Vaandeluitreiking door Prins Bernhard aan Landmacht Ned. Antillen Troepen van Westerling trekken Bandoeng en Tjimalii binnen V.S.I. beraamt inval in Nieuw-Guinea Jfatta en Hirschfeld besluiten tot gezamenlijk optreden Nederlandse troepen wachten op instructies Indonesische regering is niet representatief Fantastische fakkeloptocht en indrukwekkende kerkdienst WEERBERICHT 88ste Jaargang MAANDAG 23 JANUARI 1950 No. 26903 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1. Lelden - Giro no. 57055 De commandant van het „Lïgcr van de Ratu Adil", de voormalige reserve- kapitein van het KNIL Westerling, is vanmorgen vroeg Bandoeng binnen- getrokken. Zijn troepen bezetten het hoofdkwartier van de T.N.I. en het hoofdbureau van politie aldaar, alsmede Tjimahi. Niets w£ïs op enig verzet van de troe pen der Indonesische Republiek. Slechts af en toe had een geweerschot of liet geratel van een machinegeweer de stilte in de nog lege straten verbroken. Enkele uren vóór de „aanval" zo meldt Reuters correspondent verder, ver- lelde Westerling my. dat hy van plan was de Tentara Nasional Indonesia, de geregelde slrydkrachten van de Republiek, in West-Java en Batavia op te rollen, het kabinet te arresteren en een nieuwe regering te laten vormen. I Het normale contact met Djakarta perd verbroken, toen een der telefoon - :ntrales in handen der aanvallers viel. Van de zijde van de Nederlandse t;oe- jn te Bandoeng is verklaard, dat de Strijdkrachten in de kazernes zullen blij ven ln afwachting van instructies. Volgens Reuters correspondent ston den Nederlandse burgers aan het hoofd an enkele peletons van Westerling. De aanvallende troepen waren in groene ïnlformen gekleed, gedeeltelijk gemo- oriseerd en hadden de beschikking over 'oldoende automatische wapenen. Zij rertelden aan de correspondent van leuter, dat kort na het begin van de anval de Indonesische strijdkrachten, die de dorpen in de buurt van Ban doeng bezetten, naar de heuvels waren iltgeweken. Een woordvoerder van het Indonesi sche leger te Djakarta verklaarde, lat Bandoeng aangevallen werd door meer dan 600 man ongeregelde troepen, ie de stad uit het Westen en Noorden linnenvielen". Het Indonesische kabinet was te Dja karta in vergadering toen de aanval begon. Drs Hatta, de eërste-minister, nderbrak de vergadering voor overleg iet. de Nederlandse Hoge Commissaris. Daarna gaf hy een verklaring uit, waarin wordt gezegd dat hy en de Hoge Commissaris besloten hadden, dat „gezamenlyk zou worden opge treden". Het officiële communiqué hierom trent luidt: rEr zijn berichten ontvangen, dat rich gewapende benden in de omge ving van Bandoeng en in Bandoeng bevinden. Van deze benden maken gedeserteerde militairen van de onder Nederlands bev?l staande landstryd- krachten de°I uit. De minister-presi dent der R.I.S. en de Hoge Commis saris van het Koninkrijk der Neder landen hebben de situatie besproken en zijn overeengekomen, dat in deze aangelegenheid gecoördineerd zal wor den gehandeld. Een Indonesische woordvoerder le^de Idlt uit als te betekenen, dat de Ne derlandse l^gerautoriteiten zouden de Nederlandse deserteurs in bedwang fc> ho-den die in het leger van Wester ling dienen. Het Nede-landse leger heeft nog een divisie-hoofdkwartier te Bandoeng. [Waar alle Nederlandse strijdkrachten In daar, evenals elders in Indonesië. kaz?rnes geconsigneerd. OFFICIEEL T.N.L COMMUNIQUÉ. Van de zijde va-» het basiscommando in Bandceng heeft luitenant-kolonel Sentotls Kandardinanata van de T.N.I. neaegedeeld dat de avondblok-vervroegd Is en thans duurt van 18.00 tot 06.00 uur. Tevens werd een officieële mededeling m oe volgende inhoud gegeven: 1 Op Zondag zes uur in de avond wngen onverantwoordelijke troepen een >pie aan en vielen de politie- en TN.I - gteten in het gebied van Tjililln ten Haiiden van Bandoeng aan. 2 Om acht uur Maandagochtend oten bovengenoemde groepen het po- dekantoor van Tjimahi kunnen be- •n. Eenheden van de T.N.I uit Ban- *"3 en omgeving hebben dadelijk ^'regelen getroffen. De gevechten n nog steeds gaande. Het volk blijve kalm en vertrouwe |öp de machtsapparaten van de regering. 1 mededelingen werden om 11 uur Bandoeng uitgegeven, 'P dat moment was de toestand te doene. voorzover viel na te gaan. 'ekkelijk rustig, al valt omtrent de |rkelijke situatie niets te zeggen, al- telefoneerde de correspondent van a te Bandoeng te ongeveer half I jalf In de omgeving van het Prean- 'notel aan de grote postweg had om- fepks tien uur nog een kort vuurge- •»t plaats. WESTERLING'S TROEPEN RUKKEN UIT TWEE RICHTINGEN OP. Vanmiddag te 11 uur meldde de mili taire woordvoerder van het Ministerie van Defensie der R.I.S. het volgende: Uit twee richtingen, n.l. uit de rich ting Tjimahi cn dc richting Lembang, resp. 15 K.M. ten Westen en 12 K M. ten Noorden van Bandoeng rukten „deserteurs" onder bev2l van kapitein Westerling op naar Bandoeng. De oprukkende troepen maakten gebruik van trucks. Volgens op dit ministerie ontvangen inlichtingen werd de actie Maandagochtend tussen 5 en 6 uur ingezet. Het hoofd van de politie te Buiten zorg heeft aan Aneta medegedeeld, dat, in tegenstelling met uit Bandoeng ge melde geruchten, de toestand in Bui tenzorg, Tjiandjoer en Soekaboemi vol komen rustig is. Volgens tot dusver be kende gegevens zou in hst betrokken gebied de invloed van de A.P.R.A. zeer groot zijn. T.N.I. POLITIE BEWAAKT I VLIEGVELD ANDIR. Van de zijde van de T.N.I. te Djakar ta wordt vernomen, dat in de loop van vanmiddag 250 man politie-troc- pen van de mobiele brigade in 13 vliegtuigen van het C.M.V. (Coördi natie Militair Vervoer, Nederlandse vliegtuigen van de Militaire Lucht vaart) naar Bandoeng vertrekken voor bewaking van hst vliegveld An- dir, dat tot dusverre nog niet door de A.P.R.A. is bezet. Het vliegveld Andir, ligl halverwege Tjimahi-Bandoeng. Deze troepen zijn speciaal bestemd voor de bewaking van het vliegveld en zullen niet Bandoeng binnentrekken. De burgervllegtuigen van de Garoeda In donesian Airways, die vanmorgen uit Bandoeng naar Djarkarta vertrokken zijn in Djakarta aangekomen, doch het vervoer van burgers per vliegtuig van Djakarta naar Bandoeng is voorlopig stopgezet, nadat 's ochtends twee vluch ten waren gemaakt Aneta vernam van de zijde van de TN.I. dat de T.N.I. te- Bandoeng op bevel van luitenant-kolo nel Sentot Iskandardinata is terugge trokken in het Noordelijk stadsdeel ten Noorden van de spoorweg, die de stad in twee helften deelt. Deze spoorlijn was tijdens de Britse bezetting ook de scheidslijn tussen het door de Engelsen bezette en het Republikeinse bezette deel. Minister Götzen bezorgd CONSEQUENTIES KUNNEN FUNEST VOOR INDONESIA ZIJN. Minister GÖtzen, de minister zon der portefeuille, die tevens op treedt als waarnemend minister van Uniezaken en Overzeese Ryks- delen, heeft ons medegedeeld, dat nog geen bevestiging van de Hoge Commissaris binnen is van d? be richten, omtrent de actie van Wes terling. Met grote bezorgdheid heeft de minister deze berichten door de radio beluisterd. „Tk moet", zo zeide hy, „een der gelijke actie ten sterkste veroorde len, omdat ik voorzie, dat de con sequenties daarvan niet anders dan funest voor Indonesië kunnen zyn". Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Moh. Roem beëdigd als Hoge Commissaris Mohammed Roem is gisterochtend te Djakarta door president Soekarno als Hoge Commissaris van de R.I.S. in Nederland beëdigd. REGERINGSCOMMISSARISSEN DER R.I.S. De v.m. minister van Binnenlandse Zaken van de Republiek, de heer Wongson-egoro, is benoemd tot secreta ris-generaal van het Ministerie van Binnenlandse Zaken van de R.I.S. De burgemeester van Soerabaja, In- clrakoessoema, en de v.m. minister van Binnenlandse Zaken van Pasoedan, Makmcen Soemadipradja, zijn tot Re geringscommissarissen voor Algemene Zaken benoemd. PUNT ÉEN VAN NIEUW REPUBLIKEINS KABINET. Het eerste punt van het programma van het nieuwe kabinet van de Repu bliek Indonesia (Djokja) is; voortzet ting van de stryd, ter verkrijging van een eenheidsstaat, overeenkomstig de proclamatie van 17 Augustus 1945. Zuid-SIavië contra Bulgarije Het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Bulgaarse ambassadeur Pelo Pelofski verboden naar Belgrado terug te keren. In een Zaterdagavond aan de Bulgaarse am bassade te Belgrado overhandigde nota protesteert Joego-Slavië tegen „de on gegronde uitzetting van leden van de Joegoslavische ambassade in Sofia". Het eiste tevens, dat employé's van de Bulgaarse ambassade ln Belgrado, ter stond Joego-Slavië verlaten. „CLEOPATRA" GEOPEREERD. De 31-jarige krokodil Cleopatra te Cincinnati (V. St.) is geopereerd en ligt thans lusteloos op herstel te wachten en kan geen andere beweging maken dan met haar ogen rollen. Zij heeft een grote operatie ondergaan, nadat het drie dagen geduurd had, voordat zij on der invloed van de narcose kwam. 6 limonadeflessen, 38 stenen, verschillen de knikkers, een geweerskogel en een porceleinen olifantsbeeldje zijn opera tief verwyderd uit de maag. De veearts verwacht, dat Cleopatra zal herstellen, doch dat het nog een korte tyd zal du ren, voordat zij de macht over .haar spieren herkregen heeft. TRAWLER VOOR FRANSE KUST GEZONKEN. De trawler „Korrigan G.V. 6533" Is ln de nacht van Zaterdag op Zondag op twee mijlen van de Franse kust bij Quimper op een klip gelopen. Gister ochtend zijn de lijken van 5 van de 6 bemanningsleden aangespoeld. Men meent dat de schipbreukelingen die voorzien waren van reddingsgordels, een prooi der koude zijn geworden. De zesde ls nog niet gevonden. NIEUWE VERZEKERINGSWET. IN JOEGO-SLAVIE. De Joegoslavische Nationale Verga dering heeft een nieuwe verzekerings wet aangenomen, die door de staat ge financierd wordt. „Sociaal nuttige ar beiders" behoeven geen verzekerings premie meer te betalen voor ziekte, on geval 'en pensioen. De uitkering wordt berekend naar het aantal dienstjaren en het gemiddelde loon. Volgens de Joegoslavische minister van Arbeid, ls Joego-Slavië met deze wet ver op an dere landen voor. zelfs op de Sovjet unie. De uitkeringen zouden groter zijn dan in enig ander land. Mannen boven de 65 en vrouwen bo ven de 55. die 35 jaar gewerkt hebben, krijgen een pensioen, dat gelijk is aan het laatste salaris. Blijven zij na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nog werken, dan krijgen zij sa laris en pensioen. Wie minder dan 35 jaar gewerkt heeft, krijgt verhoudingsgewijs minder pensi oen. Voor 15 jaar diensttijd wordt de helft van het salaris uitbetaald. GLETSCIIER BEDELFT DORP. Reeds 55 doden geborgen. Het do-p Tangesar, in Perzisch Koer- dlestan, is geheel door het ijs van een losgeraakte grote gletscher bedolven. Er worden 44 gezinnen vermist. Reddings ploegen heben tot nu toe de bevro-en lichamen van 55 personen gevonden. Men vreest echter, dat er in het ge heel geen overlevenden zijn Perzisch Koerdistan is een bergachtig terrein op de grens van Turkije en Perzië. Langs de Oostwal van het IJsselmeer tussen Harderwijk en Nijkerk heeft zich gedurende de korte vorstperiode reeds een strook ys gevormd van onge veer een kilometer breedte. Zaterdagmiddag was het ijs naby de ha ven van Harderwijk reeds begaanbaar. H esterling beschuldigt: DE GEWEZEN RESERVE KAPITEIN VAN HET K.N.I.L. Westerling ontving gisteren journa listen in zyn „tydelijk hoofdkwartier", ergens buiten Bandoeg. Hij zeide, dat de regering der RIS van plan is, een inval te doen in Nieuw Guinea, „op dit ogenblik, nu zy alle pogingen in het werk dient te stellen om in haar eigen gebied voor orde en rust te zor gen". Ik weet zeide Westerling van mensen van het Indonesische le ger, dat er landingsdetachementen met landingsvaartuigen worden opge leid, zowel openlijk als in het geheim, voor een landing in Nederlands Nieuw Guinea. Of men de moed zal kunnen vinden om het plan ook uit te voeren, is een andere vraag. Hij gaf ook nog een uiteenzetting van zyn bedoelingen: een goede regering, j orde en rust. niet alleen in West Java, maar in geheel Indonesië. Hij vreesde niet in staat te zyn, op de duur zijn I mannen te weerhouden van een actie tegen de regering der RIS en voegde hieraan toe dat, in weerwil van de be dreigingen der z.g. regering om hem te arresteren, hij nog steeds op vrye voe ten is. Want zeide hij „men weet, dat mijn arrestatie ernstige gevolgen zou hebben, daar ik in staat ben, een massa beweging onder het volk te ontketenen die de regering omver kan werpen." Ik ben, zeide Westerling verder, niet bang voor het Indonesische leger, de politie mensen zijn mijn vrienden en de bevol king van West Java weet, dat ik haar vriend ben. Enige van Westerling's ondercom- ntandantcn, die bit dit onderhoud te genwoordig waren, zeiden, dat het In donesische leger slecht wordt geleid en slecht gedisciplineerd is en niet in staat, orde en rust te handhaven en dat verschillende afdelingen er van in West Java een terreur uitoefenen. De bevolking verwacht van het „leger van de Ratu Adil", dat het de rust zal her stellen. Volgens Westerling kan zyn leger die rust brengen en handhaven, niet alleen in West Java, maar binnen korte tijd ook in Oost Java, en dat men in Oost- Indonesië verlangt naar een nieuw re gime. Hy beweerde voorts, dat president Soekarno geen bezoek durft te brengen aan Bandoeng, waarop een Engels spre kend Indonesisch officier van Wester ling opmerkte: „Neen, hij zou er niet meer vandaan komen". Westerling zeide ook, dat zijn leger op elk gewild ogen blik in staat is, Djakarta binnen te trekken. Naar zyn mening is de z.g. Indone sische regering in werkelykheid de Re publikeinse regering van Djokja en niet representatief voor Indonesië. drip 1 rie voor Laatste Berichten pagina van dit Blad. Benemende en aanhoudende vorst. J®w°! weer met enkele overdrijvende «oisenvelden Meest matige wind tus- KD Oost en Zuid-Oost. In de nacht en potend bijna overal matige vorst, mid- r"1 op de dag lichte vorst tot tempera- Sur om het vriespunt. (Opgemaakt te 10 uur). De hoop van Prins Bernhard is be waarheid: Vrijdag heeft de zon de gehele dag geschenen en was er geen regen. Deze „vrye" dag heeft de Prins zwemmend en vissend doorgebracht aan de Vaersenbaai. 's Avonds werd door de twee delen der stad een grote fakkeloptocht gehouden. De Prins zag deze van het Gouverne mentshuis, af. Het geheel bood een fan tastische aanblik met haar vrolijke ver lichting. vlaggen en fakkels. Vervolgens heeft de Prins met de Gouverneur, diens echtgenote en doch ter het tweede deel bijgewoond van een gala-avond, door de afdeling Curasao van „Onze Vloot" aangeboden aan offi cieren en bemanningen van de „Karei Doorman", de „Jacob van Heemskerck". de „Van Speyk", de „Johan Maurits van I Nassau" en van de Marinebasis Parera. O.m. waren hierbij aanwezig de com- I mandant van het eskader, Schout-by- Nacht Willinge, de commandant van de Marine der Nea. Antillen, de kapt. ter bood dan" ook" met grote vreugdTen Zon 24 januari. °p: 8.33 uur; onder: 17.12 uur. Luchtfoto van het aan de grond geraak te Amerikaanse slagschip „Missouri" Links ziet men een baggermachine bezig j. vin. m./ de grond onder het gestrande slagschip gkogv^tgj. te Katwyk te 7.11 uur en jweg te zuigen. Rechts ligt het tankschip, dat de olleyooraad van de oorlogsbodem overnam om de diepgang te verminde- zco pagina's, ren. Maan op: 10.49 uur; onder: 24 31 uur (N M „water *■- 19.26 uur. 14 Qummcr bestaat rit concertgebouworkest per „nieuw amsterdam" naar amerika. Het Amsterdamse Concertgebouw orkest zal zyn reis naar de Ver. Staten I in September a.s. maken met de „Nieuw Amsterdam" Lijn. van de Holland Amerika zee Merens en de commandant van de Landmacht Antillen, lt. kol. Leezer. De avond werd besloten met'het ge zamenlijk zingen van het eerste en zes de couplet van het Wilhelmus. Het programma van Prins Bernhard was Zaterdag weer overvol, 's Morgens bracht de Prins, vergezeld van de Gou- 1 verneur, een bezoek aan de marinebasis Parera en het militaire kamp Suffisant. I Nadat de officieren aan hem waren voorgesteld en de Prins .de in carré aan getreden manschappen had geïnspecr teerd, werd een rondwandeling over de terreinen gemaakt, waarbij de maga zijnen, kwartieren enz. werden bezich- j tigd. De Prins sprak even met de leden i van het langs de weg opgestelde bur- I gerpersoneel. Aan boord van de gepa- volseerde „Van Speyk", die de Prins eveneens bezocht, stonden de officieren I en manschappen aangetreden. Bij het vertrek juichte te bemanning. Bi) aankomst in het kamp Suffisant werd de Prins, die thans het uniform van luitenant-generaal droeg, begroet door de commandant van de landmacht der Ned. Antillen, Lt.-Kolonel I. E. Lee zer. De Prins inspecteerde de in open carré aangetreden troepen, die onder commando stonden van de troepencom mandant van Curagao. majoor Rompen Tevens waren twee secties van de Ma rine opgesteld. Nadat de ban geopend was, las ma joor Geertsema, adjudant van de Prins, het Kon. Besl. voor. waarbij aan de Landmacht van de Ned. Antillen een vaandel vrerd gegeven. De Prins reikte vervolgens namens de Koningin het vaandel uit door dit over te dragen aan Lt.-Kolonel Leezer. De Prins zeide, dat de Landmacht der Ned. Antillen wel is waar niet groot in getal is. maar door haar gedrag, houding en plichtsbetrachting getoond heeft, dat de troepen het vaandel waardig zyn. De Prins verklaarde, dat men goede ervaringen heeft van het personeel, dat van hier afkomstig is. Als voorbeeld noemde hy wijlen George Maduro. die als officier van de cavalerie in 1940 de Militaire Willemsorde ontving. De Prins hoopte, dat het1 vaandel voorspoed, kracht en vertrouwen zou mogen geven ln tijden van vrede en ook van oorlog. Nadat het vaandel aan Overste Leezer was overgedragen, trad de vaandel- wacht aan en werd de vaandelmars ge blazen. In zyn antwoordrede wees Lee zer er op. dat de Landmacht der Ned. Antillen binnenkort drie jaar oud is. Hy bood dan ook met grote vreugde en ge zonde trots mede namens allen, die deel uitmaken van deze in wezen nog jeug dige Ned. Antillen, aan Koningin Ju liana de oprechte dank aan. dat zij dit kleinood van allergrootste betekenis wilde schenken. Luitenant-kolonel Leezer, zeide van mening te zyn, dat het ontvangen van een vaandel uit handen van een Prins enig is in de geschiedenis van het uit reiken van vaandels en standaarden in het deel van het Ryk buiten Euro pa. Als slot van dc plechtigheid nam de Prins de troepen een défilé af. Nadat de Prins in het kamp de lunch had gebruikt, bezocht hy achtereenvol gens het meisjespensionaat en het San ta Rosa gesticht, waar de Prins van een der weesmeisjes een door de kinderen vervaardigd geschenk voor de Prinses sen in ontvangst nam en een oorkonde tekende, die door Koningin Juliana tij dens haar bezoek ln de oorlog reeds getekend is. Vervolgens bracht de Prins een bezoek aan het St. Vincentiusge- sticht voor voogdijkinderen, waar hij door de overste, frater Rigobert, werd toegesproken en zijn handtekening plaatste op een herinneringsoorkonde. Hierna begaf Z.K.H. zich naar het Ko ningin Wilhelminatehuis voor ouden van dagen. De voorzitter, de heer C. N van de heer R. R. Muskus gebruikt. Ten slotte bracht Prins Bernhard nog een bezoek aan het R.K. Zeemanshuis, waar pater J. B. van der Meer O P. hem toesprak. Op de gehele tocht was de Prins vergezeld door de gouverneur. 's Avonds was er op het Fortplein van Fort Amsterdam een grote receptie, waar een ieder, die dit wenste aan de Prins kon worden voorgesteld. Prins Bernhard heeft gisterochtend de kerkdienst in de uit 1769 dateren de Fortkerk der Ver. Prot. Gemeente van Curasao bygewoond. Ds C. C. Pij pers preekte naar aanleiding van de tekstwoorden van Johannes elf vers 28 „De meester is daar cn hy roept U". Vele figuren uit de geschiedenis, al dus ds Pijpers, dankten hun «grootheid aan het feit, dat zy zich geroepen wis ten. Voorbeelden uit het oude testament waren Jesaja, Mozes, Jeremia en uit de jongere geschiedenis Willem de Zwijger en Henrlëtte Roland Holst, die haar le ven lang een strydster was voor die waarheden, die in het Nederlandse gees tesleven altijd op de eerste plaats heb ben gestaan, n.l. vrijheid en gerechtig heid. Dit „geroepen zyn" gold echter niet alleen voor de groten. „Wij worden elke dag durend geroepen. In één opzicht zijn wy allen geliik; wy worden aange sproken door God". Ds Pijpers bad aan het einde van de dienst om de zegen voor de Koningin en alle leden van het Huls van Oranje. Men zong het „Wilt heden nu treden" uit de liederenbundel van de Ned. Pro testantenbond en „O Heer, die daar des Hemels tenten spreidt". Tot slot zong men staande het zesde vers van het Wilhelmus. De Prins was gezeten in de gouverneürsbank naast de Gouverneur. Na de kerkdienst heeft Prins Bern hard met de gouverneur, mevr. Peters, Schout-by-Nacht Willinge, zyn gevolg en het overige gevolg, een autotocht door het derde district gemaakt. De ge hele dag scheen de zon. zodat de Prins volop gelegenheid had tot filmen. Bij Barber en de Westpunt, brachten kinderen met vlaggen en Oranjcstrlk- ken de Prins een zanghulde. In Barber werd een demonstratie gegeven met ty pisch Curagaose muziekinstrumenten. Met een kieln gezelschap begaf de Prins zich vervolgens naar de Boca Tabla, een kleine baai en grot aan de Noordkust. De lunch werd op het landhuis Knip Winkel hield een toespraak en namens de verpleegden bood dominéé C. C. Pij pers voor elk der Prinsessen een broche aan. Het volgende bezoek gold het zee manshuls van het Leger des Heils waar de Prins werd toegesproken door de heer J. A. Lodder en zyn handtekening plaatste in het gastenboek. Op de terugweg werd by Soto en Wil- lebrordus wederom een zanghulde door een aantal kinderen gebracht. By de bewoonde gedeelten langs de weg by de huisjes van de Inheemse bevolking werd met Oranje gevlagd. Gisteravond ontving de Prins depu taties van verenigingen en vandaag brengt hy zyn eerste bezoek aan Aruba.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1