Alma's dubbele taak Moderne kleinigheden, die licht worden vergelen HARINGVISSERIJ LOOPT TEN EINDE RECHTZAKEN Hoesten? DAMPO-PASTILLES Radio-programma schijnt om bordje bij waÜon nog ai eens misver stand.fe bestaan. ZATERDAG 17 DECEMBER Viouwenzorgen en feestdagen Wenken die de feestsfeer verhogen Zonder twijfel zit die goeds, oude Sint al weer lang en breed in Spanje, want volgens de kalender zal de Kerstman niet lang meer op zich laten wachten. Is de Goedheilig Man zonder levens teken onze deur voorbij gegaan, dan komt wellicht het Kerstmannetje wat presentjes neerleggen aan de voet van de boom En om het hem hierin wat gemakkelijker te maken, tijgen we zelf stadwaarts, kleurige en verlokkelijke étalages langs, winkel-in winkel-uit. Of er nu met een koninklijk budget of met een schriele beurs inkopen wor den gedaan, zo'n dagje winkelen IS vermoeiend! Je kijkt je ogen uit en al die kleuren en al dat licht maken zo moei Je loopt en je slentert en 's avonds voel je je voeten niet meer! Trek daarom voor zo'n winkeltocht toch gemakkelijke schoenen aan. Het is een kleinigheid, die zo licht over het hoofd wordt gezien, maar die toch zo veel bijdraagt tot het genoegen van het winkelen! Meer van die kleinigheden zijn er! Waarom zoudt ge niet uzelf een „ca deautje" geven, een heel practisch en haast onontbeerlijk cadeautje wel te verstaan. Het is heus geen ongeoorloof de buitensporigheid, indien ge u, alvo rens de tocht langs winkels en toonban ken te beginnen, zo'n gezellig, licht boodschappennetje aanschaft, dat leeg en opgerold gemakkelijk in uw Jaszak verdwijnt zonder dat het zich daar door „uitpuilen" verraadt. Ze zijn er in vro lijke bonte kleuren en wie ze niet tijdig zelf heeft gemaakt, kan ze voor een ge ring bedrag kant en klaar kopen. In dat netje kan ook uw handtas een plaatsje vinden. Hebt ge er u wel eens rekenschap van gegeven hoeveel krachtinspanning het eigenlijk kost een enveloppetas onder de arm te knellen vooral in een groot magazijn of in een menigte, waar ge steeds op uw qui- vive moet zijn voor eventuele zakken rollers? Vooral met het oog op die hebberige anonymi die nu eenmaal vóór de feestdagen de beste tijd van hun rol- lerige bestaan beleven willen we er nog c-.is op wijzen hoe uitdagend en onverstandig sommige meisjes en vrou wen haar schoudertas omhangen: de tas r- de rug, niet de minste contróle over de bergruimte, die zich aan de onderkant van de schouderband be vindt! Zelfs een dergelijke hangende tas dient steeds met uw hand in contact te zijn. Zou niet al uw feestvreugde ver gald worden, als een ander de bloe metjes buiten zette van uw portefeuille- inhoud, en foto's,persoonlijke papieren en wat dies meer zij op de bodem van een kanaal, of in welk verborgen duister dan ook, terecht kwamen? Doch ook tijdens de feestdagen zelve, wanneer de cadeautjes gepakt, de boom versierd en alle voorbereidingen getrof fen zijn, blijven er nog tal van licht veigeten kleinigheden over, die, met een beetje meer zorg betracht, zoveel bijdragen tot verhoging van de sfeer, het genot en de gezelligheid. Zorg. hoe sober de Kerst- en Nieuw jaarsviering ook zijn, voor een bloeme tje in huis wat gesneden cyclamen, met smaak in een vaasje gezet, wat besjeshulst hier, wat dennengroen of mistletoe daar. Hebt ge gasten, dan is Let er op dat ge er ook zelf keurig uitziet, geen afgesloofde indruk maakt Verzorg eveneens zorgvuldig uw han den; aardappelschil-sporen staan wei nig gesoigneerd en maken geen aange name indruk. Daar ge nu eenmaal niet aan werk in de keuken ontkomt, leveren gummi handschoenen of vingertjes heus het geld wel op waarvoor ge ze hebt moeten aanschaffen: ze voorkomen die pe, niet meer te reinigen groeven in de vingerhuid en lelijke nagels. Juist de feestelijke dagen van het jaar stellen grote eisen aan de huis vrouw doch. hoe moe ge ook bent van alle drukke voorbereidingen, laat het niet meiken, tracht opgeruimd te zijn. wees vriendelijk en lach vrolijk mee met een parelende „tandpasta-lach". Ook dat. de gezelligheid, die ge schept, Is van groot belang en iets. waarvoor ge weinig moeite hoeft te doen. J. V. VAN GOG EN BERNARD VOOR HET GERECHT. Moordenaars van de auteur A. M. de Jong? Het Amsterdams Bijz. Gerechtshof behandelde gisteren dc zaak tegen dc 35-j. D. Bernard en de 33-j. C. Th. van Gog, beiden uit Amsterdam en beiden voormalige SS'ers. die erken den aan het Oostelijk front gewond te zijn geraakt en daarop naar ons land te zijn teruggevoerd. Hun was ten laste gelegd, dat zij te zamen met dc chef van de Amster- se sichcrhcitspolizei Lages, diens plaatsvervanger Blumenthal en de SD'er Oehlschlagel op 19 October 1913 's avonds in een auto naar Blaricum waren gereden, waar zij opzettelijk de schrijver A. M. de Jong in diens woning met revolverschoten van het leven zouden hebben beroofd. Van G. erkende op de bewuste avond In de woning van de schrijver aanwe zig te zijn geweest maar voegde daar aan toe. dat hij zelf geen schoten had gelost. B. ontkende alle hem ten laste gelegde feiten Hij zeide niet in de auto te zijn geweest, noch in de woning van de schrijver. De president, mr E. H. F. W. van Schaeck Mathon, vroeg daarop aan Van G. mét wie hij deze eerste Silber- tanne-actie had uitgevoerd. Van G. antwoordde, dat hij dit met een andere SS'er had gedaan. „Was dat dan niet Bernard?", vroeg de president. ..Nee. het was beslist Bernard niet", zei Van Gog. Mevrouw J. H. L. de JongDefresne, de echtgenote van de overleden schrij ver, vertelde u .voerig, wat zich die avond in het huis had afgespeeld. Zij vertelde zowel Van Gog als Bernard pertinent te herkennen. Lages en Blumenthal, zeiden zich niet meer te kunnen herinneren of deze beide verdachten inderdaad de Silber- tanne-actie hadden uitgevoerd. Lages herinnerde zich wel de namen Bernard en Van Gog, maar Blumenthal her innerde zich ook deze namen niet meer. "s Middags werd de mislukte Sllber- tanne-actie tegen de directeur van de Gemeentelijke Dienst Van Sociale Za ken in 'Beverwijk, de heer L. W. H. Spaan behandeld. De verdere behandeling zal plaats vinden op Vrijdag 23 December a.s. HAAGS GERECHTSHOF. AANRIJDINGEN MET DODELIJKE AFLOOP. De Procureur-Generaal bij het Ge rechtshof te 's-Gravenhage reqiureerde de vrachtrijder A. Klok uit Katwijk a. Zee vrij te spreken van de hem door de Ha-ugse Arrondissementsrechtbank deer dit college ten laste gelegde „dood door schuld", waarvoor hij tot 2 maan den gevangenisstraf werd veroordeeld. Op 27 Januari 1949, gedurende het middaguur, reed een motorrijder, ko mende uit de richting Nocrdwijk, op de provinciale weg onder Katwijk met volle vaart tegen een met zand beladen vrachtwagen, bestuurd door K. De mo torrijder was op slag dood Ds vraag kwam voor het Hof evenals indertijd voor de rechtbank naar voren of K die een weg naar links wilde inslaan, en de hoofdweg moest kruisen, de booht te klein had genomen. Getuigen verklaarden, dat de motor rijder met grote snelheid had gereden en gezien het feit, dat er nog geen cen timeter remspoor was gevonden, acht ten zij het aannemelijk, dat de motor- ri>der de vrachtauto in het geheel niet gezien heeft en er in volle vaart boven op is gereden. De Prooureur-Generaal achtte de verdachte schuldig aan de verkeersfout, cie bocht te nauw genomen te hebben, doch hij zeide dat aan deze verdachte z.i. geen „dood door schuld" ten laste gelegd kon worden. Hij requireerde der halve de sententie te vernietigen en verdachte vry te spreken. Mr. Gasille, uét 's-Gravenhage, die als verdediger optrad, sloot zich InzUn pleidooi bij de woorden van de Procu reur-Generaal aan. Ds 30-jarige B. van Meijsaaiden uit Sassenheim, had aldus de uitspraak van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage in Maart 1949 in Noordwijikerhout een dodelijk ongeluk veroorzaakt, door met zijn auto, geen voorrang te verlenen aan een van reohtskomende motorrijder, voor welk feit de rechtbank hem tct 3 maanden gevangenisstraf had veroordeeld. De 2 getuigen change verklaarden voor het gerechtshof eenstemmig, dat het kruispunt, waar de aanrijding plaats had, bijzonder gevaarlijk was, en dat er regelmatig ongelukken gebeur den. De Procureur-Generaal bij het Hof achtte appellant schuldig aan het hem ten laste gelegde feit, daar hij volgens de getuigenverklaringen veel te snel had gereden, en door deze roekeloos heid. juist cp dit gevaarlijke kruispunt, het ongeluk veroorzaakte. Hij was, dit overwegende, daarom van mening, dat het beroep verworpen dient te worden. Uitspraak over 8 dagen in beide ge vallen. Achterstand op 1948 nog vergroot Katwijk aan Zee. 14 December. (Van onze deskundige medewerker). In IJmuiden ls de toestand onveran derd. Naar men hoort verluiden, heeft het onderhoud met de regiering weinig goeds opgeleverd en men krijgt de in druk. dat de reders de schepen gedu rende de wintermaanden stil zullen laten liggen. Men zal dus voorlopig rekening moeten houden met een sterk verminderde aanvoer van verse vis en hoge visprijzen. Hoewel het weer deze week voor de visserij nogal ongunstig was. werden er door loggers en kotters goede besom mingen gemaakt. Mede als gevolg van de huidige situatie zal de trawllogger- vloot binnen enkele weken een sterke uitbreiding ondergaan. De vangst van schol en rondvis is over het algemeen niet bepaald ruim te noemen, doch ton gen werden er veel gevangen, voorna melijk klein soort. De kwaliteit van de vis is uitstekend. De haringvisserij op de Noordzee loopt af. De meeste schepen hebben reeds „behouden teelt" en men is druk bezig met klaar maken voor de trawlvisserii. De laatste fase van de haringvisserii op de Noordzee is tegengevallen. Het weer werkte dan ook niet mee. In het Kanaal waren de vangsten tot heden middelmatig. De kwaliteit van de haring ls goed. Ook daar heeft men nogal met slecht weer te kampen. Na de inzinking midden vorige week is de prijs voor de verse haring weer stevig opgelopen en voor de goede kwa liteit, o.a. Kanaalharing, werd weer tot f.24per kist betaald. De aanvoer is echter beperkt en er gaat nogal wat naar Belgie. Tot en met 3 December j.l. zijn in totaal aangevoerd 722.700 kantjes ha ring tegen 912.500 kantjes in dezelfde tüd van 1948. De achterstand is dus weer aangegroeid en bedraagt thans c.a. 190.000 kantjes. Van deze 722.700 kantjes haring werd aangevoerd door Schevenlngen 363.600 ka., Katwijk 214.600 ka., Vlaardingen 136.200 ka., IJmuiden 8.300 ka. Op de zouteharingmarkt gaat het kalm toe. De prijzen onderaan weinig verandering, de aanvoeren worden min der en de kwaliteit van de Noordzee- haring gaat ook achteruit. Het binnen land is stil en ook op exportgebied gaat er met veel om. De onderhandelingen met onze Oostelijke afnemers duren voort en zullen vermoedelijk binnen-i kort hun beslag wel krijgen. In Yar mouth werd dit jaar ook belangrijk minder aangevoerd en dientengevolge zal er ook wel een kleinere hoeveelheid voor uitvoer naar Duitsland beschik baar komen. Deze stand van zaken in aanmerking nemende, alsmede het feit dat onze eigen visserij ca. 20% min der opleverde, is men algemeen van opinie, dat de vangst 1949 tijdig zal zijn geruimd. Rond de Veemarkt Wonderlijk druk blijft het c-p de Vee markten. Grote aanvoerenals in het drukke najaarsselzcen en de belangstel ling blijft ock nog ver boven het nor mals. Van de week was het nog net als in het volle seizoen Markten als Rot terdam en Den Bosoh hadden zelfs topaacvcerenmaar er was ruim vol doende kooplust, zodat de toah al hoge prijzen nog weer wat stegen. Het éen trok het ander mee opwaarts, en in dit geval is de willige stemming cp de slauhtveemarkt wel als een der oorza ken aan te wijzen voor de animo, die er ook op de gebruiksveemarkten blijft van f. 600 tot f. 900 en soms meer ont vangsten voor een vette koe, brengt vanzelfsprekend al het andere vee op een hoog prijsnóvaAi. Het goede ge- bruiksveo zagen we gisteren ook hier op de Leidse Markt, waar ook een bij zonder druk bezcek was, goed verko pen, tegen prijzen van f. 600 tdt f. 900 per stuk. Vooral de vraag naar tvbjC.-vrije die ren met witte certificaten was weer opvallend goed, en hiervoor besteedde men wel eens f. 100 per stuk meer. Voor het buitenland was men ook meer aan de markt, hoofdzakelijk van kalfdragend vee voor Italië en vaarzen en pinken voor België. We noteerden voor dikke vaarzen van f. 600 tot f. 850 en pinken f. 300 tot f. 425 per stuk vcor de goede en prima kwaliteiten. Gras en nuchtere kalveren waren ock flink gezooht en aan de prijs. Veel voor de slacht. Besteed werd voor graskal veren f. 150 tot f. 250 en nuchtere kal veren f. 28 bot- f. 45 per stuk, naar ge lang het gewicht en de kwaliteit. Er was deze week heel veel slachtvee aan de markten, maar de vraag was even eens belangrijk, zodat -de prijzen zelfs nog wat stijver waren: f. 1,80f, 2,30 per kg geslacht gewicht voer de goede tot prima kwaliteiten. Mindere soorten wat lager, dcch ook hiervoor betaalde men een goede prijs, voornamelijk voer de vleeiwarenindustrie voor export. De wol veehandel viel deze week wat terug. De export van schapenvlees naar Duitsland staat tengevolge van devie- zenmceliijkiheden zoals ons .werd me degedeeld even stop, en zluks drukte ae markt niet onbelangrijk, Ock de lammeren-markt was daarvan, zij het in veel mindere mate, gedrukt. De uit voer naar Engeland schijnt ook even te zijn afgeremd. Voor vette schapen, die moeilijk werden geplaatst, werd van f. 75 tot f. 85 en lammeren van f. 52 tot f. 65 per stuk betaald. Er werd nu iets meer voor 't binnenland gekocht. De vette varkensmarkt was ook veel flauwer gestemd. Per kg levend gewicht noteerden we f. 1,60 tot f. 1,62- voor de lichte en tot f. 1.68 voor de zware soorten. Bragen en lopers werden redelijk goed verkocht. Vcor biggen f. 25 tot f. 40 de ibeste en lepers f. 1,70 tot f. 1,75 per kig levend gewicht. In paarden een kal me handel. Alleen slachtpaanden goed te verkopen en even duurder dan vori ge week: f. 400 tot f. 675 per stuk. FEUILLETON door MARY BUROHELL Vertaald uit het Engels 54) Een andere keer, dacht Alma triest. Ze voelde zich zo ongelukkig, dat ze ge neigd was te geloven, dat er nóóit meer een andere keer zou zijn.. Ze moest haar privé-moeilijkiheden op dit moment eohter terzijde stellen en haar best deen een amusante partner te zijn voor Andrew Urquhart. Dit was geen zware opgaaf. Hij sneed op luchtige wijze eni ge onderwerpen aan, totdat hij iets ge vonden had, waarin ze wederzijds enige interesse hadden, en daarna liet hij Alma de leiding van de conversatie. Ze raakten op deze wijze in een geani meerd gesprek over films en voordat Alma het vost vertelde ze hem uitvoe rig over de première, waarheen mevr. Cardie haar had meegenomen, en over Pansy's boosheid, dat ze vergeten had Mario Frayne een handtekening te vragen. Het gezelschap was klein en de conversatie was min of meer algemeen, zodat Gerald Illion, toen hy dit hoor de. met grote voorkomendheid opmerk te: Ik zou die handtekening wel voor uw zusje kunnen krijgen. Alma, die in 't algemeen een zeer goedhartig meisje was, kon nu tcch een gevoel van boosaardige genoegdoening niet onderdrukken, toen ae antwoord de: Dat is erg aardig van u. Maar meneer Farraday is al zo vriendelijk geweest hier z'n bemiddeling te verle nen. Nat? Gerald Illion keek mevrouw Farraday verwonderd aan. Heeft die te genwoordig ock al filmsterren onder zijn kennissen? Ze bedeelt Murray, legde mevrouw Farraday enigszins kortaf uit. Ik dacht ook al, dat het verzame len van handtekeningen voor kleine meisjes niet speciaal op Nats weg zou liggen, merkte Nan Cardie met een wat geforceerd lachje. Dat weet ik nog niet zo zeker, als het Pansy betreft, zei Alma, toegevend aan een impuls. Hij is ontzettend aar dig voor haar en Pansy vindt hem een soort alged. Werkelijk? riep mevrouw Farra day met grote verbaz-ng uit. Heeft ze heinLs ze op Benham Lodge ge weest, sinds wij vertrokken zijn? O ja, ze heeft me er over verteld, toen de hele familie laatst opbelde, antwoordde Alma, zich er van bewust, dat iedereen mei meer abtentie dan haar verhaal verdiende, naar haarluls: terde. Hij heeft haar laten paard rijden en hij heeft haar gezegd lk vind het ontzettend fijngevoelig en be grijpend van hem dat ze veel beter reed dan de meeste jongens en dat hij meisjes met een bril heel aardig vond. Ik vraag me af, hce h'j achter is gekomen, dat dat de twee dingen wa ren, waarmee hij Pansy hei. allermeest genoegen kon doen. Er heerste oven een wonderlijk stil zwijgen. Dan merkte kolonel Illion luchtig op: Wel, ik neem aan, dat ze inderdaad goed rijdt, en die andere opmerking is natuurlijk volkomen toe vallig, Nat heeft nooit uitgemunt in hoe noemde u het ook weer? fijn gevoeligheid en begrip. Alma wierp de charmante kolonel oen koude blik toe. Misschien kent u hem niet zo goed, zei ze kalm. Ik kan u verzekeren, dat die opmerking- over die bril getuigt van véél begrip en fijngevoeligheid. Pansy lijkt oppervlakkig gezien een 'bijdehand, eigengereid kind, maar ze is heel ge voelig en haat het, dat ze een bril moet dragen. En meneer Farraday meet dat óf vermoed hebben, óf hij heeft haar vertrouwen zc-danrJg gewonnen, dat ze hem bekend heeft, hoé erg ze 't vindt. Gerald Illion stond op het punt de een of andere amusante opmerking te maken, toen mevrouw Farraday met ongewone scherpte reageerde: Nat is inderdaad erg aardig met kinderen. Niemand, die hem goed kent, zal dat ontkennen. En Pansy moet z'n hart wel gestolen hebben, anders had hij haar nooit op Benham Lodge geïmiteerd. Pansv vond, dat hij zonder u wat eenzaam en onbestemd was, vervolgde Alma, zich over zichzelf verbazend, dat ze Pansy's verhaal op deze geheel eigen wijze interpreteerde. Toen ze echter de uitdrukking van mevrouw Farraday's gezicht zag, had ze er geen spijt van, dat ze de waarheid op deze wijze een klein beetje verdraaide. Werkelijk? Maar Nat is todh heus wel ln staat zioh zonder mij te amuse ren, zei mevrouw Farraday met een geforseerd lachje. Ja, dat. aenk ik ock wei. Maar Pany zegt, dat het huis dood lijkt zon der u, fantaseerde Alma verder. Ze zegt. dat het net is alsof alles de paarden en ock het huis zelf wacht op het moment, dat er weer leven ln 't geheel komt. Mevrouw Farraday slikte even. Het klinkt allerleifst, zei Nan Cardie senti menteel. Maar Gerald Illion merkte op een wonderlijk koude toon op: Dat zusje van u lijkt me een wat overdre ven fantasie te bezitten. Misschien is dat wel waar, gaf Alma toe, ma-ar ik begrijp wat ze be deelt. Ais een huis, een gezin, draait om één bijzonder aantrekkelijke, char mante persoonlijkheid mag ik dat zeggen, mevrouw Farraday? ze keak mevrouw Farraday met een glimlach aan, doch deze bleef haar strak, zónder enige vriendelijkheid aanstaren dan schijnt alles en iedereen te veranderen, als die persoon in kwestie afwezig is. Gelooft u dat ock niet? wendde ze zioh plotseling tot Andrew Urquhart, in de hoop, dat hij haar bij zou vallen. En deze partner bij uitstek voelde instinc tief, wat er van hem verlangd werd. Ja zeker, stemde hij toe. Be herinner me heel goed, dat ik eens op een keer een bezcek braoht aan het hans van een beroemde zangeres, teen deze zelf op tournee was of iets dergelijks. Ze was een zeer imponerende persoonlijk heid en het hele huis draaide om haar, precies z.aals u dat beschreven hebt. Het w-as een schitterend huis met al les, wat men zdcïh wensen kan, maar toen als Illion me toestaat dit te zoggen leek het huis een graf. Haar echtgenoot, het personeel, en alles scheen te wachten op het moment, dat het leven voor hen weer de oude waar de terug zcu vinden. Het is inderdaad wonderlijk. Ik geloof wel, dat het een bijzonder soort verantwoordelijkheid meebrengt, voor andere mensen van zo groet belang te zijn. Maar het heeft ook compensaties, zei Alma, die Urquhart wel in haar armen had willen sLuiten. Vindt uniet, mevrouw Farraday? Ikweet het niet. Het lijkt me allemaal enzin. Mevrouw Farraday's ogen schitterden onnatuurlijk en hoe wel z= lachte, scheen het haar moeite te kosten iets te zeggen. Ik vmd, dat julhe mijn belangrijkheid thuis erg overdrijven. Dat is niet waar, zei Alma luchtig, maar toch met een zekere nadruk. Het is trouwens beter dan deze te onder schatten, gelooft u niet? Mevrouw Farraday antwoordde niet. En de conversatie ging op andere on derwerpen over. (Wordt vervolgd) EEN BAAS VAN EEN SNOEK! Aan de visafslag te Lemmer door de L.E.96, schipper C. Postma, een snoek aangevoerd, die 20 pond woog. Het beest was één meter en vijf c.M. lang. Dit zou ds zwaarste snoek zijn, die tot dusver ln het IJsselmeer gevangen werd. iMir 56). „Jongen, Pietersen", sprak de heer William T. Bobberbroek, terwijl hij Joris door het rulle zand naar de Tem pel van Horus volgde „Jongen, is me dat hier snik! Puf poeh! En nergens een Jjsco-karretje! Wat een toestanden!" Ja zelfs Panda was het bijna te machtig en dat wil héél wat zeggèn, want Panda kan veel verdragen, zoals iedere lezer van zijn bewogen avonturen weet. Alleen Joris bleef koel en opge wekt. „De koestering der zon bedrukt u?" zo vroeg hij. „Ach hoeveel te aan genamer zal dan straks de schaduwrijke koelte zijn, wanneer gij binnentreedt in mijn nederige woning! Ik moge opmer ken. dat deze vierduizendachthonderd- drieënzeventig jaar geleden gezet werd door de bekende aannemer Ichop. Twee- endertighonderd slaven kregen chroni sche spit in de rug tijdens de bouw. Ach dat waren tijden!" „TJee tjee! Reuzen-aardig!" pufte Bobberbroek bewonderend. Nu geviel het naar men moet we ten dat zich op hetzelfde ogenblik aan de achterzijde van het gebouw nog twee vreemdelingen bevonden die, om dat zij zich nu eenmaal aan de achter zijde bevonden, niets hadden gehoord van ds voeste zandstorm die het Mi nisterie van Weersverwachtingen bij monde van Joris had laten voorspellen. Het ging hier om de dames Kwee en Van Tutteren, die juist vol bewondering naar de achteringang van de Tempel van Horus staarden. „Gutjes", zei de dame Kwee, „wat een gekke huizen bouwden ze vroeger toch, hè?" En nu was het héél toevallig, dat er daar bij die achteruitgang ook nog een gids aan wezig was een zekere Ali Ben Aay- pous die door Joris' weervoorspellin gen heen had geslapen en die nu wak ker werd door het opgewekte gebabbel van de dames. „Gids? Gids?" riep hij blijde. „Ik ben gróót gids, weet allesI" VOOR ZONDAG 18 DECEMBER. Hilversum I (301.5 M.) VARA 8.00: nieuws; 8.15; gram.muzlek; 8.30: voor de tuin; 8.45 orgelspel. 9.10: 6port; 9.15: verzoekprogramma; 9.45: „geestelijk leven causerie; VPRO 10.00: v. d. kinderen; IKOR 10.30: doopsgezinde kerkdienst, AVRO 12.00: kwintent; 12 30: voor de Jeugd; 12.40: pianospel. 13.00: nieuws. 13.15: mededelingen, 13.20: dansmuziek; 13.50: „even afrekenen, heren"; 14.00: gram. muzlek; 14.05: boekbespreking; 14.30: phllharmonlsch orkest en solisten; 15.30: xilmpraatje. 15.45: lichte muziek; 16.05: dansmuziek; 10.30: sportrevue; VPRO 17.00. „tussen kerk en wereld", causerie; 17.20- causerie, declamatie en plano; VARA 17 30: ..de avonturen van Ome Keesje", hoorspel; 17 50 meisjeskoor; 18.05: repor tage, 18.15 nieuws; 18.30: voor de Neder landse strijdkrachten; 19 00: radtblympus; 19.30 lichte muziek; AVRO 20.00: nieuws. 20 05: actualiteiten; 20.15: .die schöne galathee", opera: 21.10: cabaret; 21.35: omroeporkest; 21.55: ..Paul Vlaanderen en het Sulllvan-mysterle", hoorspel; 22.30: stljkkwartet; 23.00: nieuws; 23,1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (416 M.) NCRV 8.00: nieuws; 8.15: gram.muzlek; 8.30: morgen wijding: 9.15: kerkkoor; KRO 9.30: nieuws en waterstanden; 9.45: gram muziek; 10 25: toespraak door de Italiaanse ambassadeur ln Nederland; 10.30; toespraak door de president van radio Itallana; 10.35: clave- clmbelconcert; 10.55: klokgelui; 10.56: hoogmis: 12 15: „de heiligdommen van Italië", causerie; 12.30: Italiaanse volks liederen; 13.00: nieuws, mededelingen en katholiek nieuws: 13 20: Italiaanse mu ziek: 14.00 „Rome zien", klankbeeld: 14.25" „Alda'L opera (Om 15.10 „wij spreken dagelijks Italiaans"); 16.10; klank beeld over Asslslé; 16.30: vespers. IKOR 17.00: Nederlands hervormde kerkdienst: 19.00: kamerkoor; 19.15: „kent gij uw bijbel''"; 19 30: nieuws; KRO 19.45: „ka tholicisme ln Italië", causerie; 20.05: Na- polltaanse liederen, 20.40: literair© cause rie: 20.50: „Alda". opera (vervólg). (21.25 22.10: „de kruik", hoorspel!: 22 40: soort ln Italië", causerie; 22.45: avond gebed en liturgische kalender: 23.00: nieuws; 23.1524.00: symphonle-orkest en solisten. VOOR MAANDAG 19 DECEMBER. Hilversum I (301.5 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 7.30 sluiting; 8 30: nieuws; 8.40: radio-ochtendblad; 9.00: weerberichten; 9.03: gram.muzlek: 9.30: voor de vrouw; 9.35: gram.muzlek. 10.00: morgenwijding; 10 15: populair con cert; 10.50: gram.muzlek; 11.00: „op de uitkijk", causerie: 11.15: carillon en orgel; 12.00: dansmuziek; 12.30: mededelingen: 12.33 „ln 't spionnetje"; 12.38: plano en orgel; 13.00: nieuws; 13.15: amusements muziek; 13.50: „vergeten verleden", cau serie; 14.00 kamerkwartet; 14.20: „wat gaat er om ln de wereld", causerie; 14.40: plano en cello; 15.15: gevarieerd program ma: 16.00: ..muslcalender"; 16.30: sluiting; 1730: voor de padvinders; 17.45; rege ringsuitzending; 18.00: nieuws; 18.15: gram.muzlek: 18.30: voor de strijdkrach ten; 19.00; voor de kinderen; 19 05: film krant; 19 30: muzikale causerie: 19.45: regerlngsultzcndlng; 20.00: nieuws; 20.05 orkestconcert: 20.35: „radloscoop"; 23 00 nieuws; 23 1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (416 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.10: sportuitslagen; 7.15: een woord voor de dag; 7.30: sluiting; 8.30: nieuws; 8.40: gram.muzlek; 9.00- weerbe richten; 9.03: gram.muzlek; 9.15 voor de zieken; 9.30: waterstanden: 9.35: familie- competitie- 10.10: gram.muzlek: 10.30: morgendienst; 11.00: gram.muzlek: 11.20: voordracht: 11.40: planorecital; 12.10: zi geunerkwintet: 12.30: mededelingen: 12.33: v9caal ensemble.cembalo-gezelschap en solisten; 13.00: nlpuws; 13 15: Metropole orkest en soliste: 14.00 schoolradio 14.35: I eram.muzlek, 14.45: voor de kinderen: I 15.00: accordeonorkest: 15.15: koorconeert; 15.45: bijbellezing; 16.30: sluitlne: 17.30: I cembalogezelschao: 18.00: orgelspel: 18.20: l sportoverzlcht: 18.30: voor de Jeugd; 18.45; boekbespreking; 19.00: nieuws; 19.15- Engelse les; 19.30: gram.muzlek: 19.40: 'radiokrant; 20,00: nieuws; 20 05: gram- I muziek; 20.15: motetgezelschap; 21.00: „wind oer die berge", hoorspel; 21.35: 1woe leidse twiiolien gaan VroWöiaYiet V.T.T Wipioen.- scWkan te. vaco vean Wo± patiënten. vtiiMïdiqdw wai> Woensdag te zien w hut Academisch. ZCeken.huL$ (Zondag avond, erniüdit isover qang- spootbaati kynsteger weg 9öotee voor auto eatorn! taróhnis naded:dussjou wen we mt bomen ea pakjes \oxi))wlóm ons voor om... straksonze vijanden tot béste maatjes te makn ^Want dat hóórt bij Ktbtte&i J gram.muzlek; 22 15: internationaal gellsch commentaar; 22.45: strü^kw 22.45; avondoverdenking; 23-00. 23.1524.00: gram.muzlek.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 4