en O Behandeling van hef effecten-schandaal In Belgische Kamer Koningin en drie Prinsesjes naar Oostenrijkse Alpen Onderwijs aan slechtziende kinderen 5% waan Stilte voor verkiezingsstorm in Engeland zal nog voortduren WEERBERICHT Vertrek na medio Februari 83ste Jaargang DONDERDAG 12 JANUARI 1950 No. 26896 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. "rouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no. 57055 NZE regering heeft kortgeleden een 5% loonsverhoging toege staan, hetgeen na de recente ul- I timata van de op de regeringspartijen i steunende vakcentrales, in de praktijk neerkomt op een verhoging van het 1 algemene salaris- en loonpeil tot ge noemd percentage. Wij zullen de laat- sten zijn om te beweren dat deze 5 te laag is ten einde de prijsstijging als gevolg van de devaluatie op te vangen. Integendeel: wij zijn van méning, dat dit percentage, zo het dit al niet op dit ogenblik Is, zeer binnenkort te laag zal blijken te zijn. Reeds nu valt te constateren, dat de i 5'c loonsverhoging voor tal van artike- len in de prijzen zal worden doorbere kend, zodat over enige tijd de practi- sche waarde van deze tijdelijke inkom- f sten-vermeerdering der werknemers tot nihil zal zijn teruggebracht. Het enige gevolg zal zijn een verho- j» ging van het algemeen levenspeil met 5%, waarmede tevens de grondslag is gelegd voor de volgende loonronde. Op die manier raken wij verzeild in een I vicieuze cirkel, waarmede noch de werk nemer noch de werkgever en derhalve ook niet de gemeenschap is gebaat. TERECHT ziet onze regering als enige mogelijkheid om uit het eco nomische moeras te komen de weg van productieverhoging. Maar niemand met enig verstandelijk inzicht zal in i ernst kunnen volhouden, dat de huidige maatregel bevorderlijk is tot dit doel. Er zijn andere middelen denkbaar, wel ke in aanzienlijk meerdere mate daar toe zouden kunnen bijdragen. Een van de meest voor de hand liggende en boven dien meest efficiënte zou zijn de ophef fing van belemmeringen, welke 't amb telijk apparaat nog steeds aan een vrije ontplooiing van het bedrijfsleven in de weg legt. Een ander middel tot verho ging der productie, waarvan de doel- I treffendheid door niemand kan worden aangevochten, zou zijn verlenging van de arbeidstijd. Doch wee de politicus, die het zou wagen een daartoe strekkend voorstel in het parlement aanhangig te maken! Hij zou onmiddellijk van alle kanten als a-sociaal worden uitgekreten en geen middeleeuws strafmiddel, van brandmerken en radbraken tot en met vierendelen, getransponeerd in moder- 1 ne, uitsluitend morele middelen, ware zwaar genoeg om hem politiek onmege- I lijk te maken. Maar toch zal op de een of andere wijze de hierboven geschetste cirkel gang móeten worden doorbroken, wil- I len wij uiteindelijk uit do doolhof ge raken. welke momenteel wordt ge vormd door de verhouding tussen lo nen en prijzen. Waar blijft de econoom, die, rekening houdend met alle internationale aspec ten van dit ontzaglijk ingewikkelde pro bleem, met het beoogde resultaat een dergelijke doorbraak kan verwezenlijken? Minstens de gehele Westeuropese ge meenschap is bereid zijn daad met een I standbeeld in goud te honoreren! Maar „meneer Suikerklont" vecht door (Van onze Londense correspondent) De kwestie van de al of niet toege stane verkiezingsonkosten staat in het middelpunt der belangstelling, niet al leen wegens de industriële anti-natio- nalisatie-campagne, maar ook omdat de aanloop tot de verkiezingen thans zes in plaats van de voorgeschreven drie weken bedraagt. Indien de partijen nu reeds met volle kracht hun propaganda zouden beginnen, lopen zij groot gevaar in moeilijkheden te komen wegens over schrijding van de toegestane som. Dat is ook een van de redenen geweest om het speciale Labour-congres. ter gelegen heid van'het vijftigjarig bestaan van de partij, uit te stellen, omdat de hoge onkosten, welke deze bijeenkomst zou meebrengen, waarschijnlijk als verkie zingsuitgaven zouden moeten worden beschouwd. Het is mogelijk, dat de partij onder deze omstandigheden eveneens afziet van een verkiezingscongres, hoewel de liberalen eind Januari er wel een zullen houden om hun program vast te stellen. De Laboürministers zullen zich voor de ontbinding van het Lagerhuis zoveel mogelijk in de propaganda op de ach tergrond houden en zij verwachten, dat hun volgelingen hun voorbeeld zullen volgen. Ook de andere partijen zullen deze gedragslijn volgen. De stilte voor de storm zal dus nog enkele weken duren, al kan men wel ge noeg windstoten verwachten. De datum, na welke partijuitgaven als verkiezingskosten dienen te worden be schouwd, is niet- bij de wet vastgesteld. Men kan echter wel aannemen, dat de voorbereiding voor de stembusstrijd zal beginnen, zodra het gedetailleerde La- bour-programma zal worden gepubli ceerd, hetgeen waarschijnlijk de vol gende w^ek zal gebeuren. „MENEER SUIKERKLONT" De suikerfirma Tate and Lyle heeft besloten door te gaan met haar cam pagne, waarvan een grappig getekend mannetje in de vorm van een suiker klont het symbool vormt. Op het ogen blik gaat deze onderneming waarschijn lijk nog vrij uit, omdat het immers nog niet bekend is of de nationalisering van de suikerraffinaderijen inderdaad op het verkiezingsprogram zal voorkomen Lord Lyle, de directeur van het bedrijf, acht zijn actie gerechtvaardigd, omdat volgens hem nationalisering van de sui kerindustrie niet als de wil van het volk ls te beschouwen. De cementln- dustrie is voorzichtiger en zij heeft reeds haar tegen de nationalisering geriohte reclame-biljetten overplakt. De vlees groothandel ageert ook door met affi ches in slagerswinkels en pamfletten, die tussen de rantsoenboekjes der huis vrouwen worden gestopt. Tot dusver hebben zowel socialisten als conservatieven brede, algemene richtlijnen in hun reeds lang geleden verschenen documenten neergelegd. Het manifest „Labour believes in Britain" (Labour gelooft in Engeland) is een compromis tussen verdergaande socialistische maatregelen en het stre ven naar consolidatie van het bereikte, waarvan Morrison de exponent is. Zijn Zaterdag gehouden betoog dat er geen grote dingen meer kunnen worden ge daan tot men er zeker van is, dat men de dingen kan uitvoeren, welke men reeds ondernomen heeft, vormt de kern der verkiezingen. Churchill zal het programma der to nes vaststellen, waarsohynlyk aan de hand van het door de vooruitstrevende groep uit de partij opgestelde geschrift „The right, road for Britain" (de j-uiste weg voor Engeland). De sociale denkbeelden, die geformu leerd werden, zijn een zwakke afspiege ling van Labour's hervormingsplannen en een correctie van door de regering gemaakte fouten. De Engelse kiezer eist echter van Labour, zowel ^ls van de andere partijen, een concreet program. Hij is meer geïnteresseerd in politiek dan in polemiek. Voor de liberalen zijn deze verkiezin gen uiterst critiek. Volgens velen heeft de partij afgedaan, maar haar invloed in het land is veel groter dan haar tien zetels zouden doen denken. In 1945 be haalden de liberalen 2 en een half mil lioen stemmen. Thans rekenen ze op 4 millioen. Hun fractie zou in dat geval een belangrijke invloed kunnen uitoefe nen als middengroep. Churchill's aanbod om hen met de to- ries te doen samengaan, zoals de natio- naal-liberalen reeds deden, werd door de partij-leiding verontwaardigd van de hand gewezen. MEER DAN 100 VROUWELIJKE CANDIDATEN. Van de 1800 candidaten, die aan de stembusstrijd zullen deelnemen, zijn meer dan honderd vrouwen, namelijk labour 40, conservatieven 27, liberalen 30 en communisten 9. De conservatieven, die na de schok van 1945 hun partij-apparaat geheel ver nieuwd hebben, zullen thans voor het eerst de beschikking hebben over de medewerking van 160.000 enthousiaste jongeren. Bij zijn terugkomst uit een Siberisch krijgsgevangenkamp, werd de 26-jarige Takanobu Kumazawa te Osaka, begroet door zijn vader Hiromichie Kumazawa, die zichzelf tot Japans troonpretendent heeft benoemd. Het was een grote schok voor de vader, toen zijn zoon hem vertelde dat hij tot de Japanse commu nistische partij wilde toetreden. Takanobu was tijdens zijn krijgsge vangenschap in de communistische leer onderwezen. KOUDER DES NACHTS. De Bilt verwacht tot morgenavond: Komende nacht koude met hier en oaar temperaturen even onder het vriespunt en plaatselijk nevel of mist. Morgen overdag geleidelijk toenemen de bewolking, maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen west en Zuid en iets lagere tempera turen dan vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). 13 JANUARI Zon op: 8.44 uur; onder: 16.54 uur. Maan op: 3.41 uut; onder: 1219 uur. L.K.). Hoog water te Katwijk te 10.03 en 22,46 uur. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. De Italiaanse regering afgetreden NIEUWE REGERING DE GASPERI WORDT GEVORMD. De Italiaanse regering ls gisteravond afgetreden. Men verwacht, dat de nieuwe rege ring tegen het eind van deze week of in het begin van de volgende week zal worden geformeerd. Waarschijnlijk zul len de rechtse socialisten, die op hun onlangs te Napels gehouden conferen tie tot hernieuwde samenwerking met de regering besloten, in de nieuwe re gering opgenomen worden. De andere partijen van de coalitie zullen zijn de christen-democraten, de republikeinen en de liberalen. Twintigduizend arbeiders volgden de stoet, waarin de zes op Maandag ,11. bij ongeregeldheden te Modena om het leven gekomen stakers ten grave wer den gedragen. Ten teken van rouw waren fabrie ken, werkplaatsen en bureaux in de stad gesloten. Overal langs de route van de begrafenisstoet stond politie op post. De leider der Italiaanse communis ten. Togliatti. heeft in egp grafrede minister-president de Gasperi ..recht streeks verantwoordelijk voor deze moorden" genoemd. Te Rome zijn 10 personen licht ge wond bij een treffen tussen- stakers en politie, toen deze trachtte een demon strate van stakers uiteen te iagen. Een aantal demonstranten is gear resteerd. Socialisten en Communisten tegen minister Eyskens Tijdens het gisterennamiddag in de Belgische Kamer van Volksvertegen woordigers gehouden debat over de zaak der niet-aangegeven effecten, waarbij het af en toe woelig toeging, heeft de socialistische woordvoerder Tielemans de eerste-minister Eyskens verzocht onmid dellijk af te treden. Tielemans voegde hier aan toe: „Indien u niet vrijwillig aftreedt, zal de Belgische regering over enkele weken gedwongen zijn als gevolg van dit fi nanciële schandaal in haar geheel af te treden". Minister Eyskens gaf een uitvoerige uiteenzetting van het verloop van zaken en deed uitkomen, hoe de gemaakte fouten ziin ontstaan. Door een foutieve vertaling van een Frans rapport in het Nederlands heeft de minister ten slotte getekend. HM kreeg alleen die foutieve vertaling onder de ogen en is er zo doende ingelopen. Ten slotte veroordeelde de minister zeer fel de gepleegde falsificaties en zeide. dat alle betrokkenen hun gerech te straf niet zouden ontlopen. Het communistische Kamerlid Dema- ny citeerde de naam van een Belgische diplomaat te Lissabon, die eveneens bij deze affaire betrokken zou zijn en sprak er zijn verwondering over uit dat eerste minister Eyskens zonder te lezen stuk ken heeft getekend, waarvan hij kon weten, dat ze verdacht waren. Hij beschuldigde vervolgens de CVP ervan geprofiteerd te hebben van de malversaties. Hiertegen protesteerde de voorzitter van de katholieke volkspartij baron Van der Straeten Waillet heftig. Aan het slot van zijn philippica eiste Demany eveneens dat eerste minister Eyskens zou aftreden. De minister van justitie Lilar ver klaarde. dat men inderdaad heeft kun nen vaststellen, dat te Lissabon frau duleuze operaties zijn uitgevoerd met de niet aangegeven aandelen. Onder toejuichingen van de katholieke en liberale banken verklaarde Lilar dat de regering het vertrouwen blijft bewaren in premier Eyskens. In dit verbapd wees hij er op dat de feiten betreffende de zaak der niet aan gegeven effecten zich hebben voorge daan tijdens de regering Spaak en dat de tegenwoordige regering hiervoor niet aansprakelijk geacht kan worden. Door deze verklaring ontstond een hevig tu mult oo de linkse banken, waaraan de voorzitter slechts met moeite een einde kon maken. Toen de kalmte was weergekeerd deelde minister Lilar mede, dat het on derzoek in de zaak der niet aangegeven aandelen naarstig zal worden voortge zet. Na een interventie van de socialisti sche fractievoorzitter Bohy, waarin deze in het licht stelde, dat de inter pellaties niet de regering proberen te treffen doch de gewezen minister van financiën Eyskens. gaf de voorzitter le- De Britse pers over de komende verkiezingen (Van onze Londense correspondent) Behalve uiterst conservatieve bladen, als de „Daily Telegraph" en de „Daily Mail", die de regeringspolitiek der af gelopen vier jaren ronduit veroordelen, is het merendeel der Engelse oppositie bladen mild in zijn beschouwingen over het door Labour gepresteerde De liberale „News Chronicle" en de onafhankelijke „Times" prijzen zelfs de aftredende regering om velerlei. On bevooroordeelde critici geven toe. dat ondanks de gemaakte fouten, voor het land belangrijke dingen zijn verricht, vooral op het gebied van de sociale wetgeving. De algemene klacht is, dat de re gering, geen rekening houdende met de door de oorlog teweeg gebrachte ont wrichting, te veel heeft willen doen, zonder dat de economie daartegen op gewassen zou zijn. Nationalisatie van de mijnen, electriciteit en de spoor wegen moest vroeger of later volgen, maar de regering zag het. gevaar van te grote centralisatie over hot hoofd. De verkiezingsprogramma's der grote partijen kunnen slechts weinig uiteen lopen, omdat bijvoorbeeld vele denk beelden gemeengoed zijn geworden en de economische vraagstukken een vaak technisch karakter dragen Het wordt dus hoofdzakelijk een kwestie van ver trouwen in de leiders der diverse par tijen. Maar de kiezers zullen moeten duide zing van een dagorder van het com munistische Kamerlid Demany. die de instelling van een bijzondere commis sie van onderzoek eiste. Ds liberale fractieleider Lefebvre sprak hierna ziin afkeuring uit over de fraudeleuze handelingen. Hij bracht hulde aan de integriteit van eerste minister Eyskens. wiens eer niet is aan getast. Hij drong er echter op aan dat het onderzoek in deze aangelegenheid met de meeste energie wordt voorgezet en de schuldigen de straf krijgen die ze verdienen. Een dagorder werd ingediend door Van Harmei (CVP) en Lefebvre (Lib) waarin in afwachting van de verdere resultaten van het onderzoek het ver trouwen in de regering wordt uitgespro ken. De heer Tielemans verklaarde ten slotte dat de uitleg, die minister Eys kens heeft verstrekt, deze niet ontslaat van zijn verantwoordelijkheid in dieze aangelegenheid. Hii diende een voor stel in tot het instellen van een bijzon dere commissie van onderzoek. Het Is ongelijk verdeeld in de wereld. In New York wordt gesnakt naar water, de mannen mogen er zelfs enige dagen per week hun baard niet scheren ten einde water te besparen, en in andere delen van Amerika zou men heel wat geven om het water kwijt te raken. Door een hevige regenval, die vier da gen duurde, waren In Indiana de rivie ren buiten haar oevers getreden. Talrij ke gezinnen werden door het water uit hun hulzen verdr:/en De inwoners van Kokomo gingen par roeiboot door de straten. NAAR EEN VREDE MET JAPAN. De conferentie te Colombo heeft be sloten tot instelling van een commissie ter bestudering van de kwestie van het vredesverdrag met Japan. Als waar schijnlijke plaats van bijeenkomst van deze commissie wordt Londen genoemd. De commissie zóu moeten pogen een maximum aan eenstemmigheid onder de mogendheden van het Britse geme nebest tot stand te brengen. Pas daar na, aldus verwachten waarnemers, zul len de belanghebbende niet-commu- nistische mogendheden de kwestie aan snijden of met het tot stand brengen van een vredesverdrag moet worden voortgegaan met of zonder de mede werking van Sovjet-Rusland en China. Indien de omstandigheden zulks toelaten hoopt de Koningin haar vacantia tijdens het wintersportseizoen in de Oostenrijkse Alpen door te brengen. Dë drie oudste prinsesjes zullen haar moeder vergezellen. Het buitenlands verblijf zal enige weken duren. Mevrouw Pennink zal in de ochtenduren toezicht houden op het schoolwerk dat de Prinsesjes meekrijgen. Het vertrek is In de tweede helft van Februari voorzien. De Koningin en haar kinderen zullen zich per trein naar St Anton begeven, vanwaar II.M. het vorige jaar tengevolge der politieke omstan digheden na een zo kortstondig verblijf naar Nederland werd 'teruggeroepen. Prinses Marijke zal gedurende de afwezigheid van de Koningin by haar groot moeder op het paleis Het Loo logeren. TOENEMEND SCHEEPVAARTVER KEER WEST-DUITSLANDBELGIE EN NEDERLAND. Het aandeel van de Duitse scheep vaart in het totale verkeer tussen West-Duibsland en de Belgische en Nederlandse havens heeft in Decem ber j.l. voor het eerst sedert de oorlog meef dan 109.000 ton bedragen. Het totale verkeer op de rivieren is even eens toegenomen. Het was n.l. 1,803.201 ton of 400.000 ton meer dan in No vember. „Werkplaats" van Kees Boeke start er mee (.Speciale berichtgeving) Naar wij vernemen worden voorbe reidingen getroffen om het mogelijk te maken in de loop van dit jaar kinderen met beperkt gezichtsver mogen in de „Werkplaats-Kinderge meenschap" van Kees Boeke te Bilt- hoven op te nemen. De kinderen, die voor dit speciale, voor ons land ge heel nieuwe, onderwys in aanmer king komen, zullen temidden van de andere leerlingen worden geplaatst. Aangezien dit soort van onderwijs in Amerika reeds algemeen wordt toe gepast, heeft een van de bestuursleden van de Stichting Kindergemeenschap, ir K. C. Lamos rt An erna te Rot terdam, kortgeleden een studiereis naar dit land gemaakt. Gewapend met de vele ervaringen, die zij daar bij heeft opgedaan, zal men b.ians ook hier dit mooie werk aanvangen. Binnenkort zal er van de hand. van WEER EEN VOORSTEL IN BELGISCHE KONINGSKWESTIE. Maar met weinig kans. De katholieke senator baron De Dor- lodot heeft bij de Belgische Senaat een resolutie ingediend, waarin hy verzoekt een gemeenschappelyke vergadering van Kamer en Senaat te beleggen om de wet van 19 Juli 1945 te doen intrek ken. In een nota herinnert baron De Dorlodot er aan, dat de verenigde Kamers in 1944 hebben vastgesteld, dat de koning door het toedoen van de vijand in de onmogelijkheid was te regeren. In aansluiting hierop werd prins Karei tot regent benoemd Sena tor De Dorlodot legt er de nadruk op, dat de onmogeiykheid om te regeren door het toedoen van de vyand sedert geruime tijd niet meer bestaat. Baron De Dorlodot wenst dat deze wet wordt ingetrokken, waarvoor het de koning mogelyk zou zyn ook zonder volksraadpleging naar België terug te keren. De minister van Buitenlandse Zaken. Paul van Zeeland, zou er voorstander van zyn de koningskwestie op deze wijze cp te lossen en hij zou ln die zin Hik maken, welk& koers ze willen vol- I onderhoud gehad hebben me', de gen. namelijk die van sterke gebonden- koning te Nice. Premier Eyskens zou held en reglementering of -van meer I evenwel de voorkeur geven aan de 'vrijheid en persoonlyk initiatief. I volksraadpleging. mevrouw Lambert een brocfnure ver schijnen, waarin zy haar ervaringen heeft vastgelegd. Deze brochure bevat voorts een voorwoord van prof. dr F. J. Th. Rut ten. minister van O., K. en W., en een inleiding van prof. dr H. J. M. Weve, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. 5 loonsverhoging voor Spoorwegpersoneel In de gisteren gehouden bespreking tusseh de directie der N.S. en de per- soneelraad heeft de directie medege deeld, dat, waar de regering de door de directie ingediende voorstellen heeft goedgekeurd, zij de vraag van de per- soneelraad inzake toekenning van een 5 loonsverhoging voor het N S. per soneel met ingang van 1 Januari 1950 bevestigend beantwoordt. Deze maatregel zal van toepassing zyn op een leder, die 23 jaar of ouder is, terwijl voor het personeel beneden 23 jaar nader overleg met de perso- neelraad zal geschieden. PRIJSVRAAG 1950 TEYLERS GENOOTSCHAP. Dt directeuren van Teylers Stichting en de leden van Teylers tweede ge nootschap hebben voor het jaar 1950 de volgende prijsvraag uitgeschreven. Gevraagd wordt: een overzicht van de Nederlandse penningkunst ln de 16e eeuw, omvattend een globale uiteenzet ting van de toegepaste technieken, een opsomming van de medailleurs met een korte biografie en bij elke medallleur een beredeneerde catalogus van zyn werken, gevolgd door een beschrijving van de werken der onbekende meesters. Alle penningen moeten doorlopend zyn genummerd. Hieraan moet worden toegevoegd een register van personen en zaken en een lijst vermeldende de nummers van het prysvraagantwoord met de corresponderende nummers van Van Loon De antwoorden moeten worden In gezonden vóór of op de le Januari 1952. opda*- zij voor de 1ste April 1952 kun nen beoordeeld wo~den. De oriis voor het berie en voldoende antv/oo d bestaat, indien de omstan digheden dat zulten cedogen. in een gouden erepenning, of. ter keuze van de bekroonde in een som gelds, ten bedrage van f. 400.—. Reizen wordt gemiddeld 5 duurder MET INGANG VAN 1 FEBRUARI Met ingang van 1 Feruari a.s. zulten de meeste tarieven voor re-z^r.rs der Ned. Spoorwegen en de &o idcreiifa- rieven verhoogd worden. Deze verho gingen zyn niet voor alle categoriën gelyk, doch blijven binnen beperkte grenzen. De prijzen van enkele reizen gaan 5 omhoog, die van de retours over de korte afstanden meer, even als de traject-week en schoolkaarten. De prijzen der algemene abonnemen ten, alsmede die der rijwielkaarlen, biyven ongewijzigd. Wat de goedcrentarleven aangaat worden de prijzen der wagenladingen wat meer verhoogd dan die der stukgoederen. Handelsbesprekingen Nederland-West-Duitsland NAAR VERDERE VERRUIMING VAN INVOER. Op 23 Januari a.s. zullen ln Frank fort de besprekingen aanvangen van de gemengde commissie voor het handelsverkeer tussen Nederland en West-Duitsland. De Nederlandse delegatie zal staan onder leiding van de heer mr S. Th, J. Teppema. Een van de onderwerpen van de be spreking zal zyn een verdere verrui ming van de mogeiykheid tot invoer uit Duitsland in Nederland. Deze mo gelijkheid Is sinds het einde van Octo ber J.l. reeds met 250 millioen gulden verruimd boven het bedrag dat oor- spronkelyk na het afsluiten van het laatste handelsaccoord ln Frankfort be schikbaar was gesteld voor de invoer in Nederland. „WERELDBURGERS" WORDEN GEREGISTREERD. De Stichting Wereldfederallsten be richt, dat het ln het voornemen van Garry Davis, wereldburger nummer één, ligt, om, indien de omstandigheden dat toelaten, dit voorjaar een bezoek aan ons land te brengen. Het streven bestaat, dit jaar een volksstemming te houden voor het kie zen van afgevaardigden voor een we- reldgrondwetgevende vergadering. Om het slagen van deze volksstemming ook in ons land te bevorderen, geeft de Stichting Wereldfederallsten een wereld- burgerkaart uit, ter registratie van de wereldburgers. Deze actie zal tevens ge bruikt worden voor een petitionnement by het Nederlandse volk om naast de officiële verkiezingen van afgevaardig den voor gemeenteraden, provinciale staten en Staten-Generaal, ook zodani ge verkiezingen te doen uitschoven voor officiële aanwyzlng van Nederland se afgevaardigden voor een wereldgrond- wetgevende vergadering. Men zie voor Laatste Berichten pagina drie van dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1