PAVILJOEN PARADIS Het verlangen naar „de eigen woning' PANDA EN DE MEESTER-MUZIKANT Het zevengesternte en de maan Verduistering der Pleiaden 23 lirt 9. uur Hét onbrandbare vlokkBMvcsX&r Radio-programma 89ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Dinsdag 21 Maart 1950 Tweede- Blad No. 26954 Een ook voor leken interessant I ler ons af da" de maan. zo zal dus Donderdagavond de maan niet in bot- schouwspel (Van een bijzondere medewerker). Het v/oord ..verduistering" heeft ons steeds onaangenaam in de oren geklon ken en sedert de jaren van de bezet ting is deze wanklank nog versterkt. Verduistering roept het beeld op van donkere, verlaten straten in een don kere. sombere tijd. Dagen, waarin wij in menig opzicht weer dichter bij de natuur kwamen en bij gebrek aan straatlantaarns al dankbaar waren wanneer de volle maan ons pad wilde verlichten. Maar ook dagen waarin wij misschien een ogenblik vol ontzag hebben opge zien naar de stralende sterrenhemel, die onaantastbaar hoog onze uitgedoofde stad overkoepelde. Het is voor die glan zende maan en voor die flonkerende sterren dat wij thans, ondanks de bran dende lantaarns, weer even uw aan dacht vragen, HET ZEVENGESTERNTE. Wanneer wij in het vroege voorjaar enige uren na zonsondergang onze blik naar het Westen richten, vinden wij vrij hoog aan de avondhemel een groepje sterren, dicht opeengepakt, dat sinds oude tijden de Pleiaden wordt genoemd. Het zijn geen heldere sterren. Onze eerste Indruk is die van een wazig vlekje, maar na enig turen kan men zes of zeven afzonderlijke liohtpuntjes onder scheiden en zo komen de Pleiaden aan de meer bekende naam van Zevenge sternte. Zeven sterren. Maar wanneer u een toneel- of veldkijker op het groepje richt, zult u met bewondering gade slaan, welke rijkdommen dit bescheiden instrument kan onthullen: het „wa zige vlekje" is opgelost in tientallen stralende lichtjes. Ondanks het hierbijgevoegde kaartje zou het echter toch niet meevallen, het Zevengesternte te ontdekken, wanneer de maan ons niet te hulp kwam. DE MAAN WIJST DE WEG Wij weten allen dat de maan een wis pelturig hemellichaam is. Nu eens staat zij de gehele nacht als een heldere schijf aan de hemel, dan weer is zij slechts des avonds of in de morgen als een smalle sikkel zichtbaar. De maan verandert echter niet alleen van uiterlijk; zij verandert ook van plaats Wie enige avonden achtereen let op de sterren in de buurt van de maan, zal bemerken, dat de maan tel kens op een andere plek is te vinden, als het ware tussen de sterren voort- schuift. Het gaat niet vlug, maar dit statig voortbewegen heeft toch tot ge volg, dat na een viertal weken de maan de hemel rond is. De maan loopt in een grote kring om onze aarde, elke maand opnieuw. - Nu wil het geval dat de maan op haar rondreis in de buurt van het Ze vengesternte komt en hiervan zullen we een dankbaar gebruik maken: de bekende maan zal ons het onbekende Zevengesternte wijzen. In de avond van Woensdag 22 Maart staat de maan als een brede sikkel aan de Westelijke hemel en op enige afstand links-boven de maan vinden we het Zevengesternte. Donderdagavond a s. evenwel zal de maan niet alleen „In de buurt" van het Zevengesternte komen, maar zich op precies dezelfde plek bevinden. DE BEDEKKING. Laten wij onmiddellijk ter geruststel ling meedelen, dat u niet bevreesd hoeft te zijn voor een botsing. Al lijken maan en sterren zWh belde aan een grote hemelkoepel te bevinden, in werkelijk heid staan de sterren veel en veel ver sing komen met het Zevengesternte maar tussen deze sterren en onze aarde door schuiven. Dit betekent dat tussen halfnegen en elf uur de maan de ene ster na de andere aan ons oog zal ont trekken. de een na de ander zal ver duisteren. Nu is er een moeilijkheid. Op avonden met maneschijn is de hemel licht en vallen zwakke sterren bezwaarlijk te ontdekken. Hoewel de maan Donder dagavond nog niet veel licht geeft, zal toch het Zevengesternte voor het blote oog nauwelijks zichtbaar zijn en zullen we de hulp van een toneel- of veldkij ker nodig hebben. In de kijker vertoont zich dan het beeld, dat de tekening ons laat zien: een brede maansikkel temid den der Pleiaden. In de kijker zien we ook dat de maan In werkelijkheid geen sikkelvorm heeft, dooh een ronde gedaante. Naast het heldere, -sikkelvormige deel is de rest van de schijf flauw zichtbaar in een asgrauw verschijnsel. Ook aan de niet- verlichte zijde is de maan dus waar te nemen en dit komt ons goed te pas. Juist achter deze grijze rand zullen dê sterren schuil gaan. PLOTSELING UITDOVEN. Langzaam schuift de maan op een ster toe. tergend langzaam Einde lijk schijnt de ster de rand te raken, te aarzelen of zij nu vóór dan wel ach ter de maan langs zal gaan en op eens is zij verdwenen! Dit uitknippen yan het lichtje zal u de eerste maal on getwijfeld verrassen; zonder enige waar schuwing is de ster plotseling weg. Met spanning wacht ge op de volgen de bedekking, ge meent thans voorbe reid te zijn. Opnieuw raken maanrand en ster elkaar, en opnieuw wordt ge verrast door de bliksemsnelle verduiste ring. Zorg er vooral voor, dat uw kijker of uw arm steun vindt tegen een muur of raamkozijn. Al kijkt ge, natuurlijk niet uren achtereen, in.de minuut, dat ge een bedekking gade slaat, mag de kijker niet trillen doordat uw armen vermoeid raken. WETENSCHAPPELIJK WERK. Het waarnemen van sterbedekkingen heeft wetenschappelijke waarde. Ook leken kunnen op dit terrein belangrijk werk leveren. Op hetzelfde ogenblik dat u Donderdagavond een ster achter de maan ziet verdwijnen, wordt de bedek king door tientallen amateurs in Ne derland waargenomen, die daarmede EERSTE DEMONSTRATIE MET KLEURENTELEVISIE. Nog 3 a 5 jaar alvorens geschikt voor Omroep. Voor het eerst in Nederland is met televisie in kleuren gedemonstreerd. De voorstelling werd gegeven in „Hof van Holland" te Hilversum. Men toonde zich zeer voldaan over het geboden aether-kleurenspel. Technici achtten het kleureneffect iets beter dan - dat van de kleurenfilm in het tegenwoordige stadium. De uitzending geschiedde langs een kabel op 405 beeldlijnen. Van strepen, die wel eens in het televisiebeeld kun nen optreden, werd weinig gemerkt. De uitzending langs de kabel verhinderde het optreden van storingen. Ook Philips experimenteert sinds jaren met kleurentelevisie, zo werd bekend gemaakt naar aanleiding van de demonstratie in Hilversum. Met grote belangstelling hebben ex perts van Philips kennis genomen van de demonstraties met Engelse en Ame rikaanse systerpen, die in de laatste jaren werden gehouden.. Met de op dit gebied experimenterende firma's is ook Philips van mening, dat het nog drie tot vijf jaar zal duren, voordat de kleu rentelevisie technisch geheel geschikt zal zijn om in omroe-pvorm toegepast te worden. DOELMATIGHEIDSCOMMISSIE KON. MARINE. In verband met het feit, dat de totale personeelssterkte van de Kon. Marine .n Indonesië en Nieuw Guinea met in begrip van de aldaar dienende mari niers moet worden teruggebracht tot 4700 man en deze inkrimping lütteraard ingrijpende veranderingen zal teweeg brengen, alsmede om deze maatregel zo efficiënt mogelijk uit te voeren, heeft de vlaggenofflcier der Kon. Marine in Indonesië een doelmatigheidscommissie samengesteld welke bestaat uit kapitein- luitenant ter zee G. B. M, van Erkel (voorzitter), kapitein-luitenant ter zee vlieger A. W. Witholt (lid) en luitenant ter zee der le klasse W. A. de Looze (secretaris), INSTELLING COMMISSIE'S DUW-AANGELEGENHEDEN. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Sociale Zaken hebben voor het gebied van elk Ge westelijk Arbeidsbureau een geweste lijke commissie voor DUW-aangelegen- heden ingesteld. Voorts Is ingesteld een Centrale Com missie van Advies voor DUW-aangele- genheden. Tot voorzitter is benoemd prof. mr J. V. Rijpperda Wierdsma, te Leiden. Tevens is ingesteld voor het gebied van elk Gewestelijk Arbeidsbureau een gewestelijke beroepscommissie, dat een DUW-arbeider tegen de hem opgelegde straf van ontslag of schorsing bij haar in beroep komt en een centrale be roepscommissie. Tijdelijke bouwsels veel te duur betaald (Speciale reportage). Per 1 Januari- j.l. is btf Ministerieel besluit in ons land overgegaan tot het instellen van een zogenaamde „vrije sector" in het bouwbedrijf, tot een maximum-inhoud per woning van 500 kubieke meter. Dat betekent dat ieder, die het be kostigen kan, weer, als vóór de oor log, een huis kan laten bouwen, mits hy daar geen subsidie voor vraagt en mits natuurlijk hij zich houdt aan de bouwvoorschriften. 'Wie zijn oor te luisteren legt, zal in tussen bemerken dat nog maar zeer weinig belanghebbenden van deze on getwijfeld uitermate belangrijke maat regel op de hoogte zijn. De versnelling van het wederopbouwproces is voor een groot deel van ons volk een gesloten boek gebleven en ondanks de, door die versnelling geschapen, mogelijkheden, worden nog vele honderden, wellicht duizenden, het' willig .slachtoffer van een enorme geldverspilling door het kopen van een tijdelijk bouwsel van hout of eterniet, soms ook op wielen, dat vele malen duurder uitkomt dan het stenen huis. dat men nu volgens deze laatste regeling kan laten zetten, en bovendien veel beperkter levensduur heeft. In zekere zin heeft de overheid, die zich daar nu zorgen over maakt, zelf ook schuld aan die gang van zaken ge had door oogluikend toe te staan dat men zich op enigerlei wijze een eigen woonruimte verschafte, ook al wist men dat die woning in verschillende opzich ten niet aan de officiële voorwaarden voldeed. De woningnood is groot in ons land en het probleem van de samenwoning zeer pijnlijk. Als iemand er de kosten voor over had om zich een op zich- zc'? dikwijls veel te duur tijdelijk huisje aan te schaffen en het was een net gezin dat een goede bewoning waar borgde. dan vond men het al gauw goed en was men blij dat de stroom van naar een gemeentewoning dingende ge gadigden voorlopig weer met één was verminderd. Zolang men van de nood een deugd moest maken en Nederland duizenden crepeergevallen kende, heeft men die politiek van „hand voor de ogen" wel licht niet eens onverantwoordelijk mo gen noemen. BODEMLOZE PUT Nu wü echter allengs, zy' het nog langzaam, naar wat meer geconsoli deerde toestanden gToeicn en het geld bovendien met de dag duurd?r wordt, begint men in bevoegde I rin gen meer en meer oog te krijgen voor het feit dat duizenden in het verle den hun vaak met moeite verkregen spaarcenten in een bodemloze put hebben gesmeten door zich een houten of asbesten woning of een „huis op wielen" aan te schaffen. Voor wie over voldoende kapitaal be schikt. kan een dergelijke koop wellicht geen kwaad en gunt men de aannemer zijn extra-verdienste. Helaas zijn er tal lozen, die met zeer girote inspanning het verschuldigde bedrae bijeen hrióben gekregen, zich verblinden lieten door het in zijn nieuwe verf blinkende (hoe wel uiterst wankele» „eigen woninkje", zowel als door het feit dat zij binnen enkele weken baas cp eigen erf konden zijn Zij hebben enige maanden soulaas gevonden, maar daarna al zeer spoedig, bij critlsch onderzoek, de volgende ernstige conclusies moeten trekken: 1. Dat hun huis in feite niet anders dan een noodwoning ls waarvoor zijn een zó hoge p \js hebben betaald dat het volkomen onrendabel is. 2. Dat de onderhoudskosten buiten gewoon hoog zijn omdat de planken al na enkele maanden scheuken, het et.er- niet barst, de schroeven, die het geheri in elkaar klemmen, loslaten, en de verf er door de wind en dc regen als het ware af wordt geblazen.- 3 De levensduur naar deskundig oo"deel aanmerkelijk korter moet zijn dan in de prospectie cn advertenties van aannemers of fabrikanten is voor gespiegeld. 4. Men en dal Is uiterst belangrijk sinds 1 Januari in dc vrye sector een stenen huisje kan laten bouwen dat f. 1000 a f. 1500 meer kost in aan schaf, maar veel meer ruimte en com fort biedt, vijfmaal zo lang ntfee gaat en de rente van een eventuele hypotheek meegerekend per weck een bedrag eist dat veel lager is dan van de talloze huisjes, di3 als per manente" bewoning worden aange diend. maar naar het oordcel van bevoegde autoriteiten een bron zullen vormen van narigheid voor de eige naars en van sociale moeilijkheden voor de gemeenten. In een voteend artikel méér daarover. onze overbelaste sterrenwachten een welkome dienst bewijzen. Mochten de verduisteringen op 23 Maart bij u de drang wekken, hiervan meer .te weten, stuurt u dan een kaartje naar de Leidse Sterrewaoht. Men zal u graag uitvoerig inliohten. 45 et per Flacon FEUILLETON Oorspronkelijke Nederlandse Roman door J. L. LODEWIJKS herplaatsing wegens (Gedeeltelijke misstelling) Bart van Dijk heeft de zee en het strand geschilderd, telkens opnieuw, vele keren in die enkele maanden dat ligt onder de aarde en is aarde ge- spiegelen in zijn drank als een klein Bart van Dijk met een ernstig gezicht, worden, hij is weg en verloren in de mager zennetje. En hij zegt: De en hij prutste onderwijl wat aan eer. massa van onze wereldbol. Maar zijn natuur leent zich aan alle kunsten uit, werk is daar neg, levend en schoon. Het alle kunsten gebruiken- haar, het is ts een werk van God, hét is een stuk haar bestemming om hen alle terwille van de eeuwige hemel, dat zij op aarde te zyn. Is dat een meesteres? Het is mochten ronddragen en weggeven. Ar- een maitresse zeg ik u. Maar een scho- tis Natura Ma-gistra staat er boven uw ne maitresse, een die er zyn mag en dierentuin in Amsterdam. Wie heeft waar ge mee te doen wilt hebben dat uitgedacht? Het is barre nonsens. De hotelbaas moet er mee lachen. Het is fout, te zeggen, dat de natuur Dat is een fraaie vergelijking, zegt hij, jaja dat hebt u mooi uitgedacht, daar zit wat in. En hij haalt nog wat uit zijn geheugen over Bergson en Spino- de meesteres der kunsten is. Wat is de natuur dan? vraagt de hotelhouder, hij leunt voorover in zijn lage fauteuil en heeft er een warm za, die hadden daar ook eens iets over hij hier "woónt.~~Hy kan er niet genoeg j hoofd van. J gezegd, dat klopt wel zo ongeveer, van krijgen die oneindigheid iedere Daar gaat Bart van Dijk iets eigen- Zo wordt daar zwaar gepraat in een teer weer een nieuwe kleur en een an- aardigs zeggen. Hij heeft zo van die hotel te Bergen. Over die plaatsnaam ter aanzien te geven op zijn doeken. kuren, dat hij breedsprakig wordt, dan heeft Bart van Dijk ook nog een aar- Hij heeft al naam gemaakt, er zijn ver- I is het gelijk een waterval van woorden digheidje gemaakt, dat was in de eer- schillende kenners in Bergen gelo- die nij niet meer stoppen kan. j ste weken teen hij er woonde. Daar S*erd. die hem komen opzoeken en zijn' Het moet zijn: De natuur is de kwam een hoge a-utoriteit uit het werk prijzen. Hij gaat een tentoonstel- maitresse der kunsten, zegt hy met plaatsje op zijn atelier, Bart van Dijk houden in Amsterdam, zijn Bra bants werk zal er de hoofdschotel van vormen; hij wil ze hier eens wat laten tten van het Zuiden, ze moeten er niet min over denken. Als de zon in de streek van Engeland ol daaromtrent in de zee gevallen is, Gaan de' twee van het terras naar bin een diepe adem. I het hem zijn werk zien en er werd over Kijk, daar ziet de hotelhouder van j de prijs gesproken. Het was een per- op. Wilt u me dat eens uitleggen, 1 soon die nogal wat te zeggen had, hij dat kan ik niet meteen begrijpen. U zat in het gemeentebestuur. En hoe zult wel gelijk hebben, maar ik vind vindt u het in Bergen, had hij Bart het toch maar raar. gevraagd nadat zij het eens waren ge- Bart van Dijk zit daar te redeneren worden; hij had twee doeken gekocht met een glas jenever voor zich, hij j voor zijn schrijfkamer, ten, waar de lichten aan zijn. Er zijn neemt het glaasje bij de voet en houdt Bergen vind ik verschrikkelijk, Dog niet veel gasten, de grote drukte j het tegen de lamp. Hij knijpt één oog daar houd ik niet van, maar op Bergen Koet nog komen als de vacanties be- diclit en ziet het electrisch bolletje 1 daar ben ik verliefd op geworden, sei Sinnen. Zij praten samen, zij voeren wn ingewikkeld gesprek. Over de kunst is het begonnen, maar daar blijft het Diet bij. De politiek en hemel en aarde bomen er aan te pas, de grote wys- Geren en wat zij zo al gezegd en niet Gezegd hebben. Wat is kunst, vraagt de hotelhou der, kunt u mij in het kort zeggen wat kunst is. U bent een kunstenaar, _u Koet het weten. Ik heb er nog nooit een definitie van gehoord. - Dan hebt ge niet goed geluisterd, I *3t Ban van Dijk en hij trekt aan hju pijp dat het snurkt, ge moet uw «en open zetten en ge wordt een wijs Kan. Er zijn er al zoveel, die in het t kort gezegd hebben wat kunst is, ge Koet dat zeker al eens gehoord hebben. Maar ik zeg het u: de kunst is de eni- brug tussen God en de mensen; On- Lieve Heer heeft er zo nu en dan fen tussen zijn kostgangers, die geeft i Hij wat in zijn mars om rond te delen; 1 <~n stuk van de hemel geeft hij hem; «er, geef daarvan aan al die sukkels daartussen gij leven gaat en maak ben een hortje gelukkig er mee, dat •<3t hij tegen de schrijvers, de schil lijst. om zijn lachen te kunnen nouden. De hoge autoriteit, wist niet veel te zeggen, hij moet gedaaht hebben dat die schilder hem stond te besalleman- deren. Ik ben bang dat ik niet precies begrijp wat u bedoelt, of misschien verstond ik u verkeerd, zei hij met een lachje, Bart van Dij!k hielp hem uit de droom. Nee, hij had het gced verslaan, het was een grapje, een woordspeling om zo te zeggen. Hij bedoelde dat hij een landschap van bergen, zoals in Zwitserland, verschrikkelijk vond, maar dat hij dit dorp aan de zee had lief- gekregen, omdat hij het zo mooi vond, zie dat bedoelde hij er mee; het kwam allemaal omdat een mens nu eenmaal niet met hoofdletters kan praten, dan zou het wel duidelijk zijn geweest, wel ke bergen dat hij bedoeld had en welke niet. Zozo, nu ja, kijk, nu wist de hoge autoriteit wat de bedoeling was, ja, dat was aardig gezegd, dat moest hij ont houden. Overigens ging hij ieder jaar met vacantie naar de Ardennen, hij WEDEROPBOUW STRIJDT TEGEN SLECHTE DURE WONINGEN. Wij laten U hier vier voorbeelden zien van slechte en economisch niet ver antwoordde woningbouw. Links boven: Houten woning van f. 5.000—, inhoud 150 M3, levensduur hoog stens 10 jaar De kamerwanden zijn van board of bimscement-platen Fun dering ontbreekt. Rechts boven: Geverfd plaatijzeren „woning op wielen", van 60 M3 inhoud, met board binnenbetimmering. Afmeting 10 x 2 40 meter. Totaalkosten met schuur, afvoer en waterleiding f. 5.159,De levensduur is niet te bepalen. Links onder: Houten woning met eveneens een binnenbetimmering van board plaat. De fundering bestaat uit beton stiepen. De vloer is deels van- tegels, deels van houb De inhoud 110 M3, bouwkosten f. 2800—Levensduur maximum 10 jaar. Rechts onder: Houten woningen met rieten daken, die eerst f. 7.en thans f. 6.per week huur doen. Bouwkosten per stuk f. 5700, fundering beton plaat. Waterleiding en stroom aanwezig Levensduur bij goed onderhoud 15 Jaar, moest dat voor zijn gezondheid, vond er ook niet zoveel aan. hÜ (Wordt vervolgd) 59). Vóór de cel, waarin Panda, Flod- <3ers, 'de muzikanten""'En 'zij' de'len het der Fiedeldum en Joris Goedbloed op- tend zonder te zeggen van wie het *oint, maar de mensen voelen en rui ken het als ze het krijgen. Ze zeggen, <ijk, dat is schoon, ze worden er door ontroerd, ze gaan iets bespeuren van te eeuwige schoonheid en soms moe gesloten tfaren, zat nog steeds Brigadier Bernardus Boekweit om de wacht te houden. Het hoeft ons niet te verbazen, dat de wakkere diender na alles wat hij had meegemaakt im het geheel niet meer wakker was, doch een klein, wei- scherp tot de opschrikkende Boekweit. „Snel! Alstublieft! Treedt een momentje binnen in ons nederig verblijf! Een mij ner vrienden is door een ernstige onge steldheid aangegrepen en ik vrees het ergste!" Zó klemmend klonk zyn stem, dat de brave Boekweit zich geen ogenblik be ten ze er tranen om laten. .Zie de I verdiend tukje deed. Blijvende rust was kunstwerken in de musea en daarbui- I hem evenwel niet vergund, want nu, naar binnen. ten. de Middeleeuwse kerken, de stad- midden in de nacht, werd plotseling het stak Joris juist zijn voet vooruit, zodat huizen van Brussel en Brugge, hoor de deurluikjevan de cel geopend. en de politie-man, nauwelijks nog de drem- Wmposities van Mozart, van Bach, i wie keek daar naar buiten? Joris Goed- pel overschreden hebbende, zijn even- tees de dichters en de schrijvers van bloed! Zyn gelaat stond ernstig en be- wicht verloor. Hy werd gewoon beentje '•te tijden. Wat leest, wat hoort ge zorgd. gelicht en smakte met een zware dreun daar? Wat ziet ge? Die het maakte,' „Officier! Officierl" fluisterde hij1 op de stenen vloer van de cel. „Stil toch! Wees toch voorzichtig, of ficier!" fluisterde Joris, tenvijl hij zich bovenop de neergestorte beambte wierp. „Gij zoudt met uw lompheid mijn sla pende makkers wekken en hoe on aardig zou dat niet zijn! De braven hebben hun zoete sluimering toch recht eerlijk verdiend!" Al pra-tend had hij WOENSDAG 22 MAART. Hilversum I (402 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.18: gram muziek; 8.00: nieuws weerberichten, 8.18: gram.muzlek; 8.50- voor de vroi^w; 9.00: gram.muzlek (9.309.35: waterstanden); VPRO 10.00: „Kinderen en mensen", causerie; 10.05: morgenwijding; VARA 10.20: voor de vrouw: 11.00: Radio Volksuniversiteit; 11.30: gram.muzlek; 12.00: orgelspel; 12.30 mededelingen; 12.33: voor het platte land; 12.38. gram.muzlek; 12.55: kalen der; 13.00: nieuws; 13.15: dansorkest; 13.50: gram muziek: 14.00- gesproken por- I tret; 14 15: jeugdconcert; 15.00: kinder - 1 koor; 15 20' voor de kinderen; 15.50' cello en plano; 16.00: vragenbeantwoor- dlng; 16.30voor de zieken; 17 00: voor de Jeugd; 17.30: pianospel: 17.45: rege ringsuitzending: 18 00: nieuwg! 13.14: Vara-varla; 18.20: gram.muzlek: 18.30: Radio Volksuniversiteit; 19.00: Parlemen tair overzicht; 19.15: gram.muzlek; VPRO 19.30: voor de Jeugd; VARA 20.00: nieuws; 20.05 Vara-feestvarla: 20.15: socialistisch nieuws; 20.20: „Les Noces de Jeannette", operette: 21.20: „De keizer ls een dief", hoorspel; 22.05: gram.muzlek: 22.20: zang, altviool en orgel; 22.45: populalr-weten- schappelijke causerie; 23.00. nieuws; 23.15 24.00: gram.muzlek. Hilversum TI (298 meter) NCRV 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek; 7.45: een woord voor de dag; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gewijde muziek; 8 45: gram.muzlek; 9.00: voor de zieken; 9.30: gram.muzlek; 10.30: morgendienst: 11.00: „Een meisje als Llentje", hoorspel: 12.30- mededelin gen: 12.33: koorconcert; 13.00: nieuws; 13.15: koorzang: x.3.20: mandollnemuzlek; 13.50' gram.muzlek; 14.00: Promenade orkest: 14 30: blaaskwlntet en piano: 15.00' Jeugdconcert; 15.45: gemengd koor; 16.15: voor de Jeugd; 17.30: zang en I plano: 17.45: voor de Jeugd: 18.00: f'an- I farecorps; 18 30: voor de strijdkrachten: 19.00. nieuws: 19 15boekbespreking: 19.30 sportcommentaar en gram.muzlek: 19.40. radiokrant: 20.0C: nieuws; 20 05: com mentaar famlllecompetltle: 20.15: so praan en orgel; 20.30: lildensoverdenklng; 21.00: gram.muzlek," 21,16: Concertge bouworkest: 22.00: vraaggesprek over de voorjaarsbeurs: 22 15' strijkorkest; 22.45: avondoverdenking; 23.00: 'nieuws; 23.15 24.00: gram.muzlek. Lijn 3 distributienet 7.05 gram.; 7.30 dacht. Hu opende de'celdeur en snelde de lippen van de gevallen'brigadier "in con£ert7'49°0?VGra'm ■7'50in0ioerUratekn?' naar hïnn,n maar ongeluMügerw()a> een ijzeren greep verzegeld. Het zal n.oo Reg Dtxon tl 30 Howcii-orïtfoci iedereen duidelijk zijn, dat de politie- Ork Mantovanl- 12.32 Ork Loos; 13.is: man zich in zijn macht bevond, terwijl Gram 15.00 Ork Chrlstophersen- I6.no de cel-deur open stond! Al spoedig zali°rk- Melachrlno; 16.10: Reportage. 16.30 beraamrMiad?11' mi5dadiB P'an Weet K^k^ntoor:'^^: d 5C"" oeraama naai lct; 20no Symph.-ork.: 21.30 Gram.; 22.15 I Bach; 23.05 Verzoekprogr. Lijn 4 distributienet 7.15 „Bonjour le Monde"; 7.25 ,,On prend le café au lalt au lltl"; 7.30 Ork.muz.; 8.10 concert; 9.00 kookpraatje; 9.x0 Gram.; 10.00 Ménage en Muslque; 11 30 Schüfferkwartet; 12.00 Ork. Hagestadt; 12.30 ens. „Rainbow"; 13.00 „Mrs Dale's Diary"; 13.15 BBC Var.- ork.; 14.00 concert: 14.45 v. d. kinderen: 15.00 v. d. vrouw;' 15.40 ernstige muziek; 16 00 planoduo; 16 15 Tllmcrltlek; 16.25 fllmmuz.; 16.50 Sopraan met plano: 17.05 ..London Es." Singers"; 17.30 dansork. Sil vester; 18 00 BBC North. Orch.; 19.00 gram.; 19.30 dlv.; 19 45 Weense muziek; 20.30 BBC Var.ork.; 21.00 BBC Symph. ork. olv. Sir Adrian Boult; 22.15 toespra ken"; 23.15 „Topic for to-nlght"; 23.20 Geraldo. AGENDA WOENSDAG: Gerecht 10: Prop.-avond Splrltisch Ge nootschap. 8 uur nam. Plantage 16: Lezing voor nlet-Katholle- ken. 8 uur nam. Schouwburg: Kunstkring „Het Schouw spel", „Bakersprookje", 8 uur nam. Volkshuls: Lezing H. C. Verkruysen over biiltenlandse reizen,- 8 uur nam. DONDERDAG: Den Burcht: Int. Ver. Bellamy. Spr. de heer Horsmeier. 8 uur nam. Den Burcht: Soc. Zangkoor „Morgen rood". 8 uur nam. Rapenburg 50' Alg. Anthroposophlsche Ver. Spr, mevr, H. E. Casparé. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: „Ex Animo". „Matth&us-Pas- sion". 7 1/4 uur nam. DE BIOSCOPEN. Trianon „Thj third man" (14 Jr). Zon. 2,15, 4.30. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. 'tex Black Bart de Vrijbuiter" (14 Jr). Zon. 2 13 4.15. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 15 en 9.15 uur. Casir.o „Luchtbrug naar Plmllco" (alle leeft Zon, 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.15 uur. I.Ido „De machtlgp Joe Young" (18 Jr). Zon. 2,30 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. I uxor - ..Mr Belvedère loopt college" (alle leeft.) Zon. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9,15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 18 Maart 13 uur tot Zaterdag 25 Maart 8 uur waargenomen door Apothpek Böek- 1U.,,„ v. u. OVJI_ wUt. Breestraat 74 en de Haven-Apotheek. daten19.30 KozakKcnkooV: 19.50: Feuil- Haven 18- Te Oegetgeest door de Oegstgeestcr Apotheek Wllhelmlnapark 8.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 9