Met huiveringwekkende grootsheid, in kille strijd tegen het horloge werd Andersen wereldkampioen Hand van Rotterdammer Bol redde U.Y.S. van puntenverdeling met Overmaas Wereldkampioenschappen met hindernissen Johnny Werket kon toegeworpen handschoen niet oprapen Zege op 't nippertje 88ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 20 Februari 1950 Tweede Blad No. 26929 (Van onze speciale verslaggever). Er is een schijnbare paradox Ai de>ze aanhef, maar dank zü het slechte ijs in Eskilstuna hebben de schaatswedstrijden om het wereldkampiocn- sthap een veel spannender verloop gehad dan onder normale omstandig heden het geval zou zijn geweest. Na twee dagen, waarin soms de confe renties achter de groene tafel belangrijker schenen dan de wedstrijden op het ijs, heeft Andersen metterdaad bewezen een groot kampioen te tjjn door in het licht van de booglampen tegen de donkere achter grond van de pijnbossen van Eskilstuna in een gruwelijke, huivering wekkende strijd tegen het kille horloge, aangemoedigd door honderden Xoren, die onvermoeid ,.Eja Jilles" bleven schreeuwen, uit een bijna wanhopige positie de titel van wereldkampioen weg te slepen voor de gretige handen van de kleine Amerikaan Johnny Werket, een strijd, he laas, waarbij wjj met Kees Broekman wel toeschouwers moesten zijn en dat is dan meteen onze teleurstelling in dit titanenspel, een teleurstelling die weliswaar na de bittere ervaringen in Helsinki en Oslo niet onver wachts is gekomen, maar welke toch, na alles wat wij van hem deze win ter opnieuw verwacht hadden, gevoelig de domper heeft gezet op de in Nederland nog altijd gangbare Broekman-verheerlijking. Onze enig? troost ls zijn derde plaats op de 10.000 meter achter Andersen en Liaklev. Het zijn met recht weTeldkampioen- happen op de sohaats met hindernis- m 'geweest- Was ook in de vooraf- dagen de temperatuur in Es- Jfcina niet bepaald winters te noe- cd, de misère begon pas recht toen k de naoht van Donderdag op Vrij dag het kwik snel in de thermometer -hoog klom, zodat de moode baan van r. Tunnavalla-stadion Vrijdag meer cp een zwembad begon te lijken dan ;p een schaatsbaan. Toen begonnen geruchten de ronde doen, dat de wedstrijden zouden orden ültgesteld, geruchten die Za- .„agochtend bij de keuring van de an werkelijkheid hhdden kunnen orden als de Noren htm zin hadden kregen. Zij waren echter de enigen, ie niet wilden rijden en daardoor wa ai nun rijders verplicht op de baan verschijnen. Wij zagen Andersen »t kennelijk onbehagen de voorste an keuren, als een poes voorziohtig 'jn benen optrekkend, met lome streek twijkend voor Broekman, die in de ,9de sweater met in het groot zijn aam op de rug ook de baan kwam ^erkennen. Er heerste een beetje een katterige emming, die gelukkig wat beter werd ::n met muziek voorop de fleurig aan- "klede Jongens en meisjes de vlaggen q de deelnemende naties kwamen "endragen. Een waterig zonnetje robeerde ook nog wat kleur bij te zet- n, maar de stemming zakte weer on- r nul toen de eerste tijd van de 500 «ter bekend werd. Van der Voort had de weinig te be- 'Men eer om met een tijd van 51,6 de rij der deelnemers te openen, Wh zijn tegenstander Seyffarth bracht er met 50,4 sec. al weinig beter af. ijor, de wereldkampioen van vorig bracht met 50,8 sec. ook al geen 'Kerende tijd cp het bord en het ■rdion kwam pas in beroering toen kleine Johnny Werket 47,3 voor Het noteren. Diep voorovergebogen, bijna met de EIJS op het ijs liggend, vloog Johnny w de baan, alsof er geen moeilijk en bestonden. Hij werd het, deze tengere Amerikaan met zijn iiur van een jockey. Dit was zijn te kans en zo was het ook in iets '"here mate voor zijn landgenoten 1 en Ken Henry, Zy hebben al bewezen de meesters van de hnt te zijn, met een tactiek van die typisch Amerikaans ge- kan worden. Maar hier op het te ijs van Eskilstuna kregen zij de om een grote slag te slaan. Ja, grote slag, want de favoriet en '■^rlijke tegenstander Andersen kon «•echts ten koste van grote inspan- ,rp° 49,1 sec. uitwringen, en de fa- rv van Zweden, Gothe Hedlund, zelfs met 50 sec. daar nog ver «h- Om maar niet te spreken van MOTORSPORT. Wedstrijdkalender K.N.M.V. TT-RACES OP 8 JULL Op een in Amsterdam gehouden ver- jfN* heeft de sportcommissie van (fuiM.V. in overleg met de organi- wedstrijdkalender voor het «50 vastgesteld. Opmerkelijk is dat het aantal aan lagen voor het houden van wedstrij- jn. in vergelijking met 1949 sterk is gelopen. Dit komt hoofdzakelijk «irdat het vorige jaar verscheidene jganisatoren dikwijls zware finan- C1e verliezen hebben geleden en onr,idenken rii er niet 2ian dit risico •Pöieuw te lopen. Internationale programma ziet er .jjkt uit: 1*jei: Internationale wegraces op het RrJan Zandvoort. Internationale terreinwedstrij" l3°P Duinrell. I- en 14 Mei: Dumonceau bekerrit. -um: Internationale terreinwed- te SchijndeL 8 Inli: T.T. Assen. Justus: Internationale wegraces 1 en o oUit van Zandvoort. L September „Benelux-ronde". ^Ptember: „Battle of Arnhem-rit" ;al?ttonale westriiden en wegraces KNMV-reunie in Deventer, u rij: Etten nationale wegraces. 1: Valkenburg nationale wegra- '*®2i October: kampioensrit KNMV 2 5 uL~°^jastgesteld 'i l tl}' KNMV-voorjaarsrit. Kees Broekman, wiens zware, enigs eins logge gestalte neg dieper in het weke ijs drukte (50,6). De 500 meter, die zoals men weet van onevenredig grote invloed is cp het totaalklasse ment, gaf de Amerikanen Werket, Lamb en Henry, niet alleen de eer als de drie snelsten te worden gehuldigd, maar ook een dankbare voorsprong. Eerste aanloop van Jillis Terwfjl de#winnaars van de 500 me ter werden toegesproken door Sven Laftman, de voorzitter van de Zweed se schaatsenrijdersbond en de echo's van het klaroengeschal wegrolden over de pijnbomen van Eskilstuna, lag Jil lis Andersen op de masseertafel met een verbeten uitdrukking op zijn ma- somber de baan in ogenschouw namen. Voor elke jongen met gewicht aan zijn lichaam was dit uur, deze dag in Es kilstuna wellicht de droevigste ervaring in zijn hele schaatscarrière. Maar elke medaille heeft ook weer een keerzijde en zo zal Lundberg, eens de gevierde man in de Noorse schaatswereld, maar thans de rijder van het tweede plan, wel nimmer hebben kunnen dromen op de 1500 meter voor zijn beroemde land genoot Andersen te zullen eindigen, aan welke prestatie hij ook voor geen gering deel zijn tweede plaats in het eindklas sement te danken heeft gehad. Lund berg bofte door de zesde ronde te loten en,... tegen Johnny Werket. De kleine Amerikaan, die nu weer alles van zijn fantastisohe snelheid op deze betrekke lijk korte afstand kon uitstallen, maak te cfe tijd van (2.32.1) die alleen hij op dit ijs kon maken. Lundberg bleef met drie seconden verschil bijna het rechte stuk van de baan achter en toch heeft Johnny Werket hem zo geprikkeld, dat 2.35 ruimschoots voldoende was voorde tweede plaats. Gemarteld ijs Na zes ritten begon het gemartelde ijs zich te wreken. De rijders die toen kwamen hadden steeds meer moeite om geen al te belachelijke tijd te maken. Zielig was het om Kees Broekman zijn zware gestalte door de weke brij te zien wringen en zijn negende plaats steekt nog niet al te ongunstig af, te meer waar Andersen met zijn grotere souplesse en zijn eveneens formidabele kracht het niet verder wist te bren gen dan de zesde plaats. Na de 1500 meter had Johnny Werket de leiding in het klassement met 42.6 voorsprong op Andersen en was voor de muzikanten reeds het ogenblik gekomen de muziek op te zoeken om straks het Amerikaanse volkslied te spelen. Op dit ijs bleek het met recht voor Andersen een onmogelijke taak de achterst-and in te lopen. Doch wie gedacht had dat de Noren zich zonder slag of stoot aan het gcr fanatiek gezicht, terwijl de vin- I ongeluk zouden overgeven, kwamen be- gers van de masseur krachtig en toch voorzichtig de spieren van de Noor bestreelden sprak de leider van de ploeg in de zangerige taal van' de vi kings woorden van begeestering. Jillis gaf geen antwoord. Toen hij van de tafel veerde zei hij met twee woorden: „Ik win". Hij heeft zijn belofte gehouden. Hutchinson, de vierde Amerikaan, werd op de 5000 meter eenvoudig van het ijs geveegd. Met ruim een ronde voorsprong stoof de viking door de fi nish, nonchalant wuivend naar zijn landgenoten, die hun eigen" Jillis wel hadden willen omhelzen. De Zweden hadden nogal erg hard geschreeuwd voor hun Gothe Hedlund, die Van der Voort met huid en haar heeft opgepeuzeld. Maar Andersen stond met 9.15.4 trots bovenaan. Daarbij ver geleken zakte de tijd van Kees Broek man (9.37.2) in het niet, ook al had onze landgenoot de voldoening te winnen van de Tsjech Kolar. Laat in de avond klaarde de lucht op en scheen een dun vlies je op het glas het eind in te luiden »voor de dooi. Maar een dun vliesje betekentnog geen vorst en midden in de nacht wer den wij in Eskilstuna wakker door het geklater van de regen tegen de ramen Lenteweer Des morgens was het droog en des mid- dagstegen het uur, dat de wedstrijden van de tweede dag moesten beginnen, was het heerlijk lenteweer in het Tun- navallenstadlon. Uit een klaarblauwe hemel scheen de zon. warm en'behaag lijk voor de toeschouwers, die er hun jas bij uittrokken, maar dodelijk voor het toch reeds zo gekwelde ijs. Putsen water werden door de baan vegers van het ijs geschoven, maar het was toch vechten tegen de bierkaai Hier en daar, vooral in de bochten, kwam het gras door het ijs heen kijken en het leek een wedloop te zullen wor den tussen de rijders en de crocusjes. In het Noors kamp heerste weer die pe verslagenheid, temeer daar Ander sen zo ongelukkig was geweest pas de twaalfde rit te loten tegen de Ameri kaan Lamb. Na elf races zou Andersen pas zijn Noren in beweging mogen zet ten in 'n zachte, brijige massa, die be ter in een cafétaria thuishoort dan op de ijsbaan. Ken Henry In zijn vuurrode jas en Johnny Werket waren de enigen van de internationale schaatselite die niet drogen uit. In alle ernst kwamen leiders en rijders bij elkaar en er ging een bood schap uit van de voorzitter van de Zweedse schaatsenrijdersbond, dat de No ren weigerden onder deze omstandighe den verder te rijden. De afgevaardigden van alle landen gingen weer in vergadering en waar schijnlijk slechts zonder de goedkeuring van de Amerikanen werd de Noorse eis, de wedstrijden enkele uren uit te stellen tot tenminste de zon van het ijs zou zijn, toegegeven. En even nadat Johnny Werket, Lund berg en Ken Henry uit de handen van prins Bertll de versierselen voor de beste resultaten op de 1500 meter hadden ont vangen, mocht het publiek enige uren gaan pauzeren. Om vier uur was het zonnetje achter de pijnbomen gezakt, de baanvegers hadden het ijs weer drooggeveegd en net toen iedereen zijn plaats had ingeno men kwam de heer Laftman voor de microfoon vertellen, dat men had beslo ten nog enige uren te wachten om pas te 6 uur 's avonds met de 10.000 meter te beginnen. Zonder morren ging het publiek naar huis en kwam prompt op tijd weer terug. Inmiddels hadden de Noren gepro beerd om ook deze avond de wedstrijd niet door te laten gaan of althans on geldig te maken voor de wereldkam pioenschappen. Maar dit verzoek werd als onbillijk verworpen. Een groot kampioen Jillis Andersen zal er voor moeten vechten en niet alleen hij, maar alle Noren zullen er wel blij om zijn, dat het gebeurd is. Want nu pas heeft Andersen kun nen laten zien, dat hij onder alle om standigheden de grote kampioen is, een waardig navolger van de Bal- lingruds en Mathisens. De strüd om de 10.000 meter ging tegen de Zweedse favoriet Hedlund, maar Gothe heeft al spoedig de strijd moeten staken. En toen is het meer dan tien minuten lang een gruwelijke strijd geworden tegen het horloge. Fantastisch, van een bijna huivering wekkende grootsheid was het, de Noor met geen moment verslappende kracht en snelheid de baan te zien rondgaan. Al de tijd dat de race geduurd heeft bleven de Noren schreeuwen: een twee drie, vier, op de maat van de slagèh, en na elke ronde, als er weer een, twee seconden van de voorsprong van John ny Werket waren afgeknabbeld, juich ten de Noren. Op het ogenblik dat Jillis de achterstand had weggeperst, stond iedereen in het stadion, Noor of geen Noor, recht overeind en schreeuwde. Nog even was er spanning of Johnny Werket in de volgende rit tegen Lund berg de kracht zou kunnen opbrengen de handschoen op te rapen, die Ander sen hem had toegesllngerd, maar vrij wel vanaf de eerste ronde verloor de kleine Amerikaan, die immers voor de lange afstand te veel slagen moet doen om zelfs deze Andersen te kunnen evenaren, terrein. Nog even een uitbarsting van vreugde, toen Johnny Werket reeds halverwege de rit voor de Noorss viking had geca pituleerd, en daarna was het een beetje zielig om hem zelfs achter te zien raken by de oude Lundberg. En dan hadden wy ten slotte zo graag gezien, dat Kees Broekman tenminste op de 10.000 meter nog voor een dave rend slot had gezorgd door zyn race tegen Liklev te winnen, maar ook deze vreugde werd ons niet gegund. Onze enige vreugd is de derde plaats en onze troost, dat hy nog zo jong is en nog alle kans heeft om misschien over één, misschien pas over drie jaren de groot ste onder de grootsten te worden. DE UITSLAGEN. Hier zyn de uitslagen: 500 Meter: 1. Werket 47.3 sec.; 2. Lamb 47.4; 3. Henry 47.5; 4 Lundberg 48.7; 5. Andersen 49.1; 6. Martinsen 49.6; 7. Mackay 49.7; 8. Hedlund 50; 9. Hutchin son 50.1; 10. Seyffarth 50.4; 12. Broek man en Parkkinnen 50.6; 21. Van der Voort 51.6; 26. Huiskes 52.8; 27. Heus 53.2 sec. 1500 Meter: 1. Werket 2 min. 32.1 s.; 2. Lundberg 2.35; 3. Henry en Martinsen beiden 2.36.4; 5. Pajor 2.37.4; 6. Ander sen 2.38.7, 7. Parkkinen 2.39.1; 8. Hed lund 2.39.7; 9. Broekman en MacKay beiden 2.39.8; 15. Huiskes 2.44.1; 19. Van der Voort 2.46.2; 20. Salomon en Heus belden 2.46.4. 5000 Meter: 1. Andersen 9 min. 15.4 s.; 2. Lundberg 9,24.8; 3. Hedlund 9.27; 4. Liaklev 9.27.3; 5. Werket 9.34.1; 6. Broek man 9.37.2; 7. Henry 9.39; 8. Pajor 9.40.2; 9. Martinsen 9.40.8; 10. Asplund 9.46.4; 12. Van der Voort 9.48.7; 18. Huiskes 9.57.2; 23. Heus 10.10.4. 10.000 Meter; 1. Andersen 17 min. 408 sec.; 2. Liaklev 17.58.4; 2. Broekman 18.7; 4. Hedlund 18.10; 5. Lundberg 18.14.4; 6. Pajor 18.18.4; 7. Martinsen 18.38.1; 8. Asplund 18.40.6; 9. Van der Voo# 18.46.6 10. Werket 18.55.8; 11. Henry 1857.5; 12. Laitinen 19.06.4. De eindstand: 1. en wereldkampioen 1950 Hjalmar Andersen (Noorwegen) 210.580 punten; 2. Odd Lundberg (Noor wegen) 211.567; 3. Johnny Werket <V.S.) 212.195; 4. Ken Henry (V.S.) 214408; 5. Goethe Hedlund (Zweden) 214.433; 6. Ivar Martinsen (Noorwegen) 215.718; 7. Kees Broekman 215.937; 8. Reidar Liak lev (Noorwegen) 215563; 9. Kornel Pa jor (Internationale schaatsenryders- bond) 216.207; 10. K. Laitinen (Fin land) 220.660, 11. Van der Voort 222 200; 12. E. Asplund (Zweden) 226.637. VOETBAL. U.V.S. tegen Feyenoord Naar wjj vernemen, speelt UVS Zon dag a.s. een wedstrijd op haar terreir tegen de Rotterdamse eerste klasser Feyenoord. Fasel en De Wolf werden sterk gemist (Van onze sportredacteur) „Morgen drie invallers, voor Fasel, Wallaard en De Wolf" is ons in de loop van Zaterdag tal van malen me degedeeld en onze zegsmannen trok ken er uiterst zuinige gezichten bjj. En gisteren veranderden die zuinige gezichten, die aanvankelijk wat waren opgeklaard toen men merkte dat Bas tóoh meedeed, al heel gauw in som bere. Want UVS was deze middag niet de ploeg, die zo Zondag aan Zon dag onder het toeziende oog van trai ner Piet Kantebeen sierlijk als een raspaardje door dc arena pleegt te galopperen. Het klopte allesbehalve in de Leidse gelederen. En Overmaas? Ach, de Rotterdammers speelden een spelletje van „hè, lekker lenteweer vandaag, best eens zin om te win nen". Hun veldspel was aanmerkelijk beter verzorgd dan dat van de Lei- denaars, die zich als zorgelijke huis vaders over het terrein bewogen, ge drukt door de gedachte „als die jonge Onderwater, de invaller van back Jopie de Wolf, die bewegelijke Rotter damse linkervleugel maar in bedwang weet te houden". En dat kon Onderwater, die overigens zijn uiterste best deed, nu net precies niet, waardoor de heren Gunst en Tab- bers een doorlopende bedreiging voor de Leidse veste vormden. En ware het met de schietcapaclteiten van de Maas stedelingen iets beter gesteld geweest, het Leidse leed was niet te overzien ge weest. Ook UVS kwam vele malen voor het Rotterdamse doel en kreeg daarbij kansen om van te smullen. Maar het wilde niet lukken by de Leddenaars. die wel hard sjouwden en zwoegden, maar wier spel juist dat brilliante miste dat het anders kenmerkt. O zeker, indivi dueel deden zy niet onder voor de Rot terdammers, maar alleen win je geen westrijd en met het ploegverband was het deze Zondag wel bar slecht gesteld. Het gemis van Fasel, voor wie Sloos, uitstekend, in de voorhoede speelde, terwijl Koolhaas, de invaller, zeer be- hooriyk op de llnkdhalfplaats opereerde, werd sterk gevoeld. De „finishing touch" ontbrak, om het zo eens uit te drukken. Het hoogtepunt van de eerste helft was een penalty wegens hands van de Rotterdammer Steenbergen, na goed werk van De Wolf en Verhoogt. Maar Jan Blom schoot de bal met de hart verscheurende nonchalance van ..ik zal dat varkentje wel eens even wassen" te slap in de richting van het Overmaas- doel, waar het leer een gemakkeiyke prooi werd van de goed keeipende De Leeuw. „Het boze oog rust er vandaag op", hoorden wij in de rust enkele UVS- supporters voor zich prevelen. Maar zy vergaten daarbij te bedenken, dat Vrou we Fortuna enkele malen paars moet hebben gezien van het lachen naar de UVS-defensie, vooral toen in het be gin van de wedstrijd de Rotterdamse midvoor door een missen van Onder- j water alleen voor doelman Van Well j kwam en deze nog net met het topje van zyn grote'teen een zeker scThjnend doelpunt kon voorkomen. Ook over de tweede helft valt al by- zonder weinig te vertellen. Overmaas speelde vlot in het middenveld, doch stond voor het doel met haar mond vol tanden, terwijl de UVS-ers, die tech nisch dan misschien iets beter waren, door slecht plaatsen en onderling nlet- begrilpen er evenmin lets van terecht brachten. Eerst een tien minuten voor het einde kregen we een ouderwetse aanval te zien, toen de bal flitsend door de voorhoede gespeeld werd. Maar juist toen midvoor De Wolf wilde gaan bewe zen. dat hij de speerpunt van de Leidse aanval is, sloeg de Rotterdamse Inval ler Bol met zyn hand het leer voor zyn voeten weg. Scheidsrechter De Groot, een leerling van Karei van der Meer, hetgeen aan zyn prima leiding te merken was, had de overtreding ge constateerd en wees resoluut naar de beruchte stip. Tony Kantebeen maakte geen fout. En met dit doelpunt kwam UVS net met de hielen over de sloot. De eerlijk heid gebiedt ons te melden, dat Over maas een geiykspel zeker verdiend had. De pluim van deze wedstrijd willen wy ditmaal gaarne op de hoed steken van spil Devile, die als een kleine veldheer in de defensie sjouwde voor twee en vele malen als overwinnaar uit drei gend uitziende duels te voorschijn trad. L.F.C. liet zich van beste zijde zien, doch miste schutter PUNTENVERDELING MET MOORDRECHT. (Van een onzer verslaggevers). LFC heeft zich in de wedstrijd tegen Moordrecht, dat door een verandering in haar elftal belangryk beter speelt dan in het begin der competitie, van haar beste zijde laten zien, ondanks twee invallers en een zwaar terrein vol heuvels en kuilen. Vooral de achterhoede, met Neute boom aan het hoofd, heeft getoond, dat er op een modderig veld toch behoor- ïyk kan worden gevoetbald. Moordrecht zat aanvankeiyk dikwijls in het Leidse doelgebied, maar Pynak- ker nam geen risco en speelde elke bal met verre trappen naar 't Moordrechtse heiligdom, waarvoor echter een spil stond, die er ook al buitengewoon goed „in" was. Bij een goede aanval van de Kanaries plaatste B. Senteur de bal fraai naar Pijtak, die zich aardig vry- speelde, maar alleen voor de keeper ge komen naast schoot. Geen vyf minuten later was het Byi die alleen voor de doelman kwam, maar hij schoot te zacht. Moordrecht's midhalf verplaatste het spel daarna met verre trappen en Duffels moest al zyn talenten ln het geweer roepen om doelpunten te voor komen. Na de rust een fel aanvallend LFC, waarin echter de man ontbrak die de meerderheid met een doelpunt zou kunnen onderstrepen. Het veld werd al lengs slechter en beide elftallen konden zich ten slotte nog slechts met moeite verplaatsen, waarbij de spelers soms de bal niet eens uit de modder konden krijgen. Doelpunten kwamen er dan ook niet en zo eindigde de in sportieve verstandhouding gespeelde wedstryd met een dubbelblanke stand. Winnend doelpunt kwam in laatste minuut HILLINEN 3—2. (Van onze correspondent). De eerste aanvallen zyn voor de Heemstedenaren, maar verder dan de backs kernen de voorwa artsen niet. Ge- leddeiyflc neemt Hillmen het spel in handen; het combineren in de voor hoede gelukt uitstekend, maar het schieten laat veel te wensen over. Tot tweemaal toe kopt v. d. Meer de bal over de lat. Een doelpunt kan echter niet uitblijven en het Is tenslotte v. d Steen, die met een laag schot suc ces boekt. (01). De gevaarlijkste man in de HBC-aanval, Wolet, ontsnapt nogal eens aan z'n bewakers, en het is niet te verwonderen dat de rechts buiten een afgemeten voorzet in het doel kopt (1—1). Direct in de tweede helft ontstaan voor het H.B.C.-doel enige benauwde situaties. De doelman kopt nog juist cp tyd een Ingeschoten bal uit z'n doel, maar de thuisclub maakt aan de andere zyde van een getreuzel gebruik om de leiding te nemen. (21). Hil- linen speelt nu beslist minder dan vóór de rust, doch niettemin brengt v. d. Meer met een goed schot de balans weer in evenwicht. (22). Winkelaar raakt by een botsing ge wond en verlaat het terrein. Nog 10 minuten te spelen, H.B C. zet alles op de aanval, met het resultaat, dat do Hillinen-reserve doelman juist vóór 't eindsignaal nogmaals wordt gepas seerd. (2—3). By H.B.C. blonk Nolet uit, terwyi Oudejans, W. Elderhoek en C. Freeke op een uitstekende wedstryd kunnen terugzien. (Foto LD./Van Vliet) „Benenparade" voor het Rotterdamse iof weg te koppen, maar de enige man, doel. Vier man stellen heftige pogingen die zyn handen mag gebruiken, is er net in het werk de bal respectievelyk in -1 een tikkeltje eerder by.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5