PftHSV&!£!0a' MATZE En de BLOEMEN! PIECK Atelier-Leidster Concours „Ring Leiden en Omstreken" Chr. Zangverenigingen Grote Drie gaan bezettingsapparaat in Oostenrijk „verburgelijken" Hoe moet men Bach's muziek horen! Fa H. Walenkamp Zonen IS GOEDKOPER!! Winkeljuffrouw Juffrouw frfn! Laatste Berichten Indonesië ontkent schadevergoeding te eisen Beursvan Amsterdam r MONTESSORI ONDERWIJS Zaterdag MEEUWS VRIJDAG 19 MEI ""»5? wint Leidsch Dagblad- wisselbeker Niet minder dan 24 koorverenlgin- «n nemen ditmaal deel aan het door de Ring van Christelijke Zangvereni- ringen „Leiden en Omstreken" uitge schreven Groot Nationaal Zangcon cours, dat Woensdagavond in de Stadswal door burgemeester jhr mr f, li van Kinschot geopend werd. Het concours trok ook gisteravond grote belangstelling en zal dit stellig tevens vanavond doen! Men kent de concoursen van de Ring Leiden, welke zich in de loop van vele jaren in dit opzicht een uit nemende reputatie heeft verworven cn verheugt zich telkenmale over het feit, dat talrijke verenigingen uit alle delen van het land zich hiervoor op geven. Naast een uitstekende organi satie mogen wU steeds gewagen van ten aangename stemming, doch bo vendien van een toegewijd streven om door middel van de zang, Gode te De jury, dit jaar bestaande uit de heren Jac. Bonnet (voorzitter). Willem van Laar en Leo Smeets? is weer een rrare taak opgedragen, om een juiste ea rechtvaardige beoordeling te geven. Maar ook nu weer kwijt zij zich met 'enthousiasme van haar opgave en alle zangeresen en zangers, doch bovenal ce dirigenten zullen zich volgaarne bij fcsar zienswijze neerleggen De opening werd Woensdagavond ver richt door voorzitter G. Goedhart, die, na gebed, het woord richtte tot burge meester Van Kinschot en de leden van he! Ere-comlté, waarbij hij er aan her innerde dat wederom zal gestreden vorden cm de Leidsch Dagblad-wisse'l- teker, we!w- het vorig jaar in het bezit kram van Euphonia uit Voorburg. Burgemeester van Kihschot achtte het een goede gedachte de Hemelvaarts dag voor dit concours uit te liezen: men >an samen uiting geven aan de jubel, velke bij deze Christelijke feestdag past. Getuige het feit, dat 24 verenigingen san dit concours deelnemen, houdt Lei den ook op het gebied van de zang zijn goede naam hoog. Spr. hoopte, dat ook dit concours er toe zou mogen bijdra gen, de zangkunst op hoger peil te brengen. Aan het einde van de eerste avond vees de voorzitter der jury, de heer Bonset er op, dat er over het algemeen goed gezongen was, maar ook minder goed en zelfs slecht. In het bijzonder herinnerde hij er aan, dat de voordracht een der hoofdzaken van de zang is. Deze moet door versohillende dirigenten nog gecorrigeerd worden, afgezien van de technische fouten. Na de zang van gisteren constateerde de heer Bonset met groot genoegen dat er uitstekend gezongen was. Er ls een grote vooruitgang te bespeuren. Nog- maals beval hij de koordirigenten aan, hun aandacht in het bijzonder te wijden aan de voordracht. De uitslagen van de eerste avond en van gisteren luidden als volgt: Vierde Afdeling Gemengde Koren, „De Lofstem", Alblasserdam", 303 p., Ie pr.; Derde Afdeling Gemengde Koren, Voor half geld naar „Keukenhof" De tentoonstelling „De Keuken hof" te Lisse ls thans officieel ge sloten. Het publiek kan echter nog lot cn met Zondag a.s. de Keu kenhof bezichtigen tegen half entree. „Hosanna", Vijfhuizen, 257 p., 3e pr.; Tweede Afdeling Gemengde Koren, „Soli Deo Gloria", Werkendam, 320 p., Ie pr. Eerste Afdeling Gemengde Koren, „Slikkerveer's Zangkoor". Slikkerveer, 339 p., Ie pr.; „Hosanna", Benthuizen, 237 p., 3e pr. Defde Afdeling Mannenkoren, Dubb. Mannenkwartet „Zwijndrecht", Zwijn- drecht, 328 p., Ie pr. Eerste Afdeling Mannenkoren, „Aals meers Chr. Mannenkoor", Aalsmeer, 334 p., Ie pr.. Derde Afdeling Mannenkoren. „De Bussumse Zangers", Bussum, 335 p., Ie pr. Eerste Afdeling Mannenkoren, „Oefe ning Kweekt Kunst", Amsterdam, 351 p. Ie pr. Afdeling Uitmuntendheid Mannenko ren, Dubbel Mannenkwartet „Frisia Cantat", Leeuwarden, 287 p., 2e pr. Eerste Afdeling Vrouwenkoren, „Har monie", Ilpendam, 335 p., Ie pr. Afdeling Uitmuntendheid Gemengde Koren, „Arti Vocali", 's-Gravenhage, 352 p.. Ie pr. Ere-Afdeling Gemengde Koren, „D.E. S.", Den Up, 348 p., Ie pr. Afd. Uitmuntendheid, „Looft de Heer De Kaag, 281 p2e pr. Met belangstelling ziet men uit naar de prestaties van hedenavond, waarop ongetwijfeld interesante vertolkingen te beluisteren zijn. LEGER DES HEILS-HUWELIJK. De luitenants v. d. Tuin en v. d. Ploeg van het Leger des Heils, werden 1.1. Woensdagavond in de Remonstrantse Kerk in het huwelijk verbonden door de Kweekschoolleider Majoor Ph. van Dalen. Voor deze plechtigheid -bestond grete belangstelling. De luitenants zijn door de Kommandant van het Leger des Heils aangesteld voor het Evange- lieschjp de FEBE. Met dit schip be zoeken zij de meer afgelegen dorpen en steden om met hun bemanning de Evangelie-Boodschap te verkondigen. A.s. Zondagmorgen 10 uur leiden zij een dienst in de Leger des Heils zaal aan de Hooigracht, waar zij dan tevens afscheid nemen van Leiden, om hun nieuwe taak op te nemen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Geneeskunde de dames A. D. van Enter (Rotterdam), S. M. Lucardie (Voorburg). C. R. H. v. Roven ('s-Gravenhage) en A. S. C. Schokking (Wasenaar) en de heren C. van Andel (Leiden), M. J. J. van Andel (Ede), W H. Artz (Velsen), G. v. Eelden (Noordwijk), H. M. Greebe (Voorburg), J. J. Kolk ('s-Gravenhage), A. M. Kostense (Kruiningen), J. Kreu- len (Breda), A. B. Slotemaker (Was senaar). H. van Vloten (Heerlen) en J. P. v. Waardhuizen (Rotterdam). Gepromoveerd tot doctor in Godge leerdheid op proefschrift getiteld „Her vormd Delft ten tijde van Arent Corne- lisz ,15731605) de heer H. J. Jaanus (Hillegersberg). Naar aanleiding van de recente be richten betreffende de eis tot schade vergoeding, welke door de regering der RIS zou worden ingediend in verband met de gebeurtenissen, waarby KNIL- troepen zouden zijn"betrokken geweest, wordt thans van bevoegde zijde mede gedeeld, dat door de Nederlandse Hoge Commissaris te Djakarta' van de regering der RIS een verklaring werd ontvangen, volgens welke de desbe treffende mededelingen van de woord voerder van het Ministerie van Voor lichting der RIS geheel onjuist zijn. ADVERTENTIE natuurlijk van Bloemenmag. ALBERT RIEL Haarlemmerstr. 167, Leiden. Tel. 24704 Uw orders door de gehele wereld. BEURSOVERZICHT Aanwijzing voor onmogelijkheid van spoedig vredesverdrag De ministers van buitenlandse zaken van Amerika. Engeland en Frankrijk hebben een verklaring uitgegeven over de Oostenrijkse kwestie, waarin zij nog maals verzekeren, dat hun politiek ten opzichte van Oostenrijk het sluiten van een verdrag met Oostenrijk in zo kort mogelijke tijd inhoudt, „een verdrag, dat zal leiden fot het herstel van een vrij en onafhankelijk Oostenrijk en het terugtrekken van de bezettings strijdmacht. zulks in overeenstemming met de belofte in de verklaring Moskou van November 1943" Met het oog hierop, aldus de verkla ring, zijn de drie mogendheden bereid om op ieder ogenblik tot een regeling van de hangende kwesties te komen mits zulks overeenstemming over het gehele vredesverdrag inhoudt. Indien „DE STALEN BAND" GING OP REIS. Een 500-tal leden van de Personeels- ver „De Stalen Band" der N.V. Hol- lsndsche Constructiewerkplaatsen en Ned. Electrolaschmaatschappii heeft Eisteren een prachtige autotocht ge maakt via Utrecht. Arnhem, Nijmegen, Den Bosch en Rotterdam. Twaalf grote bussen vervoerden het gezelschap. De «rste bus was geheel in beslag geno men door een aantal jubilarissen met bun dames. Na een kopje koffie in Utrecht te hebben genuttigd, werd in Arnhem de koffiemaaltijd gebruikt. Via Nijmegen en 's Hertogenbosch werd ver- Toluens gereden naar Rotterdam, al- T>aar in de Rivièrahal het diner gereed stond. Alvorens men aan tafel ging. eerden de jubilarissen met hun dames het toneel toegesproken door de hoofdboekhouder der H.C.W.. de heer L Epskamp en door de bedrijfsleider, de heer J. Nolle, die aan de dames een bouquet bloemen en aan de jubilaris sen namens de directie een enveloppe met inhoud. Het waren de heren: N. Dool. P. Oudshoorn. R. Smit. J. Sierat. S. van Heiningen, J. v. d. Woerd. A. v. d. Vlist, W. Hendriks, A. Verver, J. Monflls, J. J- Wetering, J. Kuil. D. v Dam. P. Metscher, J. d. Hoed, H. Starre. enM. Hrns. waarvan de laatste drie door familie-omstandigheden verhinderd wa- fen de tocht mee te maken. Dit drie tal werd hedenmiddag in hei schaft- okaal door de heer Noiles alsnog ge huldigd. De heer Dool dankte uit aller naam de directie voor de schitterende auto tocht en de huldiging, waarna de heer hnnhoef de Moed het bestuur van D-S.B. huldigde voor de voortreffelijke orsanisatie. Na de maaltijd bleef men J)°K geruime tijd luisteren naar de banken van het D.S.B.-orkest en enige humoristsiche voordrachten en kijken jmar de acrobatische standen der Hlsctro Boys. Omstreeks 11 uur arriveerde een uiterst voldaan gezelschap aan de Doe- zastraat. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 'u ioksueren: 2 slachtstieren; 130 kalf- en sï?,cn 750—975. willig; 105 varekoeien willig; 100 vette koelen ^1000 per stuk. 2.50—2.70 per kilo, "Jg. 20 vaarzen 450700, matig; 10 32(>—525, matig; 311 nuchtere niirx* chtkalveren 22*5- levendig, 10 f°kklaveren 5068, levendig; 65 !imm:chapen 75—90. stug; 147 vette 20-j- n 7U85- stug: 1863 lammeren sTj?' m°t: 14 zeugen: 122 mestvarkens slepend; 632 biggen 30—42. sle- 30* Paard; 19 bokken en goeten 15 19 Mcl. Kaasmarkt. Aange- lïTamv Partijen. 53 partijen Goudse kaas 1P.J-7JL 2le snort 190196; 2e soort 160 dL. 3 nartu-n Leldee kaas le soort 100 kilo. Handel matlf. Lezers schrijven KORAALMUZIEK OP 3 OCTOBER. Naar aanleiding van het verslag van de jaarvergadering van de 3 Oct Ver eniging zou ik het bestuur dezer Vere niging willen verzoeken toch vooral geen zangverenigingen „in te schake len" bij de koraalmuziek Het aantrek kelijke van deze zang ligt voor mij en naar ik hoop voor vele anderen juist in het enigszins geïmproviseerde karakter er van. Is het niet mooi, als burgers van Leiden, uit alle rangen en standen, meedoen aan het zingen van lofliederen, die ze allen kennen en waarderen9 Indien het voorstel van de heer De Nie wordt aangenomen, raken de burgers in de minderheid en wordt de koraaümuriek een zang-uitvoering? zoals er zoveel zijn. en verliest haar eigenlijk karakter. Hét zou ten minste voor mij aanleiding zijn, er niet meer heen te gaan. L. G. DE GR^AF. Eenheidsstaat Indonesië overeenkomstig proclamatie VERWEZENLIJKING ZAL 1 a 2 MAANDEN DUREN. Hedenmiddag te 17.00 uur Javatyd zijn de besprekingen tussen de RIS en de Republiek Indonesië over de vor ming van de eenheidsstaat, met een gemeenschappelijke verklaring beëin digd. In deze verklaring wordt ge zegd dat is overeengekomen, dat er een eenheidsstaat zal worden ge vormd, die in vorm overeenkomt met de Republik Indonesia,' zoals deze op 17 Augustus 1945 werd geprocla meerd. Na de conferentie hebben verschil lende ministers, zowel van de Republiek Indonesië als van de RIS. aan Aneta medegedeeld, dat het minstens 1 2 maanden zal duren alvorens de een heidsstaat zal zijn verwezenlijkt. Als eerste stap naar de vorming van de een heidsstaat noemden deze ministers een herziening van de voorlopige constitu tie door het parlement der RIS. DE ONGEREGELDHEDEN TE MAKASSAR. UNCI-waarnemers persoonlijk getuige. Betreffende de ongeregeldheden te Makassar, waarvan de laatste dagen melding werd gemaakt, wordt door het A.N.P. van bevoegde zijde vernomen, dat de oorsprong van deze ongeregeldheden blijkbaar gelegen is in het feit, dat de Apris op 15 en 16 Mei jl. de kampemen ten van de KNIL-troepen onder vuur nam en op de 16e Mei het hoofdkwartier van deze troepen beschoot. Uiteraard waren de KNIL-mllitairen, onder wie ten gevolge van deze beschie ting doden en gewonden vielen genood zaakt om ter zelfverdediging het vuur te beantwoorden. Te Makassar vertoeven militaire waarnemers van de UNCI, die de loop der gebeurtenissen persoonlijk hebben waargenomen. In hoeverre zij tussen komst hebben verleend om tot staken van de ongeregeldheden te komen, is niet bekend. KONINGIN ZAL MEVR. ROOSEVELT ONTVANGEN. Mevr. Roosevelt zal gedurende haar bezoek aan ens land door HM. de Ko ningin worden ontvangen. VRIJSPRAAK NA 7 MAANDEN VOORARREST. De 28-j. Amsterdamse kantoorbe diende W. Powell, die er van verdacht werd de beide jeugdige daders van de n September jl. gepleegde roofoverval op de Spaarbank Stad Amsterdam aan een revolver te hebben geholpen, is vanmorgen door de Amsterdamse recht bank vrijgesproken wegens gebrek a3n bewijs. De verdachte heeft zevenmaan den in voorarrest gezeten. De onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte werd gelast. Symbolische aanbieding Vaticaanzender 1300 NEDERLANDSE BEDEVAART GANGERS WAREN AANWEZIG. (Telegrafisch van onze correspondent te Rome). Het Comité voor de aanbieding van de Vaticaanzender, bestaande uit de he ren Van Schaik, voorzitter, minister Van den Brink, Jan Derks, Grollenbcrg en Nieuwenhuis, leden, heeft vanmor gen te Rome. uit naam van geheel Ka tholiek Nederland, het geschenk aan de Paus aangeboden. Dit vond plaats in de Clementina-zaal van het Vatikaanse paleis en wel door de symbolische aan bieding van een maquette. Op verzoek van monseigneur Daamen, vertegen woordiger te Rome van het Nationaal Comité voor het Heilig Jaar waren on geveer 1300 Nederlandse bedevaartgan gers en een tiental journalisten bij de plechtigheid aanwezig. De heer Van Schaik, oud-president van de Tweede Kamer, hield eeni toespraak in het Duits, welke door de Paus eveneens in het Duits werd beantwoord. De maquette, op 1 20ste der ware grootte, geeft een goede indruk van de zender, die bestemd is voor uitzendin gen op ultrakorte golflengten. Gezien de grote kracht. 100 kw, kan men aan nemen dat de Vatikaanse radio weldra in de gehele wereld gehoord zal kun nen worden. LIE WENST STUDENTENCONFEREN TIE INZAKE V.N. SUCCES TOE. De Nederlandss Studentenvereniging voor Wereldrechtsorde, welke van 25 tot 31 Mei te Bentveld een internationale conferentie organiseert over de Verenig de Naties en de huidige wereldsituatie heeft een telegram ontvangen van de secretaris-generaal der Verenigde Na ties, Trygve Lie waarin hij de confe rentie veel succes toewenst. echter de onbereidheid van de Sovjet- Unie om een vredesverdrag te sluiten voortduurt zal de bezetting voorlopig gehandhaafd moeten blijven. De drie mogendheden verklaren zich bereid binnen het kader van de vier- mogendheden overeenkomst maatre gelen te treffen, welke Oostenrijk een zo groot mogelijke onafhankelijkheid zullen geven cn de lasten van de be zetting zullen verlichten. In overeenstemming met de overeen komst omtrent het bestuur van '46 hebben de drie regeringen besloten zo spoedig mogelijk burgelijke hoge commissarissen te benoemen. De drie ministers zijn de vorige week bjj hun besprekingen tot bovenstaan de conclusies gekomen. Te Londen ziet men in de verklaring, dat de geallieerde controle in Oosten- ryk een burgeriyk karakter zal krij gen, een bewijs voor de opvatting der Westelijke mogendheden, dat er voor lopig geen regeling voor de Oosten- ryksc kwestie verwacht wordt. AMSTERDAM, 19 Mei 1939. De beurs opende vandaag, vooral voor de industriefondsen, op een lager peil, Olies en Unilevers waren reeds in de eerste tape een viertal punten la-?er. Ter beurze tastte men in het duister naar de mogelijke oorzaken. Publiek en beroepshandel tonen zich zeer voor zichtig. De Cultuurmarkt opende wel iswaar iets lager, maar trok toch vry spoedig aan. De meeste cultuuraande len konden zich vrij goed handhaven. Deli Maatschappij sloot bijna twee punten hoger dan Woensdag. Amster dam Rubber was een kleinigheid lager, H.V.A. goed prijshoudend. Unilevers sloten op 19914, Olies op 279% (282>. Philips waren aangeboden en golden 223. De Scheepvaartmarkt was vrij goed prijshoudend. Van de bankaandelen waren de lo cale soorten iets lager en de Indonesi sche banken prijshoudend. De Amerikaanse sector lag geheel verwaarloosd. Het agio met New York I stelde zich op 3 k 3%%. Vrijdag 19 Mei ACTIEVE OBIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '48 3% 100A 100% 98% - 98% Dollar-Ing. '47 3 98 A 98% Investeringscert. 3 99 A 99% Ned. p. 1962 4 m.b. 3 99 l-A 99' i 95 94% Grootboek '46 3 97% 97tt ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 55 54% N. Ind. H.Bank 80 81 Ned. Handelmy 140% 139% A.K.U 170% 169% 203% 199% 226 223 Wilton Feyenoord 145% 146 Kon. Olie 282% 279% 117% 116% Deli-Bat. Rubber 97 96 Holl. Amer. iyn 159 157% Kon. Ned. Stoomboot 128% 127% Ned. Scheepv. Unie 122% 121% H V.A 113 112% 58 56% 90 104% 106 Senembah 97 90 NIET-ACJTEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 100% 100% Den Haag 1947 I 3 102 R'dam 37 I III 3% 101% 101A Industr. Obligaties Lever's Zeep My 3% 103% 10318 Kon. Petr. MU 104% 104 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 162% 162% Rotterd. Bank 170 169 Twentsche Bank 164% 163 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 285 286 Rott. Droogd. My 285 280 Zwanenb. Organon 193190 Handelsondernemingen Born. Sum. H. MU 88 88% Internatio 144 142 Albert Heyn 198 Ned. MU Walv. Vrt. 91 90% Spoorwegen Dell Spoorw. My 30% 30 Amerik. fondsen Anaconda Shell Union 33% 44% 33% 45 A Fondsen uit Lelden en omgeving. (Aandelen) V. K. 17/5 1 Holl. Constructie217 Kon. Ned. Edelmet. 84% - Pref. w.a. Idem 90 Int. Kunststoff. Ind. 113% 113 Kon. Ned. Grofsm... 140% 142% Textiel Gebr.v. wyk 169% Tieleman en Dros 113% 113% Ver. Touwfabrleken 136% Pref. idem 139 138% Lahad Datu Cult, my 45 L Leidsche Wolspinn. 182 Serie herdenkingsconcerten in Pieterskerk De heer Leo Mens. organist der Pie terskerk, schrijft ons: Voor velen, zelfs voor degenen, die „aan muziek doen" is Bach's muziek helaas vaak een gesloten boek. Helaas! Want wanneer men zich enigszins de moeite getroost, Bach's geestesschep- J. C. Bach. pingen in zich op te willen nemen, dan kan het tot grote levensverryking en -vreugde zyn. „Zich de moeite getroosten", d.w.z. met aandacht de gegeven notengroe- pen trachten te onthouden, en zo doende het muziekwerk dat Bach uit vaak heel eenvoudige kiemcellen in al le mogeiyke variatie's opbouwt, in ons op te nemen. Zelfs een ieder kan dan bij aandach tig horen dezelfde ontroering onder gaan, die men byv. by het zien van een machtig bouwwerk kan krUgen Al is men dan ook geen „bouwkundige" men gevoelt voor iets groots te staan en ondergaat een aandoening, die ons met eerbied vervult en de geest opheft. Ditzelfde nu geldt ook voor de mu ziek. Dit raakt echter, vooral by Bach, nog maar de buitenkant. Want, Bach was niet alleen een all round vakman van de allereerste orde, maar hy was een gelovig man. De waarachtige blijdschap, die uit het Evangelie straalt, ook d&iirvan heeft Bach in zijn compositie's willen ge tuigen, ja was vaak uitgangspunt er voor! Bij menige compositie schreef hij dan ook, niet als een vorm. maar uit zUn hart opgeweld het „Soli Deo Gloria", Gode alleen de eer! En zou die blijdschap (jte. behalve door het gesproken woord, vaak in ho ger mate door de muziek ons deel kan zijn, niet heel goed te gebruiken zijn in deze huidige ontredderde, verwilderde en vaak zo troostloze wereld? Waar het dit jaar 200. jaar geleden is. dat Bach's aardse levensloop eindigde (hij stierf 28 Juli 1750), wordt in tal van plaatsen, ook in ons land, de grote Leipziger cantor herdacht. Enterecht. Hij ls een van de wei nige groten wiens betekenis voor het mensdom ver boven de landsgrenzen uitgaat. Bach is universeel. Leiden mag daarom by deze herden king niet achter blijven. Behalve in de beide uitvoeringen van zyn on vergetelijke Passionen, die in het voorjaar plaats hadden, zal in de se rie zomerconcerten in de Pieterskerk, ook deze zeldzame figuur worden herdacht. Dat velen dan ook door hun tegen woordigheid blijk mogen geven, deze grote figuur te willen herdenken. Behalve dat by aandachtig luisteren een blUde levensverryking kan worden gegeven, zal het tevens een voldoening kunnen zyn voor de medewerkenden, die moeite noch opoffering sparen, om iets goeds te geven Onnodig erop te wyzen, dat de Pie terskerk met zijn zeldzame acoustiek en prachtig orgel, zich bij uitstek daartoe leent. Het eerste herdenkingsconcert vindt plaats op 30 Mei a.s., met medewerking van Leo Mens (orgel) en Jaap Stotyn (hobo). Agentschappen van de beste merk rijwielen. RALEIGH, erkend door ieder als het best^ Engelse rijwiel. SIMPLEX, met de bekende cycloide rijwielen. BURGERS E.N.R., van de oudste Nederlandse rijwielfabriek. PON, het licht lopende degelijke merk met 3 versnellingsnaven en trommelremmen. R.S. STOKVIS in weer- en winduitvoèring. Hoofdagente van de bekende MAGNEET- RIJWIELEN, beroemd om zijn geheel roestvrije SPORTRÏJWIELEN in alle kleuren vanaf 1144.- Al deze merkrijwielen in iedere uitvoering uit voorraad leverbaar. Prijzen reeds vanaf 1108.-. ZIET ONZE ETALAGES. HAARLEMMERSTRAAT 1 - PRINSESSEKADE 1 TELEFOON 23784 STICHTING VOOR Gevcrsstrakt 4648 Oegstgeest Aangifte van nieuwe leerl. voor het VOORBE REIDEND ONDERWIJS (leeftijd c.a. 3% j.), zo spoedig mogelijk. LAGER ONDERWIJS echter alleen indien de kinderen reeds Voor bereidend Montessori- onderwijs hebben geno ten. eveneens zo spoedig mogelijk. Spreekuur van de Hoof den der Scholen Donder dags 14 tot 14.30 uur of na telefonische afspraak (tel. 22847) aan de school. HET BESTUUR. J 10 repen chocolade f.1,— en 1 reep gratis. Gepelde pinda's, 200 gr. 35 et. Babbelaars, 200 gr25 ct Snoepjes, 200 gr. 25 ct.' IJswafeltjes, 200 gr. 45 ct. Beschuit, grote rol20 ct! Bruine bonen, 500 gr. 37 ct! Capucijners, 500 gr. 39 ct' Visleverpastei. 2 blikjes 25 ct! Jam, per pot 39 ct. Choc, pasta, per pot 50 ct. Pindakaas, per pot75 ct. MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115 Speciale aanbieding voor de OVERHEMDEN ijzersterk met 2 boorden, maten L OC 13% tot 16J OtöJ THEEDOEKEN 4 4P frisse rode ruit lal J LAKENS pracht graelinnen k 90 150x 240 v.#v 180x240 8.90 VAATDOEKJES wafel 35x40 Ll (l HAIRCORD voor kinderjurken Uzersterk, was echt. Zeer mooie 4 Ar kleuren, p. Meter I ilj MIDA-BONNEN HAARLEMMERSTR. 228 BREESTRAAT 111 Delicatessen, Comestibles, Vleeswaren, vraagt voor spoedig een zeer nette v.g.g.v. GEVRAAGD bekwame, ervaren Lingerie en bedrijfskleding. Atelier FIECK, Haarlemmerstraat ttt.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 3