Naar het einde der RTC op 2 November De „vrijheid" in Oojf-Europa Half December souvereinileilsoverdrach! in Paleis op de Dam ONTREDDERING ALIERWEGE Ook bij niet slagen acht Indonesië zich souverein Vermoedelijk groot ceremonieel, doch geen feesten WEERBERICHT Prins Bernliard trok door Overijselse gemeenten Gevallen Kampenaren met krans herdacht 55ste Jaargang ZATERDAG 29 OCTOBER 1949 No. 26833 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Erouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041: Red. 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no: 57U55 Het beeld dat de wereld biedt, is wei- nij opwek kei,-t. Er is vrijwel geenlana, o/ het zucht onder zware beproevingen. T .ten we, om dicht bij huis te blijven, eerst onze naaste buren eens-de revue !at&l^ÏÏnt een zeer opwindende oericde te.gemoet te gaan, daar men thans veilig mag aannemen, dat de Volksraadpleging over de terugkeer-van vontn» Leopold zal doorgaan. De Se naat heelt deze weg reeds aanvaard "„de Kamer zal wel volgen daar. de liberalen als enige uitweg uit de im passe gedeeltelijk: accoord zal gaan met een dergelijke volksuitspraak. Hoe de uitspraak bok zal uitvallen, dit staat van tevoren onomstotelijk vast, dat het Èel-enland geen dienst zal worden be- «rJn met dit plebisciet. Scherper dan zuUen de partijen tegenover elkaar komen te staan en. ook al aanvaardt men niet zonder meer het gevaar van Splijtzwam, Wallonië en Vlaanderen vulün in een conflict geraken waar- var ae gevolgen moeilijk zyn te over een Bovendien: koning der Belgen zal koning Leopold zich niet meer kunnen roemen, want de oppositie zal hem als zodanig nimmer meer aanvaarden. Deze volksraadpleging wordt een 0e- vaar voor België, voor de dynastie en voor de Belgische eenheid. En dan Frankrijk. Weliswaar is daai ra drie weken de regeringscrisis opge lost maar de crisis op zien zelve niet. Deze is gebleven en het laat zich nog nief aanzien, dat daarin spoedig ver andering zal komen. Na de mishikkin- cen van Moch en Mayer, heeft Bidault hei anders aangepakt. n.l. door eerst een regering te vormen voor hij voor ae Nationale Vergadering trad, en hu heeft succes gehad met zijn wijze van handelen, doch een blijvertje vermogen wij in zijn kabinet niet te zien, want in' wezen is de oude teruggekeerd, rustend op dezelfde par tijen-formatie, die het onderling te on eens is om de problemen op te lossen, die opgelost moeten worden. De vak verenigingen spreken daarnevens te veer in de politiek mede, om de nieu we regering enig houvast te kunnen Men kan zelfs de vraag stellen of Bi dault wel geslaagd, zou zijn, wanneer de partijen niet zich bewust waren .ge-, veest van het feit, dat de regermgs- crisis al te lang laad geduurd om deze rog te durven bestendigen.... Zelfs Engeland, misschien wel het land van de zuiverste democratie, kan momenteel deze traditie moeilijk hand haven. De economische situatie heelt zich dusdanig toegespitst, dat de twee grote partijen, Labour en conservatie ven meer oog hebben voor de komende verkiezingsstrijd dan voor de zuivere belangen van het land. Hoe eerder caarom die verkiezingen plaats vinden, des te beter voor het Britse empire, want het Gemenebest ondervindt in zi'n geheel de terugslag. Daarnevens neemt de controverse tus sen Moskou en Belgrado steeds scher per vormen aan. Wat zegt men b.v. van ce volgende rij scheldwoorden aan het adres van maarschalk Tito in een ar tikel in de Sovjet-krant „Literaire Ga- ze' verrader, bandiet, schurk, heb zuchtige aap, kakelende papegaai, de serteur, lafaard, komediant, huiche laar. beul en insolente dwerg! En dat san het adres van een staatshoofd. Het doet wel duidelijk uitkomen, welke vor men de tegenstellingen hebben aange nomen. tegenstellingen, die nooit meer te helen zullen zijn. Zelfs al erkent men, dat Moskou in dat opzicht onbe rekenbaar mag worden genoemd. Hcezeer overigens de zelfstandige houding van maarschalk Tito Moskou verontrust, blijkt wel uit de plotselinge verscherping in de zuiveringsactie on eer de communistische aanhang zelve in alle satelliet-landen. Ook daarbuiten meent Moskou blijkbaar te moeten in grijpen, zie naar Noorwegen en Fin land. Waarbij tevens opvalt, dat juist aan de gTenzen van Moskou's invloed, dus in de eerste plaats in Tsjecho-Slowa- kije. plotseling alles op alles schijnt te worden gezet, om het communistisch bewind stevig te gronden. En voorlopig niet zonder succes, want zelfs krachtige verzet-shaarden als de R.K. kerk gaan voor een deel overstag. Toch kan hier cp den duur wel eens gelden de waar heid van het oude gezegde, dat men de bo:g ook te strak kan spannen. In tegenstelling tot Azië, is Moskou in Europa nog in het defensief en het van'de Europese eenheid afhangen, of dit zo zal blijven. Voorlopig schijnen de kansen gunstig. Maar ook voor Azië zal men de te genzet moeten weten te vinden, anders gt van die z^jde een niet minder eroot gevaar dan nog slechts kort ge leden voor ons eigen werelddeel. We derom zullen het ae Verenigde Staten jnceten zijn, die ook daar de spits af eten. De wereld blijft vooralsnog in een geduchte impasse! (Van onze redacteur). Gelqkmoedigheid is het woord, dat misschien het best de stemming weer geeft onder het Nederlandse deel der gastheren op de ontvangst van gis teravond in de Rolzaal te Den Haag. Hier was voor de pers gelegenheid tot informeel contact met de voorzitter van de R.T.C. en met de voltallige Centrale Commissie. Bevestigd werd, dat overeenstemming is bereikt. Woensdag, 2 November, te 2 uur namiddag zal de tweede plenaire te vens sluitings vergadering der R.T.C. plaats hebben. Een gevoel van voldoening over dit nabije einde van de onderhandelin gen konden wij eigenlek alleen maar bij de Indonesische delegaties con stateren. Daar spreekt men trouwens, nog steeds, openlijk uit dat ook bij een eventueel „niet-slagen" van de R.T.C. Indonesië zich souverein zou achten. trekken om rapport uit te brengen. Van een later vertrek naar Indonesië is haar niets bekend. Anderzijds vernemen wij. dat er zeer zeker nog toezicht vanwege de Ver. Naties zal zijn bij de stemmingen, ter bepaling van de status en „toescheiding" van de zogenaamd „gewichtige belan gen". En mogelijk zal er ook nog toezicht zijn bij de regeling der militaire aan gelegenheden, ofschoon ten deze een streven heerst naar eigen regeling. Want hoezeer men van Indonesische zijde elke gelegenheid aangrijpt om zijn zelfverzekerdheid te tonen ten aanzien van het bewaren van orde en rust, is een zekere bezorgdheid, dienaangaande niet te miskennen. En dat die bezorgdheid vooral voor het gevaar van communistische cn Darul Islam-zijde ook bij de Nederlandse delegatie en de Unci leeft, konden wij herhaaldelijk constateren Bezorgdheid om Nieuw-Guinea Zulk een mislukken zou kunnen re sulteren uit het niet goedkeuren van de overeenkomst door een der parlemen ten. Maar ook ter R.T.C. zelve is het gevaar van mislukken nog aanwezig en wel over de kwestie van Nieuw Guinea. Dit punt zou eerst heden, formeel ter sprake komen, hoewel men er reeds vaak genoeg van gedachten over heeft gewisseld. De standpunten staan hier scherp te genover elkaar. Van enig compromis voorstel schijnt nog geen sprake te zijn, evenmin van bemiddeling door de Unci. Gelijk bekend wortelt de moeilijkheid ten deze in de Staat Oost-Indonesië, waartoe Nieuw Guinea wordt gerekend. De Federalen hadden dit standpunt overgenomen en Djokja steunde het op haar beurt. „Een loslaten van Nieuw Guinea door ons", zo verzekerden ons diverse Indonesische gedelegeerden, „zou ongetwijfeld de val van onze regerin gen betekenen". En wij zien liever de Nederlandse regering vallen dan de onze". „Hetgeen zeggen wil?", vroegen .wij. „Dat wij desnoods de conferentie op de kwestie Nieuw Guinea zullen laten mislukken". Het betekent meer. In deze uitlating is zeer duidelijk de erkenning opgeslo ten van het verschil tussen de toestand hier en die in Indonesië. In Nederland is altijd wel een andere capabele en representatieve regering te vormen, erkenden onze zegslieden. Maar in Indonesië hangt men van de huidige kopstukken af. Zij voelen zich onmis baar. Zonder hen is er van een souve- reine regering geen sprake. Anderzijds is de redenering van Indo nesische zijde zeer sterk: wat heeft het voor zin Nieuw Guinea voor de Indische Nederlanders te reserveren? Als die al len dagr geconcentreerd worden bete kent dit een exodus van de Indische Nederlanders uit heel Indonesië. Dat is toch geen samenwerking. Bovendien voelen de betrokkenen zelf niets voor kolonisatie van Nieuw Gui nea. Bij een oproep voor tienduizend man ter plaatsing in het Soringse meld den zich slechts: drie gegadigden. Maar overal elders in Indonesië zit ten ze graag en ziet men hen ook graag. Aldus onze zegslieden. De Unci is van plan om terstond na afloop der R.T.C. naar Amerika te ver- GENERAAL HOWLEY OVER DE RUSSEN. De voormalige Amerikaanse comman dant van Berlijn, brigade-generaal How- ley, verklaarde te New York, dat de Russen „reusachtige leugenaars en zwendelaars" waren Howley zeide, dat hij ..nachten lang wakker lag om er over te denken hoe hij hen van zich af kon houden om hen te beleten de stad onder onze neus uit weg te stelen". „Toen zij troepen zonden om hun eisen kracht bij te zetten, liet ik machi negeweren tegenover hen plaatsen. Een maal moest ik een Russische kolonel met een Sherman-tank uit een bank Jagen", aldus Howley. Na overdracht door Koningin plechtigheid te Batavia (Speciale berichtgeving) Naar wij vernemen is in de gisteren gehouden slotzitting van de Centrale Commissie der R.T.C. de definitieve datum vastgesteld, waarop de souve- rciniteitsoverdracht zal plaats vinden. Daarbij werd bepaald dat dit zal ge schieden in een plechtige bijeenkomst WEINIG WIND. De Bilt verwacht tot morgenavond: Mannacht weinig wind, op enkele plaatsen pist en slechts hier en daar in het bin nenland lichte vorst. Vrij veel bewolking, tnaar overwegend droog weer. Overdag peest zwakke wind hoofdzakelijk uit fkhtingen tussen Oost en Zuid. Weinig prandering van temperatuur. (Opge makt te 10 uur). 30 OCTOBER. Zon op: 7.30 uur; onder: 17.17 uur. ,(E^an op: 14.39 uur; onder: 0 03 uur Hoogwater te Katwijk te 10.28 en 23.09 pUr 'Doodtij). C3/10 te 1149 en 24.06 uur). Dit nummer bestaat uit tien pagina's. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd: Kon. Landmacht:: Sold N A. de Korte, Leidsen- dam (Z.H.). Sold. J. A. Scholten, Dldam Sold. H. A. Selie, Amsterdam (C.) Kon. Ned. Ind. Leger: geen ver liezen. Sovjet-zuivering overal IN TSJECHO-SLOWAKIJE. In het einde van de afgelopen en in het begin van deze week heeft een uit gebreide zuivering plaats gevonden on der het personeel van de „Sokols" (de Tsjechoslowaakse sportbonden) te Praag. Een aantal functionarissen van deze organisatie, dat zich „te lauw had ge toond met betrekking tot het volksde- mocratische bewind en zijn lieders, dat niet genoeg geestdrift betoonde ten aan zien van de Sovjet-Unie en dat blijk had gegeven van sympathie met de Westerse democratieën, terwfjl voorts nog betrek kingen werden onderhouden met de na tionale socialistische partij", is ontsla gen. IN NOORWEGEN. Loevlien heeft op de bijeenkomst van Donderdagavond met algemene stem men een vertrouwensvotum verkregen voor zfjn optreden als leider van de communistische partij in Noorwegen bij de uitgevoerde zuivering Aan de stemming werd door de „oppositie" de vergadering verlaten In politieke kringen te Oslo heerst enige verwarring over de vraag, welke fractie nu als „Titoïstisch" beschouwd moet worden, aangezien van beide kan ten deze term wordt gebruikt voor aan duiding van de tegenstanders. IN OOST-DUITSLAND. De onder communistische leiding staande „Socialistische Eenheidspartij" (KED) in de Sovjetrussische bezettings zone van Duitsland heeft een actie in gezet tegen „Titoistische en Trozkiïstis- sche elementen" in haar midden. Volgens het Westberljjnse dagblad „Telegraf" heeft de inlichtingendienst, welke ressorteert onder het centra c .<e- cretariaat van de partij, de SED-partij- besturen in de verschillende „Laender' Aan de Franse kabinetscrisis is eindelijk een eind gekomen. Nadat pogingen van Jules Moch en René Mayer om een ka binet samen te stellen waren gefaald, is Georges Bidault hierin geslaagd. Georges Bidault, die minister-president van het nieuwe kabinet is, met zijn mi nisters. Eerste rij. v.r.n.l.: Jules Moch (socialist) minister van Binnenlandse Zaken, de minister-president Georges Bidault (MRP)president Vincent Auri- ol, Henri Queuille (radicaal), minister van staat, Pierre Henri Teitgen 'MRP) minister van staat, René Mayer (radi caal) Justitie; Pierre Pflimlin 'MRP) Landbouw; Pierre Schneiter (MRP) Ge zondheid: Eugen Thomas (socialist) post en telegrafie; Maurice Petsche (gema tigd) Financiën: Ivan Delbos (radicaal) Onderwijs; Robert Schuman (MRP) Buitenlandse Zaken; Louis Jacquniot (gematigd) minister voor de oud-gedien- den: Claudius Petit (nagenoeg radicaal) Wederopbouw Christian Pineau (socia list) Opp'-'"1 Werken; dr Pierre Secelle (socialist) ri. -d, en Jean Letourneau (MRP) Overzeese Gebiedsdelen. in de Sovjetrussische zone aangeschre ven zo spoedig mogelijk lijsten op te stellen van partij-functionarissen, die in het verleden blijk: hebben gegeven van „jTrozkiïstische afwijkingen". y> Ook bij de Oost-Dui.se volkspolitie is men begonnen alle leden, die fami lie in West-Duitsland of West-Berljjn hebben, te ontslaan. De ontslagenen zullen geen werklozensteun ontvangen, daar er nog werkgelegenheid is in de uraniummijnen van Saksen. IN POLEN. Ten minste drie Poolse onderminis ters zijn onlangs gearresteerd in het kader van een grote zuivering, aldus meldt Reuters correspondent uit War schau Verder is een groot aantal amb tenaren van alle rangen ontslagen. Strenge veiligheidsmaatregelen zijn in alle staatsdepartementen genomen en in het bijzonder wordt nauwlettend er op toegezien, dat het departement van buitenlandse handel de grootste geheimzinnigheid in acht neemt over de industriële productie en de econo mische vooruitgang. Deze maatregelen volgen op het pro- ces-Rajk, waarin beweerd werd, dat over geheel Oost-Europa een spionnage- net ligt, en op de doodstraf, die on langs is uitgesproken over twee Poolse importeurs, die voor Zweedse export firma's gehandeld zouden hebben. Zjj zouden details over de productie van 60 Poolse staatsondernemingen naar het buitenland gezonden hebben. De drie gearresteerde onderministers waren alle drie voormalige leden van de Poolse socialistische partij, die een fusie met de communisten heeft aan gegaan. Een jaar geleden werd de minister van Voedselvoorziening, Lochowicz ge arresteerd. Men neemt aan, dat de on derminister van buitenlandse handel. Kulin, heeft moeten aftreden. De slachtoffers van deze zuivering schijnen te zijn onder hen, die lange tijd in Westelijke landen vertoefd heb ben en die geacht worden sympathiek te staan tegenover de nationalistische houding van de vroegere vice-premler Gomulka, die vorige zomer is afgezet wegens meningsverschil met de Komln- form over de kwestie Tito. De zuivering wordt uitgevoerd met de eebruikelijke doelmatigheid en zonder dat een atmosfeer van geweld of on rust wordt geschapen Ook de voormalige minister van her wonnen gebieden welk departement is opgeheven Dubiel, is in het begin van deze maand gearresteerd. IN BULGARIJE. Het Joegoslavische regeringsblad ..Borba" schrjjft, dat in Bulgarije mas sa-arrestaties verricht zijn. Onder de gearresteerden zouden zich 200 leden der communistische partij en verschil lende gewezen ministers bevinden. In Bulgarije zou een „wijdvertakte ver zetsbeweging tegen de door de Komin- form overheerste regeringspolitiek" be staan. De arrestaties worden in ver band gebracht met de vroegere Bul gaarse vice-president Kostof. wiens be rechting volgens een eerdere verklaring van het blad spoedig te Sofia zal plaa's hebben. Het proces zou ten doel hebben „in alle kringen gehoorde protesten te smoren en personen, die sympathiek tegenover ons land staan en de door Moskou gedicteerde politiek veroorde len, te intimideren of te elimineren" In Pleven alleen zouden zich 2.000 poli tieke gevangenen bevinden. Het blad noemt voorts een reeks gearresteerde vroegere regeringsfunctionarissen, onder wie de reeds eerder vermelde gewpzen ministers Stepanof. Sekelarof en Koe- nin. In de Dobroedja zouden vier nieu- we concentratiekampen in gebruik ge- nomen zün. in het Paleis op de Dam te Amster dam. De datum, waarop deze bijeen komst plaats vindt, is vermoedelijk half December. Tijdens deze plechtigheid in de bur gerzaal van het Paleis zal H.M. Ko ningin Juliana met een redevoering de souvereiniteit aan de R.I.S. over dragen. Tot de plechtigheid, welke door de radio wordt uitgezonden, zullen de leden van het kabinet, de Raad van State, de Staten-Generaal, de Neder landse delegatie en de Unci worden uitgenodigd. Onmiddellijk na de plechtigheid te Amsterdam zal de H.V.K. in zijn paleis te Batavia zijn bevoegdheden in han den leggen van de president van de R.I.S.. hetgeen vermoedelijk Sukarno zal zijn. Zowel de H.V.K. als de presi dent zullen redevoeringen uitspreken. Hoewel hier te lande als. in Indonesië het nodige ceremonieel aan de plech tigheden zal worden verbonden, zullen de feestelijkheden achterwege blijven. In Batavia vindt echter wel een défilé plaats voor de H.V.K. en de president, waaraan zowel de TNI als Nederlandse trcepen deelnemen. Voorbereidingen voor een en ander zijn of worden reeds getroffen, waaruit geconcludeerd kan worden, dat de Ne derlandse regering en de Indonesische delegaties geen mceiiykheden-verwach ten bij de ratificatie van de ter R.T.C. bereikte overeenkomsten. De leden van de Eerste en Tweede Kamer zullen in de loop van de twee de week van November op dc hoogte worden gesteld van de bereikte over eenkomsten. Waarschijnlijk z.al zulks geschieden in Comité Generaal. President Truman tekende in Washing ton een wetsartikel, waarbij het mini mum loon in de nationale bedrijven ver hoogd werd van 40 op 75 dollarcent per uur. Achter president Truman van links naar rechts: Maurice Tobin. Emil Rieve, die de leider der CIO (Committee for Industrial Organisation) Philip Murray, vertegenwoordigde en de leider der AFL (American Federation of Labor), Wil liam Green. MATROZEN NEMEN AFSCHEID VAN ADMIRAAL DENFELD. Meer dan 250 Amerikaanse matrozen kwamen afscheid nemen van hun ad miraal, die wegens zijn oppositie tegen het defensie-beleid van zijn post ont heven is. Hun woordvoerder geide tot admiraal Denfeld: „wij hopen, dat u, als u presi dent bent. de marine weer op poten zult zetten'. „Wij zijn gekomen om afscheid van u te nemen, omdat u het nooit te druk hebt gehad om naar klachten van ge wone matrozen te luisteren". Aan het eind van de demonstratie zeide de admiraal tot de matrozen, dat zij weer aan het werk moesten gaan en hun best moesten doen. Het zijn wel zeer jeugdige personen, die in het communistische China belang rijke functies vervullen. Sommigen van hen zjjn niet ouder dan 14 of 15 jaar. Een voorbeeld hiervan is kapitein Tsoi Tat, hoofd van de communistische mi litaire politie in Sjoemtsjoen, een stad, die aan het Engelse gebied van Hong kong renst. De jeugdige kapitein Tsoi Tat. Het bezoek van prins Bemhard aan de gemeente Diepenveen, waar hij na zijn vertrek uit Deventer aankwam, werd gekenmerkt door de buitengewoon hartelijke ontvangst der bevolking. Het gemeentebestuur ontving de Prins, waarna de burgemeester, de heer Ph- van der Most, hem op wel zeer origi nele wijze zijn gemeente toonde, n.l. door een prachtige maquette op een grasgazon in de tuin achter het ge meentehuis, gemaakt door de dienst van Gemeentewerken. Vervolgens bracht de Prins de ge meente Raalte, waar diverse autoritei ten aan hem werden voorgesteld. Van een podium op de markt zag Prins Bemhard een optocht van ver sierde wagens die de landbouw, vee teelt en industrie van Raalte vertegen woordigden. Te ongeveer kwart over drie kwam de Prins in het feestelijk versierde Stap horst aan. Bij het gebouw van de Boe renleenbank stonden ongeveer 600 schoolkinderen, die de Prins hartelijk toejuichten. De burgemeester lichtte de Prins in over de ontwikkeling van Staphorst. Er werd hem een aquarel aangeboden en voor de prinsesjes een kleine Staphorster boerenwagen, te ge bruiken als pony-wagen, geschilderd in de karakteristieke Steohorster kleuren n.l. rood, groen en wit. Daarna v°rtrok de Prins naar Has selt, waar de burgemeester hem twee kaasjes aanbood. Na bezoeken aan verschillende an dere plaatsen, arriveerde de Prins te Kampen, waar o.a. het monument voor de in de strijd tegen de bezet ters gevallen Kampenaren, een werk van Hildo Krop dat dit jaar werd onthuld, bezichtigd. Een erewacht vormden ex-po'i'i'-ke gevangenen. O.V.W.-ers en weduwen van door de hezetters geva'len Kampenaren. De Prins 'egde aan de vopvan het mo nument een k^arr van witte chrvsan- then en bruine eikenbladeren getooid met een lint, dat een gekroonde letter B dropg. Daarna ging het gezelschap naar het raadhuis, waar burgemeester, wethou ders, gemeente-secretarissen en nota belen uit Kampen, Urk en gemeenten in Noord-West-Hoek wachtten. De Prins toonde zeer veel belangstelling voor de situatie van de Noord-Oost polder en het uitbreidingsplan van de gemeente Kampen. Ten slotte werd de Prins ter tekening een boek aangeboden met de autogram men van vorstelijke personen. De laatste handtekeningen waren geplaatst door Koningin Emma en Koningin Wilhel- mina, in de tijd, dat Koningin Emma Regentes was 'Mllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Geen radio tijdens spitsuren Het bestuur van de Ncd. Radio unie heeft gistermiddag besloten, dat de beide zenders voor dc bin nenlandse omroep In de periode van 15. November tot 15 Januari a.s. op de werkdagen van 7.30 uur lot 8.30 uur en van 16.30 uur tot 17.30 zullen worden stilgelegd met uitzondering van dc Zaterdagmid dagen. Deze maatregel, die door de om roep zeer wordt betreurd, doch die als noodzakelijk in het algemeen belang moest worden aanvaard, zal alleen dan zijn volledig effect hebben, als alle luisteraars gedu rende de sluitingsiren hun toestel len ook afzetten, waaruit een zeer belangrijke stroombesparing resul teert. mmmiinmi! 1 November nieuw intercommunaal telefoontarief Afgekondigd is een besluit, waarin is bepaald, dat het K.B. van 6 Septem ber 1940, tot nadere uijsiging. van h**t Rijkstelefoonreglenient 1929, in wer king zal treden op 1 November aj, Het betreft hier de nieuwe tarifiërinf voor de inter-communale telefoonge sprekken.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1