De verdwenen formules Britse conservatieven leggen liun kaarten op tafel Programma onthult niets nieuws te Lisse Groolie en variëfeit der inzendingen voldoen aan hoge eisen Radio-programma 88ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 25 Januari 1950 Tweede Blad No. 26907 Zullen zij al hun beloften gestand kunnen doen? (Van onze Londense correspondent). Het grote lokaas van het conservatie ve verkiezingsprogramma, dat hcdeD is gepubliceerd, is hun belofte tot be lastingverlaging, beperking van con troles en rantsoeneringen en de pro ductie van meer en goedkoper voed sel. Belastingvermindering moet worden mogelijk gemaakt door bezuiniging op het regeringsapparaat. Het tory-mani- fest bevat na de reeds eerder door de partij gepubliceerde documenten niets nieuws en dient hoofdzakelijk te wor den beschouwd als een serie correcties op onderdelen van Labour-maatregelen. In grote lünen aanvaarden de con servatieven de grondslagen der so cialistische politiek, n.l. werk voor Iedereen en op sommige punten zelfs nog uitgebreider sociale voorzienin gen. Het programma bevat een aantal concrete bezuinigingen zoals opheffing van het department van burgerlucht vaart en inkrimping van het departe ment van bevoorrading en de voorlich tingsdiensten Op defensie zou indirect geld kunnen worden bespaard door te streven naar grotere doelmatigheid in de besteding der toegestane bedragen, doch de dienstplicht zal voorlopig wor den gehandhaafd. Verder wordt bezuiniging bepleit door verlaging of afschaffing van voedsel subsidies en hun vervanging door extra- gezinstoelagen. Ter vergroting van de arbeidsprlkkel zal de betaling van over uren vrijgesteld worden van belasting. Dit vormde Inderdaad reeds lang een ernstig punt van critiek. Ook het reser- vckapitaal zal van belastingdruk wor den bevrijd ter aanmoediging van ver beteringen in het productieapparaat. De hoge omzetbelasting zal men even eens trachten te verminderen. Op deze manier zal sparen in de hand gewerkt worden. Als de Marshall-hulp in 1952 ophoudt, hopen de conservatieven nieu we hulp van Amerika te ontvangen, mogelijk in de indirecte vorm van dol- larsteun voor de instandhouding van Engeland's verplichtingen tegenover het Britse gemenebest. De conservatie ven willen tegengaan, dat er in de In dustrie door sommige op te gemakkelijke wijze winsten worden gemaakt. Zij spre ken zich uit tegen monopolies en bureaucratie. TEGEN NATIONALISATIE, hoofdmotief van het industriële programma der partij is decentralisa tie, van de genationaliseerde bedrijven en het herstel van de persoonlijke verantwoordelijkheid, in deze in dustrieën. Zoals bekend, zullen de conservatie ven, indien zu aan de macht komen, voorgoed een einde maken aan de na tionalisatie-politiek De staalnationali- satie, welke door het parlement is uit gevoerd, maar nog niet in werking ls getreden, zal ongedaan worden gemaakt. Een gedeelte van het wegtransport zal worden gedenationaliseerd en aan de particuliere maatschappijen worden te ruggegeven. Volgens de conservatieven heeft de transportnationalisatie gefaald in de coördinatie van auto- en spoor- wegve-keer. welke algemeen wenselijk werd geacht De conservatieven willen ook de nationalisatie van de burger luchtvaart gedeeltelijk ongedaan ma ken. De structuur der luchtvaartmaat schappijen zal onder de loupe worden genomen. In de conservatieve pers heeft de K.L.M. steeds als een lichtend voorbeeld voor de minder fortuinlijke Engelse maatschappijen gediend. Ook de steenkolenindustrie zal drastisch worden gereorganiseerd, echter op basis van de nationalisatie waaraan ook de cons°rvatieven niet willen tornen. Voor de spoorwegen zal een zelfde gedragslijn worden gevolgd. Gas- en electra zullen later aan de beurt komen, indien men meer ervaring met deze kortgeleden genationaliseerde bedrijven zal hebben opgedaan. Da lorries dringen ook aan op betere bescherming van de consumenten van de genationaliseerde bedrijven. Conso les en rantsoenering zullen tot een minimum worden teruggebracht Ge controleerde prijzen zullen dienen te worden gebaseerd op de kosten van de efficiente firma's. Prijsdaling wordt ook verwacht van de afschaffing van het systeem van regeringsaankopen van voedsel. De door Labour wegens te grote spe culatie gesloten katoenmarkt van Li verpool zal worden heropend, evenals andere goederenmarkten, zodra de om standigheden dat toelaten. DE VAKBONDEN De conservatieven hopen tot overeen stemming te komen met de vakbon den door tegemoetkoming aan som mige hunner grieven. Over de loon politiek wordt echter gezwegen. De eigen aanhangers worden aange moedigd een actieve rol in de vakbon den te spelen, die voor 32 procent uit conservatieven zouden bestaan. Een „arbeiders charter" zal na goedkeuring door de werkgevers en de vakbonden, aan het parlement worden voorgelegd. Het bepleit een betere algemene en technische opleiding gemeenschappelijk overleg, deelgenootschap en aandeel in de winst. Firma's, welke het charter niet in acht nemen, moeten worden uit- 'gesloten van regeringsopdrachten De tor-ies zullen echter, naar onze zegs man verklaarde, aandringen op langere werkuren in bepaalde industrieën. De land- en tuinbouw zal worden beschermd tegen wat de conservatieven „buitenlandse dumping" noemen. De veestapel zal moeten worden vergroot. De gezondheidsdienst zal worden verbe terd. de woningbouw verhoogd door herstel van het initiatief der particu liere bouwers, met het typische Engelse ideaal, dat iedereen zijn eigen hüis zal moeten kunnen bezitten BUITENL. POLITIEK. In de buitenlandse politiek zal het samengaan met het Britse imperium het zwaarste wegen, maar eveneens zal zo nauw mogelijk met West-Euro pa en de Ver. Staten worden samen gewerkt. De figuur van Churchill staat borg voor dit laatste doel. De conservatieven verklaren, dat zij voor alles het land willen doordringen van een nieuwe geest. Het torydocument draagt in hoofdzaak een theoretisch karakter Zullen de belastingen inderdaad be langrijk kunnen worden verlaagd, in dien verlaging al mogelijk is bij de toe nemende eisen van defensie? Afschaffing van subsidies op voedsel en van rantsoeneringen zal onvermijde lijk prijsverhoging tot gevolg hebben Alleen een productieplan voor de land bouw op lange termijn zal uitkomst kunnen brengen. Hoe op deze wijze de dure sociale voorzieningen kunnen worden gehandhaafd, is evenmin dui delijk? Een andere vraag ls of de con- Dit jaar zal een aanvang worden ge maakt met de werkzaamheden voor een vaste brug over de Usel te Doesburg, waarmede een reeds lang gekoesterde wens eindelijk in vervulling zal gaan. De schipbrug, die ettelijke malen per dag voor het scheepvaartverkeer ge opend moet worden, heeft nu de langste tijd bestaan. Wanneer de nieuwe brug gereed is, zullen tafereeltjes als het hier bij afgebeelde tot het verleden behoren. Toen met Kerstmis „Bloemlust" te Lisse voor de eerste maal zijn poorten opende voor een bloemententoonstellingwas het voor de insider wel te zien, dat de resultaten van een ongunstige broeiperiode op de tentoonstelling hun invloed deden gevoelen. Maar de sehade is op deze tweede tentoonstelling glorieus ingehaald, èn wat de kwaliteit, èn wat de grootte en variatie der inzendingen betreft! I Lee deze tentoonstelling gearrangeerd. In het midden trekt terstond deaan- I dacht een prachtige collectie hvacin- l then, waarbij opmerkelijke variëteiten, en daarachter e?n zodanige inzending tulpen, dat kenner en liefhebber bei de zich de ogen uitwrijven en z'cVeK er aan mceten herinneren, dat het midden Januari is en buiten een ijs- 1 koude Oostenwind waait. I Onder de hyacinthen zijn verschei dene bijzonder mocie variëteiten te be wonderen. Er is een zeer de aandacht J trekkende zaailing, die nog slechts een l nummer draagt, van een fijn roserede kleur met zware bloemtros en fijnge- vormde nagels, maar ook de trotse 1 Pharos, rechtcp en gloeiend als de j vuurtoren waaraan hij zijn naam ont- leent, en de kloeke Cycloop, met zware bloemtros en grote bloemen. (Foto L.D./Van Vliet) Een aardig hoekje van de lentetuin, die gisteren, midden in de winter, in Lisse werd opengesteld. servatieven de arbeldsvrede zullen kun nen handhaven. De conservatieven leider, Richard Butler, de ontwerper van het program, gaf op de persconferentie van gisteren toe, dat ook een conservatieve regering het hard te verduren zal krijgen. Alles zou afhangen van wat de conservatie ven noemen de bevrijding der thans aan banden gelegde productieve ener gie. Hun optimisme baseren zij op hun overtuiging, dat zij beter dan anderen in staat zouden zijn de economische problemen op te lossen. Zij hebben ech ter de ervaring uit het verleden tegen zich. Deze zal ook bij de komende ver kiezingen een hoofdrol spelen. Hebben de tones thans inderdaad het vertrou wen van de massa's herwonnen? Of zullen zij de zege behalen, omdat een deel der middengroepen, teleu. ge steld, dat Labour de vurig verlangde welvaart niet te voorschijn kon toveren zich, hoewel een duidelijk alternatief ontbreekt, nu misschien weer tot de conservatieven zal wenden? FEUILLETON door Mevr. I. M. C. BIJLEVELD-GELINCK 14) Me koffiekan, zuchtte de gedu peerde huisvrouw. Dat 's een Sinterklaasca-deautje zei Jodocus achter zijn krant. Hè ja, pa! zei Betsie verheugd, late we onze koffie nou drinke als-ie nog warm is. En een koekje maggewe ook. nietwaar moe? Het is nou tóch Zondag! Ja, zei moe weer, kennelijk lam geslagen. Betsie liet het trommeltje rondgaan en ze dronken hun koffie. Het was op nieuw gezellig onder de kap met het "Uegenpapier. Alleen moeder Gozewina zat nog strak en stil voor zich uit te kijken. Maar Jodocus las nu ongestoord het Zondagsblad en Betsie, dicht naast agent Van Beek, liet haar poezel hand je in de zijne glijden. De petroleumkachel walmde en ver spreidde een vredig schijnsel. Mensen aan de lopende band, dacht inspecteur Renkevoort, toen de tweede assistent van professor Wyarda tegen over hem plaats nam aan het tafeltje van de amanuensis; een filosofische opmerking die één van zijn chefs Ja ren geleden eens gemaakt had en die hem dikwijls in de gedachten kwam. Mensen aan de lopende band: al maar nieuwe gevallen en nieuwe gezichten, die vóór hem gebracht werden en welk onuitputtelijke verscheidenheid! Nooit twee dezelfde. Zo ook deze bei de assistenten van de beroemde geleer de, twee mannen, niet zo heel veel ver schillend in jaren, met dezelfde oplei ding en dezelfde ambities, met dezelf de wetenschappelijke capaciteiten en dezelfde levenswijze. Vorsend en speu rend en proeven nemend op het labo ratorium, toevend in een speciale sfeer van vraagstukken en getallen, onaf scheidelijk in hun geestelijke inspan ning en stoffelijke ontbering. En toch vrelk een verschil! Hoe veel fijner ge tekend dit bleke, vermoeide gezicht met het hoge voorhoofd en de zulver- gewelfde wenkbrauwen. Oók een den- 'sersgezicht, zoals dat van zijn collega, co toch geheel anders. Een ernstig ge acht, een edel gezicht, maar zonder de trouwhartigheid van de ander, zon der diens gulle glimlach en de open heid van de grijze blik achter de bril glazen. Diepe, donkere, ondoorgron delijke ogen; een fijne frons boven de r-eus; een karakteristieke, strak-gesio- teu mond. Fijn ook de smalle schou ders onder de witte laboratorlumjas, de lange gestalte, het sober gebaar van te slanke handen. En toch was deze Jonge man wetenschappelijk geenszins de mindere van zijn collega; dat had deze zelf hier zo pas nog getuigd en °ok orolessor Wyarda zou hem anders fcet op zijn laboratorium getolereerd hebben. Een veelbelovend geleerde, deze jonge Engelsman, en een merk waardig mens om te ontmoeten. De-ze gedachten speelden de inspec teur der Centrale Recherohe door het hoofd na zijn koel-correct: Gaat u zitten, tot zijn nieuwe getuige. Even bladerde hij in zijn papieren cm zich te oriënteren. Maar dan zag hij öp en begon: Het sipijt mij, mr Camden, dat ik u allen nog zo laat vast moet houden, maar u begrijpt natuurlijk dat dat nodig Is. Ik meet met de Inlichtingen van u beiden proberen dit raadsel op te lossen. Wilt u mij eerst uw naam op geven? John Camden. Is John uw enige voornaam? Nee. Ook nog Michael. John Mi chael Camden. En uw leeftijd is? Zesik bedoel acht-en-twintig jaar. En u bent een Engelsman. Maar u hebt een Nederlandse moeder. Leven uw ouders nog? Nee, inspecteur. Hebt u uw paspoort bij u? Hebt u het bij u thuis? Ja. Bent u getrouwd? Nee. En waar woont u? Op de Ceintuurbaan. Nummer 82. Op kamers? Ja. Woont u daar al lang? Twee jaar. Een groot contrast met zijn collega, dacht de politieman. Die was open en gul met zijn inlichtingen geweest, deze jonge man was gesloten en stroef. Hij zou hem wat op zijn gemak zetten. U denkt toch niet dat ik straks de third degree op u ga toepassen? vrceg hij glimlachend. Wij zijn hier in Nederland heel gemoedelijk. Wil ik in •het Engels verder gaan als u dat pret tiger vindt? Alleen vrees ik dat het niet zo goed zal zijn als uw Neder lands. John Camden glimlachte nu ook. Ik versta u heel goed. antwoordde hij, maar ik ben nog nooit bij de politie geweest. Het iserg vreemd, ziet u. Dat pleit voor u! Neemt u een sigaret. Hoe vlotter u mij antwoordt, des te vlugger bent u weer van mij at. U studeerde In Cambridge? Ja. daar ben ik afgestudeerd on der leiding van professor Murphy En die schreef de aanbevelings brief voor professor Wyarda? Ja. Zij zijn persoonlijk goede vrienden. Kende u professor Wyarda al? Ik had - hem nog nooit gezien. Maar-hij is internationaal bekend; hij publiceert veel. Hij is beroemd om zijn kankerproeven. En ik wilde graag on der hem werken; juist tot deze onder zoekingen voelde Ik mij sterk aange trokken. Daarom vroeg ik professor Murphy om voor mij te schrijven. En het is u niet tegengevallen? O nee. Ik heb hier het deel ge vonden dat ik zocht. Het soort werk I waar ik altijd naar verlangd heb. Het is een groot voorrecht om professor Wyarda's assistent te zijn! Ik leef voor rtiljn werk. Zoals uw collega Landt. U leeft samen voor uw werk, is het niet? Ja. We zijn goede kameraden. Je moest de mensen maar op hun stokpaardje zetten, peinsde inspecteur Renkevoort, Deze jonge man had nu zijn reserve laten varen en vergat zich zelf geheel in zijn enthousiasme voor zijn werk, Er kwam wat meer klem- op zijn gezicht, de strakke mond ont spande zich, de donkere ogen straal den. Wonderlijke kerels waren die ge leerden toch! Ze leefden werkelij-k in een eigen, aparte wereld! Dus uw samenwerking met dr Landt is goed. Het kon niet beter. (Wordt vervolgd) De opening van „Bloemlust II" i Gistermiddag heeft de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Haarlem, jhr dr J. C. Mollerus, de tweede Bloemlust-tentoonstelling in de grote veilinghal van H.B.G. te Lisse officieel geopend. Nadat de voorzitter, de heer A. H. Nieuwenhuis, had uiteengezet dat men maar niet toevallig de vertegenwoordi gers der Kamers van Koophandel te Leiden en te Haarlem hiertoe had aan- I gezocht, maar dat men hiermee wilde aantonen dat deze tentoonstelling voor streek en vak van belang was, sprak jhr Mollerus de openingsrede uit. In zijn rede, die meermalen door de hilariteit der aanwezigen werd onder broken, herinnerde hij er op geestige wij-ze aan hoe hij zelf gedurende zijn vroegere loopbaan innig verbonden was met het leven van de tuinbouw in Ne derland, en als examinandus indertijd nog bij prof. Van Slogteren „Onder 't mes" was geweest. Hij memoreerde de vele „mot," onder de vakbeoefena ren, die naar zijn mening ook weer getuigde van een levendige activiteit, die zich ook ten goede uitte, waarvan deze tentoonstelling het bewijs lever de. Tenslotte gewaagde de heer W. Jur- rissen, directeur van de NZH Vervoer Mij. van de banden tussen de streek en deze Mij., die hij wilde demonstre ren doc-r het uitloven van een zilveren wisselbeker voor de volgende tentoon- stelling. Hierna reikte voorzitter Nieuwenhuis de wisselbekers uit, waarvan de win naars door ons reeds in het vorig nummer werden vermeld, waarbij hÖ namens de jury de heer A. Warnaar te Sassenheim mededeelde, naar aan leiding van zijn bekroondé inzending narcissen, dat deze jury op deze tijd van het jaar nog nimmer een derge lijke inzending had aanschouwd. Hierna be>ziclitigden de genodigden, onder wie ook de burgemeesters van Lisse en Sassnheim, de tentoonstelling. FEEST VAN KLEUREN. Op kundige en artistieke wijze heeft ook ditmaal weer de heer W. van der 12). Nog een hele tijd liepen Panda en Maestro Fiedeldum zo door. Ze wa ren nat en vuil van de modder en de grote violist deed niet veel anders meer dan mismoedig mopperen omdat de we reld hem niet begreep; maar Panda ls nu eenmaal een flink kereltje en hij hield de moed er dan ook Ir. ,We vin den wel iets!" zei h^j steeds, of: „We komen wel onderdak! Let maar eens op!" En werkelijk na een poosje zagen zij in de verte een stilstaande woonwa gen! „Kijk een woonwagen!" riep Pan da. „Die zijn leuk. Daarin mogen we vast wel mee!" „Ach Ja", knikte Maestro Fiedeldum, met nieuwe hoop in zijn stem. „Ja dat zou wel mogelijk zijn! Vaak zijn woonwagens-bewoners kunstenaars Kunstenaars van mindere rang wel ls waar kermisvolk en dergelijke.. maar dat zijn vriendelijke en muzikale lieden! Zij zullen mij als de grootste on der hen erkennen en mij onderdak en vervoermiddelen aanbieden!" Intussen hadden zij de wagen bereikt, Die stond daar maar stil en het paard dat er bij hoorde zat droevig voor zich uit te kijken en er was niemand te zien. „Hé-daar!" riep Panda. En Fiedeldum riep moedig: „Zouden wij, reizende kun stenaars, misschien een eindje met u mee mogen rijden?" Het bleef even stil toen klonk er een stom uit het inwendige (of, om precies te zijn, uit het gebarsten ruitje van de voordeur, waar het paard ge mend werd: „Meerijden? Kunstenaars? Maar voorzeker! Volgaarne! Wanneer gij mij slechts de dienst bewijst om het rijdend materieel weer gangbaar te ma ken. Momenteel kan er namelijk helaas in het geheel niet gereden worden'" De bewoner van de wagen, wiens stem aldus klonk, doelde zonder twijfel op het linker voorwiel, dat diep In de mod der was weggezakt, zodat het paard de wagen niet meer kon verwrikken Onder de narcissen valt de wonder mooie blcolor Music Hall, dicpgele cup cp witte kelk, terstond op. evenals de kloeke gele trompetnarcis Golden Mar vel en de zeer elegante dubbele Hol- landia. Onder de tulpen betwisten de ranke darwins en ae kloeke Triumphs elkaar ce erepalm, en wie de stralend gele Golden Show de ereprijs wil toeken nen, wordt terstond in twijfel georac'nt door z'n al even stralende conourrent Yellow Triumph. Ook de gele darwln Mamasa valt in dit gezelschap op, fel afstekend tegen de bescheiden, zuiver witte Triumph Nivea. En dan zfjn er nog bij honderden de bekende, maar immer weer bekorende variëteiten die zich reeds een ereplaats veroverd hebben, de paarsrode Demeter met iets gekartelde rand, de vuurrode Red Supreme, de teergetinte Winter Gem van een rese dat haast onge merkt naar wit verglijdt, de exotische leliebloemige May time en de brandend - rode Cassini, en eenzaam een sierlijk oprijzende „Pink Gem", in t?genste.- ling tot haar r.aam van het reinste wit. Bij ae narcissen domineert de zonniggele Dominator en de zonnige Imcomparibiiis Hollywood herinnert aan een aanlokkelijker klimaat dan thans in ons kcude Holland heerst. Natuurlijk heeft Professor Van Slog teren de narcissen en hyacinthen maar niet ter opluistering in de stand van het Laboratorium van Bloembollcnonder7oek geplaatst. Hij laat zien hoe ze kunnen zijn bfj een goede koelbehandeling, maar hij toont ook hoe ze zijn wanneer ze te vroeg worden geëxporteerd en voor wie het niet met één oogopslag mocht zien, staat er met nijdige rode letters, als op een schoolrapport bij „Sleclit!"..„. het staat er als had hij het er per soonlijk driftig neergekrast! Deze tentoonstelling, die tot en met Zaterdagavond 10 uur geopend bliju, zal zeker vanuit vak- en lekenkringen tal van bezoekers trekken, en wie nog een half uurtje over heeft, zal zich wel wagen in de eveneens aangenaam ver warmde mechanisatie-hal. Dan zal het half uurtje wel een beetje langer wor den! DONDERDAG 26 JANUARI. Hilversum I (301,5 51.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7 30: gramjnuziek; 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuws- en weer berichten; 8.15: gram.muzlek; 9.40 school radio; NCRV 10.00:- gram.muzlek; 10.15: morgendienst; 10.46: vocaal ensemble; KRO 11.00: vooi de zieken: 11.45: school radio; 12.00: Angelus; 12.03: lunchcon cert; (12-3012.33: mededelingen) 12.56. zonnewijzer: 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: gram.muzlek; NCRV 14.00: promeande-orkeet en solist: 14.45: voor de vrouw: 15.30: gram.muzlek; 16 00: bijbel lezing; 16.45: gram.muzlek; 17.00: voor de Jeugd: 17.30: gram.muzlek: 18.15 „De stem van de christell|ke vakbeweging"; 18.30: voor de strijdkrachten; 19 00: nieuws; 19.15: muziek voor de Jeugd; 19.40: ra diokrant; 20.00: nieuws; 20.05: gevarieerd programma (om 21.00 famlliecompetltle): 22.05: gram.muzlek; 22.15: buitenlands overzicht; 22.35: gram.muzlek: 22.45. avondoverdenking: 23.00: nieuws; 23.15 24 00koorconcert. Hilversum II (416 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7 15: gram.muzlek: VPRO 7.50: dagopening: AVRO 8.00- nieuws en weer berichten: 8 15: radio ochtendblad; 8.40: gram.muzlek; 8.55: voor de vrouw; 9 00: gram.muzlek: 9.30: waterstanden; 9 35: gram.muzlek; 10 00: morgenwijding; 10.15 gram.muzlek: 10.50: voor de kinderen; 11.00: carillon en orgel; 11.45:. „Een kuur ln een badplaats", causerie: 12.00: lichte muziek: 12.30: mededelingen: 12.33: amu sementsmuziek; 13.00 nieuws. 13.15: Zuid-Amerikaans orkest: 13.45: „U kunt het geloven of niet": 23.50- gram.muzlek: 14.00: voor de vrouw; 14.30: pianosnel: 15.00: voor de zieken: 16 00- cram.-cause rie; 16.45- eram.muzlck: 17 00: kai*i- doscooD; 17.50- regerlngsultzendlne: 18 00: nieuws; 18 15- sportpraatle; 18.30: or- kestconce-t: 19.00 voor de k'nderen- 19.05 radio volksmuzlekschoo.. 19 35: zane en orgel; 20 00: nieuws; 20.05: actualiteiten- 20 15- radio phllharmonls:b orkest en so list: 21.20' avondschool- 21.35: volkslie deren; 22.00- „De eerste Leonold der Bel een". cau«erle: 22 15: dansmuziek: 23 00: nieuws: 23.15: snTtactualltelten; 23.30— 24.00: eram muriek. Lfjn 3 distributienet 7 05: gram.: 7.30 kron.; 7.40 gymn.: 8.05 gram.: 9.05 gram.: 10.10 gram.; 11.00 „Mayfali ens 11.30 gram.: 12 00 lichte mur- 12 30 landbouw- nleuws; 12.40: gram.; 13.15 gram.; 14.00 klassieke muz.; 15.00 Strljk-ens. Peters: 16.00 Billy Mayerl Rhythm Ens.; 16.30 ork. Atkins; 17.00 Kootw.: Djakarta; 18.00 v. d. sold.; 19.30 gram.; 20.00 verzockpr.; 21.00: „Hollands Glorie" van De Hartog; 21.30 plano: 21.45 Act.; 22.15 Hlndoemuz.; 22.45 „Nult"; 23.05 gram. H|n 4 distributienet 7.15 „Bonjour le Monde"; 7.25 fllmmuz.; 7.30 Anton en z'n ork.; 8.10 conc9 00: kookpraatje en kunstoverz.; 9.10 symph. muz.; 10.00: Ménage en Muslque; 10.30 Walsen: 11.00 v. d. scholen; 11.15 morgenwijding; 11.30 banjo ens.; 12.00: Amusementsmuz.; 12.30 omroepork.: 13.00 Mrs Dale's Diary; 13.15: mil. ork.; 14.00 BBC Midland - Light Orch 14.45: v. d. kinderen: 15.00 v. d. vrouw; 15.40 Tango-ork.: 16.15 v. d. kinderen; 16,30 gram., 17.10: Ens. Heyne: 18.00 BBC Schots Var.-ork.; 18.45- Northern Ireland Singers: 91.15: Kursaal Orch.; 19 45: hoor- snel: 20.00 Chansons; 20.30 Australisch va riété: 21.20 spiegel v. d. maand: 22.00 ..Welsh rarebit"; 23.15 Rally; 23 20 Victor Silvester. AGENDA nEDEN: Prediker: Bazaar Chr. Muzlekver. „Con cordia" vanaf 3 uur nam. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen, 8 uur nam. Lisse: Bloemententoonstelling 9 uur voorm.10 uur nam. DONDERDAG: Schouwburg: Toneelgroep „Euripides", „Het lied van alle tijden", 8 uur nam. Lisse: Bloemententoonstelling 9 uur voorm.10 uur nam. DK BIOSCOPEN. Casino „Handige Jongens" (alle leeft.) Zon 2.30. 4 45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2 30. 7 en 9 15 uur. Lldo „Gunga-dln" (14 laRr) Zat en Zon 2 30. 4 45. 7 en 9 16 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9 15 uur. I.u^or Marlandel" (18 laar) Zon 2.30, 4 45, 7 en 9 16 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. ITIanon „Bruiloft met bindernissen" (14 laar) Zat en Zon 2 15. 4.30, 7 en 9 15 uur: overige dagen 2 30. 7 en 9 15 uur. Ke\ „Verbaonen" (14 Jaar) Zon 2 15, 4.16, 715 en 9 15 uur; overige dagen Sa». 7.15 en 9.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5