42, 2. Fie Overdam; 3. mej. Bonefaas. Idem heren: 7 J. Faber 19 42. Idem veteranen: 1. K. van Tilburg. Uit ds tuden blijkt wel, dat het sterke geslacht het er ten opzichte van de dames bijzonder slecht heeft afgebracht. De uitslag van de nationale wedstrüd over 2 km luidt: Dames: 1 Geertje Wielema (Robben. Hilversum) 31 min. 16.2 sec.; 2. Thea Snoeks (Robben, Hilversum) 34 min. 12.2 sec 3. mej. P- van der Berg (ODZ, Dordrecht) 34 min. 30 sec. Heren: 1. Joop Cabout (GZV, Gouda), 29 min. 12.2 sec.; 2. De Rijk (DJK, Am sterdam) 29 min. 17.2 sec.; 3. Buyze (HZ PC, Den Haag) 29 min. 37 sec. WANDELSPORT LUSTRUMTOCHTEN „T.M.V." Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Leiderdorpse wandelsport vereniging „TJVI.V." werden Zaterdag en Zondag wandeltochten georgani seerd, die uitnemend zyn geslaagd. Reeds Zaterdag, toen de start in Lei derdorp zelf plaats vond, waren er niet minder dan ruim honderd tippelaars aanwezig. Iets minder gelukkig was de opkomst op Zondag. Waar blyven de wandel tochten met 4 500 deelnemers? Ondanks deze tegenslag zorgde het bestuur van T.M.V voor enkele pretti ge dagen en een bijzondere beloning voor hen die deze tochten volbrachten. ALPHENSE TIPPELAAR TE VELP. De Alphense afstandloper Th. Ver hoef! heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag weer met succes deelgeno men aan de 70 km lange nachtmars, uitgeschreven door de wandelsportver eniging Olympia te Velp (Gelderland). Het is een onvergeteiyke tocht ge weest. waaraan een kleine honderd wandelaars deelnamen, zy, die de tocht volbrachten, ontvingen een fraai kruis op standaard. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van Nieuwkoop" een wedstrijd tegen „Sportlust" uit Woerden. De Nieuwkomers wonnen met 81. Zaterdagmiddag kwam de Leidse Schaakbond in buitengewone verga dering bijeen; de opkomst was, gezien het fraaie zomerweer, dat niet erg tot vergaderen lokte, zeer bevredigend, want van de 25 aangesloten vereni gingen gaven er 16 acte de presence. Aanleiding tot de vergadering was een rondschrijven van de Noordwükse Schaakver. „Daniël Noteboom" en de Schaakclub „Katwijk", die het niet billijk achten, dat de reiskosten voor competitiewedstrijden, georganiseerd door de K.N.S.B., voor 100% uit de contributie worden voldaan, terwijl diezelfde kosten voor de competitie wedstrijden in de onderbonden door middel van een uit de contributie ge vormd reisfonds slechts voor ongeveer 50% worden vergoed. zy menen, dat alle tientallen op ge- lyke wyze moeten worden behandeld, en wilden derhalve een voorstel bü de K.N.S.B. indienen teneinde zulks te be reiken Op een en ander viel juist thans de byzondere aandacht, omdat de hoofdklassecompetitie, zoals reeds ge meld, in het as. seizoen belangrijk wordt uitgebreid en de 100% vergoe ding van de kosten daaraan verbonden, voor een gedeelte moet worden opge vangen door een contributieverhoging van 2 cent per lid per maand. Zoals v/el te verwachten was, gaf dit onderwerp aanleiding tot uitvoerige dis cussies, .en passeerden talrijke ook reeds vroeger by de Instelling van het reisfonds aangevoerde pro- en contra- argumenten weer eens de revue. Het bestuur deelde mede, dat het by de uit- j breiding van de K.N.S.B.-competitie I zelf ook zyn gedachten in deze richting had laten gaan: na ampele overweging i had het er echter van af gezien een soortgelijk voorstel zelf bij de K.N.S B, j in te dienen, omdat aan de hand van de cyfers al wel kon worden gezegd, dat de proc-entuele uitkering uit het reis fonds slechts zeer weinig zou kunnen stijgen,-en anderzijds de tientallen in de K.N.S.B.-competitie, in het byzonder uit het Noorden. Oosten en Zuiden van ons land, er beduidend slechter aan toe zouden zUn, terwyl de uitbreiding van de K.N.S.B.-competitie juist beoogt het gehele land zoveel mogelijk in het na tionale schaakleven te betrekken, het geen het contact immers verstevigt en een belangrijke bydrage tot opvoering van het spelpeil kan leveren. Het bestuur had tegen het alsnog in dienen van het voorstel geen bezwa ren. maar verwachtte er in de Bonds raadvergadering van de K. N .S. B. geen succes van. De vergadering was echter in meerderheid er vóór de po ging er toe te wagen en met 20 tegen 8 stemmen (2 blanco) werd aldus be sloten, nadat het voorstel nog ge amendeerd was in dien zin, dat dan de inschrijfgelden van de hoofdklas- seticntallen dienen te vervallen en zij daarentegen een op f. 15,per sei zoen gefixeerd bedrag als bydrage in de extra-zaalhuur voor de niet op de clubavonden plaatsvindende competi tiewedstrijden mogen declareren. Het bestuursvoorstel om In verband met de verhoging van de contributie K.N.S.B. ook de eigen contributie met 2 cent per lid per maand te verhogen, ontmoette hierna geen tegenstand meer: met 24 stemmen voor en 6 blanco, werd conform besloten, zulks met ingang van 1 September as. Bij de rondvraag werd om. naar aan leiding van een van verschillende zyden ondersteund voorstel van de heer De Geus (Leiderdorp) besloten tot het we der organiseren van de massakampen LeidenOmstreken. FEUILLETON door PATRICIA WENTWORTH Vertaald uit het Engels 57) Juffrouw Silver, die kaarsrecht op de smalle ouderwetse stoel zat, klemde haar handen in haar schoot ineem terwyl ze vroeg: „Wat heeft ze gezegd.' Abel wreef zich opnieuw langs z'n oor. „Abby vertelde me, dat ze ongeveer 40 graden koorts had en lag te ylen. Plotseling stak ze een hand uit en greep Abby's hand vast. „Hy behoorde dood te zijn," begon ze te mompelen, op een manier, dat je er koud van werd, en daarna is ze gaan schreeuwen, alsmaar hetzelfde herhalend. Abby was ba£g. dat de buren zouden denken, dat er Iemand in huis vermoord werd. Ze deed alles om Emily te kalmeren, en na een poosje hield deze op met gillen en be gon op volkomen normale toon te zeg gen: „Ik heb m'n best gedaan, beide keren. Hy moet nu toch langzamerhand wel dood zUn, nietwaar. „Abby zei haar dat ze zich rustig moest houden en gaan liggen, terwyl ze even wegging om wat drinken te halen. Toen ze terug kwam, lag Emily voor zich uit te staren en herhaalde alsmaar: „Hy heeft geen recht op dat geld. Het Is erg ge meen van Abel." Abby trachtte haar weer te sussen en zei haar, zoals ze al eerder had gedaan, dat zij myn geld niet nodig had, aangezien haar man haar goed bezorgd had achtergelaten en William het met liefde mocht hebben. Ze vertelde me, dat Emily haar aan •bleef liggen staren. Ze dronk wat van de drank, die Abby had meegebracht en 'boven de kop bleven haar ogen Abby aankyken. „Ik dacht, dat jl) wilde, dat ik 't deed," zei ze, waarop Abby haar scherp vroeg: „Wat zou ik willen, dat je deed." Emily sloeg haar ogen echter opeens neer en zei: „O nee, jy was het niet, hè." Daarna dronk ze de kop leeg en viel prompt in slaap. Abby vertelde me dat ze 's nachts nog wel een en ander ln haar slaap mompelde, maar er was geen touw aan vast te knopen geweest, en toen ze 's morgens wakker werd was de koorts aanmerkeiyk ge zakt. Wel, u zult zeggen, dat dit verhaal niet veel waarde heeft om op te bou wen, en dat die vrouw ylde in hoge koorts. Maar ik voelde onmiddeliyk, dat er méér achter stak Ik ken Abby al té lang om er niet ogenblikkeiyk achter' te komen, als ze me wat te zeggen heeft, en zo heeft ze me ook nu tenslotte alles verteld. Het blykt, dat ze die avond, dat William werd neergeslagen, met hem naar beneden is gegaan In de sa- lor bened:n hebber, ze even samen zit ten praten ever my. Toen ze hem uit gelaten had merkte ze op. dat mU'n re genjas van de kapstok in de gang ver dwenen was. Ik had die jas aan, toen me dat ongeluk overkwam, en dus ging die ook mee naar het ziekenhuis in Selby Street. Er zat een scheur In.maar Abby had die keurig hersteld en de Jas in de gang aan de kapstok gehangen. Toen ze zag, dat de jas weg was, kwam het even in haar op, dat Emlly "m mis schien aangeschoten had om naar de post te gaan, hetgeen haar niet aan stond en waarover ze Emily wilde on derhouden. Ze ging naar boven, maar vond geen Emily Salt. Even later hoor de ze de voordeur dichtslaan. Ze ging naar beneden en daar hing myn regen jas kletsnat aan de kapstok. Emily vul de juist de keuken ingaan. Abby vroeg haar: „Waar ben jy geweest," en zy antwoordde: „Even naar de post." Ab by stond op het punt over die regenjas een opmerking te maken, maar Emily verdween in de bijkeuken en ging water drinken. Ze beweerde dat ze stierf van de dorst. Stelt u zich voor, koud leidingwater, nadat je op een gure natte winteravond naar de post bent geweest! Wel. Abby zei niets, maar er kwam wel allerlei in haar hoofd op, toen ze later hoorde, dat William neer geslagen was." Hij hield even op. Juffrouw Silver zei: „Ja, meneer Tattlecombe?" Hy schudde zyn hoofd met een na drukkelijk gebaar. „Toen ze later naar beneden ging om het fornuis in de keuken cp te porren, bleek de pook weg te zyn. Het is een kort handig pookje, dat altyd naast het fornuis ligt. Wel, die pook was er niet, en ze ging er ook niet serieus naar zoeken, maar de volgende morgen vond ze 't ding in de bykeorken Weer hield meneer Tattlecombe even op om er dan aan toe te voegen: „De pook was roestig...." HOOFDSTUK XXXI. „En waar zullen we naar toe gaan," vroeg William. Het was Zondagmorgen en ze hadden net ontbeten. De ganse dag lag voor hen. Katherine voelde het als een op luchting, dat zij niet meer de gang van zaken behoefde te bepalen. Ze had dat in de afgelopen weken gedaan, maar nu zou William 't zelf weer doen Het gaf haar een gevoel van rust. Ze antwoord de: „D^t moet jy maar zeggen." Hy schoof z'n steel achteruit. „Wel, ik geloof niet, dat we veel keuze heb ben. Het lijkt me 't beste, dat we met een Cyril gaan dpzoeken. Woont hy nog op Evendon?" „Ja, maar ik weet niet, of hy er zal zyn." „Hij ging er vroeger altyd de week einden heen. hy vond het heerlyk zich met z'n verzamelingen bezig te houden. Maar je vertelde me, dat Maud gestor ven dus misschien Ze knikte. „Ja, Maud, is vyf Jaar ge leden gestorven." „En Sylvia is getrouwd. Gaat hy nu de weekeinden niet meer naar Even don?" „O Ja, Ik meen van wel." Ze aarzelde even, en zei dan met iets van ergernis in haar stem: „Ik geloof, dat er iets aan de hand is met Mavis Jones en hem." William floot. „Ik dacht, dat het Brett was." „Dat dacht ik ook. Maar ik geloof, dat dat over is. Misschien heb ik het nns, wat Cyril betreft, maarweet je, als zy in de kamer is, dan kan hij haar op zo'n slaafse manier aankyken, voordat hy een antwoord geeft, en ook heeft zy me een beetje te veel een be- zitters-air. William floot weer. „Arme Cyril. Hij is een hulpeloos soort man, hij kan niet goed nee zeggen. En Mavisze moét me herkend hebben, Katherine! Denk je. dat ze er met iemand over gespro ken heeft." „Ik weet 't niet." „Met Cyril of Bret?" „Ik weet 't niet William." Hy stond op, liep naar het ra^m en keek naar buiten in de grauwe dorps straat en naar de grij-ze lucht. Daarna draaide hy zich om en zei: „Het lykt me niet waarschynlyk, tenminste niet met Cyril, en ik denk wel met geen van beiden. Waarom zou ze. Als ze zichzelf voor de gek heeft trachten te houden met te zeggen, dat het alleen maar een frappante gelykenis was, dan heeft ze er natuurlyk niet over gepraat. Je weet, hoe mensen soms van iets onwaars per tinent overtuigd kunnen raken, als ze de waarheid niet willen aanvaarden. Misschien is dat bij haar ook *t geval of (Wordt vervolgd) ATHLETIEK. Noordelijke kampioenschappen HOLST: 200 METER IN 21.9. In het stadspark te Groningen werden de Noordelijke athletiekkampioenschap- pen voor dames en heren gehouden. Verrassingen deden zich bij deze wed strijden niet voor. Foekje Dillema won zonder inspan ning by de dames de 100 en 200 meter met tijden van resp. 11.9 sec. cn 24 3 sec. Jan Lammers nam het nummer 100 meter voor zijn rekening in de tijd van 10.8 sec., zijn beste persoonlijke prestatie van dit seizoen. Zyn naaste concurrent, Holst, werd tweede, doch wist op de 200 meter revanche te nemen door als eerste te finishen in 21.9 sec., een tijd. welke in ons land dit seizoen nog niet is geno teerd. en zijn beste pcrsooniyke pres tatie. Velen waren echter de mening toe gedaan dat Lammers ook hier als eerste de eindstreep was gepasseerd, maar de jury van aankomst besliste anders. De tijd van 22 sec. voor Lammers, doet dan evenwel vreemd aan Mathias verbetert wereld kampioen tienkamp SCHITTERENDE PRESTATIES. Mathias werd eerste bij het kampioen schap van Amerika (tienkamp) met een totaal van 8042 punten. Hiermede heeft hü het wereldrecord verbeterd, dat op naam stond van Glenn Morris (VS) met 7900 punten, te Berlijn tij dens de Olympische Spelen 1936 ge vestigd. Hier volgen zijn prestaties in de ver schillende onderdelen: 100 meter. 10.9 sec.; verspringen. 7.095 meter; kogelsto ten. 14.485 meter; hoogspringen. 2.025 meter; 400 meter. 51 sec.; 110 meter hor den, 14.7 sec discuswerpen. 46.025 me ter; polsstok hoogspringen. 3.981 meter; speerwerpen. 55.572 meter; 1500 meter. 5 min. 5.1 sec Concurrentie voor Fanny? Tijdens atletiekwedstrijden te Bristol heeft June Fould, een 16-jarig scho liertje, de 100 yards afgelegd in 10.9 sec., waarmede zij slechts 0.1 sec. bo ven het wereldrecord van Fanny BlankersKoen bleef, dat deze met 10.8 sec. op 18 Mei 1944 te Amsterdam vestigde. De Australische Marjorie Jackson heeft deze tijd zoals bekend op 9 Fe bruari van dit jaar te Adelaide ook ge noteerd, doch dit record is nog niet door de I.A.A F. erkend, Athletiek in Rotterdam Het was voor de Sportlef loopster S. Body'n gis teren een succesvolle „100 m dag", want zowel de serie als de finale wist zy als eerste te beëindigen in 14,2 sec.; S. Willebrand werd 6e by kogelklasse C. De Holland-athleet W v. Looy werd 3e in de 800 m klasse C in 2.09.2 en promoveerde met deze tyd naar klas se B. Volley-bal tournooi voor dames PROFESSORENWIJK II VERSLIKTE ZICH IN HUTSPOT! Na het geslaagde herentournooi van de vorige week waren het ditmaal de dames van „Professorenwyk", die als gastvrouwen fungeerden voor een ne gental teams Uit Den Haag en omge ving. Volleybal, ln stoere trant gespeeld door heren, mag z'n bekoring hebben, doch hoe oneindig veel bekoorlyker is ditzelfde spel wanneer daarin de vrouw haar gratie van beweging demonstreert! Verschillende spannende partyen ga ven kleur aan de wedstrijdenreeks, die van 2.307.20 uur duurde, en waarin tenslotte P.W. I, na twee spannende zegepralen tegen R.V.C. II en Mulo I, resp 22—21 en 2422, in de finale met 3313 van Olympia verloor. Het tweede P.W.-zestal speelde zyn eerste welstryd by ontstentenis van Olympia II tegen een zestal aanvoer sters der overige clubs, genaamd „Huts pot". Het werd een 33—23 nederlaag en sportlef weerklonk na afloop de yell: ..Ra. ra, ra, wy vergisten (of verslik ten?) ons in Hutspot!" In groep I werd dus Olympia eerste en P. W. tweede; in groep II Blokken II le en .Hutspot" 2e. SCHULTE WINT TE ANTWERPEN. Het criterium van Antwerpen, een wielerwedstryd over 125 km., werd door onze landgenoot Gerrlt Schulte gewon nen in 3 uur en 7 sec. Tweede werd de Nederlander Middelkamp, die op één lengte volgde. De Belg De Rycke werd derde op twee lengten, terwyl Ockers 18 sec later binnenkwam en vierde werd. Onze landgenoten Van Est. Faan- hof en Voorting bezetten respectivelyk de 11e, 16e en 18e plaats. Hun tyd was 3 uur 2 min. en 12 sec. Fausto Coppl heeft Zaterdag het zie kenhuis verlaten, waar hy verpleegd werd sinds zyn val in de Ronde van Italië Hy is per auto naar Ronceqno vertrokken en zal daar blyven tot hy geheel hersteld is. Drie Nederlandse amateurs zullen leelnemen aan de Ronde van Denemar ken, welke Vrydag 7 Juli as. aanvangt met de etappe KopenhagenHorsens over 260 km Uitgenodigd door de Deense wielerbond zyn Dekkers 'Eindhoven), Willekes (Amsterdam) en Le Grouw Amsterdam De Grote prys van Frankrijk voor racewagens is gewonnen door de Argen tijn Fangio, die met zyn Alfa Romeo de 500.204 km. aflegde in 2 uur 57 min. en 52 8 sec Tweede werd de Italiaan Gaglloli eveneens met Alfa Romeo. In het eindklassement van de Ronde van Zwitserland ls de Zwitser Koblet als eerste geëindigd. De Luxem burger Goldschmidt bezette de tweede plaats. Het degenkampioenschap van Ne derland is veroverd door de Hagenaar E. L. Kuypers, echter na een barrage- wedstryd met zyn stadgenoot Ter Weer, die met een gelyk aantal gewonnen, partyen was geëindigd. De voetbalvereniging VTL houdt morgenavond haar algemene vergade ring in de zaal Van Meizen aan de Nieuwe Beestenmarkt 13. CRICKET. Ned. Jeugdelftal wint van tweed e-klassers Gisteren speelde op het LCC-terrein liet Nederlandse jeugdelftal tegen een team van tweede klassers een propa- ganda-wedstrijd. Het vrij talrijke publiek heeft kunnen genieten van uitstekend batten der jeugdspelers, die allen voortkwamen uit eerste klasse-elftallen en daardoor in de verschillende onderdelen van het spel in de meerderheid waren. Zij hadden de t.oss gewonnen en kozen batten en scoorden een totaal van 121 runs. Dat mag op het oog niet hoog ïyken doch ae zeer gevarieerde aanval der tweede klassers was van uitstekende kwaliteit, zodat het vergaren van runs zeer moei lijk was. Van deze 121 runs scoorde Van Vliet een stijlvolle 21. A. Kantebeen 13 (waaronder een formidabele zes voor uit), Winter 25, Bregman 14. Bischof 12 en de zeer jeugdige Van Arkel 10. Alle vyf de bowlers die werden aangezet hadden succes, waarby Vreeken de meeste wickets veroverde. 416, Zuy- cierhout, een linkse slowbowler 28 en verder hadden Marseille 130. v. d. Heijden 1—34 en Koch 1—29 succes. De innings der tweedeklassers was de innings van Piet Kantebeen. Met 44 runs droeg hij byna zyn bat door de innings en zijn score bevatte tal van fraaie sla gen, zowel aan de off- als aan de leg- slde. Paul Maas' bowlen was voor de meeste tweede klassers te machtig, zyn cyfers. 7—27, spreken boekdelen, terwyl Van Vliet met 3—12 hem goed terzijde stond. Heimel en Van Meurs konden geen wicket veroveren en zagen respec- lievelyk 14 en 12 runs op zich geslagen. Het wicketkeepen van Holtappel en Honnebier was van uitstekende kwali teit en het fielden van beide ploegen goed verzorgd. VOORBURG 2—LCC 2. Voorburg wint met 70 runs. Voorburg, dat de toss gewonnen had, ging eerst fielden, waardoor Mulder en Laman voor LCC de innings openden. In het begin waren er veel maidens en eerst met Stlkvoort als derde man kwa men de runs ln vlotter tempo. Hy scoor de een zeer goede 44 runs, waaronder 2 zessen. Na hem hebben T. Maaskant goed en Kapaan zeer succesval gebat en Kapaan bleef zelfs met 15 not out. Het totaal werd 85. Voorburg scoorde hierna 155 runs. Wolfs 40, L. Hogendoorn 14, J. Hogen- doorn 30, Turenhout 13 en v. Krevelen 35. Voor LCC bowlde Stlkvoort 347, Kapaan 2—39 en T. Maaskant 1—26. VOORBURG 3—LCC 3. LCC scoorde in haar le innings slechts 32 runs. Alleen Metch en Mulder hiel den de fielders enigszins bezig, doch de rest faalde hopeloos op Van Thuyl 310 en Hogendoorn 411. Het viel Voorburg niet moeiiyk dit totaal te passeren en bij het scheiden van de markt hadden de Voorburgers 133 runs gescoord. J. Sloos maakte als bowler de beste indruk en noteerde 3-37, Stikvoort, Schouten en Laman pikten ook een graantje mee ln de vorm van een wicket. 23). Met de gestolen benzine kon de taxi weer een heel eind ryden, maar toch had Panda het niet erg naar zyn zin. Hy vond Graaf Isen Grim maar een vervelende en gevaariyke passagier; bovendien wist hy niet eens zeker of hy wel op de goede weg was, en dan moet je nog bedenken, dat het al laat begon te worden. Panda had geen zin om in 't donker over een onbekende weg te ryden, maar dat had gelukkig Graaf Isen Grim ook niet. En na enige tijd sprak de Graaf: ..Aha! Nu zie ik ten minste, dat we-op de goede weg zijn! Dat kasteel daarginds ls namelyk Bru- neborg, het slot van myn goede vriend Hertog Bruno! Misschien doen we er goed aan om daar maar te biyven over nachten, want vandaag bereiken we het Koninkiyk Hof toch niet meer!" Toen zy het oude, bouwvallige kas teel bereikten, bracht Panda zyn taxi dus tot stilstandmaar het slot zag er zonderling uit! Er was geen levende ziel te bekennen en er zat een lelijk punthek voor de poort, terwijl de val brug was opgehaald „Vreemd" mom pelde Graaf Isen Grim. terwyl hy, ge volgd door Panda, uitstapte. „Het ziet er uit alsof het klaar is voor een bele gering! Ik begryp het niet! Hertog Bruno is anders toch een gastvry per soon Op dat moment werd hy in de rede gevallen door een donderende stem die uit een van de schietgaten van het slot bulderde: „Pak je weg. of ik schiet je in snippers!" En uit datzelfde schietgat werd dreigend een kanonsloop gestoken' Panda en de Graaf schrokken vrese lijk. zoals wel te begrijpen is en Pan da stotterde: ..Een gastvryper soon, zei u toch?" VOOR DINSDAG 4 JULI Hilversum 1 (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15 gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening; AVRO 8 00: nieuws en weer berichten; 8.15: gram.muzlek; 8.55: voor de vrouw: 9.00: gram muziek; 9 30. water standen; 9.35 gram.muzlek; 10.00. mor genwijding; 10.15. gram.muzlek; 10.50. voor de kinderen; 11.00: radio volks universiteit. 11.30; voor de zieken; 12 00: alt en orgel; 12.20. voor het platteland; 12.30: toespraak door H.M Koningin Juliana 12.50: gram.muzlek; 13 00 nieuws en mededelingen; 13.15. financieel overzicht; 13.25: gram.muzlek; 13 50 moeders zesdaagse, 14.00: planovoordracht en causerie, 14.45' gram.muzlek; 16.30: voor de Jeugd. 17.30: dansmuziek; 18.00: nieuws; 18.15: reportage; 18 30: radio volksuniversiteit; 19 00: fanfare-orkest; 19.25: „Paris vous parle"; 19 30: plano- voordracttt; 20 00: nieuws; 20 05: toespraak door H.M. Koningin Juliana; 20.25- Metro- pole-orkest; 2100: Musette-orkest; 21.30: ..honderd Jaar provinciale wet", causerie: 21.45: orkestconcert: 22 15 buitenlands overzicht; 22 30: kamerkoor en -orkest; 23.00: nieuws; 23 1524.00: gram muziek. Hilversum I (298 M KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7 30: gram.muziek; 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8 00 nieuws en weerbe richten; 8 15 gram.muzlek; 8 55: hoogmis. 10.15: omroeporkêst en solist: 11.00: voor de vrouw; 11.30: gram muziek: 11.35 ..lichtbaken"; 12.00: angelus; 12.03: gram. muzlek: 12.30: toespraak door H.M Ko ningin Juliana: 12.50: gram muziek' 12 55 zonnewyzer; 13 00' nieuws, mededelingen en katholiek nieuws; 13.20: lunchconcert; 14 00. „Ja zo was 't....'\ klankbeeld. 15 00: gram.muzlek: 16.00 voor dp zieken: 16.30: zlekenlof- 17 00: voor de Jeugd 17.45' regeringsuitzending. 18 00 amuse mentsorkest 18 20 sportoraatle. 18 30 voor de strtirikrachten19 00' nieuws. 19 15 actualiteiten: 19 25 dit ls leven" causerie- 19 40 cram muziek: 19 45: voor jonse mensen 20 00- nieuws- 20 05 toe- soraak door HM Koningin Juliana 20 15 provincie-parade 21 00 kamerorkest er solisten; 21 25 relcbe«chr11ving 21 40 nlanovoordrar-M '12 10 polltlpkanel 22 40 godsdlenstlCP '•ausprlp en avondgebed cp no nieuwe is24 00 cram rruz!»k l.ijp 3 cll*|I»11 lepel 7 05 verz pr 7.30; kron., 7.40. gymn.; 7.50: vcrz.pr.; 8 05: concert; 9 10: verz.pr.; 10.00: orgel: 10.30: ork.' May; 11 00: dagboek; 11.15: mil. ork. 12.00: Philadelphia orkest; 12.15: Two Piano Brothers: 12.32: gram.; 12.45: Two Plano Brothers; 13 15; gram.; 14.45: lie deren en koren; 15.15' operettemuziek: 16.00: gram.; 16.30: zang: 16.47: „Mazep- pa". Llszt; 17.10: v. d. zieken; 18.00: v. d. soldaten; 19.30; walsmuziek; 19.50: Spotvogels; 20.00: ..Educating Archie"; 20.30 ..Hallo Zwitserland"; 21.30: stemmige muziek: 23.05: Casinoconcert. Lijn 4 distributienet 7.15: gevar. muziek; 7.50: „Lift up your hearts": 8 10: concert; 9 05: Casinoconcert: 10 00: muz.; 10.10- gram 11.00: gram 11.15: Marcel Wlttrlsch; 1130: klavierduo's: 11.50: Franz Völker; 12.00; gevar. muz.; 12.30: Kursaal ork.; 13.00. BBC Schots ork.; 13 45: gram.; 14.00: Moravische duo's van Dvorak; 14.30: ..Antar". van Rlmsky-Kor- sakov; 15.00: lichte muziek: 15.30: plano sonates van Beethoven; 16.00' accord, en klavier: 16 30 Montmartre Players: 17.00: operettemuziek: 17 30* v. d. vrouw: 18 00: arb ork 1R30: ork. Shadwell. 19 00: ork- muzlek; 19.30: Vancouver's Boy's Band: 20 00' La Bohème Puccini; 22.15: Topic for to-night: 22.20: ork Preager; 23.00: dans muziek AGENDA BIOSCOPEN. Trianon ..De man op de Elffeltoren" 18 Jaar) Zondag 2.15. 4.30 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Hex De dood speelt mee" (18 J&ar) Zondag 2.15. 4 15. 7.15 en 9 15 uur; overige dagen 2 30. 7 15 en 9.15 uur. I.ldo ..My foolish heart" (18 Jaar) Zondag 2 15 4.45. 7 en 9 15 uur; overlge_ dagen 2 30. 7 en 9 15 uur Luvor Rlver Lady" (18 Jaar) Zondag 2.30 4 45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2 30 7 en 9 15 uur. casino ..Bataljon der dapperen" (18 laari Zondag 2 30 4 45. 7 en 9 15 uur; overlce daeen 2 30 7 en 9 15 uur De avond- nacht en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 1 Juli 13 uur tot Z-aterdaa 8 Juli 8 uur wsmreenomen door Apotli°el< Kok. Rapenburg 9 tel 24807 en de Apotheek Tot Hulp der MenschheldHooigracht 48 9in«n Te Oegstgeest door de Oegstgecstor Apotheek, Wilhelnilnalaan 8.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 14