Bekroonde oplossingen van haringrace- prijsvraag verschilden geen kwartier met werkelijkheid Na de verkiezingen in België situatie onzeker WEERBERICHT Engeland neemt niet deel aan eerste besprekingen over plan Schuman Djakarta-Lloyd krijgt Nederlands crediet van 50 millioen S9ste Jaargang MAANDAG 5 JUNI 1950 No 27014 LEIDSCH DAGBLAD rjf-ccteur: J. W. Henny tvfdredacrle- B VV. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Lelden - Giro no. 67055 Socialisten overwinnaars van de dag, trots kleine C. V.P.-winst Onze Brusselse correspondent telefo- r-.r'de ons hedenmorgen: D» Belgische politieke waarnemers t'jnden hedenmorgen perplex te kijken, •a aan de hand van de reeds beken- resultaten de vermoedelijke uitslag na de verkiezingen van gisteren kon torden berekend. Deze verkiezingen zijn rierdaad een verrassing geweest. Alhoewel de katholieke koningsge wade C.V.P. in de Tweede Kamer een meerderheid verkrijgt maar dan een meerderheid van slechts 1 zetel zijn de socialisten de grote overwinnaars nn de dag. De liberalen verliezen 9 ietels en de communisten worden ge halveerd. De nieuwe Tweede Kamer zal er als rolgt uit zien: 107 C.VV.P. 2 J5 Socialisten 12 20 liberalen 9 6 communisten 6 Bovendien werden in de provincies Limburg en Luxemburg 4 vertegemvoor- öers gekozen van het aldaar gesloten «x'.alistisch-liberale kartel. Daarvan nllen vermoedelijk 3 zetels aan de so cialisten en 1 zetel aan de liberalen rorden toegewezen, zodat de socialisten 23 en de liberalen 21 zetels in de Twee- d» Kamer zullen bezetten. Van de 9 ze tels, die de liberale partij verloor, wer ft n er oorspronkelijk 5 door de C.V.P. cd 4 door de socialisten veroverd, doch tor het kartel van liberalen en socia len in Limburg en Luxemburg, waar- br de beide linkse partijeen zeker wa- ren de kiesdeler te bereiken, verloor de CVP 3 zetels. De samenstelling van de Belgische se naat, voor zover het de rechtstreeks ge- lozenen betreft, is als volgt: Socialisten 39 zetels (winst 6) Communisten 3 zetels (verlies twee) C.V.P. 54 zetels (blijft gelijk) Liberalen 10 zetels (verlies vier) Zoals bekend worden 106 leden van de Belgische senaat rechtstreeks gekozen. Zsenveertig zgn. provinciale senatoren xorden door de provinciale raden geko- !:n. De 106 rechtstreeks gekozen senato ren en de 43 provinciale senatoren kie- tm hoerop gezamenlijk 23 zgn. gecoöp teerde senatoren. In de provinciale raden verwierf de CVP. 375 zetels (winst 19). ie socialisten 236 zetels (winst 36), de lberalen 72 zetels (verlies 30), de com munisten 11 zetels (verlies 24) en net kartel (in sommige districten van Lu- lemburg) twee zetels (winst twee). Uit internationaal standpunt bekeken 11 het feit, dat de communisten van c.a. 6 procent op 2 6 procent werden terugge bracht voor België gunstig. In Wallonië hebben de socialisten niet lüeen het communisme verpletterd, naar gingen zij ook met het meerendeel eer ontrouw geworden liberale kiezers strijken. Ook vele Brusselse liberalen :'.emden voor de socialisten. Voor de Se naat stijgt het socialistische stemmen percentage tot 37.71 tegen 27.25 in Juni «49. Men vindt deze stemmen terug in het verlies van de liberalen, dat 6 pro- snt bedroeg, terwijl de communisten te Brussel 3Y* procent verloren. Waar de C.VP. te Antwerpen veruit de sterkste partij wordt en aldaar 2 zetels veroverde, verkrijgt zij te Brussel slechts 2% pro cent meer stemmen dan in Juni 1949. Daaren tegen is de socialistische voor uitgang in het Vlaamse land beperkt. Alhoewel het totaal aantal geldige uit gebrachte stemmen en de percentages nn de verschillende partijen nog niet tikend zijn. staat het reeds vast, dat de C.V.P. nergens zo gunstige resultaten verkreeg als bij de volksraadpleging op 12 Maart j.l. De vragen die thans rijzen zijn dan «k de volgende: Kan de C.V.P. op grond van 2 zetels winst met een homogeen katholiek ka binet starten? Kan de koning ermee instemmen, dat zijn terugkeer wordt verwezen lijkt, nadat een dergelijk kabinet dc ig. verbari^ilngswet zou afschaffen? De Belgische minister van binnnenl. zaken. Albert de Vleeschauwer, beant woordde deze vragen positief. Vanmor gen te 6.30 u. kwam hij de journalisten even opzoeken om hun de officieuze re sultaten voor te lezen. Hij wees erop, dat de C.V.P. haar meerderheid in de Senaat behoudt, waardoor zij, mede door het be sef van de verkiezingen voor de pro vinciale raden, een minimum van 25 bij komende provinciale senatoren zal mo gen verkiezen. Dit zal ongeveer een meerderheid van 6 zetels (thans 19) in de Senaat kunnen uitmaken, terwijl het kartel van de drie linkse partijen een maximum van 21 provinciale senatoren verkiezen kan. Aan een Reuter-correspondent gaf de minister als zijn persoonlijke mening te kennen, dat koning Leopold op 1 Juli a.s in het land terug zou zijn, maar tij- dens zjjn persconferentie was hij niet rechtstreekse onderhandelingen met dc Griekenland en Cyprus Duizenden Baaf Straild ©EL plaS IEL dl© Z© IEL ©EZ ©EL VOORSTELLEN VAN PLASTIRAS. De Griekse premier. Generaal Pias tiras. wenst de inwoners van Cyprus een dubbele, namelijk dc Griekse en de Britse nationaliteit te geven. Volgens Griekse bladen heeft eene raal Piastiras nog drie voorstellen voor de Britse regering in petto, om het vraagstuk-Cyprus op te lossen, name lijk: 1. Het instellen van een parlement voor het eiland Cyprus, dat afgevaar digden zou zenden naar de Griekse volksvertegenwoordiging. De parle mentsleden van Cyprus zouden dezelfde parlementaire status hebben als de Griekse leden der volksvertegenwoordi ging. 2. Een Griekse gouverneur-generaal voor Cyprus, die met het gehele be stuur zou werden belast. 3. Groot-Brittannië zou militaire bases op Cyprus mogen behouden Minister-president Plastics is voor nemens het vraagstuk-Cyprus door Het stralende zomerweer heeft giste ren duizenden naar Noordwijk, Kat wijk, de Kaag, Brasem en vele andere recreatieoorden gevoerd, waar een overstelpende drukte heerste. Al vroeg in de ochtend trokken zij in dichte rijen naar buiten, waar voor jong en oud een gezonde ontspanning wachtte. Roodverbrand keerden zij in de mid dag- en avonduren terug als overtui gende bewijzen, dat de zomer einde lijk zijn intrede heeft gedaan. Beter laat dan nooit I Twee kijkjes in recreatieoorden in de omgeving van Leiden: het Katwijkse strand en de Kaag. (Foto „LX>."/yan vliet) meer zo positief. Morgen zal de regering definitief ont slag nemen, maar, zeide de minister: „Ik wil daarna gaarne aanvaarden opnieuw mijn eigen opvolger te zijn". P[et ziet er dus naar uit, dat de C.V.P. de formule van de homogene katholieke regering zal voorstellen. Doch zekerheid iuütio vail daaromtrent is er niet en reeds vallen SDOOrweRarbeiders in de Australische Britse regering en zonder de Verenigde 1 Naties hierin te kennen, tot oplossing te brengen. PROTESTSTAKING IN AUSTRALIË. De leiders van het vakverbond van uit C.V.P.-kringen andere geluiden te beluisteren. Nieuwe wapens in Amerika Het Amerikaanse leger maakt plan- tea voor de vervaardiging van atoom wapens. die door artillerie kunnen wor- afgevuurd en door geleide projec- ''••len kunnen worden vervoerd, aldus heeft generaal Collins, chef-staf, in radio-interview verklaard t Door dergelijke wapens, die het leger '-r ondersteuning van zijn operaties JU kunnen gebruiken, zou „een bijzon- we nauwkeurigheid, welke het tacti- jthe gebruik van de atoombom moge- i* zal maken", worden verkregen, een T?''. grotere nauwkeurigheid dan mo- [.j'lk is met atoombommen, die uit T'^tuigen worden geworpen. r;?neraal Collins 7'-i voorts, dat het |'fsr ook ..aanzlerJük succes" had ge- "-kt bij de ontwikkeling van speciale "•k uitrusting. IETS MEER WIND. De Bilt verwacht tot morgenavond: "toog en zonnig weer met zwakke tot jftjge wind tussen Noord en Or t. In kustprovincies iets minder warm. tiiur verandering in t-mpera- 6 Juni. op: 4.22 uur; onder: 2U 55 uur. waan op: 1.10 uur; onder: 10.57 uur «oogwater te Katwijk te 7.44 en 20.09 nummer bestaat uit acht pagina's. De a.s. Lustrumviering AAN DE LEIDSE BURGERIJ. Het zal U zonder twijfel bekend zijn, dat Leiden zich gereed maakt voor een waardige herdenking van het 375-jarig bestaan van zijn Uni versiteit. Het is een oude traditie, dat het Leidsch Studentencorps de verzorging der feestelijkheden, zo wel voor burgerij als studenten, op zich neemt. Het is echter een even oude traditie, dat het welslagen van een Leids lustrum en zeker van deze eerste werkelijke viering na de oorlog, afhankelijk is van Uw medewerking. Gaarne richt ik dadrom het ver zoek tot. U allen mede te helpen de stad in deze dagen een feeste lijk aanzien te geven. De verslering van uw huis. van uw straat of van uw plein zullen, meer dan iets an ders, de duizenden bezoekers doen beseffen, dat geheel Leiden vreug devol is gestemd, omdat de eerste Universiteit, van het land geduren de 375 jaren een „bolwerk der vrijheid" heeft gevormd. De burgemeester van Leiden. staat Victoria hebben hun ledsn op dracht gegeven heden ts staken, als protest tegen het wetsontwerp der Australische regering, dat beoogt ae communistische partii buiten de wet te stellen. Ook zes andere vakverbonden hebben aangekondigd om dezelfde reden te zullen staken. Aan de aangekondigde „één-dags-protestotaking" zullen ruim honderdduizend arbeiders deelnemen. DUINKERKEN HERDACHT. Enkele duizenden Engelse, Franse en Belgische oudstrijders hebben gisteren te Duinkerken de 10de veri?.irdag van de slag bij Duinkerken herdaent. Alle wa pens van de drie landen het leger, de marine en de luchtmacht waren vertegenwoordigd in een grote parade door de straten van Duinkerken. Tien tallen boten in de haven riepen herin neringen op aan de dagen tozn Duin kerken een hel was van staal en vuur. Gisteren echter weergalmde de luoht slechts van militaire marsen en popu laire wijsjes. Na een door het gemeentebestuur aan geboden banket werden kransen gelegd aan de voet van het monument, dat op het strand werd opgericht. DE HARTOGS „SCHIPPER NAAST GOD" WORDT) VERFILMD. (Van onze Partfse correspondent) Binnenkort zal men ln Franse Studio* beginnen met opnamen voor de film. waarvoor een bewerking van het bekend* toneelstuk van Jan de H&rtog .Schipper naast God" als tekstboek zal dienen. Genoemd stuk wordt beschouwd als een der grootste publieke successen van het vorige Parijse theaterseizoen. De regie is in handen van de bekende Franse cineast Louis Daquin en de ver maarde Jean Gabin zal de hoofdrol ver tolken. Als bijzonderheid moge gemeld worden, dat er in deze film geen enkele vrouw zal optreden. Nochthans niet afzijdig Zaterdag is inderdaad het communi qué verschenen van Frankrijk West- Duitsland België Italië, Luxemburg en Nederland inzake het plan Schuman. Zulks geheel in reeds aangekondigde vorm. Van Nederlandse zijde wordt nog op gemerkt, dat- de Nederlandse regering evenmin als de andere regeringen dit zlln, bij voorbaat gebonden is aan de uitvoering van het plan. zoals het thans ter tafel ligt. Het plan immers geeft nog slechts algemene lijnen aan en het is nog niet voldoende ver uitgewerkt om de economische consequenties op dit ogenblik geheel te overzien. Het ligt in de bedoeling dat vertegenwoordigers van de Nederlandse ministeries van Econo mische Zaken en Buitenlandse Zaken zullen worden aangewezen voor deelne ming aan de besprekingen, welke naar alle waarschijnlijkheid omstreeks 20 Juni ts Pafijs zullen aanvangen. Engeland zal voorlopig niet deelnemen. In een Londens communiqué wordt ge zegd: dat zl} het onmogelijk acht de aan het Franse voorstel ten grondslag liggende beginselen van te voren te aanvaar den. doch dat zij deze ook niet van te voren wil verwerpen. Indien de Franse regering bereid is een nieuwe poging tot overleg te over wegen en een bijeenkomst der ministers te beleggen om tot overeenstemming te komen over de procedure voor het ope nen der onderhandelingen zal Engeland gaarne hieraan deelnemen, van welk standpunt Engeland de Franse regering op de hoogte heeft gesteld, aldus het communiqué. De Enzelse redering spreekt voorts de oprechte hoop uit. dat de internationale besprekingen over dit plan zullen '<nden tot een n'euw tijdperken de Franc-Dait- se betrekkingen met gunstige gevolgen voor West-Europa als geheel. Zij heeft een sterk verlangen een helpende, op bouwende en practische bijdrage te le veren in de hoon dat een gedetailleerd plan tot stand zal komen, waarbij Enge land zich kan aansluiten. ,Een onaangename toestand zou in treden 'indien Engeland, na zich aan be paalde beginselen te hebben gebonden zonder te weten hoe deze In de practijk zullen werken zich op grond van de be sprekingen gedwongen zou zien zich aan de uitvoering van het plan te onttrek ken" aldus het communiqué Dientenge volge acht de regering het tot haar leed wezen met het oog op haar verantwoor delijkheid tegenover parlement en volk onmogeliik zich aan te sluiten bii de be sprekingen op de door de Franse rege ring gestelde voorwaarden. In een communiqué, alleen door de Frartse regering uitgegeven, wordt ver klaard. dat speciale maatregelen zijn getroffen in overleg met de Engelse regering om Engeland van dag tot dag volledig op de hoogte te houden van de ontwikkelingen in de besprekingen. In Britse conservatieve kringen wordt vernomen dat de volgelingen van Win ston Churchill na de hervatting van de parlementaire werkzaamheden zo spoe dig mogelijk een debat zullen eisen over de redenen, waarom Groot-Brittannië niet aan de besprekingen over het plan- Schuman deelneemt. De meeste conser vatieve parlementsleden verklaren, dat het „allertreurigst is", dat men geen formule heeft gevonden, die Groot-Brit tannië in £»aat stelt aan de onderhan delingen deel te nemen. Verschillende leden van de parlemen taire oppositie geven nochtans toe dat het pLan-Sohuman punten bevat, welke Groot-Brittannië niet kan aanvaarden, zonder nader hieromtrent te zijn inge licht zo o.m. betreffende de aard van het voorgestelde hoge gezag. Japanse regering wil de communisten buiten de wet stellen De Japanse procureur-generaal heeft meegedeeld, dat de regering besloten heeft binnenkort eeri wetsontwerp in te dienen tot het buiten de wet stellen van de communistische partij en de communisten in het algemeen, .olntussen zal de regering gebruik ma ken van de bestaande noodwetten. NIEUWE VOORSTELLEN VOOR VERKIEZINGEN IN GEHEEL DUITSLAND TE VERWACHTEN. Da West-Duitse regering zal binnen kort nieuwe voorstellen doen voor ver kiezingen in geheel Duitsland, zo ver klaarde Jakob Kaiser, minister voor aangelegenheden betreffende geheel Duitsland, in een verkiezingsrede te Es sen. Ondanks „de mislukking van de communistische jeugddemonstratie tij dens de Pinksterdagen in Berlijn" was het communisms „tot de aanval gereed" en zou Berlijn „het doelwit van de com munistische strategie,, zijn. aldus Kaiscr. Hij deelde voorts mede. dat de West- Duitse Christen-democraten deze zomer een partij conferentie van Christen-de mocraten uit de Sovjet-zone zullen uit schrijven. Volgens hem was het centrale comité van de partij in de Oostelijke zone in de laatste twee jaar „een wijk plaats voor alle verdrukten in de Rus sische zone" geweest. De liberaal-demo craten in de Oostelijke zone. die hadden ingestemd met gemeenschappelijke can- didatenljj&ten met de communisten voor de verkiezingen in October hadden vol gens Kaiser „politieke zelfmoord" ge pleegd. „Hechte samenwerking in Unie-verband Wij varen binnen het jaar. Een groep Nederlandse hanken heeft ons vijftig millioen crediet toegezezd Ik hoop binnen een maand goedkeuring van de R.T.S.-rrgering oo onze plannen te hebben en dan kan ik terug om in Nederland bestellingen te plaatsen." Aldus verklaarde de heer Darwis Djamin. directeur van de nieuwe In donesische Scheepvaartmaatschappij Djakarta-Lloyd gisteravond t? Sehe- vcningen. De heer Diamin is vandaag voor overleg naar Djakarta vertrok ken. Hij vervolgde: ,.Wi1 willen gaarne sa menwerken met de Nederlandse scheep- vaartmaatschapphen. die wij in geen enkel opzicht concurrentie willen aan doen De toekomstige economische ex pansie in Indonesië zal meer scheeps- ruimte vergen, dan de Nederlandse en buitenlandse rederijen zullen kunnen verwerken. Bij 20 verhoging van de export is reeds 250.000 ton sche'eosruim- te meer nodig, dan thans voorhanden is Wij starten met 50 000 ton nieuw bouw, schepen tussen 100 en 10 000 ton. Binnen twéé jaar moet dit programma zijn afgewerkt. De' Diakarta-Lloyd Z3l zich uitsluitend bepalen tot kustvaart en grote vaart. Het interinsulaire ver keer zal aan de K.P.M. voorbehouden blijven". D? Lloyd zal schepen, wellicht de ge hele vloot, ln Nederland bestellen. De schepen worden volgens Indonesische eisen ingericht. „Wij gaan met Nederlanders in zee" zo zeide de heer Djamin. „Het moet een wei-overlegde scheepvaartsamenwerking in Unie-verband worden. Binnenkort opent de Lloyd een kantoor te Amster dam. Wij zullen ons aandeel in de In- Idonesische vrachtenmarkt vervoeren, n.l. de markt, die gaat ontstaan uit onze grotere economische activiteit. Eerst wordt met gecharterde, later met eigen schepen gevaren. Zijn maatschappij, zo zcidc hij, zal tal van Nederlandse adviseurs in dienst nemen. Een kern van acht voor advies aan de hoogste leiding is reeds gevormd. De schepen zullen onder bevel van Nederlandse officie ren staan, die tevens als instructeurs zullen optreden voor 2000, reeds ten dele getrainde Indonesische zeelieden. Op de vraag wie de kost... van de maatschappij draagt totdat de aandelen geplaatst zijn, luidde het antwoord: ,.D? Indonesische Staatsbank". Omtrent de bouwprijzen der schepen zeide de heer Djamin. dat een schip van 10 000 ton, dat 14 k 15 knopen loopt, in Nederland ruim zeven millioen (Ned. Crt kost. De Duitse werven vragen er twee millioen meer voor. „Dat is een van de vele redenen, waarom wij in Nederland willen laten bouwen en met Nederland willen sa menwerken", zo zeide de heer Djamin. die zich huiverig betoonde om derge lijke samenwerking met een grote mo gendheid aan te gaan. Bovendien weegt bij hem het Unie-verband zeer zwaar naar hij zeide. AMNESTIE GEVRAAGD VOOR EX-NAZIS. Het bestuur van de rechts-natlona- llstische „Duitse partij", die met de liberalen en de christendemocraten deel uitmaakt van de West-Duitse re- treringscoahtie, heeft politieke amnes tie voor alle ex-Nazi's in West-Duits-. lar*o gpvr^ed. De partii wil een einde maken aan „de arbitr^e indeling van burgers in categorieën" en aan alle zuiverings rechtspraak. Het moet voor Katwijk een teleurstelling zijn geweest, dat de „Karei Doorman" niet als winnaar van de haringrace 195Ö de haven van IJmul- den is binnengestoomd. Uit de antwoorden op onze prijsvraag is overdui delijk gebleken, dat heel Katwijk rekende op de „Karei Doorman" als eer ste van de Katwijkse vloot, terwijl de commentaren op de oplossingen duidelijk maakten, dat men er evenzeer op rekende, dat de „Karei Door man" de race van Vlaardingen en Scheveningen winnen zou. Enfin, de bemanning is er niet minder hartelijk om gehuldigd, nu zij zich een zeer eervolle tweede plaats in de haringrace heeft veroverd. Om 12 45 uur Vrijdagmiddag aan de wal. Sedert dat ogenblik zijn wij bezig geweest, ons door de berg oplossingen van onze prijsvraag heen te werken. Verreweg het grootste deel van de deelnemers aan de prijsvraag meenden, dat de „Karei Doorman" de eerste zou zijn, doch de tijden waarop het schip werd verwacht, varieerden sterk, namelijk van Donderdagavond tot Zaterdagochtend! Nauwkeurige schifting van de inzendingen bracht aan het licht, dat van de tien uitgeloofde prijzen er negen konden worden toegekend aan inzenders, die een tjjd van aankomst hadden geschat, niet meer dan vyf minuten verschillend van de werkelijke tijd: 12.45 uur! Eén lezer had de tijd op de minuut nauwkeurig geschat. Dc tiende prijs moest worden toegekend aan iemand, die vijftien minuten verschil met de werkelijkheid had geschat, en wij besloten daarom, ook de anderen die slechts 15 minuten van de werkelijkheid verschilden, een prijs toe te kennen, waardoor wij in totaal 13 prijzen geven. Uiteraard waren de meeste inzendingen afkomstig uit Katwijk, maar ook uit andere gemeenten bereikten ons oplossingen, waarvan enkele bftinen de prijsklasse vielen. Ziehier dan de prijswinnaars, aan wie de prijzen zullen worden toe gezonden: Prijs van 50 gld.: C. v. d. Oever, Kortenaerkade 2, Katwijk aan Zee. Prijs van 40 gld.: A. van Duyn, Adrianastraat 52, Katwijk aan Zee. Prijs van 30 gld.: C. P. v. d. Schans, Noordwijkerweg 5B, Katwijk a/d Rijn. Prijs van 20 gld.: J. C. v. d. Plas, Kortenaerkade 8, Katwijk aan Zee. Prijs van 10 gld.: A. v. Duyvenbode, Sluisweg 67, Katwijk aan Zee; J. v. Dijk, Platanenlaan 9, Sasscnheim; J. v. d. Plas, Varkcvisserstr. 120, Katwijk aan Zee; T. v. d. Plas. J. Tooropstraat 60. Katwijk aan Zee; G. Vlieland, Duinstraat 64. Katwijk aan Zee; Agatha de Vreugd, Tooropstraat 62, Kat wijk aan Zee; A. v. Duyvenvoorde, Parlevlietslop 5, Katwijk aan Zee; J. Pieters, Apothckcrsdljk 24, Leiden; H. Rovers, P. Krugerstraat 38, Kat wijk aan Zee. ACCOORD TUSSEN FINSE ALGEMENE VAKVERBOND EN WERKNEMERS. Het Finse verbond van vakverenigin gen en hei verbond van werkgevers zijn hst gisteren eens geworden ovu oe- tails van de nieuwe loonovertvnkomst, die zij beiden de vorige maar.5 aan vaardden om een algemene staking te voorkomen. Volgens deze overeenkomst krijgen alle arbeiders een loonsverho ging van minimaal 15 voordat hun lor.en gekoppeld worden aan de Index van de kosten van levensonderhoud. De vakbonden hadden onlangs de on derhandelingen met de werkgevers af gebroken omdat de (agrarische) rege ring de huren en de prijzen van melk en boter had verhoogd zonder vooraf gaand overleg met de vakbonden. Communistische havenarbeiders in Helsinki hebben het werk neergelegd uit protest tegen de nieuwe overeen komst, die de uiterst linkse volksde- mocratisch? partij „een verraad van de we-kende klasse" noemt. De stakers weigerden twee schepen met graan voor het staatsentrepot voor graan te los sen Vier schepen vertrokken ongeladen naar Zweden. KONING VAN SIAM VAN BANGKOK NAAR GENEVE. Vandaag Is het Siamese koningspaar met de speciale gescharterde DC '6 „Prinses Margriet" van de K.L.M.. uil Bangkok naa; Genève vertrokken Ge zagvoerder is A. D Snitslaar. Tiendui zenden Siamezen, de achterblijvende hovelingen, de prins-regent en het Corps Dlplomatiqué bevonden zich op het vliegveld, waar voor het eerst een DC 6 van de K.L.M. landde. Dronken chauffeur reed baby dood KINDERWAGEN EINDWEEGS MEEGESLEURD. Zaterdagavond is te Venray een negen maanden oud kind van de familie Stevens uil Venray het slachtoffer ge worden van een aanrijding. De chauf feur. Van L. uit Venray. kwam in be schonken toestand met een wagen door de bocht HofstraatGrootestraat, verloor dc macht over zijn stuur en reed over het trottoir, waardoor hij een kinderwagen aanreed, die een eind werd meegesleurd. Aan de andere kant van de straat botste de auto tegen een huis en kwam hierdoor tot stilstand Het kind was In tussen uit dc kinderwagen geslingerd en_ had een schedelfractuur Tijdens het' vervoer naar het ziekenhuis te Venrav is het overleden De chauffeur werd door de politie in hechtenis genomen. Ned. jagers bij militaire vliegdemonstratie OP 7 EN 8 JULI IN ENOELAND. Te Farnborough, in Hameshiré, wordt op 7 en 8 Juli as. een militaire vlieg demonstratie gehouden, waaraan, be halve door militaire vliegtuigen uit de zes landen van het Britse Gemenebest, ook worat deelgenomen door de Ver. Staten. Frankrijk. Nederland en België. 225 toestellen zullen tegelijk overvliegen. De meeste vliegtuigen zullen R.A.F.- teest-ellen zijn' D? Amerikanen komen met 27 ..Su- perfort"-bommenwerpers. de Fransen met zes „Vampire"-jachtvliegtui?en en Nederland en België leder met zes „Me teor"-jagers. Het Britse koningspaar zal de demon straties op 7 Juli bijwonen.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1