Hef plan-Schuman in bespreking Prestwick-ramp voor Luchtvaartraad Werd Parmentier door weerbericht misleid! WEERBERICHT Parijs tooit zich met haar schoonste kleed Het Franse volk leeft mee met ons Vorstenpaar Mc. Cloy geeü de Duitiers wijze lessen President Truman steunt de Verenigde Naties 89ste Jaargang DINSDAG 23 MEI 1950 No. 27004 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Eoc-fdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 67055 Onzekerheid blijft Po Raad voor de Luchtvaart onder zocht gisteren de oorzaken van het ongeval met de KLM Constellation de PH-TEN. „Nijmegen", die 20 October 191S nabü Prestwick in Schotland is verongelukt. De bemanning van 10 leden en 30 pas sagiers kwamen hierbij om het leven. De president deelde mede dat de Raad in zijn onderzoek in ruime mate ge bruik zou maken van de gegevens, die het Engelse onderzoek heeft opgeleverd. Als eerste getuigc-deskundige werd gehoord, de heer A Martin Henry, chef van de linktraining-afdeling der KLM. Deze verklaarde, dat gezagvoerder Par- r.entier zeer goede resultaten behaalde by de linktraining. Op een vraag van prof. dr ir A. van van der Neut. een der leden van de raad. antwoordde de heer Martin Henry, dat de linktraining, die het instrument- vliegen onderwijst, een middel is om de routine op peil te houden. Getuige ver gaarde bij de linktraining opgemerkt te hebben dat. de heer Parmentier wel iets van zijn routine had ingeboet na een lange periode van bureauwerk. Dat was evenwel geen wonder, omdat een vlieger bij de linktraining allerlei taken moet vervullen die anders verdeeld zijn over een hele bemanning. De deskundige G. A Lenstra, weten schappelijk medewerker van het KNMI, gaf zijn mening over de weerberichten van Prestwick. Op Schiphol duurt het zeven minuten voor een weerbericht uitgaat na ontvangst van de gegevens. Op Prestwick duurde het bij de ramp van de „Nijmegen" 16 minuten. Dit tijdsverloop vond de getuige niet ab normaal lang. Hij achtte het verder niet juist, dat van de verkeerstoren van Prestwick door een niet-deskundige ge commentarieerde weerberichten zijn uitgegeven. Een weerbericht van Prestwick, dat aan het ongeval voorafging en waarin een zijwind van 15 mijl een „strong crosswind" werd genoemd, beschouw de de heer Lenstra als „misleidend". De heer P. J C. Rombouts. chef van het luchtverkeers-beveiligingsstation Schiphol, oefende eveneens kritiek uit op het weerbericht van de verkeers toren van Prestwick, dat de zijwind van 15 mijl commentarieerde als een „strong crosswind". Hij achtte het niet onmoge lijk, dat de gezagvoerder van de „Nij megen" misleid is door dit commentaar, vooral omdat het nog eenmaal werd herhaald. Ir S. Wynia, hoofdingenieur bij het Na tionaal Luchtvaartlaboratorium, kwam tot de conclusie, dat het ongeluk ver oorzaakt kan zijn door dat de wind gro ter was dan de gezagvoerder ver achtte. Een andere, psychologische, erklaring vond deze getuige in de mo gelijkheid. dat de gezagvoerder zó zeer in spanning heeft gezeten over de vraag of hij grondzicht zou behouden, dat hij te lang recht door heeft gevlogen zonder cht te geven op de masten van de hoogspanningsdraden Deze laatste mo gelijkheid achtte de voorzitter „niet aarschijnlijk voor een zo bekwaam vlieger als Parmentier". Ook de heer A. D Snitslaar. chef van het vliegbedrijf der KLM. bespeurde «n mogelijke oorzaak van het ongeluk >n een belangrijker sterkere zijwind bij oe landing, dan was opgegeven. Hij vond het niet verwonderlijk, dat de aanduiding „strong crosswind" enkele malen is herhaald. De mensen van de erkeersleiding herhalen dikwijls hun meldingen om te bewijzen, dat ze nog verbinding hebben met het vliegtuig. Overigens was hij van oordeel, dat Par mentier geheel is afgegaan op het op gegeven weerbericht, niet wetende, dat oe wind sterker was en het wolkendek ondertussen van vorm was veranderd. Ue heer Snitslaar verklaarde dat er jzondere omstandigheden aanwezig de chinese communisten en tibet. Dl een te San Francisco beluisterde 'Onding van de Chinese communis me radio is aan Tibet ..regionale BJtonomie" aangeboden onder voor aarde, dat het land zich op vreedzame uze bij het communistische regiem zal insluiten. T'bet heeft jarenlang nominaal onder e suzereiniteit van China gestaan, maar 3!t Pract.isch gesproken onafhankelijk erieden jaar Juni werd de Chinese na- uonaVistische missie het land uitgezet ue Chinese communisten hebben maanden lang nu eens dreigend dan •eer overredende geste gemaakt tegen- er Tibet. zie voor Laatste Berichten pag. 3 Men Un het Eerste Blad. meer bewolking. De Bilt verwacht tot morgenavond; .tQt matige wind uit uiteenlo- "J* nchtingen. Over het algemeen ninlin dan vandaag met voor land Vn de duidelijke helft van het °rsK i verspreide regen- of on- bs4».? n' Weini3 verandering in tem- ^ur. (Oppgemaakt te 10 uur). 24 MEI. op: 4.34 uur; onder: 20.39 uur. in od: 11.14 uur; onder; 1.52 uur Hwj,-ater te Katwi(k ,e 8 04 en 20.38 Zon Maa fcK.) geweest moeten zijn. Parmentier was een zó uitzonderlijk begaafd vlieger, dat het van hem niet is te verwachten, dat hij in dergelijke omstandigheden een fout zou maken. Dat er onjuist is gevlogen, daarover bestond voor deze getuige geen twijfel. Hij kon er alleen geen verklaring voor geven. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst. de heer J. W. F. Backer, betoogde tenslotte, dat dit on derzoek. evenmin als het Engelse een positief antwoord heeft opgeleverd op de vraag, wat de oorzaak is ge weest van de ramp. „In beginsel is het mogelijk, dat de gezagvoerder een fout heeft gemaakt, zo zei de heer Backer, doch vooral gezien ook de bekwaamheid van Parmentier blijft de onzekerheid bestaan, dat er zich aan boord van het vliegtuig iets ab normaals heeft voorgedaan". De uitspraak werd bepaald op 3 Juli a.s. Kleine tornado over Engeland De twee Engelse graafschappen Buc kinghamshire en Bedfordshire zijn gis teren over een afstand van 20 km. ge teisterd door een kleine tornado In het dorp Linslade baande de tor nado een pad van 50 meter breed dwars door het dorpscentrum en beschadigde 300 huizen en een kerk ernstig. In hst gehele getroffen gebied zijn twee man nen door de bliksem getroffen en een meisje van 8 jaar werd door een over stroming meegesleurd en verdronk. De tornado, de ergste, die in Enge land sinds een generatie is voorgeko men, smakte auto's tegen muren en te legraafpalen, ontwortelde oude bomen en verbrak 600 telefoonlijnen. Honden en katten werden 30 meter de lucht in gezogen. wapenlossing te cherbourg. Gisterochtend vroeg zijn de haven arbeiders van Cherbourg begonnen met het lossen van 440 ton wapens en mi litaire uitrusting, die door het Ameri kaanse schip „Ames Victory" is aan gevoerd. Twaalf communistische „partlsanen van de vrede" trachtten zich tegen het lossen te verzetten, doch werden door de havenarbeiders uitgejouwd. (Van onze Parijse correspondent). Een week geleden is het ongeveer begonnen, die methamorphosc van Parijs! Voor de ministeries en het Elysée liepen overal werklieden rond met vlaggestokken en kisten vol Oranje en bij de „Porte d'Italie'', een der invalspoorten van de Franse metropool, was zelfs een heel legertje In de weer met het oprichten van een Are de Triomphe en het uithangen van banderolles, wimpels en vanen. Hier zal namelijk het Koninklijk paar officieel zijn entrée maken in Parijs, gezeten in een open wagen: het eerste .voertuig van een lange stoet auto's, waarin men o.m. president en madame Auriol, premier Bidault, minister Pleven en gezant Van Boetzclaer herkennen zal. Dat is vandaag! En rij'Iag zullen de Koningin en de Prins langs diezelfde route en nog maals vergezeld van hun gastvrouw en -heer, weer women uitgeleid. HISTORISCH EVENEMENT, genieten. Die vraag getuigt cp zichzelve Wanneer Koningin Juliana nu c?Ui van veel bescheidenheid. Een eenvou- haar eer.:te officiële bez:ek als staats- dl* mens zou antwoorden: wel, cmdat hoofd af za! leggen, dan gaat Parijs d.eze Kcningin zoveel van u houdt. Die het histcrisohe evenement tegemoet, in bef de voor Frankiijk, welke de Ko- diezelfde dagen, voor de eerste maai ninkltfke familie met alle mensen van sedert de oorlog een regerend vorst bin- wille gemeen heeft iedereen nen haar muren te ontvangen! heeft twee vaderlanden, volgens het be- Inderdaad: Juliana is de eerste vor- I gezegde: „zijn eigen land lelijke gast der vierde Republiek er het Franse volk is zich die onderschei ding terdege bewust. Al dagen lang publiceren de krenten uitvoerige be schrijvingen eer de geschiedenis ;an ons Koningshuis en van het leven cp Soestdijk. En in de Figaro heeft een geleerd genealoog aan de hand der Frankrijk is ncohtans niet de enige reden van dez? keuze. Een officiële visite ren een monarch bezit nu eenmaal ook staatkundige be tekenis. En de vraag ligt dus voer de hand: kwam b.v. Engeland waar tij dens de oorlog onze regering heeft ge zeteld, of België, waarmee wij in de u uc ua.iu ue: v trnvocmen van de Koningin en de Benelux verenigd zijn, niet eerder dan Pr.r.s zelfs aan weten te tonen dat zij Frankiijk voor dit eerste Koninklijke bezoek in aanmerking? belden afstammen van Saint Louis (12151270), een der Koningen van Frankrijk. En Parijs, deze vrouwelijk- «horate!kll^tootóEen ^elij!te natuurlijk cp Men kan die mening huldigen, dcoh voor beide landen waren er bezwaren. Tijdens militaire oefeningen in North Carolina, werd een demonstratie ge geven met het nieuwste leger-vracht- ylwjgtuig^de Douglas C-124 A Globe- master II. Dit vliegtuig kan onder normale omstandigheden een vracht vervoeren van 23.000 kg. Deze vier motorige C-124 is bestemd voor het vervoer van troepen en zwaar mate riaal, zoals tanks, bulldozers en ge laden trucks. zullen alle monumenten zijn verlicht een novum sedert de laatste oorlog en alle fonteinen in de parken zullen vier dagen lang vrolijk hun waterstra len de ludht inspuiten. Parijs op haar best! Als nu ock het weer neg mee wil wei ken waarom juist parijs? Scmmige Fransen hebben zich niet temin afgevraagd, waarom zij Juist de onderscheiding van dit eerste bezoek Celal Bayer tot president van Turkije gekozen De leider van de democratische partij, Celal Bayar, een 63-jarige bankier is tot president van Turkije gekozen met 381 stemmen tegen 64 op de aftredende pre sident Inönu. Ismet Inönu leider van de verslagen republikeinse partij, was niet aanwezig, daar hij het gebouw niet kon betreden, zolang hij nog president van Turkije was. Het ministerie van Justitie heeft be kend gemaakt, dat in totaal 88c'< der kiesgerechtigden heeft gestemd. De de mocraten verkregen 53.59de republi keinen 39 98ró en onafhankelijken en splintergroepen de rest van de uitge brachte stemmen. Een klein aantal stem men uit verafgelegen delen van het land is nog niet geteld maar dat kan geen invloed meer hebben op de uitslag. De verdeling der zetels is als volgt democraten 407, republikeinen 69. onaf hankelijken 9 en nationalen één. Het to taal aantal zetels bedraagt eigenlijk 487. maar een democratische afgevaardizde stierf even nadat hij over de radio zijn verkiezing had vernomen. Om vijftien zetels meet nog worden gestemd omdat 15 democraten In twee kieskringen candidaat hadden gestaan, hetgeen volgens de Turkse wet is toege staan. Daar zij in beide kieskringen ge kozen werden, moesten zij in een dezer aftreden. Na de verkiezing van de president stelde d<> nieuwe premier. Adnan Men- deres. zijn kabinet voor. waarin Fuad Kcd-uIu minister van buitenlandse za ken ia Bezettingstroepen veiligheidstroepen De Amerikaanse hoge commissaris in West-Duitsland, John McCloy, heeft te Hannover, in de Britse zone van Duits land, het eerste Amerikaanse voorlich tingskantoor buiten de Amerikaanse be zettingszone, geopend Omtrent het Joodse vraagstuk en het nog hier en daar in West Duitsland voorkomen van anti-semitisme, zeide McCloy o.m.. „Niemand kan ae Joden helpen, die reeds dood zijn. Het Duitse volk kan echter van zijn goede wil blijk geven, door de overlevenden op prompte en edelmoedige wijze hetgen? te geven, waarop zij recht hebben. Dit is meer een morele, dan een economische verplich ting van het Duitse volk. die tevens kenmerkend zal zijn voor de ontwikke ling van de nieuwe Duitse moraal De Amerikaanse hoge commissaris verklaarde verder, dat de Westerse mo gendheden Duitsland willen helpen een democratische eenheid te worden onder een vrije, door vrije verkiezingen ge kozen regering. „Het zijn de commu nisten, die zich hiertegen kanten", ver volgde hij. .,Er bestaat vooi een volk, dat vrijheid wil, thans geen andere keuze Allen moeten verenigd tegen de onderdrukking strijden. Een krachtige Westerse gemeenschap van volken vormt de beste waarborg, dat van Duitsland geen slagveld zal worden gémaakt. De Britse, Franse en Amerikaanse bezettingstroepen in dit land moeten niet lange*- in de rerste plaa's als be zettingsstrijdkrachten worden be schouwd. Zij vormen een macht, die Duitsland en Europa moeten verde digen tegen een wederopleving van dictatuur en onderdrukking". „Indien Duitsland zich een leidend? positi? in de Westerse wereld wil ver werven". zo vervolgde de Amerikaanse hoge commissaris, „is het vooral van belang, dat aan de Duitse jeugd geen hinderpalen op haar weg worden ge steld". McCloy besloot met de Duitse poli tiekc leiders de raad te geven hun grootste aandacht en krachtsinspan ning niet op hel gebied van de bui tenlandse politiek te richten. „Regeringen trachten herhaaldelijk de aandacht van de door haar bestuur de volken op het buitenlandse beleid te richten, ten einde daardoor tt ontko men aan het afhandelen van belang rijke aangelegenheden van binnenlandse aard. Het verdient aanbeveling om min stens de helft van de ons toegemeten zeer lange termijn worden voorbereid. Engeland nu maakte de laatste winter een politieke crisis door, waarvan de aflocp teen nog niet was te voorzien en bovendien is kortgeleden president Auriol op feestelijke wijze te Londen ingenaaid. Dit bezoek kon bezwaarlijk zo korte tijd er na door een visite van ons Koninklijk paar gevolgd worden. En wal Bslgie aanging, was er natuur lijk de pijmijke koningskwestie. Zolang deze niet is opgelost, kan onze hoogste gezagsdraagster moeilijk zich officieel naar dit land begeven. Dit bezwaar heeft eveneens de wat ongebruikelijke beslissing geïnspireerd in plaats van per trein, per vliegtuig te reizen. Men heeft namelijk de Belgen de onaange name gewaarwording willen besparen het Koninklijk paar hun land te zien passeren, zender dat de reis on oerbro den wordt. Dcoh intussen heeft d^ze omstandigheid voor het Franse proto col weer enige nieuwe problemen op geworpen, aangezien het hier sedert een 50 jaar gebruikelijk is, dat een speciale trein van de president gasten van zeer hoge betekenis of origine te gemoet reist om daarna dan, In zijn Strijd om de beide China's In verantwoordelijke kringen te Wash ington is verklaard, dat de ministers van buitenlandse zaken van de drie Westelijke grote mogendheden op de jongste conferentie te Londen hebben besloten, op het ogenblik geen stappen te nemen ten gunste van de toelating van het communistische China tot de V.N. Men verwacht, dat dit betekent dat de Sovjet-afgevaardigden de vergade ringen van organen der V.Nwaarin dè Chinese nationalistische afgevaardigde vertegenwoordigd is, zullen blijven boy cotten. De Sovjet-Unie heeft voor de acht-en- twintigste keer uit protest tegen de aanwezigheid van een Chinees-nationa listische gedelegeerde een orgaan van de VN verlaten. Het betreft een technische commissie van de economische en sociale raad voor bevolkingsvraagstukken, waar in 12 landen zitting hebben Slechts de Joegoslavische gedelegeerde steunde een Russisch voorstel om de nationalistische vertegenwoordiger uit de commissie te bannen. Tsjecho-Slowaklje en Hongarije heb ben de jaarlijkse vergadering van de Unesco, de opvoedkundige, wetenschap pelijke en culturele organisatie der Ver enigde Naties, verlaten, omdat zij niet aan één tafel wilden zitten met afge vaardigden van het nationalistische China, ,.d'e niemand en niets vertegen woordigen De Tsjechoslowaakse afgevaardigde eiste de uitbanning van de Chinese de legatie, doch de conferentie nam met 32 stemmen tegen één Joego-Slavië) een voorstel aan om de nationalistische regering een voorlopig lidmaatschap" toe te staan. Een 20-tal landen onthield zich van stemming. gezelschap, feestelijk te Parijs te wor den ingehaald. Dat pleegt dan te ge schieden in het landelijke stationnetje temidden van het Bois de Boulogne, hetgeen een sprookjesachtig schouwspel oplevert. Teen cp dit punt dus van het protocol moest worden afgeweken, heeft men nog onderzocht of het K.L.M.- vliegtuig dan niet in Versailles kv.n dalen. Doch tenslotte, om elk risico uit te sluiten, heeft men Orly, de grote transatlantische vlieghaven van Parijs toch maar uitverkoren. De Fransen hadden ook graag gezien, dat kroonprinses Beatrix van de partij zou wezen. Men is hier dol op kinde ren en van Beatrix hebben do kranten vol gestaan en men had zich al voorgesteld, dat Juliana's oud ste dochter fl)n in het park van het Elysée met de kleinkinderen van de president zou kunnen spelen. Helaas.tegen dit verzoek verzette zich op zijn beurt het Nederlandse protocol: het is geen gebruik dat bij ons een souverein zich tijdens een officieel bezoek door zijn of haar kin deren laat vergezellen. Het is jammer voor dc Fransen en het is jammer voor Trix, maar het plechtige proto col leent zich nu eenmaal tot geen enkele caprice.... Voor- en tegenstanders Het comité van ministers van dc Itaad van Europa zal waarschijnlijk de volgende maand in plaats van op 3 Augustus, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, te Parijs bijeenkomen. De Fransen wensen een vroegtijdige tijd te besteden aan het ..wieden van i bijeenkomst om ruimschoots gelëgen- het onkruid in onze eigen tuin' 1 heid te geven voor een discussie van de aardbeving in peru eist meer dan 100 doden. Volgens een door het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken ont vangen bericht, zijn meer dan 100 per sonen om het leven gekomen en 200 per sonen gewond tengevolge van de aard beving. die de Peruviaanse stad Cuzco Zondagavbnd geteisterd heeft. Tegen de Sovjet practijken Dit nummer bestaat uit acht pagina's. J President Truman heeft in een rap port over de Verenigde Naties aan het Congres verklaard, dat Rusland door de Verenigde Naties te boycotten we gens de aanwezigheid van de Chinese nationalisten het handvest van de Ver enigde Naties „opzettelijk in de wind slaat". In zijn jaarlijks rapport en de be geleidende brief zet de president uit een, dat hij zal blijven streven naar een universele organisatie der Ver enigde- Naties, die dc communistische zow3l als dc Westelijke mogendheden zal omvatten. Niettemin zal de Amerikaanse rege ring in dit kader al het mogelijke doen om het Westen te versterken en de huidige Russische praktijken dz pas af te snijden. „Het Is niet genoeg om op overeen stemming te hopen en voorstellen te doen", zo zeide Truman. „Het is nood zakelijk de voorwaarden te scheppen, waaronder de Sovjet-Unie in haar eigen belang tot overeenkomsten zal toetreden en zich eraan houden. Alle internationale actie, die de morele, eco nomische en militaire kracht der vrije volken verg:oot, zal het gebied, waarop overeenkomst mogelijk is, verbreden" President Truman prees de Verenigde Naties voor haar oplossing van het In donesische geschil, de Joods-Arabische oorlog in Palestina en de Pakistaans-In- diase moeilijkheden in Kasjmir, waar door „vele levens zijn gered". Dergelij ke bemoeienissen met bljzondersn pro blemen evenals haar werk in het alge meen ten behoeve van de vrede, bewijst, dat de Verenigde Naties „onderscheid maken tussen werkelijkheid en illusies" en streeft naar „harde resultaten door daadwerkelijk optreden". Deze Wolseley model 1899, was een der wagens die in 1900 heeft meege reden in een vaardigheidsrit over 1000 mijl. Nu, een halve eeuw later, heeft men de Wolseley weer van stal ge haald voor een rit over een afstand van 869 mijl. De bestuurder en de passagier zijn van plan dagelijks 100 mijl af te leg gen, zodat de oude Wolseley negen dagen lang ieders aandacht op de Engelse autowegen zal trekken VERMIST ZWITSERS VLIEGTUIG GEVONDEN. Het „Proctor"-vliegtuig, dat sinds Woensdag in de Zwitserse Alpen ver mist werd, is thans gevonden. Het is geheel vernield. Alle vier inzittenden drie passagiers en de piloot zijn cm het leven gekomen. Het wrak werd gevonden door een spoorwegarbeider op ongeveer 2.000 meter hoogte. Het lag half in de sneeuw begraven op vier km afstand van het spoorwegstation van Gletsch, bU de ingang van de Furka-tunnel. het plan-Schuman en andere voorstel len, die de unifica-tie van Europa be ogen. Vertegenwoordigers van vakverenigin gen uit West-Europa en de V.S., zijn te Düsseldorf bijeengekomen voor een con ferentie van twee dagen. De besprekingen van gisteren werden achter gesloten deuren gehouden. Deel nemers aan de conferentie deelden ech ter mede, dat de Amerikanen, onder leiding van Irving Brown van de A.F.L. en Jay Crane van het C.I.O., alsmede de Franse Force ouvrière onder leiding van Leon Jouhaux het plan-Schuman warm toejuichten als een waarschijn lijk practische bijdrage tot de unificatie van Europa en een stimulans tot ver snelling van het economisch herstel van Europa De Britse TU.C, vertegen- wou: digd door Lincoln Evans en R. Willis zou het plan minder enthousiast begroet hebben. De Britse gedelegeer den gaven sommige afgevaardigden de indruk, dat de Britse vakbeweging zich niet wenste te binden aan een in dustriële samenbundeling, die van het vasteland uit bestuurd zou worden, te meer daar op het eerste gezicht het hier een fusie scheen te betreffen van hoofdzakelijk kapitalistische onderne mingen. De vakbonden van de Benelux, met name de Nederlandse vakverenigingen, zouden de algemene lijnen van het plan-Schuman goedkeu-en. Het West-Duitse vakverbond, dat 5.100 000 leden telt. zou zich op het standpunt stellen, dat het plan Schu- mnn slechts kan worden toegejuicht, wanneer het een stap naar een politiek en economisch verenigd Europa bete kent. Dr Schumacher, de leider der West- Dui»s° sociaal-democratische partij, heeft in een toespraak tot het socialisti sche jaarcongres het Franse voorstel .onder voorbehoud" verwelkomd Het plan-Schuman moet ernstig bestudeerd worden Hij ve-klaarde echter opnieuw, dat zijn partij eekant blijft tegen een 'oetreden van West-Duitsland tot de Rood van Europa. HIJ stelde ook nog de eis. dat West- Berlijn als twaalfde staat in de West- Duitse federale renubliek zal worden opzenomen. Op het congres van de sociaal-demo- c-atische partij te Hamburg heeft Koos Vorrink. vertegenwoordiger van de P. v. d A., uiting gegeven aan „zijn cllepe teleurstelling over de starre buitenland se politiek van Schumacher, die onge twijfeld door d? meerderheid der af gevaardigden zal worden goedgekeurd, doch de strijd voor een socialistisch Europa en voor het toekennen van ge lijkheid van rechten aan Duitsland 7waarder zal maken". Verschillende sprekers oefenden cri- tiek op het voorstel van Schumacher, zich te verzetten tegen toetreding van Duitsland tot de Europese raad.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1