Finse vrachtboot „Karhula" brak doormidden Generaal Buurman van Yreeden waarschuw! legen ongehoorzaamheid Dramatische scheepsramp op Haaksgrondei 11 man verdronken, 18 overlevenden Midden Java staat voor economische chaos Anarchistische toestand op militair gebied weerbericht 88ste Jaargang MAANDAG 13 FEBRUARI 1950 No. 26923 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: j. w. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041: Red 21507 Witte Singel 1. Lelden - Giro no 57055 Gistcr3n heeft een verschrikkelijke scheepsramp plaats gehad. Het 2214 ton metende Finse vrachtschip „Karhula", dat op weg naar Frankrijk te halfacht noodseinen uitzond in verband met de uiterst gevaar lijke positie, waarin het zich op de Haaksgronden bevond, is kort daarop ge zonken. Het schip is bij storm en hoge zee op ongeveer 35 Kten Wssten van den Helder tengevolge van een lek, doormidden gebroken. 11 man zijn bij deze droevige scheepsramp verdronken en 18 gered, w.o. de kapitein. REDDINGSPOGINGEN. Verschillende reddingspogingen wer den ondernomen, o.a. door de sleepboot Holland van de rederij Doeksen en de reddingsboot „Doms Rijkers" die -in de Helder gestationneerd is, en het Engel se s.s. Pentridge en een Mitchell bom menwerper der Ned. Marine. De Mitchell van de Opsporings- Reddingsdienst van de Marine, keerde 12 uur op zijn basis Valkenburg terug. De piloot was 's morgens om half acht vertrokken en cirkelde toen boven het schip. Hy' trof het Engelse s.s. Pen tridge Hill in de omgeving en leidde dat naar de plaats waar de Finse boot zich bevond. Ook de „Doms Rijkers" werd op die wijze naar de plaats van de ramp geleid. Een sloep met 18 leden van de be manning werd gevonden, waarna de zeelleden door de „Dorus Rijkers" aan boord werden genomen. De tweede sloep van dc Karhula werd omgesla gen tussen 't drijfhout aangetroffen. Men gaf al spoedig de hoop op de an deren nog te vinden en nam aan, dat zij in de golven omgekomen waren. Gistermiddag om tien minuten over twee kwam de „Dorus Rijkers" met de 18 overlevenden de haven van den Helder binnen. Aan boord van de „Karhula" bevon den zich, behalve de 26 leden van de bemanning, nog drie verstekelingen, die verborgen waren in de kolenbunker. GEREDDEN UITGEPUT. VER KLEUMD EN VERDWAASD. Üiigeput, verkleumd en half verdwaasd door de in de voorafgaande zes uur doorgestane ellende, sir.pten de ge redde mannen aan land. Door de honderden toegestroomde Heldenaren baanden ze zich een weg naar het hotel „Het wapen van den Helder", goeddeels gestoken in kleren en klom pen, die ze op de „Dorus" hadden gekregen. Zonder uitzondering groep ten d? mannen samen om de kachel, om te trachten iets bij te komen. Verscheidene hunner zaten zonder lm woord te zeggen troosteloos voor ïch uit te kijken, anderen bleken spraakzamer en trachten hun beleve nissen onder woorden te brengen. Een van de spraakzaamste was de Duitser Max Seeger uit Kiel, die een "artier in het koude water had rond gezwommen voor hij aan boord van de titeezette reddingboot kon worden ge- hosken Hij vertelde, hoe hij tezamen met Kar] Slolund om vier uur vannacht [P Wa°ht ging staan. Het was, zo ver- lelde hjj ongeveer tegen die tijd. dat wn bemerkte, dat het schip enigszins eater maakte. Seeger kon niet vertel- jn h°e het lek was ontstaan in het riim veertig jaar oude schip. •Onmiddellijk gaf de kapitein op rent te pompen en dat is een paar l'ir lang gebeurd". Seeger vertelde ver ier. dat de radio-telegrafist Erkkl Sa- ioiangga. van ongeveer zes uur af on ophoudelijk SOS-seinen had uitgezon- pn. Ook begon men lichtsignalen af «schieten. „Het eerste teken, dat men f2? s'gnalen had opgevangen, was het «oerlandse vliegtuig, dat laag over ons '00?. Het schip begon steeds meei ''f te hellen en de lading, die uit jjjjl (en cellulose bestond, begon te 40 GRADEN SLAGZIJ. ••Tegen halfacht maakte het schip plotseling wel 40 graden slagzij", ver- eiae Seeger verder. „De kapitein gaf «v«l het schip te verlaten, maar' reddingboten zaten aan stuur- ooord, waarnaar het schip zo zwaar verhelde, dat ze voor ons waarde- °os ^aren. Ons enige redding was nu de boot. die aan bakboord zat. Ik ,e,e onmiddellijk naar deze boot en NMp haar uitzetten. deel op het middendek. Onverwacht sloeg plotseling de brug van het schip af en dobberden een groot aantal man nen op de tot vlot geworden bvug op de zee rond. Enigen hunner sprongen on- middelijk in het water en zij allen be reikten zwemmende de reddingboot. Met vereende krachten wisten daarop dege nen, die zich in veiligheid hadden kun nen stellen, naar de dryvende brug te roeien en zo werden de daarop achter geblevenen, eveneens aan boord van de enige kleine reddingboot genomen. Daarmede waren allen, die de .Karhu la" hadden verlaten in de reddingboot verenigd. Deze zagen hoe tien van hun kameraden en één onbekende man, die de verstekeling Kauko Miettinen moet zijn geweest, vertwijfeld op het midden schip rondrenden. II MAN BLEVEN OP HET ACHTERSCHIP. De messboy, Elle Forss, vertelde: ,Ik zag hen nog naar het achterschip lopen. Er is geen twijfel aan, dat ze daar met z'n allen zyn omgekomen". Onder de omgekomenen bevond zich ook de radiotelegrafist. De twee geredde verstekelingen, die de ramp hebben overleefd, hadden zich al dan niet met medeweten van de bemanning, ge lijk gezegd verborgen gehouden in de kolenbunker. Dat was hun ook wel aan te zien, want belden, zagen er on danks het onvrijwillige bad nog pik zwart uit. Geen van beiden wilde de reden opgeven voor het feit, dat zij naar Frankrijk wilden uitwijken. De Finse verstekeling Jokola zat bovenop de kachel en sprak geen woord. Zijn mede-verstekeling, Kauko Kiirski, liep onrustig op en neer. DUITSER VOCHT EEN UUR OM ZN LEVEN. De Duitser Hans Konrad uit Lüb:ck had het langst in het water gezwom men. Het duurde een vol uur voor hij volkomen aan het einde van zyn krachten de reddingboot binnenge trokken kon worden. De kapitein vertelde ons geen idee te hebben op welke wiize het schip kan zijn lekgeslagen. Hij h?cft van het ogenblik af, dat het schip water maakte, op de brug gestaan en is toen de situatie geheel hopeloos werd, overboord gesprongen. Hij had een week geleden met zijn schip Hango verlaten. Voor de beide Duitse-s. die zich aan boord bevonden, was dit de eerste reis op een Fins schip. De kapitein stuurde een telegram naar zyn vrouw Edith in Lovisa: „Ik leef". De bemanning is vandaag naar Amsterdam gereisd en zal vandaar per vliegtuig naar Finland terugkeren. Wat met de verstekelingen zal geschieden, is nog niet bekend. Staan regeringen ^achteloos? (Telegrafisch van onze correspondent te Djakarta). De politiek-economische toestand van geheel Java toont een snel afglijdende lyn. Op Oost-Java heeft dc communisti sche party (K.P.I.) altijd grote Invloed gehad, in het bijzonder van Madioen uit. Na de communistische opstand te Madioen zijn de communisten in de gelederen van de TNI in genade op genomen. met het gevolg dat zij zich daar in die ryen geducht doen gelden. De KPI heeft bovendien in Oost-Java een eigen „schaduwbestuur", naast di verse andere schaduwbesturen. En aangezien de leden van die besturen geen salaris ontvangen, evenmin als de TNI, leven zij op kosten van de bevol king en vooral van de ondernemingen, die daar zulke grote bedragen aan ten koste moeten leggen dat verschillende bedrijven al zijn gesloten en vele an dere op het punt staan gesloten te worden. Het Republikeinse leger is te vergelij ken met de „sansculotten", die zich ook volledig door de bevolking lieten onder houden. Oost-Java wordt op deze wijze een steeds vruchtbaarder bodem voor ontevredenen en dus voor het commu nisme. Op West-Java is een sterke oppositie geweest van religieuze groepen en poli tiek gematigden tegen de opheffing van de Negara Pasoendan. Zij is bedwongen door talloze arrestaties en pressie op parlementsleden en ministers. Onder gronds is daardoor echter een stijgende onrust veroorzaakt WEERGALOZE VERNIELING. Het samengaan van de militante Is- lam-groepen met de A.PJR.A. van Wes terling, vormt een groot gevaar voor de militair zwakke en slecht georganiseerde TNI. In die verhouding schuilen daaren boven de kiemen voor burger-oorlog of revolutie op West-Java. Op Midden- Java zijn de toestanden in 'n schr'l licht geplaatst door weergaloze vernieling van kapitaalsgoederen als suiker-Instal laties, fabrieksgebouwen, spoorrails enz. De regeringen te Djokja en te Djakar ta staan daar blijkbaar machteloos te genover. De politiek-economische onrype be volking begrypt niet dat de afbraak van kostbare machinerieën (welke gelyk bekend voor luttele guldens als oud ijzer aan Chinezen verkocht worden) tevens afbraak betekent van de economische basis van het land, en dat straks vele tienduizenden mensen dientengevolge zonder levensbasis zul len komen. Het toch reeds arme gebied van Mid den Java, met hoofdinkomsten uit ta bak en suiker, staat voor een economi sche chaos. Indien de fabrieken niet j malen zal alleen al aan deviezen voor suiker (export 1951) voor een waarde van honderd millioen gulden verloren gaan. Lewis gelast het werk te hervatten NAKOMING TWIJFELACHTIG. John Lewis heeft de 400.000 stakende mynwerkers van de Amerikaanse vet- koolmijnen opgedragen heden het werk !n de mijnen te hervatten. Of zij het zullen doen? Het is de vraag. „Lewis noch Truman noch wie ook zal de mensen weer aan het werk zet ten", zo verklaarde een vakbondleider. Voor het ogenblik is het wachtwoord „geen collectief contract, geen werk". Op tal van plaatsen heeft men zich eenparig tegen de hervatting van de arbeid verklaard! President Truman heeft een gerech telijk bevel verkregen voor een bestand van tien dagen in de staking der vier honderdduizend vetkoolmijnwerkers. Het bevel werd ondertekend binnen ■een uur nadat de door Truman inge- stelde commissie van onderzoek had gerapporteerd, dat onmiddellijke werk hervatting, gebiedende noodzaak" was. Op 20 Februari zal de aanvrage be handeld worden om een bestand van tachtig dagen volgens de bepalingen van de wet van Taft en Hartley. Eerder is John Lewis gerechtelijk be- *vel gegeven bij de onderhandelingen vier van zyn eisen te laten vallen, na melijk die betreffende de „union shop", een welstandsfonds alleen vcor vakver enigingsleden en clausules waarbij be paald zou worden, dat de mijnwerkers slechts zouden werken, wanneer zij hiertoe „in staat en genegen" zijn en di° voorzien in „herdenkings-perioden". De „herdenkingsperioden worden door Lewis gebruikt om de mijnwerkers niet te laten werken, zonder dat hij er for meel toe overgaat een staking af te kondigen. Deze herdenkingen worden gehouden ter nagedachtenis van mijn werkers dde hij mijnongelukken om het leven zijn gekomen. Hongarije zal niet wijken ENGELAND EN V. ST. VAN SPIONNAGE BESCHULDIGD. De Hongaarse vice-premier Rakosl heeft verklaard dat Robert Vogeler, de Amerikaanse vice-president van „The International Standard Electric Com pany", die kantoor hield te Wenen en zijn vretegenwoordiger te Boedapest, de Engelsman Edgar Sanders, „beroeps- spionnen zijn van de Amerikaanse en Britse geheime diensten, waarin zij respectievelijk de rangen van kolonel en kapitein bekleden. Rakosi verklaarde verder nog dat de Britse en Amerikaanse regeringen had den gepoogd „hun spionnen door mid del van bedreigingen weer op vrije voe ten te krijgen". Hij zeide dat Hongarije met geen enkele staat in conflict wenste te komen, „doch indien Engeland en de Verenigde Staten denken dat zij ons, door bedreigingen of het uitoefenen van druk, er toe kunnen dwingen hun spion nen vrij in ons land te laten rondzwer ven, zullen zij merken, dat zij het mis hebben". Ten slotte verklaarde Rakosi nog dat de Hongaarse regering niet bereid is zich te onderwerpen aan een uitspraak van het Internationale Gerechtshof te Den Haag over de aan dit hof door de Britse en Amerikaanse regeringen voor gelegde klachten betreffende de Hon gaarse regering ten laste gelegde schen dingen van de mensenrechten. Belgische volksraadpleging bekrachtigd 19 OF 26 MAART. De prins-regent heeft Zaterdagmor gen het wetsvoorstel tot het houden van een volksraadpleging over de te rugkeer van koning Leopold naar Bel gië bekrachtigd. De volksraadpleging zal gehouden worden op 19 of 26 Maart. Ook militair is de toestand chaotisch. De Japanse invloed bij de T.N.l. is zó groot, dat zowel Indonesiërs als Euro peanen dikwijls voor patrouilles, die de ondernemingen bezoeken, een Japanse buiging moeten maken! Japanners trainen groepen jongeren met bamboe-rsperen en gedragen zich honds tegenover het ondememingsperso- neel. Zij nemen overal auto's in beslag en herinneren in al hun gedragingen aan de bezettingstijd. Niemanu weet, welke T.N.I.-groepen gezagsgetrouw zijn en welke niet. Men merkt dat pas uit hun gedragingen. Het kenmerk van Midden-Java is: anarchisme. Europeanen tonen zich dan ook steeds minder geporteerd voor een langer ver blijf in Indonesië. Drie man sprongen in de reddingboot, "K- Ull-i anif Vier anderen, o pitein Gronstrand sproneen overboord L,en zlch aan de reddingboot vast rfn ,mptn- zij werden dom* de ande- boord getrokken" Seeger zelf, cr= o nada,: de reddingboot was afge- h°t ochterschiD en sn-ong - ooo-d. Eindelijk bereikte ook hij de m»!ep. Werd aan boord gehesen. In- i-h?P Pen deeï der bemanning erzameld op de brug, een ander iets kouder. D? Bilt verwacht tot morgenavond: «ïavankdyk zwaar bewolkt met sJj ,.^en on nu en dan harde Zuid- imJ? w'nd. Later krachtige tot r>htbLWind' draaiend naar Noordelijke n2en,.met wisselende bewolking Plaatselijk enkele buien. Iets kouder. (Opgemaakt te 10 uur). 14 FEBRUARI. toaL0p: 758 uur: onder: 17.51 uur. °P." 7.26 uur; onder: 14.30 uur Uil°j?ater te Katwyk te 1.25 en dimmer bestaat uit zes pagina's. Het slot van de grote militaire oefenin gen, die tussen Breda en Oosterhout werden gehouden, viel samen met het assaut der Bredase cadetten. Volkomen gecamoufleerde Infanterie tij dens een gevechtsoefening, waarbij een draagbaar zend- en ontvangtoestel grote diensten bewijst. ZWARE STRAFFEN TE STETTIN GEËIST. In het te Stettin gevoerde proces heeft de Poolse militaire aanklager „strenge gevangenisstraffen" geeist voor de belde van spionnage beschuldigde Fransen André Robineau en Gaston Druet; de doodstraf voor twee Polen, levenslang voor een derde Pool en een strenge gevangenisstraf voGr een vierde. Beroep op saamhorigheids gevoel en zelfbeheersing Luit. Generaal Buurman van Vree den, de Nederlandse Legercomman dant, heeft Zaterdagavond een ra dioredevoering gehouden, waarin hij o.a. zeide te betreuren, dat een aan tal onder Nederlands bevel staande militairen gedurende de afgelopen weken uitdrukkelijk gegeven orders in de wind heeft geslagen. Hij waar schuwde er voor, dat een zodanige handelwijze de aanhangers van be staande destructieve ideologieën de gelegenheid geeft, om in troebel wa ter te vissen en zodoende hun heil loze voornemens te verwezenlijken, hetgeen onvermijdelijk moet leiden tot chaotische toestanden. De Legercommandant maakte be kend, dat „ten aanzien van hen, die in strijd met mijn bevelen handelen, ik disciplinaire maatregelen heb doen treffen, rk voeg hier onmiddellijk aan toe dat ik niet zal schromen, deze maatregelen te verscherpen.'' De Legercommandant deed ten slot te een beroep pp het saam<horighe;ds- Sev°el en maande tot zelfbeheersing ^1 aan, „om, getrouw aan de gcede tra- -1 ditie in onze beide legers", de periode van afwachten tot een waardig einde te brengen. OPLEIDING OFFICIEREN ZEEMACHT R.I.S. Drie-jarige cursus te Den Helder. Van de zijde van de staf der Indone sische Zeemacht wordt vernomen, dat ongeveer in het midden van deze maand te Soerabaja een cursus zal wor den geopend, die zes maanden zal du ren. Slechts leden van de Zeemacht der R.I.S. zullen worden toegelaten. Doel is de leden te oefenen in de wapenkunde en voorts het nautisch maritieme deel van de zeemachtsopleiding beter te on derwijzen. De opleiding tot officier van de Zeemacht der RIS zal door een drie jarige cursus in Nederland, ten Den Helder, geschieden. De Indonesiërs, die in het bezit zijn van het diploma stuur man grote vaart en HBS. kunnen wor den opgeleid tot zeeofficier en zij, die het „voorlopig diploma" of het machi nistendiploma bezitten zullen worden opgeleid tot technisch zee-officier. Deze opleiding geschiedt eveneens in Neder land en duurt zes maanden. De leer lingen zullen voor hun vertrek naar Nederland te Soerabaja een cursus van twee maanden in de wapenkunde vol gen. Minister Djoeanda hoopt op meer leningen De Indonesische Minister van Finan ciën, Djoeanda. heeft medegedeeld, dat hij zal trachten nieuwe leningen van de VS te verkrijgen. Indien wü voor het volgend jaar 150 millioen a 200 millioen dollars zouden kunnen verkrijgen, zou hierdoor de industriële ontwikkeling van Indonesië worden bevorderd, zo zeide hij. Voorts deelde hij mede. dat Indonesië van plan is lid te worden van de Wereldbank. Te Londen pleegt minister Djoeanda thans overleg met Indonesische functio narissen en met de Board of Trade en voert voorlopige besprekingen over een handelsovereenkomst met Groot Brit- tannië. In ons land zal hij eveneens handelsaangelegenheden bespreken. WELIG TIERENDE SMOKKEL HANDEL. De smokkelhandel in Oost-Indonesië tiert thans zo welig, dat het verlies in economisch opzicht maandelijks op eni ge millioenen kan worden becijferd. In de Zuid-Molukken werden voorbe reidingen geconstateerd voor het smok kelen van copra naar Nieuw Guinea, welke smokkel aanlokkelijk gemaakt wordt door het feit. dat de gulden in Nieuw Guinea een hogere ko*»rs heeft dan in het gebied van de RIS. R.I.S. AMBASSADEUR TE PARIJS. Mr Nazir Pamontjak is benoemd tot ambassadeur der R.I.S te Parijs. Dr Saoebari is belast met de functie van secretaris-generaal van Financiën en dr Soetikno Slamet met die van thesaurier-generaal. De Amsterdamse Kalverstraat is niet alleen de belangrijkste winkel- en wan delstraat van de hoofdstad, doch is tevens bekend bij iedere Nederlander, zelfs al is hij of zij nog nooit in de hoofd stad geweest. In April bestaat de Kalver straat 500 jaar. Grote feestelijkheden worden georganiseerd om dit feit te her denken. De Dam. het beginpunt van de Kalverstraat en het hart van de hoofd stad zal in een oud-Hollands marktplein worden veranderd. Deze foto toont U tweemaal de Kalver straat. Links de Kalverstraat van onge veer 100 jaar geleden, naar een litho grafie van Cornells Sprenger. Rechts hetzelfde punt dezer dagen gefotogra feerd. Als U belde afbeeldingen goed be kijkt, zult U opmerken, dat Cornells Sprenger voor het welslagen van zijn tekening de vrijheid heeft genomen de Nieuwe Kerk circa 20 meter in de rich ting van de Kalverstraat te laten ver- buizen. IN DIAMANT SURINAME GEVONDEN. De heer De Miranda heeft aan de pers 51 diamantjes getoond, die door de Geologisch Mijnbouwkundlge dienst in Suriname werden gevonden. De eer ste vondst werd in 1947 gedaan, waar na onmiddellijk met een wetenschap pelijk onderzoek werd begonnen. Thans is men zover, dat aan de vorm van de steentjes te zien is, dat de plaats van oorsprong niet ver meer is. Dit is de eerste keer, dat officieel Ls vastgelegd, dat in Suriname dia mant aanwezig is. Het ls neg niet be kend of het sier- of industriediaman ten zyn.'De grootste steen is een half karaat. Hevige storm boven het Kanaal ENKELE ONGEVALLEN. Zaterdag is over de Kanaalkust een geweldige storm losgebroken. Te Duin- derken bereikte de wind een snelheid van 120 K.M. per uur. Tal van muren en daken hadden van de storm te lyden. Ook het kerkhof werd. geteisterd. Palen van de electri- sche hoogspanning zyn overgewaaid, waardoor in de gehele streek de electri- citeltsvoorziening werd gestoord. Ver scheidene schepen konden niet uitvaren. Ook de kusten van Groot-Brittannlë werden hevig door de storm geteisterd. Achttien schepen werden in de beken de „Downs" opgehouden, terwyl andere vaartuigen in Noordelyke richting voor de storm wegliepen De uit het Zuid- Westen komende storm woedt thans reeds zestig uur achtereen en nog steeds zyn er geen tekenen waar te nemen, dat de wind gaat minderen. De Britse kustvaart ls practisch tot stilstand ge komen Britse kustwachtposten hebben in de afgelopen vyflg uur op wacht ge staan. Een aantal Spaanse treilers is in de afaelopen nacht ln de haven van Bantry (Eire) binnengelopen, daar de vaartui gen het op de enorm hoog gaande zee (gesproken werd over ..golven als ber gen") niet meer konden bolwerken. Het nieuwe 10.000 ton metende pas sagiersschip „Manchester City" werd door zes sleepboten van de Tyne, waar zijn machines waren aangebracht, naar Sunderland gesleept. Een van de slepp- boten sloeg om en zonk binnen twee minuten. De stuurman en drie anderen opvarenden kwamen om het leven. Drie vaartuigen waren bezig steen kool te lossen uit een wrak geslagen schip. Alle drie de vaartuigen dreven door de storm af De opvarenden wer den door een reddingsboot gered. Een van de ten Noorden van Schot land gelegen Shetlandseilanden. Foula, Is thans reeds veertig dagen door de storm geïsoleerd Op het eiland bevin den zich 65 kiezers, die evenwel niet aan de verkiezingen zullen kunnen deelnemen, daar zy niet hebben ver zocht schrifteiyk te mogen stemmen. AFGEVAARDIGDEN VOORLOPIG R.I.S. PARLEMENT. Het Min'sterie van Voorlichting der R.I.S. heeft een lyst gepubliceerd met de namen van 1^ leden van het voor lopige parlement der R.I.S. N'et be kend zijn nog de namen van 9 leden der Chinese, 6 der Europese en 3 van de Arabische groep. AANTAL MILITAIRE WAARNEMERS VAN 63 NAAR 35. De Secretaris-Generaal van de Ver. Naties, Trygve Lie, heeft op een pers conferentie medegedeeld, dat de Unci besloten heeft het totale aantal mili taire waarnemers van 63 te verminde ren tot 35. BATA-ARBFIDERS TE DJAKARTA IN STAKING. Vandaag zijn 1890 arbeiders van de schoenenfabriek van Bata te Djakar ta in staking gegaan, nadat er eerder was onderhandeld over een els van de zyde van het personeel tot een loons verhoging van 30%. Uit Medan wordt bericht, dat de staking onder de petroleum-arbeiders aldaar is geëindigd, nadat de stakers hun looneisen hadden Ingetrokken. Zij hebben het verbeterde loonpeil aan vaard, zoa's -nQls voor de staking door de Board" was voor gesteld, Ovej^. stakingsperlcde zal geen loon uitbetaald.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1