Duizendkoppige Katwijkse deputatie trok naar Den Haag Minister-president Drees nam verzoekschrift in onvangst Officiële publicaties Langdurige discussies over zwembad te De Kaag Twaalf woningen voor Rijpwetering UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN ZATERDAG 17 JUNI Strijd voor zeehaven gaat voort! bij een verliezen tot neergang moet leiden. De krachtige vissersbe volking dreigt verstrooid te zullen worden indien het visserijbedrijf ten ondergang gedoemd is, de vissers zul len geen bestaansmogelijkheden meer hebben. Met grote klem werd verzocht, dat de Regering met volle aandacht het voor de gemeente zo urgente probleem in ogenschouw neemt. Na voorlezing van het verzoekschrift overhandigde spreker het document, dat vergezeld was van lijsten met 500 hand tekeningen, aan dr Drees. Dc minister-president zcide grot? sympathie te hebben voor dc manier, waarop de gemeente Katwijk de wens voor een haven te kennen had gege ven. De heer De Bruin bracht de mi nister-president dank, dat hij kennis had willen nemen van het voor Kat wijk zo dringende probleem. Na deze zo belangrijke ontvangst trok Op de voorste rij minister-president dr WDrees, de heer De Bruin, voor zitter van het havencomitè, en burge meester Woldringh von der Hoop van Katwijk na de aanbieding van het petionnement. (Foto v. Rijn, Katwiik). Gistermiddag tegen halftwee waren zeer velen bijeen gekomen om het vertrek fade tes laan van de duizend Katwükers, die met 22 autobussen naar Den Haag zouden gaan om het petitionnement inzake de aanleg van een zeehaven minister-president dr W. Drees aan te bieden. Onder luid gejuich van de aanwezigen vertrok de lange stoet; op de Zuid-Boulevard stond het zwart van de mensen het geleek een ware feestdag! gen, waarna een deputatie van tien man naar binnen ging. In deze afvaardiging waren opgenomen de burgemeester, wet houder Van Leeuwen, het. raadslid Kulk, de heer P. de Bruin, de heer Meerburg, een schipper, een matroos en een vis sersvrouw. Hagenaars toonden grote belangstelling In Den Haag aangekomen bij de Boorlaan Haagse Bos werd de lange stoet geformeerd, welke naar het Kabinet van de minister-president, dat op Plein 1813 is gelegen, zou optreden. Voorop liep de muziekvereniging „U.N.I.", gevolgd door vijf dames in oud-Katwijkse costuums, elk een schild dragende met het wapen van Katwijk. Verder liepen mede Katwijks burge meester mr W. J. Woldringh van der Hoop, de ambtsketen omgehangen, de drie wethouders, gemeente-secretaris en raadsleden, de heer S. H van Eybergen, voorzitter van de Stichting Zeehaven Commissie u$ Schiedam, de heer D. F E. Meerburg en reders V&n de Rederij Vereniging „Vuurbaak", schappers- eigenaren, de leden van het Comité van Actie voor een Zeehaven, verte genwoordigers van de Christelijke en Moderne Besturenbonden, leden van de haringhandel waarbij een deputatie van de Noordwijksc bokkingrokers echtgenoten van vissers waaronder vele visvrouwen, die ouderwetse grote hoeden droegen, waarop in oude tijden de emmers of manden met vis rustten en een grote schare boetsters met fleu rige schortjes -r zij hadden zes autobus sen bezet. En nóg was dit nog niet het einde van de stoet. Walpersoneel, sme den, timmerlieden, kuipers, haringpak kers. middenstanders, bouwvakpatroons en nog talloze anderen volgden. Onder de vrolijke tonen van „U.N.I." trok men langs de Koninginnegracht, en de Mauritskade naar Plein 1813, De belangstelling van de Hagenaars was zeer groot. De vele spandoeken, die werden meegedragen, trokken al ler aandacht, evenals de wagen, waar op tekeningen van de haven waren aangebracht, en die bemand was met twee vissers, een boetster, netten met haring en tonnetjes. Trots prijkten de slagzinnen „Een zeehaven voor Kat wijk is een nationaal belang" en „Het In standhouden van de haringvisserij is een volksbelang" op de wagen. Premier Drees had grote sympathie voor Katwijks streven Dr Drees stond al voor een der ramen van het Kabinet naar de optocht te kijken, die zich groepeerde voor het grote huis „U.N.I." speelde het Wil helmus, dat door allen werd meegezon- INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN VOOR VOORBEREIDEND L.O. (KLELTERSCHOLEN). Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemene kennis, dat aan de Openbare scholen voor voorbereidend l-o. (kleuterscholen) ln het Ellsabethshof aan de Atjehstraat, aan de Gortestraat, aan de Paul Krugerstraat. aan de Mare- slngel en aan de Montessorischool aan het Schuttersveld gelegenheid bestaat tot het doen Inschrijven van leerlingen ge durende een kwartier vóór de aanvang van elke schooltijd. r>e kinderen moeten op het tijdstip van toelating de leeftijd van 4 Jaar hebben bereikt. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemene kennis: lo. dat tot en met 30 Juni 1950 gelegen heid bestaat tot Inschrijving van nieuwe leerlingen, gedurende een kwartier vóór ae aanvang van elke schooltijd aan: a. de School voor u.I.o. aan de Ple- terskerkstraat; b. de Meisjesschool voor u.I.o. aan de Breestraat, c. de School voor Voortgezet gewoon l.o. (ingang Oude Vest 35); d. de Opleidingsscholen voor Gymna sium en II.B.S aan de Aalmarkt, de Kernstraat en dc Lorentzkade: e. de Montessorischool aan het Schut tersveld f. de Opleidingsscholen voor u.I.o. aan de Langebriig de Riinsburgerslngel. de Mnreslngcl. de Driftstraat en de Drie Octobers!raat; g. de o.l. scholen aan de Zuldslngel B en de Mednsastraat; 2o. dat bij de Inschrijving een geboorte bewijs moet worden getoond; 8o. dat de kinderen met uitzondering van die. waarvooi toelating tot de u l.o.-scholen of tot de School voor Voortgezet gewoon l.o. wordt ge- .vra*gd vóór 1 October as. de leef- Wja van 6 Jaar moet hebben bereikt. Wethouder Van Leeuwen las het pe titionnement voor. Hierin werd naar voren gebracht, dat Katwijk ernstige gevaren bedreigen. Jarenlang wordt toch reeds een strijd gevoerd, welke in grote mogelijkheden voor een op bloei der gemeente kan resulteren, of de stoet, met wederom de muziek voor op, door het centrum van de Residentie naar de autobussen. Op het parkeerterrein te Katwijk werd de stoet ontbonden. Vla een ge luidsinstallatie vertelde de heer C. van Tongeren de talrijke wachtenden, wat in Den Haag was voorgevallen. Een woord van dank werd gericht tot de heer J. C. Tieleman, die op schitterende wijze de tocht had georganiseerd. Tot slot werd nogmaals Het Wilhel mus gezongen. Een deel von de stoet, die niet alleen in Katwijk maar ook in ,het hol van de leeuw" overheid in Den Haag en de concurrenten in Scheveningenhun vurige propaganda voor een vissers haven kwamen maken. (Foto Van Rijn, Katwijk). Raadsvergadering te Alkemade Twaalf jaar oud besluit inzake beheer weg Leiden-Nieuwe Wetering ingetrokken Gisteravond kwam de Raad van Al kemade voltallig bijeen. Voor de ope ning sprak voorz. J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht mede namens dc Raad, woorden van gelukwens tot dr A. v. d. Bijl, ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest, daaraan toevoegende, dat hij als het ware een jubileum-complex doormaakt, daar binnen enkele dagen het zilveren ambtsjubileum zal vokren. De heer v. d. Bijl sprak enige waar derende dankwoorden. Wederom had Ged. Staten geweigerd om de wedde van de wethouders op een hoger bedrag vast te stellen. Aan de V.V.V. Oude wetering werd een subsidie van f. 100.- toegekend. Het voorstel om in de komende jaren de V.V.V.'s te Kaag en te Oude Wetering, elk een subsidie van f. 250.- te verlenen, vond tegenkan ting. De heer C. de Jong wilde dit jaar lijks vastgesteld zien. hetgeen door ver schillende raadsleden werd ondersteund. Met 7 tegen 6 stemmen werd aldus be sloten. Voor de viering van het eerste lustrum der RK. Zangvereniging ,Vox Laeta" werd ingevolge verzoek een subsidie ad f. 100 - verleend. Aan het gemeenteper- soneel zal over 1950 de 2% gratificatie tot een maximum van f50.- worden toe gekend. Ingevolge art. 72 der L O. Wet 1920 werd aan het hr. Nat Onderwijs +e Oude Wetering f. 260.09 beschikbaar ge steld. Het voorstel tot vaststelling ener nieu we salarisverordening voor ambtenaren em beambten in dienst der gemeente een wijziging van het ambtenaren-re glement en de vaststelling van een uit keringsregeling over het 2e kwartaal 1950 waren hamerpunten. Een vaste aanstelling in gemeente dienst verkreeg de heer J. van Hameren. Besloten werd tot aankoop over te gaan van een gedempt perceel water van de Veender en Lijkerpolder buiten de bedijking en wel van de Noordbrug af tot aan de veiling. Alvorens het voorstel tot aankoop van een perceel grond ten behoeve van woningbouw te Rijpwete ring in behandeling kwam. gaf de voor zitter een korte toelichting.. Na moeizame besprekingen werden de aanvankelijk vijf toegewezen woningen verhoogd tot twaalf. Na enig overleg werd besloten om deze woningen te RUpwetering te doen bouwen. Een perceel grond aan de Oudaartse- laan achter de bestaande woningen werd aangekocht. In een vorige vergadering was door de heer v. d. Bijl de wenselijkheid be pleit van de aanstelling van een tech nisch opzichter bij de Dienst van Pu blieke Werken, dit ter verlichting van de werkzaamheden van de gemeente- ar ohitect. B. en W. kwamen thans met 'n voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet om tot aanstelling van deze functionnaris te kunnen overgaan. Met algemene stemmen werd hiertoe be- besloten. Het voorstel tot het verlenen van een enkele subsidie ad f. 550,voor de in richting van een zwemgclegenhcid te Kaag werd aanleiding tot een uitge breide discussie. De heer v. d. Bijl opende de rfj van sprekers cn zeide voorstander te zijn van een goede zwemgelegenheld. De wijze waarop deze zwemgelegenheid aangelegd zal worden kon echter niet sprekers goed keuring wegdragen. Er is geen gele genheid voor verkleden, er is geen afscheiding en geen toezicht. Daarom was spr. tegen. De heer Versteege, afgevaardigde van de Kaag. besprak de toestand zoals deze voorheen was. De bedoeling is om voor de jeugd een verbetering te krijgen, opdat zij een eigen vaste zwemgelegen heid zal verkrijgen. De heer v. d. Bijl vond dit streven wel goed, maar achtte bezwaren niet weggenomen. De heer Versteege betoogde hierop, dat als deze verbetering niet wordt uitgevoerd, het oude bestendigd blijft, hetgeen toch veel erger genoemd moet worden. Verschillende leden gaven hun me ning hierover weer. waarna de voorzit ter het voorstel deed om, naast de sub sidie van f. 550,zes kleedhokjes te doen aanbrengen met als voorwaarde een voldoende toezicht. Dit werd in zijn geheel aanvaard. Bij de rondvrag bepleitte de heer v. d. Velde het aanbrengen van de naam Oude-Wetering op de richtingsborden van de A N.W.B. op de hoofdkruispun ten. De kosten zouden f. 300.bedragen terwijl op deze borden dan de naam Roelofarendsveen zou moeten vervallen. Gezien het economisch belang voor de tuinbouw en veiling te Roelofarends veen maakten verschillende raadsleden hiertegen bezwaar, waarna het voorstel met 7 tegen 6 stemmen werd verwor pen. Hierna ging de Raad achter geslo ten deuren ter bespreking van de ALPHEN Hoe staat het met de nieuwe Rijnovergang Reeds enige tijd doen in onze ge meente hardnekkige geruchten de ronde als zou Gedeputeerde Staten het plan der gemeente voor de bouw van een nieuwe hoge brug ter hoogte van het overzetveer v. Heijningen niet hebben goedgekeurd in verband met de te hoge kosten. Naar aanleiding dezer geruchten heb ben wjj inlichtingen trachten in te win nen bij verschillende officiële Instanties geen dezer heeft echter kunnen beves tigen, dat G.S. inderdaad het plan af gewezen had. Hoewel ook de goedkeuring er nog niet is, heeft men in gemeente- kringen het volste vertrouwen, dat deze wel komt. waarbij men er op wees dat G. S. indertijd zelf gelden beschikbaar heeft moeten stellen voor het maken van de plannen voor een tweede oeverver binding over de Rijn. Het staat er zelfs zo voor, dat wat de gemeente betreft binnen enkele maanden de aanbesteding kan plaats vinden. Wat de bouw van de nieuwe brug over de Rijn aan Gouwsluis betreft, kan ge meld worden, dat ook voor deze brug binnen enkele maanden de aanbesteding verwacht kan worden, welke brug vol gens de plannen in 1951 gereed moet komen. Burgcriykc Stand Geboren: Dick, z van J. van Eek en M. J. de Vrij; Elizabeth, d van C. Oppelaar en M. C. Janszen; Elslena Geerdlna Annelleze, d. van H. Holvast en G. H. v. Beek; Bastiaantje Leentje. z. van B. de Geus en J. van Geest: Arlc Johannes, z. van M. B. Flgee en M Sint Nlcolaas; Bernadette Maria Cornelia, d. van H. J. v. Egmond en J. M. A. Hoogduiln; Maria Martina Jacoba. d. van A. W. Groenendijk en G J. v. Klaren: Jan, z van D. J. v. Reeuwijk en M. H van Gils; Jan, z. van A. Haasnoot en J. Vis. Ondertrouwd: W. Uithol. 20 laar en H. Ederveen, 19 Jaar; J. M de Wit, 26 Jaar en C. M. van Egmond, 24 Jaar. Getrouwd: H. J van Es, 30 Jaar en G. C. de Hel), 26 Jaar; P. Hoogeveen, 22 Jaar en C. G. Zlrkzee, 22 Jaar G. de Leeuw. 37 jaar en L. A. van Laarhoven. 30 Jaar; K. Jansen, 25 Jaar en M. Snel. 25 Jaar: T. Vis. 29 Jaar en J. B. de Jong, 29 Jaar. Overleden. P. Breeveld, 81 Jaar. BODEGRAVEN ERNSTIG ONGELUK IN GRASDROGERIJ. Voeten in snijmachine. De heer S. uit de Kerkstraat, werk zaam als voorman bij de fa. Koetsier te Woerden, was dezer dagen bezig met gras op de transportband uit te sprei den voor het vervoer naar de snij ma chine. Ongelukkigerwijs kwam hij te val len en werd door de transportband mes genomen naar de snijmachine en voor er hulp aanwezig was zat hij hier reeds met zijn voeten in beklemd Men vreest, dat hij zijn beide voeten zal moeten missen. De heer J. van Vliet alhier be haalde gisteren bij een betrouwbaar - heidsrit. uitgeschreven door de motor club Woerden, de 2de prijs met 4 straf- punten. Medische dienst Deze zal Zondag worden waargenomen door dr Loncy de Jong. Wijkverpleegster Zr. Nlcolaas. BOSKOOP Géén gecombineerd bouwen met Schoonhoven en Oudewater UITEINDELIJK GUNSTIGE ONTWIKKELING VOOR GEMEENTE. B en W. schrijven aan de Raad In zake het voorstel betreffende de bouw van 63 woningen aan het Goudse rij pad en in het JulianaLwartier: Na de aanbesteding op 30 Mei j.l. van 63 z.g. goedkope woningen ver wachten wij in de gelegenheid te zijn U in de eerst daaropvolgende verga dering een afgerond voorstel betref fende de bouw te kunnen doen. Er hebben zich enige moeilijkheden voorgedaan, waardoor het nog niet is mogen gelukken tot gunning te komen. Zoals bekend, lag het aanvankelijk in de bedoeling een aantal van 45 wonin gen voor onze gemeente tegelijkertijd aan te besteden met een aantal wonin gen van hetzelfde tyipe voor de gemeen ten Schoonhoven en Oudewater. Van deze samenwerking Is niets te rechtgekomen. Hei gemeentebestuur van Oudewater kampt met moeilijk heden in verband met de bouwgrond en het gemeentebestuur van Schoon hoven is inmiddels geslaagd door in schakeling van een plaatselijke aan nemer. Voor onze gemeente heeft deze gang van zaken echter het gunstige resul taat gehad, dat wij plannen konden laten ontwerpen voor 63 in plaats van voor 45 woningen. Voor de aanvankelijke 45 is plaats aan het Goudse rijpad, voor de 18 bo ven dit aantal aanbestede woningen is plaats gevonden in het Julianakwartier. B. en W vragen in verband met de aankoop van grond, gelegen aan de Julianastraat, de nodige credieten. Verbreding Den Ham begroot op halve ton RIJK DIENDE NIEUWE BOUWPLAN VOOR POSTKANTOOR IN. Met betrekking tot hun voorstel in- zake verbetering van Den Ham ln ver band met de stichting van een nieuw postkantoor schrijven B. en W Reeds in 1948 werd in de begroting van dat jaar een raming opgenomen van de kosten voor verbreding van Den Ham bij de prov. hefbrug over de Gouwe. Deze raming eeschiedde op grond van de verwachting, dat het Rijk in ge noemd jaar zou overgaan tot de bouw van een telefooncentrale en een nieuw postkantoor op het terrein van het voormalig hotel „Klaassen", waardoor de zo noodzakelilke verbreding van het gedeelte van Den Ham ter plaatse het belang van het verkeer mogelijk zou worden. In 1949 werd het bouwplan van het Rijk gewijzigd, in verband waarmede de gemeente haar medewerking ver terugneming der weg Leiden—Nieuwe Wetering. Na heropening maakte de voorzitter bekend, dat besloten was bet besluit van 16 Juni 1938, waarbij vastgelegd was in beginsel medewerking te ver lenen tot het in eigendom, beheer en onderhoud terugnemen van de Pro vincie Zuid-Holland van een deel van de weg LeidenNieuwe Wetering in te trekken en dit besluit ter kennis te brengen van Ged. Staten. Hierna sluiting. leende tot de aankoop van het perceel ten Oosten van genoemd terrein. Thans hebben wij, aldus B. en W.. weder een geheel omgewerkt plan voor dc bouw van een telefooncen trale, een postkantoor en een direc teurswoning ontvangen. Uit bespre kingen is ons voorts gebleken, dat het in de bedoeling van het Rijk ligt dit jaar tot dc aanbesteding, althans van het funderingswerk, over te gaan. Daar het nu ontvangen bouwplan ook wat betreft de plaatsing ten op zichten van Den Ham geheel af wijkt van de vorige ontwerpen, waren ook wij genoodzaakt een geheel nieuwe op zet te maken. Het wegdek bi.i Den Ham kan worden verbreed tot 16.70 m. (thans 8 meter). De kosten van deze werken ziln be groot op rond f. 50.000. Medische dienst Morgen neemt dr P. J. de Wilde de medische dienst waar. BENTHUIZEN ALS KINDEREN VECHTEN Het zesjarig zoontje Bertus van de wed. de G werd door zijn mede-schoolkinderen dusdanig „afgedroogd", dat hij tengevolge \an verschillende trappen op borstkas en bulk ln het ziekenhuis moest worden op genomen. HAZEPSWOUDE Aan de Verenigde Modevakschool, afdeling Gouda is onze plaatsgenote mej. M. v. d. Bosch Nd. geslaagd als lerares. OUDE WETERING JAARVERGADERING S.V.O.W. De voetbalvereniging S.V.O.W. kwam gisteravond in jaarlijkse ledenvergade ring bijeen in hotel „Meerzicht". Na opening door de voorzitter, de heer A. de Jong, met een woord van welkom tot de vele aanwezigen, volgden de jaar verslagen van secretaris en penning meester. Ondanks de moeilijke tijden bleek er een gunstig saldo te zijn. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzit ter met algemene stemmen herkozen evenals de penningmeester de heer H. Horsman. Als secretaris werd gekozen in plaats van de heer D. de Vries, de heer G Vergunst. Wegens een vacature in de elftallen- commissie werd daarin gekozen de heer P. de Rijnsburger. Het nieuwe terrein dat gelegen is aan de Llsserweg. werd vervolgens onder de loupe genomen. Het is voor de ver eniging weer een belangrijke verbetering. Men besloot, om het veld met de a.s. competitie in gebruik te nemen. Voor dien een officiële opening, te weten een wedstrijd, waarin twee clubs uit de 2e klasse tegen elkaar zullen uitkomen. Na de rondvraag, waar veel gebruik van werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. TER AAR TAVV HIELD EERSTE JAAR VERGADERING. De voetbalvereniging TAVV hield haar eerste jaarvergadering in café Kalsho- ven te Korteraar. Uit de jaarverslagen merkten we op dat het eerste jaar op financieel gebied vrij gunstig is verlo pen. terwijl het ledental vrij sterk is toegenomen. In de plaats van wijlen de heer W. Mesman, die in deze korte periode zo veel voor de vereniging heeft gedaan werd tot voorzitter gekozen de heer M. Angenen-t. Verder werd nog besloten om op Za terdagavond 24 Juni des avonds halfacht een voetbalwedstrijd te spelen tegen WB te Bllderdam, waarvan de op brengst tenbate komt voor de tocht van ouden van dagen en invaliden, welke 29 Juni plaats zal vinden. Voor deze wed strijd is een beker beschikbaar gesteld. Eerste augurken Door de tuinder J. Prolik te Korteraar werden gisteren aan de Centr. Veiling de eerste augurken aangevoerd. Koper was de heer S. v. Ruiten uit Roelofarendsveen. De augur ken brachten 25 cent per stuk op. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus A., z. van Chr. v. 't Kruis en M. J. Blij- 6 Ondertrouwd: J. N. v. d. Pijl, 29 Jaar en P. A. Bosland. 28 Jaar. Getrouwd: J. van Egmond, 25 Jaar en G. A. Bljlemeer, "23 Jaar. LISSE Medische dienst Dr A. J. Duimaer van Twist neemt morgen de medische dienst waar. VOORHOUT In principe contributie verhoging Wit-Gele-kruis DETAILS KOMEN OP VOLGENDE VERGADERING TER SPRAKE. Gisteravond werd een ledenvergade ring gehouden van het „Wit Gele Kruis", in verband met de slechte fi nanciële toestand. 1 Juli j.l. was er reeds een tekort van ongeveer f. 1400 en als er geen in grijpende veranderingen plaats vinden zal dit tekort op 31 Dec. aa. zijn aan gegroeid tot f 2400. Het magazijn van de verplegingsartikelen moet noodzake lijk een uitbreiding ondergaan, waar voor een bedrag van f. 3000 nodig is. Door de voorzitter burgemeester De Graaff werd deze zaak nog eens duide lijk toegelicht. Door Zuster Kampschoer uit Wasse naar, werd de werking van het Wit Gele Kruis duidelijk uiteengezet. De eerste eis is, de gezondheid op peil te houden. Eerste noodzaak hiervoor Is zuigelingenzorg. Daarom maakte spreek- il?r propaganda voor een kleuterbureau. Met aandrang vroeg de zuster om deel name aan de moedercursussen. Het kraamcentrum dat April 1.1. is opgericht kwam ter sprake. 1 Juli vangt dit haar taak aan en ook begint dan de cursus voor kraamverzorgster. Helaas hadden zich nog geen Voorhoutse candidaten hiervoor opgegeven. Volgde nu verkiezing van meerdere bestuursleden ter aanvulling van het huidige, daar dit momenteel, maar uit vier personen bestaat. Gekozen werden mevr De Groot en de heren dr Bots Jr, de heer Groothuis, A. v. d. Lans, M Jansen, P. v. d. Geer en mr Wave. Nu kwam de contributieverhoging ter sprake. Er werd tevens door het bestuur naar voren gebracht, dat, als dit er niet doorging, deze afd. nl?t kon blijven bestaan Voorgesteld werd verdeling ln drie groepen, n.l. groep 1. 9 gld per jaar. Gro*p 2 f. 12.— p. j. en groep 3 inwonende kinderen boven d? 18 jaar f. 5.per jaar. Naar aanleiding hiervan bleken de aanwezigen toch meer spraakwater te bezitten dan in het begin der vergade ring. Hierdoor kon er momenteel geen besluit genomen worden. Verschillende vragen kwamen om een betere Illustra tie met cijfers. Een begroting kwam ter tafel, die liep met inbegrip van de nieu we contributieverhoging tot een bedrag oan inkomsten en uitgaven van f. 9150. Enige posten werden nogeens onder de loupe genomen, doch eens kon men het niet worden. Besloten werd in deze maand nogmaals een verga dering te beleggen. Toch zag de voor zitter gaarne nu nog een principe besluit. Hier werd dan ook gevolg aan gegeven. Niemand der aanwezigen bleek tegen deze contributieverhoging te zijn. Medische dienst Dr Neder/een zal morgen de medische dienst verzorgen. NOORDWIJK BIJEENKOMST LEDEN KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW- EN PANTKUNDE. Donderdagavond hield de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Noordwijk, in het Hotel „Hof van Hol land" haar maandelijkse bijeenkomst, welke druk bezocht was, onder leiding van de heer P. de Groot, voorzitter. De leden hadden een uitgebreid sortiment zomerbloemen ter keuring meegebracht, welke na afloop de vergadering onder de aanwezigen werd verloot. Besloten werd op 8 Juli een excursie te onder nemen naar „Airfaume" te Alphen a. d Rijn. Er bleek voor die tocht grote belangstelling te bestaan. Van het uitstekend geslaagde uitstap je naar Gelderland had de secretaris een zeer geestig verslag gemaakt; er werd nog heel wat over deze reis nage praat. Na de uitvoerige bespreking van het ingezonden materiaal door de heer H. Schipper, verkreeg het lid J. Imthoorn bet woord voor het houden van een cau serie over bijen. Op eenvoudige en pak kende wijze werden vele geheimen ont sluierd over het leven dezer dieren en aan de hand van meegebracht materi aal werd een en ander nader gedemon streerd. Spreker, die reds Jarenlang het im kerschap uit liefhebberij beoefent en mementeel niet minder dan 16 bijen volken onder zijn zorgzame hoede heeft, bleek de kunst te verstaan om bij niet- ingewijden interesse voor de bijen op te wekken. Een dankbaar applaus bewees hoe hij zijn toehoorders had gepakt. In Juli zal de onderlinge lathyrus- tentoonstelling worden tgehouden. RIJNSBURG 40 JAAR BIJ DE P.T.T. Gisteren was het de dag, dat de heer W. v. d. Ven zijn 40-jarig ambtsjubi leum bij de posterijen vierde. De jubi laris begon zijn loopbaan als brieven gaarder. waarna hij later tot kantoer houder werd aangesteld. In 1923 werd aan het postkantoor de telegraaf- en telefoondienst bijgevoegd, zodat de heer v. d. Ven er nog meer werk bjjkreeg. De jubilaris, die altijd klaar staat om zijn klanten met raad en daad bij te saan, is voor jong en oud „de man van de post", Het heeft hem gisteren dan ook niet aan belangstelling ontbroken, temeer, daar hij tevens zijn verjaardag vierde. Des morgens kwamen de direc teur der P.T.T., de heer Habermehl, en enkele hoge ambtenaren de jubilaris fe liciteren. waarbij hem een oorkonde en een gratificatie werd overhandigd. Ook burgemeester Höweler en echtgenote en vele gemeenteambtenaren kwamen de jubilaris de hand drukken. Namens het gemeentebestuur werd een prachtige bloemenmand overhandigd. Ook de bu ren lieten zich niet onbetuigd. Namens hen werd een prachtige vulpen over handigd. Onze plaatsgenoot, de heer H. de Jong, gemeente-ambtenaar alhier, is voor het examen gemeente-administratie ge slaagd. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Catharlna, d. van M. van Delft en S. M. Glasbergen: Wtlly Jacoba. d. van J. de Moo\J en W. P. v. d. Oever; Edwin Elmo, z. van B. C. van Donge en M. M. V. v. d. Mey. SASSENHEIM Medische dienst Dr Kwint neemt morgen de medische dienst waar. RAADSAGENDA. De Raad ls ter vergadering bljeengeroe- Ëen op Dinsdag a.s. des avonds te 8 uur. >e agenda bevat o.m. de volgende punten: Benoeming gemeente-geneesheer; Be schikbaarstelling wisselbeker Stichting „Bloemlust" te Llsse; Aanleg straatgedeelte als verbinding tussen Concordlastraat en Bljweglaan; Kapltaalverstrekklng Stichting Kraamcentrum Bloembollenstreek; Vast stelling nieuwe beheersverordenlng voor de bedrijven; Vaststelling nieuwe legesveror dening; Comptabiliteltsbeslulten. VOORSCHOTEN BAZAR VOOR NEUTRAAL KLEUTER ONDERWIJS. Enkele leden van de Vereniging ter Be vordering van het Neutrale Kleuteronder wijs hebben besloten ter versteviging van de kas ln het najaar een bazar te houden. Het spreekt vanzelf, dat de resultaten van deze bazar de Neutrale Kleuterschool ln Voorschoten profijt zal hebben. Besloten ls deze bazar te houden op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 October a.s. Medische dienst Dr H. Olthuis zal morgen de medisohe dienst verzorgen. K.W.-VERENIGING SCHENKT WISSELBEKER. De Koningin Wilhelmina Vereniging heeft een wisselbekcr beschikbaar ge steld voor de a.s. schoolsportdag. Zoals bekend wordt deze schoolsportdag dit jaar voor de tweede maal gehouden. Het vorige jaar zijn enkele schoolprijzen in de vorm van medailles beschikbaar ge steld. Nu heeft de K.W. Vereniging een beker beschikbaar gesteld, die gewonnen zal worden door de school, die bU de atletiekwedstrijden (driekamp) de beste prestaties levert. De beker ls be doeld als wisselbeker. DIEREN-E.H.B.O. De afdeling Voorschoten van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft een E.H.B.O. dienst voor dieren ingesteld. Een daartoe volledig inge richte E.H.B O.-post is ondergebracht Dij de secretaris der afdeling, de heer C. Robbertsen, Willem de Zwijgerlaan 62, Telef. 333. WASSENAAR Medische dienst Morgen nemen dr De Haan en dr Jaarsma de medische dienst waar. f. 6000.— GESTOLEN. Aangehouden werd de kellner O., die ln een restaurant alhier aan een b: nken bezoeker zes bankbiljetten van f i.iu ,t- futselde. Een bedrag van pirn I ïjüü aan bankpapier en voor 1.1200 hui, ve textlelgoederen van het gestolen g.-id aan geschaft. werden ten huize van O. ln be slag genomen. Door de politie wordt een onderzoek Ingesteld naar de identiteit van een vlieg tuig. dat zeer laag over de Waals i rp. r- laan vloog en wel zodanig, dat een ,rd ervan schrok en de wagen, waarvoor r et dier was gespannen, door een ruit bil de familie B. drukte.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 7