Van ruzie tussen K.V.P. en P.v.d.A. geen sprake De besprekingen te Parijs Debatten Rijksbegroting 1950: Tegenover dreigend Stalinisme eenheid noodzakelijk" Zuurkool naast ondergang van een Koninkrijk WEERBERICHT 58ste Jaargang WOENSDAG 9 NOVEMBER 1949 00 No. 26842 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W, Menkhorst en J. Broüwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no:. 57055 (Van onze parlementaire redacteur). Onder minimale belangstelling hield de Tweede Kamer gisteren in middag- I en avondvergadering haar algemene beschouwingen naar aanleiding van de Rijksbegroting voor 1950. Het resultaat van de R.T.C. komt I straks apart aan de orde. Wat gisteren besproken werd was wel teleurstellend onbelangrijk. Hoofdzaak was de weder zijdse humeurigheid van de grootste twee partijen, die in het voorlopig ver- slag tot uiting kwam in een klacht van ce zijde van de P. v. d. A. over het I verlaten door de katholieken van hun I r.a-oorlogse koers. Het was een na-mopperen op het I verlaten van de smalle basis en het opnemen van een C.H.- en een WD- man in de regering, op de industriali satie-nota van minister v. d. Brink, en op de regeringspolitiek bij het benoe men van staatssecretarissen en burge- meesters. Prof. Romme (katli.) zeidc over de bewering, dat de Katholieken naar loslating van hun progressieve basis streven, dat dit op roddelpraatjes be rust. Het kabinet op brede basis is blijkbaar een goede gedachte geweest. Ofschoon de Katholieken er niet aan denken, de P. v. d. A. los te laten, zou toch, indien zulks eens noodzake lijk mocht blijken, de KVP haar pro gressiviteit niet opgeven. Spr. betoogt Voorts, dat zijn fractie J de politiek van minister v. d. Brink steunt. Socialisatie is in flagrante strijd I met de welvaart en is voor de Katho lieken onaanvaardbaar Alleen wanneer I het particulier initiatief te kort zou I schieten bij de industrialisatie of het I financieren daarvan, zou de overheid I die taak mogen overnemen. De lieer Romme bepleit voorts kin- I derbijslag voor de kleine zelfstandigen I Desnoods als noodmaatregel. Hij schat Ié? kosten op 40 a 50 millioen gulden. Hij vraagt de regering naar de aard der door haar aangekondigde grond wetsherziening, en dringt aan op meer I overleg tussen regering en Kamer in- I zake de buitenlandse aangelegenheden. De heer v. d. Goes van Naters (Ar- b:id) meent, dat er van ruzie tussen de beide grootste partijen geen sprake is. De P. v. d. A. wil alleen de zaken duidelijk stellen. Tegenover de drei ging van het Stalinisme acht zij een heid noodzakelijk. Daarentegen is in Nederland het sectarisme groeiend. Dit brengt ook het gevaar mee van sociale onrust. Spr. gunt de ondernemers „een goed klimaat", doch ook de arbeiders. De noodzakelijke drastische vermin dering van de consumptie dient over de gehele linie gelijkelijk te geschieden Spr meent, dat de particuliere in vestering te kort schiet en dat er dus leiding van de overheid nodig is. De Industrialisatie-nota is anti-socialistisch en de KVP is afgeweken van het so ciaal-economisch program van Beel. De heer v. d. Goes acht het voorts onbillijk, dat Den Haag geen socialis tische burgemeester heeft gekregen. Bij de benoeming van staatssecretarissen en burgemeesters is de P. v. d. A. ach tergesteld. Van de tien ministers, die in de aan vang de debatten bijwoonden, zijn er thans nog slechts vier aanwezig. De heer Schouten keert zich tegen het geven van representatie-gelden aan de ministers en hoge ambtenaren, en pleit voor gezinspolitiek en Zondags rust. De A R. zouden onder de huidige om standigheden niet aan het kabinet wil len deelnemen De benoeming van de heer Teulings tot minister heeft einde lijk de juiste verhouding in het kabinet hersteld. Alle ministers dienen een ge lijkwaardige positie in te nemen en niet als franje te zijn aan de „kern" van katholieke of arbeidsministers. De heer Schouten stemt in met. de strekking van de industrialisatie-nota Het samenbrengen van de politieke en economische macht in een hand. gelijk de P. v. d. A. wil. leidt tot een totalitair systeem. De heer Tilanus iCH.) betoogt insge lijks. dat kabinetsleden allen gelijk waardig dienen te zijn. Hij acht het niet wenselijk, dat de Kamer ingaat op de suggestie van de heer Romme over de in de toekomst te volgen werkwijze. De regering regere en de volksvertegenwoordiging controlere. Spr. vraagt of er een grondwet komt voor het „Koninkrijk nieuwe stijl", dan wel afzonderlijke constituties voor Ne derland, voor de Antillen en voor Su riname. Voorts gispt hij diverse uitgaven, hoopt dat bepaalde spanningen ten ge volge van de devaluatie zullen worden weggenomen en laakt de begrotings overschrijdingen.. die in het laatste jaar liefst 424 millioen gulden hebben be ff begroting. Zo iets zou voor de oorlog eenvoudig onmogelijk zijn geweest. In de avondvergadering acht de heer Oud (WD) het natuurlijk,-dat de po litieke schakeringen van vroeger weer terugkeren, al had men gehoopt op een nieuwe en betere vorm van samenwer king. Maar de P. v. d A. moet niet doen, alsof zij het monopolie van de progressiviteit bezit. Spr toont dit met vele voorbeelden aan Oa. op het ge bied der belastingen, waar nu de nadruk meer valt op de indirecte belastingen, wat vroeger zeer conservatief werd ge acht. Grote vreugde aan de regeringstafel, vooral bij de heren Lieftinck en Teu lings. Het gevaar dreigt, dat wij de onver mijdelijke vrijheidsbeperkingen van de na-oorlogstijd gewoon gaan vinden. Spr. wijst op de huisvrede, die bedreigd wordt door de gedwongen samenwo ning, het briefgeheim dat niet geldt voor de deviezencontröle, het optreden van Ned belastingambtenaren in Zwit serland. en de houding der regering jegens het Nat. Jongeren Verbond bij de verhinderde vergadering in het Kurhaus Al deze en andere dingen zijn niet bepaald progressief. Spr. geeft de voorkeur aan een kabinet op brede basis Er moet ruimte gemaakt voor het particulier initiatief en de politieke en economische macht moeten niet in een hand worden verenigd. Dit zou het grootste gevaar opleveren voor de vrij heid. ook van de arbeiders. Spr. besluit met te verzekeren, dat zijn fractie bereid is de regering te steunen, overal waar haar beginselen zulks maar enigszins toelaten De heer Welter (Nat. Kath noemt de conseauenties van het samengaan der P. v. d. A en KVP fataal voor ons volk. Het bracht de devaluatie van on ze parlementair? democratie. In de wekelijkse rapporten uit Ba tavia aan de RTC-delegaties werd ge meld, dat de chaos hand over hand toenam en het communisme terrein won. Waarom was dit geheim en mocht ons volk dat niet weten? Over de zuur- kool worden we uitvoerig ingelicht, maar niet over de ondergang van het Koninkrijk. Het deviezenregiem moet opgeheven, want het voert ons in het moeras. Spr, beüleit ten slotte bezuiniging De heer Lucas (Ka'h.) betoogt, dat het algemeen welzijn door de hoge be lastingen wordt geschaad en pleit voor algemene belasting-verlaging. Heden voortzetting. dragen. Dat is 13 van Heden grote drie bijeen Dean Acheson, de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, is gisteren te Parijs aangekomen. In antwoord op een vraag van een verslaggever, of de Sovjet-Russische minister van buitenlandse zaken. Wysjinsky, hem een bijeenkomst te Berlijn had voorgesteld, waaraan ook Stalin en Truman zouden deelnemen, antwoordde Acheson: „Het bericht is onjuist; daarover werd niet gespro ken". De conferentie der drie ministers is, volgens de Franse minister van voor lichting Teitgen, een „normale perio dieke bijeenkomst", maar zij had een zekere belangrijkheid, omdat zij zich geplaatst zou zien tegenover nieuwe fei ten „in het bijzonder de constitutie van de regering van Bonn en het door de regering van Bonn geformuleerde ver zoek met betrekking tot een ontspan ning van het bezettingsregiem en ze kere ontmantelingsproblemen". De grote drie zullen tevens het pro bleem van de toelating van West-Duits- land en het Saargebied tot dë Raad van Europa bestuderen, zo zei hij. Te Parijs werd een speciale koerier uit Bonn verwacht met voorstellen ter regeling van de Duitse toestand in Europa en de betrekkingen met Frank rijk. Naar men gelooft, zijn de voorstellen gebaseerd op de recente door kanselier Adenauer afgelegde verklaring. Zij zouden de volgende punten behelzen: 1. Instemming met de toelating van de hele Rijks- I het Saargebied tot de Raad van Europa, I He: m.s. „Oslofjord", dat in opdracht I v'ah de Norske Amerika Linje op Je I van de Nederlandse Dok- en I Scheepsbouw Maatschappij te Amster- I a3m werd gebouwd, was gisteravond I feestelijk verlicht. De Bilt verwacht tot morgenavond: J!11 enae de nacht zwaar bewolkt 'net. tijdelijk regen, matige tot krach- fi-v, aan. kust tijdelijk harde Zui- I \Vp-fe windi lat€r ruimend naar Zuid- I Jm tot West en fiïnke stijging van I ce h latuVr- Morgen overdag wisselen- I t-pJlew,0lking met enkele verspreid op- aan xe buien- Matige tot krachtige, L,a de,kust later tijdelijk wellicht ZiS\VestSe Wlnd tussen West en 10 NOVEMBER. Zon op: 7.50 uur; onder: 16.57 uur. n op; 19.32 uur; onder: 13.00 uur (V. M.) «oogwater te Katwijk te 5.33 en 17.43 u. Dit nummer bestaat uit zzz pagina's. Buitengewoon Brits gezant te Moskou benoemd John W. Nichólls, het veertigjarige voormalige hoofd van de afdeling voor economische en handelsbetrekkingen met Duitsland van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken, is. blijkens 'n officiële bekendmaking, tot buitenge woon Brits gezant te Moskou benoemd Nicholls bevindt zich reeds in Moskou Ofschoon er een Britse ambassadeur te Moskou is, ls de post van buitenge woon gezant van het verenigd konink rijk bij de Sovjet-Russische regering altijd als een belangrijke beschouwd. DE ZAAK CROMMELIN. Admiraal Sherman, de nieuwe Ameri kaanse chef van de vlootoperaties, heeft aan de kapitein ter zee John Cromme- lin een brief gezonden, waarin hij hem verwijt aan de pers vertrouwelijke do cumenten van de marine te hebben over gemaakt hetgeen cle jongste twist tussen vloot en luchtmacht, alsmede het daar opvolgend parlementair onderzoek ten gevolge heeft gehad Dit onderzoek leid de tot het gedwongen ontslag van de voorganger n admiraal Sherman, ad- mi. aal Dennel a Deze brief is waarschijnlijk de enige sanctie, die tegen kapitein Crommelin zal worden getroffen die van heden af weer in actieve dienst is gesteld. HET LOT DER BALTAN. De Sovjetrussische gedelegeerde in de sociale commissie van de algemene ver gadering der Verenigde Naties heeft tweemaal nijdig geïnterrumpeerd tijdens een rede van de Britse afgevaardigde, mevrouw Castle, die. wijzend op het grote aantal Baltische verplaatste per sonen, die niet naar hun land willen terugkeren, zeide, het deze mensen niet kwalijk te kunnen nemen, aangezien anderhalf mrllioen mensen uit deze lan den blijkens de beschikbare bewijzen ge deporteerd zijn. De Sovjet-gedelegeerde viel haar in de rede en noemde haar woorden „laster lijk gewauwel". De voorzitter waar schuwde hem echter, dat hij buiten de orde was. Toen Zonof mevrouw Castle later weer in de rede viel. werd hij opnieuw tot de orde geroepen. RUSSISCH-PERZISCH GRENSINCIDENT len Noorden van Astara. een haven aan de Kaspische zee, heeft een grens incident aan de Russisch-Perzische grens plaats gehad. Volgens officiële bronnen te Teheran vielen Zaterdag Russische grenswachten een Perzische grenspost aan. In een vuurgevecht van verscheidene uren werden twee Perzi sche soldaten gedood en enkele gewond Volgens officleuse bron werden drie Rus sische sol .leien doceüjk gewond. indien tegelijkertijd vergezeld met de toelating van West-Duitsland. 2 Nieuwe veiligheidsgaranties aan Frankrijk, indien de ontmanteling van Duitse fabrieken wordt gestaakt en het overdragen van bepaalde volmachten aan West-Duitsland. welke thans voor behouden ziin aan de hoge commis sarissen. zoals bijvoorbeeld de verant woordelijkheid voor de Duitse verplaat ste personen. Raad van Europa Men verwacht, dat de 28 leden van de vaste commissie van de Europese as semblee heden een brief zullen onder tekenen, waarin de Europese ministers van buitenlandse zaken er van beschul digd worden het tot stand komen van de Europese eenheid te belemmeren De vaste commissie heeft namelijk een offensief ingezet tegen de ministers van buitenlandse zaken. die. aldus voert men aan, de vrijheid van de assemblee om alles, wat de politieke en economi sche éénmaking van Europa betreft te bespreken, strak aan de teugel willen houden. j^önmiddellijke aanleiding, tot de on tevredenheid van de vaste commissie is het door het comité van ministers vo rige week gegeven antwoord op de aan bevelingen van de assemblee naar aan leiding van haar bijeenkomst te Straats burg in Augustus 11. De brief van de vaste commissie aan het comité van ministers zou het vol gende inhouden: 1 Eis, dat de organisatie voor Euro pese economische samenwerking ant woordt od het economisch rapport van de assemblee en rechtstreeks contact zoekt met de economische commissie van de assemblee. 2. Betwisting van het gezag van het comité van ministers waar dit verklaar de, dat de economische commissie van de assemblee niet eerder bijeen moest komen dan drie weken voor de aan staande algemene vergadering van de assemblee in Augustus of September van het volgend .iaar. 3. Aanbeveling van het besluit van de ministers, hun eigen aanbevelingen te doen aan de Unesco en het internatio naal arbeidsbureau over de eenheid in culturele en sociale aangelegenheden 4. Verzoek aan de ministers er in toe te stemmen, dat do juridische deskun digen van hun landen, aan wie zij het voorstel van de assemblee voor een handvest, van de mensenrechten en het instellen van een internatinaal hof voorlegden, van hun bevindingen recht streeks aan de assemblee rapport zullen uitbrengen 5. Verzoek aan de ministers, binnen een bepaalde termijn te antwoorden op de suggestie van de vaste commissie in zake een algemeen Europees paspoort. Militaire besprekingen Het resultaat van de geheime verga deringen van de ministers van defensie van Engeland, Frankrijk en Italië is in het volgende communiqué samengevat: „Na besprekingen hieromtrent, hebben de ministers besloten een Zuideuropese en Weslmecjterrane regicnale groep te vormen. Deze organisatie houdt in dat een comité van ministers van defensie en een comité -van stafchefs met perma nente staven gevormd zullen worden. Het hoofdkwartier van de regionale groep zal te Parijs gevestigd zijn en een militaire werkgroep zal permanent in Italië ge"estigd worden. De eerste vergadering van de minis ters werd onmiddellijk gevolgd door een bijeenkomst van de stafchefs der drie mogendheden, waaroo Amerikaanse airnemers tegenwoordig waren. De volgende vergadering der ministers van delensie zal te Rome gehouden worden." Zege voor Trurmns „fair deal" De „fair deal" van president Truman heeft een grote zege behaald in de vorm van een grote democratische meerderheid waarmede de voormalige gouverneur Herbert Lehman gekozen werd tot senator voor New York en de Ne-* Yorkse burgemeester. William 0*Dwyer, in zijn functie werd herkozen D? overwinning van Lehman word: beschouwd als een aanwijzing voor de congresverkiezingen van 1950 en als een mogelijk voordeken dat- Dewey. de gou verneur van New York. het volgend jaar niet voor een derde ambtsperiode gekozen zal worden Truman's ,.fair deal" was hoofdza kelijk to* inzet van de strijd om de senatorszetel gemaakt. Amerikaanse V-wapens Een „geleid projectiel" gierde Maan dag onaangeroerd langs een luchtaf- weer-versperring van 75 Amerikaanse oorlogsbodems. Met een snelheid van 350 mijl per uur vloog de 15.000 pond wegende „loon" op een hoogte van vierduizend voet door de lucht, terwijl de gehele vloot granaten afvuurde om het projectiel naar bene den te krijgen. Nadat de vliegende bom een afstand van tachtig mijl had afgelegd, verbrak de duikboot „Carbonero", die het projec tiel had gelanceerd, de radio-verbinding, waarna het ln de Oceaan neerplofte. Van korte afstand konden waarnemers en journalisten gadeslaan hoe de duik bootbemanning voorbereidingen trof om de radio-electrische bom het luchtruim in te sturen. Het experiment met de eerste „loon" mislukte. Het ding sprong vuurspuitend en brullend als een loco motief van het dek op. doch viel slechts enkele honderden meters verder in zee. Daarop werd de tweede dertig voet lange „loon" gelanceerd. Men zag een gele vlam en een rookpluim, ten teken dat het zijn start zou beginnen. De duikbootbemanning begaf zich ijlings benedendeks en de „loon" stoof het luchtruim in met behulp van de „jatos", de straalmotoren die het projectiel zijn grote snelheid bezorgen. Tegelijk liet het een reeks raketten vallen, die een rook gordijn trokken, waarachter de duikboot schuilging. De marinedeskundigen zeiden, dat de weersomstandigheden niet gunstig wa ren voor de - experimenten én weten daaraan ook de mislukking van de eer ste proefneming- Het principe van de „loon" is geba seerd op het Duitse V-wapen en in vloot- kringen zegt men, dat deze bestuurbare projectielen nog in het experimentele stadium verkeren. (U.P.). Rokossofsky geïnstalleerd De sovjet-maarschalk Rokossofsky, de in Warschau geboren overwinnaar van Stalingrad, heeft in het Poolse parle ment zijn plaats aan de regeringstafel ingenomen, nadat het huis zijn benoe ming tot minister van defensie en bevel hebber van de Poolse strijdkrachten had goedgekeurd. Rokossofsky was gekleed in het groot tenue van een Poolse maarschalk, met het Grünwald-kruis eerste klasse de hoogste Poolse militaire onderscheiding op de borst. Hij zat kaarsrecht met strak gezicht, toen de Poolse minister-president. Cy- rankiewicz, bekend maakte, dat hy het Poolse burgerschap had aanvaard. De afgetreden Poolse minister van defensie, maarschalk Zymiersky, nam zijn plaats in het parlement in op de banken van het partijloze blok. „B-25" BOMMENWERPERS NAAR DE CHINESE NATIONALISTEN. Het nationalistische China heeft 100 B-25 bommenwerpers gekocht. Enige der Amerikaanse burgerpiloten, die met de aflevering dezer toestellen op Formosa zijn belast, vertoefden kort geleden te Hongkong Zij hebben ver klaard. dat zij de ,.B-25"-toestellen ln Californié in ontvangst nemen en ze via Goeam naar Formosa brengen. Zij hebben eraan toegevoegd, dat deze fweemotorige bommenwerpers, die een bommenlast \'an 500 kg kunnen ver voeren en met een kanon van 75 mm zijn uitgerust, in uitstekende staat zijn en dat ze onmiddellijk in dienst kun nen worden genomen. NEHRU ONTMOET ATTLEE. Pandit Nehru, die uit Amerika in Lon den is teruggekeerd, heeft een onder houd met premier Attlee en de Britse minister van Financiën, Cripps, gehad. Ofschoon men gelooft, dat Nehru In het bijzonder om opheldering over de recente verklaringen van de Britse re gering betreffende het tempo van het vrijlaten der sterlingbalansen heeft ver zocht, Ls het mogelijk, dat de constitu tionele ontwikkeling in Indonesië en de situatie in Indo-Cnina ook besproken zfjn. In politieke kringen gelooft men. dat ook de kwestie van erkenning der Chi nese communistische regering bespro ken ls of nog besproken zal worden. MERYN IN VRIJHEID GESTELD. Samuel Meryn, de op 21 October J1 gearresteerde employé van de Ameri kaanse ambassade ie Praag, ls op vrije voeten gesteld Hij werd naar de Ame rikaanse ambassade gebracht Meryn moet Tsjecho-Slowakije binnen drie da gen hebben verlaten. In een officiële, door de Tsjecho- slowaakse regering uitgegeven ve kla ring heet het, dat Meryn president Got.wald om clementie zou hebben verzocht. Hieraan wordt toegevoegd dat er „onweerlegbare bewijzen" zijn. dat Meryn in v° binding heeft gestaan met een groep Tsjechoslowaakse spionnen Waar de exploitatie der olievelden, waar Indonesië zo rijk aan is, ter hand wordt genomen, ontstaan nederzettingen die uitgroeien tot dorpen en steden. Bij de olieraffinaderijen van de B P.M. te Pladju werken een staf van 500 man en 12.000 arbeiders De sociale verzorging van dit personeel ls uitstekend. In een modern ziekenhuis worden de zieken, behoudens in uitzonderlijke ge vallen. geheel gratis verpleegd. De atoomenergie De sovjetrussische vertegenwoordiger bij de V. N., Jacob Malik, heeft in de politieke commissie ad hoe een nieuwe resolutie ingediend, waaruit blijkt, dat het sovjetrussisch standpunt ten aan zien van de atoomenergie in de loop van de laatste twee jaren niet veranderd is. Malik sprak zich uit voor een conventie tot verbod van atoomwapens en een andere conventie „voor contróle op de atoomenergie", welke beide conventies tegelijkertijd in werking zouden moeten treden. Een dergelijk voorstel is reeds in 1946 gedaan. In een ingediende Frans-Canadese resolutie wordt aan alle landen ver zocht in zodanige mate van hun souve- reiniteitsrechten af te zien, dat een ef fectieve internationale contróle op de atoomenergie verzekerd kan worden. Deze resolutie wordt door Groot-Brit- tannië en de Verenigde Staten gesteund. Generaal Romulo, xoorzitter van de algemene vergadering van de V.N., heeft heden een voorstel gedaan tot het oplossen van de impasse tussen Oost en West ten aanzien van de con trole op de atoomenergie. In een brief aan de V.S., Groot-Brlt- tannië, Frankrijk. China, de Sovjet-unie en Canada stelt hij voor: 1. een „atoom-wapenstilstand" op korte termijn gepaard aan een inspectie systeem. 2. Verbod-ad-interim van het gebruik van atoomwapens „met toereikende waarborgen". 3. Een of ander compromis waarbij inspectie van atoomfabrieken mogelijk zou zijn zonder dat deze onder interna tionaal beheer en contróle geplaatst be hoeven te worden 4. Een nieuwe behandeling van de kwestie der contróle op basis van de jongste wetenschappelijke gegevens. BELGISCHE OORLOGSVERLIEZEN. In de periode van 7 October 1944 tot 20 Maart 1945 vielen in het arrondisse ment Antwerpen 2448 V-l en 1265 V-2 bommen, waardoor 5578 mensen gedood en 9161 zwaar werden gewond. In de stad Antwerpen werden door deze bom bardementen 67.541 gebouwen bescha digd en 1675 geheel vernield. In het ar rondissement Luik, waar 1592 vliegende bommen neerkwamen, telde men 3446 doden en 5245 zwaar gewonden. Te Luik werden 92 588 gebouwen beschadigd en 2809 geheel vernield. Op 5 April vielen te Mortsel bij Ant werpen 250 bommen van 500 kg, waarbij 1000 burgers om het leven kwamen en 600 zwaar gewond werden. Het totaal aantal doden als gevolg van de oorlog bedroeg ln België 15 729, het aantal zwaar gewonden 15.942. HET NIEUWE OOSTENRIJKSE KABINET. Dr Leopold Figl waarnemend kanse lier van Oostenrijk, leider van de rechtse volkspartij, heeft een minister- ljjst ingediend, waarop 7 leden van zijn partij en 6 socialisten voorkomen. Na de verkiezingen van verleden maand, waar bij de volkspartij 77 zetels en de socia listen 67 zetels verkregen was het Oos tenrijkse kabinet afgetreden Gruber blijft aan buiten., zaken. Vier ministeries (energie, eigendom- contróle en planning voedsel ?n ver voer) zijn afgeschaft, evenals de func tie van minister zonder portefeuille. ONZE VERLIEZEN De Regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verhezen in Indonesië zijn gerap porteerd: Kon. Ned. Ind. Leger: Amb solct. 2e kl. Infie. L. Adri- aansz. Men. sergt. Cav A. C. Borang, Sang, soldt le kl. Infie: M. Ma- muasa. Sang, soldt. 2e kl. Infie: Z. Man- gusa. Soend. soldt. 2e kl. Infie: Soed- jono. Soend korpl. Artie: Wardi. Allen afkomstig uit Indonesië. Kon. Landmacht: Geen verliezen.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1