Overeenstemming inzake afbakening patrouille-gebieden Naar oplossing der Franse crisis? WEERBERICHT Joego-Slavië of Tsjecho-Slowakije Bezorgdheid over situatie niet overdrijven! 88ste Jaargang DONDERDAG 20 OCTOBER 1949 00 No. 26825 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no:. 57055 René Mayer maakt toch goede kans Onze Parijse correspondent telefo neert ons hedenmorgen: Na gistermiddag van president Auriol het verzoek te hebben ontvangen een nieuw kabinet te willen formeren, zal vanmiddag reeds de radicaal Rene Mayer voor de Kamer verschijnen, ten einde zijn regeringsprogramma voor te lezen en naar de steun van het kabinet te dingen. Gisteravond laat werd Mayer m de wandelgangen van het Palais Bourbon een meerderheid van 330 340 stem men voorspeld, en dat is ruim een twin tigtal meer dan Moch in de eerste ron de wist te verwerven. Ongetwijfeld liggen Mayer's stukken dan ook aanmerkelijk beter. Ten eerste is de aanhang van een radicaal, een man van het midden, in de Kamer logischerwijze groter dan die van iemand, die politiek gesproken op de linker flank kan worden ge plaatst en ten tweede kan Mayer lessen trekken uit het echec van zijn voorgan ger Moch. Dat heeft hij blijkbaar ook gedaan door zoveel mogelijk nu reeds tijdens het eerste stadium de meerderheids partijen behalve aan zijn programma ook aan bepaalde portefeuilles te bin den en vervolgens door zijn regerings verklaring, die kort zal zijn, voorname lijk op het. voorbeeld van zijn voorgan ger te copiëren. Zo zal Mayer's „troonrede" zich wel vooral door goede voornemens en vage beloften onderscheiden en de meeste twistpunten der coalitiepartijen om zichtig in het duister laten. Alleen ten aanzien van de kwestie Indo-China zal, gelooft men, ten ge volge een eis der socialisten, Mayer zich wat duidelijker moeten formuleren. De partij van Blum staat er namelijk op. dat hier een wapenstilstand wordt gesloten, en verder hebben de socia listen in ernst voorgesteld vrijwillig het Vietnam probleem aan de UNO voor te leggen. Wanneer vanmiddag door Mayer de eerste ronde zal zijn gewon nen ren weinig waarnemers twijfe len aan zijn victorie dan verwacht men, dat hij Zaterdag zijn kabinet aan de president en Dinsdag aan de Kamer voor zal kunnen stellen. Do 54-jarige René Mayer, van zijn moederszijde met de Franse tak van de vermaarde Rothschildt-familie ge parenteerd, heeft een briljante carrière In de zaken-wereld en de politiek ach ter de rug. Hij was directeur van vele banken en der Franse spoorwegen en vervulde achtereenvolgens in de kabinetten van heid weliswaar slechts gedeeltelijk droeg, doch die hem niettemin op het platteland zijn populariteit zou kosten. Tijdens de kamerstemming van van daag zal de herinnering aan deze ge schiedenis der 5000 francs biljetten, de nieuwe premier waarschijnlijk met het verlies van een twintigtal stemmen van Belgische Kamer weer bijeen KONINGSKWESTIE EN DEVALUATIE. De Belgische minister-president, Gas ton Eyskens, heeft in de Kamer van Afgevaardigden, die na een reces van 9 weken weer bijeenkwam, verklaard, dat hij inzake het overbrengen van de ver klaring van koning Leopold over de ca pitulatie van het Belgische leger in 1940 niet met zijn regering overleg had ge pleegd, doch ook niet de inhoud van de verklaring ondersteunde. Hij zeide dit ln antwoord op een vraag van Spaak, of de regering de verantwoordelijkheid op zich nam voor het overbrengen van de verklaring of voor de capitulatie zelf. De verklaring van koning Leopold en zjjn besluit af te treden wanneer hij geen 55 procent zou behalen van de bij een referendum uitgebrachte stemmen overschaduwden het enige op de agenda voorkomende punt, namelijk debat over het besluit tot devaluatie van de Belgi sche franc. De socialistische en liberale parle- mentsfractiés waren eerder op de dag bijeengekomen ter bespreking van de jongste ontwikkeling in de konings kwestie. De socialisten toonden, aldus *erd later medegedeeld, „vastberaden afwijzing van de eigenaardige en gevaar lijke weg voor het land, welke de rege ring heeft gekozen". De liberalen maakten geen geheim van hun mening, dat de verklaring van de koning een „betreurenswaardige ma noeuvre ter beïnvloeding van de publieke opinie aan de vooravond van een refe rendum over 'skonings terugkeer" was. De premier verdedigde daarop de de valuatie. Eyskens zeide niet te willen beweren, dat de devaluatie geen invloed zou heb ben op de prijzen, doch verhoging van de prils van sommige artikelen zou wor den gecompenseerd door prijsverlaging van andere. Een besluit om niet te de valueren zou, aldus zeide Eyskens, ge leid hebben tot vergroting van de werk loosheid en afbraak van vele industriële ondernemingen. NU EN DAN BUIEN. De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met vooral in de kustprovincies enkele buien. Weinig ver andering in temperatuur. Marige tot krachtige en in de kustgebieden tij de - lijk harde Zuidwestelijke wind. «Opgemaakt te 10 uur). 21 OCTOBER. Zon op: 7.14 uur; onder: 17.34 uur. Maan op: 6.29 uur; onder: 17.17 uur (N.M.) Hoogwater te Katwijk te 2.15 en 14.38 u. Dit nummer bestaat uit «es pagina's. boerenafgevaardigden worden verre kend. Giraud, De Gaulle, Schumam en André Marie posten van betekenis. In de radicale partij ging hij reeds lang door voor een der „coming men" van de vierde republiek, ofschoon zijn poging tot geldsanering, bestaande uit het intrekken der 5000 francs biljetten Indertijd op een mislukking is uitgelo pen, waarvan hij de verantwoordelijk- DE STAKINGEN IN DE V.S. John Lewis, de leider der Amerikaan se mijnwerkers, heeft aan de vakbond AFL verzocht mede te helpen aan het bijeenbrengen van 2\'z millioen dollar per week ter ondersteuning van de sta kende staalarbeiders, aangesloten bij het vakverbond CIO. Dit verzoek is door de AFL afgewezen. In een scherpe brief aan William Green, de voorzitter van de AFL, zegt Lewis: „U roept luid om arbeidsvrede en arbeidszekerheid, maar u doet er zel den iets voor." Binnenkort opheffing Vleesdistributie VERMOEDELIJK 1 OF 15 NOVEMBER Naar wij vernemen bestaat het plan, zeer binnenkort de distributie van vlees op te heffen. Dit vraagstuk neemt sinds lang de aandacht van officiële landbouw- kringen in beslag. De opheffing houdt ten nauwste verband met de situatie van de rundvee- en vooral ook met die van d; varkensstapel en indien men ingewijden geloven mag is deze situatie thans zodanig, dat naar alle waarschijnlijkheid de vlecsdistributie per 1 November of per 15 November zal eindigen. Vooral uit bedrijf skringen is op be ëindiging van de distributie sterk aan gedrongen. Uitvoerige discussies zijn over dit punt in de laatste dagen met overheidsinstanties gevoerd In inge wijde kringen verwacht men dat bin nenkort het definitieve standpunt van de regering, naar men venvacht de op heffing op een der beide data, bekend zal worden gemaakt. Wederom planters vermoord ZELFS EIGEN ONDERNEMINGS- WACHT NIET TE VERTROUWEN. Bij een overval op de onderneming Tjimatis nabij Tjiandjur werd de employé H. van Schuylenburgh gedood en zijn collega Vermeulen ernstig ge wond. Zwaar gewond wist de laatste een militaire post te waarschuwen. Een onderzoek heeft- uitgewezen, dat de overval is gepleegd door de eigen on- dernemingswacht. Uit Medan wordt gemeld, dat twee planters van de thee onderneming Sidamanik van de H.V.Anabij Siantar door een bende zijn overvallen en ver moord. De beide employés, de heren P W van Dort en A. J. Noteboom, waren met twee ondernemingswachters de tui nen ingegaan en vielen in de nabijheid van het emplacement in een hinder laag. De beide ondernemingswachters wisten te ontkomen en waarschuwden een militaire post, die een patrouille uitzond, welke de jeep aantrof met de lijken van beide planters. Beiden waren zij gehuwd en hadden resp. 2 en 4 kinderen. Koningin ontving afgevaardigden H.M. de Koningin heeft gistermiddag "ln hot paleis Huis ten Bosch achter eenvolgens afgevaardigden van de persaloean Timur Besar, van de Twa- pro (12de provincie) en van het comité Ketatanegaraan Minahasa in audiëntie ontvangen. Nadat de communisten Hongkong waren binnengetrokken, ging de Britse hoofd inspecteur Robert Oliver poolshoogte ne men in het Engelse gedeelte van de stad. Hij moest constateren, dat de commu nistische vlag met de vijf sterren ook ln de Britse wijk wapperde. Amerikaans wapenhulp- program aanvaard Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft thans evenals de Senaat de toewijzing van 1.314 millioen dollar voor de bewapening van West-Europa en 6 andere landen aanvaard. De gelden zijn verdeeld als volgt: 1.000 miliicen dollar voor West-Europa, 211.370.000 voor Griekenland en Tur kije, 27 640 000 voor Perzië, Korea en de Philippljnen en 75 000.000 voor „China in het algemeen". Van de voor China bestemde fondsen zal de presi dent naar goeddunken gebruik kun nen maken. Bovendien hebben Senaat en Huis de betaling van 5 500.000 dol lar aan Finland goedgekeurd als com pensatie voor de schade aan 15 Finse schepen, die tijdens de oorlog werden gevorderd. Alleen Truman's handtekening is nu nog nodig. Deze zal wel niet lang meer op zich laten wachten. ;illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||l!l|||i Mieren bedreigen Vaticaan Technici van het Vaticaan zijn gealarmeerd om de strijd aan te binden tegen een leger witte mie ren, die druk bezig zijn zich door muren en plafonds een weg te vre ten naar het pauselijk archief. Dig nitarissen van het Vaticaan deel den mede, dat twee colonnes van deze insecten afkomstig uit de wijk Monteverde. waar verschillende on dermijnde huizen waren ingestort, door de muren van het Vaticaan waren gedrongen. De spits van de eerste colonne ontdekte men in het vertrek van kardinaal Angelo Mer- cati, de pauselijke bibliothecaris en archivaris. De mieren hadden reeds enkele boeken en documenten ver slonden, een statiegewaad van de kardinaal tot grijze poeder ver werkt en een zware eiken balk zo zeer aangetast, dat hij op het punt stond het te begeven op een plaats juist boven het bed van de kardi naal. De tweede colonne werd ont dekt in de zes voet dikke muur van de Papegaaien-hof, „oprukkend" naar het geheime archief van het Vaticaanse staatssecretariaat. Ofschoon het moeilijk zou zijn de mieren te verdelgen door de dik te van de muren, hoopte men dat de indringers spoedig vernietigd zouden zijn. De Zwitserse schildwachten bij de klokkenboog aan de Zuidzijde van de Sint Pieter hebben intussen ge rapporteerd, een nieuwe zwerm ge zien te hebben. Heden beslissing in Veiligheidsraad Heden wordt in de algemene vergade ring der V.N. te Flushing Meadow een verhit debat verwacht over de kwestie van de vervulling der vacature ln de Veiligheidsraad. Joego-Slavië en Tsje cho-Slowakije zijn de twee candidaten voor de vrijkomende zetel van de Oekraïne. De Sovjet-Unie, Engeland en Noorwegen hebben te kennen gegeven, de candidatuur van Tsjecho-Slowakije te steunen. Chili, waarmee Tito twee jaar geleden de diplomatieke betrekkin gen verbroken heeft, zal Joego-Slavië steunen, aldus heeft Trucco, de Chileen se onderminister van Buitenlandse Za ken, bekend gemaakt. Ook Frankrijk zal zich in dezen waarschijnlijk achter Joe go-Slavië scharen, aldus een woordvoer der van het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken. De aanspraken van Joego-Slavië op het lidmaatschap zijn verder verdedigd door Acheson, de Ame rikaanse minister, van Buitenlandse Zaken. Een Engelse woordvoerder te Lake Succes heeft het bijeenroepen van een persconferentie dool- Wysjinsky „een on gehoorde stap" genoemd. Deze woord voerder zag in deze persconferentie, waarin Wysjinsky verkiezing van Joego- Slavië in strijd met de regels noemde, een poging, druk uit te oefenen op an dere delegaties. Acheson heeft de bewering van zijn Russische collega, Wysjinsky, dat verkie zing van Joego-Slavië in de Veiligheids raad niet volgens de regels zou zijn, van de hand gewezen. Hij zeide, dat de be noeming van de niet-permanente leden van de raad geschieden moest op grond van hun bijdrage aan de internationale vrede en veiligheid zowel als van geo grafische overwegingen, „Joego-Slavië, aldus zeide Acheson, „is Oost-Europees. Het is ook Slavisch, en het is communis tisch. Het enige wat ontbreekt is alge hele overheersing door het Kremlin, en daaraan wordt in het Handvest of an dere overeenkomsten niet gerefereerd als voorwaarde voor lidmaatschap van de Veiligheidsraad". Het Joegoslavische communistische blad Borba berichtte, dat Hongarije. Roemenië, Bulgarije en Albanië hun troepen en politiestrijdkrachten weer langs de Joegoslavische grenzen hadden opgesteM en bezig waren met het aan leggen van loopgraven, het bouwen van bunkers en het aanbrengen van draad versperringen. Ook werden bijzonderhe den vermeld ovor beweerde Sovjetrussi- sche troepenbewegingen in grensgebie den van Hongarije en Roemenië. In Bulgarije, waar zich geen Russsiche troe pen bevonden, zou evenwel het aantal Sovjetrussische specialisten en technici sinds September aanzienlijk zijn toege nomen, zo schrijft het blad. De tweede politieke commissie der V N. heeft met 41 tegen 6 stemmen (on der meer de Sovjet-Unie) en zes ont houdingen besloten de interimcommissie („kleine assemblee") voor onbepaalde tijd te handhaven. ENGELAND ZOEKT VERSTROOIING. I Hoe somberder het er voor het land en de aardbol schijnt uit te zien, hoe meer de Engelsen verstrooiing zoeken in theaters, bioscopen en nachtclubs. Nog maar weinige maanden geleden i bleven een aantal theaters in Londen leeg doch op het ogenblik draaien alle 36 theaters in het West End en dure to neelgezelschappen en musicals zijn ge- dwongen eindeloos in de provincie rond te hangen, omdat zij niet in Londen iaan bod kunnen komen Zeventien pro- j gramma's, die in Londen draaien, zijn .uitbundige successen. Tien andere zijn als het geen goudmijntjes zijn, in elk geval zilvermijntjes en de overige negen theaters leveren aan alle betrokkenen ook 1 nog een goed belegde boterham. I De theaterdirecties zeggen dat hun ge zamenlijke recettes hoger zijn dan op enig ander tijdstip gedurende de afge lopen twee jaar. I Eén Britse show „The Crazy Gang" is bezig een wereldrecord voor revues te vestigen. Wanneer op 29 October te Lon den voor de laatste maal het gordijn valt, zijn van deze revue 1562 voorstel lingen gegeven. (U.P.) ENIGE ONRUST TE SCHOONHOVEN Kalm verlopen. In het garnizoen te Schoonhoven werd gistermorgen aan een aantal mi litairen medegedeeld, dat zij binnen kort naar Indonesië zullen vertrekken. Het becreft hier circa 180 jongemannen, die in hun vorige garnizoensplaats reeds inschepingsverlof genoten heb ben, doch daarvan niet tijdig waren teruggekeerd en zloh dus aan hun in scheping hadden onttrokken. Met grote nauwgezetheid zijn tijdens hun verblijf in het algemeen depot der Kon. Landmacht te Schoonhov'en de oorzaken daarvan nagegaan en voor zover daarvoor geen geldige redenen aanwezig bleken, zullen deze militairen op normale wijze worden ingesoheept om hun dienstplicht in Indonesië ie vervullen. Door deze maatregel wordt voorkomen dat deze militairen als de serteur voor de krijgsraad worden ge bracht. „Hun zaak is derhalve gesepo neerd. Gevangenisstraffen tot een to taal aantal jaren van enkele eeuwen worden hiermede voorkomen. De mededeling van hun a.s. vertrek heeft echter enige reactie gewekt. Een aantal hunner heeft zijn afkeer van deze uitzending geuit door het indruk ken van ruiten en het maken van mis baar, waardoor ook enige onrust bij de anderen ontstond. De garnizoenscom mandant, kolonel J W. Sluyter, heeft hierop rustig met hen gesproken, waar na allen zich normaal gedroegen en er niet de minste sprake van verzet meer was. Welke houding neemt Nederlandse regering aan? Het communiqué van de Unci be treffende de gisteren gehouden verga dering van de Centrale Gemengde Commissie, welke 3\'t uur duurde meldt, dat besloten is de regent schappen Ponorogo, Patjitan en Wo- nogiri, de districten Muntilan en Sa- lam, alsmede de regentschappen Pur- woredjo en Wonosobo als patrouille- gebieden aan de T.N.I. toe te wijzen. Het regentschap Temanggun. met uit zondering van de districten Muntilan en Salam werden aan de Nederlandse troepen als patrouillegebleden toege wezen. Zonder vooruit te lopen op een deliniticye beslissing ten aanzien van de districten Parakan en Tjandiroto zal hier voorlopig het „staakt de vijan delijkheden" gehandhaafd blijven, overeenstemmend met de status en sterkte van de troepen van beide zü- den op 19 October. Met betrekking tot de rest van de re sidenties Madiun en Surakarta, het re genschap Kebumen en het gehele ge bied, onder jurisdictie van de plaatse lijke gemengde commissie te Purwoker- to vallend, kwamen partijen overeen de patrouillegang te coördineren, totdat ten aanzien van deze gebieden verdere overeenkomsten zijn getroffen. Teneinde een gecoördineerde patrouillegang te vergemakkelijken, zullen partijen hun troepen meer geconcentreerde stand plaatsen geven. Uit het communiqué blijkt, dat bo vengenoemde beslissingen genomen werden „op grondslag van de bespre kingen in de plaatselijke gemengde commissies en met inachtneming van de voorstellen van de vertegenwoordi gers van beide partijen en de leden van de Unci in deze commissies". De Centrale Gemengde Commissie besprak tevens de situatie in Oost-Java, aldus het communiqué. De Republikein se vertegenwoordiger stelde vast, dat of schoon de uitvoering van de order staakt het vuren in Oost-Java en in het bijzonder in het gebied van Surabaja verre Van bevredigend is. er geen reden is tot onnodig pessimisme. Hij zeide, dat hil goede hoop had, dat de situatie zou opklaren, niet alleen in de geest van „staakt het vuren", doch ook in de geest van .staakt de vijandelijkheden". Hij verzocht, dat de Nederlandse autoriteiten daartoe de volgende maat regelen zouden treffen: a. Onmiddellijke vrijlating van alle ge vangenen en burgerambtenaren, die na 10 Augustus zijn aangehouden; b. terug gave van alle wapens, die sindsdien in beslag zijn genomen; c. geen arrestaties of ontwapening zonder voorafgaand over leg met de plaatselijke gemengde com missies of zonder overeenkomst tussen de commandanten van beide partijen. Ingeval enige van deze maatregelen onverwijld zouden moeten geschieden, dan moeten zij binnen 48 uur aan bo vengenoemde autoriteiten ter goedkeu ring worden gemeld. De Nederlandse vertegenwoordiger gaf toe, dat de toestand in Oost- Java verre van bevredigend is en her innerde er aan, dat de Nederlandse delegatie reeds dikwijls uiteengezet heeft, dat bepaalde aspecten reden tot bezorgdheid gaven. Deze aspecten dienen echter niet overdreven te wor den. Hij meende, dat partijen dienen te trachten met goodwill en in geest van samenwerking een oplossing te vinden. Het Nederlandse standpunt is. dat na 10 Augustus de arrestaties, die verricht werden, zijn geschied in overeenstem ming met de overeenkomst tot staken der vijandelijkheden. Hu wilde echter het Republikeinse verzoek ter overwe ging voorleggen aan de regering van Indonesië. Hij nam aan, dat in ieder geval de voorgestelde maatregelen op basis van wederkerigheid worden toegepast en hoopte binnen een week de houding van zijn regering te kunnen bekend maken. Andere vraagstukken, die besproken werden, zijn: faciliteiten in de verbin dingen voor de Republikeinse autoritei ten onderling en bewegingsvrijheid bin nen het raam van de overeenkomsten inzake het „staakt het vuren" en ..staakt de vijandelijkheden", zoals ge opperd werd door de republikeinen en het voorstel van de Unci voor de instel ling van een militaire sub-commissie, teneinde de toewijzing van de verant woordelijkheden voor militaire patrouille op Java en Sumatra te bespoedigen. Ten aanzien van het eerste zal het onderling contact tussen de partijen voortgaan en ten aanzien van het tweede heeft de Nederlandse vertegenwoordiger een al ternatief-voorstel ingediend, dat zal worden bestudeerd. REPUBLIKEINS KABINET BIJEEN. Tc Djokja is gisteren het Republi keinse kabinet biicen gekomen. De waarnemend minister van Voorlich ting, Abdul Gani, verklaarde na af loop, dat de regering geen politieke aangelegenheden besproken heeft, „omdat de Republikeinse regering strak vasthoudt aan de aide-memoire, die de Sultan aan de H.V.K. heeft overhandigd en die verheldering van de huidige interne toestand bedoelt". Officiële Republikeinse kringen ge ven toe, dat Republikeinse strijdkrach ten bevel gegeven hadden zich tot het uiterste te verdedigen, mochten zü aan gevallen worden. Dit ligt in de lijn van de overeenkomst tot het staken van het vuren, aldus verklaarde men. Hieraan werd toegevoegd, dat er tekenen ziin, dat de Nederlanders thans het oude „plan s'Jacob" op de voorgrond willen schuiven voor het opklaren van de troe bele sfeer. Volgens deze kringen zou het opnieuw bespreken van dit plan de slechter geworden militaire toestand in Oost-Java niet in gunstige zin doen ontwikkelen. Volgens waarnemers is thans niet duidelijk, welke politiek bjj de Repu blikeinen pracvaleert: die, welke in geluid werd door de verklaring van de Sultan en blijkens uitlatingen door het kabinet gesteund wordt, of die, welke wordt gevolgd door mr Wong- sonegoro. die gisteren instemde roet het principe van het tweede Neder landse voorstel, waarbij Nederlandse troepen in bepaalde gebieden zullen patrouilleren, hetgeen een onvermij delijke terugtrekking van de TNI meebrengt. Prinses Wiihelmina bezichtigde klederdrachten COLLECTIE AANGEBODEN IN OPENLUCHTMUSEUM. Gistermiddag werd aan HKH Prin ses Wiihelmina in het Nederlandse Openluchtmuseum te Arnhem een collectie nationale klederdrachten aangeboden ter vervanging van de tijdens de oorlogsjaren verloren ge- gane collectie, die haar in 1898 ten geschenke was gggeven. De collectie bestaat thans uit 80 costuums uit alle streken van het land, maar die van 1898 bestond uit 240 costuums, zodat een en ander thans nog niet vol ledig is. In aanwezigheid van drie comité leden ontving dr W. Roukens, directeur van het Openluchtmuseum. Prinses Wiihelmina, die vergezeld was van haar hofdame mevrouw de Beaulort. Een meisje in Bunschoter klederdracht bood blcemen aan. De Prinses nam vervolgens plaats in de Zaanse pronkkamer, waar de land- In de oorlog werden tal van schepen op de Duitse binnenwateren door bomaan vallen vernield of beschadigd. Het groot ste deel van deze schepen was niet in staat de terugreis te volbrengen. Thans worden zij naar de schrootwerven ge bracht en wel over land op speciale vrachtwagens. Eén der weinige schepen, die gerepa reerd kunnen worden op weg naar een scheepswerf te Wtirzberg. genoten, die de verworven costuums I drcegen, aan haar voorbij trokken. Men had zich in groepen provinciegewijs verzameld. Cruys Voorbergh gai met de presidente van het comité aan prin ses Wiihelmina de gewenste toelichting. Zij sprak met de verschillende mensen en liet zich de bijzonderheden van de prachtige costuums nader uitleggen. Vervolgens bezichtigde Prinses Wiihel mina de collectie ln haar geheel. Na dat de thee was gebruikt werd haar een album met foto's van het Open luchtmuseum ten geschenke aangebo den Hierop vertrok Prinses Wiihelmina naar het Loo, toegejuicht door alle aanwezigen»

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1