WEERBERICHT Truman over steun van Amerika ook na 1952 „Er was geen verraad bij Arnhem" King-Kong lichtte de Duitsers niet in Laatste waarschuwing van Sultan van Djokja „Geen pardon meer voor onruststokers" Iltste Jaargang ZATERDAG 10 JUNI 1950 No 27019 LEIDSCH DAGBLAD Ijheteur: J. W. Benny Ijvfdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel l, Leiden Giro no. 61055 Ontspanning nog niet te bespeuren ïïï&ve Lie, de secretaris-generaal der r\- geeft het nog niet op! Hij heeft gfaUe leden van de wereld-federatie s- vredesprogram toegezonden; een ^am vol gcede bedoelingen maar, loont hij zelf geen ontevredenheid de eerste ontvangst o.a. door n»a Acheson toch doemt aan de •i'ieke horizon nog geen enkel licht- sc'tje cp- Integendeel zien wij juist iTaïe wolken aan de kim verschijnen, weinis goeds voorspellen. Al wil dit, uiii^elijk zij er op gewézen, niet t^en: oorlog. 0;e wolken betreffen in de eerste ■•jsts Duitsland. Het gaat er veel op -ïén, alsof beide betrokken partijen mogelijkheid van een compromis meer zien en zich nu geheel gaan pellen op het voldongen feit van een I J West- en Oost-Duitsland gesplitst 1 fcnnanië. Als het ware tegenzet volgt I n tegenzet. De regering van Oost- j Dijkland heeft onverwachts bekend «makt, dat zij de te Potsdam vocr- v-i' vastgestelde grens tussen Dults- i'A en Polen, de z.g. Neisse-Oderlinie, {Sint en dus definitief aanvaardt. Dat tetekent- de erkenning van een voor Duitse rijk wel zeer nadelige rege- waarbij grote brokken Duits ge- üd verloren worden aan Polen. Geen wonder, dat Bonn zich gehaast leeft, cm uit te spreken, dat het daar- iede niet, aceoord wil gaan! Maar ook Egeland en Washington aanvaarden grensregeling niet ornaat h i al- ;~n ter vredesconferentie over het Eitse vraagstuk in zijn geheel u.t- over grenzen en verdere rege len kan olaa.^ IL.scen moei- ijtï anuers aan als juist kan worden fêoordeeld. Moskou en de Oostduitse L'iders zullen zich echter weinig aan taken van deze protesten. I n tegen - «el lijkt het er veel op, dat zij rustig verder voortmarcheren op de ingesla gen weg, gelet op de vervanging van ïtneraal Kotikof als Sovjet-bevelheb ber te Berlijn. Weliswaar zullen de Westelijke landen weinig aangename herinneringen behouden aan deze Sov jet-vertegenwoordiger, doch zijn ver vanging door een burgerlijk ambtenaar agt immers, dat de Russen blijkbaar druk bezig zijn om het bezettlngsele- rcent schijnbaar te elimineren. Hetgeen betekent, dat Moskou derhalve een sparte vrede wil mogelijk maken en daartoe de eerste preliminaire maat regelen bij voorbaat treft. Prompt daar- co Is gevolgd het toestaan van de Wes telijke bezetters aan de regering van Bain om zelfstandig maatregelen te nemen op buitenlands terrein, zij het niet geheel zonder contröle. Men kan deze materie moeilijk anders be- kjjken dan als de voorbereiding voor het aanvaarden van de splitsing van Duitsland in tweeën. Door beide par tijen! Helaas kunnen wij daarom, hoezeer «ij ook zouden wensen, dat Trygive Lie het gced ziet, weinig optimistisch zijn ever zijn pogingen om de partijen tot elkaar te brengen, daar de practijk het tegenovergestelde toont. En het is im mers neg altijd de practijk, die tenslot te tie doorslag gééft. Daarnevens loopt ook in het Verre Oosten de situatie niet zodanig, dat er sprake van ontspanning kan zijn. Be vissend is daar de kwestie van erken ning van het rode China en de ver wij- dering van het nationalistische China uit- tie vertegenwoordigende lichamen oer v.N, Moskou handhaaft volkomen zijn stelregel, om zich overal terug te trekken, waar een Chinees van Tsjang hl sjek zich vertoont, staande cp ver vanging van de vertegenwoordigers van Formosa-China door die van Peking, ïaarvan er bij voorbaat reeds enige in (ie belangrijkste commissies ter V.N. rv'n aangewezen. Moskou weigert rond uit deel te nemen aan V.N-werkzaam heden, zolang de nationalistische Chi nezen niet worden geweerd en dreigt ïetts beslissingen buiten zijn aanwezig heid genomen, niet te zullen erkennen. De kansen op een erkenning van het rede China zijn echter niet stijgenae, daar Aust.ralië's nieuwe regering juist immers maatregelen in eigen land neemt tegen de rode zondvloed, welk voorbeeld in Japan onder leiding van Mc Arthur navolging vindt. Washing- Ion denkt allerminst aan een erken ning, al zal het dan geen veto uitbren gen, mocht ter V.N. toch bij meerder heid van stemmen daartoe worden be sloten. Zelfs Trygve Lie heeft de houding van Moskou zich te onttrekken aan jerdere deelneming aan het werk ter VN. veroordeeld. Neen, ook daar in het Verre Oosten sordt het pad voor een cconpromis nog niet bewandeld. Overigens is het zeer merkwaardig, nat nog nimmer tevoren uit de Ver enigde Staten zulk een duidelijke taal kwam in een geest van: wij zijn op a'Jes voorbereid en volkomen paraat als 0? dit ogenblik. Ministers zowrel aLs mi- htaire leiders geven als cm strijd der gelijke verklaringen. Waaruit mag wor- "n geconcludeerd, dat het Washington fittere ernst is en dat het isolationisme p Amerika werkelijk tct het verleden «hoort. .Over welk laatste feit Europa zich rechts kan verheugen! OVERWEGEND DROOG. O» Bilt verwacht tot morgenayend: Nu en dan overdrijvende wolkenvel den, maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind hoofdzake lijk uit Westelijke richtingen, plaatse- Iets hogere middagtemperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). 11 Juni. Zon op: 4.20 uur; onder: 20.59 uur. Maan op: 2.02 uur; onder: 17.02 uur. «oogwater te Katwijk te 0.54 en 12.24 Udr. (12/6 te 1.09 en 13.37 uur). V. St. tegen isolationisme In een voor de universiteit in Missouri gehouden rede heeft president Truman een beeld geschetst van de internatio nale toestand. „De door Amerika getroffen maat regelen voor de economische hulpver lening zijn noodzakelijk om de vrije naties van de wereld in staat tc stel len weerstand te bieden aan het com munistische imperialisme". „Zelfs, wanneer die maatregelen, te gen het einde van het plan-Marshall grotendeels hun doel bereiken, zal het nationale levensbelang dat voor de Ver enigde Staten gelegen is in een econo misch gezonde wereld, niet in 1952 op houden te bestaan. Indien wij onze hulp staken, zou, daar de Westeuropese lan den nog steeds niet al de producten, welke zij in de Verenigde Staten en in andere landen kopen, kunnen betalen, het eindresultaat een plotselinge daling van de levensstandaard zijn, terwijl de verdediging zou worden verzwakt en er meer kans zou bestaan dat de commu nisten zich van de macht zouden mees ter maken". President Truman legde er hierna de nadruk op, dat het voor de Ver enigde Staten noodzakelijk is alle maatregelen, die van 1952 af er toe kunnen bijdragen om het dollartekort van de Europese landen te verminde ren, grondig tc bestuderen. „Teneinde dit tekort te beperken", zo voegde hij er aan toe, „moeten de Ver- De Franse verzekeringskassen COMMUNISTEN VERKREGEN MEERDERHEID. Onze Parijss correspondent telefoneer de ons hedenmorgen: Donderdag hebben de Franse werk gevers en -nemers de beheerders van de sociale verzekeringskassen gekozen en ofschoon op dit moment nog slechts een vierde der resultaten bekend is van alle kanten komen klachten binnen over de slechte organisatie en gebrek aan personeel vallen er voorlopig toch al wel enkele conclusies uit deze consultatie van de volkswil te trekken. Die conclusies luiden: dat ten eerste: de communisten met 40 procent dei' stemmen nog altijd aan het hoofd staan, doch dat ten tweede: ze niette min de absolute meerderheid wel defi nitief hebben verloren, daar zs, voor zo ver nu bekend met ca 25 procent ach teruit zijn geboerd. Na de communisten, die hun lij9ten volgens het gebruik een ongevaarlijk en vaak onnozel aanzien hadden gegeven, komen qua omvang de katholieken met een kleine 20 procent, dan verschillende onafhankelijken. ver volgens de socialisten tot dusver met 7 a 8 procent en ten slotte nog een aantal lijsten onder meer of minder zorgvuldig gecamoufleerde politieke vaan. De door de Gaulistische R.P.F. aanbevolen lijst heeft vrijwel geen succes geboekt. Wegens de aard dezer verkiezingen die dus zuiver administratieve posten van functionnarissen moeten voorzien, dient men zich te. hoeden voor een al te po litiek gekleurde interpretatie, doch even- m'n mag uit het oog worden verloren dat in 1947 de communisten or toch nog in slaagden om met ruim 60 procent der stemmen <je verkiez!ngskassen onder hun algehele contröle te krijgen, waar van thans als gezegd geen sprake meer zal zijn. Oyer het algemeen en dat is dan wel de voornaamste les, die hier op dit ogenblik valt te trekken hebben de Fransen hun verzekeringsapparaat aan de Dolitieke atmosfeer willen onttrekken. Een opbeurend feit dat zeer daiidelijk wordt geïllustreerd door de opvallende vooruitgang der z.g mutualisten. De lijst van technici, dde zich op geen enkel po- llt'ek dogma beroepen en door geen en kele partij worden gesteund. enlgde Staten voor alles de Europese uitvoer naar de Verenigde Staten be vorderen door o.m. de douanetarieven te. verlagen, voor zover andere landen soortgelijke maatregelen treffen". „Het is duidelijk, dat wij onze bij zondere financiële steun aan het bui tenland niet langer willen voortzetten dan noodzakelijk is", zo verklaarde pre sident Truman nog, „en daarom moe ten wij op de toekomst bedacht zijn en de wijzigingen voorzien, die er toe strek ken een hoog handelspeil te waarbor gen en de kapitaalsbeleggingen in alle laden te vergemakkelijken, terwijl onze programma's voor economische hulp beperkt zullen worden". De president legde andermaal de na druk op het nut van steun aan de ach terlijke gebieden Hij wees er op, dat de welvaart van de arme gebieden nieu we afzetgebieden zal scheppen. Tenslotte verzekerde de president op nieuw, dat het Amerikaanse volk zich vastberaden tegen het isolationisme zal blijven verzetten en hij betreurde het, dat de Oosteuropese naties door de schuld van de Sovjet-Unie niet aan het Europees herstel hebben kunnen deel nemen. Hij gaf eveneens als zijn over tuiging te kennen, dat de vooruitgang van de wetenschap voor vredelievende doeleinden in de wereld kan worden aangewend. West-Berlijn zal beveiligd blijven Generaal Bourne, de Britse militaire commandant van Berlijn, verklaarde dat de Westelijke grote mogendheden alle toekomstige communistische bedrei gingen van Berlijn zullen afwenden, zulks naar aanleiding van berichten dat de communisten een nieuwe op het zaaien van onrust in West-Berlijn ge richte campagne voorbereiden. Inmiddels zijn communistische po gingen. door te dringen in de West- Berlijnse vakbonden, mislukt. In vak organisatie-verkiezingen welke zijn ge houden in 419 West-Berlijnse fabrieken werden slechts 26 communisten tegen 1467 anticommunisten gekozen in vak bondsraden. Om te tonen hcezeer de geallieerden zich met Berlijn verbonden voelen deel den de geallieerde hoge commissarissen mede dat zij cp 15 Juni een buitenge wone vergadering van de West.-Berüjn- se gemeenteraad zullen bijwonen. SOVJETS TONEN BELANGSTELLING VOOR ZUIDPOOL. De Sovjets hebben een memorandum over het Zuidpoolgebied overhandigd op diverse ministeries van Buitenlandse Zaken. De Sovjet-regering acht het de moeite waard de Zuidpool-kwestie op interna tionale basis te bespreken, waarbij reke ning wordt gehouden, met de belangen van alle betrokken landen. Beslissingen over de status van het ge bied buiten haar om zou de Sovjet-Unie niet als wettig kunnen beschouwen. Zij is bereid eventuele voorstellen van be langhebbende landen te bestuderen. De Sovjet-regering zou het op prijs stellen als de regeringen van Engeland, de V.S., Frankrijk Noorwegen Australië,.Argen tinië en Nieuw-Zeeland haar standpunt ter zake kenbaar wilden maken. Het hoofd van de sectie krijgsgeschiedenis van de Nederlandse Generale Staf, de gencraal-majoor D. A. van Hiltcn, die van de slag bij Arnhem een grondige studie heeft gemaakt en ook de kwestie van mogelijk verraad heeft onderzocht, is op grond van de feiten tot de conclusie gekomen, dat ver raad van een Nederlandse spion niet tot het mislukken van d; luchtlandings- operatig bü Arnhem he2ft geleid. Het is volgens hem een legende welke reeds lang een verdiende dood stierf in Nederland, doch nu plotseling weer opgedoken is in de Engelse pers door de artikelen ran de luitenant-kolonel Pinto. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Ter gelegenheid van de ver/oardog van -Koning George van Engeland, werd te Londen de kleurrijke parade, Jrouping the Colour", gehouden. Vijftienhonderd man van de Schotse en Ierse Garde, de Goldstreom, de grenadiers en de Garde van Wales, trokken in ceremonieel tenue, met de hoge berenmutsen op, langs de koning. Koning George, ook met de beren muts op, tijdens de parade. Generaal Van Hilten had na afloop van de oorlog talrijke besprekingen met Duitsers, die tijdens de bezetting in Nederland een leidende rol hadden ge speeld. Voorts verwijst hij naar verklaringen en publicaties van de voormalige chef van de Duitse contra-spionnage in Nederland, Gieskes. Dat naar aanleiding van de meldin gen van King Kong" om. inzake luchtlandingstroepen, die in Engeland gereed stonden de Duitsers tijdig pantsertroepen naar Arnhem hebben gezonden is niet juisL Het II SS Pantzerkorps onder bevel van de SS Obergruppenführer Bittrich, dat bij de gevechten in Frankrijk ernstig had geleden, was teruggenomen voor rust en reorganisatie en om opnieuw te worden uitgerust. Het was reeds vóór 15 September 1944 gelegerd in het rustige gebied ten N.O. van Arnhem De aankomst en aanwezigheid van deze Duitse pantsertroepen nabij Arn hem werd door de Nederlandse il legaliteit aan Londen gemeld. "De Duitse legerleiding verwachtte in September 1944 in het Nederlandse gebied géén luchtoperaties van grote omvang en wel om de volgende rede nen le Parachutisten met hun lang durige en kostbare opleiding zijn elite-troepen. Zij worden alleen in de strijd geworpen op kritieke momenten en de toestand was allerminst kritiek. 2e. Nijmegen en Arnhem waren nog te ver verwijderd van de voorhoede van het 2e leger (ongeveer 100 km). Deze vooi hoede zou dus niet tijdig de taak van de parachutisten kunnen overne men. 3e. Antwerpen lag nog steeds onder het vuur van de V-wapens. De haven kon daardoor niet voor etappe-doelein den worden gebruikt. Men was nog steeds aangewezen op Cherbourg en dat lag veel te ver weg. 4e. Montgomery stond bekend als een zeer voorzichtig generaal, die zich niet in dolle avonturen stortte. Zij was van oordeel, dat er geen j parachutisten zouden worden ge- i bruikt, zolang de Engelsen niet bjj Dusseldorp over de Rijn waren. Uit het volgende blijkt duidelijk, dat de Duitsers door de luchtovervallen volkomen werden verrast. „Feldmarschall" Model had aanvan kelijk zijn hoofdkwartier in Venlo, doch verplaatste dit op 15 September naar Oosterbeek. waar hij met zijn gehele staf op 17 September midden tussen de gelande parachutisten kwam te zit ten, zodat hij overijld naar Terborg moest verhuizen. De generaal Reinhard commandant van het Duitse 89e legercorps keerde op 17 September tegen de middag te rug van een bezoek aan zijn troepen en van een verkenning in het gebied Reusel—Eersel. Hy reed over Wihtelre en Oirschot naar zijn commandopost te Moergestel, toen zijn aandacht werd getrokken door 'n opvallends bedrijvig heid van de geallieerde luchtmacht. Uit dit rapport, gebaseerd op authen tieke gegevens blijkt, dat de zware verliezen der Engelsen en Poolse iar- borne-troepen in de slag bij Arnhem niet kunnen en mogen worden toege schreven aan het vsrraad van een lid van de Nederlandse illegliteit. Tijdens Haar bezoek aan verscheidene gemeenten in de provincie Utrecht, kreeg H.M. Koningin Juliana gister middag in Benschop, waar Zij een krans legde bij het verzetsmonument, van een deputatie vrouwen van de R.K. boerinnevereniging een kaas aan- geboden. Tevens kreeg koningin Ju- liana een poef met het gemeente wapen (op de achtergrond). Belgische socialisten verklaren C.V.P.-regering de oorlog Het Belgische socialistische comité van actie waarin onder meer vertegen woordigers van socialistische partij, het algemeen Belgisch vakverbond en de socialistische coöperatieve verenigingen zitting hebben, heeft vergaderd, In een communiqué wordt verklaard, dat „de CVP de les, die de laatste verkiezingen kan worden getrokken, weigert te begrijpen en de belangen koning Leopold stelt boven het belang van de arbeidersklasse en de midden stand. Zij steunt op 47.6 procent van het kiezerscorps en op een zeer kleine meerderheid in Kamer en Senaat. De CVP miskent de rechten van de Vlaam se minderheid en van de grote meer derheid der Waalse en Brusselse be volking. De CVP geeft uiting aan haar autori taire en reactionnaire instelling door 1e verklaren, dat de eerste daad van de nieuwe regering zal zijn koning Leopold onmiddellijk en onvoorwaarde lijk op de troon terug te brengen. Hier door wordt bij voorbaat een oplossing in nationale geest uitgesloten en dreigt het land ernstig verontrust te worden op een ogenblik, dat moeilijke proble men op financieel, economisch en so ciaal gebied om een oplossing vragen". „Het socialistische comité van actie is van oordeel, dat na deze houding van de CVP een energiek antwoord niet kan uitblijven. De krachtproef, die door d? CVP is uitgelokt, draagt een beslissend karakter. De strijd zal op ieder gebied worden gestreden en zal slechts eindigen nadat koning Leopold en zjjn partij zijn verslagen. De CVP had het recht een homogeen katholieke regering samen te stellen, doch zij heeft niet het recht de ko ningskwestie op te lossen tegen de wil Sn van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal is. De arbeidersklasse is niet voornemens haar eigen zienswijze op te dringen, doch zij zal nimmer toestaan, dat de partij van de koning en van de reactie de hare oplegt", aldus het communiqué. Ten slotte verklaart het actiecomité zich solidair met de stakers in de tex tielindustrie en in het scheepsherstel- lingsbedrijf. Hij dreigt met aftreden Indien op 26 Juli de reorganisatie van het KNIL nog niet haar beslag heeft gekregen, treed ik af als Minis ter van Defensie", aldus deelde de Sultan van Djokja mede. De Sultan zelde, dat thans alles op alles is ge zet, om op diê datum de reorganisatie van het KNIL te hebben voltooid. Gisteravond heeft de Sultan in een radiorede tot de bevolking van Oost- Java o.a. gezegd „dat gebleken is, dat met de souvereiniteit nog geen welvaart werd bereikt. De souvereiniteit heeft als eerste vereiste de zekerheid te geven, dat het leven en de eigendommen van het volk te allen tijde zijn gewaarborgd. Een souvereiniteit, die niet in staat is. de veiligheid en de vrijheid van de mensheid te waarborgen, kan door het volk niet worden aangevoeld als souve reiniteit, doch wordt door het volk on dervonden als de onderdrukking en de machtswellust van een kleine minder heid. die n-'ct de steun van het volk heeft". De oorzaken der rustverstoringen se dert de overdracht der souvereiniteit opsommend, zeide de Sultan, dat deze in de eerste plaats .werden veroorzaakt door elementen, die zich niet met de overdracht der souvereiniteit konden verenigen" en ten tweede „door onge regeldheden, die uitgaan van onze eigen strijd als gevolg van handelingen van personen, die slechts het eigenbelang of het eigen groepsbelang nastreven". De Sultan achtte deze laatsten ge vaarlijker „daar zij in de eigen gele deren een smeulende vuurhaard vor men. Indien hiertegenover niet spoe dig krasse maatregelen worden ge troffen, kan door hun toedoen dat gene, waarvoor wij zo lang hebben ge streden, worden te niet gedaan". Sprekende over Oost-Java, noemde de Sultan de situatie aldaar zódanig toegespitst „dat een oplossing niet langer kan worden uitgesteld. De Centrale regering heeft nu de kwestie ter hand genomen. Thans be schouw ik elke onruststoker als een verrader van het volk en ik ken tegen hem geen pardon meer. Ik zal krach tig optreden en er niet voor terug schrikken om, indien nodig, militaire straffen in het openbaar te doen plaats vinden. Ik zal geen waarschuwing meer geven". In de kringen van het parlement te Djakarta werd de rede van de Sultan met voldoening ontvangen. Uit Oost- Java afkomstige leden der volksverte genwoordiging verklaarden, dat de be volking daar vermoeid is en zeker be reid zal zijn om alle maatregelen te steunen, die de terugkeer naar rust en orde zullen bevorderen. Sommigen dezer leden meenden zelfs, dat dergelijke maatregelen al eerder hadden moeten zijn getroffen. ALGEMENE INSTEMMING Onze correspondent te Soerabaja te legrafeerde ons hedenochtend: Terwijl Nehroe's redevoeringen in het Indonesische parlement en op de mas sabijeenkomst. te Djakarta gedurende de eerste twee dagen van zijn bezoek aan Indonesië tot hoofd-thema hadden „Arbeidt in vrede aan de economische opbouw van Indonesië onder handhaving van neutraliteit in de wereldpolitiek", geeft de Indonesische regering in Oost- Java daadwerkelijke uitvoering aan het voornemen om de weg voor economische wederopbouw te plaveien door op krach tige wijze te trachten, de chaos in Oost- Java. in het bijzonder te Soerabaja, op te ruimen. Algemeen betuigden parlementaire kringen te Djakarta instemming met de krachtige houding van de Indone sische regering, waarbü men opmerk te dat de ernst van de regering spreekt uit de afkondiging van het stand recht. Slechts uiterst linkse parlementaire groepen, ofschoon ook die moeten toe geven. dat er in Oost Java wanorde heerst, menen dat de aangekondigde mutaties in de legerleiding de sociale en economische chaos in Oost Java niet kunnen verbeteren. Nederlandse waar nemers menen naar aanleiding van de verklaring van de Sultan van Djokja om te zullen aftreden indien de reorgani satie niet voor een gezette tijd is vol tooid. dat in de komende anderhalve maand bergen werk zullen moeten wor den verzet om dit streven met succes te kunnen bekronen. Overweldigende ontvangst van Nehrorj in Bandoeng De bevolking van Bandceng heeft president Soekarno en premier Nehroe een overweldigende ontvangst bereid, die haar hoogtepunt bereikte, toen de open auto van de president voor het kantoor van de gouverneur van West- Java door de menigte werd ingesloten en de beide adjudanten van Soekarno alle krachten moesten Inspannen om de bezoekers door de menigte te krijgen. Hce dichter het gezelschap bij Ban doeng kwam. hoe groter de menigte werd en te Bandoeng werd het enthou siasme overweldigend. Toen de menigte voor het kantoor van de gouverneur niet wilde heen-gaan, sprak Soekarno haar toe en stelde haar in de gelegenheid Nehroe te begroeten. Gisteravond werd een zeer drukke re ceptie in de ambtswoning van de gou verneur gehouden. Westerling's zaak tot 21 Juni verdaagd EEN ONVERWACHTE GETUIGE UIT NEDERLAND? De behandeling van het door Indo nesië gedane verzoek om uitlevering van kapitein Westerling is door het Hooggerechtshof van Singapore op verzoek van Westerling tot 21 Juni verdaagd. Westerlings advocaat, F. R. Massey, vroeg om verdaging van de behande ling van het verzoek tot uitlevering „om enige getuigen te kunnen voor brengen". Aan Reuter verklaarde Massey, dat een van hen „een onver wachte getuige uit Nederland" was. Westerling had verder zijn advocaat gevraagd door middel van de KeJer- landse consul te Singapore pogingen in het werk te stellen om van de Indone sische regering voor zijn vro.v en cl/ie kinderen vergunning ie verkrijgen om Indonesië te verlaten. Massey heeft thans medegedeeld, dat op dit verzoek offcieel afwijzend is beschilrt.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1