Noordwijk verspeelt kostbaar punt Leiden vast aan kop in Promotieklasse B New York Yankees wereldkampioen baseball In laatste minuten sleepte Pernix CKB-tifel uil het vuur Uit het kamp der Zaterdagmiddagvoetballers Krachttoer van VWS in Den Haag Rondom de Korf Yicus Oriëntis onfortuinlijk tegen Gymnasiasten Van de hockeyvelden MAANDAG 17 OCTOBER (Van onze Zaterdagmiddag-medewerker). Zaterdagmiddag 15 October 1949 is een middag geweest van de meest ver rassende uitslagen, die men zich maar denken kan! I Het feit, dat Quick Boys in haar thuiswedstrijd van het zwakke CSVD wist te winnen, wekt vanzelfsprekend geen verbazing, maar dat Noordwijk het tegen het minstens zo zwakke Die Haghe, eveneens in een thuiswed strijd, niet verder dan een 33 gelijk spel wist te brengen is daarentegen haast onbegrijpelijk een kostbare verliespunt voor de Noordwijkers! Het resultaat van ARC in haar thuiswedstrijd tegen de Zwaluwen, een 32 nederlaag, was ook een tegenvaller, te meer daar de Alphcnaren met een overwinning op de tweede plaats beland zouden zijn. In de 4e klasse haalde VWS het stoute stukje uit het leidend JAC in Den Haag een 10 nederlaag toe te brengen, waardoor de achterstand op Jodan Boys, dat Katwijk met 61 kansloos klopte en JAC nog maar één punt bedraagt. Vast staat nu wel, dat naast Katwijk ook RCL tot de zwakste ploegen dezer afdeling gerekend moet worden, kansloos waren de Leiderdorpers tegen de Haagse Tram mannen. Ook Ter Leede mag er zijn, een derde plaats met slechts één punt ach terstand op de leiders! De stand. Quick B. Noordwijk Zwaluwen ARC Rijnsb. B. Jodan B. JAC VWS HTSV Ter Leede Excelsior 5 Die Haghe 5 CSVD Llsser B. Lelden VOG RCL Katwijk Quick Boys—CSVD Tegen de ver wachting in, heeft Quick Boys vrij veel moeite gehad met CSVD. De gasten kwa men in het veld met de wil om zich tot het uiterste te verdedigen. Vooral in de eerste helft gaven ze goed partij en dwongen zij de Katwijkers zich even eens ten volle te geven. De thuisclub had al na vijf minuten succes door linksbinnen De Jong, maar na een half uur van gelijk opgaande strijd hadden de gasten weer gelijk gemaakt. Even kwam bij de thuisclub een sterke op leving, waarin Vesters binnen een tijds verloop van enige minuten eerst met een vliegend schot gedoelpunt had en een dito schot door de bovenlat gekeerd zag. Nogmaals zag echter het zwoegen de CSVD-elftal kans gelijk te maken, zodat de rust met 2—2 inging. Al spoedig na da hervatting bleek, dat de gasten voor de rust teveel van hun krachten gevergd hadden. Quick Boys verhoogde het tempo enigszins en dat was Juist te veel voor de Delftena ren. Onophoudelijk liepen de Katwij kers storm op de Delftse veste, waar echter een keeper stond, die wonderen verrichtte, bijgestaan door een hele serie helpers. Toen het echter ten slotte toch nog 3—2 werd door Verdoes en even daarna door Parlevliet 42, was de tegenstand definitief gebroken. Toen Parlevliet een corner haarscherp nam, kon de keeper niet anders doen dan de bal in eigen doel slaan. (52). Vijf mi nuten voor het einde wist CSVD uit een om een of andere sinistere reden gegeven indirecte vrije trap, via een Katwüks been de achterstand te ver kleinen tot 53. NoordwijkDie Haghe Zoals wij reeds in onze Vrijdagse kolommen ver meldden, voorzagen wij. dat Noordwijk zich voor onderschatting van haar tegenstander in dit geval het vrij zwakke Die Haghe zou moetan hoe den. Niets is minder waar gebleken, want in een wedstrijd die, wanneer men van meet af, serieuzer te werk was ge gaan, gemakkelijk gewonnen had kun nen worden, moest men genoegen ne men met een 33 gelijk speL Na 25 minuten scoorde de Haagse linksbuiten het eerste doelpunt, waarna de rechtsbuiten dit voorbeeld volgde en het was 0—2. Nog scheen Noordwijk niet voldoende wakker al lag er een kans op een doelpunt in een hoge bal. die van de binnenkant der paal Weer in het veld terug sprong. Heb was ten slotte N. v. d. Wiel, die de stand op 1—1 bracht. Waarschijnlijk is er in de pauze een hartig woordje tegen de Noordwijkers gesproken, want onder de stuwende leiding van Note- boom werd er in de tweede helft stuk ken sterker gespeeld. Van af de aftrap na het 3de Haagse doelpunt kopte D. van Rooyen in (2—3), waarna F. Hoek de gelijkmaker scoorde. In de laatste minuut had een schot van Hoek tegen de onderkant der paal een beter lot verdiend. ExcelsiorLisser Boys Een weinig aantrekkelijke voetbalwedstrijd in Maassluis eindigde in een 51 zege der Excelsior-ploeg. Zo te zien waren de Lissenaren niet de minderen van<| hun gastheren, alhoewel er af en toe een verbluffend tekort aan baltechniek werd ten toon gespreid. De 11 stand met de rust c Bouman. had na een 10 voorsprong van Excelsior tegen ge scoord gaf dan ook vrij goed de ver houding weer. In de tweede helft zagen wij aanvankelijk een iets sterker Lisser ploeg, die echter niet tot doelpunten kon komen Een kleine omzetting in de gelederen bleek ook al geen verbetering, want hierdoor raakte alle verband in de middenlinie zoek, met als gevolg een tweetal Maassluise doelpunten. Deze 31 achterstand werkte zo deprimerend op Lisser Boys, dat men eenvoudig de moed liet zakken, waardoor de ach terstand tot 15 opliep. A.R-C.Zwaluwen De ontmoeting ARCZwaluwen, met zo veel spanning te gemoet gezien in Alphen, is met een hoogst onbevredigende 32 zege der gasten afgelopen. Onbevredigend om dat de 20 voorsprong der Vlaardin- gers volgens Alphense mening volkomen onjuist was. doordat beide doelpunten in buitenspelpositie werden gescoord. Na afloop werd er dan ook protest aange tekend, zodat een mogelijke wijziging in de einduitslag niet onmogelijk is. Ondanks een veldoverwicht van A.R.C. hadden de gasten toch bovenvermelde 20 voorsprong met de rust weten te nemen, waartegen in de tweede helft midvoor Bos echter ageerde met een heel verdiend tegenpunt. Weer waren het nadien de Zwaluwen, die aan bod kwamen (13), doch ten slotte scoorde Van Heusden het tweede Alphense doelpunt dezer middag. Met een duide lijk Alphens overwicht brak het einde aan J.A.CV.W.S. Een uitstapje naar de Residentie mag voor de meeste Lei- denaars een welkome afleiding beteke nen in de sleur van alle dagen wan neer men daarbij, zoals V.W.S-, nog kans ziet een uiterst zware wedstrijd tegen de leiders van de afdeling met 10 te winnen, dan is zo'n „uitje" helemaal een feestelijke geschiedenis. Deze Zaterdagmiddag stonden twee ploegen tegenover elkaar, die beide door hun uitstekende verdedigingen uitblon ken, zodat het niet te verwonderen viel, dat de rust met blanco stand aanbrak. Na twintig minuten spelen echter in de tweede helft, zag Groenewoud z'n kans schoon en met een niet eens zo'n geweldig schot wist hij de Haagse doel- man te passeren; 10 voor de Lelde- naars en daar bleef het bij. Jodan BoysKatwijk De Goudse Jodan Boys schijnen vooralsnog grote plannen te hebben en ook het veel zwakkere Katwijk nog gehandicapt door twee invallers voor A. Parlevliet en C. Vooys, die wegens blessures niet van de party konden zijn werd met niet minder dan 61 kind van de reke ning. Op het slechte Goudse terrein boekte Katwijk reeds met de rust eeri 31 achterstand, waarbij dan kan wor den aangetekend, dat L. v. d. Plas de eer redde. In de tweede helft nog een drie tal Goudse doelpunten, zodat Katwijk na het gelijke spel van anderhalve maand geleden en nadien niets dan nederlagen met slechts één schamel punt aan de staart bengelt. Hoogste tijd, heren! R.C.L.—HT.J.V. Een nieuw ter rein, nieuwe hoop op de toekomst en een dosis goede wil kunnen wel eens factoren zijn tot herleving van een wat afgeflauwd voetbalvuurtje, maar by RC.L. schijnen deze factoren toch niet tot daverende overwinningen te kunnen inspireren. Weer moest de Racing Club een stevige 50 nederlaag incasseren, ditmaal tegen de stevige ploeg van de Haagse Trammannen. Aanvankeiyk zag het er met een 01 achterstand by de rust nog niet zo kwaadaardig uit, maar na wat ontactisch ingrypen der Leider- dorpse achterhoede was de score al spoe dig opgevoerd tot 0—3, hetgeen tevens de tegenstand der gastheren zodanig afzwakte, dat de Hagenaars nog twee maal konden scoren. V.O.G.—Ter Leede De Sassenhel- mers gaan voort op de goede weg! Met slechts één punt achterstand op de lei ders kan er nog van alles gebeuren en spelend als deze middag zullen er nog vele overwinningen kunnen volgen. Door technisch beter voetbal, door beter ploegverband en enthousiasme wisten voor de rust Perfors, Dannys en Nieu- wenhuis (tweemaal) een nuttige voor sprong te verkrygen. In de tweede helft kwam V.O G. veel meer aan bod door de eenvoudige oorzaak, dat Ter Leede de zaken wat al te kalm ging aan pakken. Verder dan twee doelpunten kwamen de gastheren echter niet. zodat het einde aanbrak met een 42 zege der Sassenhelmers. Duffels stopt een strafschop. LFC NOG STEEDS ONGESLAGEN. Ten aansahouwe van een vry talrijk publiek bond L.F.C. de strijd aan met O.N.A. De Leldenaars waren het eerste kwartier overwegend' sterker. Verschei dene goede kansen wisten zy zich te sdheppen, doch tot een doelpunt kwa men zy niet. Ook de ON.A.-aanval be gon zioh te roeren, doch zy vond in het doel een keeper, die voor zyn taak was berekend. By een goed opgezette OJNA..-aanval kopte de linksbinnen juist over. Spil Pijnaker was een grote sta in de weg voor de OJ4.A.-aanval lers. Ongeveer 15 minuten voor de rust kreeg O.N.A. een penalty toegewezen, wegens hands op de rand van het be ruchte gebied, hetgeen iets te zwaar bestraft was. En weer was het Duffels, die de O-N.A.-schutter v. Wilgen geen kans gaf, door het schot op keurige wijze te stoppen. Na de hervatting» was LF.C. weer sterker, maar doelpunten kwamen daar niet bij, hoewel Byi en Sira enige goede kansen kregen. De achterhoede van O-NA.. had het zwaar te verduren, waarbij een penalty werd veroorzaakt. Aanvoerder Pet voltrok het vonnis, 01. Fel vochten de O.N.A.- spelers voor de geiykmaker. Met nog 8 minuten te spelen moest Duffels het ontgelden. Hy werd vervangen door Tegelaar. Ook deze keeper was uit het goede hout gesneden, en niet te pas seren. L.F.C. had een zeer moeiiyke uitwedstrijd gewonnen. ALPHIA VERLIEST OPNIEUW. Met Alphia wil het nog 6teeds niet vlotten. Ook gisteren werd weer verlo ren en dat nog wel in de thuiswedstryd tegen HDV. Weliswaar telde het elftal vier invallers (voor v. Boksel, Achtho- ven, v. Rysdam en Roest), maar dat neemt tooh niet weg, dat opnieuw twee punten verspeeld' zyn. Vrywel de gehele wedstrijd is Alphia in de aanval ge weest, maar de voorhoede bleek niet in staat van de geboden kansen gebruik te maken. Bovendien was Vrouwe For- tuna niet bepaald op de hand der Al- phianen, toen De Hertog eenmaal te gen de paal schoot en even later de bal tegen het houtwerk kopte. Kort voor het einde speelde Bezemer te zacht op zijn doelman terug, waardoor de snel sprintende middenvoor van de bezoekers de bal langs Kramer kon plaatsen, 01. Met deze stand kwam ook het einde. Brooklyn Dodgers in vijl wedstrijden onder de voet gelopen. (Van onze correspondent te New York) Wel, het is nu allemaal achter de rug, behalve het verdelen v/m de pot. Tussen twee haakjes: die pot is een flinke. De helft van de netto-recette der eerste vier wedstryden is voor de spe lers. Aangezien op de eerste vier speel dagen netto 962.000 dollar werd ge beurd, kunnen de spelers dus 481.000 dollar naar zioh toeharken. Hiervan komt 70 pet aan de twee kampioenen en 30 pet aan de nummers 2, 3, en 4 in de beide hoofdafdelingen. Het enorme stadion van de New York Yankees, dat 75.000 toeschouwers kan bergen. Lugdunum brak Schiedam's record. DOELPUNT VAN REDEL EN ZWARTS Schiedam bleef op haar kleine, maar gezellige veld ongeslagen. Aan dit re cord van de mensen uit de jeneverstad heeft Lugdunum gisteren echter een einde gemaakt. En de groen-witten kwamen nog wel op bezoek zonder keeper Oudshoorn, die vorige week ge blesseerd werd. Li den bebinne wogen beide partyen aardig tegen elkaar op, hoewel een klein overwicht van de technisch beter spe lende Leidenaars wel te onderkennen viel. De groen-witte verdediging had echter met de verrassende uitvallen van de Schiedammers de grootste moeite. Gaandeweg verplaatste het spel zich, maar de Schiedamse defensie wist met de Leidse aanvallen wel raad. Vlak voor de rust moest zij echter zwichten, toen de naar links uitgeweken midvoor Ver hoeven de bal keurig voor het doel Leidenaars voor 12e maal kampioen. Het is een zeer spannende en aan het eind sensationele strijd tussen Pernix en Rotterdam-Zuid geworden. Een echte kampioenswedstrijd, waar- in. door de zenuwen fouten werden gemaakt en een ogenblik later prima korfbal werd. vertoond. Een zeer talrijk publiek (600 k 700 mensen) was getuige van een kamp. waarin de spanning van de eerste tot de laatste minuut de boventoon voerde. Wel zelden hebben wy het publiek by een korfbalwedstrJjd 20 zien meeleven en het enthousiasme in 't Leidse kamp was by het maken van het winnende doelpunt ongekend. Pernix bezon Ietwat onzeker, maar al spoedig bleek, dat de aanval liep en ook de andere vakken behooriyk mar cheerden. De Rotterdamse aanval was gevaarlyk, maar viel toch niet mee en Pernix kreeg in deze opstelling beslist een veldmeerderheid. Het aantal goede schoten was by de Leidenaars groter en toen na 20 minuten een vrye worp goed genomen werd, namen de Oranje kragen door Bram Mader verdiend de laatste, Lardoor Redel onhoudbaar I leiding. Hoewel .een ï-0 voorsprong ge kon scoren. In de tweede helft gal Lug- aunum de toon aan, maar voorlopig bleei de Schiedamse achterhoede mees ter van het terrein. Met nog negen mi nuten te spelen kwam Schiedam stevig opzetten en by 'n gevaarlyke aanval wist invaller-doelman Baart maar net op het nippertje hy redde fraai de geiyk- maker te voorkomen. Ook Lugdunum liet zich niet onbetuigd en na een snelle doorbraak wist Filippo de Schiedamse keeper te passeren. De arbiter consta teerde evenwel een overtreding, wy niet, waardoor het doelpunt geannuleerd werd. Het was echter uitstel van execu tie, want enkele seconden later schoot Zwarts de bal u:' een goede pass fraai in. waarmee hy Lugdunum in veilige fa_vcn loodste. flatteerd zou zijn geweest, was deze kans toch groter dan ae gelijkmaker. Tooh werd het gelijk. Nadat de Rotter dammers een strafworp misten, bracht Hogeweg de stand op 11, ongeveer een kwartier voor rust. Tot de rust ging de strijd geiyk op, waarby vooral de Leidse verdediging en het Rotterdamse middenvak prachtig spel lieten zien. Na de hervatting een Rotterdams overwicht, met een bewegeiyke aanval, die evenwel onproductief was. Ditzelfde geldt voor de Leidse aanval, die mede door het zware verdedigen van Rotter dam-Zuid niet op dreef kon komen, maar toch gevaarlyke schoten loste. Na een kwartier nam R.Z. de leiding met een mooi afstandschot door aanvoerder Groenendyk, die voor het mooie wel jvat te veel onder de korf stond. Deze (foto „LD.'VVan Vliet) Het twaalftal van Pernix, dat Zaterdag voor de 12e maal kampioen van de OKB werd. Dames v.l.n.r.: mej. De Neef, ipej. Ten Wolde, mej. Smid, mej. R. van Cittert, mej. Willemse, mej. A. van Clttert, mej. v. d. Mey. Heren v.l.nr.: Vreeken, v. d. Mey, Lohman, Mader, F. van Zwieten, v. d. Vegte, W. van Zwieten. stand was verdiend voor de Rotterdam mers. Pernix miste even later een strafworp, na een kwartier spelen. Twaalf minuten voor het einde had eohter de Leidse aanvoerder Wim van Zwieten, toch met een. ver schot suc ces (22). Deze geiyke stand werd door Pernix ln de laatste minuten gerecht vaardigd. De Oranjekragen 2etten een geweldige eindspurt in, waardoor R.Z. de kluts kwytraakte. De derde Leidse aanval was uitstekend op dreef en sohoot prima. R.Z. had pech toen de bal op de rand van de korf bleef liggen en naar de verkeerde kant viel. Pernix zette nog vele aanvallen op, vooral door het falen van het Rotterdamse mid denvak, terwyi de verdediging van R.Z. uitgespeeld raakte. Twee minuten voor tëd gebeurde het. Na het snel nemen van een inworp belandde de bal via Frans van Zwie ten by de uitstekend spelende Leidse invaller Henk v. d. Vegte, die met een praohtlg schot de stand op 32 bracht. Nog één aanval lanceerden de Rot terdammers en die werd gevaarlyk. Bram Mader verhinderde echter door goed overnemen de laatste schietkans voor R.Z. Van een overtreding was hier volgens de scheidsrechter geen sprake (zoals hy later verklaarde) en op het zelfde moment blies hy het einae van de strijd en was Pernix voorde 12e maal kampioen van de CX3. Doel punten beslissen, maar gezien het spel zou een geiyk spel de juiste uitslag zyn geweest, Gemakkelijke 40 zege van Fluks. Het heeft Vicus Oriëntis gisteren ln haar wedstryd tegen Gymnasiasten niet meegezeten. Gedurende een tweetal periodes was haar overwicht zo groot, dat zü de wedstrijd schtfn- baar niet kon verliezen. Dat het toch zo ver gekomen is, moet hoofdzake- lijk aan pech toe te schryven zyn. Reeds dadeiyk na de aanvang oefen de V.O. sterke druk uit op de Haagse korf. Hensen en v. d. Broek kregen vele behooriyke kansen om de leiding te nemen, doch het zat niet mee. Na een vrije worp kwam het eerste succes aan de andere zyde, waar R, Koster de score opende. Na een keurige doorbraak maakte v. d. Broek vervolgens gelijk (11). Na de hervatting startte VC7. in een snel tempo. Door Kruit werd het al dadeiyk 12 en even later schoot ook J. v. d. Water raak (13). V.O. bleef sterker. Een zeker schynend doel punt van Sommeling werd door een der Haagse spelers op onsportieve wyze voorkomen. De toegestane strafworp werd vervolgens gemist. Gymnasiasten herstelde zich dan en door twee doel punten van D. Koster werd de stand weer geiyk (3—3, waarna in de laatste minuut door een vierde doelpunt van de thuisclub onze stadgenoten nog een onverdiende 43 nederlaag leden. In de tweede klasse bleek Fluks on betwist de sterkste in haar wedstryd tegen Unicum. In de eerste twintig minuten werd hier de strijd beslist. In deze periode overspeelden de roodwit- ten hun tegenstanders volkomen en wisten dit in 4 doelpunten tot uitdruk king te brengen. Aanvoerder Veerman opende na 11 minuten spelen de score. Een fraaie combinatie tussen deze spe ler en C. Leget kon laatstgenoemde met een doelpunt bekronen (20). Even later scoorde Kukler van verre afstand het derde doelpunt, terwyi een uitste kende doorloopbal van mej. De Wolf het- vierde Leidse doelpunt betekende (40). Helaas faalde de derde Leidse aanval daarna volkomen en daar ook de gasten sporadisch gevaarlyk waren, viel er verder weinig meer te genieten Tot doelpunten kwam het dan ook niet meer en vooral in de tweede helft deed het verloop van deze ontmoeting ons meermalen aan de bekende nachtkaars denken. Deplaatseiyke wedstryd ln de derde klasse D. ls in een 32 zege voor Vicus Oriëntis II geëindigd In de eerste helft werd aan beide zyden een vlot spelletje vertoond, dat echter niet in doelpunten werd uitgedrukt, zodat men by dq. rust nog even ver was als by het begin. Na de rust nam Zuiderkwartier door Vinkesteyn de leiding (0—1), doch Kees Sommeling had al spoedig aan de andere zyde Ingeschoten (1—1). Door een éénhands schot- van Cats en een goed doelpunt van Gottmer kwam V.O. in de tweede opstelling met 31 voor, waarna Bontje een strafworp voor Zuiderkwartier benutte (32). Verder brachten de geelblauwen het echter niet, zodat V.O. n een zwaar bevochten zege behaalde. Ten slotte wist De Algemene H ein delijk weer eens te winnen. Het was een aardige wedstrijd, waarby onze stad genoten over het algemeen iets sterker waren. Voor de rust werd dit door Swaak in een tweetal doelpunten tot uitdrukking gebracht Nadat De Raven tegen gescoord hadden (2—1), maakte vyibrief er 3—1 van, waarbij het bleef. De KNKB-uitslagen yan gisteren waren: Zuid-Holland I: On6 Eibernest—HKV 3—4: Achilles—Deetos 2—6; OSCR— Spangen 3—6; Gymnasiasten—Vicus Oriëntis 4—3. Zuid-Holland II B: HSVALO 3—4: Fluks—Unicum 40: DKCSpangen TI 5—1: Ready—Het Zuiden IT 4—11 Zuid-Holland III Cr Food Wit—Ro- ^enbu-e II 4—4: Achillas III—HSV II 9—5: De Algemene IIDe Raven 3—1: DKC n—Die Haghe 2—12; HKV II— Schiedam 6—4. Zuid-Holland m D: Vicus Oriëntis II —Zuiderkwartier 3—2; HKV m—Wion 3—2; Hou Stand H—Achilles II 5—3; SuccesDie Haghe n 42. Competitiestanden K.N.K.B.: Zuid-Holland I: 1. Het Zuiden 5 gesp. 10 pnt; 2. HKV 5—10; 3. Ons Eibernest 5—7; 4. Deetos 6—7; 5. Aohüles 6—6; 6. Gymnasiasten 64: 7 Vicus Oriëntis 4—2; 8. Spangen 5—2; 9. OSCR 4—0. Zuid-Holland II B: 1. Het Zuiden II 6 gesp. 10 pnt; 2. DKC 5—9, 3. De Al gemene 5—7; 4. ALO 5—6; 5. HSV 5—5; 6. Ready 6—5; 7. Fluks 64; 8 Span gen II 52; 9. Unicum 50. Zuid-Holland III C: 1. Die Haghe 6 gesp. 11 pnt; 2. HKV II 6—11: 3. HSV n 69; 4. Achilles HE 67; 5. Schie dam 56; 6, Rozenburg H 54; 7. Rood Wit 64; 8. De Algemene II 6—4; 9. De Raven 6—2; 10. DKC II 6-0, Zuid-Holland HI D: 1. Zuiderkwar tier 6 gesp. 8 pnt; 2. Succes 68; 3. HKV III 5—7; 4. Vicus Oriëntis II 4—6; 5. Wion 56; 6. Olymplaan II 55; 7. Achilles HI 5—4: 8. Hou Stand n 5—2; 9. Die Haghe n 5—0. UITSLAGEN LEIDSE KORFBALBOND Zaterdagmiddagcompetitie: De Da naïden—NSA I 4—1NSA n—KNS 1—5 AdspirantenKNSZuiderkwartier B 140; Fluks—De Demping 1—4; Vicus Oriëntis A—Zuiderkwartier A 5—4. Ie klasse: Fluks m—Vicus Oriëntis III 4—4; Vicus Oriëntis IV—Zuider kwartier II 15; De Algemene IH Fluks II 3—4. 2e klasse: Zuiderkwartier m—De Danaïden II 3—0. Het bedrag voor de twee kampioenen wordt als volgt verdeeld: 60 pet aan de winnende Yankees en 40 pet aan de verliezende Dodgers. Per Yankee-speler komt dit neer op 5 884 dollar en per Dodger op 4.164 dollar. Geen wonder dus dat er ieder jaar enkele honderdduizenden jonge Ameri kanen trachten in het beroepsbaseball door te dringen. Velen voelen zioh geroepen, maar weinigen zyn uitverkoren, want de se lecte groep der hoofdafdeling telt slechts 400 spelers en elk jaar valt er slechts een handjevol „oude mannen" af om plaats te maken voor „vers bloed". De kampioensoompetitle is beslist, zodra een team vier overwinningen heeft behaald. Het maximum aantal wedstryden is daarvoor zeven. Maar de Yankees het team dat 71 ongevallen heeft gehad gedurende het seizoen had geen zeven wedstryden nodig. In vyf wedstryden waren de luidruchtige Dodgers, die zo vol goede moed aan de eindstryd begonnen, onder de voet ge lopen. In het Yankee-kamp heerste dolle vreugde, by de Dodgers de diepste ver slagenheid. Het enige, dat in Brooklyn vernomen werd, was de verbeten, tus sen de tanden gemompelde waarschu wing: „wacht maar, volgend jaar...." Dat is overigens een verzuchting, die in 1916 geboren werd, herhaald werd in 1920. 1941, 1947 en 1949 Allemaal jaren waarin de Dodgers afdelingskampioen werden, maar het zoet van het Ameri kaanse kampioenschap (alias wereld kampioenschap) hen voorby ging. Nee, dan kunnen de Yankees het beter: se dert 1921 zeventien maal afdelings kampioen en daarvan twaalf maal Amerikaans kampioen. Dé vijf wedstryden, twee in het grote Yankee .stadion en drie in het kleine Ebbets Field stadion, trokken 236.710 betalende toeschouwers, die een netto recette opleverden van 1.129,627.88 dol lar. Verder komen er nog een paar honderdduizend dollars binnen voor de radio en televisie-rechten, gepacht door Gillette Safety Razor. De wedstryden werden uitgezonden over 51 televisiezenders en 740 radio stations. Nu de woeste stryd der laatste weken achter de rug is, kunnen wy eindeiyk weer eens rustig slapen en geconcen treerd werken. Bats en ballen zyn opgeborgen totdat ln Februari in de warme Zuideiyke staten de training voor het seizoen 1950 begint. (Gelukkig: dat is nog maar ruim vier maanden) Zuidwyck komt er steeds beter in. Leiden 1 (heren) 'doet het ondanks het gemis van enkele prominente spe lers, die naar andere verenigingen over gingen, niet slecht. Onze stadgenoten bleven tot nu toe ongeslagen en reken den gisteren af met HHYC 3, dat tot de sterkste ploegen van de Promotie klasse B gerekend mag worden. De stand luidt: Leiden Groen Geel HHYC 3 Asvion 3 6 3—3 3—3 3—3 GHC BMHC 2 Allance Delftse St. 3—3 3—2 3—2 32 In de 2e klasse D komt Zuidwyck er na een eerst-e misstap steeds beter in. Ondanks het feit, dat het elftal giste ren 6 invallers telde, werd in Alkmaar toch met flinke cyfers van Alkmaar 2 gewonnen. Hier is de situatie: Hurley Zandvoort Kraaien Zuldwijck 3—5 3—5 3—5 3-4 HBS Strawb. 2 BMHC 3 Alkmaar 2 3—2 2—1 2—0 3—0 In de Promotieklasse B (dames) komt Leiden niet zo goed voor de dag als het vorig seizoen. Ook dit team heeft vele steunpilaren moeten missen, terwyl de jeugdige speelsters nog de nodige routine ontbreekt. Er zyn echter teke nen van herstel. Vorige week werd ge- iyk gespeeld en gisteren de eerste over winning behaald. De toekomst hoeft dus zeker niet somber te worden ingezien. HDM Strawberries Leiden BDHC 2 3—6 2—4 3—3 3—3 Pinoké HBS Victoria Leonidas 2—2 3—2 3—2 3—2 Zuidwyk I (dames) veroverde in de 2e klasse B gisteren de eerste winst punten Voor de wedstryd tegen HDM 2 was de opstelling gewyzlgd, hetgeen een verbetering bleek. De combinaties in de voorhoede lukten nu beter en door deze linie werd driemaal gedoelpunt. De I achterhoede, stlckvast als altyd, gaf de Haagse meisjes weinig kans. BDHC 3 36 Zandvoort Groen Geel 3—6 Zuidwyck Tempo '34 3—4 HDM 2 Ever Swift 3—3 BDHC 4 3—3 3—2 3—0 3-0 HHYC III—LEIDEN 2—3. Met enige zorg zagen de Leidenaars deze wedstryd tegemoet, daar Leiden met enkele invallers moest verschijnen en het Haagse HHYC III, de oude le klasse ploeg van die vereniging, vlak onder Leiden op de rangiyst troonde. Dat deze zorg wel gerechtvaardigd was, bleek reeds in de eerste minuten uit 'n snelle doorbraak van de Hagenaars, waaruit hun eerste goal resulteerde. Nog maar weinige minuten later wist HHYC III zelfs een tweede .doelpunt te scoren. Langzamerhand werd het Leid se spel wat rustiger, meerdere aanval len werden opgezet, meestal goed in opbouw maar wat traag in uitvoering. Zo verstreek de speeltyd voor rust en ook daarna met wisselende kansen. Tien minuten voor het einde leidde HHYC nog steeds met 20; de Hagenaars raak ten echter vermoeid en waar de Leidse middenlinie nu geheel naar voren werd gedirigeerd, wisten de Leidse voorwaart- sen snel achtereen driemaal te scoren door resp. v. d. Bosch, Ledeboer en Meerkamp. De resterende tyd bleek te kort voor de Hagenaars om hun reeds zeker gewaande overwinning alsnog te bevechten. Verdere uitslagen: Dames:ZuidwUck II—SV '35 I 0—9, Zuidwyck III—Togo VI 4—0. Heren: VOL II—Zuidwyck II 0—0, Zuidwyck IIIPioniers II 111. De eindstand van het schaaktour- nooi te Venetië luidt voor de acht hoogst geplaatste deelnemers: 1. Szabo (Hong.) 11H pnt.; 2. Ros- solimo (Fr.) 10!£ pnt.; 3. Prins (NedJ 10 pnt., 4/7 ex aequo Gligoric (ZBl Foltys (Tsj. Slow.), Barcza (Hong.) sB Golombek (Gr. BritU pnt.; 8. Pao- It at.) 8V6 p&t. -

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 4