öegsfg@ssf heeft weer een riuet Burgemeester Wilsdiey van Hellendoorn naar Alphen De heer H. L. du Boeuff volgt de heer IC. Bauinaim op Kerkelijk Leven Koninklijke Familie naar Val (F Is ere vertrokken Veel waardering voor jubilerende Leidse Chr. Besturenbond Beurs van Amsterdam WOENSDAG 29 MAART Bij Koninklijk besluit is met ingang: van 16 April a.s. benoemd tot burge meester van Oegstgeest de heer H. L. du Boeuff, tot nu toe burgemeester van Maasland. De nieuwe burgemeester van Oegst- geest werd 1 Februari 1903 geboren in Nieuw Beierland, waar zijn vader arts was. Hij dooTIiep drie klassen van het Stedelijk Gymnasium te Leiden en be kwaamde zich vervolgens voor de ge meente-administratie. Van 19201923 was hij als volontair werkzaam ter ge meente-secretarie van Rijnsburg en H. L, du Boeuff daarna te Katwijk-aan-Zee, waarna hij ln Juni 1925 werd benoemd tot amb tenaar ter secretarie van Waddinxveen ln de rang van adjunct-commies. In middels- had hij het vakdiploma ge meente-administratie I behaald. In 1931 werd hij benoemd tot burge meester der gemeente Maasland, welk ambt hij op 8 September van dat jaar aanvaardde. De heer Du Boeuff is belijdend lid maat der Ned. Hervormde Kerk en lid van de Christelijk Historische Unie. Hij is momenteel nog vrijgezel, doch hoopt als gehuwd man het burgemees tersambt van Oegstgeest te aanvaar den! Zijn bruid is mej. H. Hansen uit Sassenheim. Uit de bovenstaande staat van dienst moge blijken, dat de nieuwe burge meester van Oegstgeest zioh in de om geving van Leiden ongetwijfeld thuis zal gevoelen! Reeds kort na het bericht van zijn benoeming hadden wij éen onderhoud met burgemeester Du Boeuff in zijn ambtswoning te Maasland, waar hij kort voor onze komst de beide Oegstgeester wethouders, de heren De Neef en Dijs- selbloem en de gemeente-secretaris, de heer De Visser, had ontvangen. De heer Du Boeuff was niettemin on middellijk bereid ons te woord te staan en toonde zich zeer verheugd over zijn toekomstige werkkring, Van het landelijke Maasland, met 3600 inwoners, naar het centraal gele gen Oegstgeest. zal voor mij een grote overgang zijn, aldus de burgemeester. Gelukkig kom ik niet in een mij vreemde omgeving terecht, daar ik voor heen ruim 18 jaar in Leiden heb ge woond. Uiteraard zal ik enige tijd no- chg hebben om.mij in te werken. Maar in dat opzicht verheug ik mij reeds nu in de mij gedane toezeggingen van de beide wethouders. Ofschoon de burgemeester met zeer veel genoegen terug ziet op zijn ambtsperiode te Maasland, waaronder zijn bewind tal van hervormingen zijn tot stand gekomen, zal hy in de tweede helft van April vol enthou siasme zijn nieuwe taak aanvaarden. Ten einde zich alvast te oriënteren in zijn nieuwe gemeente, zal burge meester Du Boeuff in het midden der volgende week een bezoek aan Oegst geest brengen. Na miin installatie, aldus verklaarde ons de burgemeester, zal ik waarschijn lijk genoodzaakt zijn om nog enige tijd ln Maasland te blijven wonen, aange zien er op dit moment nog geen woning voor mij beschikbaar is. Hopelijk zal deze tiid van „uit-woning" niet te lang duren. Nadat de burgemeester ons, nog aan zijn bruid, die met haar as. echtge noot over deze benoeming zeer enthou siast gestemd was, had voorgesteld, ver lieten wü Het tuindersdorp Maasland, dat straks zijn eerste burger aan Oegst geest zal moeten afstaan. Een kort. doch vlot onderhoud dat in een hartelijke sfeer werd gevoerd, was hiermede teneinde. Dodelijk ongeval KIND LIEP TEGEN VRACHTAUTO. Hedenmorgen om 12.25 tiur is op het Rapenburg nabij de St. Jeroens- brug bij de Vliet de 5-jarige Hendrika \Y\, wonende in de Nonnensteeg, tij dens het spelen tegen een juist pas serende vrachtauto opgelopen. Het kind werd tegen de grond ge slagen en vrijwel op slag gedood. Het hoofdbestuur van de Neder landse Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond heeft tot lid van de sociaal economische raad aangewezen de heer C. van den Heuvel, alhier. Men zie verder voor Stadsnieuws pag. 2 van het Tweede Blad. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lekker- kerk W. Ligthelm te Loppersum. Aangenomen naar Franeker (toez.) R- Boonstra, pred. voorg. Ver. Vrijz. Herv. te Arnliem. m Bedankt voor Benschop J. C. Terlouw te Otterlo; voor Eist W. Brinkman te Asperen, voor Hedel P. J. Dorsman te Schellulnen; voor Wlssekerke J. B. Ren ders, voorh. Evang. Luth. pred, te Weesp. Gcref. Kerken Beroepen te Leerdam C. W. Thijs te Geesteren-Gelselaar; te BUJa H. Herder: te Scherpenzeel, Aangenomen naar NIJkerk (3e pred.pl C. H, Appclo te Rulnerwold-Koekange. Bedankt voor 's-Gravenzande (vac. dr Massellnk) L. Blijdorp te Hlllegersberg- Terbregge: voor de benoeming tot hulp- pred te Hornhuizen-Kloosterburen V. K. kuyvenhoven, hulppred. te Abcoude, 22 WAARNEMERS BIJ UNIECONFERENTZE. Gisteravond heeft het Parlement der R.I.S 22 leden gekozen, die als waar nemers de vergaderingen van de Unie conferentie zullen bijwonen en verslag zullen uitbrengen aan het parlement der R.I.S. Onder hen bevinden zich de heren Moh Yamin, Moh Natsir, Ka- simo en Tamboeran. Bezoek aan gearresteerde Nederlanders verboden STAPPEN VAN HET HOGE COMMISSARIAAT? Tot dusver zijn vertegenwoordigers van de Nederlandse Hoge Commissa ris niet toegelaten bij de gearresteer de Nederlanders, die in verband met de affaire-Westerling te Djakarta worden gevangen gehouden, aldus de Minister van Voorlichting der R.I.S., de heer Mononoetoe. Hij zeide dit in antwoord op een vraag of het juist is, dat Maandag een verte genwoordiger van de heer Hirschfeld, die in het bezit was van een door de minister-president, Moh. Hatta, onder tekende brief betreffende een bezoek aan de gearresteerde Nederlanders, des ondanks niet in de gevangenis op Glo- dok werd toegelaten. Minister Mononoetoe deelde mede, dat Het zenuwsférkendè voedsel. -» in de brief van Moh. Hatta, waarin aan de vertegenwoordiger van de heer Hirschfeld toestemming werd verleend om de arrestanten te bezoeken, een uit zondering was gemaakt voor bijzondere gevallen. Naar de mening van de mili taire gouverneur van Djakarta moest I op grond van dit voorbehoud aan de j vertegenwoordiger van de heer Hirsch- i feld, die zich Maandag aan de gevan- genis op Glodok vervoegde, de toegang worden geweigerd. Op de vraag van een Britse corres pondent of hij, indien hij zou worden gearresteerd, mogelijk een maand of langer zou moeten wachten op een bezoek van de Britse ambassadeur, luidde het antwoord, dat, aangezien in Indonesië de Nederlanders thans evenzeer vreemdelingen zijn als de Britten, er zek<sr geen onderschexi zou worden gemaakt in de behande ling. De minister deelde voorts mede, dat dezer dagen vier der gearresteer de Nederlanders zullen worden vrij gelaten. Met betrekking tot de arrestatie van dr Ozinga zeide Mononoetoe, dat deze voorlopig wordt aangehouden in ver band met gegevens, die de betrokken autoriteiten in handen hebben gekregen en dat hij onmiddellijk na zijn in hech tenisneming is verhoord. Over de rede nen van die voorlopige aanhouding kon de minister geen mededeling doen. - In verband met het vorengaande werd uit kringen van het Nederlandse Hoge Commissariaat vernomen, dat over de kwestie van het geweigerde bezoek in de gevangenis, binnenkort nadere mededelingen kunnen worden verwacht. Het Hoge Commissariaat overweegt geëigende stappen by. RIS- autoriteiten. SMOKKELTUNNEL TE KERKRADE ONTDEKT. Moderne methodes In de Nieuwstraat te Kerkrade, die precies langs de Nederlands-Duitse grens loopt, heeft men een ontdek king gedaan. Arbeiders, die bezig waren met de aanleg van de nieuwe gasleiding, stieten n.l. op een kleine tunnel, die smokkelaars onder de straat door hadden gegraven. De tunnel was nog niet geheel voltooid. Nadat' een arbeider en een douanier ongeveer 70 meter ver gekropen waren kwamen zij uit in een droge put, die zich in. de schuur op het erf van een Duits huis bevindt. De smokkelaars hebben de wegge- graven grond deels onderin de put ge stort. De rest moeten zij met vracht wagens weg hebben gebracht. In de tunnel heeft, men o.a. een schop, enkele troffels en een lamp gevonden, welke laatste in Duitsland op het elec- trische net was aangesloten. Ook vond men er een kleine houten slede, waar mede klaarblijkelijk de grond werd weggevoerd. Men acht. het niet onmo gelijk, dat de smokkelaars van plan waren in dé tunnel zoiets als een kabelbaan aan te leggen, waarlangs zij hun smokkelwaar zonder veel moeite onder de grens zouden hebben kunnen doortrekken. AANLEG YAN RIJN—MAIN—DONAU KANAAL. Gisteren ls te Duisburg door reclers en vertegenwoordigers van handel en industrie uit West-Duitsland, Neder land, België, Oostenrijk, Frankrijk en Zwitserland deelgenomen aan een Rijn —MainDonau dag. Het voornaamste onderwerp dat werd besproken was het project van een Rijn Main—Donau kanaal. Regeringsverte genwoordigers van verschillende Duitse staten waren eveneens aanwezig. De minister van Economische Zaken van Beieren wees erop, dat het kanaal van groot Europees belang zal zijn. Door de aanleg van dit kanaal zal een waterweg ontstaan met een lengte van 3400 khi., welke schepen van 1500 ton in staat zou stellen te varen van de Noordzee naar de Zwarte Zee, zonder dat de om weg langs het Europese continent be hoeft te worden' gemaakt. De kosten van het project worden ge raamd op ongeveer 1500 millioen Deut sche mark. Volgens de plannen zal het in 1960 voltooid zijn. Het kanaal zelf zal een lengte hebben van 680 km., waar van 321 km. reeds zijn gereedgekomen. Amerikaanse minister van Oorlog bracht Truman's groet over 'Schiphol was vanmorgen omstreeks negen uur een en al bedrijvigheid! Niemand, die zich hierover verbaasde; immers H.M. Koningin Juliana. Z.K.H. Prins Bernhard en de Prinsesjes Bea trix en Irene vertrokken in de DC 6 ..Prinses Irene", naar Genève om van daar per autobus naar het vacantie- oord Val d'Isère te gaan. De machine stond op het platform klaar. Het achterste deel van de cabine was voor het Koninklijk gezelschap ge preserveerd. Gezagvoerder van de .Prinses Irene" is de heer Eilders. O mtlen uur pre cies reed de hofauto het platform op, voorafgegaan door gehelmde motorpoli tie. Het kleine gevolg, dat de Konink lijke familie vergezelt, bestaat uit W. J. baron van Heeckeren van Molecaten, particulier secretaris van de Koningin, majoor en mevrouw C. Geertsema ad judant van de Prins en jhr mr W. F. Röell van het kabinet van H.M, de Ko- ningfti. Op Schiphol bevond zich o.a. generaal Omar Bradley, chef van de Generale Staf van het Amerikaanse leger, die daar gekomen was om de Amerikaanse minister van Oorlog Johnson, te begroe ten. De generaal maakte zijn opwach ting bij Koningin Juliana en deze no digde he muit met haar de koffie te gebruiken in de speciaal gereserveerde ontvangkamer. Om vjjf minuten voor half elf land de minister Johnson op Schiphol met een speciale machine va nde United States Airforce. Ook hy begaf zich direct naar de ontvangkamer van H.M. de Koningin, waar hij haar de spe ciale groeten van president Truman overbracht. Even na elf uur is de DC 6 „Prinses Irene" met het koninklijk gezin van Schiphol opgestegen onder gejuich der vele aanwezigen. Prins Bernhard maakte van de gele genheid nog gebruik een gesprek te voe ren met de presldent-direoteur van de K.L.M., de heer Plesman. Prinses Irene beleefde een teleurstelling. Zij wilde na melijk graag kauwgom hebben en samen met haar moeder begaf zij zich naar het winkeltje in de- passagierswachtkamer. Helaas, daar was geen kauwgom te koop, maar de juffrou wachter de toonbank kon haar troosten; in het vliegtuig zou zij, zoals alle passagiers, een pakje krij gen. Van de president had hij een rpandje met bijzendere tropische vrachten, die in de tuin van het marinehospitaal in Kejwvest worden gekweekt, zo vertelde -minister Johnson verder, meegekregen om aan Koningin Juliana aap te bie den. Gisteren hebben de president en de minister een volle dag in Keywest met elkaar gesproken ever de conferen tie in Den Haag. De .minister legde tegenover de pers de volgende verklaring af: „Wij. zijn •gekomen naar het grote NedeTj.and. cm deel te nemen aan de derde conferen tie van het verdedigingscomité (De- fencLs commit tee of the North Atlantic Pact). Wij zijn hier dank zij de vrién delijke uitnodiging van de Nederlandse regering, tot ons gericht door mijn col lega en vriend uw Minister van Oorlog en Marine, mr Schokking. De ministers van Defensie van de twaalf landen; die het Atlantic Pact vormen, zullen elkaar Zaterdag hier ontmoeten. Wij hebben een 'belangrijke taak te volbrengen. Het is de opoouw van de „ramparts that wo all watch". Wij maken reeds be langrijke vorderingen ten aanzien van de verdediging van West-Eurcpa. Door ons sterk te maken proberen wij aan vallers van onze gemeenschappelijke grenen te weren en wij zullen deze grèn-zen tegen iedere aanval verdedigen als dat nodig mocht zijn. Dit i& de zaak, die cns hier bij elkaar brengt. Vrede door kracht is wat deze sa menwerking van vrije landen wil be reiken." OP ZOEK NAAR ZWARTE TULPEN" Minister Johnson vertelde, dat hü tot Zondag in Nederland hoopt te blij ven, en tijd te vinden om enige van de beroemde Nederlandse musea te bezoeken. Bovendien wilde hü, grote bloemenliefhebber a's hij is, een be- zoek brengen aan de t-ntoonstelling 1 Keukenhof en aan de bollenvelden. In oude gemeente zeer bemind Bij K.B. is de heer Ed. C. Witschey, burgemeester van Hellcndorn, be noemd tot burgemeester van Alphen aan den Rijn, met ingang van 16 April. De hëer Witschey werd geboren op 4 Augustus 1891, h\J ls dus thans 58 jaar oud. Het pleit voor de byzondere capacitei ten van hem, dat hij op deze leeftijd benoemd is tot burgemeestre van een gemeente als Alphen aan den Rün, vele malen groter dan Hellendoorn, alwaar de he?r Witschey zijn intrede deed op 15 April -1937, nadat hy een lange en zeer eervolle ambtelijke loop baan had afgelegd. Hoe groot de populariteit van Alphens nieuwe burgemeester in Hellendoorn is, en hoezeer zijn arbeid aldaar op prijs wordt gesteld, bleek op over duidelijke wijze bij de herdenking van zyn 12% jarig jubileum, op 15 Octo ber verleden jaar gevierd. De heer Witsohey, die de Christelijk Historische beginselen aanhangt, begon zijn loopbaan op de Departementen van Marine en Justitie. Op 1 October 1919 we.d liii "bij keuze bevorderd tot com mies bij het Deparetmënt van Water staat, 1" Februari 1925 volgde zijn be noeming tot secretaris toegevoegd aan de Directie der Zuiderzeewerken, waar bij hem in het bijzonder het admi nistratieve beheer werd opgedragen, in deze functie was hij 10 jaar werkzaam. Als secretaris werd hij hierr.a toege voegd aan de regeringscommissie voor de reorganisatie van de Rijksgebouwen dienst, de zogenaamde commissie Beu- mer. Voorts was hij secretaris van de Staatscommissie voor de verbinding Amstordam-Boven Rijn (Commissie Limburg) en secretaris van de commis sie ter bestudering van het vervoers vraagstuk (Commissie Patijn) De heer Witschey maakte deel uit van de commissie tot onderzoek van de rentabiliteit der Twentse kanalen en de economische verdedigbaarheid van deze werken. Tevens was hij secre- Hy hoopte er in te slagen bollen van „zwarte tulpen" te vinden. Intussen^ was irilnister. Schokking op het vliegveld, aangekomen. Hy wist niet dat de machine waarmede zijn Ameri kaanse collega reisde, de afstandWash- ingtón—Schiphol in 13% uur had af gelegd en had daarom minister John- :on niet zo vroeg op Schiphol ver wacht. Beide ministers begroetten elkaar, zeer, hartëlijk. Lachend zeide hij nog tot de jcurna- 'isten: „Als experts zoals generaal Bradley praten, jnpeten ministers van Defensie af en toe zwijgen." (Foto Leldsch Dagblad/Van Vliet) Druk bezochte receptie Tydens de gisteravond in het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen aan de Oude Singel gehouden re ceptie ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van de Leidse Chr. Besturenbond heeft Üe* bestuur tal rijke gelukwensen in ontvangst mo gen nemen. De heer P. TJeerdsma, die als eerste in de lange rij van sprekers de felici taties van het bonds'oestuur van het C N.V. aanbood, wees op de belangrijke verbeteringen, welke zich in 40 jaar op het terrein van de arbeidersbeweging hebben voltrokken, verbeteringen waar aan de actieve Leidse afdeling 'n groot aandeel heeft gehad. De heer H. ten Brummelaar, die met de heren J. H. Schüller en C. J. Fiena het bestuur van de Leidse Bestuurdersbond verte genwoordigde, wees op de belangrijke wijzigingen, welke zich in de onderlin ge verhoudingen hebben voltrokken en waardoor thans een betere verstand houding is ontstaan Hoewel wij het eertijds lang niet altijd -met elkander eens waren, is vooral na de bevrijding Tydens de receptie van de L.C.B. V.l.n.r. de heer H. ten Brummelaar, voorzitter van de Leidse Bestuurders- bond, wethouder S. Menken, de heer G. Hordijk en de heer P. Oostdam, vice-voorzitter van de afdeling Leiden van de K.A.B. de samenwerking hechter geworden, al dus spreker. De heer P. B. H. Oostdam, vice-voorzitter van de K.A.B.zeide, dat het voor hem niet mceilyk viel op deze plaats een woord van gelukwens te spreken. Ofschoon de marsroute af wijkend. is, hebben C.N.V, en K.A.B, als principiële organisaties, éénzelfde doel. Nadat de heer C. J. Piena namens de voorzitter van de Raad van Arbeid de gelukwensen had overgebracht, herin nerde de oud-voorzitter van de L.C.B., de heer A. J. Schooneveld, aan het Paulinische woord: „Gij hebt het ge loof behouden", hetgeen hij» van toe passing achtte op het werk van de ju bilerende bond. Namens de aangesloten afdelingen bracht de heer A. van Ros sen de gelukwensen over, om in aanslui ting hierop te wijzen op de zegen van God,, welke de bond zo rijkelijk heeft mogen ervaren. Vervolgens memoreer de de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, de heer H. Hazelhoff, de prettige samenwerking, welke er i steeds gevonden wordt tussen zijn I dienst en de L.C.B., in welk verband I hij speciaal de naam van de heer H. van Cittert noemde. Wethouder S. Menken, die getuigde van de grote waardering, welke het' College van B. en W. koestert voor het werk van de L.C.B.zeide, dat de plaat selijke overheid het zeer op prijs stelt, dat deze organisatie in Leiden leeft en werkt. De heer Menken wees in een persoonlijk woord op de twee-eenheid in de mens, t.vv, de samenstelling van ziel en licnaam. Dat de principiële or ganisaties juist met deze twee-eenheid rekening nouden, achtte spreker de grootste verdienste van deze organisa ties. Sterk is spreker voorts getroffen door de wijze, waarop in de arbeiders beweging hét positieve christendom naar voreti worat gebracht. Nadat de heer Klerk Wolters namens de Woningbouwvereniging „Eensgezind heid" en de heer A. Knetscn als woord voerder van de Prol. Chr. raadsfractie de gelukwensen hadden overgebracht, getuigde tenslotte dz D. J. Vossers, die met ds J. de Wit ae kerkeraad van de Ned, Herv. Gemeente vertegenwoordig de, van de waardering, welke ook ue kerkeraad voor het werk van de chris telijke vakbeweging heeft, welke bewe ging ln de loop -Ier jaren een sociaal- stuwende en geestelijk-bewarende kracht heeft uitgeoefend. In tegenstelling met de wel eens geuite veronderstelling.dat de Synode der N.H. Kerk critisch te genover het werk van het C.N.V. zou staan, verklaarde spreker met nadruk, dat dit geenszins hèt geval is. Grote waardering heeft de Synode voor het geen het C.NV. voor de arbeiders, zo wel in geestelijk als sociaal opzicht, in het' verleden heeft gedaan en ook thans nog doet. Onder hen, die verder ter receptie verschenen, merkten wij o m. de dames N. de Rave en M. Wilbrink van de af deling Leiden van de Ned. Chr. Vrou wenbond, de heer J. H. Wernsen, oud penningmeester van het C.N.V., de heer C. Schout van de Leidse Chr. Midden standsvereniging, de heren A. Baan en J. van Iterson, commissarissen van het Gebouw voor Chr. Sociale Belangen, af gevaardigden van de Chr. Besturen bond uit Leiderdorp, Alphen a. d. Rijn en Noordwijk en vele anderen. Behalve enkele geschenken mocht het bestuur ook vele bloemstukken ontvangen. Aan het eind van de avond heeft de voorzitter, de heer G. Hordijk, alle sprekers bedankt voor hun vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken. Honderdduizendste woning sinds bevrijding H.M. DE KONINGIN ONTHULT GEDENKPLAAT. Ter gelegenheid van Haar bezoek .aan Limburg zal H.M. de Koningin op 25 April te Venlo .een gedenkplaat onthul len aan de honderdduizendste woning, die na. de bevrijding in .Nederland ge reed gekomen ls. NIJMEEGSE POSTDIEFSTAL WAARSCHIJNLIJK OPGELOST. Vier man aangehouden. In de avond van 8 Januari 1948 werd voor het hulppostkantooi aan de Daal- seweg te Nijmegen een postauto door onbevoegden weggerede:i, toen de post beambte even in het kantooor was om iets te hala. Toen de postman buiten kwam was de auto reeds zover wegge reden, dat deze voor hem onbereikbaar was. De auto (waarin vier mannen) reed iri de richting Kwakkenberg bij Nijmegen, waar men enige uren later de wagen in de bossen terugvond. De inhoud, ter waarde van f 22 000, was echter spoorloos verdwenen, De Nij meegse recherche heeft een voortdurend enstig onderzoek ingesteld naar de da ders die echter voorlopig onvindbaar bleven. Gisteren heeft de recherche te Nijmegen aangehouden drie personen en wel een 35-jarige en een 53-jarige Nij- megenaar en een 34-larlge Bussummer. Deze drie zijn in Nymegen in arrest. Een vierde verdachte, een 48-jarige Amsterdammer, was reeds in arrest we gens een ernstige diefstal, elders ge pleegd. Het onderzoek, ook naar het lot van het verdwenen geld, wordt nog voortgezet. taris van de commissie ter behartiging van de belangen van het personeel van de Zuiderzeewerken, en van '22 tot '37 secretaris van de commissie voor overleg van het personeel der Zuiderzeewerken. Aan de bloei der gemeente Hellen doorn heeft de arbeid van burge meester Witschey veel bygedragen. Hy bevorderde het vreemdelingen verkeer en behaalde opmerkelüke resultaten bij de woningbouw. Veel deed hy voor het werk der Kruisverenigingen. Hy was zelf voor zitter der plaatselü'ke commissie van het Groene Kruis. Hellendoorn, thans een gemeente van ongeveer 18.000 zielen, verliest in de heer Witchey een bekwaam en toegewijd burgemeester. 30 VLIEGTUIGEN IN FORMATIE OVER ONS LAND. Rondvlucht der Rijksluchtvaartschool. Vanmorgen om negen uur zijn van het vliegveld Gilze Rijen 14 vlieg tuigen opgestegen, om aan een rond vlucht boven ons land te beginnen. Deze toestellen, eigendom van de Ryksluchlvaarlschool, zouden van daag boven zeer vele steden te horen en te zien zyn. Zij vliegen n.l. in formatie, de 19 motoren, die dit eska der van byzondere samenstelling telt, kondigden zyn komst reeds van verre aan. Boven Den Haag kregen deze 19 krachtbronnen versterking van 16 andere, toebehorende aan van het vliegveld Ypenburg opgestegen ma chines. De van Gilze Rijen vertrokken groep bestaat uit in totaal 14 vliegtuigen, n.l. 9 eenmotorige North American „Har vard" toestellen, waarin plaats is voor in totaal 18 personen, en 5 twee-moto- rige Beechcraft vliegtuigen, die rond 30 man kunnen vervoeren. Van Ypenburg vertrokken tegen 10 uur 16 een-motori- ge de Havllland Tiger Moth" lesvlieg- tuigen. die de uit het Zuiden komende formatie in de lucht „oppikten". Het was voor het eerst in de geschie- denis van de Nederlandse burgerlucht vaart-, dat zich 30 Nederlandse vlieg tuigen gezamenlijk en in formatie boven ons land voortbewogen. Ongeveer 12.000 paardekrachten hielden de pro- pellors draaiende; circa 45.000 kilo werd door 14 eendekkers en 16 twee-dekkers gedragen. Reeds driemaal won een escadrille van de R.L.S de wedstrijden in het escadrilleVliegen om de „Ypen burg Coupe". Burgerlijke Stand van Leiden Hendrlkus, z. van K. Te3ke en J. van der Mee; Rijk Cornells, z. van L. C. Beumec en S. Eigenbrood; Jacomina, d. van G. Haasnoot en A. Guyt; Elisabeth Christina d. van J. E. Nonhebei en C. E. Helde; Hendrika Jacoba. d. van H. J Quorrcveld en C G. Schouten; Roeland, z, van F. Breedveld en G. Lepelaar. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 29 Maart 1950. Na een amper prijshoudende opening brokkelden de koersen in vrijwel alle sectoren regelmatig af en werd op vrij wel het laagste peil van de dag geslo ten. Ook vandaag bleven de omzetten beperkt. De cultuuraandelen sloten voor de leidende soorten 3 a 4 punten lager. Evenals gisteren kwam in de Scheep- vaarthoek een groot aantal noteringen tot stand. Ook hier waren de verliezen gemiddeld 3 i 4 punten. Een gunstige uitzondering vormden aandelen Hol- land-Amerika Lijn, die op 155 twee punten hoger doteerden. Op de Industriemarkt was de stem ming eveneens gedeprimeerd. Certifica ten Unilever bereikten op 2101/4 een laagterecord. Aku's zagen zich twee punten ontgaan. Olies sloten 3 punten lager op 273. De Staatsfondsenmarkt was licht verdeeld. De Amerikaanse sector gaf een voortzetting te zien van de stemming van gisteren, namelijk merendeels kleine verliezen. Aandelen Billiton tweede rubriek werden vandaag vernomen op 233 (236). De aandelen Billiton eerste rubriek, die sinds enkele dagen niet noteerden, gaven een ver lies te zien van ruim 30 punten. Ge adviseerd werd een prijs van 317 tegen een vorige notering van 349. Woensdag 29 Maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad I. 1UU0.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned '48 3ÏOO^ 100H Ned '47 3 3 98% 98% Dollar-Ing '47 3 98% 98{i Investeringscert 3 99% 99% Ned p 1962/4 m.b 3 99% 99% Indlë "37 A 3 96% 96% Grootboek '46 3 97tf 97IS ACTIEVE AANDELEN Kolon Bank 70 70 N Ind H Dank 100 100 Ned Handelmü 149 149% A K U 173% 171% Lever Hr212% 210% Philips 221 >/4 219% Wilton Feyennord 141% 140V4 Kon Olie 275% 273% Amst Rubber 131% 127% Dell-Bar Rubber 104 102% Holl Amer Uin 153 155 Kon Ned Stoomboot 131 129 Ned Srheepv Unie 132% 129% H VA 131% 127% Java Cult 69 68 Dell Bar MU 112 104 Dell M1| 126% 124 Senemhah 114 105% NIE1-ACHEVK OBLIGATIES Prov en Gem "Leningen Adam 194? «3%i 100V4 100 Den Haag 1947 l 3 101 R dam -3? I UI 3% 102^ 101% tndusir Obligaties Lpver s Zeep Mi) 3% 102 102% Kon. Petr. Mi) 1C3 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amsterd Bank Rotterd Bank Twentsche Bank 163% 180 170% Industriële Ondernemingen Ned G en Spir fabr 303 Rott üroogd Mi1 272 Zwanenb Organon 199 Handelsondernemingen Born Sum R. MU 107 Internatio151% Albert Heyn 196 Ned Mil Walv Vrt. 93 Spoorwegen Dell Spoorw Mij Amerik fondsen Anaconda Shell Union 39% 29% 40% 163V4 170 164 303 270 195 107 154 195 92 38% 29% 40 Fondsen nlt Lelden en omgeving. (Aandelen) V K. 28/3 Holl Constructie223 Kon Ned Edeimet 88% 87 Prei wa idem 95 Int Kunststof! Ind 114 114 Kon Ned Grofsm 147 L 145 L Textiel Gehr v WUk 18814 Tteleman en Dros 114 11» Ver Touwfahrieken 140 Prei idem 140 Lahan I>a'u Cult mil )l)L Leldacbt Wolsplnn. 184 L

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 3