Zeehavenplan van bijna 9 millioen aan Katwijks Raad aangeboden D.D.D. Alma's dubbele taak „Veiligstelling van opbouw en welvaart tegenover alternatief van verval'' Zware maar gerechtvaardigde financiële offers BEBOUWING WATER EZ GLOOIING PANDA EN DE MEESTER-GIDS Radio-programma 88ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 9 November 1949 Tweede Blad No. 26842 Een wclgefundeerd plan mei begroting van de kosten op bijna negen millioen gulden voor een Katwijkse vissershoven is door B. en W. van deze gemeente aan de raadsleden ter studie aangeboden, voorzien van een praeadvies waarin een klemmend beroep wordt gedaan op aanvaar ding - ondanks de zware financiële offers - van het plan. waarmee opbouw en welvaart van de gemeente veilig kunnen worden gesteld tegenover het alternatief van permanent verval. Het plan voorziet in de bouw van havendammen, de aanleg van een ruime buitenhaven en een wachthaven, schutsluizen en een berghoven, terwijl in het plan tevens is opgenomen het nieuwe gemaal van Rijnland. De havens komen volgens dit plan te liggen in het verlengde van het Katwijks Kanaal, terwijl de verbinding met zee ten Noorden van de bestaande uitwateringssluizen wordt geleid. De gemeenteraad besloot voorts f. 100.Ö€0 te voteren als eerste termijn voor voorstudies. Het lag in de lyn der verwachting, dat het College van Gedeputeerde Staten op dit raadsbesluit geen be slissing zou geven voordat bekend was hoe de Regering tegenover het plan stond. In Augustus 1947 kwam de medede ling dat het raadsbesluit tot het ver lenen van dit crediet zomin bij de Minister van Binnenlandse Zaken als bij 't College van Gedeputeerde Sta ten bezwaren had ontmoet. In afwachting van deze ongetwijfeld zeer -belangrijke beslissing vond op 2b' Februari 1947 het eerste overleg plaats met Dijkgraaf en Hoogheemra den van Rijnland. SAMENWERKING MET RIJNLAND. Naar algemeen bekent! mag worden verondersteld, staat genoemd Hoog heemraadschap voor het feit dat bin nen zeer afzienbaar tijdsbestek het hui dige verouderde stoomgemaal dient te worden vervangen. Dijkgraaf en Hoogheemraden ver klaarden zich bij het gepleegde over leg in beginsel bereid een coördinatie der plannen te bevorderen. De door Rijnland uit te voeren wer ken zyn uitermate belangrijk en bij de uitvoering van het havenplan moet na tuurlijk voortdurend met de eisen van Rijnland rekening gehouden werden, op grond waarvan het wenselijk is ge oordeeld de opstelling der plannen in handen van éen bouwbureau te leggen. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden was reeds een opdracht verstrekt aan het Ingenieursbureau Dwars, Heede- rik en Verhey te Amersfoort, waarop dezerzijds, op advies van de Stich tingscommissie eveneens gemeld bu reau werd aangezocht zich te willen belasten met het maken van een voor-ontwerp. DELFT LAAT OP ZICH WACHTEN. Contact werd gelegd met Professor Thfjsse. hoofd van het Waterloopkun dige Laboratorium van de Technische Hogeschool te Delft, teneinde te gera ken tot proefnemingen ter bepaling van de juiste vorm der hoofden en het be loop van de haven. Hoewel reeds in April 1947 de in druk was verkregen dat bedoelde proef niet lang meer op zich zou laten wach ten. moet helaas worden geconstateerd dat tot dusver de Katwijkse haven nog niet aan de beurt is gekomen. De verwachting schijnt evenwel niet ongegrond, dat eerlang met het werk zal worden begfonnen. De stichtingscommissie heeft zich verstaan met de direct belanghebbenden bii een vissershaven. t.w. de reders en de schippers. Mede aan de hand van de op deze wijze verkregen inlichtingen heeft ir J Verhey daarop een schets ontworpen, welke de volle instemming van de Stichtingscommissie mocht verwerven De merites van dit plan mocht de heer Verhey reeds in een besloten raadszit ting behandelen. KOSTENVERDELING NOG NIET GEREGELD. Tot goed begrip van zaken zij aller eerst opgemerkt, dat bij het opzetten van de globale begroting geen rekening is gehouden met het aandeel dat Rijn land in de kosten van gemeenschappe lijke werken zal dragen. Ter verduidelijking dezer opmerking diene, dat de coördinatie der plannen tot gevolg zal hebben dat bepsalde wer ken. welke door Rijnland zouden wor den tot stand gebracht wanneer een nieuw gemaal c.a. werd gesticht, thans tevens dienstbaar worden g smaakt voor de haven, zodat ten opzichte van die werken er aanleiding bestaat de kosten van uitvoering door beide partijen in een nader te bepalen verhouding te doen dragen. Daarnaast kan nog ge wezen worden op de omstandigheid dat de aanwezigheid van de haven en schutsluis bevorderlijk zullen ziin voor de door Rijnland behartigde belangen. Zolang echter op dit punt geen con crete beslissingen mogelijk zijn valt voor alsnog geen enkele op wezenlijke basis steunende contra-post in te stellen. Wanneer de begroting der kosten nader beschouwd wordt, dient dus in acht te worden genomen dat een rela tief belangrijk bedrag daai-op in min dering komt. Havendammen kosten helft van totaal De raming der kosten ad f. 8.749.000 laat zich in grote trekken als volgt specificeren: werken Oostelijk van de nieuw te maken schutsluis f. 13.000 schutsluis met bruggen, geleide werken cn wachtplaatsen f. 1.400.000 geleldcdam bij schutsluis f. 75.000 werken aan de buiten haven (oeververdediging en kade) f. 1.180.000 wachthaven f. 358.000 strand ten Westen van de builensluis f- 174.000 geleidcdammcn voor toegang tot het omlei dingskanaal en dam langs de buitensluisf. 649.000 havendammen f. 4.500.000 onvoorzien f. 400.000 Totaal f. 8.749.000 TWT De voorgeschiedenis Het praeadvies van B en W. van Katwijk brengt eerst in herinnering het principebesluit van de gemeenteraad van 22 Aug. 1946 tot aanleggen van een vissershaven en instelling vam een st ichtingscommissie. Verder herinnert het advies o a. in de volgende bewoor dingen van de verdere voorgeschiedenis van 't thans tot stand gekomen schets plan. „Van bijzonder belang mogen wfj het noemen, dat dit besluit van de Raad ter verkrijging van een betrouwbare gronds'.ag voor de bestaansmogelijkhe den der bevolking van de-ze gemeente, niet werd geïnspireerd door overwegin gen van in hoofdzaak plaatselijk be- Jang, doch gegrondvest kon worden op de uitspraak ener commissie, wier leden ten volle in staat geacht mogen wor den om objectieve maatstaven aan te leggen en welke leden althans de overgrote meerderheid der commissie door' geen enkele persoonlijke band aan Katwijk zijn gebonden. Wij doelen hierbij op de door het College van Gedeputeerde Staten de zer provincie ingestelde commissie, wel ke commissie de opdracht verkreeg tot het instellen van een onderzoek en be studering van het vraagstuk van de aanleg van een zeehaven te Katwijk aan Zee. Gedeputeerde Staten achtten het nl. noodzakelijk dat ten behoeve van het wederopbomvplan vam Katwijk aan Zee een overzicht werd verkregen omtrent oe toekomstige ontwikkeling van deze plaats, waarbij naar de inzichten van dat College ook de vraag onder de ogen moest worden gezien of Katwijk al dan niet een eigen haven behoeft.. Ingesteld bij besluit van 9/12 Januari 1946, ontwikkelde de commissie onder leiding van haar voorzitter, de heer P. de Bruin, toenmaals lid van Gedepu teerde Staten dezer provincie, 'n grote activiteit en reeds in Juni d.a.v. ver mocht gemelde commissie een gedegen en inmiddels ln brede kring bekend rapport het licht te doen zien. De Commissie achtte de aanleg van «"noTTsJh'noodzTkTiij^cn^TinWci" j ^et sc^etsP^an v00r een Katwijkse zeehaven, zoals het is aangeboden aan de raadsleden, naar het ontwerp van het ingenieursbureau Dwars. cel volkomen verantwoord. I Heederik en Verhey te Amersfoort. Het valt niet te ontkennen, dat het om een zeer belangrijke uitgaaf gaat, doch by de beoordeling van de zwaarte dezer lasten moet voorop worden gesteld dat Katwjjk zich op een uiterst gewichtig kruispunt be vindt. Zou het financieel motief worden aangegrepen om van de bouw ener vissershaven af te zien, dan moet als vaststaand worden aanvaard, dat dc huidige ón-economlsche uitoefening van het Katwijkse visserij-bedrüf zo- danig met onkosten wordt bezwaard, dat het niet meer lonend zal blyken dat visserijbedrijf te blijven beoefe nen. Het is wel onnodig te zeggen, dat het opdrogen van een zo uiterst belangrijke bestaansbron der bevolking catastro- phale gevolgen zou hebben. Het wel vaartspeil zou na korte tijd op 'n aan zienlijk lager niveau komen te liggen, terwijl werkloosheid het lot zou zijn van een grote en nijvere groep ingeze tenen, welke dikwijls onder de meest moeilijke omstandigheden een niet te onderschatten bijdrage heeft geleverd en nog levert voor de voedselpositie van het gehele Nederlandse volk. NIET NAAR ELDERS! Men kan tegenover deze voorspelling niet aanvoeren dat bij het uitblijven ener vissershaven de bedrijven maar r.aar elders naar een havenplaats moeten worden overgebracht. FEUILLETON door MARY BURCHELL. Vertaald uit het Engels. 20) Ze is erg knap van uiterlijk, zei Alma langzaam. Maar ik vermoed, dat ze heel lastig kan zijn. Meneer Farra- day zei, dat hij, nóch zijn vader erg goed met haar om konden springen. Hij dacht, dat ik het misschien wèl zou kunnen. Eva's wenkbrauwen gingen omhoog. Dat is heel ongewoon voor hem, merkte ze op. Maar misschien heeft hij gelijk. Je kunt over het algemeen heel goed met mensen omspringen. Werkelijk, meen je dat? Alma keek verwonderd. Natuurlijk. Als puntje bij paaltje komt, heb je ons toch ook allemaal op zeer doelmatige wijze onder de duim, zei Eva ernstig. Ik zou graag willen zien, öoe je met hèm omspringt. Alma glimlachte een beetje voorzich tig. Ik ben niet aangesteld voor hèm, merkte ze op. En op een ander onder werp overgaand, zei ze: Ik loop even naar vrouw Jarmyn met een pot fram- bozenjam. Ik heb het haar beloofd. Loop je mee? Maar Eva schudde haar hoofd. Eer. wandeling van meer dan een kilo meter is niet wat ik versta onder ..even", zei ze. Bovendien weet ik nooit goed, wat ik tegen die oude vrouwtjes m die huisjes zeggen moet. Ga jij maar aheen. Goed. Alma glimlachte, deed haar las aan, en vertrok in haar eentje. Naderhand zou ze zich dikwijls af vragen, of vele dingen niet anders ge lopen zouden zijn, als Eva die avond met haar meegegaan was. Het was meer dan een kilometer naar iet huisje van vrouw Jermyn. En Al ma had daar enige tijd nodig om te luisteren naar de woorden van dank van t oude vrouwtje, gevolgd door een uitgebreid verhaal over haar klein zoons ervaringen bij de Marine, en commentaar op de gedragingen van buurvrouwen. o Toen Alma eindelijk weer terug kon gaan, begon het al te schemeren. En met een zucht over deze bijna geheel verloren avond, nam ze de kortste weg boor de velden naar huis. Maar dan opeens realiseerde ze zich, jat de avond helema&l niet verloren jas! Want door de velden kwam Gre gory in haar richting aanwandelen, en *°en hij haar zag, wuifde hij met z'n nand en hij zag er uit, alsof niets hem meer genoegen had kunnen doen, dan naar hier tegen 't lijf te lopen. bleef tegen een hekje leunen, hy dichtbij was gekomen, en een «arm gevoel, dat ze niet geheel kon •cri.aren, doorstroomde haar. Toen hij uasoy was, zei ze wat verlegen: Hal- GreoOry, ik ben op weg naar huis. ~r Mag ik dan met Je meelopen? Hij ces glimlachend op haar neer en zijn ««wonderende blik zei haar, dat deze oude, crème-kleurige jas In zijn ogen de mooiste jas was, die een meisje aan kon hebben. Goed, aLs Je wilt, glimlachte ze terug naar hem. Maar je ging de an dere kant op. Het maakt voor my niets uit. Ik deed niet veel anders dan de luie benen even strekken, deelde hij haar mee. En met deze verzekering hielp hij haar over het hekje. Toen ze daarna naast elkaar voortliepen, liet hij haar hand niet los. En omdat het niet eenvoudig was deze zonder meer terug te trekken, liet ze haar hand in c'e zijne. Boven dien vond ze het gevoel van zijn vin gers om de hare heel prettig. Hoe is alles vandaag gelopen? Ze wist, dat dit geen beleefdheids- vraag van hem was, maar dat hij wer kelijke belangstelling had en dat hij graag wilde weten, of haar zorgen wat verlicht waren. En dus vertelde ze hem alles wat er gebeurd was en in de wonderlijke intimiteit, die er tussen hen hing sprak ze zelfs over het gevoel van opwinding en sensatie, dat haar met betrekking tot haar nieuwe werk vervulde. Aan het eind van haar verhaal vroeg hij: Dus dat is allemaal al afgespro ken? Ja, ik begin Maandag. Hij leek rusteloos en weinig enthou siast. Wat is er Gregory?, vroeg ze ver wonderd. Vind Je het niet practig? Ik houd niet van de idee, dat iemand jou orders kan geven, terwijl je zó lang je eigen baas bent geweest, zei hij ongewoon kortaf. Maar GregoryZe hield haar adem in, aangezien er een wonderlijke klank van ergernis in zyn toon was te horen. Alsof hij rechten op haar had.,. Ik vind dat helemaal niet erg. Waarom zou ik? De meeste mensen, die hun brood moeten verdienen., moeten orders van andere mensen uitvoeren. Als dat het ergste is, dan zal ik daar mee in onze veranderde omstandighe den rekening moeten houden, en zal dat voor mij geen reden tot klagen zijn. Bedoel je, dat een en ander in de komende jaren voor jullie werkelijk moeilijk zal worden? Zijn vingers sloten zich vaster om de hare. Ja, In menig opzicht wel Almahij hield op en trok haar met de hand, waarmee hij haar vasthield, naar zich toe, laat mij je uit dit alles weghalen. Ik ben dol op je. Je bent zo lief, zo kalm en je hebt zo'n gezond inzicht. Iedereen zal op joü steunen en Je zult een dubbele last te dragen krijgen, omdat ze natuurlijk ver wachten, dat je je gewone werk blijft doen, terwijl je bovendien voer die el lendige Farrady's zult gaan sloven. Laat de hele bcel in de steek, lieveling, en trouw met mij. Je kunt alles krijgen, zoals jij het hebben wilt en niemand zal je commanderen. HOOFDSTUK IV. -T- Maar GregoryEr was ver wondering in Alma's uitroep en ver rukking, en iets van een wonderlijk ge voel van veiligheid kwam over haar. Ik had er geen idee van, dat je gevoe lens ten opzichte van mij zó waren. Geen idee? Je moet het toch be grepen hebben. Neeglimlachte ze en ze bloos de, ik begon wèl te hopen, dat je me een beetje méér dan aardig vond, maar ik had nooit gedachthet is nooit ln me opgekomen, dat zó iets heerlijks zou gebeuren Dus je vindt het heerlijk? Haar oprechtheid en zuiverheid be koorden hem meer dan hij zeggen kon, en haar tegen zich aandrukkend, begon hij haar te kussen, eerst op haar wan gen en dan op haar mond. En ze merk te, dat ze zijn kussen beantwoordde en dat de hele wereld in het niet scheen te verzinken. (Wordt vervolgd) Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de Jeuk bedaren, verfrist en sicrkt de huldwefefsel». De Commissie van Gedeputeerden heeft de mogelijkheid van verplaatsing positief afgewezen. Reeds uit financiële overwegingen is zodanige suggestie onaanvaardbaar, omdat de in de bedrijven alhier ge ïnvesteerde kapitalen voor een belang rijk deel als verloren zouden moeten worden beschouwd, terwijl nieuwe fondsen cm elders behoorlijke bedrij ven op te richten ontbreken. Hce belangrijk het voorgaande mege zijn, van nog meer gewicht en stellig doorslaggevend ls de op de ervaring gegrondveste overweging dat de vis sersbevolking zich niet met de bedrij ven zou laten verplaatsen. Niet alleen zou het verdwijnen der visserijbedrijven op de rechtstreeks daar bij betrokken vissersbevolking zijn in vloed doen gevoelen, doch tevens zou de funeste werking op de aanverwante be drijven overslaan, waardoor een dusda nige rigoreuze inkrimping van de be staansmogelijkheden zou ontstaan, dat het niet te veel gezegd schijnt, wanneer beweerd wordt dat alsdan deze gemeen te met haar zeer actieve bevolking maar al te snel ln de rij der „dode" gemeen ten zou moeten worden gerangschikt. Dan Immers zou Katwyk alleen moeten drijven op de inkomsten uit het badbedrijf cn die van dc tuin bouw, kurken van grote waarde, doch onvoldoende om aan meer dan 20.000 Inwoners het dagelijks brood te ver schaffen. Temeer klemt dit weinig aanlokkelijk toekomstbeeld, wanneer verder nog over wogen wordt, dat de wederopbouw op prijsbasis 1946 een uitgaaf van ongeveer 20 millioen gulden zal vorderen, waar van, hoe dc uiteindelijke financiering daarvan ook moge uitvallen, toch altijd nog een niet te verwaarlozen deel ten laste van het gemeentelijk budget zal komen. Met het beeld van de vernietigde hoofdbron van bestaan op de achter grond, behoeven slechts weinig woorden te worden gebezigd om te doen begrij pen, dat het uitblijven van een vissers haven in zijn gevolgen zo ernstig zal zijn, dat het niet mogelijk is zich daar van een juiste voorstelling te maken. GEEN ALTERNATIEF Er bestaat in deze voor Katwijk eigenlijk geen vrije keus meer. Het gaat om het zijn of niet zUn en aldus beschouwd kan de keuze in deze niet moeilijk vallen. Wil deze krachtig groeiende ge meente met een zo sterk overwegende arbeidersbevolking ook op langere ter mijn voldoende emplooi blijven bicden, dan moet de bereidheid bestaan tot het brengen van grote offers hoe zwaar op zich zelf ook in de we tenschap, dat het te nemen besluit be slissend is voor het voortbestaan dezer gemeente; haar opbouw en haar wel vaart of haar permanent verval. RIJK EN PROVINCIE Het is niet Juist te menen, dat het hier alleen gaat om de belangen van de ge- gemeente Katwijk en hare ingezetenen. Terecht heeft de commissie van rap porteurs aan de Gedeputeerde Staten doen weten, dat de aanleg van een ha ven voor Katwijk op haar eigen ver diensten moet worlen beoordeeld. Niet temin worden ook belangen van andere instanties, meer in het bijzonder van het Rijk en de Provincie, daarbij op zo danige wijze betrokken, dat van die zijde financiële steun gerechtvaardigd wordt geacht. Hierbij mag er aan herinnerd worden, dat reeds vroeger het Rijk en de Pro vincie de grote betekenis van instand houding der Katwijkse vissersvloot inza gen, blijkende uit de financiële steun welke destijds van die instanties mocht worden verkregen voor de vaartverbete ring naar LJmuiden en het graven ener berghaven. Zowel het reeds ln 1913 door het Rijk en de Provincie Ingenomen standpunt als de huidige situatie, geven alle aan leiding om, nu de argumenten voor een eigen vissershaven meer dan ooit klem mend zijn, bij vernieuwing een verzoek tot het Rijk en de Provincie te richten om een deel van de kosten voortvloeien de uit de aanleg van een vissershaven voor haar rekening te nemen. HET TE NEMEN BESLUIT Naar wij menen te mogen aannemen Is met het vorenstaande in voldoende mate uiteengezet in welk stadium het plan thans is gekomen en derhalve stellen wy dc raad voor om: a. in principe uit te spreken dat de vissershaven zal worden uitgevoerd overeenkomstig het aangeboden schets plan b. ons te machtigen zowel aan het Rijk en de Provincie financiële me dewerking te verzoeken voor de uit voering van het werk. 23). Op het vliegveld aangekomen, ging William T. Bobberbroek naar het kantoor om papieren in orde te maken en Panda telde vlug alle koffers. „Acht tien negentien twintig!" telde hij. „Ja, hoor, ze zijn er allemaal! Dan ga ik maar eens kijken of ik mijnheer Bobberbroek kan helpen, want als een goede gids moet ik steeds tot zijn dienst zijn!" En zo ging nu Panda óók naar het kantoor en wie zou er nu met behoedzame, maar snelle schreden t€ voorschijn komen? Joris Goedbloed na tuurlijk, die op een ogenblik als dit had staan wachten. „Bello", sprak hij, terwijl hij zich op de koffers stortte, „zo ziet men nu maar, hoe verkeerd het van de Heer Bobberbroek is om een zó Jonge en on ervaren gids aan te nemen als onze kleine Panda. Tut tut! Hoe gemakkelijk zouden ongure onverlaten zich nu niet aan deze bagage kunnen vergrijpen, die zo onbehoed staat!" Inmiddels knipte hij met rappe vin gers een der grootste koffers open. Het toeval wilde, dat daar nu juist de oude Jacob Peukjespruimer langs kwam een bediende van het vlieg veld, wiens taak het was om alle zuur tjespapiertjes in zijn afval-wagentje te verzamelen. „Ha, goede vriend!" kreet Joris. „Gij zijt de vuilnisman! Hier dan pak aan ontlast mij van dit af val I" en met die woorden smeet hij alle overhemden, onderbroeken en nachtgewaden van William T. Bobber broek uit de koffer en in de afval-wa- gen. „Maar.... maar dat is allemaal goed spul!" zei Jacob Peukjespruimer ont steld. „Voor u misschien, mijn vriend" zei Joris, „maar voor mij is dit onbruikbaar vuilnis. Handel er mee naar welgeval lene Natuurlijk had hy er weer een schurk achtige bedoeling mee, dat hij deze kof fer zo snel leeg maakte.... VOOR DONDERDAG 10 NOVEMBER Hilversum I (301.5 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: radio-ochtendblad; VPRO 7.50: dagope ning; 8.00: nieuws en weerberichten; 8 15: radio-ochtendblad; 8.40: gram.muzlek, 8.55: voor de vrouw; 9.00: gram.muzlek; 10.00: morgenwij Hing; 10.15: populair concert; 10.50: voor de kinderen; 11.00: orgelspel; 11.30: gram.muzlek; 11.45: voor ae vrouw; 12 00: seml-klassieke mu ziek; 12.30 mededelingen; 12.33: ln 't spionnetje; 12.38: Surinaamse muziek; 13.00; nieuws; 13.15: Musette-orkest; 13.45: gram muziek; 14.00: voor de vrouw; 14.30: altviool en plano; 15.00: voor de zieken; 16.00: gevarieerd programma; 17.00: kaleldoscoop; 18.00: nieuws; 18.15: sportpraatje; 18.30: voor de strijdkrachten; 19.00: voor de kinderen; 19.05: radio volksmuzlekschool; 19.35: gram.muzlek; 19.45: regeringsvoorlichtingsdienst; 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: kamer orkest en solisten; 21.00: „de idee die hen groot maakte", hoorspel; 21.35: zang en piano; 22.05: „wat leeft er ln ons volk?", debat; 22.30: strijkorkest; 22.55: reportage; 23.00: nieuws; 23.15: reportage; 23.20 24.00 dansmuziek. Hilversum II (416 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muzlek; 9.30: waterstanden, 9.35: gram.muzlek; 9.40: schoolradio; NCRV 10.00: gram.muzlek; 10.15: morgendienst; 10.45. orgelconcert; KRO 11.00: voor de zieken; 11.45: school radio, 12.00: angelus: 12.03: lunchconcert; (12.3012 33: mededelingen); 12.55: zon newijzer; 13.00: nleuw6 en katholiek nieuws; 13.20 gram.muzlek: 13 45: voor de vrouw; NCRV 14.00: Promenade orkest en solist; 14.45: voor de vrouw; 15.45: gram.muzlek; 16.00: bijbellezing; 16.45' gram.muzlek; 17.00: voor de Jeugd; 17.30: vocaal kwartet; 17.50: rijk over zee; 18.00: gram.muzlek; 18.15: land- en tulnbouw- causerle; 18.30: koperkwartet; 18.50: cau serie over de zending; 19.00: nieuws; 19.15: muzikale causerie; 19.40: radiokrant; 20.00: nieuws; 20.05: gevarieerd programma; (21.00—21.35: famlllecompetltle); 22.05: gram.muzlek; 22.15: buitenlands over zicht; 22.35: grammuzlek; 22 45: avond overdenking; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. AGENDA WOENSDAG: Prediker: Bazaar 25 en 711 uur n.m. Gerecht 10: Ver. v. Spiritisten „Har- monla", 8 uur nam. Mlddelstegracht 3: Spr. J. Pereboom en H Ververs, 8 uur nam. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosofen. 8 uur nam. DONDERDAG. StadszaalL.K.K. „Voor Allen". Lola Bobesco en F. de Nobel. 8 uur nam. Gerecht 10: Splrltlsch Genootschap, 8 uur nam. DE BIOSCOPEN. Trianon „Wooraeo en muziek' "(18 Jr). Zat. en Zond, 2,15. 4,30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2,30, 7 en 9.15 uur. Rex „Grote Strljo" (18 Jr). Zond. 2.15, 4.15, 7,15 en 9,15 uur: overige dagen 2,15, 7,16 en 9.15 uur. Casino „Hamlet" (14 Jr). Zond. 2, 5 en 8,16 uur; overige dagen 2,15 en 8 u. Lldn „Het masker ?an Olmltrlos" (18 Jr). Zat. en Zond 2.30 4,45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Hinderlaag" (18 Jr). Zat. en Zond. 2,30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige 6agen 2,30, 7 en 9,15 uur.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3