Koninklijke zege-tocht door besneeuwd Limburg Juichende scharen in 35 gemeenten WEERBERICHT 100.000 nieuwe woningen sinds bevrijding In 1960 ieder gezin onder eigen dak Nieuwe crisis in België 89ste laargang WOENSDAG 26 APRIL 1950 No. 26983 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J W. Henny Hoofdredactie B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 oer kwartaal: 35 cents per-week Telefoon Dlr en Adm,: 25041: Red 21507 Witte Singel 1. Lelden Giro no. 67055 Veer zint bloe dat geer hier zind!" „Leve oos deerbaar Koeningshoes, klinkt het hier oet ieder hoes" en „Veer zint bloe dat geer hier zind". Kan men de oprechte genegenheid van de Limburger voor het Koninklijk paar beter schetsen dan door deze simpele zinnen aan te halen, die aange bracht waren op welkomstborden in Valkenburg? Zo was het langs héél de uitgestrekte route: saluutschoten en klokgelui in dorp en stad. versierde straten en huizen overal, eindeloze rijen school kinderen, in toom gehouden door paters en zustertjes in hun Zondagse habüt, afzettingen die verbroken werden ten spijt van stoere agenten, le den van schutterijen en gilden in hun fraaist uniform, compleet met sjerp, kolbak en pluim, deputaties van mijnwerkers in beroepstenue, ruitervereni- glngen, de jeugd in allerlei schakering en uniform. Het ene défilé volgde op het andere en de Oranjeliederen waren niet van de lucht! Gisteren omstreeks halfvier begon het püpestelen te regenen en het Koninklijk paar maakte zijn rondgang te voet door de tuin en langs de paviljoens van het R K Sanatorium voor T.B C.-patiënten te Homerheide zelfs in een complete sneeuwjacht! Het heuvellandschap, 's morgen nog vol van prachtige bloe semgeuren en het geel van het kool zaad on de akkers, was in een minimum van tijd veranderd in een winters ge heel Dat de hoge gasten zich door dit hondenweer niet lieten weerhouden van deze rondgang werd door de patiënten bijzonder gewaardeerd Tegen de namiddag was men door dit alles circa twee uur op het tijdschema ten achter. Men kan begrijpen wat dit betekende voor de duizenden, die over al opgesteld stonden. Des te meer zul len zij het gewaardeerd hebben dat Ko ningin en Prins hen niet tevergeefs lie ten wachten. Zij hielden vol ondanks besneeuwde autoruiten en lang niet al tijd prettige oponthouden in de open lucht bij ontvangst en aubade. Een getrouw op de voet volgen van alle programmapunten zou ondoenlijk zijn. Meer dan 35 gemeenten immers passeerde de stoet! Men toonde het Koninklijk paar Limburgs floklore en Limburgs leven in hun bonte verschei denheid. Zo gaven b.v. in Geleen de zgn. „Bie- lemennekes" van de schutterij „Marcel- llnus en Petrus" uit 1638 acte de pré- sence wonderlijk uitgedoste lieden met lange baarden en een bijl over de schou der. die volgens oud volksgebruik aan processies voorafgingen om eventuele hindernissen op de weg op te ruimen. In Sittard luisterde vorst Marot, voor zitter van de Raad van Elf de plechtig heden op en was ook de garde van Prins Carnaval aanwezig, van wie de geüniformeerde vrouwelijke leden met een houten geweer zyn uitgerust. Aan het défilé daar nam ook een schutterij uit Hoenge (uit het geannexeerde zelf- kantgebied) deel. In Weert werd de Ko ninklijke gasten vendelzwaaien gede monstreerd In Roermond begroette de Bisschop Koningin en Prins en had men een grote zanghulde op touw gezet. Zo had iedere gemeente in demonstra tie of geschenken iets bijzonders be dacht. Samenvattend kan worden gezegd, dat dit bezoek van Koningin en Prins, ondanks de tegenslag van het weer, ongetwijfeld de banden tussen Lim burg en het Oranjehuis zal hebben verstevigd. De belangstelling van Bel gische zijde, tot uiting komend in het bctoek van tal van Belgen aan Maas tricht. en de begroeting door de gou verneur van Belgisch Limburg, kan worden gesignaleerd als een blijk van vriendelijke belangstelling van die zijd^ voor het lot van Limburg en Oranje belde! Kan regering Attlee het redden LIBERALEN STEMMEN TEGEN DE REGERING. De negen leden van de liberale frac tie in het Britse Lagerhuis hebben be sloten met de conservatieven mee te stemmen tegen de verhoging van de benzinebelasting en de belasting op vrachtwagens. De spanning over de uitslag van de stemming, die waarschijnlijk over het lot van de labourregering zal beslissen, wordt verhoogd doordat 6 labourleden wegens ziekte niet by de stemming aan wezig kunnen zyn. Waarnemers geloven, dat de regering met een meerderheid van misschien 2 stemmen haar politieke leven zal redden. STAKING VAN TELEFOON- EMPLOYÊ'S IN V.S. AFGELAST. De staking van employé's by het tele foonbedrijf in geheel de V. S., die he denochtend zou moeten beginnen, is voor onbepaalde tijd afgelast. Het be treft hier 206.000 leden van het vak verbond van arbeiders in de communi catiebedrijven. De bond heeft echter niet bekend gemaakt, of ook de reeds begonnen staking van 10.000 installa teurs. die eveneens lid zijn van de bond, zal worden afgelast. Deze laatsten heb ben gedreigd voor de telefooncentrales te posten en de telefoondiensten in de war te sturen door gefingeerde gesprek ken aan te vragen. VRIJLATING VAN MAARSCHALK PÊTAIN VERZOCHT. De Gaullistische afgevaardigde kolo nel Livry-Level heeft in het Franse parlement een motie ingediend ter „vrij lating onder toezicht' van maarschalk Pétain. In de motie wordt verklaard, dat een dergelijke vrijlating niet „renabili- tatie of amnestie" be'ekende. Het zou slechts een maatregel zijn. getroffen in verband met de leeftijd van de maar schalk. Overal op Hun tocht door Limburg werden H.M. de Koningin en Prins Bernhard door de bevolking op enthousiaste wijze verwelkomdKo ningin Juliona verloot het gemeente kuis te Gennep en groet vriendelijk de verpleegsters en leden van het schuttersgilde, die stonden opgesteld om de Vorstin uitgeleide te doen. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. D- Bilt verwacht tot morgenavond: ihu c.'^e matige wind uit Weste- e richtingen Enkele buien met tijf" ke opklaringen. Koud voor de Van ïaar met °P vele plaatsen *eer nachtvorst. 'Opgemaakt te 10 uur. 27 APRIL. Zjon op: 5.19 uur: onder: 19 57 uur. (EK °P: 13 33 uur' onder: 3-47 uur Hoogwater te Katwijk te Dit nummer bestaat uit zes pagina's, i Koningin onthulde gedenkplaat te Venlo (Speciale berichtgeving). Terwijl de burgerij van het in feestdos gestoken Venlo zich, ter gelegenheid van het vorstelijk bezoek, bij zware sneeuwstormen, achter vaandels, muziek en metershoge poppen gereed maakte voor het komende défilé, heeft H.M. de Koningin daar gistermiddag een gedenk plaat onthuld in het 100.000ste huis dat na de oorlog in ons land gereed is gekomen. De plechtigheid bij het perceel St. Lambertusplein 10 werd bijgewoond door minister In 't Veld, provinciale en gemeentelijke autoriteiten, benevens ingenieurs en ambtenaren van de wederopbouw uit alle provincies van Nederland. ZU was kort, doch van sym bolische betekenis, omdat zij getuigenis aflegde van het vastberaden streven van reg'ring en volk om de vreselijke gevolgen van de oorlog, ook op het gebied van de woningbouw en de volkshuisvesting, zo spo?dig mogelijk de baas te worden zijn 55.000 woningen per jaar te bou wen. Bij een verstandig beleid zal dus over enkele jaren (mede door de houw van Duplexwoningen) een geleidelijke ver lichting in de woningnood intreden en in 1960 kan h?t zover zijn dat ieder gezin weer onder eigen dak is. BOUWKOSTEN MOETEN OMLAAG. Intussen is het probleem van de wo ningbouw meer en meer een vraagstuk geworden van monetaire en budgetaire aard. Het teko-t op onze betalingsba lans, dat noodzaakt tot sober leven, tot een beperking van de uitgaven van de staat, gaat een reëel gevaar vormen voor de uitvoering van het woning bouwprogramma Het is immers een klemmende vraag hoe wij, na het be ëindigen van de Marshall-hulp in 1952, er in zullen slagen de enorme bedragen, die van Rijkswege aan de woningbouw ten koste moeten worden gelegd, te fourneren. Het Ryk legt thans op elke gebouwd? woning een bedrag van f 350f 400 toe Als er geen wijziging komt in de verhoudiDg tussen bouwkosten en hu ren. zal bij een jaarlijkse productie van 55 000 woningen, het bedrag dat het Rijk op de woningbouw moet toeleggen, jaarlijks met f. 20 millioen toenemen- Na tien jaar zal dit reeds een jaarlijk se last van 200 millioen gulden op de schatkist leggen. De bouwkosten moeten dus omlaag! Dat zij omlaag kunnen, blijkt uit het feit dat als gevolg van de uitdaging van de minister aan de gemeentebestu ren om met goedkopere plannen te ko men. thans reeds op grond van de ..be schikking vermindering bijdragen Wo- ningwetbouw" goedkeuringen ziin ver leend aan 36 gemeenten voor de bouw van totaal 2340 goedkope woningen. De gemiddelde bouwprijs van deze wonin gen bedraagt f 7 331.per woning De gemiddelde n-ijs van een normale wo ningwetwoning bedraagt momenteel f 9 374.de gemiddelde jaarlijkse Rijksbijdrage oer woning Is voor de soedgekeurde plannen f. 120 84 per wo ning Gezien de eemlddelde woningwet- biid'age betekent dit een belangrijke besparing! NIEUWE PREMIEREGELING PARTICULIERE WONINGEN Inmiddels is men het dan nu eens geworden over een premieregeling voor de particuliere Woningbouw Die nromie zal in contanten worden uit betaald en gedifferentieerd naar de grootto van de woning. Daarbij is het de bedoeling, evenals dat met de wo- ningwetbouw het geval is. ook een goedkope sector te vormen: dwz. dat zy, die kans zien met een premie van ongeveer 60 van de normale pre mie uit te komen, sneller tot bouwen zullen raken. Die verminderde premie zal f 2000.— tot f. 2400.bedragen, waarbij men er MINISTER NEHER GAF DE STOOT! Op hetgeen er tot dusver in Neder land te dien aanzien is geschied, is veel erltiek geweest. Maar in een bijeenkomst in Cafe „National" te Venlo verklaarde minister In 't Veld met nadruk, dat wij thans op de goede weg zyn en dat wij de vergelijking met wat het buitenland presteert, glansrijk kunnen doorstaan. Het in gebruik nemen van de 100 OOOst-e woning valt ongeveer samen met het einde van een vijfjarige na-oorlogse periode, waarin wij te kampen hebben gehad met zo ontzaggelijke moeilijkhe den op bijkans elk gebied, dat wij nu zeer tevreden mogen zijn over wat er tot stand is gebracht. Aan HM de Koningin is bij de ont hulling van de gedenkplaats een al bum overhandigd met een g oot aantal foto's van vijf jaar geleden en van nu. De vooruitgang is zo verbijsterend groot, aidus de minister, dat men zich nauwelijks voo-stellen kan dat dit alles in slechts vijf Jaren is gebeurd. Vele buitenlanders hebben dan ook dikwijls moeite dusdanige verklaringen voor waarheid aan te nemen! Het is minister Neher geweest, die de eerste grote stoot tot de nieuwbouw heeft kunnen geven door in 1947 „de sluizen" open te zetten. Ongetwijfeld zijn er ook daarna nog vele remmende factoren geweest, maar niettemin is de vooruitgang dermate aanzienlijk, dat de minister met vij grote zekerheid meent te mogen verwachten: 1 dat er reeds In 1951 in geen enkels gemeente meer van verdere achter uitgang sprake zal ziin. 2. dat wij van 1952 af in staat zullen Brief van bisschop Dibelius. AAN PRESIDENT GROTEWOHI. De Duitse Evangelische Kerk wenst niet tegen de staat te strijden. Zij vreest de Staat echter niet, zo heeft dr Dibelius, Evangelisch bisschop van Ber lijn, in een brief aan Oost-Duitslands premier Grotewohl verklaard. De tegenwoordige spanning tussen de Oost-Duitse staat en de Evangelische Kerk kan slechts opgeheven worden, zo vervolgt de bisschop, Indien de staat duidelijk verklaart, dat het christelijk geloof in de school, noch op enig ander gebied aangevallen zal worden Wy ver langen, dat de Staat zich onthoudt van enige druk op gelovigen en dat aan iedere staatsburger het recht van vrije meningsuiting wordt gegarandered, zoals dat in de grondwret is vastgelegd. Recente gebeurtenissen echter, zo sluit de brief, hebben het vertrouwen in een regeringsverklaring by het pu bliek ten zeerste ondermijnd. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllli De Statenverkiezingen Der traditie getrouw zullen wy hedenavond de uitslag van de Sta tenverkiezingen in de gemeente Leiden op de bekende overzichte lijke bord.en voor ons Bureau aan de Witte Singel publiceren. De resultaten der Staten-verkie- fijigen in 1946 zullen ter vcrgely- king daarnaast in rode letters voor elk stembureau afzonderlijk worden aangegeven. De publicatie begint zodra dc eerste uitslagen bekend zyn, dit is vermoedelijk omstreeks kwart voor zes. .'IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! De havenstaking te Antwer pen duurt nog voort. ENIGE ARRESTATIES. Te Antwerpen zijn gisteren elf com munisten gearresteerd. 16 000 havenar beiders hebben het werk neergelegd. Onder de arrestanten bevindt zich Frans van den Branden, een communis tisch parlementslid dat opwekte tot een proteststaking tegen het lossen van Amerikaanse wapens Natuurlyk hebben de communisten tegen deze arestatie geprotesteerd. Socialistische en katholieke vakver enigingsleiders hebben later getracht het woord tot de stakers te richten om hen te bewegen het werk te hervatten. Hun woorden gingen echter in geschreeuw verloren en er werden enkele stenen naar hen geworpen. De burgemeester heeft de verordening die samenscholingen van meer dan vijf personen verbiedt ingetrokken. In plaats daarvan is de Dolltie met gendarmes ver sterkt voo- het geval dat relletjes uit breken. Het havengebied is door gen darmes afgezet. Het uitvoerend comité van de Belgi sche transports rbeidersbond heeft in een resolutie de mening uitgesproken, dat het noodzakelijk is „mét alle middelen een eind? te maken aan de communis tische drijverijen die niet het belang dei- arbeiders beogen, doch die uitsluitend ten doel hpbb*n alle Westeuropese ha vens op bevel van de commun'stische intemat'onale lam te leggen teneinde het Westen t<> verzwakken en op deze wijze het Russische oorlogspotentieel te versterken." WIEL VAN VLIEGTUIG BIJ GOTTLAND GEVONDEN. De Zweedse luchtmacht heeft bekend gemaakt dat een wiel van een vl'egtuig met kogelgaten door een vissersboot ter hoogte van Gottland is gevonden. De ontdekking werd in verband ge bracht met de vermissing van de Ame rikaanse bommenwerper ..Privateer" in het Oostzee-gebied op 8 April. Nieuwe kindermoord in Engeland. (Van onze Londense correspondent». Aan een ongelooflijke spanning is een einde gekomen, en wel, zoals men ge vreesd had: een tragisch einde. Sinds negen dagen zochten honderden poli tiemannen en vrijwilligers in de bossen en heuvels van Kent naar een driejarig meisje. Pamela Poirier, dat des nachts spoorloos uit haar bedje was verdwenen. Het kind woonde bij pleegouders in een afgelegen boerenwoning nabij Canter bury. Dag en nacht is men er op uit ge trokken, doch geruime tyd zonder re sultaat. Putten werden opgedregd, schoorstenen en hooibergen doorzocht, greppels uitgegraven, mesthopen omge woeld. Thans is het lichaampje gevonden onder struikgewas, bedekt met een wei nig aarde. Het lag aan de rand van een afgelegen bos. Rond het graf stond het vol viooltjes. Dit was het moeilijkste geval van opsporing van een slachtof fer. waarvoor de politie ooit gestaan heeft, doordat aanvankelijk elke aan wijzing ontbrak. Naar wij vernemen is thans Pamela's 35-jarige pleegvader, een landarbeider, als verdacht van moord in arrest ge steld. De theorie, dat hy de dader zou zijn. was reeds bij het onderzoek ver sterkt door h^t feit dat de waakhond, niet heeft geblaft toen het kind des nachts Is verdwenen. Zondagavond zei een rechercheur te gen de man dat hij geloofde dat deze verantwoordelijk was voor de verdwij ning van Pamela. Het duurde enige tijd voordat de man antwoordde, maar ten slotte zei hij„Het was een ongeluk. Ik zal u alles vertellen". Op aanwijzing van de gearresteerde werd toen de plek in het bos gevonden waar het kind begraven was. Vrijdag zal de dader terecht staan. Jean, een vijfjarig zusje van Pamela, dat ook aan de zorgen van het landarbeidersgezin was toevertrouwd, is nu naar een kin dertehuis overgebracht. Amerikaanse wapenhulp onderweg. Het eerste schip met militaire uitrus ting voor ons land bevindt zich thans reeds op volle zee. Het Amerikaanse koopvaardijschip wordt in het midden of aan het eind van de volgende week hier venvacht. ONGERUSTHEID ROND BERLIJN. Naar mate Pinksteren nadert, groeit de ongerustheid over hetgeen zich in Berlijn zou kunnen afspelen, doch uit officiële kringen komen gelukkig ge ruststellende verklaringen. Nogmaals heeft de „Vrije Duitse jeugd" toestem ming gevraagd om in West-Berlyn to mogen demonstreren, doch ook dit ver zoek zal worden afgewezen De Ameri kaanse opperbevelhebber in Europa, ge neraal Hardy, is voor een inspectie te Berlijn gearriveerd. PRESIDENT SZAKASITS VAN HONGARIJE AFGETREDEN. President Arpad Szakasits van Hon- gariie. die in de zomer van 1948 ziin functie aanvaardde, is gisteren om ge zondheidsredenen afgetreden, aldus wordt heden officieel te Boedapest me degedeeld. Szakasits is vervangen door Sandor Ronai. voormalig constructie-arbeider en min ster voor buitenlandse handel. Ronai is evenals Szakasits een der oudste leden van de sociaal-democrati sche partij. ONDERSCHEIDING VOOR IR Z. Y. VAN DER MEER. In een bijeenkomst te Venlo,- waar minister in 't Veld alle amb'enaren van de wederopbouw in Nederland dank bracht voor hun goede medewerking over de gehele linie, heett de minister medegedeeld dat het H M. de Koningin heeft behaagd de directeur-generaal van ae Wederopbouw en de Volkshuisves ting. ir Z Y. van der Meer, te benoe men tot Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. Een compromis schijnt uitgesloten. Onze Biusselse correspondent telefo neerde'ons hedenmorgen: De brief van de koning heeft duidelijk doen uitkomen, dat hij geen enkele ver dere concessies aan het linkse stand punt zal aoen, dat hij het land niet zal verlaten tijdens de rege:ing van zijn zoon en dat hij de eis van bijkomende garanties als een belediging beschouwt. Van Zeeland kreeg ghteren van zijn party de opdracht om aan de par tyen, voornamelijk aan de liberalen, een ultimatum te stellen. Heden zal de liberale partij moeten meedelen, dat ze het aanvaardt samen met de C V.P in z-ee te gaan, zo niet zou Van Zeeland met z(jn homogene kabinet starten; dat, naar verwacht wordt, het parlement zal ontbinden. De liberalen komen daardoor in een uiterst gevaarlijke positie, daar ingevolge de brief van de koning nieuwe verkiezin gen in een voor de katholieken, naar zy hopen, gunstige politieke conjunctuur zruden plaats vinden. De socialisten hebben reeds een af wijzende houding aangenomen. De koning vraagt een vertrouwen, dat hem op 12 Maart door 42 procent van Hevige onderwater ontploffing bij Ameland Het Britse schip „Empire Celtic'" meldt bij de routelichtboei ET' 7 (ter hoogte van Ameland) een hevige ont ploffing onder water te hebben gecon stateerd. Verondersteld wordt, dat een mijn is ontploft De „Empire Celtic" vervolgt de reis op volle kracht. Er zijn geen verliezen aan mensenlevens en er is geen schade aan boord. de natie geweigerd, kortom door de meerderheid der Walen en Brusselaars, al dus verklaarde de socialistische par tijvoorzitter. Het ziet er dus naar uit, dat heden een belangrijke beslissing valt: of wel een katholiek-liberale regering, die 's konings brief een voldoende waarborg acht voor de overdracht der koninklijke macht aan prins Boudewyn, of wel een homogene katholieke regering, wat het begin betekent van een nieuwe politieke crisis met agitatie der socialistische vakbonden. Vanmiddag vyf uur zal de prins regent Van Zeeland ontvangen. rekening mee moet houden dat de wo ningen. welke onder deze regeling val len. niet groter mogen zijn dan 260 M3 omdat ande.s ook die mensen, die zon der Rijksbijdrage hadden willen bouwen en daartoe financieel ook wel in staat zijn. mensen, die bovendien bijna altijd grotere huizen bouwen, om de premie zouden komen aankloppen De minister zeide van deze nieuwe regeling, waarom reeds door vele bouwers is gevraagd grote verwachtingen te hebben. Voor de normale premies zal een schaal worden opgesteld. Gemeenten, die bereid zyn een deel van het haar toegewezen woningbouwvolume aan te wenden voor woningbouw met vermin derde premie- of woningwetbijdrage zullen dat hiervoor aan te wenden deel met 50 mogen verhogen (eventueel met een gunstige afronding naar boven). In de grotten van Valkenburg gaven leerlingen van de Valkenburgse scho len onder leiding van de balletgroep van Wally Hoacke" in enige to- bleaux-vivants een uitbeelding van enige episodes uit de geschiedenis van de gemeentegrot. - H.M. de Koningin en Prins Bernhard aanschou wen de uitvoering. Aan de voeten van het Koninklijk Poor zijn enige jeug dige medespelenden gezeten. Daar waar goedkoop wordt gebouwd zal dus anderhalf maal zoveel mogen wor den gebouwd! Afpersing van villa bewoonster. JONGEMAN WILDE 10 MILLE HEBBEN. De bewoonster van het buiten „De Boom" nabij Leusden, is belaagd door een 18-jarige jongen, die haar onder ernstige bedreigingen een bedrag van f. 10.000 heeft willen afpersen. Dinsdag j.l. ontving zij een brief, waarin werd medegedeeld, dat de af zender jaren geleden ernstig was be nadeeld door een inmiddels overleden familielid van haar en dat hij thans verhaal kwam zoeken. Haar werd op gedragen een bedrag van f. 10.000 in biljetten van f 1000 onder de vleugels van een postduif te binden. De duif was in de tuin verstopt. Maar omdat het personeel eerder de duif had ge vonden. dan de brief was gelezen, was het diertje al weer in vrijheid gelaten. Weldra kwam er een nieuwe brief en een nieuwe duif Inmiddels slaagde de groepscommandant van de Rijkspolitie te Leusden er in, telefonisch contact te krijgen met de briefschrijver. Hy gaf zich uit voor rentmeester en verklaarde zich bereid het bedrag te betalen. Op de afgesproken tijd arriveerde een taxi bü huize „De Boom" en de chauffeur, die overigens met de zaak niets te maken bleek tc hebben, zou het geld in ontvangst nemen. In plaats van geld. kreeg de chauffeur een paar potige wacht meesters van dc Rijkspolitie mee en heel kort daarna was dc briefschrij ver opgesloten. De jongeman bleek een soortgelijke poging ongeveer een maand geleden eveneens zonder succes bij een juwe lier in Amersfoort te hebben gedaan. Hij had voorts een aantal adressen in zijn zak van mensen die nog aan de beurt zouden komen! Bloeiende Betuwe in sneeuw gehuld. De duizenden toerister. die Zondag naar de Betuwe gekomen waren, geno ten met volle teugen van at geweldige bloesempracht Ondei de bloeiende vruchtbomen liepen de koeien, die hun stallen reeds vprlaten hadden Gisteren echter lag in de Betuwsc bongerds een laag sneeuw. Dc koeien loeiden en ver langden weer naai de warm-1 winter verblijven. Zij leverden m ae sneeuw onder de bloelende vruchtbomen een merkwaardig gezicht op' Vele ve?houders hebben hun koeien weer naar de stal gphaald, in afwach ting van zachter weer. Parades te Aoeldoom en Breda. or KONINGINNEDAG. Ter viering van de verjaardag van H.M. de Koningin, zal het garnizoen ee.. parade houden op 1 Mei a.s. te elf uur in het Oranjepark. Op 1 Mei a s. zal ook te Breda een parade worden gehouden, waaraan omstreeks 2000 militairen, behorende tot de drie strijdkrachtenonderdelen uit het 3e militaire gewest zullen deel-

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1